TJES i I JASSENWEEK 20% BOEKHANDEL JONGERIUS Van de Ven KORTING ■sgf. HARRY POTTER, ontbijt NU OOK GEOPEND IN SOEST Harry Potter Prijzenregen Van Weedestraat litshof Schoenmaker Jean-Paul IJsselstijn officieel meester-schoenmaker Koos Postema signeert nieuwe bundel bij jarig Van de Ven Wie van Soest houdt, leest de Derde 'Amsterdamse avond' voor 't Fierhuis I Bob de Bouwer bij Nijhof WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT HANDEL WANDEL PAGINA 7 Gezondheid samen delen IWENDAAL ar zoekt een lousiaste trker m/v TELEFOON (035) 601 41 52 korting op veel jassen Homeopathische behandeling ADHD Lekker broodje eten en dan gauw lezen! Dinsdag 25 november, d'Oude Enghe Soester Courant elke woensdag een belevenis! I 9 1 Bulova UleffleWOft lellen Vrijdagmiddag tussen 15.30 en 16.30 uur 'Ik ben 25. Voor eeuwig' ANBO-vleesbingo in De Klarinet in het holst van de nacht. Op zaterdag 2 2 november valt het startschot voor de verkoop van Harry Potter en de Orde van de Feniks. Wil je er ook bij zijn? Meld je dan nu bij Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Harry Potter 's nachts al bij Van de Ven ervariKt allhof 2 - Soest tHIE >5-601 27 15 >10466), die alle dagen open over Unicef verkrijgbaar is, ten. Er is ook een presenta ren voor geboortekaartjes en •peciale businessfolder met Memisa helpt mensen in ontwikkeling} landen om zelf een goede, blijvende gezondheidszorg op te bouwen. Word donateur voor 5,- per maand Bel 070 313 65 00 of kijk op www.memisa.nl Memisa TEN KOSTUUMS nel. grim. (mooi) tan II te Soestdijk '22292 of 6017390 Het regent deze weken weer prijzen bij de Winkelkring Van Weedestraat. Tot de Kerst wor den elke vrijdag fraaie artike len weggegeven. Deze worden verloot onder de deelnemers aan het prijzenfestival. De winkelkring heeft onlangs weer het boekje met tientallen voordeel coupons verspreid. Iedereen die een cheque verzilvert bij een van de winkeliers maakt in die week kans op een prijs. Zo werden vrij dagmiddag de dames A.C.G. Bordewijk en J. Klarenbeek (met dochter Amber) en de heer G.W. Geijtenbeek ontvangen bij Boek handel Jongerius. Daar namen zij verguld het dikke gebonden boek 'Kunst' (ter waarde van 29,95) in ontvangst uit handen van Wille- ke Rollman van Jongerius en Emi- le Wortmann, de voorzitter van de Winkelkring Van Weedestraat. Deze en de komende vier weken wordt er nog veel meer moois en De prijswinnaars met Willeke Rollman van Jongerius (staand tweede van rechts) en Winkelkring- voorzitter Emile Wortmann (staand links). Foto: Soester Courant lekkers uitgedeeld. Een keer per week worden de ingeleverde coup ons verzameld en wordt de loting verricht. De prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Klanten van Ambachtelijke Schoenmakerij J.P. IJsselstijn in Soest zijn nu ook officieel verzekerd van een deskundige teparatie. Vanaf deze week mag Jean-Paul IJsselstijn meester-schoenmaker et weekend en evt. een fonds (doorde weeks) d 18 jaar) :en briefje met pasfoto rbij, Dillenburglaan 12, JA Soest zich jnoemen. De officiële erkenning van de ■Stichting Schoenmakers Gilde {.Volgt op een strenge kwaliteitscon trole, die de stichting vorige maand uitvoerde in de schoenmakerij aan de Koninginnelaan in Soest. Als erkend lid van het gilde heeft Jean- Paul IJsselstijn het exclusieve recht om origineel fabrieksmateriaal van de schoenenmerken Van Bommel, 1 Van Lier en AvanG te gebruiken voor zijn schoenreparaties. De klanten van de schoenmaker heb ben op hun beurt de zekerheid dat hij de materialen van de drie schoenfabrieken op de juiste ma nier verwerkt. De Stichting Schoenmakers Gilde is een samenwerkingsverband tus sen schoenfabrikanten, schoenma kers, winkeliers en toeleveranciers. De stichting controleert de kwali teit van de Nederlandse schoen makers. Daarbij letten de keur meesters onder andere op vak manschap, materiaalkwaliteit, ser viceverlening, winkelinrichting en machinepark. Bij de stichting zijn 300 schoenmakers aangesloten. Zij zijn allemaal gecertificeerd en mo gen zichzelf Meester Schoenmaker noemen. In de schoenmakerij aan de Konin ginnelaan in Soest hangt een fees telijke stemming. Klanten lopen af en aan om de sympathieke schoen maker te feliciteren. Er hangen slingers en hier en daar staan bloemstukken. Jean-Paul IJssels- Jean-Paul IJsselstijn (l.) ont vangt het officiële meester-schoen- kamersdiploma uit handen van een vertegenwoordiger van het Schoen makers Gilde. in de Soester Courant Woningruil Diversen Handel Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest tijn: 'Ik ben heel blij met deze er kenning. Ik heb kwaliteit en servi ce altijd erg belangrijk gevonden. Dat heeft de Stichting Schoenma kers Gilde nu beloond met een van de beste beoordelingen van Neder land. En daar ben ik hartstikke trots op.' Jean-Paul IJsselstijn (31) is al ruim 13 jaar schoenmaker. Hij werkte tussen 1990 en 1997 bij verschil lende ambachtelijke schoenmake rijen in Amersfoort en Leusden. Sinds april 1997 heeft hij een eigen winkel in Soest. Vanaf januari 2003 is Ambachtelijke Schoenma kerij J.P. IJsselstijn gevestigd in een nieuwe, ruime winkel aan de Ko ninginnelaan 42 in Soest. 6,84 8,45 10,06 11,66 13,27 14,88 16,48 18,09 19,69 21,30 22,91 24,51 26,12 )urant, ant te worden betaald. ïnsdag. incl. BTW WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49A 3768 EB Soest 035-60235 84 Leusderweg 198 3817KS Amersfoort 033-476 68 93 www.firstlady.nl Op dinsdag 25 november houdt klassiek homeopaat Guus Kruis uit Soest een lezing over de mogelijk heden van een homeopathische behandeling van ADHD. ADHD staat voor Attention Deficit Hy- peractivity Disorder (aandachtste kort stoornis met hyperactiviteit), in de volksmond ook wel Alle Dagen Heel Druk genoemd'. Het is een gedragsstoornis die het leven van een gezin behoorlijk op de kop kan zetten. Impulsiviteit, hyperac tiviteit en het onvermogen ergens lang aandacht bij te houden zijn de drie grootste 'handicaps' waarmee ADHD-ers en hun omgeving moeten leren omgaan. De reguliere behandeling bestaat op dit mo ment vaak uit een combinatie van medicatie en gedragstherapie. Het grote nadeel van de medicijnen is dat regelmatig bijwerkingen ont staan. Veel kinderen met gedragsproble men worden behandeld met Rita- lin. 'We weten nog nauwelijks hoe Ritalin werkt op lange termijn; er is ook weinig onderzoek naar de veiligheid gedaan,' zegt een neu- ropsycholoog van de VU in Am sterdam. De klassieke homeopa thie'biedt de mogelijkheid om, kij kend naar het karakter van het kind en de aard van het probleem gedrag, een speciaal voor het kind geselecteerd geneesmiddel voor te schrijven. Hierdoor wordt het ge drag rustiger, de concentratie be ter en het kind voelt zich zekerder en heeft minder snel conflicten met leeftijdsgenoten of leerkrach ten. Het effect van de homeopa thische behandeling houden vaak lang aan en er zijn nauwelijks bij werkingen. Guus Kruis heeft een praktijk voor klassieke homeopathie in Soest en heeft in haar praktijk ervaring op gedaan met de behandeling van ADHD. De lezing over dit onder werp vindt plaats op dinsdag 25 november om 20:00 uur op Smits- weg 44a. De entree bedraagt 4,00. Wie de lezing wil bijwonen geeft zich op bij Guus Kruis, Pru nuslaan 28, 5881222. Zaterdagochtend 22 november Ö.00 uur Geef je even op. Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongerius@wxs.nl MOOIE KEUKENS VOOR MINDER GELD Birkstraat 101, Tel. 035 603 70 33, info@voordeelkeukenssoest.nl Openingstijden: ma. 13.30 tot 18.00 di. t/m vr. 9.30 tot 18.00 - za. 9.30 tot 17.00 - vr. koopavond Café-bar d'Oude Enghe, Mid delwijkstraat 2, organiseert in de maand november drie spe ciale 'Amsterdamse avonden', waarvan de opbrengst bestemd is voor 't Fierhuis. In dat huis konen straks 12 verstandelijk gehandicapten zelfstandig (on der begeleiding) te wonen. Eigenaar Paul Janmaat van d'Oude Enghe: 'Het is een beetje stil rond dat Fierhuis maar dat komt omdat ze op de bouwver gunning zitten te wachten. Nu zul len de meeste mensen denken, omdat ze er niets meer over horen, dat ze al het geld al bij elkaar heb ben, maar dat is dus absoluut niet zo. Wij hebben deze drie avonden bedacht met een paar vaste gasten. zodat het Fierhuis weer een beet je in de picture komt. De eerste is inmiddels achter de rug en bracht ongeveer 1600,00 euro op, en af gelopen maandag zou de tweede plaatsvinden.' De laatste avond is op dinsdag 25 november. Er komt die avond een Amsterdamse kroegzanger, Ra- mon Beense, die vanaf zes uur optreedt. Twee Amsterdamse gast- barkeepers werken gratis voor het Fierhuis en alle fooien gaan ook deze avond weer naar die bestem ming Paul Janmaat: 'Ik hoop in totaal zo'n 4000 euro op te halen. Verder gebruiken we deze avond natuurlijk om weer zoveel mogelijk donateurs en sponsors aan te trek ken. Al met al een gezellige avond voor een goed doel. Hoe meer mensen hoe hoger de opbrengst! Mij- efiraim 4t9S Bulova Sport. Frlelslaal me! saffierglas Chroici alarm, :oo m. waterdicht. 840,- horloger juwelier Rembrandtlaan 18 - Soest - Telefoon 035-6014785 Nou en of! Dat is steevast het antwoord van deze handige en sympathieke klusser op de vraag: kunnen wij het makèn? Vrijdagmiddag 21 november om 15.30 uur is hij aanwezig op de ijzerwaren- en gereed- schappenafdeling van het bouw- en woonwarenhuis Nij hof in Baarn. Welk kind kent hem niet? Bob de Bouwer is de klussende televisie- held van de jeugd, te zien op .kinderzender FoxKids. Het moest er natuurlijk een keer van komen dat Bob de Bouwer een bezoek zou brengen aan Nijhof. Want Nij hof heeft prima gereedschap voor Bob. Zodat Bob snel weer zijn vrienden Wendy, meneer Spijker en Spud kan helpen als de kat Ti- tus weer eens iets heeft gebroken. Ondanks zijn drukke kluswerk- zaamheden heeft Bob de Bouwer belooft dat hij vrijdagmiddag tus sen 15:30 en 16:30 een uurtje pau ze houdt bij Nijhof. Om klusadvie- zen aan de jeugd te geven. Maar vooral om met hen op de foto te gaan. Neem wel zelf een fototoe stel mee want Bob heeft in zijn overvolle gereedschapskist geen ruimte voor een camera. Gratis oliebol Nijhof is natuurlijk heel trots dat de beste klusser van de wereld ge reedschap komt kopen in hun win kel. Om dat te vieren krijgt ieder kind van Bob de Bouwer een olie bollenbon. Deze bon is goed voor een gratis oliebol bij de oliebollen- kraam op het parkeerterrein van Nijhof. En is dat lekker? Nou en of! Boekhandel Van de Ven heeft z'n 40-jarig bestaan vrijdag ge vierd met Koos Postema. De 71-jarige inwoner van Soest presenteerde zijn nieuwe co lumnbundel 'Voor eeuwig 25'. Het boekwerk is een mix van alles wat hem bezighoudt. Met een kritische blik en een uitge sproken mening vertelt Poste ma over nostalgie, actuele pro blemen en de verbintenis daar tussen. Hoewel het lichaam enige gebreken gaat vertonen, is de geest van deze 'oudere jongere' naar eigen zeggen nog steeds 25. Het is de tweede keer dat er een boek van zijn hand werd gelan ceerd bij Van de Ven. De geboren Rotterdammer, sinds 1998 woon achtig in Soest, is onder de indruk van de overgave waarmee Trees Nelissen de boekhandel runt. Dus waarom ver weg een boek presen- Op vrijdag 21 november organi seert de ANBO-Soest haar jaar lijkse grote vleesbingomiddag in ontmoetingscentrum De Klarinet, Klarinet 39. De bingo begint om 14:00 uur; de zaal is open vanaf 13:30 uur. De kaarten kosten 3,00 per stuk, of twee voor 5,00. De vleesprijzen komen rechtstreeks van het Vleescentrum en zijn vacuüm verpakt. Aan het eind van de middag wordt een gro te vleesschotel verloot. Neem ge rust buren, vrienden en kennissen mee. Bij binnenkomst krijgt iede re deelnemer een gratis consump tie. K H Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012(119 www.libris.vandeven.nl email: info.vandeven(glibris.nl teren als er dichtbij huis zo'n goe de locatie is? Het boekwerk is een selectie van z'n columns van de afgelopen vijf jaar en wordt uitgegeven door uit geverij Bzztöh uit Den Haag. Een aantal van deze verhalen is al eer der uitgekomen in het Rotterdam se zakenblad 'Friends in Business'. Bij de oud-radio en televisiepre sentator zit het schrijven niet in het bloed. Hij vindt schrijven al z'n hele leven moeilijk, maar columns maken kan hij wei degelijk. 'Ik heb opzetjes in mijn hoofd gehad van langere adem. Er is nooit iets van gekomen. Ik beperk me tot de kor te baan.' Verhalen van columnisten zijn vaak verzinsels. Met een verzon nen persoon of gebeurtenis zet de schrijver nu eenmaal zijn mening krachtiger neer. Wat dat betreft zit het met het inlevingsvermogen van Postema wel goed. In z'n nieuwe bundel is 'Gewoon zwart' daar een prachtig bewijs van. Postema heeft het verzinnen van Simon Carmiggelt geleerd. 'Ik heb het voorrecht gehad om de man vaak te ontmoeten. Hij kon van twee ingezonden verhaaltjes, een grap uit de kroeg en iets van wat hij zelf had meegemaakt, een stuk schrijven alsof het hem gisteren zelf gebeurd was.' In zijn bundel probeert Postema de senioren in Nederland een hart onder de riem te steken. 'Tegen woordig is iemand van 50 al oud, maar de 50-plussers moeten zich niet laten kisten. Geen gemijmer over vroeger. 'De goede oude tijd' bestaat niet en de snelle moderne maatschappij kan ook mooi zijn. Ik wil in mijn columns ook niet als Koos Postema vierde vrijdag in Van de Ven de uitgave van zijn nieuwe boek en het 40-jarig be staan van de boekhandel. Foto: Herman van Dam een oude mopperaar die het vroe ger allemaal beter vond overko men. Vroeger was het anders, niet beter.' Het boek is overigens niet alleen voor ouderen bedoeld. De jonge re generatie kan er ook zeker nog iets van Ieren. Hoewel z'n columns niet erg actueel zijn, hebben ze wel de kracht van deze tijd. De poli tiek, de omroep, het zogenaamde allochtonenprobleem en de open samenleving. In z'n column 'Door geslagen jeugd' laat Postema zien dat zo'n samenleving vaak positief en soms negatief uitpakt. Ook laat hij in het verhaal 'IJzersterke school' de lezer, daar waar hij een negatieve klank zou verwachten, een geslaagde multiculturele sa menleving zien. Een mooi boek, geschreven door een man, jong van geest, met een onuitputtelijke put van gesprek stof. Heerlijk om je 40SU; verjaardag mee te vieren. Aanmelden: tel. 601 41 52 Boekhandel Van de Ven is in de nacht van vrijdag op zaterdag van 23:30 tot 01:00 uur open. De trouwe fans van Harry Pot ter krijgen zo de kans om het nieuwste boek uit de serie al in dc eerste minuten van de ver schijningsdag te bemachtigen. 'Harry Potter en de Orde van de Feniks' is het vijfde deel van de hand van Joanne Rowling. Precies om 00:00 uur wordt het eerste hoofdstuk voorgelezen. Vanaf dat tijdstip kunnen de gereserveerde boeken ook wor den afgerekend bij de kassa. Kinderen die verkleed komen maken kans op een leuke prijs. De boekhandel verwacht op za terdag veel boeken te verkopen en heeft besloten anderen hier van mee te laten profiteren. 10% van dc dagomzet gaat naar de hulporganisatie War Child.

Soester Courant | 2003 | | pagina 7