www.rabobankonline.com A 'Als ik kon toveren' iPRIKBORDt MEDISCHE DIENST Oecumenische Avondviering: 'Mijn hagenpreek' KERKDIENSTEN tprogramma 114 yluziek in Domkerk DMINTON iy verliest te plaats iet oog Magnificatconcert Groot Nicolaaskoor Leren omgaan met paniekklachten Bingoavond bij w.v. 'Overhees' Dierenlief Dierenleed Kindermiddag bij w.v. 'Overhees' 'Burgerlijke stand' I Zondag in NPB-kerk Zondagavond, Oude Kerk ELKE WEEK EEN 7ATERPOLO De Kloof ïinkikkers kan 7-voorsprong 2t vasthouden Barokorkest De Nederlandse Cantorij olv Maarten Kooy Sonate in Bes klein van Mozart en Bach's vioolconcert in E groot Nieuws elk uur Radio Soest Een kaartje naar Zet 'm op Soest PAGINA 20 bal ynamo-Stam/SoVoCo e regiobeker 3rn) jitenveldert-Firtina'93 SO-DAVO (Bussum) s Geerlings-SHC (Naar WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 21 Uw totaalinstallateur p.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE uw installatiewerk loodgieter SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN levens linton adminton 2-Badso (We nen VSB-Harderwijk Ibal wift-Smeeing/BDC (H) n) tal VO-Rood Wit (Ban- I emvogels-DOS 3 ire Centrum) tennis VE 3-Shot (Utrecht) bal WZ'49-ZAP, tweede be- e (Eemweg) AVA'71-SEC/zondag, bekerronde (Rhenen) VSV65-SEC/ zaterdag een) 'AG 30 NOVEMBER ninton .eusder BC-Selby etbal ump-Red Stars (H) (IJs- Jlue Arrows-Red Stars dijk) key -lilversum-MHC Soest Doorn-MHC Soest (H) jrpolo )uinkikkers (H)-KZC 2 ;ure Centrum) Duinkikkers (D)-SG t 4 (Spleasure Centrum) NDAG 1 DECEMBER '1'ng Competitie Soester Bow- .reniging, ook op dinsdag ng Overhees) Uneto-Vni Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Zaterdag 29 november: eerste pncert in een serie van vier rond iet 'Magnificat'. In dit concert slaat het Magnificat van Jan Hage jp het programma met een bezet ing van twee solozangers, drie \nthesizers en een vocaal kwartet. SolistenChristine Jansen (so- iraan), Valeria Boermistrova mezzosopraan), Cees-Willem van /liet, Caroline van der Heiden en Willem-Jan Cevaal (synthesizer) en een vocaal kwartet uit het koor m de Domcantorij o.I.v. Remco ie Graas. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. heeft de eerste plaats een uit het oog verloren. Koplo- ;ide'82 was daarvoor verant- elijk en won de topper met at vrijdagavond waren beide n nog ongeslagen. Selby had inten minder. Tot de enkels et nog gelijk op, maar daar- amen de Soesters te kort. lubbels en mixen werden de Baarnse badmintonners nen. agd door de nog niet geheel Ide blessure van Herman rhoorn en een opkomend e bij Jolanda van Cleef is niettemin hoopvol wat be- aar kansen in de return, an Scheerhoom is vijfde ge- n tijdens de badmintonkam- ;chappen van de Koninklijke macht. Hij kwam vrijdag- ig pas terug uit de legerplaats >rf waar het toernooi werd iden. Marcel Pas en Gerdie er daarentegen speelden maar ook zij konden het tij eren. Bodcwes-Herman Scheerhoom 15-4, Ronald Kuyper-Marcel Pas 8-15, Esther van Schaik-Jolanda Ileef 11-7, 11-0, Jolanda de -Gerdie Hooijer 7-11, 7-11, Bo- /Kuyper-Scheerhoorn/Pas 15- -11, Van Schaik/De Groot -Van /Hooijer 15-3, 15-9, Bodewes/ iroot- Scheerhoorn/Van Cleef 15-6, Kuypcr/Van Schaik-Pas/ er 15-13, 15-11. Op zondag 7 december verzorgt het Groot Nicolaaskoor uit Baarn in de Nicolaaskerk, Kerkstraat te Baarn, een bijzondere uitvoering van het Magnificat, getoonzet door 4 Italiaanse componisten: Antonio Caldara, Claudio Monte- verdi, Baldassare Galuppi en Do- menico Cimarosa. Ook wordt er een blokfluitconcert uitgevoerd van Guiseppe San Martini. Uit voerenden zijn: Elma van den Dool (sopraan), Michiel Mirck (or gel) en Paul Mirck (blokfluit). De begeleiding wordt verzorgd door het Baarns Begeleidingsensemble en het geheel staat onder leiding van Paul Mirck. Aanvang: 14:30 uur. Kaarten a 14,00 (Pas 65+/CJP 13,00) zijn in Soest o.a. verkrijgbaar bij de VW en bij De Gouden Snaar (Steenhoffstraat) en voor aanvang van het concert aan de kerk. Riagg Amersfoort Omstreken start in januari met een cursus voor mensen met paniekklachtcn. De cursus is bedoeld voor mensen die zich in het dagelijks leven belem merd voelen door paniekgevoelens en daar beter mee willen leren omgaan. Een paniekaanval is een plotseling en zonder aanleiding optredende intense angst of spanning. Zo'n aanval gaat vaak gepaard met ver schillende lichamelijke verschijnse len zoals onder andere: hartklop pingen, trillen, zweten, ademnood of duizeligheid. Vaak ontwikkelen mensen met paniekklachtcn ook de angst om zich in het openbaar te begeven (zoals in de super markt, de bioscoop, trein etc.). De preventieve cursus 'Geen Pa niek!' bestaat uit 8 wekelijkse bij eenkomsten van twee uur. In de cursus staan drie vaardigheden centraal: leren omgaan met span ningsklachten; meer greep krijgen op gedachten die de paniek doen toenemen; opnieuw leren omgaan met moeilijke situaties. De cursus is bestemd voor iedereen die last heeft van lichte tot matige paniek klachten en daar beter mee wil le ren omgaan. Verwijzing van een (huis)arts is niet nodig en deelne mers worden niet ingeschreven bij het Riagg. De cursus gaat in janua ri 2004 van start en kost 12,00 (inclusief cursusmateriaal). Geïnteresseerden wordt gevraagd zich zo spoedig mogelijk aan te melden omdat de kennismakings gesprekken voor de cursus al in december plaatsvinden. Voor aan melding of meer informatie kan men contact opnemen met: Mar cel Dijkens, afdeling Preventie, 033-4603500. De wijkvereniging*'Overhees' or ganiseert op zaterdag 29 november in ontmoetingscentrum De Klari net, Klarinet 39, een bingoavond. Iedereen is van harte welkom en er zijn vele mooie prijzen te winnen. Tevens is er een loterij met leuke prijzen. De kaarten kosten voor leden en donateurs 3,50; voor niet leden 7,00. Aanvang van de bingo; 20:00 uur. De zaal gaat open om 19:00 uur. Amivedi, 88 035-6015493 VERMIST Konijn, vrouwtje, roodachtig met wit, Talmalaan. GEVONDEN Mechelse herder, reu, 11 maanden, zwart masker, vastgebonden in bos. Wieksloterweg. Heilige Birmaan, gecastreerde ka ter, Koninginnelaan. De wijkvereniging 'Overhees' or ganiseert op woensdagmiddag 3 december in ontmoetingscentrum de Klarinet, Klarinet 39, een kindermiddag die om 14:00 uur begint. De zaal gaat open om 13:30 uur. De toegang is voor alle kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kos ten voor deze middag zijn voor kinderen van leden/donateurs 1,50; alle andere kinderen beta len 3,00. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 13 t/m 19 november 2003. GEBOREN: Jakob Izak, zoon van EI. Vermeij en N. Stuivenberg. - Julian Thijs, zoon van M.H. van Dorresteijn en A. Hooijer. - Cas Ben, zoon van P.W.C. Alexander en P.M. van den Deijssel. - Livia Arianne, dochter van A.P. de Waard en L.R. Schalkx. - Luuk Willem, zoon van J.W. de Leeuw en L.M.M. Mel- gert. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: geen VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Vincent Tjalling van der Meer en Annelies Trynke Dijkstra. OVERLEDEN: Martha Koster. - Carolina Aiida Keers, w.v. A.E. ten Broeke. - Cornclis Johan van Diggelen. - Arie de Graaff, w.v. L.C. Boss. Komende zondag vindt in de NPB-kerk weer een bijzondere bijeenkomst plaats. Het is een viering voor grootouders en kleinkinderen, waarin Gerrit Jan Bos spreekt over het the ma: Als ik kon toveren... wat zou de wereld er dan anders uitzien.' Het woord toveren alleen al heeft iets magisch. Sinds Harry Potter op het scherm verscheen, en hier en daar zelfs in de kerk, staat het toveren waarover Herman van Veen zo mooi gezongen heeft, weer in het middelpunt van de be langstelling. Eigenlijk niets voor nuchtere, weldenkende mensen. Of schuilt er toch niet in velen van ons ergens een diep verlangen naar een sprookjeswereld, waarin tove naars samen met de goede en de boze feeën de dienst uitmaken? En ze leefden nog lang en gelukkig... - zijn wij daar niet allen, jong en oud, naar op zoek? Zo maar twee vragen. Vanuit de christelijke traditie valt hier heel wat (vrij)zinnigs over te zeggen. Aan de hand van het evangeliever haal over de Verzoeking van Jezus in de woestijn en 'Drie maal niks', een eigentijds sprookje, wordt ons stof tot nadenken geboden en krij gen de kinderen de gelegenheid ons te 'betoveren'. Gerrit Jan Bos uit Laag-Soeren is schrijver van verhalen voor vrije geloofsopvoe ding. De bijeenkomst wordt gehouden in de NPB-kerk aan de Rem- brandtlaan 20 en begint om 10:15 uur. Zaterdag 29 november zondag 30 november Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.H. de Vries, Dennenweg 11, 886014463. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, 885415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl De zekerheid van vroeger, toen het leven nog duidelijk en ver zuild was, is voorbij. Wat doet de kerk mij nog, is een vraag die veel mensen zich stellen. Mensen vragen zich af waar ze voor leven, waarvoor ze nog en thousiast kunnen worden, waarvoor ze anno 2003 nog in de benen willen gaan. Dat soort basisvragen komt aan de orde in de Oecumenische Avond viering van zondag 30 november in de Oude Kerk. Als thema heeft de voorbereidingsgroep gekozen voor 'Mijn hagenpreek'. Een hagen- preek doet denken aan de tijd van de Reformatie, toen mensen bui ten de 'hagen' rond de kerk in de openlucht, stiekem een. ander ver haal lieten horen dan wat er bin nen de kerkmuren te horen was. Maar ook nu komt dat voor. Men sen gaan op zoek, shoppen, lezen, vanuit de drang om hun eigen ant woord te krijgen op de vraag: wat IN DE BUS? Neem een abonnement: 8.75 per half jaar! tel.(035)6014152 Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB i Rembrandtlaan 20 SOEST Inpbi Zondag 30 november, aanvang 10.15 uur ALS IK TOVEREN KON door: de Heer G.J. Bos uit Laag Soeren Een bijzondere bijeenkomst voor grootouders en kleinkinderen is waarheid? Zou het anders kun nen zijn dan het nu is? Durf ik mijn rugzak leeg te gooien? Kan ik nog wel geloven onder mijn voor waarden? Kan mijn verhaal nog klinken? Hoe kan ik in beweging komen, enthousiast worden? De teksten, de gebeden en de lie deren in deze viering draaien alle maal om dit thema. Daarin komt ook het bijbelse beeld naar voren van een God die een mens als op adel aar svleugelen draagt. Hij krijgt de vrijheid om zelf te vliegen, zijn eigen verhaal te schrijven, hij kan en mag veel kanten op, maar heeft iemand om op terug te vallen. Dat vertrouwen geeft moed om in be weging te komen. Aan de viering werkt de Koor- groep Oecumenische Avondvie ring onder leiding van Paul Snoek mee, met achter de piano Anne- mieke Jussen. Joost Storm verzorgt op zijn altviool een muzikaal inter mezzo. Nieuw is dat de teksten die in de dienst worden gesproken op veler verzoek tegen een vergoe ding verkrijgbaar zijn na de dienst, achter in de kerk. Er is ook een collecte ter bestrijding van de on kosten. Na afloop kunnen de be zoekers onder het genot van kof fie of thee blijven napraten. De viering begint om 19:00 uur. Het publiek wordt om 18:45 uur verwacht voor het vooroefenen van de liederen. Zaterdag 29 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; mannenkoor Zondag 30 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 zie H. Familiekerk Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (werkgroep); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman (jubileum); eucharistieviering; o.a. Cantate Domino; Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 N. Hoebe; familieviering; kinderkoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. Mirjam Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema; 19:00 Oecumenische Avondviering Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, AJbert Cuyplaan 2 10:00 (avondmaal) en 17:00 ds. R. van Kooten; Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. C.J. Droger, Vlaardingen Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. B. Schaaij, Dronten; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:15 ds. C. Sonnevelt woensdag 3 december 19:30 ds. M. Mondria Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 G.J. Bos, Laag-Soeren; bijzondere bijeenkomst Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Paul Rullmann Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim MavoVondellaan 2 10:00 dr. W. Janse, Oegstgeest Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 geen opgave Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostoüsch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. J.P. Dam-Oskam Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M. Sweere Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Alles komt aan bod in het nieuwe discussieprogramma van Radio Soest De kloof is een actueel begrip in be stuurlijk Nederland. In alle ministe ries en gemeentehuizen en in de vakliteratuur is de kloof tussen overheid en burgerij het gesprek van de dag en onderwerp voor tal loze discussies, rapporten, cursus sen en studiebijeenkomsten. Radio Soest gaat proberen deze kloof, die zich in allerlei sectoren van het maatschappelijk leven voordoet, te overbruggen. In een maandelijks irogramma, steeds op de laatste zondag van de maand. De discus- ics worden geleid door Jan Visser m Werner Paans. het eerste programma De Kloof "as het voltallige college van Bur gemeester en wethouders van Soest ianwezig. Een levendige discussie iracht meer helderheid over de •Taag wie er na 2006 graag burge meester van Soest wilde worden. 3urgemeester Janssen blijkt van ?lan zich in de strijd om die aan trekkelijke post te mengen, maar ok wethouder Harry Witte en wet houder Bart Krol staan niet geheel afwijzend tegenover deelname aan !c burgemeestersverkiezingen. Soest 975 jaar L)e opname van De Kloof is mor genavond vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. Iedereen is als toe- ïoorder hartelijk welkom bij de op names. De Kloof wordt uitgezon den op zondagmiddag 30 november van 16.00-18.00 uur. Er is een discussie over Soest 975 tussen de voorzitter van het comité 975 jaar Soest en een vertegen woordiger van de politiek, Paul Eemmen, fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid. De winterten toonstelling in Galerie De Hazelaar toont werken van drie uiteenlopen de kunstenaars. Een uit Paraguay, een uit Litouwen en een Nederland se kunstenaar. Jan Hazelaar van de gelijknamige galerie komt uitleggen waarom u de tentoonstelling moet komen zien. Vanavond is in de raadzaal van het gemeentehuis de grote Soester Taal test. Wat is er toch met de Nederlandse faal mis? In De Kloof een gesprek met de winnaar van de Soester taal test. Schrijfster Ankie Nolen is te gast. Zij maakt studie van de Kat haren en schrijft er een boek over. DONDERDAG 27 NOVEMBER® VRIJDAG 28 NOVEMBER ZATERDAG 29 NOVEMBER ZONDAG 30 NOVEMBER MAANDAG 1 DECEMBER DINSDAG 2 DECEMBER WOENSDAG 3 DECEMBER 1-7 voor staan tegen de lijst- 'oerder en toch gelijkspelen Het overkwam de heren van ïuinkikkers bij Alliance. In de ►te zes minuten ging ineens al- nis. Met overtuigend spel liep Juinkikkers weg bij de Zaanse g. Na het eerste kwart stond tl 1-4, na het tweede 1-6. Ver ens was het Marcel Brittijn die minuten na de pauze de Soes- aan een onmogelijk gedachteRaadslid van de maand sprong hielp. De marge van Petcr Ensdorff kiest als geïnteres- treffers was een minuut voor;seerd burger het Soester raadslid verstrijken van de derde perio-fan de maand en komt uitleggen og steeds intact, maar Allian-i!.aarom die keuze. Eit Algra, Neks :oorde in die zestig tellen nog ?n™e,rs ecn Wir? de Kam Prate" ■maal n De Kloof aan de Stamtafel over egaalste vijf minuten ging maal mis. In het ondiepe deell?et de Soes,er recbter Ton HerStd' het water kon Duinkikkers i fatsoenlijke aanvallen meer Deren en Alliance kreeg aan de i kant de ene na de andere kansj enutte er vier van. J de Soester recbter Ton 1 Zondagmiddag 16.00 uur I Radio Soest. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst. 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester- berg, presentatie: Inske den Duik en Dirk-Jan Arnold 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws uit het theater, gale ries en musea, presentatie: Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaarden. 11.00 Even Uitblazen Liedjes met een meisjesnaam, deel 2, presentatie: Loes Moraal. 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 13.00 Nederlands op Soest Samenstelling en presentatie: Thari Schröder. 14.00 Operetteland De drie baritons Marco Bakker, Henk Poort en Ernst Daniël Smit zijn zonder twijfel de grote sterren op de Nederlandse podia. Marco Bakker een bijzondere zanger. U hoort van hem 'One alone', the Desert song van S. Rom- berg cn 'Wien wird bei Nacht erst schön'. Henk Poort be kend door 'The Phantom of the Opera', zingt 'The music of the night'. De diepe lage stem van Ernst Daniël Smit heeft vele harten beroerd, ook in zijn TV-programma "Una voice particulare" cn in dit operetteland programma hoort u hem o.a. met 'Stars' uit de musical 'Les Miscra- bles'. Presentatie: Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 17.00 De Soester en zijn muziek Jean Joseph Merts Lonneke Meijer ontmoet in deze uitzending de 77-jarige Jean Joseph Merts, van ge- boorte een echte Vlaming uit Hoboken bij Antwerpen. In 1964 is hij met z'n echtgenote en vier kinderen in de Anna Paulownalaan in Soest komen wonen. In 1967 is de familie verhuisd naar de Staalwijk- laan in het bos van Pijnen burg. Hij werkte als manager bij een supermarktketen. Hij is geïnteresseerd in het onder zoek naar familiegeschiedenis. Ook dc geschiedenis van Soest en in het bijzonder Laag Hees heeft zijn interesse. Hij is lid van de Historische Vere niging Soest cn is veel te vin den in het archief van de Ge meente Soest. Maar ook mu ziek heeft zijn warme belang stelling. Luister eens naar de keuze van Jean Joseph Merts, uit Antwerpen. Presentatie: Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaarden. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst. 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. presentatie: Kees Vroon 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 11.00 Soest 55+ Presentatie: Karin de Lange, redactie Ad van Wijngaarden 12.00 Lunchroom Middag Magazine. Met de wekelijkse column van cabaretier Tim van der Sluis. Presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Piet Ekel Gasten: Herman Duit en Dick Koblenz Herman Duit was elf jaar Sinterklaas in Soest en hij komt dit jaar voor de 33c keer met zijn Pieten naar de Prins Willem Alexan der School. Hij vertelt over het paard rijden van de Sint. Intocht van Sinterklaas in Amster dam in de jaren 50 en de prachtige etalages die je toen ging bekijken. Dick Koblenz heeft twee nieuwe gedichten gemaakt en leest ze voor. En er wordt gesproken over de Kerstman, blijft Sinterklaas bestaan, of neemt de Kerstman het over? Thari Schröder en Piet Ekel Presentatie: Thari Schrö der en Piet Ekel 14.00 De jaren 50 h Muziekprogramma, pre sentatie Kees Pels. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Hét Sportcafé Actueel sportprogramma met nieuws en achtergron den bij het sportnieuws. Presentatie: Rob Dekker. 18.00 Jazz uit Artishock Samenstelling en presenta tie: Rosamint Faas en Semmy Prins. 19.00 Blues uit Artishock Presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de jaren vijftig, zestig en zeventig. Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op zondagmiddag Belofte maakt schuld cn toen Bach zich herinnerde dat hij een zestal stukken aan de Markgraaf van Bran denburg had beloofd, verzamelde hij een aantal werken en maakte er con certen van: de Brandenburgse con certen. Vanmiddag hoort u eigen opnamen van de Soester musicus Maarten Kooy. Tijdens dit concert is Kooy dirigent, presentator en producer van het aangeboden programma over Bach. Twee delen van de Branden burgse concerten, nr. 3 en 6, brengt Maarten Kooy ten gehore met zijn Barokorkest De Nederlandse Canto- rij, waarvan hij de dirigent en clave- cinist is. Tenslotte laat hij van Bach ook de Suite in H moll horen, met de buitengewone traverso in de Ba- dinerie. Huiskamerconcert Julian Herman, viool en Wilhelm Heilweg, piano hebben al meerdere malen opgetreden tijdens de huiska merconcerten bij Jacques van de Griendt. Julian Herman is enige tijd ernstig ziek geweest en hij vierde zijn gene zing met het Vioolconcert in E groot, als solist met orkestbegeleiding. Toen hij gevraagd werd hetzelfde concert te spelen, in de huiskamer- serie, stemde hij daarmee in. Uiter aard dit keer met pianobegeleiding. U kunt getuige zijn van ecn zeer ge slaagde opname van Julian Herman en Wilhelm Heilweg. Het concert begon met een Sonata in Bes klein van Mozart cn daarna spelen zij nog wat kleine stukken van beroemde componisten. Maar de hoofdmoot is Bach's Vioolconcert in E groot in 'miniuitvoering'. Een zeer unieke en geslaagde uitvoering. Inske den Duik verzorgt de presen tatie. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h Ad van de Herik vertelt welke vogels bij ons de wintermaan den doorbrengen. De Soester polders zijn bij uitstek de plekken waar ze zijn te zien. Presentatie: Ina Aangeenbrug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijkhuis 12.00 De Soester Taaltest h Afgelopen woensdag werd een aantal bekende cn minder bekende Soesters de Taaltest afgenomen. Gemist? Dan biedt Radio Soest nog een keer de gelegenheid uw taal kennis te testen. Luister ook naar De Kloof om 16.00 op Radio Soest. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie: Ruud van Zo meren 10.00 Soester en zijn muziek h Presentatie: Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaarden. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Het Barokorkest De Neder landse Cantorij o.I.v. Maarten Kooy speelt muziek van Bach. In het tweede uur hoort u Julian Herman, viool, en Wil helm Heiwig, piano, met wer ken van Mozart en Bach, pre sentatie: Inske den Duik, sa menstelling Jaques v.d. Griendt Zie de toelichting hiernaast 16.00 De Kloof Een discussieprogramma van Radio Soest. De Kloof is ecn actueel begrip in Nederland. In ministeries, gemeentehui zen en vakliteratuur is de kloof tussen overheid en bur ger dagelijks aan de orde. Gasten vandaag: Ankie No len, schrijfster; Jan Hazelaar, galeriehouder; Ton Herstel, rechter; Cees Vos en Paul Lemmen over 975 jaar Soest; Eit Algra, Neks Blommcrs, Wim de Kam aan de hangtafel over recht en onrecht en... muziek. Presentatie: Werner Paans cn Jan Visser. Zie ook eerste kolom. 18.00 Jehova's getuigen Reportage vanuit de Konink rijkszaal van de Jehova's ge tuigen in Soest. 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het Boek open Presentatie: Herman Spoor. 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur. Lonneke Meijer 11.00 De straat van... Zomaar een straat in Soest, zomaar een gesprek met een bewoner uit die straat. Een programma van Ruud van Zomeren. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zo meren 13.00 Even uitblazen h Liedjes met een meisjes naam, deel 2, presentatie: Loes Moraal 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van het afge lopen weekeinde. -1 Presentatie: Rob Dekker. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg. Presentatie: Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met Piet Ekel h Gasten: Herman Duit en Dick Koblenz Herman Duit speelde elf jaar voor Sinterklaas in Soest. Dit jaar komt hij voor de 33c keer met zijn Pieten naar de Prins Willem Alexander School. Hij vertelt over het paardrij den van de Sint, over Sinter klaas in Amsterdam in de ja ren 50 en in die tijd ging je ook etalages van De Bijenkorf bekijken. Dick Koblenz heeft twee nieuwe gedichten ge maakt en leest ze voor. En de kerstman? Blijft Sinterklaas bestaan, of neemt dc Kerst man het over? Presentatie Thari Schröder. 11.00 Senioren vragen Een programma met verzoe ken vanuit verzorgingstehui zen, samenstelling Atie Derk- sen, presentatie: Mirella Wie- gers. Wilt U voor dit pro gramma een verzoekje aan vragen, bel dan naar 035- 6093851 of stuur een e-mail naar Radio@Soest.nl 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie: Dirk Jan Arnold. 13.00 Radio Soest non-slop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h De drie baritons Marco Bakker, Henk Poort en Ernst Daniël Smit zijn zonder twijfel de grote sterren op de Nederlandse podia. Marco Bakker hoort u o.a. in 'One alone' cn 'Wien wird bei Nacht erst schön'. Henk Poort verwierf veel bekendheid met zijn optreden in de diverse musicals. Hij zingt uit 'The Phantom of the Opera' de prachtige melodie 'The music of the night'. De diepe lage stem van Ernst Daniël Smit heeft vele harten beroerd. Hij zingt 'Stars' uit de musical 'Les Misérables'. Presentatie: Paul Sparnaaij. 15.00 Soest Actueel h 16.00 De Kloof h Zie toelichting in de eerste kolom en bij zondag 16.00 uur. 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres. Joke Almirantc 18.30 Weg met hobbels, pres. Mcn- no Schuit 19.00 De Verrekij ker, kinderprogramma. 19.30 Het Kompas, jongerenpro gramma. 20.00 Het Boek, het binnenste buiten, pres. Her man Spoor 20.30 Bijbel ver zen van Johan van Maarlant, pres. Herman Spoor 21.00 Zingen maakt blij, liederen, pres. Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres.: Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Sinds zijn pensionering is Pieter Augustinus zeer ac tief als voorzitter van het Instituut Voor Natuurbe schermingseducatie, het IVN, afdeling Eemland. Wat doet het IVN eigenlijk en kun je daar ook lid van worden? Presentatie: Ina Aangeenbrug. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge voel van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijkhuis 12.00 Lunchroom Middag Magazine. Presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret. Vandaag is het programma geheel gewijd aan de Gor del van Smaragd. U herin nert zich wellicht het Indi sche programma van Wie- teke van Dort met tante Lien. U hoort opnames van Wieteke van Dort, The Blue Diamonds, Rudi van Daim en Saamadura Indonesia. In het tweede deel van het programma gaan Ot en Sien naar In donesië. Het verhaal wordt verteld door Wieteke van Dort en Willem Nijholt. 14.00 Soest 55+ h Een programma speciaal voor senioren, presentatie: Karin de Lange, redactie Ad van Wijngaarden 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de regio Nieuws over theatervoor stellingen en tentoonstel lingen, gesprekken met kunstenaars en artiesten. Tips voor een avondje uit. Samenstelling Ad van Wijngaarden, presentatie: Lonneke Meijer. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Reacties, opmerkingen, suggesties of verzoeken Postbus 3062,3760 DB Soest of een e-mail naar Radio@Soest.nl op Radio Soest

Soester Courant | 2003 | | pagina 21