Zelf uw kerst- en nieuwjaarskaarten ontworpen... ...wij drukken ze digitaal, do's geniaal! Eemland Motors Soest Waterschap stelt tarieven vast Tien jaar 'i wonen in h DRUKKERIJ SMIT BV Verjonging Soest wil bijdragen aan kleine woonvorm voor gehandicapten Vanadiumweg 6-Amersfoort Tel: (033) 46187 47 - E-mail: indigo@smitbv.nl Goed gezien in woord en beeld (37) Begroting te zien op internet 'We stoppen elkaar 7- VRIJWILLIGERSHULP NODIG? SOESTER COURANT WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 Ook kinderen werj: Lambertus v.d. Kooy Bloem Budget rijk ontoereikend vanwege hoge grondprijs PAGINA 10 WOENSDAG 26 NOVEIV Beukenlaan 80-82, 3762 AJ Soest. Telefoon 035 -750 18 20. Optreden Erwin en Willeke tijdens Sinterklaasfeest Expositie werken zeeschilders in Marinemuseum Klachten bezorging Soester Courant Nu 9.995,- INLICHTINGEN: Standaard uitgerust met o.a. ABS en 6 airbags Stuurbekrachtiging Elektrisch bedienbare voorportierramen Centrale portiervergrendeling In hoogte verstelbaar, met leder bekleed stuurwiel Nu bij ons tot €4.000,- inruilpremie op een nieuwe Ford Het Algemeen Bestuur van het waterschap Vallei Eem stelt op 27 november de begroting voor 2004 en de tarieven voor de verschillende waterschaps belastingen vast. De ontwerp begroting 2004, die onlangs door Dijkgraaf en Heemraden is vastgesteld ligt tot 26 novem ber ter inzage. De begroting bevat het beleid en de geraamde uitgaven en inkom sten van het waterschap voor 2004 met een doorkijk naar de periode 2005 - 2008. De kosten voor wa terkering (veilige dijken) stijgen met 3,7 procent, voor waterkwali teitsbeheer (schoon water) met 4,9 procent en voor waterkwaliteits beheer (droge voeten en optimale waterpeilen) met 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar. Waterschap Vallei Eem kent vier belastingsoorten: zuiverings heffing (voor bedrijven en huis houdens die afvalwater produce ren), ingezetenenomslag (voor alle hoofdbewoners van woningen), waterschapsomslag gebouwd (voor eigenaren van gebouwen) en wa terschapsomslag ongebouwd (voor eigenaren van gronden). De laatste drie heffingen zijn bedoeld voor de waterkering (dijken) en waterbe heersing (onderhoud van sloten, beken, kanalen en gemalen etc). Met de opbrengst van de zuive ringsheffing financiert het water schap maatregelen om de water kwaliteit te verbeteren zoals de zuivering van afvalwater. De tarie ven in 2004 voor de zuiveringshef fing, de ingezetenenomslag, de waterschapsomslag gebouwd en de waterschapsomslag ongebouwd zijn gebaseerd op de begroting voor 2004. Het waterschap verdeelt de kosten die het moet maken om zijn taken goed uit te voeren onder de be langhebbenden. Huishoudens en bedrijven betalen zuiveringshef fing, onder meer omdat het water schap hun afvalwater zuivert. De waterschapsomslag is bedoeld voor het onderhoud van dijken, het waterpeilbeheer en de toe- en afvoer van water in het water- schapsgebied. Iedereen die belang heeft bij deze taken, betaalt daar aan mee. Vorig jaar heeft het waterschaps bestuur besloten om de lasten voor de waterkering en de waterbeheer sing anders te verdelen. Dat was nodig omdat de taken in de loop der jaren zijn veranderd. Het wa terschap doet steeds meer werk in de stedelijke gebieden en besteedt meer aandacht aan algemene taken als recreatief medegebruik en nat te natuurontwikkeling. De afgelo pen jaren betaalden de eigenaren van grond eigenlijk te veel. Het waterschap heeft dat nu gecorri geerd. Grondeigenaren gaan daar door minder waterschapsomslag betalen en eigenaren van gebou wen en ingezetenen meer. Het voorstel voor een andere verdeling van de lasten heeft vorig jaar ter inzage gelegen en heeft geen reac ties opgeleverd. Tegen deze ver schuiving van de lasten is nu geen bezwaar meer mogelijk. De ontwerpbegroting 20U4 ligt ter inzage tot en met 26 november op werkdagen van 8:30 uur tot 16:30 uur op het Waterschapshuis, Fok kerstraat 16 in Leusden en op de daarvoor geldende tijden bij de ge meentehuizen in het waterschaps- gebied. Ook op de internetsite: www.wve.nl is de ontwerpbegro ting te vinden. Iedereen kan bedenkingen over de ontwerpbegroting sturen naar Dijkgraaf en Heemraden van het waterschap, postbus 330, 3830 AJ Leusden. Reacties moeten uiterlijk 26 november 2003 binnen zijn. Het Algemeen Bestuur stelt op 27 november 2003 de begroting en de tarieven vast. De vergadering vindt plaats in het Waterschapshuis, Fokkerstraat 16 in Leusden. Deze openbare vergadering begint om 9:30 uur. Het is mogelijk om voor af het woord te voeren over een onderwerp dat op de agenda staat. Men moet dat drie werkdagen voor de vergadering melden bij het waterschap (SS 033-4346367 of info@wve.nl). Per onderwerp krij gen sprekers maximaal vijf minu ten spreektijd. Woningcorporatie Portaal heeft sinds tien jaar een bijzon dere seniorenflat in haar 'as sortiment'. Woongroep Ko- ningsdael aan de Koperwiek bestaat een decennium en dat wilden de 32 bewoners don derdag weten. Onder andere buren, gemeente en Soester ouderenorganisaties waren uit genodigd om te proosten op de tienjarige 'LAT'-relatie tussen de bewoners. Koningsdael is geen commune, maar een groep ouderen die veilig wil wonen en hun buren daarbij wil helpen. Op deze manier kunnen ze nog lang zelfstandig blijven leven en hoeven ze niet bang te zijn om het contact met de buitenwereld te verliezen. Samen op jezelf wonen dus. Vijftien jaar geleden gingen de eer ste stemmen op in Soest om zo'n woongroep, met als uitgangspunt privacy én zorgen voor elkaar, op te richten. Al snel ontstond Groepswonen Ouderen Soest (GOS). Samen met onder andere de gemeente en de Stichting Wel zijn Ouderen Soest (SWOS) ging GOS met het idee aan de slag. Na een paar jaar hard werken, mocht het resultaat er zijn. Bouwbedrijf Van der Grift leverde een prachtig complex met 23 nieuwe apparte menten af. Het zelfstandig samen wonen aan de Koperwiek kon be ginnen. Centraal Meldpunt Vrljwilllgershulp Soest - Soesterberg Ik had het kunnen weten Het is geen man, het is geen vrouw Nu zal ik het nimmer meer vergeten het is doodgewoon abstract. Het is niet modern en zeker niet klassiek je moet kijken naar de kern die is duidelijk abstract. Daar kan ik geen gat in zien maar ook geen tennisbal toch krijgt het een dikke tien want het is abstract. Wat ik nog het meest bemin dat is een hele mooie bloem maar krijg ik echt mijn zin dan is die heel abstract. Ford Ka Trend 10.995,- Ka inruilpremie 1.000,- Ford Fiesta Ambiente v.a. 12.995,- Fiesta inruilpremie 1.500,- Ford Focus Cool Edition v.a. 17.150,- Focus inruilpremie 2.500,- Ford Mondeo Ambiente v.a. 22.995,- Mondeo inruilpremie 4.000,- Sinds enkele maanden heeft de Soester Boerendansgroep er ook een kindergroep bij. Het is de bedoeling dat ze een keer of vier per jaar met de boerendan- sers ergens optreden. Hun de buut maakten de kinderen in augustus bij het dansen om de gildeboom. Veertien meisjes en jongens van 5 tot en met tien jaar oefenen eens in de twee weken op donderdag avond in het Duivenzaaltje aan de Koningsweg. Onder leiding van Ria Beijcr leren ze niet alleen volksdansen, maar bekwamen ze zich tevens in oude kinderspelen, zoals hoepelen. Wat vroeger op het schoolplein een gebruikelijk ge zicht was, wordt zodoende in ere hersteld. www.ford.nl 1 inruilpremie per auto. In te rullen auto moet minimaal 3 maanden op uw naam staan. Geldig voor particuliere aankopen vanaf 1 september 2003. Uiterlijke registratiedatum is 30 november 2003. Niet van toepassing op Ka Centennial, Fiesta Celebration, Fusion Celebration, Toumeo Connect, Galaxy en Focus C-Max. Premies inclusief BTW, catalogusprijzen zijn inclusief BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto's kunnen afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot. Km/liter, van 7,2-22,2 liter/100 km van 4,5-13,8 C02 gr/km: van 120-331. www.ford-eemlandmotors.nl Dankzij mevrouw Jaarsveld kun nen de kinderen zich voor de op tredens in historische kledij steken. Zij naaide een jaar of twintig ge leden met enkele vriendinnen kinderkleding en toen ze hoorde van de dansgroep, stelde ze die spontaan beschikbaar. Ouders Het initiatief voor de oprichting van een kindergroep werd aange wakkerd door Toon van Doorn, sinds begin dit jaar de voorzitter van de Soester Boerendansgroep. Als je niet uitkijkt, slaat de vergrij zing toe. Eigenlijk was dat al een beetje aan de gang. De achterlig- opnHf» .crpHarhfp van ppn tinHpro- Nu eens niet in het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist in Soesterberg maar op basis van het onderwerp in het Marinemuseum in Den Helder is de tentoonstelling ingericht 'De lokroep van de zee'. De aanleiding tot deze expositie is het vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Vere niging van Zeeschilders. Uniek is dat alle leden aan deze verkoopex positie meedoen. Er zijn zestig kunstwerken van hoog niveau te zien. Tegelijk kan men de tijdelij ke tentoonstelling bezoeken van De Zeven Provinciën, het vlaggen schip van Michiel Adriaeansz. de Rujiter. De openingstijden van de exposi tie zijn van dinsdag tot en met vrij dag van 10:00 tot 17:00 uur en op zaterdag, zon- en feestdagen van 12:00 tot 17:00 uur. Het museum is beide Kerstdagen en op Nieuw jaarsdag gesloten. Het Sinterklaasfeest mag dan in de eerste plaats voor de jeugd zijn bedoeld, de Sint heeft ook aan dacht voor zijn leeftijdgenoten. In Soesterberg komt hij op vrijdag 5 december voor 55-plussers in het dorp op bezoek in het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein. De tijd is niet pre cies bekend en hangt af van zijn overige activiteiten. Rond het be zoek van de Sint wordt een gezel lig programma, aanvang 14:00 uur, uitgevoerd door het optreden van de bekende muzikanten Erwin en Willeke. Bezoekers worden ont vangen met een kop koffie of thee met iets lekkers waarna het mu ziekprogramma volgt. Daarin zul len ongetwijfeld de Sinterklaas liedjes een belangrijke rol spelen. De muziek wordt onderbroken door de komst van Sinterklaas. Tot besluit van de middag, omstreeks 17:00 uur, krijgen de bezoekers een kop erwtensoep. De toegang is gratis. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (SS 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Nu €11.495,- Nu 14.650,- Nu€ 18.995,- Stel, u wilt een nieuwe auto. En u heeft nog iets in te ruilen, van welk merk of leeftijd dan ook. Dan kan een bezoekje aan onze showroom nu wel heel'lucratief uitpakken. Bij ons namelijk, kunt u rekenen op een inruilpremie die kan oplopen tot wel 4.000! Alsof 't niks is. Schoon, veilig en eigentijds rijden is daarmee nog nooit zo voordelig geweest. Kijk dus snel in en om 't huis of u nog wat in te ruilen hebt, en haast u naar onze showroom. Meer terug voor je huidige auto bij de Ford dealer: tijdelijk tot maar liefst €4.000,- inruilpremie. Het is zeer aannemelijk dat er in Soest een woonvoorziening voor achttien gehandicapten komt. Dc gemeenteraad lijkt bereid om geid beschikbaar te stellen, zodat Daelhoven de ex ploitatie voor Wiekslag II rond krijgt. Dat bleek donderdag avond tijdens de raadsvergade ring. Daelhoven heeft het plan al hele maal gereed en krijgt er geld voor van het ministerie, mits het project op uiterlijk 19 december in Den Haag officieel wordt ingediend. Het enige wat de realisatie in de weg staat, is de grondprijs van de locatie, op de hoek van de Ko ningsweg en de Clemensstraat. Oorspronkelijk zouden hier wo ningen in de vrije sector worden gebouwd en daarop was destijds ook de grondprijs gebaseerd, die de gemeente in rekening bracht bij het consortium Boerenstreek. Dit wil de grond nu wel doorverkopen aan Daelhoven, maar tegen dezelf de prijs. Daar is het budget, wat in Den Haag beschikbaar ligt, niet op berekend. En dus is het de bedoe ling dat Soest het financiële gat dicht. Dat werd vorige week door vier raadsleden voorgesteld. Hans van de Pol (Soest2002), Joke Mulder (VVD), Paul Lemmen (PvdA) en Standaard uitgerust met o.a. Airbag voor de bestuurder Airconditioning Stuurbekrafchtiging Easy Sound System 6000. radio/CD-speler Elektrisch bedienbare portierramen Standaard uitgerust met o.a. Bestuurders- en passagiersairbag Airconditioning Elektrisch bedienbare voorportierramen «-Centrale portiervergrendeling Elektrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels Standaard uitgerust met o.a. ABS en 6 airbags m Airconditioning Elektnsch bedienbare voorportierramen «•Centrale portiervergrendeling Elektrisch in hoogte verstelbare bestuurdersstoel Els de Waard (CDA) deden dat op persoonlijke titel, al hadden ze net zo goed andere fracties erbij kun nen betrekken. Die vinden name lijk ook de behoefte aan een klein schalige woonvorm voor gehandi capten onomstotelijk is bewezen en steun verdient. Het enige punt van discussie was dat de onderbouwing van het ini tiatiefvoorstel. Er wordt in voorge steld, dat de gemeente het finan ciële verschil recht breit tot een maximum van 280.000 euro. GGS en D66 dragen het plan een warm hart toe, maar oordeelden dat het college de zaak wel nader dient te onderzoeken en met het consor tium moet onderhandelen over de prijs. Pas dan is precies bekend hoeveel geld Soest in het project moet steken. Dat bedrag zal dan uit het overschot van 2003 worden gehaald. Allemaal prima, meenden de ini tiatiefnemers, zolang er maar vóór 19 december duidelijkheid is. Dat is de uiterste datum dat Daelhoven bij het ministerie kan aankloppen. Gebeurt dat niet, dan heeft de in stelling haar kans gemist en is het nog maar de vraag of Wiekslag II ooit nog eens op de bouwprioritei- tenlijst van de overheid wordt ge zet. Het college is daarom nu aan de slag gegaan en op woensdag 10 december zal het de commissie sport, onderwijs en welzijn inlich ten over de stand van zaken. Ver volgens kan de gemeenteraad op donderdag 18 december de finan ciële bijdrage bekrachtigen. Naar verluidt zal directeur Ad Witlox van Daelhoven meteen de volgend ochtend naar het ministerie rijden. *)ede*e uuxetKicUiy. 6*t de &U4- whw ttuuvt 5, 75 fren. A&fyfazn. TELEFOON 035 - 601 41 52 Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 11