UITVERKOOP de... kantie? INTJES SCHOEMAKER iet l-huJ TöPSdËsT I w FOTOPRINTERS Verdwenen Soest hervonden Soest 50 jaar geleden^ Alt van Caecilia onderscheiden 30% korting PAGINA 15 REORGANISATIE 3LBERTS: 50 - 70% korting COLBERTS: 2 SHIRTS van de merken: SHIRTS van het merk: Dimaggio WINTERJACKS (óók leder): ALLES STERK AFGEPRIJSD MODE er informatie? Wij demonstreren hoe gemakkelijk u digitale foto's zelf thuis afdrukt. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 Mooi op tijd voor de sint! 'Soest-70 op de schaal van Visser' Volksuniversiteit Soest DEMONSTRATIE BIJ eKPCrl (lf) SCHOEMAKER KOM A.S. ZATERDAG 29 NOVEMBER VAN Inloopmiddag Jan Visser 70 J^G[NAl4 WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003" SOESTER COURANT De aanstaande huurverhoging. Kerstversieringen Medaille wegens 25 jaar lidmaatschap mevrouw T. Kuyer dieuw boek van rheo Witvliet nicef in de ibliotheek boekenbeurs UHICSf ,ange Brinkweg 62, tel. 6010466 Minimaal 20% korting op de nieuwe collectie SPECIALE AANBIEDINGEN: Melka, Cavallo, Cavori, Claudio Campione, Jac Tissot 2 voor €65 voor79 2 voor Zuidpromenade 12, Soest Tel: 035-6023530 Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl «sSyt;V,V - - t - - k -ii.-"" 70 columns van Jan Visser uit vijfjaar Soester Courant (1998-2003) Vanaf 1 december verkrijgbaar voor slechts 9,95 bij: boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1, boekhandel Jongerius, Van Weedestraat 29. Woensdag 3 december, 19.00-20.00 uur. signeert de auteur zijn bundel bij i.. handel Van de Ven Laatste Soul II Soul op 1 december Op maandagavond 1 december, 20:00 uur, is iedereen van harte welkom in de wijkzaal van de Em- makerk voor de vierde en laatste aflevering van Soul II Soul, een serie gesprekken tussen Soesters van allerlei godsdiensten en le vensbeschouwingen. De kleurrijke kant van Soest komt aan het woord. Het doel van de gesprek ken is om na te gaan of die kleur rijkheid goed is of een probleem. Slaat het ergens op dat mensen een eigen 'kleur' hebben? Wordt Soest beter van burgers met een godsdienst of levensbeschouwing? Op 1 december zijn de gasten John Raghoebarsingh en Ilona den Ouden. John is pandit (priester) van de hindoegemeenschap in de regio West-Nederland. Ilona hoort bij een Samen-op-weggemeente. Beiden wonen in Soest. Ze komen aan het woord over sport en seks, criminaliteit en geloof. Wat stelt hun geloof voor in de praktijk? En kunnen een hindoe en een christen samen nog wat betekenen in Soest? Een uur van de avond wordt opgenomen om later te wor den uitgezonden door Radio Soest. Pieter van Winden en Mar leen Vernhout leiden de gesprek ken. U bent van harte welkom om mee te luisteren en mee te doen in de Emmakerk, Regentesselaan 2. Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg Eemland Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, 886036800, fax 6036888. Spreekuur maatschappelijk werk: - Soest: werkdagen van 9:00- 10:00 uur, Burg. Grothestraat 74, @6036800. - Soesterberg: van 9:30-10:30 uur, (alleen op woensdag) kerke lijk centrum, Gen. Winkelman straat 103, @0346-352606. - Soest-Zuid: woensdag 9:00- 11:00 uur, @6030014, Gezond heidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan men, voor uitsluitend telefonische hulp, bellen met de THD te Hil versum, @6245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. - Christelijk maatschappelijk werk: donderdagmiddag 14:00- 15:00 uur, Burg. Grothestraat 74, @6036800. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maat schappelijk Werk Spreekuur maatschappelijk werk: - Werkdagen 8:30-10:00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, 6094311, toestel 56. Pi Lassostaai 65", tel. 6022195 SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS JjiJilT 'Jy DliriJ filA'J' 15 VLJ/J Uit de Soester Courant van Dinsdag 24 November 1953 Onder het thema Sinterklaas kun nen kinderen van 4 tot en met 12 jaar woensdag 3 december knutse len in De Vrije Teugel. De deelne mers kunnen zelfs een Pietendi ploma verdienen. Verder zal er in het kinderparadijs worden ge strooid met pepernoten. De in loopmiddag begint om 14:00 uur en duurt twee uur. Deelname kost 2,50. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg ficeerd. In de C-klasse werd de heer R. Stehouwer uit Soesterberg win naar. VERKOOP VAN ERWTEN SOEP. Wie zou er niet in dit weer erwten soep willen eten? Dat dachten ook de Soester padvindsters, die Zater dag een grootscheepse verkoop van deze soep hielden. „Erwten soep-dag ten bate van ons Kabou ter-huis" stond er op het bord, waarmede de vrachtauto was op getuigd, waarop de dampende bussen erwtensoep werden meege voerd. De actie liep gesmeerd en al zal 't nieuwe kabouterhuis misschien nimmer naar erwtensoep ruiken, als het klaar is, zal men toch nog lang aan erwtensoep denken. Dat er goed spul werd verkocht, bewezen de padvindsters zelf, die de soep niet alleen heerlijk von den, maar zich ook geen tijd gun den om thuis een andere maaltijd te nuttigen. IN DE HOEK. Ziet U Soesters, dat is nu de ma nier. De bewoners van de Eigen domweg lieten, via de heer Kant, aan Gemeentewerken weten hoe ingenomen zij zijn met de verbete ring van het wegdek in hun straat, 'n verbetering welke haast nog op vallender is dan die van de Toren straat, want heel doodgewoon vast blijven zitten in de modder, zoals de Batavieren destijds reeds over kwam in de prut bij Lobith, waar om zij toen maar een eindje door voeren naar de Veluwe, gebeurde je toch in de Torenstraat niet. Hoogstens moest je daar een uur tje wachten om over te kunnen ste ken. Het is prettig dat de heer Kant het initiatief nam in onze Soester Cou rant dank te zeggen aan de man nen van Gemeentewerken. Het is natuurlijk niet zo, dat het wel of geen dankje krijgen na het uitvoeren van werken verschil maakt, maar dankbaarheid tonen is toch nog altijd een goede eigen schap. We nemen de dingen vaak te van zelfsprekend. We staan te dikwijls op het standpunt: de mensen wor den er voor betaald en daarom kunnen we het beste eisen. Dank baarheid vinden we dan vaak on zin. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat we voor iedere vakkundig ge ledigde vuilnisbak luid op moeten gaan applaudisseren. Nu we 't toch over pluimen uitde len hebben, wil ik er nog een ste ken op de petten van onze tuinle- den voor de keurige verzorging, ook dit jaar weer, van onze ge meentelijke bloemperken. Het was pico bello hoor. U. Oekman. De zusters, 80 jaar op wacht in het Cenakel, waar ze samen zongen, voor zondaars baden dag en nacht in touw, ze waren lang begonnen, als jij nog buitelt aan de Rotte thuis, de Kweek doorloopt, een hele mooie akte haalt, op d'Ambachtschool geen Groen van Prinsterer wilt zijn, van Corver, van de centrumplannen baalt. O, progressieve zwoeger, die met de pen tot pijl gepunt, in kunst gedoopt, het ganse volk de richting wijzen wil. Het volk, dat naar het Gilde loopt. Dan is daar toch die onvergetelijke Nacht, om Artishock, Groenlinks een stevig stug karweitje, geroepen werd je tot het hoogste wat er was, op eigen kracht en met de steun van Leidje. O, 'Soest blijft Soest', dat was terecht bijna het hoogste wat je zocht. Je hield het vol, dat was niet slecht, maar potjandorie, dat Visscrstaete mocht. De zusters van het Cenakel bidden voor ons nog steeds. Bekéren Jan, want o mirakel, we zijn er haast geweest. Jan M. P.S. Gewijzigde 2e druk in onze straat' nog in de boekhandel. Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 later getrouwd met Janus van Brummelen, eerst bekend als bak ker en later komen we hem in een oud adresboek tegen als koopman antiek. Knap dat je bijna alle namen van je klasgenoten na zoveel jaren nog weet. Namens Hervonden Soest bedanken we mevrouw Van Oest voor het doorgeven van de namen. 1. meester Andre 2. jongetje Karssen 3. Joop Woudenberg 4. jongetje van Houttum 5. Jan van Brummelen 6. Marinus Rouwendaal 7. Frits Metzekat 8. Metzukat 9.? 10. Jan Verzaal 11. Kaldewaij 12. Kaldewaij 13. Cornelia v Brummelen 14. Hendrika v Brummelen 15. van Houttum 16. Netje van Oest 17. Alie Rouwendaal 18. Alie van Ee 19. Truus Rouwendaal 20. Rouwendaal 21. Jaike van Brummelen 22. Kaldewaij 23. Kaldewaij 24. Rouwendaal 25. Teuntje v Brummelen 26. meester Ottevanger Mocht u nog namen weten die ontbreken, dan horen wij het graag, 6012158. Op www.verdwenensoest.nl kunt u alle afleveringen en foto's nog eens le zen en bekijken. Met ingang van 1 Januari gaan we meer huur betalen, waardoor een economisch scheve toestand ge deeltelijk wordt recht getrokken en aan de andere kant ons huishoud budget zwaarder wordt belast, loonsverhoging en accijnsverlaging ten spijt. Hoe het ook zij, de huurverhoging komt en het interesseert ons allen alleen nog maar hoeveel deze be draagt. Hierover zal een geschriftje ver schijnen in de maand December, om de mensheid wegwijs te ma ken in de blijkbaar zeer ingewik kelde materie. Vooruitlopend op dit geschriftje willen wij, ten behoeve van onze lezers, de voorschriften publiceren, waarbij men bedenken moet, dat de Eerste Kamer deze huurverho ging nog moet goedkeuren en dat de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting dezer dagen deze wet nog zal bezien en eventueel herzien. Op het ogenblik is het volgende vast te stellen; De huurverhoging geldt niet voor iedereen en voor welke personen de verhoging wel toegepast wordt, is deze niet gelijk. De gemeenten zijn n.1. verdeeld in vijf groepen, dezelfde vijf groepen, welke van toepassing zijn voor de Noodwet Drees. De huren in de eerste klas gemeenten worden ver hoogd met 17 procent, in de twee de klas met 20 procent, in de der de klas met 23 procent, in de vier de klas met 26 procent en in de vijfde klas met 28 procent. Soest valt, evenals b.v. Baarn en Driebergen, onder de 3C klas ge meenten, zodat de huurverhoging voor onze gemeente 23 procent bedraagt. WINTERKEURING KONIJ NEN. Zaterdag hield de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging „Soest" in café Butzelaar de jaar lijkse winterkeuring van konijnen. De heer T. Hanekamp uit Twello verrichtte deze keuring met het na volgende resultaat: Het mooiste dier van de tentoon stelling was een kleine Chinchilla- ram, waarvoor de heer A. v.d. San- den alhier de wisselbeker kreeg. Op één na het mooiste dier was een wit-Wener van de heer G. G. Hilhorst, die tevens het mooiste paar tentoonstelde. Winnaar van de collectieprijs werd de heer G. C. van Dijnen uit Baarn. De heer J. Gaasbeek had het mooiste aan gekochte dier, een Klein-Zilver en de heer W. van Beek zag zijn Vlaamse Reus als het op één na mooiste aangekocht^ dier geklassi- In de maand december worden bij Volksuniversiteit verschillende workshops gegeven waarin men kerstversieringen kan maken. Op de maandagen 8 en 15 december van 10:00-12:45 uur kan men deelnemen aan de workshop 'Por selein schilderen met kerstmotief'. Porselein schilderen is een techniek die iedereen in korte tijd kan leren, ervaring is niet nodig. In deze kerstcursus zullen op porseleinen voorwerpen kerstmotieven worden geschilderd. Door middel van gra- fietpapier worden kersttekeningen naar eigen keuze, bijvoorbeeld het motief van uw kerstkleed of van een langgekoesterde kerstkaart, op het porselein overgebracht. Met speciale verf worden de lijnen overgenomen en ingekleurd. Ver volgens wordt het resultaat op 800 graden in een keramiekoven ge brand. In twee ochtenden kunnen twee borden worden beschilderd. Geschikte voorbeelden en porse lein zijn bij de docent aanwezig. Cursusprijs: 32,00; materiaal kosten: 21,20, inclusief twee borden van 31 cm., gebruik van materiaal en branden. Mozaïek Op donderdag 11 december van 10:00-16:00 uur wordt een heel nieuwe workshop gegeven, name lijk 'Kerstworkshop mozaïek'. Mo zaïek leent zich uitstekend voor glimmende objecten. In de donke re dagen voor, maar ook na kerst mis, kunt u een extra romantische sfeer in huis brengen met kaarsen en spiegels. Men kan in deze workshop een kaarsenkrans maken of een kaarsenhouder die opge hangen kan worden. Diegenen met ervaring met mozaïek kunnen ook kiezen voor een spiegel met een tweetal kaarsenhouders. Kijk op www.avkunst.nl, maak een keuze en vermeld deze bij inschrijving. Cursusprijs: 25,00, materiaal kosten 15,00. Deze week in Hervonden Soest weer een schoolfoto. Het is een beetje een bijzondere, omdat deze foto tot aan het eind van het leven van een van de meis jes, zelfs tot in het bejaarden huis toe, als een schilderijtje bij haar aan de muur heeft gehan gen. De schoolfoto is van rond 1918 toen Soest nog maar twee christelijke scholen telde. De School met de Bijbel werden ze toen genoemd, er stond er één aan de Spoorstraat en één op Hees. Beide scholen zijn er nog. De school aan de Spoorstraat draagt nu de naam Da Costaschool en die op Hees heeft de naam Insinger- school. Kinderen werden toen nog niet met de auto naar school gebracht, zoals veel kinderen van nu. Zelfs op de fiets naar school was nog taboe, gewoon omdat kinderen nog geen fietsen hadden en de wegen slecht waren. Op die leeftijd moesten kinderen nog leren fiet sen. De foto is gemaakt in 1918. Het Hart en Soest-Zuid waren nog in ontwikkeling en de kinderen uit deze wijken moesten een eind lo pen voor onderwijs van de keuze van hun ouders. Marietje Zijtveld, clie als tienjarig meisje vanuit Utrecht aan de Dorresteinweg in Soest kwam te wonen, hoefde van haar ouders meteen niet meer naar school, want zij vonden de weg tussen de korenvelden en de toen nog kale Lazerusberg veel te stil, te lang en voor een jong meisje uit de stad ook wel een beetje eng. De afgebeelde foto is geen klas- senfoto, maar meer een schoolfo to. Kinderen uit één gezin, maar uit verschillende klassen, werden bij elkaar gezet in een groep. Zo hoefden de ouders met meerdere kinderen op de school slechts één foto te betalen. Meisje nummer 13, zo weten we, is Cornelia van Brummelen uit het bakkersgezin van twaalf kinderen. Zij is een paar jaar nadat deze foto gemaakt is, kort na een schoolreis je, erg ziek geworden en overleden. Nummer 14 is haar zusje Hendri ka, zij is juist de oudste van het gezin geworden en zij heeft de vol gende eeuw gehaald. In september 2001 overleed ze, 88 jaar oud. Deze foto heeft tot haar dood in een mooi lijstje in haar kamer ge hangen. Nummer 16 is Jeannette van Oest, geboren in 1910. Zij woont nog in Soes^duinen. Van haar horen we alle namen. Zij is Omdat ze al 25 jaar lid is van het Caeciliakoor van de Petrus en Pauluskerk heeft mevrouw T. Kuyer zon dagmiddag een eremedaille gekregen. De onderschei ding, die gepaard ging met een oorkonde, is beschik baar gesteld door de Gregoriaanse Vereniging en werd haar opgespeld door pastor Frans Overbeek. Dat ge beurde na de zondagmis in de rooms-katholieke kerk. In de recreatieruimte werd het jaarlijkse Caeciliafeest gehouden van het zangkoor, waarin mevrouw Kuyer alt is. Foto: Foto Bell 6,84 8,45 10,06 11,66 13,27 14,88 16,48 18,09 19,69 21,30 22,91 24,51 26,12 er Courant, contant te worden betaald. woensdag 3en incl. BTW s u vóór 5 december een 'noot' et, loot u mee voor een gesponsorde balie 'onwait de Kinderhulpballon! 4AAL FONDS KINDERHULP ,t 32,741 I HS Deventer, Tel.: 0570 - 611 995 v.kinderhulp.nl e-mail: info@kinderhulp.n| joogleraar theologie en plaatsge- iot Theo Witvliet heeft een jeuw boek geschreven. Het heet et geheim van het lege midden' gaat over de identiteit van het :sters christendom. Op vrijdag- -ond 28 november om 20:00 uur iedereen welkom bij de presen- Itie van het boek, door uitgever auteur. Deze presentatie vindt laats in de Emmakerk, Regentes- •laan 2. Toegang is gratis. |r. Theo Witvliet was van 1987 ^it en met 2000 hoogleraar voor systematische theologie aan de ^[niversiteit van Amsterdam, jaarvoor was hij onder meer ikzaam als redacteur bij de ;on. Na talrijke andere publicaties •rschijnt nu dit essay van zijn ind. De twee centrale vragen van it werk zijn: wat betekent christe- fce identiteit in de huidige plura- itische en multireligieuze maat- ;happij? En welke inbreng heeft :t christendom in de conflicten 'er de 'multiculturele' samenle- ing? [ijn boek is niet het boek met alle twoorden op deze vragen. Het is :n vlot geschreven essay, dat na- iat wat identiteit is in deze tijd. je auteur onderzoekt het effect in beeldvorming door de media personen en organisaties. Ook lat hij na hoe je zinnig over God int spreken zonder dat vast te ggen in dodelijke dogma's of te ten verzanden in 'ietsisme'. Zijn >ek is nadrukkelijk niet geschre- ;n voor kerk-mensen alleen. Wit- uet staat een open gesprek voor ;en tussen mensen die geloven, dat nu binnen of buiten de kerk, synagoge of de moskee is. i het Nutsgebouw aan de Burge meester Penstraat in Baarn houdt Bdd Fellows zaterdag 29 novem- ler een boekenbeurs. Tweede- nds boeken, platen en cd's zul len worden verkocht ten bate van het goede doel. Boeken zijn er in gverse prijsklassen, Ip's zijn te Jbop voor 0,50. De beurs begint om 10:00 uur en duurt tot 16:00 7. Woningruil 8. Diversen 9. Handel Maak kans op ee|) ballonvaart! 5 ïtekent lang niet altijd het einde p donderdag 27 (morgen), vrij- ag 28 en zaterdag 29 november aan Unicef-vrijwilligsters met een srkoopstand voor wens- en kerst aarten in de Brede Bibliotheek tan de Willaertstraat. Voor Sinter laas zijn er talrijke cadeau-artike- :n, zoals speelgoed, puzzels, boe- jen en nieuwe t-shirts. Ook de jenda voor 2004 en kalenders, ijvoorbeeld de ansichtkaartenka- :nder met een prachtige vlinder- art als prentbriefkaart, zijn er te joop. Nieuw is de gezinsplanner 'oor alle activiteiten en afspraken >n de verschillende gezinsleden op deze handige wandkalender. ''Ie Unicef-artikeJen zijn verder te jtoop in de Unicef-winkel aan de inge Brinkweg 62, 6010466. 'il men een bestelling plaatsen of :n folder inzien, dan komt er des- wenst een vrijwilligster langs, 'ieuwe vrijwilligers kunnen zich (pgeven bij mevr. Weitzel, I [016182. aatst in de Soester Courant Ie kracht van de reclame ligt in de herhaling

Soester Courant | 2003 | | pagina 15