sonicare NU OOK GEOPEND IN SOEST eem Een echte prijs om in te lijsten Spaarweek 2003 cDogteï6,m mmUod Ook Soest in de ban van Harry Potter 'De Birk' mag meer naturisten ontvangen iHANDEL Et WANDEL I PAGINA 9 TEntree Sud' een succes Zaterdag Pietenfeest in Van Weedestraat Spleasure Centrum breidt aanbod van activiteiten uit Kerstmarkt bij Van Doorn met grote levende kerststal Dansen voor kinderen Door-en-door doordacht AUTOSCHADE PAGINA 8 WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT Activiteiten en etalagewedstrijd Winkelkring Van Weedestraat deelt uit bij Foto Swager Smalhout adviseur bij Van der Goen Appartementen op één na verkocht Echtscheiding Winkels extra open in 2004 't Brinkje: gedragen merkkleding voor dames en heren Zonnebanken en infrarood saunacabine Op 13 en 14 december aan Koningsweg the sonic toothbrush Stop brushing. Start Sonicare. Tandenpoetsen opnieuw uitgevonden! Soesterbergsestraat 35A, Soest Telefoon 035 - 602 93 60 www.ford.nl t uw enkele jehoeve van een gebandi- uden behorende persoon Birkstraat 101, Tel. 035 603 70 33, info@voordeelkeukenssoest.nl Openingstijden: ma. 13.30 tot 18.00 di. t/m vr. 9.30 tot 18.00 - za. 9.30 tot 17.00 - vr. Koopavond STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 De nieuwe FordFocusC-MAX Nu bij ons in de showroom vanaf 21.995,- Eemland Motors Soest Beukenlaan 80-82,3762 AJ Soest. Telefoon 035 - 750 18 20. www.ford-eemlandmotors.nl jeriode dat men woonachtig is op jvenaan de kandi-datenlijst staat gegevens zoals leeftijd, gezins- jr gecontroleerd met de gegevens administratie Persoonsgegevens wordt de woning door de eigenaar/ \ccepteert u de woning dan krijgt u eptgiro waarmee u de leges ad gsvergunning kunt betalen. een woning, dan wordt u binnen 10 an de reactietermijn benaderd door een aanbiedingsbrief is het niet nnen te bekijken. Het heeft geen zin i naar uw kansen. ALS U NIET IN iEKOMEN VOOR EEN WONING [RICHT ff! /ijzing ingtoewijzingen worden weergege- aarbij wordt aangegeven hoeveel j zijn ontvangen en of de woning aan ner is toegewezen. Ook wordt de Ie eventuele maatschappelijke of het daarbij behorende puntenaantal ;unt ueen inschatting maken van uw ijk type woning en eventueel uw inden het mogelijk om op medische of entieverklaring te verkrijgen. Slechts lantal gevallen zal een dergelijke in toepassing is voor een flatwoning lalie hierover kunt u verkrijgen bij de m van de gemeente, onderdeel i serieuze klacht mocht hebben over n kunt u die schriftelijk indienen bij de iscommissie Woonruimteverdeling i SOEST. eft over het toewijzingssysteem dan t bij Portaal Eemland, bij SCW of de van de gemeente Soest Ook zijn hier likbaar. 3 kunt u ook vinden op internet n en wonen, woonruimteverdeling). Ondanks het grote aanbod van nieuwbouwappartementen in Soest is de verkoop van het pro ject 'L'entree Sud' in het win kelcentrum van Soest-zuid bij zonder voorspoedig gegaan. Op één na zijn alle apparte menten verkocht. Het aardige is dat alle kopers uit Soest-zuid komen. Makelaar Van Wijk geeft aan dat de mensen in Soest-zuid erg verknocht zijn aan hun directe woonomgeving. 'Dit nieuwbouwproject kan wel eens de laatste kans zijn in Soest-zuid! En dat beseffen de mensen goed.' De kracht van de appartementen zit in de kleinschaligheid, mooie grote woonoppervlak, de overdek te parkeerplaats, de zonnige bal kons en het leuke uitzicht op het winkelcentrum. De kopers zijn vandaag de dag bijzonder kritisch. En terecht, want er is ook veel keuze. De vooruitziende blik van de ontwikkelaar 'Ovile' ten aanzien van de bijzonder scherpe prijsstel ling heeft de kopers over de streep getrokken. Voor de winkels is ook al uit diver se hoeken belangstelling getoond. Van Wijk: 'Wij proberen erop aan te sturen dat er echte detailhandel in komt. Dat zal een belangrijke verrijking zijn voor de Zuidprome nade. Ook winkeliers van de Zuid promenade zelf hebben al interes se getoond.' Het laatste appartement heeft maar liefst een oppervlakte van 160 m2 en heeft een prijskaartje van 475.000,= vrij op naam, in clusief een overdekte parkeer plaats. Makelaar Van Wijk ver wacht voor dit appartement ook op korte termijn een koper te kun- Aanstaande zondag is de eerste adventszondag. In de adventstijd (tot aan Kerst) kijkt de kerk vol verwachting uit naar de komst van Christus op aarde. Op deze zon dagmorgen zal ds. B. Schaaij uit Dronten voorganger zijn in een dienst om 10:00 uur van de gere formeerde kerk (vrijgemaakt). In de middagdienst om 17:00 uur zal de eigen predikant, ds. R. ter Beek, de dienst leiden. Hij zal het zevende gebod van de tien gebo den behandelen in zijn preek: gij zult niet echtbreken. Een span nend onderwerp. Steeds weer blijkt dat deze geboden actueel zijn en dat ze goed zijn voor alle men sen. De diensten worden gehouden in het kerkgebouw aan de Parallel weg 1. Info: SS 6025234. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met Hef de aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Prof dr. B. Smalhout. Van der Goen Advocaten in Soest heeft de bekende columnist en medicus prof. dr. Bob Smalhout aangetrokken. Deze zal als me disch adviseur aan het advocaten kantoor verbonden zijn. In de praktijk komt het steeds meer voor dat het advocatenkantoor geraad pleegd wordt in letselschadezaken, waarbij medische ondersteuning onontbeerlijk is. Voorts is de me dische expertise en de grote erva ring waarover prof. dr. Smalhoui beschikt van toenemend belang voor de ondernemingspraktijk, met name het arbeidsrecht. Prof. Smalhout is de derde (eme ritus) hoogleraar van naam die Van der Goen Advocaten aan zich weet te binden, naast prof. mr. P.A. Stein en prof. Th.J. Mulder. Het advocatenkantoor, dat zich door tal van in de landelijke publi citeit gevolgde zaken naam ver wierf, maakt een aanzienlijke groei door en ziet het aantrekken van prof. Smalhout als een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van het kantoor. r 1 uur fotoservice óók voor APS en ^^digitaal_^^ Op zaterdag 29 november is het groot feest in de Van Weedestraat. Niet minder dan dertig Pieten staan tus sen 12:00 en 16:00 uur ga rant voor oer-Hollandse ge zelligheid. Kinderen kunnen hun schoen zetten, een schoorsteen bouwen of een kijkje nemen in de bak kerij van Sinterklaas. Straatte kenen, eendje hengelen, ringen gooien, het kan allemaal. Net als darten tegen een zwarte Piet of met een Piet op de foto gaan. Volgens de deelnemende win keliers is er ook voldoende lek kers om mee te strooien. Verder kan iedereen meedoen aan een prijsvraag, want 23 winkeliers hebben hun etalage opgesierd met afbeeldingen van zwarte Piet. De vraag is hoeveel Pieten er zijn uitgebeeld. Bij de betreffende winkeliers kan een deelnameformulier worden af gehaald en nog op zaterdag middag worden ingeleverd. De prijsuitreiking is maandag 1 de cember, om 17:00 uur bij Tin- gelijn de Kinderwinkel. De deelnemende winkeliers aan het Pietenfeest in de Van Weedestraat zijn: Slagerij Van Asch, Bob's Bloemen, Juwelier Colitico, Van Dam Sport, Van Dorresteyn Schoenen, Expert Schoenmaker, Hans Anders, Hema, Hulleman Optiek, Boekhandel Jongerius, Van Kleef Tabacconist, Slijterij Van den Linden, Juwelier Martin van Zijp, Joh. Mets, Mikimo Baby- en kinderkleding, Bril- centrum Hans Nota, Mode Pa lette, Picture Point, Vishandel Ruud Smit, Foto Soestdijk, Tin- gelijn de Kinderwinkel, Bakke rij Verkleij, Wortmann Dames- en herenmode. Afgelopen zaterdag om 00:00 uur precies viel het startsein voor de verkoop van de Neder landse editie van 'Harry Potter en de Orde van de Feniks'. In het hele land werden feestjes gehouden om dit te vieren. Ook in Soest was dat het geval. Op vrijdagavond om 23:30 uur gingen de deuren van Boekhandel Van de Ven open om de vele jeug dige boekenfans en hun ouders binnen te laten. Daar werden ze ontvangen met smekkies in vele smaken en roze kinderchampagne. Terwijl ze stonden te wachten tot het twaalf uur zou zijn konden de kinderen zich laten schminken door Gaby Lenarduzzi of op de foto laten zetten door Patrick van Ernst van Van Oosten Fotografie. Tegen middernacht stond de boek handel bomvol met naar schatting zo'n 250 tot 300 kinderen en ouders, waarvan velen zich ver kleed hadden als een van hun boe kenhelden. Om 12 uur precies startte de ver- Koop van het boek en werd een ge deelte van het eerste hoofdstuk voorgelezen door Trees Nelissen. Ondanks het geroezemoes in de winkel van alle opgetogen lezers die nu eindelijk konden beginnen met iezen slaagde zij er toch in om de jeugdige toehoorders, gezeten op en tussen kussens, dekens en dekbedden, te boeien. Vóór een uur 's nachts had ieder een een boek weten te bemachti gen, zodat de medewerkers van Van de Ven konden opruimen om nog even thuis te gaan slapen. Ook overdag gingen er, naast alle ove rige aankopen, nog enkele honder den exemplaren van Harry Potter over de toonbank, zodat de boek handel een topomzet draaide. Dat betekende dat er aan het einde van de dag een prachtige cheque kon worden uitgeschreven voor War- Child, de organisatie die meedeel de in de feestvreugde. De prijzen voor de mooist verkle de kinderen zullen worden bekend gemaakt op woensdag 26 novem ber, nadat alle foto's zijn afgedrukt. In de herfstvakantie was het weer spaarweek bij de Rabobank Soest-Baarn. Kinderen tussen 6 en 12 jaar die een rekening bij de Rabobank Soest-Baarn hebben, konden een kleurplaat van Jungle boek 2 inkleuren en konden daarmee twee kaartjes krijgen voor de film Jungle boek 2. De opkomst was groot en erg succesvol! Aan het eind van de film konden de kinderen nog een verrassing grabbelen. Afgelopen week is de mooiste kleurplaat uitgekozen. De winnares is Babette Berkelaar. Ze is 8 jaar oud en heeft een rondleiding met haar klas gewonnen. De winkels krijgen ook weer in het volgende jaar de kans om ook op een aantal zon- en feestdagen open te zijn. Net als dit jaar is op initiatief van de meubelbranche een selectie gemaakt. De volgende dagen zijn vrij voor winkelopenstelling. De zondagen van 4 en 18 januari, 8 februari, 14 maart, 27 juni, 5 september, 10 oktober en 7 november. Ook mo gen de Soester winkels op 2° Paas dag (maandag 12 april), Hemel vaartsdag (donderdag 20 mei), 2C Pinksterdag (maandag 31 mei) en 2C Kerstdag (zaterdag 26 decem ber) open. Naast deze twaalf extra koopdagen heeft de gemeente ook nog drie koopzondagen ingesteld voor tuin centra in december 2004. De den nenbomen voor kerst 2004 kun nen dus ook op de zondagen van 5, 12 en 19 december gekocht worden. Sinds twee maanden heeft een nieuwe winkel in Baarn haar deu ren geopend: 't Brinkje, gespecia liseerd in gedragen merkkleding. Wat 't Brinkje zo uniek maakt is dat het naast de gebruikelijke da- mesmerkkleding ook herenkleding heeft opgenomen in de collectie. De winkel streeft naar een brede opzet, dus naast truien en over hemden vinden ook smokings en stropdassen een plaats in deze ge zellige winkel. Voor de komende feestdagen is er ook een leuke col lectie betaalbare sieraden, sjaals en feestkleding. ledereen kan bij 't Brinkje kleding inbrengen, echter alleen merkkle ding van goede kwaliteit en frisge wassen. De opbrengst wordt dan fifty-fifty verdeeld. Momenteel is inbreng van avondkleding en win terjassen van harte welkom. Kort om: een vrolijke winkel waar met heel veel enthousiasme gewerkt wordt om Baarn, Soest en omge ving te voorzien van mooie kleding tegen heel betaalbare prijzen, 't Brinkje, Hoofdstraat 2, is dagelijks geopend van 10:00 tot 14:30 uur, op zaterdag van 10:00 tot 14:00 uur, maar op maandag en woens dag gesloten. Naturistenterrein De Birk mag van de gemeente in het nieuwe kampeerseizoen vaker de li miet van vijftien staanplaatsen per nacht overschrijden dan dit jaar geoorloofd was. Soest heeft hiervoor toestemming ge geven omdat het terrein niet vergroot zal worden en er nog nooit problemen zijn geweest met de naturisten van De Birk. 'De kampeerders houden rekening met de natuur en onderhouden het terrein perfect. Daarnaast hebben ze nooit lawaai gemaakt of ander overlast veroorzaakt', aldus wet houder Harry Witte. Gemeenteambtenaar Alice van Halsema heeft de zaak in behande ling gehad. 'Uit de brieven van de naturisten van de Birk bleek dat ze te maken hebben met een groeien de belangstelling voor de camping. Er komen volgens de vereniging steeds meer 'vutters' met veel vrije tijd op af.' Op het terrein mogen van de ge meente in het kampeerseizoen niet meer dan 15 staanplaatsen zijn. Tot dusver mocht gedurende der tig dagen hiervan worden afgewe ken, met een maximum van dertig kampeerplekken. Deze vrijstelling is nu uitgebreid tot 75 nachten. Buiten de kampeerperiode van 1 april tot 31 oktober mogen maxi maal vijf caravans of tenten op het terrein staan. Daarnaast heeft de lokale overheid toestemming gege ven om de camping in het week einde van 25 tot en met 27 juni eenmalig uit te breiden tot 70 kampeermogelijkheden. De Natu risten Federatie Nederland (NFN) is van plan om die dagen een sportevenement op het terrein te houden. Spleasure Centrum Soest heeft vanaf deze week nieuwe activi teiten, waardoor een bezoek aan het centrum nog aangena mer en aantrekkelijker is. Ten eerste zijn er nieuwe zonneban ken geplaatst en is de gehele zonnestudio in een nieuw, fris jasje gestoken. Het betreft mega power zonneban ken, waarbij u in korte tijd snel bruin wordt. Ideaal als u weinig tijd heeft of als u even tussen de zwemlessen van de kinderen door wilt. Een zonnebanksessie duurt slechts 10 minuten en kost 5,00. De sessie kan ook in combinatie met een bezoek aan de compacte maar complete sauna; dan betaalt u 9,40 voor zonnebank en sau na. Daarnaast staat er nieuw op de zwemzaal een infrarood-saunaca- bine. Erg lekker, met' name voor de spieren. Speciaal voor 50-plus- sers is op donderdagochtend de Spleasure ochtend in het aanbod opgenomen. Een ochtend waarbij inspanning en ontspanning elkaar afwisselen en aanvullen. De stra ling van de lampen dringt diep door, wat met name voor de spie ren goed is. Voor deze weldadige ervaring, waar u in badkleding in kan en u zich dus niet hoeft voor hoeft om te kleden zijn de kosten 5,00 per keer. De Spleasure ochtend is speciaal voor 5 0-plussers en is op iedere donderdagochtend vanaf 9:30 uur. Tijdens de ochtend wordt er twee keer les gegeven. De les bestaat uit rustige bewegingen in het water en gymnastiek. De eerste les is van 09:30-10:00 uur en de tweede 11:00-11:30 uur. Daarnaast kunt u ook vrij zwemmen tijdens en na de lessen. Na alle inspanningen kunt u een gratis kopje koffie of thee nuttigen. Voor de hele Spleasure ochtend, inclusief les, vrijzwem- men en de warme versnapering betaalt men 3,55. Informatie Voor meer informatie: Receptie Spleasure Centrum Soest aan de Dalweg 181 of SS 602 73 63. Met een kerststal van driedui zend vierkante nieter geeft Toon van Doorn dit jaar zijn kerstmarkt een nieuwe dimen sie. Lopend tussen de ossen, ezels, schapen en zelfs kame len kunnen bezoekers een kerstboom uitzoeken. 'We ha len Bethlehem naar Soest', zegt de ondernemer die op zaterdag 13 en zondag 14 december een deel van zijn bedrijfsterrein aan de Koningsweg openstelt. Dit jaar geen race met arrensledes, brommers of kamelen, maar een stal met pakweg dertig levende aai- en knuffeldieren. 'Dat is weer eens wat anders', verklaart Van Doorn de enigszins gewijzigde op zet van de kerstmarkt die hij nu voor de achtste keer organiseert. Op het voorterrein wordt ook een grote tent van achthonderd vier kante meter geplaatst. Daarin is ruimte voor veertig kramen met allerlei kerstartikelen, die voorna melijk bemenst zullen worden door verenigingen, zodat zij de clubkas kunnen spekken. Alle kra men zijn overigens al vergeven. Het Soester Vrouwengilde zorgt voor de hapjes en de drankjes. Op het terrein is ook een fotograaf aanwezig die gezinnen of desge wenst alleen de kinderen vereeu wigd. Voor kinderen is er meer te doen bij de houthandel. Ze kun nen een ritje maken in de ossen wagen. Voor hen is de kerstmarkt eigenlijk al een beetje begonnen, want deze dagen worden op de basisscholen kleurplaten verspreid. Tijdens de kerstmarkt op 13 en 14 december kunnen deze bij Van Doorn worden ingeleverd en elke deelnemer maakt kans op een prijs. Verder zal de kerstmarkt bestaan uit enkele gezellig ingerichte plein tjes en is er beide dagen live mu ziek van een zanger. De kerstmarkt bij A.R van Doorn begint zaterdag 13 december om 9:00 uur en duurt die dag tot 18:00 uur. Op zondag is de grote kerststal van 11:00 tot 17:00 uur geopend. J Gepatenteerde sonische technologie. J» Natuurlijk wittere en gezondere tanden in 28 dagen. Gegarandeerd, -i Superieure tandplakverwïjdering. j Philips Sonicare Elite is verkrijgbaar vanaf 129,00. j 28 dagen op proef! •i Kom naar onze demonstratie op zaterdag 29 november a.s.! tussen 10.00 en 16.00 uur huurwoningen manier eerlijk verdeeld, zodat d starters, jonge sen die (nog) hreven staan, een woning. omloop, waaruit de bevolking tien tallen voordeeltjes kan halen. Bij inlevering van de coupon bij de betreffende winkelier dingt men mee naar een van de weekprijzen. De winnaars van de afgelopen week zijn (staand v.r.n.1.) de dames A. Bouwmeester, J.H. Cnossen, G. Bos (vertegenwoordigd door haar zoon) en Anita van Fulpen. Zij werden vrijdagmiddag ontvan gen bij Foto Swager, waar Wort mann de gelukwensen van hem en zijn collega's overbracht en foto graaf Pieter Paul Swager alvast een Foto: Soester Courant afspraak met hen maakte voor de fotosessie. Deze en ook de komen de drie weken worden er weer prij zen verloot onder de deelnemers. land bestaat uit de gemeenten schoten, Eemnes, Leusden, Soest en lad door de desbe- igevulde bonnen of te n. n verhuurder. Detrokken verhuurder. ïb.datum: jb.datum: n) onder de 18 jaar nr: aats: i werk: dige woning: partner jatum invullen) Joorstromer zie spelregels) Eemland. esloten periode van Pieter Paul Swager (links op de foto) gaat de vier personen naast hem portretteren en zal het resultaat voor hen inlijsten. Dat krijgen ze als cadeau mee naar huis. Voorzitter Emile Wortmann van de Winkelkring Van Weedestraat speelt het treffende voorbeeld. Het viertal was tevoorschijn geko men naar aanleiding van de twee de trekking van het prijzenfestival van de winkelkring. Die bracht onlangs het chequeboekje weer in igevulde woonbonnen worden >rdt gecontroleerd of u aan alle 'oonbon, waarbij alles klopt, wordt starters geldt de leeftijd en de ;e of economische binding aan de E Sinds enkele weken verzorgt Studio Moving Stars iedere woensdagmid- |j dag danslessen voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Kid-dance, show- dance en streetdance passerende revue. De lessen worden gegeven in I Spleasure Centrum aan de Dalweg. Er is nog plek voor kinderen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Studio Moving Stars: tel. 033-4554283 of www.movingstars.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 10