OESTERBERGSE >rts l Voortaan op maandagavond open. ken I Soesterbergse heli's ingezet ■95] s bij gewondenvervoer Irak mm Toekomstvisie sport in Soesterberg Petra Creutzberg in gastrol Nieuwe aanvraag nodig voor verbouwing zolder tot kantoor jrts/wiAliit. 'WlttÊÊBSËiSÊEÊ T >030004 m I KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Ruilbeurs en voorverkoop abonnementen bij ijsclub Gebruik oefenexplosieven oorzaak van brandalarm Befaamd strijkkwartet in Cenakel-kapel Soesterberg WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 adootjes? 't Vliegdorp zou met drie velden uit de voeten kunnen Zaterdagavond in najaarsconcert van Odeon BI Drieëneenhalve hectare bos op vliegbasis 'De Drie Eiken' Bingoavond in De Drie Eiken Getuigen overval snackbar gezocht Fietscontrole op Carolusschool Discodansen 50-pIussers Maandag workshop zijden sjaal schilderen Raphael-kwartet, zaterdag 6 december Weer jubilarissen bij gemengd koor Het is tijd voor de Rabobank. COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 yKAftlDtERD GENS £^KOPER Na een verblijf van vier maan den in de provincie Al- Muthanna in het zuidelijk deel van Irak, is vorige week een groep van 150 militairen veilig en wel op de vliegbasis Eindho ven geland. Van de vliegbasis iterberg zijn daar nog Cfti- k-helikopters van het 298 dron onder commando vaii luitenant-kolonei Rob iders. De Chinooks zijn onder meer drie keer ingezet voor het transport van ernstig gewonden, meest door aansla gen. Sffiaankomst op Eindhoven wer den de militairen met drie bussen ïtfgr de Van Braam Houckgeestka- zcfrne in Doorn gebracht waar rond dfié uur alle familieleden, vrienden en «tennissen waren samengeko men om te worden herenigd met deHrak-gangers. De wachtenden stonden met spandoeken, ballon nen, grote bossen bloemen en een enkeling met een fles champagne agjiter de dranghekken op het exercitieterrein, muzikaal bezigge houden door de Marinierskapel. Dpze ging even later aan kop van delgroep mariniers, gekleed in lichte woestijnpakken. Het geheel stond onder bevel van de detache mentcommandant van SFIR I, lui tenant-kolonel der mariniers Dick Swijgman. De mariniers werden met luid applaus onthaald. In zijn welkomstwoord zei minister Henk Kamp'van defensie onder meer: 'wij waren ons ervan bewust dat uw missie risico's met zich mee zou brengen. U was daar in het belang van vrede en veiligheid. U bent met niets begonnen maar u wist een goede infrastructuur aan te brengen. U gaf opleidingen aan politie en militie en de genie ver richtte klassewerk. U bent een goed getraind militair. Namens de regering breng ik u mijn respect over. Irak zal later een onderdeel van de geschiedenis zijn', aldus de minister. Na de toespraak klonk het verlos sende woord van commandant Swijgman waardoor een hereniging met familieleden niets in de weg stond. Voor een van de uitgezon den militairen, Peter Meiland, stonden zijn vriendin en ouders met een fles champagne in de hand om te proosten op zijn veili ge terugkeer. Hij vertelde dat de contacten met de bevolking heel goed waren. De hoge temperatuur had hem wel parten gespeeld en van tijd tot tijd werden in de verte schoten gehoord. De dreiging in het zuidelijk deel van Irak kwam tegen de tijd van vertrek van de groep wel erg dicht bij. De Zuid-Iraakse stad Nassiriya waar de aanslag op het Italiaanse Minister Henk Kamp van defen sie spreekt de groep uit Irak terug gekeerdemilitairen toe: 'Irak zal la ter een onderdeel van de geschiede- nis zijn.' hoofdkwartier heeft plaatsgevon den en waarbij negentien Italiaanse militairen en negen Irakese burgers om het leven kwamen, ligt een tiental kilometers ten noordoosten van de vliegbasis Tallil waar de Koninklijke Luchtmacht met zijn Chinooks is gestationeerd. Die aanslag heeft voor het hele Neder landse detachement tot verscherp te veiligheidsmaatregelen geleid. Zo moeten de militairen die wachtlopen een kogelwerend vest dragen en buiten het kamp moet iedereen een helm dragen. Het kabinet heeft afgelopen vrijdag nog geen besluit genomen over de verlenging van de aanwezigheid van 1.100 militairen in Irak. Het kabinet wil eerst meer informatie over de veiligheidssituatie in de door Nederland gecontroleerde provincie AI-Muthanna in het zui den van Irak. Premier Balkenende zei na afloop van de ministerraad dat. deze week de knoop wordt doorgehakt. wmv.rabobankonline.com DRunder- riblappen Kilo Naar aanleiding van de in sep tember in het Officierscasino gehouden informatiedag over toekomstplannen voor "sterberg, heeft het bestuur tn de voetbalvereniging 't iegdorp in samenwerking iet de afdeling accommoda- taken van de KNVB en de ïster Sportfederatie een toe- ïstvisie opgesteld met jjt tking tot de accomr.udatie- toefte. Die bli>t voor 't iegdorp, naast ;en kleed- en itinegebouw. üit drie speel- Iden en een rainingsveld te taan. Voor het terrei w/an Abrona op jSBssterbergs gr» üdgcbied is een verkavelingschets gemaakt in ver band met de vootgnomen wo- mhgbouw van de in hu:« ter Hei de. gevestigde instelling, ha :üa. schets is ook aangegeven dat voor de ruimtebepaling in het aangren zende sportpark aan de Kerklaan iifiSoesterberg kan worden uitge gaan van drie voetbalvelden en de bestaande skihelling, en van ver plaatsing van de tennisbanen en het korfbalveld. Deze aanname is gebaseerd op ledentallen van de sportverenigingen en de normen van bijbehorende sportvelden. Daarbij is aangegeven dat de ge meente in de eerste helft van 2004 een programma voor de sportvel den opstelt. Daarbij zal ook de pboeftebepaling van 't Vliegdorp worden ocrtokken. De jongste leniging in Soester berg is hard op veg de grootste in het dorp te word. n. Het aantal le den groeit nog st< eds. Juist vorige week ging de ka lóutergroep van start voor voetba lértjes vanaf vier jaar. Om aan de cor ipëtitie te kunnen meedoen, ma?.et 't Vliegdorp ge bruik van Yst sportterrein van Abrona in Uuis ter Heide. De ge- bruiksovjieenkomst loopt in mei 2005 'J-, zodat de voetballers dan wiuers speelgelegenheid moeten hebben gevonden. Het ligt voor de hand dat dit op het sportpark aan de Kerklaan in Soesterberg zelf is. Bij de hiervoor noodzakelijke nieuwe indeling van het sportpark moet niet alleen rekening gehou den worden met de behoefte van 't Vliegdorp (drie speelvelden en een trainingsveld of twee speelden en een veld met kunstgras), maar ook met het bestaande kantine- annex kleedgebouw van de tennisvereni ging en de korfbalclub. Bekeken moet worden of dit in de nieuwe plannen ingepast kan worden of dat er een nieuwe accommodatie gerealiseerd moet worden, waarin dan ook 't Vliegdorp een eigen plek heeft. Bij handhaving van het gebouw zou voor de voetbalclub een apart gebouw moeten worden neergezet. Kortom, de gemeente zal nog een behoorlijke kluif hebben aan het op de juiste wijze invullen van een sportaccommodatie, die zowel recht doet aan de huidige gebrui kers, de tennisvereniging en de korfbalclub, als aan de toekomsti ge, de voetballers van 't Vliegdorp. Als alles volgens planning ver loopt, zou er in januari 2004 al meer duidelijkheid kunnen zijn over welke richting het gemeente bestuur uit wil. 3g 8.00-20.00 g 8.00-18.00 'gingen en/of zetfouten voorbehouden nol aan personen ouder dan 16 Jaa Na een succesvol jaar waarin Odeon de Soester Cultuurprijs won en een aantal grote activi teiten op het programma had staan, laat het harmonieorkest zaterdag weer van zich horen. Op die avond vindt het jaarlijk se najaarsconcert in het Offi- merscasino te Soesterberg *»laats, dat in het teken staat van sprookjes. ©irigent Gerrit de Weerd en zijn jiuzikanten zijn er klaar voor om Saterdag een concert uit te voeren. &et thema sprookjes is bij uitstek Jeschikt om een aantal mooie mu- Bekstukken ten gehore te brengen. X)deon zal het publiek die avond Ban ook laten genieten van diver se bekende melodieën, zoals Har- y Potter, The Lion King en Robin Bood. Daarnaast heeft het orkest hard fcestudeerd om het bijzondere mu ziekstuk 'The Wind in the Wiliows' 5van componist Johan de Meij uit [te kunnen voeren. Een bijzondere muzikale bijdrage wordt geleverd door de 17-jarige Petra Creutzberg uit Soesterberg. Zij zal onder be geleiding van het orkest haar zang kwaliteiten aan het publiek laten horen. Petra volgt als derdejaars studente zang-, dans- en acteerles sen aan theaterschool 'De Spring plank' in Amersfoort. Zij treedt regelmatig op bij activiteiten in Soesterberg en omgeving. Zater dag is dit jonge talent dus te gast bij Odeon. Daarnaast vervult een andere bekende Soesterberger, Bas Nawijn, de rol van verteller in het muziekstuk 'The Selfish Giant' van componist Peter Martin. Verder is deze avond tijd vrij ge maakt voor het leerlingenorkest van Odeon. Deze jonge muzikan ten musiceren ook mee, onder steund door de leden van het har monieorkest. Het concert in het Officierscasino aan de Kampweg in Soesterberg begint om 20:00 uur. De zaal is geopend om 19:30 uur. Wie dit concert wil bijwonen, kan uitslui tend in de voorverkoop kaarten kopen. Deze zijn voor 7,50 per stuk verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking (Rademakerstraat 21, Soesterberg) en de VW in Soest (Steenhofstraat 9B). Drieëneenhalve hectare bos wordt aangeplant op de vliegbasis Soesterberg. Gerealiseerd wordt een corridor die nodig is om twee buiten de basis gelegen bossen met elkaar te verbinden. Het betreft een van de groene projecten in het kader van Hart van de Heuvelrug. Dat is een samenwerkingsverband van de provincie, verschillende ge meenten, enkele ministeries en sommige instellingen. Maandagmiddag werd de eerste boom geplant. De commissaris van de koningin, mr. Boele Staal was daar bij betrokken. Verder waren onder meer de vliegbasiscomman dant en wethouder Bart Krol aan wezig bij de eergte aanplant. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Vrijdag is er weer een bingoavond in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Alle 55-plussers zijn hier welkom. De zaal is geopend vanaf 19:00 uur. De eerste ronde gaat om 20:00 uur van start. De kaarten kosten 3,50 per stuk inclusief een kopje koffie. Tijdens het onderzoek naar de ge wapende overval op de snackbar aan de Buys Ballotlaan in Soester berg is gebleken dat op het mo ment van de overval enkele bezoe kers in de eetgelegenheid aanwe zig waren. Getuigen die zaterdag 15 november rond 21:45 uur in de cafetaria waren of zich in de buurt bevonden, wordt gevraagd contact op te nemen met de politie Eem- land-Noord, tel. 0900-8844. De leiding van de R.K. Sint Caro lusschool heeft de politie verzocht om een fietscontrole onder haar leerlingen te houden. Het verzoek werd ingewilligd en vorige week dinsdag onderworpen agenten op het plein van de school aan de Christiaan Huygenslaan 32 fietsen aan een kritische blik. Daarbij bleek dat de verlichting van tien rijwielen niet in orde was en dat van een fiets de voorrein niet goed werkte. De eigenaren kregen een formulier mee naar huis, waarop stond aangegeven wat er aan de fiets mankeerde. Zaterdag 29 november zondag 30 november Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor R. Bouwman; communieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra; doopdienst Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; koor/muziekgroep World Outreach Cburch (info locatie: 880346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ®030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer; 880900-8844; alarmnummer:881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ^035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8S06-301893T7. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b-gj. 351658 of 351346. BMU Groep Bouwen en Ont wikkelen moet een nieuwe bouwvergunning aanvragen voor de verbouwing van de zol derverdieping en de voormali ge garages bij het pand Mont gomeryweg 23-25 in Soester berg nu burgemeester en wet houders het bezwaarschrift hiertegen van een buurman ge grond hebben verklaard. Voor de verbouwing van de zol derverdieping en de garages moet BMU een nieuwe bouwaanvraag indienen. B en w spreken het voornemen uit deze dan te honoreren. Het oorspronkelijke bezwaar van de buurman is 'dat door het uit bouwen middels een wanstaltig grote dakkapel over de volle lengte en breedte van het pand een der de kantoorlaag is ontstaan'. Tegen het verlenen van de bouwvergun ning ging een bezwaarde in beroep bij de rechtbank en in hoger be roep bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De stand van zaken naar aanleiding van de uitspraak van deze rechts colleges is nu dat de kwestie weer bij het college van burgemeester en wethouders ligt. Zij oordelen naar aanleiding van de ingediende bezwaren en de uit spraken hierover van de rechtbank en de Raad van State: 'gezien de stedenbouwkundige situatie ter plekke bestaat er geen bezwaar te gen het gebruik van de zolderver dieping als kantoor. De omgeving -kenmerkt zich door een mengeling van de functies wonen en bedrij vigheid (detailhandel, marechaus seekazerne, brandweerkazerne en autohandel). De bouwmassa wijkt niet af van de massa die het be stemmingsplan toestaat. Er is vol doende parkeerruimte om in de behoefte te voorzien. De belangen van de omwonenden lijken door het toestaan de zolderverdieping ais kantoor te gebruiken niet bij voorbaat extra geschaad ten op zichte van de situatie die al is toe gestaan op grond van het bestem mingsplan.' Het college van B en W heeft nu besloten het bezwaarschrift ge grond te verklaren en de verleen de bouwvergunning aan BMU te weigeren waar het gaat om de ver bouwing van de zolderverdieping en van de voormalige garages. BMU kan nu een nieuwe bouw aanvraag indienen voor de ver bouw van de zolderverdieping. Ze spreken ten slotte uit van plan te zijn vrijstelling te verlenen van de voorschriften bij het bestemmings plan Soesterberg-Kom van de ver bouwing tot en het gebruik van de zolderverdieping als kantoorruim te, en hiervoor dus de noodzake lijke bouwvergunning te verlenen. Door het volgen van deze route en de bouwvergunning te weigeren voor de aangevochten delen van het bouwplan en een nieuwe bouwaanvraag te laten indienen, wordt voorkomen dat er een on-i duidelijke situatie ontstaat, aldus B en W. De grote zaal van ontmoetingscen trum De Drie Eiken aan het Dorpsplein is zaterdagavond een grote dansvloer. Dan is er disco dansen voor 50-plussers. Op mu ziek uit de jaren 1950 tot 1980 kunnen onder de bezielende lei ding van een dj de beentjes van de vloer. Nog tot vrijdag 12:00 uur bestaat de mogelijkheid zich op te geven voor deelname aan de workshop zijden sjaal schilderen. Wie eraan wil meedoen, betaalt een bedrag van 7,50 euro, inclusief materiaal kosten. De workshop wordt op maandagavond 1 december, aan vang 19:30 uur, gegeven in het ontmoetingscentrum De Drie Ei ken aan het Dorpsplein. Schaatsliefhebbers worden vrijdagavond in de gelegenheid gesteld om in het clubgebouw van de IJsvereniging Soester berg in de voorverkoop een abonnement aan te schaffen voor het schaatsseizoen 2003- 2004. Tegelijkertijd wordt de jaarlijkse schaatsruilbeurs ge houden. Wie z'n gladde ijzers wil ruilen, kan hiervoor, evenals voor de voorverkoop, van 19:00 tot 21:30 uur op de baan op de hoek Kamp- weg-Banningstraat terecht. De 33- jarige ijsvereniging heeft daar de beschikking over een asfaltbaan van 50 bij 70 meter en een kleine asfaltbaan van 20 bij 25 meter, die 's winters onder water worden ge zet. De verrchillende abonnementen kunnen enkel voor het wintersei zoen worden aangeschaft of voor het gehele jaar. De prijzen variëren in de voorverkoop van 7,50 tot 12,50 en daarna van 10,00 tot 15,00. Een losse zomerkaart kost 0,50, een losse winterkaart 1,00. De basiskaart (12,50) is voor één persoon. Elk gezinslid dat er bij komt, betaalt bij de zomer- en win- terbasiskaart 7,50 extra. De afzonderlijke zomer- of winter- basiskaart (7,50) is ook voor een persoqn. Elk gezinslid dat er bij komt, betaalt bij de zomer- of win terkaart 5,00 extra. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met de heer J.C.H. van Dijk, voorzitter van de IJsvereniging Soesterberg, 88 06- 22665496; e-mail adres ~jchvandijk@tiscali.nl Even leek het er vrijdagmor gen op dat een grote inzet van de hulpdiensten nodig was, maar de als een ont ploffing beoordeelde klap en de daaropvolgende rook ontwikkeling bleken veroor zaakt te zijn door oefenende militairen op de vliegbasis Soesterberg. De als eerste uitgerukte brandweer hoef de dan ook niet in actie te komen, de alarmering van politie en ambulancedienst kon achterwege blijven. Een verontruste buurtbewoner had alarm geslagen na de knal die hij had gehoord en de rook die hij direct daarna zag. Nog tijdens de uitruk kreeg de be manning van het eerste brand weervoertuig de mededeling dat het om een oefening op de vliegbasis ging. Dit was duide lijk geworden nadat de alarm centrale contact had gehad met de basis. Niettemin reed de brandweer door naar de opge geven locatie op de Montgo- meryweg-Batenburgweg. Daar trof ze alleen een zeer grote groep vliegtuigspotters en ande re belangstellenden aan. Voor de tweedaagse oefening werd een vijftiental Chinook-, Cougar- en Apachehelikopters ingezet, evenals enkele F-16's, een C 130- en een KDC 10- transportvliegtuig. De lucht macht oefende samen met de llc Luchtmobiele Brigade. In het persbericht dat de vliegba sis uitgaf voorafgaande aan en met betrekking tot deze oefe ning stond onder meer: 'er zal ook gebruik worden gemaakt van oefenexplosieven'. Het tot ontploffing brengen hiervan leidde tot het alarmeren van de brandweer. Deze kon dus on verrichter zake terug naar de kazerne aan de Koppenlaan. Op zaterdag 6 december ver zorgt het befaamde Raphael- kwartet een concert in het Ce- nakel in Soesterberg. Het is het vierde in een serie van elf con certen die dit seizoen in de fraaie Cecilia-kapel van het voormalig klooster aan de Amersfoortsestraat 18 georga niseerd worden. Het Raphael-kwartet, waarvan de leden (Ronald Hoogeveen, Rami Koch, Henk Jambooij en Zoltan Benyacs) uit de verschillende om roeporkesten in Hilversum komen, werd in 1981 opgericht. In 1983 werd het kwartet erkend als offici eel omroepensemble en trad het voor het eerst op in het Amster damse Concertgebouw. Er zouden daar nog vele concerten volgen. Ook in 1983 werd het door de NOS afgevaardigde Raphael-kwar tet tijdens de Internationale Mu ziekdagen van de Europese om roeporganisatie EBU in Engeland met vier van de vijf beschikbare prijzen gelauwerd. Veel lof oogst te het kwartet met een cd waarop een strijkkwartet en stukken voor strijkkwartet van Mendelssohn worden uitgevoerd. Maar het re pertoire van het Raphael omvat naast romantische werken ook Sjostakovitsj en Webern. Op het programma voor het concert van 6 december staan werken van Haydn, Flothuis en Brahms. Aanvang: 20:15 uur. Zaal open: Het Raphael-kwartetRonald Hoogeveen, Rami Koch, Henk Jambooij en Zoltan Benyacs. 19:30 uur. Toegangsprijs: 17,00. Reservering en kaartverkoop: 0346-332518 (maandag t/m vrij dag 09:00-12:00 uur); op de dag van het concert aan de zaal. Tijdens het jaarlijks feest van het gemengd koor van de St. Carolus Borromeus-parochie te Soester berg kregen drie koorleden een onderscheiding van de landelijke St. Gregorius-vereniging. De voor zitter van het koor, mevrouw Bep Smit, mocht de bronzen onder scheiding opspelden bij Anja Smo- renburg, de zilveren bij Joke van Engelen-Ruijgrok en de gouden bij Willem v.d. Lee. In de bijbehorende oorkonde wer den deze trouwe koorleden gepre zen voor hun muzikale verdiensten tijdens de vieringen in de kerk. Met een prachtige bloemenhulde onderschreef het koorbestuur de respectievelijk 12,5-, 25- en 40-ja- rige inzet voor de parochiege meenschap. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Met ingang van 1 december wijzigen de openingstijden van onze kantoren. Kantoren Doorn/Driebergen/Soesterberg maandag: 13.00 -17.00 uur dinsdag t/m vrijdag: 9.00 -12.45 en van 13.30 - 17.00 uur Kantoor Zeist maandag: 13.00 - 17.00 uur maandagavond: tot 21.00 uur voor adviesgesprekken (op afspraak) dinsdag t/m vrijdag: 9.00 -17.00 uur De openingstijden van kantoor Den Dolder blijven ongewijzigd. Wilt u buiten deze openingstijden uw bankzaken regelen, dan kan dat natuurlijk via www.rabobank.nl. Ook staan onze geldautomaten en de Rabofoon 24 uur per dag en 7 dagen per week tot uw beschikking. Rabobank

Soester Courant | 2003 | | pagina 13