I CMETELS Pastor Jan Beekman viert 12V2-jarig priesterjubileum 'Inburgeren is een uitdaging' PHILIPS STOOMSYSTEEM S295-" idoimwf Een huis kopen zonder eerst uw huidige huis te verkopen. Met de Doorstroomhypotheek. Historie in kort bestek VASTE ZORGERS Eemland Motors Soest Het is tijd voor de Rabobank. DEMONSTRATIE bij eMpert SCHOEMAKER KOM A.S. ZATERDAG 29 NOVEMBER VAN LÖTJ rü/jv/üffDlJiF! jinnï <Jy yiuj byi yJJyjrxjjyü'ji/yiy BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 FEIKEIM Gevraagd n Soest voor de tel. 601 41 52 SOESTER COURANT IVAHIA PAGINA 7 Meningen van lezers PAGINAe WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 Seniorenbus 15 jaar jong (4) en pro|ect" PIET VAN HEUGTEN Sint in Soest: om te huilen! Soest 2002 doet niet mee aan kiezersbedrog Zondag feest in H. Familiekerk Soest werkt in december aan riolering Nu voor Beukenlaan 80-82,3762 AJ Soest. Telefoon 035 - 750 18 20 www. ford -eomlandmotors.nl Rabobank SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS «radiatoren vloerkonvektoren «vloerverwarming «boilers/geysers «thermostaten en alle hulpmaterialen «Alle bekende merken te zien en direkt uit voorraad leverbaar ^PKTAlE AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL #0RKnscïs»»«fi TUDEllUK ARNHE/rtSIWEG 149 AMERSFOORT TEl: 033.4621162 - FAX: 4655423 www.feiken-verworming.nl Maak m afspraak met de hypotheekadviseur van uw Rabobank en vraag naar de voorwaarden. Bel 0900-0907 (€0,10pm). WINTERAANBIEDING: Kloostervloeren, elders 50,- bij ons al v.a. 27,95! Massief parket al v.a. 9,95 p/m2. Europa Parket, Harse- (aarseweg 49, Barrieveld. WILLY'S Beenham voor het lekkerste broodje! Stand plaats v.a. 28-11 bij Karwei bouwmarkt iedere vrijdag/ zaterdag, ook natuurlijk voor uw uitgebreide salades voor de feestdagen. Voor uw knal lend oud en nieuw Silvester salade vis/vlees 10,- p.p. Tel: 035-5418777/06- 20540376. VOOR MEER KLEINTJES ZIE PAGINA 12. De Klarinet :j/- Klarinet 39, tel. 6023139 Henk en Sylvia Kim, Joeri, Nick STEIN ELEN iELEN Iers Heesl De Seniorenbus start in 1988 met een bereik baarheid via de telefoon, 's och- 29 november 2003 3ELEN voorbij" je nooit" D. Hagelen iam GELEN 29-11-2002 irco i dat ik niet aan jou ik. ADOTIP: Creatief zijn met ■orduurpatronen deel 1 4,95 en deel 2 5,95. ifo: 6018801 of www. reatiefzijnmet.nl 3oede gebruikte FIETSEN. '■ietsshop Soesterberg, Ra- lemakerstraat 17, tel. 0346 - 15 15 64. MUZIEKHANDEL Van de 3roep. Vleugels, piano's, <lassieke orgels, gitaren, flui ten, bladmuziek, etc. Scherpe prijzen door lage bedrijfs kosten! Piano stemmen en transporteren. Winkel Dorp straat 111, Bunschoten. Open vrijdagavond 19.00-21.00 uur, zaterdag 10.30-16.30 uur. Voor andere tijden informeer: 0651-244964 of 033- 2984376/2986094. OPRUIMING.' cv-ketels 22 kw 595,-; Combi-ketels 23 kw 895,-; HR-ketels v.a. 995,- Grote partij radiatoren v.a. 60,-. Feiken Verwarming te Amersfoort. Tel. 033-4621162. Fax 033-4655423. Gebruikte FIETSEN van de vakman met Bovag-garantie. Ben de Bruin Rijwielspecia list, Gallenkamp Pelsweg 1 (t.o. Winkelcentrum Soest-Z). Tel. 035-6012857. CONVECTORPUTTEN op maat geleverd en gemon teerd. Feiken Verwarming te Amersfoort. Tel. 033-4621162. Fax 033-4655423. De bussen rijden dan van 9.00 jltot 12.00 uur en van 13.00 tot 7.00 uur. Vanaf begin 1990 'ordt de bereikbaarheid van Ie telefoonpost uitgebreid tot 16.00 uur. Er wordt dan gere den met één bus. In 1992 komt er een tweede bus, 'aardoor de vervoerscapaciteit eteen verdubbelt. Dan wordt het >ok nodig om de bezetting van de lelefoonpost uit te breiden tot twee ;elefonistes op de maandag- en linsdagochtend. Later jaren moest dit verder uitgebreid worden naar alle ochtenden in de week. Al vrij snel wordt er, naast het rij den in de daguren, ook wel 's avonds gereden, naar bijzondere i bestemmingen. Voorwaarde is dat de groep groot genoeg is (5 perso- ien of meer) om zo'n rit de moeite aard te maken. Het gaat dan leestal om ritten naar de Speel- loos in Baarn of de Flint in mersfoort. En op zaterdagavond laar en van de Petrus- en Paulus- kerk. Ook worden wel bijzondere :ochten gereden, als naar een :erstmarkt of een dagtocht, voor het eerst in 1994. Ten behoeve van een grote bank in .oest is er op de maandagmorgen een bus beschikbaar om klanten aar de bank te brengen en weer :huis af te leveren na het afwikke len van hun besognes. In de gemeentelijke verordening op de Seniorenbus werd indertijd pgenomen dat deze bus ook inge zet moest kunnen worden bij ram- En wat geschiedde? In de acht van 14 op 15 maart breekt er irand uit op Hoog Soestdijk. Bij de evacuatie van de bewoners wor gden beide bussen, bemand door tvrijwilligers, ingezet. Een bedank brief van de burgemeester siert nog het archief van de bus. Bij diensten horen prijzen. Voor niets gaat de zon op. De tarieven zijn aan het begin van deze histo rie f 1,00 per rit en f 2,00 voor een retour. In 1991 moet dit worden verhoogd naar f 1,50, resp. f 3,00. De ritprijs voor de avond en in het weekend bedraagt f 2,00, in 1994 verhoogd naar f 2,50, dus f 5,00 voor een retour. Zelden reisden de passagiers na een avondje uit niet mee terug. In 1995 moest deze prijs worden opgetrokken naar f 6,00 voor een retour. De laatste prijsverhoging in de geschiedenis vindt plaats in 1998 en wel van f 1,50 naar f 1,75 per rit. De over gang naar de Euro leidt niet tot prijsverhoging. In plaats van f 1,75 wordt het in 2001 0,80 Euro! Zo zit dat bij de bus. In 1995 wordt de telefoonpost ook open gehouden tussen 12;00 en 13:00 uur. Vanaf 2001 is de cen trale post open tot 17:00 uur om de communicatie met de bussen tot het eind van de busdienst te kunnen ondersteunen. Deze uit breiding is in principe niet bedoeld om de gelegenheid tot het maken van afspraken voor de bus te ver groten. Hoe dat zit wordt later nog wel eens uitgelegd. In deze rij van cijfers dan nog even de ontwikkeling van het aantal ver voerde passagiers en van de perso- nele bezetting. In 1989, het eerste volle jaar, wer den er 7000 passagiers vervoerd. Dat aantal loopt in de volgende jaren al snel op naar 12.000 en sta biliseert zich zo rond 15.000. In het eerste jaar van de Regiotaxi verliest de bus ruim 1000 passa- giersritten. Het laatste jaar trekt dat weer iets bij. De personele bezetting is in het eerste volle jaar 36 mensen groot. Ook hier groeit de bezetting snel naar een omvang van 60 personen. Huisvesting De huisvesting: van primitief naar functioneel. De Seniorenbus was aanvankelijk gehuisvest in het oude Molenschot op de 5e verdie ping. De rijders op de bus maak ten gebruik van het dienstencen trum in Honsbergen voor het tus sendoor pauzeren met koffie of thee. In 1996 verhuisde de bus naar het nieuwe Molenschot aan het Dalplein. De huisvesting daar is zeer functioneel. Uitzicht op het parkeerterrein en de Dalweg als de centrale as voor alle busbewegin gen. Vestiging van het kantoor en wachtruimte voor de rijders vlak bij de centrale hal van Molenschot en naast de kantoren van de SWOS. Een werkelijk strategische positie met grote synergie. Ook de parkeerplaatsen voor de bussen 's nachts achter Molenschot is prak tisch en veilig. Door de jaren heen een mooi wa genpark. Op het kantoor van de Seniorenbus in Molenschot hangen de portretten van de bussen die de afgelopen 15 jaar het wagenpark vormden waarmee vele Soester senioren, met nu bijna 200.000 rit ten, zijn vervoerd. Ook de twee bussen waarmee nu gereden wordt hangen erbij. Het zijn mooie foto's van mooie bussen. Aan de bussen worden hoge eisen gesteld. Zij dienen-voor het com fortabel vervoeren van ouderen en worden gereden door steeds wisse lende chauffeurs. Zo'n bus moet tiptop in orde zijn, anders ontstaan er moeilijkheden: ritten die niet gereden kunnen worden, onveilige situaties, ergernissen bij passagiers en rijders etc. Tijdige vervanging van een bus, voordat de manke menten ontstaan en zo, dat er nog een mooie inruilwaarde bestaat, is dus geboden. De ervaringen met de bussen waarmee gereden werd, vormen de basis voor de eisen die aan de nieuwe, vervangende bus gesteld worden. De ontwikkelingen op het gebied van eisen aan veiligheid en de veranderingen aan rolstoelen vragen steeds om het opnieuw doordenken van de inrichting van de bus en wat daar verder mee sa menhangt. De eerste foto in de portrettengal- lerij toont de al in een eerder stuk je genoemde rode Renault Traffic, de bus van het sentiment. De laat ste foto toont de huidige twee bus sen, elk met hun eigen karakteris tieke sterke en zwakke punten. Voer voor de werkgroep die de volgende bus mag helpen selecte ren. Tussen die twee foto's nog enkele foto's van een Iveco Daily met een rolstoellift en een Merce des Sprinter. Plaats een paar chauffeurs voor de foto's in het kantoor en een levendige discussie over voor- en nadelen, spannende of hilarische gebeurtenissen, is ge garandeerd. Wie weet hebben we het daar nog wel eens over. doen t.a.v. haar standpunt over de rondweg. Hier geeft de heer Boer- koel de feiten dus niet geheel cor rect weer, jammer, want op zich ligt mij zijn directe benadering wel. Soest 2002 glashelder beleid, weet U wel? Soest 2002 heeft in de discussie over de rondweg vanaf het begin haar standpunt, haar visie toege licht en verdedigd. En heeft het zeer betreurd dat haar voorstel om alle burgers van Soest zich hierover te laten uitspreken, niet is gehono reerd. Bij de besluitvorming, waar in het raadsvoorstel aangaf dat bij de provincie zou worden bepleit om in het nieuwe streekplan de optie voor een kleine lus open te houden, hebben wij ons opnieuw ingespannen middels een amende ment om ook de optie (mogelijk heid) voor een grote rondweg in het nieuwe streekplan op te ne men. Zelfs dat kon geen genade vinden bij de meerderheid van de raad. Trouwens, wist U dat het niets oplossende onderzoek zo'n 400.000 heeft gekost? Als op- frisser voor de heer Boerkoel geef ik toch nog maar even het stand punt van Soest 2002 t.a.v. de op lossing voor de Soester hoofdwe gen voor de toekomst in het kort weer. Geen hapsnap-oplossingen (pap pen en nat houden, zegt de heer Boerkoel terecht) maar een echte oplossing, die zo min mogelijk schade toebrengt aan de ook voor Soest 2002 zeer waardevolle na tuur. De oplossing: een verdiepte rondweg (dus vanaf de lange Brinkweg niet of nauwelijks zicht- of hoorbaar) langs de reeds be staande (spoor)weg Amersfoort- Soest-Baarn, met eer. verbindings weg naar de Dalweg. Geen bebouwing langs deze weg, maar financiering door de Provin cie en de belanghebbende gemeen- tên, Soest, Amersfoort en wellicht Baarn. Hiervoor een meerderheid vinden, hieraan werken, met het oog op de problematiek die in de toekomst alleen maar groter wordt, (verwachte verkeerstoename 30% in de komende jaren), dat is één van de speerpunten van Soest 2002. Echter, de meerderheid van de burgers van Soest moet erach ter staan, ook dat vindt Soest 2002. Maar dat onderzoeken en zelfs maar de mogelijkheid" open laten voor de toekomst, dus opnemen in het streekplan, dat wilden CDA en WD niet. U, mijnheer Boerkoel, noemt dit terecht pappen en nat houden. CDA noemde dit Voort schrijdend inzicht. Soest 2002 noemt dit 'het niet handelen con form de belofte aan je kiezer'. De burger heeft daar in het algemeen een betere uitdrukking voor: Kie zersbedrog. Wij deden daar niet aan mee, mijnheer Boerkoel, en doen dit ook in de toekomst niet. Waarvan akte, Tijmen Koelewijn, raadslid Soest 2002 f|: Tevens hoogpolig/ - zuiver scheerwol MM tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijdabriek van DE ZOON VAM DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! ckkwww.vanheugten.nl of bel 0318-571225 Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Afgelopen zaterdag kwam Sinter klaas aan in Soest. Dit liep uit op een sof, waar ik me behoorlijk kwaad over maak. In eerdere jaren gingen we voor de intocht met onze zonen, nu 9 en 6 jaar oud, naar het Gemeentehuis. Beide ke ren was dit saai en sfeerloos. De burgemeester hield destijds een lange toespraak, maar daar kwa men we niet voor! Zelfs in Zwol le, waar Sinterklaas dit jaar op te levisie aankwam, hield de burge meester een heel kort praatje. Eén keer zou de Sint bij het Ge meentehuis per luchtballon aanko men, zo was in deze krant aange kondigd. Geen luchtballon gezien toen, en ook de goedheiligman zelf was nauwelijks te zien. Maak van zo'n luchtballon dan een verrassing en kondig geen dingen aan die je niet waar kunt maken! We zijn in voorgaande jaren uitge weken naar andere dorpen, om toch een leuke intocht mee te ma ken. Dit jaar hadden we besloten de intocht in Soest maar weer een kans te geven. Zoiets doe je toch in je eigen woonplaats! Er was ons verteld dat de intocht in de Van Weedestraat leuk zou zijn. In deze krant stond aankomsttijd 15.00 uur en om 15.30 uur zou de Sint zich terugtrekken. We hebben staan wachten tot 15.40 uur, hij kwam maar niet! We moesten op dat moment weg in verband met de zwemles van de jongste, en hebben de intocht daarmee dit jaar definitief gemist. Wat een slechte planning! Van mijn buurvrouw hoorde ik dat ook dit jaar op het Gemeentehuis het een ongezellige boel was, haar kinderen wilden na korte tijd weg. Welk kind kijkt er nou niet uit naar de aankomst van Sinterklaas? Er waren nauwelijks pepernoten. Ik vind het om te huilen dat de Gemeente Soest van zoiets simpels als een intocht van Sinterklaas niets weet te maken. Naar mijn mening is Soest een saaie gemeen te voor kinderen. Dan heb ik het over het gebrek aan speeltuinen en georganiseerd vermaak. Voor de duidelijkheid, de ingrediënten van een Sinterklaasintocht zijn wat mij betreft: één leuke aankomstplaats, veel aandacht voor de goedheilig man, de burgemeester op de ach tergrond, een rondrit door het dorp, een goede regie waardoor de planning ook gehaald wordt en een heleboel pepernoten.' Annette van Schaik 'Teleurstelling over WD, CDA en Soest 2002, Zakenkring maakt zich ongerust.' Zo kopte vorige week de voorpagina van de Soes ter Courant. Met name de opmer king van de heer Boerkoel over partijen die tijdens de discussie over de rondweg even niet thuis waren, vraagt om een reactie. Soest 2002 wordt daarin ih één adem genoemd met CDA en WD, voorwaar op zich geen on eervolle plaats, ware het niet dat Soest 2002 in dit verband wel een heel aparte plaats verdient. Daar zij als enige partij haar rug recht hield en geen concessies wilde Bingo Ontmoetingscentrum De Klarinet aan het gelijknamige woonerf houdt vrijdag 28 november een Sinterklaasbingo voor 55-plussers. Die begint om 14:00 uur en be staat uit acht ronden. Thssendoor wordt een loterij gehouden. De toegang is gratis, een bingokaart kost 3,00. Kerstmaaltijd Vanaf donderdag 27 november kunnen 55-plussers zich opgeven voor de kerstmaaltijd die op zater dag 20 december in De Klarinet zal worden geserveerd. Vooraf is er ossenstaartsoep, als hoofdgerecht een koud en warm buffet en als toetje een grand dessert. De kos ten voor het kerstdiner zijn 10,00 per persoon. Opgeven kan bij de bar of telefonisch, SS 6023139. Workshop De workshop zijden sjaals schilde ren is op dinsdag 16 december en wordt gegeven door mevrouw 1. Lensink. Met speciale verf leert men tussen 14:00 en 16:00 uur een effen zijden sjaal te beschilde ren. Deelname kost 7,50 inclu sief materiaal. Aanmelden kan bij de bar van het ontmoetingscen trum. Creatiefmarkt Voor de eerste keer vindt zaterdag 29 november een creatiefmarkt plaats in de Klarinet. Zelfgemaak te spullen op het gebied van hob by en kunst worden te koop aan geboden en zijn mogelijk een leuk idee voor een cadeautje voor een van de feestdagen. De markt is van 10:00 tot 14:00 uur. De activiteiten worden georgani seerd door de werkgroep De Kla rinet, die deel uitmaakt van de Stichting Welzijnswerk Ouderen Soest. grotendeels voorbij, stelt hij dank baar vast. Directer Het leven en werken in Soest be valt hem uitstekend, durft hij na een half jaar wel met zekerheid te stellen. 'Ik kwam uit Almelo, en daarvoor uit Oldenzaal, en daar is het allemaal wel een beetje anders. De mensen zijn hier veel directer. Twentenaren houden hun kritiek eerder achter hun kiezen en mop peren alleen binnenskamers. Hier bellen de mensen je op en dan krijg je onmiddellijk te horen wat ze ervan vinden. Het pastoresteam was daar ook veel kleiner, en ik woonde daar in een echte pastorie. Dat had als nadeel dat je tegelijk ook zo'n beetje de conciërge van dc parochie was.' Hier in Soest heeft hij bewust gekozen voor een gewone flat in een woonwijk. 'Dat is weliswaar veel anoniemer, maar geeft je ook wat privacy...' Overi gens kun je van Jan Beekman niet zeggen dat hij nog maar weinig van de wereld heeft gezien. Zo bracht hij o.a. zijn stage door in Utrecht- Oost en Amersfoort, en hij ver bleef zelfs een half jaar in Chica- go (Verenigde Staten), wat je ge rust een wereldstad kunt noemen. Uitvaartkazuifel Jan Beekman is een bescheiden mens. Hij wil dan ook geen groot feest bij zijn jubileum, maar houdt het liever wat kleinschalig. Na de viering van zondagmorgen - het thema is 'Bron van Leven', over de ontmoeting van Jezus met de Sa- maritaanse vrouw bij de waterbron - is er een receptie, en daar blijft het bij. 'Ik heb dit jaar ook m'n installatie al gevierd...' Op cadeau tjes zit hij ook niet echt te wachten, laat hij weten, maar hij heeft wel één hartenwens: een uitvaartkazui fel. Dat is een grijs/zwart priester kleed, versierd met speciale motie ven, dat bij uitvaarten gebruikt kan worden. De kazuifel heeft een bij zondere functie in de liturgie en geeft het geheel wat meer cachet, vindt hij. 'Mensen hechten nog steeds aan een uitvaart in stijl, waaraan zorg besteed wordt. Zo'n kazuifel past daar goed bij. Een begrafenis is toch vaak een heel geladen bijeenkomst, en als alles dan zorgvuldig en stijlvol verloopt houden de nabestaanden daar een goed gevoel aan over...' (Wie wil bijdragen aan het cadeau voor pastor Jan Beekman kan een bijdrage storten op bankrekening 35.99.03.444 van de RK parochie kas Soest, onder vermelding van 'Jan Beekman'.) Gedurende de maand december zal op verschillende locaties in Soest aan de riolering worden ge werkt. De gemeente laat ze inspec teren en/of reinigen. Het gaat om de leidingen van het hoofdriool. Op maandag 1 december gaan de werkzaamheden van start. De duur ervan is afhankelijk van de weers omstandigheden. Waar gewerkt wordt, zal het ver keer hinder ondervinden, maar er worden geen straten afgesloten, aldus de gemeente. Op donderdag 13 november was het CDAV-Soest (vrouwen in het CDA te gast bij het ROC De Amerlanden in Soest. Zij spraken met docenten en cursisten NT2 (Nederlands als tweede taal) over het jaarthema van de CDAV, 'De uitdaging die inburgering heet'. Het gesprek verliep aan de hand van stellingen die door autochto nen al nauwelijks te begrijpen zijn en voor de allochtone cursisten was het zeker een moeilijke opga ve. Eén van de stellingen was: 'De lokale overheid is verantwoordelijk voor de communicatie en afstem ming tussen onderwijs, wijk- en buurtwerk en verenigingsleven'. Het belangrijkste discussiepunt hierin was de verwachte rol van de gemeentelijke overheid. 'Het bespreken yan deze onder werpen met mensen uit de doel groep gaf veel meerwaarde aan de discussie', zegt Els de Waard, CDA-raadslid. 'Dat dit ook nog in het Nederlands kon met mensen uit zo veel verschillende landen, was heel bijzonder'. De CDA- vrouwen waren onder de indruk van de motivatie van de cursisten om de Nederlandse taal zo goed mogelijk te leren. 'Anders kunnen we nooit inburgeren', zei een cur sist. CDA-vrouwen in discussie met o.a. Marjan Banguga uit Siërra Leone. De consulent voor het CDA in de provincie Utrecht, mr. Arie Slob, was als adviseur van het CDAV ook uitgenodigd. Wat hem opviel was het belang van het spreken en begrijpen van de Nederlandse taal als onmisbare voorwaarde om in te burgeren. Ook opvallend vond hij dat de meeste deelnemers aan het gesprek niet precies wisten wat onder inburgering moet worden verstaan. Reactie van een cursist: 'Wij willen wel inburgeren, maar autochtonen hebben geen tijd voor ons'. Pastor Jan Beekman. Foto: Soester Courant. De eucharistieviering van ko mende zondag (30 november) om 10:00 uur in de H. Familie- kerk in Soest-zuid is er een met een feestelijk tintje. Niet alleen omdat alle koren van de paro chie hun medewerking verle nen, zodat er veel gezang te ho ren zal zijn, maar vooral omdat pastor Jan Beekman feitelijk nog maar net in Soest zijn 12V2-jarig priesterjubileum viert. Pastor Beekman (binnenkort 42) werd in juni j.I. in Soest geïnstal leerd. Hij is momenteel de enige priester-pastor van het pastores team dat Soest, Soesterberg en een deel van Baarn 'bedient' en is ook teamleider. Volgens de pastor zelf betekent dat niet dat hij een soort 'chef' van de pastores is, eerder de 'eerste onder zijns gelijken'. Wel roept hij de club bij elkaar, stelt de agenda op en onderhoudt hij ook de contacten met het bisdom. Bijna van jongsaf stond het vast dat de boerenzoon uit Lathum- Giesbeek (in de Achterhoek, tus sen Westervoort en Doesburg) priester zou worden. Dat was niet het gevolg van een vooropgezet plan van zijn ouders, maar vooral van zijn eigen wens. 'Ik ben op een heel natuurlijke manier met de kerk opgegroeid. Het was ook geen flitsende bekering of een plotselinge aanval van vroomheid die mij tot het besluit heeft ge bracht om priester te worden.' Zijn 'begeerte' naar het priesterschap ontstond langzaam en geleidelijk, ingegeven door het aansprekende voorbeeld van de pastoor in zijn geboortedorp, pastor Smithuis, aan wie hij nog altijd met veel respect en waardering terugdenkt. 'Als ik hem bezig zag in de kerk dacht ik vaak: dat wil ik later ook...' Uiteraard was de jonge Jan Beek man destijds misdienaar en acoliet. Hij werd ook actief in de MOV- groep van de kleine parochie in Lathum, dat overwegend her vormd was (overigens van de 'lich tere' soort, zoals hij vaststelt), ter wijl Giesbeek meer katholieken telde. De eerste stap op weg naar een kerkelijk ambt voerde hem naar de katholieke universiteit in Utrecht, de theologische opleiding van het bisdom. Hij bewaart war me herinneringen aan zijn studie tijd, vooral ook aan de jaren die hij doorbracht in het Ariëns-convict, die heel bepalend zijn geweest voor zijn spiritualiteit en geloofs beleving. Ook al gingen de span ningen binnen de katholieke ge meenschap de studenten daar niet voorbij, het verblijf in de stad - met zijn rechtstreekse ontmoetin gen tussen mensen - onderging hij ais zeer plezierig. De polarisatie van die jaren is nu gelukkig wel

Soester Courant | 2003 | | pagina 8