mm 'Van heidehut tot residence' Eeuwfeest leidt tot azijnschrijverij Columns Visser gebundeld I GWAREN ACAR0NI TOT MIE t 25% HTIN6 jDe doelgroep in beeld Soest 50 jaar geleden SpuIIenhulp-modeshow voor de feestdagen OP SOEST ERS m. T MÉ Uit de historie van Soest(erberg) APPARTEMENTEN-BEZITTERS OPGELET!!! Soestdijk 8 WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 e winkel. :m dan met 'AATWASMIDDEL 1 OF NORMAAL Seniorenbus 15 jaar jong (3) PIET VAN HEUGTEN igi De Torenstraat officieel geopend. /I De Jong Van de Geest Adviesgroep 'Soest - 70 op de schaal van Visser' Zaterdag 29 november, 12:00 uur Als je naam maar genoemd wordt... )35 601 41 52 $5-60162 86 lg van ma. 17 nov. t/m za. 22 nov. 2003 per pak Het lijkt nog maar zo kort gele den, maar de historische op tocht ter gelegenheid van het 950-jarig bestaan van Soest is olgend jaar toch alweer 25 jaar geleden gehouden. In 2004 Istaat bij de viering 975 jaar Soest opnieuw zo'n optocht op het programma Hier en daar wordt al diep nagedacht over de onderwerpen. Als de creati viteit van de deelnemers net zo groot is als in 1979, belooft de histori sche optocht op voorhand een trekpleister en een hoogtepunt van het jubileumfeest te worden. Of het feest net zo groot van op zet wordt als 25 jaar geleden staat nog niet vast. Het zal voor al van de inwoners zelf moeten jkomen. De financiële positie van de gemeente laat niet toe dat er i (uitbundig feest wordt gevierd in die zin dat voor elke activiteit subsidie beschikbaar is. Er is zelfs [al hier en daar al een geluid te ho ren dat de gemeente het geld be ter aan andere dingen kan uitge- iven. IHet is niet te hopen dat er net zo'n stemming ontstaat als in 1929. In dat jaar schreef iemand jondcr het pseudoniem Brandne tel in een hier verschijnend week blad met zijn kennelijk in azijn ge- raoopte pen een cynisch stuk. Het peeft kennelijk een averechtse uit werking gehad op degenen die wel een feestje wilden, want het Keest werd van 27 tot en met 30 augustus op uitbundige wijze ge- /ierd. Delen uit dit anti-artikel willen we de lezers van deze ru briek niet onthouden: Soest 900 jaar. Welk feest zal ge gierd worden op luisterrijke wijze. #Iatuurlijk voorafgegaan door luisterrijke mot, zooals we hier ge pend zijn. Prijst de eene de voort varendheid van "Soest Vooruit" «zoals destijds de VW heette, red.), de ander zegt dat die veree- ïiging er niets mee te maken heeft. Juicht de een het toe dat de >urgerpa de Soestemeezen weer ïens lollig laat fuiven, anderen vinden een draaimolen heidensch, sn schrijven kolommen vol om hem op z'n dak te geven dat hij het goddelooze kermisgcdoe hier toelaat. Vinden de meesten het fijn dat er vier dagen gefeest wordt, anderen kankeren over die geldverspilling en hadden een halven dag genoeg gevonden. Enzoovoorts. Zoo is het altijd ge weest en zoo zal het altijd blijven. Wanneer in het oude gemeentear chief, waar in den tijd van Oome Koos tegen 4 uur een pierever- schrikkertje genomen placht te worden, behalve de vele perka menten folianten van het jaar 1000 af waren aangetroffen, had onze historicus Pluim waarschijn lijk kunnen gewagen van mot bij elke festiviteit die in het jaar 900 plaatsvond. Jammer genoeg zal hij het daarover echter thans niet kunnen hebben. Hij kan slechts gewagen van Soester bekkensnij ders, Soester Knollen en Soester boycots.(...) Wie hetzij uit godsdienstige, het zij uit anti-godsdienstige overwe gingen de herdenkingsplechtig heid in de groote kerk, tusschen welks muren voor het eerst sinds haar bestaan een microfoon zal hangen, niet wil bijwonen, zal thuis door zijn luidspreker de rede van vader Pluim kunnen aan- hooren. Ook de opstijging van de luchtballon, eenig in de historie van Soest, zal per radio worden uitgezonden, zoodat ieder, voor z'n toestel gezeten, alles, van de vulling af tot het onpasselijk wor- De optocht met défilé tijdens de viering van het 900-jarig bestaan van Soest in 1929. Deze groep turners is gefotografeerd vanaf een balkon aan de Van Weedestraat ter hoogte van de Korte Melmweg- Prins Bernhardlaan. Foto: archief Eemland Pers. den van den abonnee van De Soester, die als gratis passagier meegaat (tusschen haakjes: ze wisten in Rotterdam toch wel dat De Soester hier JE blad is!) zal kunnen volgen. De luchtvaarder Pottum deelde mede reeds dade lijk het verzoek te hebben gehad van "een niet nader te noemen persoon" (zooals de couranten plegen te vermelden als ze het over iets heel gemeens hebben) om de tocht te mogen meema ken, doch daar Pottum vreesde dat die persoon door overmatig alcoholgebruik wel eens tot zelf ontbranding zou kunnen komen, dorst hij het niet aan.(...) Een berucht ingezetene zal aan den optocht deelnemen als recla me voor de geheelonthouding, namelijk als afschrikwekkend voorbeeld tegen alcoholmisbruik. Hij zal zich daartoe niet noe menswaard behoeven te ver mommen: z'n gewone dagelijk- sche bezoek aan Eemland (des tijds een bekend cafe-restaurant aan de Van Weedestraat, red.) zal in staat zijn hem voldoende uit beeldingsvermogen bij te brengen. Enkel zal hij dien dag bij uitzon dering getooid zijn met een grote zwarte flambard. Gedurende alle vier de dagen zal een anti-kermis en anti-drankop tocht gehouden door de N.E.D., wat niet beteekent, zooals spot ters plegen te zeggen "Negen Emmers Drank", maar "Nimmer Een Drup", bij welke vereeniging zich zal aansluiten de jongeda- mes-naaivereniging op oud-testa- mentischen grondslag "Dor Kar kas" (de naam was Dorkas, red.). Een en ander belooft veel vertier te geven en buitengewoon in drukwekkend zijn. Wij raden der halve ieder aan vooral niet te nuchter te blijven, want dan heeft men de kans alles voor hetzelfde geld dubbel te zien. Vergeet niet, we hebben maar eenmaal de kans. Het volgende eeuwfeest maken we geen van allen mee'. In het cynische artikel wordt ook Pluim genoemd, de Baarnse schoolmeester die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan het vast leggen van de geschiedenis van Baarn en Soest. Foto: archief Eemland Pers. Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, &6017065. De witte Senio renbus draait het parkeerter rein op van een grote super- narkt in Soest. Bij de ingang itaat een dame, die zeker vol- loet aan de omschrijving '55+'. Ie heeft een rollator bij zich, oI geladen met boodschap ten. In dozen en tassen. Het is en wonder hoe dat allemaal ïoor iemand, die niet zo goed er been is, bij elkaar kan wor- len gesprokkeld en gestouwd, «e wordt door de mensen van e bus thuis gebracht en de pulletjes worden netjes voor laar op de stoep gezet. lij een bushalte in de Van Weede- raat staan twee dames geani meerd te babbelen als de bus komt anrijden. Zodra ze hem zien, lo- en ze er op toe en stappen vrolijk roetend de inmiddels geopende us binnen. Het is aan het begin an de middag. In de loop van de chtend zijn de dames door de bus fgezet ter hoogte van de Wibra. 'e hebben gezellig gewinkeld en ebben daarna in een snackbar wat egeten en de bus opgewacht. Als e bij Honsbergen uitstappen, zien ze terug op een paar geslaagde lurtjes! het kantoor van de bus op Mo- nschot gaat de telefoon. De ba- e van de Poli aan het Dalplein ïeldt dat meneer X klaar is. De 2lefoniste roept bus 2 op en geeft e melding door, net op het mo ment dat de bus over de Dalweg ichting Beukenlaan rijdt. De bus ondt de nieuwe rotonde en haalt meneer X op. Dat komt gelukkig oed uit, omdat het adres waar eze meneer naar toe moet in de- elfde buurt ligt als het adres waar e bus op weg naar toe was. De >us stopt voor de Poli en de bijrij der, een vrouwelijke vrijwilliger in it geval, gaat naar binnen om de >assagier op te halen. Ze weet dat neneer X blind is en hulp nodig iceft om bij de bus te komen. Als le bus bij hem voor de deur stopt, omt zijn buurvrouw naar buiten. Ze heeft de bus al aan zien komen. 3e mensen van de bus weten dat lij verder in goede handen is. Zo zijn er talloze schetsjes te ma- :en van een rijk geschakeerd ge- elschap dat onder het begrip doelgroep' voor de Seniorenbus is amen te vatten. Vijftien jaar gele ien nog een groep met de kwali- icatie 65+, maar vanaf 1995 vordt dat 55+ en verandert de ïaam in 'Seniorenbus'. Uit deze schetsjes blijkt steeds dat de klanten en de vrijwilligers sa men bepalen of 'de bus' een suc ces is of niet. Daarbij staat 'de bus' voor het geheel van het vervoer middel, de mensen van de tele foonpost en de mensen op de bus. Hierna volgt een persoonlijke im pressie van dit gebeuren. Een vrij willigster, die de 15 levensjaren van de bus van begin tot heden heeft meegemaakt en mede vormgege ven, schrijft: 'Seniorenbus 15 jaar! 't Is haast niet te bevatten... of toch wel? Een liefdevolle benadering van een groot probleem draaide uit op een gigantische inzet van enthousiaste vrijwilligers! Het lste 'busje' kwam er, in 1988 (waar is de tijd geble ven?) Aarzelend, verwachtingsvol, werd er gestart met enkele bestuurs leden, telefonistes, chauffeurs en bijrijders. Van 'deur-tot-deur'-vervoer voor 65-plussers, was de doelstelling. Een rolstoel? Geen bezwaar, even min als tollators, tassen met bood schappen. Het succes was al vrij spoedig zo groot dat er een tweede bus aan te pas moest komen. Het bestuur had de taak dit voor elkaar te krijgen. En, uiteraard, meer ge motiveerde vrijwilligers te vinden... Cliënten merkten dat dit voor hen de zelfstandigheid was, die zij zo graag wilden behouden. Niet af hankelijk van buren, kinderen, kennissen, voor bezoeken, de kap per, de poli, boodschappen doen, naar een club enz. Liefdevolle hulp daarbij: een luisterend oor voor problemen. De dankbaarheid van onze cliënten is groot, getuige de gezellige sfeer in de bussen, plus nogal eens een snoepje, bonbonnetje, schijfje appel en zelfs een traktatie voor bij de koffie. Twee bussen met enthousiaste cliënten en dito vrijwilligers! Wij voelen ons één met U allen! Wij kunnen niet zonder elkaar! Jullie allen zijn voor ons onmisbaar!' Een vrijwilligster Zo'n uit het hart geschreven her innering typeert de manier waarop het werk van de bus bij de vrijwil ligers wordt beleefd. We weten dat het bij passagiers van de bus veel al ook zo is. Eigenlijk zou het best aardig zijn om in deze serie ver haaltjes over de bus er ook enkele van passagiers op te kunnen ne men. U weet vast nog wel iets van wat u beleefd heeft op de bus. Het kan zijn uit de beginperiode of van later datum, of iets heel recents. Doe uw ogen dicht en laat de film draaien. Heeft u de beelden op uw netvlies of merkt u dat u het ver haal al begint te vertellen: schrijf het op en stuur het aan de Senio renbus, Dalplein 6, Postcode 3762 BP in Soest U kunt ook opbellen naar onze telefoonpost op Molen schot, tel. 6019190. Er kan dan een afspraak gemaakt worden, dat een vrijwilliger van de bus u belt om uw verhaal op te nemen. Dit kan interessant worden! Harm Visser Tevens hoogpolig, zuiver scheerwol en projecf- tapijttegels toopzalen bi) de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! dickwww.vanheugten.nl of bel 0318-571225 Utrechtseweg 4, RENSWÖUDE Klachten bezorging Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (SB 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Ais u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Uit de Soester Courant van Dinsdag 17 November 1953 Zaterdagmorgen in alle vroegte werd de nationale driekleur uitge stoken op de Torenstraat van de Oude Kerk en deze vlag was een van de vele vlaggen, die de Toren straat sierden toen des middags de straat officieel door de Burgemees ter werd geopend. Voordat de Burgemeester het lint doorknipte op dc voor enige minu ten voor het verkeer afgesloten Torenstraat, ontving 't bestuur van het Zakencentrum „Rond d'oude Toren" de genodigden voor deze opening in hotel „De Gouden Ploeg". Daar waren bijeen de Burgemees ter en de Wethouders De Haan en v.d. Arend; Mr. Eenhorst, secreta ris van de Kamer van Koophandel; de heer Festen, gemeentesecreta ris; de heer Hovius van het Utrechtse Borgstellings Fonds; af gevaardigden van de Winkeliers vereniging „Soest"; de Chr. en R.K. Middenstandsverenigingen en de V.V.V. alhier; Ir. Gelders, namens de directie Utrecht van de Rijkswaterstaat, de heer A. de Bruyn technisch hoofdambtenaar van de Utr. Waterleiding Maat schappij; de heer Prins, hoofd van het district Utrecht van de P.U.E.M.; bestuursleden van de Buurtvereniging „Kerkebuurt" en vele anderen. De heer A. P. A. Mol, voorzitter van het Zakencentrum, gewaagde in zijn welkomstwoord van de heuglijkheid van deze dag. „Deze dag, de 14c November, is voor ons bewoners en vooral de zakenmen sen, een belangrijke dag, want als dadelijk de feestweek is geopend, zal voor ons allen een moeilijke periode worden afgesloten. We hebben nu inderdaad een prachti ge weg gekregen, welke terecht in ons blad Torenklancken betiteld wordt als de Soester boulevard. Een nieuw tijdvak breekt thans aan, waarin wij hopen en vertrou wen onze zaken tot grotere bloei te kunnen brengen. De laatste weken is er getimmerd en geschilderd, want ook hier geldt: Een zaak is als een kruiwagen. Als men hem niet voortduwt staat hij stil." Spr. dankte vervolgens de Rijks waterstaat, die de oude Torenstraat heeft herschapen tot het mooiste deel van de rijksweg, welke door onze gemeente loopt. ALLE WINKELS OPEN TOT 9 UUR 'S AVONDS. Burgemeester en Wethouders van Soest, gelet op artikel 12 der Win kelsluitingswet 1951, brengen ter algemene kennis, dat zij, in ver band met de tc houden winkelac tie in de Torenstraat ter gelegen heid van de heropening van die straat, toestaan, dat de winkels in deze gemeente op werkdagen ge opend mogen zijn tot 21 uur, ge durende het tijdvak van 14 tot en met 21 November 1953. ZES KOEBEESTEN VAN DE DOOD GERED. Zondagmorgen bleken weer 6 koeien uit hun weiland te zijn ge broken en ook ditmaal liepen ze weer op de spoordijk van de lijn Amsterdam-Amersfoort, nabij de Hooiweg. Door de zorgen van de politie werden de dieren van een zekere dood gered en in een wei land ondergebracht. VOOR DE KLEUTERSCHO LEN. De stichting „Kleuterschool Soest- Zuid" zal morgen (Woensdag) een nieuwe actie inzetten om voor haar school geld in tc zamelen. Dank zij de bereidwilligheid van de firma Beuken alhier, trekken dames met de auto van deze firma door het dorp om stroopwafels, speculaas en speculaaspoppen te verkopen. Soestdijk Makelaardij en De Jong Van de Geest Adviesgroep hebben de handen ineengeslagen en presenteren u graag de oplossing voor uw wens om uw appartement te verkopen en een eengezinswoning te kopen. Bel nu 035 6031026 en maak vrijblijvend een afspraak en laat u nog in 2003 informeren! Wij zijn telefonisch bereikbaar op werkdagen vanaf 08.30 uur tot 17.00 uur: MAKELAARDIJ adviseurs in hypotheken, financieringen, assurantiën en pensioenvoorzieningen Het zijn er inmiddels meer dan driehonderd, de columns die sinds 1 april 1998 van de hand van Jan Visser wekelijks op een 'beeldbepalende plaats' van de Soester Courant verschenen zijn. Sommige lezers, zegt men, beginnen niet aan de krant dan nadat ze eerst 'Visser' tot zich genomen hebben, al schijnen er ook te zijn die bewust hun ogen sluiten voor de vetgedruk te 8e kolom op pagina drie. Die laatsten moeten de bundel 'Soest - 70 op de schaal van Vis ser', die volgende week verschijnt, maar liever niet aanschaffen. Zij zullen zich door een flink aantal van die columns, die ter gelegen heid van Vissers 70e veij aardag voor eeuwig (of daaromtrent) in boekvorm aan de vergetelheid worden ontrukt, waarschijnlijk op nieuw op de tenen getrapt voelen. Voor alle andere lezers van de Soester Courant - bewonderaars van Visser of niet - is de bundel waarschijnlijk een plezierige (her nieuwde) kennismaking met een bijzonder Soester fenomeen, want dat is de column 'Visser' in vijfjaar tijds wel geworden. De 70 columns die oud-gemeente secretaris Wim de Kam, een van zijn bewonderaars kennelijk, voor deze gelegenheid heeft geselec teerd vormen een betrekkelijk wil lekeurige greep uit het 'oeuvre' waarmee Visser in deze krant ('mijn lijfblad') de draad heeft op gepakt die hij in 1990 liet liggen. In de jaren daarvoor schreef hij de veelgelezen rubriek 'Bij ons op Soest', waarin hij allerlei meer of minder opmerkelijke Soesters por tretteerde, tot hij wethouder werd. Na die periode (vermoedelijk de mooiste tijd van zijn leven) keerde hij uiteindelijk toch weer terug als vaste medewerker van de krant, nu met de wekelijkse column waarin hij op zijn volstrekt eigen wijze te gen het leven in Soest aankijkt. Aardbevinkjes Na tien poëziebundels is 'Soest - 70 op de schaal van Visser' zijn eerste bundel met columns over mensen, situaties en gebeurlijkhe- den die, zoals de titel al aangeeft, als kleine aardbevinkjes, explosies of trillingen de Soester gemeen schap hebben wakker geschud of het leven van de auteur zelf op een of andere manier hebben geraakt. Volgens Visser zelf krijgt hij meest al 'gemengde reacties' op zijn bij dragen aan de Soester Courant. 'Mensen spreken me geregeld aan op straat. De meesten zijn positief, maar soms krijg ik te horen dat ze het maar helemaal niks vinden. Van de zwijgende meerderheid hoor je sowieso niets. Jazeker, er zijn ook wel eens mensen die heel erg kwaad geworden zijn. En een enkele keer is er een ingezonden brief; dat is altijd wel leuk.' Als columnist voelt de dichter Vis ser zich als een vis in het water. In Spullenhulp, het Soester kring loopcentrum aan de Schans 20, organiseert volgende week za terdag (29 november) de jaar lijkse modeshow voor de de- cember-feestdagen. Vanaf 12:00 uur betreden zeven man nequins (waaronder één heer) de 'catwalk'. In de Spullenhulp-winkel is de af gelopen weken en maanden weer een groot assortiment kleding ge selecteerd voor de verkoop in de cember. De nadruk valt weer op echte feestkleding: avondjurken, bontjassen (echt én onecht), rok ken, blouses, jasjes en hoeden voor de dames en voor de heren o.a. echte 'ouderwetse' rokkostuums, met puntjassen en bijbehorende hoeden. De collectie is zeer gevarieerd en bevat ook grotere maten. 'Dus niet alleen voor de slanke dennen, maar ook voor de gevulde types hebben we wel wat in voorraad,' zegt Claire v.d. Heide van Spullen- hulp. Er zijn ook veel accessoires, zoals kettingen, armbanden, hand schoenen, tasjes, enz. Het wordt weer een gezellig evene ment in de kringloopwinkel, aldus Claire. De kleding wordt geshowd door de medewerk(st)ers Thea, Anneke, Claire, Lyda, Jenny, Jos en Erik. Na de modeshow, die on geveer een klein uurtje zal duren, vindt de verkoop plaats. De prij zen variëren van 2,50 tot hoog uit 25,00 a 30,00. Jan Visser bij 'De Muzikanten' van Piet Riethoven (aan de Albert Cuyplaan), omdat hij wel van ke telmuziek houdt. Foto: Soester Courant. dit 'stijlmiddel' kan hij zijn ei ruim schoots kwijt. Hij laat trouwens geen week verstek gaan en zelfs als hij met vakantie gaat zorgt hij er voor dat er een tekst klaar ligt. Vis ser doet wat een rechtgeaard co lumnist moet doen: hij zorgt voor een beetje opwinding in de door leving. Hij gooit graag stenen in de vijver, heeft overal een mening over, laat stof opwaaien, schroomt niet zijn medeburgers tegen de ha ren in te strijken of voor de sche nen te schoppen, provoceert naar hartelust, is vaak behoorlijk bot en zit dan dicht op de grens van de wellevendheid, maar hij is soms ook een regelrechte fleemkont voor wie zijn sympathie gewonnen heeft en op het sentimentele af, bijvoorbeeld als hij over zijn klein dochter schrijft. Zijn stijl is onge kunsteld, recht-toe-recht-aan, zon der gezwatel of hoogdravend gefi losofeer. Hij zegt de dingen onom wonden en heeft aan weinig woor den genoeg om zijn opvattingen duidelijk te maken. Iedereen kan hem volgen en begrijpt waar hij het over heeft (met als uitzonde ring misschien van zijn beschou wingen over de kunst en de cul tuur in het algemeen en die van Soest in het bijzonder). Hij kan ook lekker doordraven. Soester coproductie Visser houdt dus wel van een beet je ketelmuziek. Hij is een van die mensen die een podium nodig hebben en dat heeft hij in de Soes ter courant gevonden. Hij is geluk kig nog lang niet uit-geschreven en heeft er nog steeds veel plezier in. De vitale zeventiger - inmiddels In 'Soest - 70 op de schaal van VISSER' komen de volgende personen met naam en toenaam voor: Robin Ammerlaan, Ma rieke van Andel, Bartho An- derson, Henk van Arkel, Loes Bakker, Pieter van Berge, Piet van Bethlehem, Gert Beijen, Big Mack, prof. Blok, Ab Blok zijl, Neks Blommers, Kees Boerkoel, Denise Bomhof, Jan Booi, John Boon, Reinier Bordewijk, Frans Bosman, Rob v.d. Broeck, Gijs van Brumme- len, Sander Brunekreef, Wico Bunskoek, C. Burgerman, Toon van Doorn, Inske den Duik, Olga Duijm, C. Eenhoorn, Riek Enklaar, Fay, Karei van Geet, Gerrit Gerritse, Jacqueline Greven, Robin H., Martin H., Joop van Haaften, Jan Haze laar, Frank Hendriks, Ad van den Herik, Ton Herstel, Peter Hoebee, Engelbert 1'Hoest, Hankie Hol, Bert 't Holt, Evert Hooijer, Pieter ten Hove, R. Huart, Ellen Huberts, Cas van Huigevoort, Jan Hullegie, Koos Janssen, Joleen, Annemarie de Jong, Ben Joosten, Wim de Kam, Marijke Kemp, Piet Klan- dermans, Dick Koblens, Jose Kodden, Teus van de Kolk, Henk Koning, Saddy de Ko ning, ds. R. van Kooten, Maar ten Kooy, Toon Kort, Nel Kos ter, Berna Kousemaker, Bart Krol, Bert Krijger, Ammy Lan- genbach, Mieke Lansink, Fien v.d. Leur-Luteyn, Jan Pieter Lokker, Ans Mann, Annie Meilink, Wiebe Meilof, Jan Menne, Jan Meursing, Henk Meutgcert, Teun Middelkoop, Ben Moons, mevr. Muis, F. Mulder, Joke Mulder, Naseri, Husseyin Önal, Ben van Os, Ton Paauw, Chris Papjes, Loes Phoelich, Joop Piekema, Jan Porte, Aad Post, Jacques Pot, Otto Prinsen, Semmy Prinsen, E.S. Raatjes, Rademaker, Ton Reichelt, Chris Rodenburg, Wim Roest, W. van Roomen, Bert de Ruiter, Jan van Schalk, R. Schothuis, Bob Sluis, Paul Smit, Jan van Steendelaar, Wil Stekelenburg, Pierre Storimans, Dick Stroband, Joop van Tol, Prof. Tops, Armand Trippaers, Jan TUpker, Peter Veen, me vrouw Vischer, Peter van de Vusse, Els de Waard, Hans de Widt, Herman de Wilde, Wil Willemsen, Mirjam Winkel, Harry Witte, Hermien de Wolf en Hans van Wuijckhuijse. tweemaal grootvader - gaat dus gewoon door, met onverminderde inzet. 'M'n redacteur zou het ook niet leuk vinden als ik zou stop pen...' Wellicht leidt dat dus nog eens tot een tweede bloemlezing. 'Soest - 70 op de schaal van Vis ser' is uitgegeven bij Uitgeverij Smit en is een echte Soester 'cop roductie', want Ton Paauw ver zorgde het omslag en Werner Paans maakte het typografisch ontwerp. De bundel wordt op 29 november 'gedoopt' met een klein feestje in het Cenakel. Daarna is 'Soest - 70 op de schaal van Visser' voor 9,95 verkrijgbaar bij de boek handel. Op woensdag 3 december is de auteur tussen 19:00 en 20:00 uur persoonlijk aanwezig bij Van de Ven aan dé Zuidpromenade 1 om zijn bundels te signeren. Een prachtig cadeautje, waar de Sint en dc Kerstman in Soest prima mee voor de dag kunnen komen!

Soester Courant | 2003 | | pagina 9