'Hiaten' in feestverlichting Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan uzikale pepernoten bij intocht wdekker partners Pietenfeest DAT KAN SCHERPER! ACTUEELT voor een creatief ontwerp en verzorgen bouwaanvraag Witte belooft buurt spoed bij milieueiland Klaarwater De Amerpoort en ASYZ samen Amerpoort Asvz SINTERKLAASACTIE Van Breukelen J Vast-goed Assurantiën Expert Schoemaker NwnffBfflY.il PAGINA 4 WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 ber 2003 Alleen mast voor de deur van betalende winkeliers CULTUURVISIE www, dekkerenpartnerscom Soester man in Utrecht met opzet aangereden Zaterdag a.s. RUUD SMIT visspecialiteiten CHARISMA Bij aankoop van een Charizzma collier de ARMBAND voor de HELFT VAN DE PRIJS voor verkoopinformatie: Programma De Speeldoos 449,- enpert (h) SCHOEMAKER 2n bekend dat zij vergunning te verle en voor zijn winkel 20 en 29 november D03. gen dit besluit be- jrgemeester en wet- iatum van de be- worden gericht aan stbus 2000, 3760 CA n over bezwaar) en :re bepalingen over ïstuursrecht zijn van ik om een voorlopige er tijdelijke maatre de beslissing op het ht. Het verzoek moet an de rechtbank te te Utrecht. digd van 116, voor voor een rechtsper- i/et bestuursrecht is ken bekend dat zij 04 de volgende da- 'pdagen: 2e Paasdag) (Hemelvaartsdag) (2e Pinksterdag) (2e Kerstdag) incentra hebben bij t voor deze branche er aangewezen, te we- tegen dit besluit be- burgemeester en wet- 2 datum van de be te worden gericht aan >ostbus 2000, 3760 CA jen over bezwaar) en dere bepalingen over bestuursrecht zijn van )ok om een voorlopige s er tijdelijke maatre- >t de beslissing op het acht. Het verzoek moet van de rechtbank te A te Utrecht, uldigd van 116, voor 2, voor een rechtsper- wet bestuursrecht is NNINGEN ■t 20 november, n kapvergunning zijn Voor een passende begeleiding van de intocht van 'interklaas zorgde zaterdagmiddag het Soester Kinder oor. Uitgedost als hulppieten strooiden de jonge leden yoortdurend met muzikale pepemoten. Bij elke tussen stop van de Sint verzorgden ze een muzikaal intermez zo, waarbij door velen werd meegezongen. Overigens is het Soester Kinderkoor onder leiding van dirigent Arie Perk ook al bezig aan de voorbereidingen voor het kerstconcert dat op 14 december zal worden gege ven. Er wordt elke maandagmiddag van vier uur tot kwart over vijf gerepeteerd in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Kinderen die eens een kijkje willen ne men of best wel zouden willen meezingen, zijn van harte welkom om vrijblijvend langs te komen. - - Z2S ;vraagde kapvergunnin- i - 2 bomen cacia, 1 berk langen te worden ge- junning kunnen dit i 4 weken na deze be- j de afdeling Wijkbe- in de gemeente Soest, telefoonnummer 035- van 4 weken liggen de sn ook ter inzage op de Infrastructuur in het ge- 'JGEN net 20 november 2r 2003 Jarren eiken li het genomen besluit rzending van het besluit •ij het college van burge- i gemeente Soest, Post- Vooral wanneer de lampen branden, zal het menigeen zijn opgevallen dat de feestverlich ting in de Van Weedestraat hier en daar hiaten vertoond. Bij welgeteld vijftien winkels staat namelijk geen mast met de 46 peertjes voor de deur. Het heeft tot reacties geleid van zowel klanten als collega's, zegt Emile Wortmann, voorzitter van de Winkelkring Van Weedestraat. Hij kan uitleggen wat de oorzaak is van de 'zwarte gaten' in het ver lichte winkelgebied. 'In september hebben we alle win kels aangeschreven en gevraagd vóór 15 oktober 225 euro over te maken als ze willen meedoen aan de feestverlichting. Dat kost het namelijk om een mast twee maan den te laten staan', aldus Wort mann. In de Van Weedestraat en de aan grenzende straten zijn ongeveer zestig zaken, maar die zijn niet al- Niet overal in de Van Weedestraat staat feestverlichting. Alleen de winkeliers die wilden meebetalen, kregen een mast met 46 peertjes voor hun zaak. Foto: Herman van Dam AANGEPASTE CULTUURVISIE TER INZAGE Naar aanleiding van de vele gegeven reacties op de cultuurbijeen komst van donderdag 23 oktober 2003, heeft de voorbereidings commissie Cultuurvisie onder leiding van raadslid Joke Mulder de notitie 'Kaderstelling Cultuurvisie 2004-2010' aangepast. In de noti tie zijn de uitgangspunten voor het gemeentelijk cultuurbeleid vast- Alle belangstellenden worden nogmaals uitgenodigd om een reac tie te geven op de Cultuurvisie. Deze is te vinden op www.soest.nl of op te vragen bij de beleidsmedewerker cultuur van de gemeente Soest mevr. I. Lopez, telefoonnummer (035) 6093615. Reacties kunnen tot maandag 1 december schriftelijk worden ingediend, bij voorkeur via e-mail: lopei@soest.nl Het adres voor reacties per post is Gemeente Soest, afdeling SOW t.a.v. I. Lopez, Postbus 2000, 3760 CA in Soest. i De tot 1 december ontvangen reacties zullen door de voorberei- il dingscommissie, indien van toepassing, alsnog worden verwerkt in de notitie. De aangepaste Cultuurvisie wordt behandeld door de commissie SOW (Sport, Onderwijs en Welzijn) op woensdag 4 ja- nuari 2004 en door de gemeenteraad op donderdag 22 januari 2004. bouwplannen voor particulieren en bedrijven In Soest: Frank Schutte tel: 035-6035307 lemaal lid van de winkelkring. Voor deze vereniging is het geen doen om de kosten voor de feest verlichting op zich te nemen en dus moet iedere winkelier of ke tenfiliaal zijn deel betalen. Wie dat niet voor de aangegeven datum deed, viel daarom resoluut buiten de boot. Wortmann: 'Als je de hiaten in de verlichting ziet, komt het raar over, daar zijn we ons van bewust. Dat het niet zo'n mooi gezicht is, daar zijn we het ook wel mee eens. Maar we kunnen niet gaan betalen voor de vijftien winkels die niet meedoen. Dat zou ons meer dan 3300 euro kosten. Ook wij moeten de hand op de knip houden en onze uitgaven beperken.' Het is overigens niet zo dat alleen de bij de winkelkring aangesloten zaken meedoen. Ook niet-leden stortten geld en hebben feestver lichting voor de etalage. Voor de palen zijn bij de herinrichting van de Van Weedestraat, vijf jaar gele den, speciale putjes voor de win kels gerealiseerd. De kosten daar van kwamen destijds voor rekening van de ondernemers. Extra koopavonden In verband met de naderende feestdagen worden er, buiten de vrijdagavond, extra koopavonden gehouden. Deze zijn op woensdag 3 en donderdag 4 december, van 19:00 tot 21:00 uur. Ook voor Kerst blijven de winkels op twee dagen langer open, op maandag 22 en dinsdag 23 december. Een 24-jarige man uit Soest is za terdagavond opzettelijk aangere den door een nog onbekende au tomobilist. De man, werkzaam bij een beveiligingsdienst, kreeg een melding voor de Springhavergara- ge aan de Springweg. Daar aange komen reed een bestuurder van een auto, die net de garage wilde uitrijden, zonder reden op hem in en raakte daarbij zijn knieën. De bestuurder gaf nog gas bij, waar door het slachtoffer naar achteren werd geduwd. Op tijd kon hij voorkomen dat hij onder de auto terechtkwam. De bestuurder wist te ontkomen. Dc politie onder zoekt de zaak. Zonder een concrete termijn te noemen, heeft wethouder Har- ry Witte een vijftigtal bewoners van de Wiardi Beckmanstraat beloofd zo voortvarend moge lijk te werken aan de realisatie van een ondergronds milieuei land bij Honsbergen. De bewo ners ergeren zich aan het vuil op straat. Hun woordvoerder vroeg vorige week donderdag opnieuw waarom Witte zijn belofte van een jaar ge leden nog niet had ingelost. In de cember vorig jaar zou hij hebben toegezegd, dat er binnen anderhalf jaar ondergrondse containers zou den zijn. Maar behalve de bewo ners zelf en VVD-raadslid Reinier Bordewijk is er eigenlijk niemand die zich dat exact kan herinneren. In het nieuwe afvalbeleid wordt gesteld dat dit probleem in 2005 zal worden aangepakt, maar de groep bewoners wil niet zo lang wachten. Toch zullen ze nog even geduld moeten betrachten. Omdat er nog meer projecten moeten worden uitgevoerd, heeft de ge meente een Europese aanbeste ding gedaan. Boven een bepaald bedrag moet/kan een gemeente dan ook buitenlandse bedrijven in de gelegenheid stellen een offerte uit te brengen. Zodat het in theo rie mogelijk is dat er ooit eens een bedrijf uit de Algarve wat mensen naar Klaarwater stuurt om het mi lieueiland aan te leggen. Met name Soest2002 liet weten, dat deze procedure toch wel wat sneller kan door meteen een Ne derlands bedrijf in te schakelen, maar de gemeenteraad geloofde dat Witte er nu haast achter gaat zetten. Controleren Dezelfde raad ging niet akkoord met het aanstellen van een persoon die gaat controleren of het afval overal op de juiste wijze wordt aangeleverd. Volgens de fracties is hierin een taak weggelegd voor de politiesurveillanten en kan ook de wijkagent hierin een rol spelen. Hij kent de mensen in de buurt en hoeft dan heus niet verdekt achter een boom de containers in de ga ten te houden. Enkele weken geleden zijn er al eens surveillanten meegereden op de vuilniswagen. Zij stelden acht overtredingen vast en achterhaal den de daders door in de vuilnis zakken te neuzen. Het college mag wel een coördina tor aanstellen die vanuit het ge meentehuis het milieubeleid gaat aansturen. Het betreft een halve formatieplaats. Zijn of haar salaris wordt gedekt uit de afvalstoffen heffing. Demonstratie Sushi maken (en proeven!) en een proeverij van ons assortiment vistaarten van 12.00-16.00 uur. van weedestraat 149 soest tel. 035 - 601 52 E Vanaf 1 januari gaan De Amer poort en ASVZ Utrecht door het leven als Amerpoort Asvz. De twee organisaties die zorg en dienstverlening bieden aan mensen met een verstandelijke handicap, fuseren op 1 januari 2004, nadat op 19 december het officiële fusiebesluit wordt genomen. Er is gekozen voor het behoud van de twee huidige namen vanwege de goede naamsbekendheid die beide organisaties hebben. Door gebruik te maken van deze namen, wordt die instandgehouden. De volgorde van de namen benadrukt dat Amerpoort Asvz een autono me organisatie is, ook al heeft de fusieorganisatie zich aangesloten bij de landelijke ASVZ Groep. De twee organisaties hebben el kaar veel te bieden en vullen el kaar aan als het gaat om dienstver lening en werkgebied. De Amer poort heeft een breed en geva rieerd aanbod van zorg en dienst verlening in huis. ASVZ Utrecht biedt op gedifferentieerde wijze begeleiding in kleinschalige woon voorzieningen; een vorm van dienstverlening die bij De Amer poort nog slechts beperkt is ont wikkeld. De Amerpoort is voorna melijk actief in de regio Eemland, ASVZ Utrecht is actief in de regio Eemland, Zeist, Utrecht en om streken en het Westelijk Weidege bied. Door een fusie ontstaat een sterk regionaal netwerk in de pro vincie Utrecht. De nieuwe organi satie biedt 1700 cliënten onder steuning en begeleiding en heeft zo'n 1650 medewerkers in dienst. zeldzaam zilver Charizzma staat voor sieraden met karakter. Het design kenmerkt zich door eenvoud en is toch heel bijzonder. Colliers vanaf 85,- Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 In december zijn wij ook op maandag vanaf 13.30 uur open. Gevraagde koopsom 309.000,- k.k. Gevraagde koopsom 379.000,- k.k. Gevraagde koopsom 219.000,- k.k. Gevraagde koopsom 229.000,- k.k. Ploegschaar SOEST Aan de rand van de gezellige nieuwbouwlocatie "Bóeren- streek", in rustige woonomgeving gelegen, schitterende uit gebouwde hoekwoning met ruime garage en aangelegde vrije tuin. Indeling: hal, toilet, m.k., kelderkast, luxe keuken met inb.app. (o.a. oven, magnetron, afw.machine, koelk., inductie kookplaat) ruime uitgebouwde woonkamer 50 m2) met plavuizen vloer (vloerverw.) en extra hal naar aan gebouwde ruime garage. Etage: overloop, grote ouderslaapk. (v.h. 2 sik.) luxe badkamer met hoekbad, douche/stoomcabine, vaste wast. comb., 2e toilet, design radiator en indirecte verlichting. Zolder: met vaste trap en ruime 3P slaapkamer met dakkapel, c.v. ruimte met aansl. wasm./droger, bergzolder met vlizotrap. Algemeen: deze woning is zeer luxe afgewerkt en o.a. voorzien van: ged. stoffering *buiten berging blokhut luxe sanitair luxe keuken badk. vloerverwarming plavuizen vloer woonka mer rolluiken. Pelikaanweg SOESTDIJK In kindvriendelijke woonomgeving gelegen (nabij winkels en scholen) karakteristieke helft van dubbele villa (ca. 1935). Recentelijk onder architectuur geheel gerenoveerd met gara ge en vrije tuin. Indeling: hal, toilet, kelder, zeer ruime woonk. met design openhaard, parketvloer en openslaande deuren naar tuin, luxe moderne keuken met inb.app. (o.a. afz.kap, groot model combimagnetron, afw.machine, 5-pits kookplaat, koelk., vriesk.). Verdieping: overloop, 3 ruime sik., luxe douchecel met 2e toilet en dubbele wastafel. Zolder: vaste trap, 2 ruime sik. en aparte ruimte voor wasma chine, droger en c.v. Algemeen: deze villa verkeert in perfec te staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: ged. dubbel glas spachtel-putz wanden parketvloer in woonk. en keu ken groot dakterras te bereiken via tuintrap garage prieeltje luxe keuken en douchecel oppervlakte perceel 240 mJ 5 slaapkamers. Weteringpad SOEST Op modern bedrijventerrein, nabij uitvalswegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van ca 240 m2 (beg. grond ca 120 m2 en verdieping ca 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. v.z.v. krachtstroominstallatie, toiletgroep met keuken, verlichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.T.W. regeling van toepassing. Aanvaarding in overleg Hamseweg HOOGLAND In het gezellige centrum van Hoogland, op de 1e verdieping gelegen 3-kamer hoekappartement met groot balkon en garage (1998). Indeling: entree, hal, toilet, werkruimte met c.v. ketel en meg. afz., ruime douchecel met luxe badkamermeubel en aansl. wasm./droger, 2 ruime sik., open luxe keuken met inb.app. (o.a. elek. kookpl, oven, afw.mach, koelk., vriesk., afz.kap.) royale lichte woonk., groot balkon op het zuid/westen. Alge meen: dit appartement verkeert in uitstekende staat van on derhoud en is o.a. voorzien van: *lift *schuifwandkasten in sik. *gedeeltefijke stoffering videofooninstallatie *ruime ga rage *extra bergruimte. Kornet SOEST Aan waterpartij gelegen^^TTQCA^-^'oning met garage, carport en mooi aangelegd tn/ÉSi2). Vrij uitzicht aan de voor- en achterzijde. Colenso A SOEST Nabij paleis SoestdijKJp-j^^T^QCYA^-gëlegen, recentelijk geheel gereno veerd, 2-kamer \*"\y ^P^^rrëment (ca. 50 m2) met grote tuin en berging. Vermeerlaan Nabij winkels, scholen ment (voorheen>-u^Tc^Y^_rf bouw. SOEST legen ruim 3-kamer apparte- &3e verdieping met berging in de onder- Voor meer informatie: kijk op: www.vbo.nl I ^1 VBO Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 60179 62 Fax. (035) 602 60 61 mibevanbreukeienvastgoed.nl Vrijdag 28 november, cabaret: Crème Fraïche - 'Déja Vu'. Hila risch en muzikaal, dat zijn ze! Uit verkocht! Zaterdag 29 november, jazzcon cert: Siem Keijzer. Wegens het overweldigende succes van vorig jaar opnieuw een muzikale jazz avond. Woensdag 3 december, jeugd voorstelling: Majel Lustenhouwer - Sint Nicolaasfeest. Jeugd/alle leeftijden. Aanvang: 14:00 uur en 16:00 uur. Hoor wie klopt daar kinderen? Dinsdag 9 december, muziek: Wofa - zeven drummers en drie danseressen. Afrikaans muziek/ dansspektakel. Ritmes die blijven natrillen in je middenrif. Uitver kocht! Donderdag 11 december, toneel: 'Het Bewijs'. Grootste Amerikaan se toneelhit van de laatste jaren. Uitverkocht! Dinsdag 16 december en woens dag 17 december, pianoconcert Wibi Soerjadi. Een veelgeprezen en beminnelijke concertpianist. Uitverkocht! De Speeldoos, Rembrandtlaan 35, 3741 TA Baarn, SS 035-5418050. Kassa geopend maandag t/m vrijdag 10:00 tot 13:00 uur en vanaf één uur voor aanvang van elke voorstelling; zie ook: www.speeldoosbaarn.nl. ELKE WEEK EEN SOESTEI&OURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 MET DIGITALE RADIO EN TELEVISIE VIA DE SCHOTEL Meer dan 200 radio- en televisiekanalen inclusief alle Nederlandse zenders voor 15 per jaar. Compleet systeem: schotel LNB kabel satelietontvanger smartcard BURG. GROTHESTRAAT9, SOEST-TELEFOON 035-6010344

Soester Courant | 2003 | | pagina 6