VI www.rabobankonline.com Zelf uw kerst- en nieuwjaarskaarten ontworpen... wij drukken ze di ai taal, da's geniaalJ Gitarist Izhar Elias prominent solist bij Soester Orkest Mooi Gelderland 1$ Schuberts verwarmd 'Het wor< Verhalen van de bus DRUKKERIJ SMIT BV Utrecht String Quartet vervangt Raphael Kwartet Kerstvespers van Claudio Monteverdi in Oude Kerk -Xg--I Zaterdag 6 december in Cenakel Volksuniversiteit Soest Nieuw programma soesterScourant^ De zee begint bij kasteel Groeneveld RMN past op feestdagen rooster aan De Klarinet^ Theatergroep Seniorenbus Soest 15 jaar jong (5) Vocaal/instrumentaal ensemble Quintessens Vanadiumweg 6 - Amersfoort Tel: (033) 461 87 47 - E-mail: indigo@smitbv.nl WOENSDAG 3 DECEN Uniek concert in Klusjesdienst SV WOENSDAG 3 UtUhMötH 2UU3 SOESTER COURANT PAGINA 14 Wegens ziekte van een van de leden kan het concert van het Raphael Kwartet, dat op 6 de cember zou plaatsvinden in het Cenakel, geen doorgang vin den. In plaats daarvan is het Utrecht String Quartet (USQ) bereid gevonden op te treden. Het Utrecht String Quartet is een toonaangevend Nederlandse strijk kwartet en geniet een groeiende internationale reputatie als een dy namisch en veelzijdig ensemble. Recente buitenlandse tournees door o.a. Duitsland, Engeland, Frankrijk, Australië en Finland hebben deze reputatie alleen nog maar versterkt. Het USQ treedt op in alle grote Nederlandse concert zalen, waaronder het Concertge bouw in Amsterdam. In 1996 werd het kwartet uitgenodigd om voor Koningin Beatrix te spelen in Pa leis Noordeinde te Den Haag. Het Utrecht String Quartet. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Volksuniversiteit Soest heeft voor de komende winter en voorjaar een nieuw programma samenge steld. Het is af te halen op het kan toor van de Volksuniversiteit, in het gemeentehuis, bij de VVV- kantoren en bibliotheken van Soest, Baarn en Bilthoven, bij boekhandels, supermarkten en in verschillende openbare gebouwen. Op verzoek wordt het ook toege stuurd. Er is weer een aantal nieuwe cur sussen in het programma. Bijvoor beeld de cursus 'Op zoek naar ge luk en zin' voor mensen die willen nadenken over de betekenis van geluk en zin. Vervolgens de cursus 'Luisteren 'naar kinderen', een praktische cursus waarin de com municatie tussen ouders en kinde ren centraal staat. Ook nieuw is 'Voeding en gezondheid' waarin de docent inzicht geeft in wat eet- en leefgewoontes voor uw gezond heid kunnen betekenen. Verder is er een basiscursus 'Binnenhuisar chitectuur' waarin wordt aangege ven hoe men van een wild idee kan komen tot een reële oplossing voor de woning. Vanwege de grote be langstelling wordt de workshop 'Creatief denken' herhaald. Hierin leert men spelenderwijs op een nieuwe manier naar oude denkpa tronen te kijken. De cursus 'Klein Vaarbewijs' staat traditiegetrouw ook op het programma. De be langstelling hiervoor is nog steeds groot. Nieuwe cursussen op creatief ge bied zijn de cursus Leren schmin ken (waarin de cursisten elkaar gaan schminken) en twee verschil lende cursussen waarin gewerkt wordt met mozaïek. De eerste mozaïekcursus is al in december; een kerstworkshop. Met behulp van keramiekblokjes, gebroken va zen, kiezels, schelpen en glastegels worden een kaarsenhouder of schaal een prachtig kunstwerk. Verder zijn er de creatieve cursus sen Ambachtelijk meubelstofferen, Creatief boekbinden, Paper roses maken en het maken van een Va- lentijnsverrassing of Paaskrans met natuurlijke materialen. In het voorjaar is er altijd de mo gelijkheid een korte talencursus te volgen. Nieuw zijn dit jaar de cur sussen Portugees, Tbrks en Grieks op reis. Daarnaast zijn behouden de cursussen Frans, Spaans en Ita liaans op reis. Deze cursussen zijn bedoeld als voorbereiding op uw zomervakantie. Er wordt aandacht geschonken aan gewoontes en cul tuur van het desbetreffende land. En er wordt in een beperkt aantal lessen (acht of tien avonden) ge leerd hoe men zich in de vakantie bestemming in de meest voorko mende situaties kan redden. Uiteraard staan ook de bekende cursussen als bridge, yoga, culinai re workshops, enkele lezingen en nog veel meer op het programma. Wie het hele programma wil zien kan dit vinden op www.volksuniversiteit.nl/soest of het programma aanvragen bij Volksuniversiteit Soest, Di Lasso- straat 65, 3766 EB Soest, 88 035 6022195. Openingstijden: maan dag t/m donderdag 9:00-12:00 uur. Het repertoire varieert van de vroege kwartetten van Haydn tot de meest complexe werken van de avant-garde. Het hart van de leden van het USQ ligt bij hét heront dekken van 'vergeten' componisten of verloren gewaande composities. Inmiddels heeft het USQ al heel wat muziek onder het stof vandaan getoverd: strijkkwartetten van Ar- tur Lourié, vroege werken van Benjamin Britten, kwartetten van Henriëtte Bosmans, Bernard van Dieren, Alexander Mosolow, Alexander Gretschaninov etc. Tijdens het optreden in Weimar gedurende het Bartók-jaar heeft het USQ alle strijkkwartetten van Bartók uitgevoerd. Naast een druk concertprogramma heeft het USQ ook nog werken van uiteen lopende componisten voor radio, tv en op cd opgenomen. De opname van de complete kwartetten van Arthur Lourié voor het label ASV, een wereldpremiè re, werd enthousiast ontvangen door de internationale pers, en werd voor een Grammophone Award voorgedragen. De cd met muziek van Mendelssohn en Jean Sibelius was in mei 2001 'cd van de week' op radio 4. In januari 2002 werd de cd 'String- Quartets ffom the Twenties' door het tijd schrift Luister beoordeeld met een 10 voor de uitvoering. Aan het eind van 2002 werd een cd uitge bracht met strijkkwartetten van Alexander Gretsjaninov voor het label MDG. Op 6 december zal het programma bestaan uit: W.A. Mozart -Strijk kwartet KV 465 in C-majeur; A. Glasunow - Strijkkwartet nr. 4 op.64 in A-mineur; L. van Beetho ven - Strijkkwartet op.74 (Har- fen). Aanvang: 20:15 uur; zaal open 19:30 uur. Toegangsprijs: 17,00. Reserveren: 88 0346-332518; e- mail: peter.ensdorff@kdk-nl.org. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement; €8,75 per half jaar! tel.(035)6014152 Een duik onder water of liever droog op de grond? In de familie tentoonstelling 'Het begin van de zee en andere verhalen van Anne- marie van Haeringen', die op zater dag 20 december in kasteel Groe neveld in Baarn wordt geopend, kan het allebei. Deze sfeervolle tentoonstelling brengt kinderen (en hun ouders) in de poëtische wereld van illustratrice en kinderboeken schrijfster Annemarie van Haerin gen, die zich zowel boven als on der water afspeelt. De verhalen van Annemarie van Haeringen bevatten vaak vragen met een diepere betekenis. In 'Het begin van de zee' vraagt hoofdfi guur Kofi zich af waar de zee be gint. In de tentoonstelling is deze diepzinnige vraag de start voor een reis door de onder- en bovenwater wereld van Annemarie van Hae ringen. De tentoonstelling laat kin deren op een andere manier kijken naar en vragen stellen over de da gelijkse dingen in de natuur. In een benedenzaal en op zolder kunnen kinderen kennismaken met de verhalen van Annemarie door bijvoorbeeld te kijken naar origine le tekeningen, net als Kofi vragen te verzinnen, te puzzelen met on derwatertaarten of te zwemmen als Kofi. Ook zijn er animaties te zien van 'Malmok' en 'Een grote ezel' en tonen filmpjes hoe Annemarie haar tekeningen maakt. Bijzonder in de tentoonstelling zijn de aqua ria waarin leerlingen van basis school De Schakel uit Amsterdam en de Montinischool uit Baarn hun fantasieonderwaterwereld hebben verbeeld. De tentoonstelling is gemaakt door de ontwerpers van de succes volle familietentoonstelling 'Kikker in Groeneveld' uit 2000. Scholen Naast de tentoonstelling biedt Kas teel Groeneveld educatieve pro gramma's aan voor het basisonder wijs die samen met een kinderfilo sofe zijn ontwikkeld. Tevens heeft Kunst centraal, steunpunt kunst educatie provincie Utrecht, voor basisscholen uit de provincie Utrecht lesprogramma's ontwik keld over literatuur en kunst. Annemarie van Haeringen is be kend van haar tekeningen uit 'Een grote -ezel' en 'Malmok' (gouden penseel 1999). Voor haar laatste boek 'Het begin vari de zee' ont ving zij op 28 september een zilve ren griffel. kasteel Groeneveld wil mensen zodanig raken dat zij landschap en natuur bewust beleven en ontdek ken. Daarom staan in deze ten toonstelling de verhalen van Anne marie Van Haeringen centraal waarin natuur en landschap een belangrijke rol spelen. Kijk voör openingstijden en toegangsprijzen op www.kasteelgroeneveld.nl ol bel naar 035-5420446. Nu de feestdagen voor de deur staan, kunnen de vuilcontai ners niet altijd op de gebruike lijke dag buiten voor de deur worden gezet. Het Reinigings- bedrijf Midden-Nederland past het rooster aan. Op donderdag 25 en vrijdag 25 december (kerst) en donderdag 1 januari wordt er geen huisvuil in gezameld. Het brengstation De Schans is op deze dagen gesloten. In de wijken die op deze dagen aan de beurt zouden zijn, komen de medewerkers van het RMN dus op een andere dag. Deze inhaalda- gen staan vermeld op de afvaika- lenders van 2003 en 2004. Voor de goede orde hieronder de afwij kende data. Donderdag 25 december Wijken 13, 14 en 19: inhaaldag dinsdag 23 december (groene con tainer). Wijken 18, 27 en 28: inhaaldag woensdag 24 december (groene container). Vrijdag 26 december Wijken 15, 16, 17, 29, 30: inhaal dag zaterdag 27 december (groene container). Donderdag 1 januari Wijken 13, 14, 18, 19, 27, 28: in haaldag zaterdag 3 januari (bruine container). Containers Om vandalisme en brandstichting te voorkomen, worden in Soest en Soesterberg op een aantal locaties enkele dagen voor de jaarwisseling de papiercontainers verwijderd en pas op 2 januari weer terugge plaatst. De textielcontainers en de reste rende papierbakken worden op 31 december om uiterlijk 16:00 uur geleegd en afgesloten. Op 2 janua ri kan men er weer papier en tex tiel in kwijt. Het RMN haalt na de feestdagen apart kerstbomen op. Dat gebeurt op 7, 8, 9, 14, 15 en 16 januari. Een ophaalrooster wordt later ge publiceerd. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 iC/ Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving Klarinet 39, tel. 6023139 23139 B Theatergroep Mooi Weer geeft vrijdag 5 december een gratis voorstelling voor 5 5-plussers in ontmoetingscentrum De Klarinet aan de Klarinet. 'We gaan naar Zandvoort' heet de voorstelling die de werkgroep van de SWOS als Sinterklaascadeau in petto heeft voor de senioren. Op het program ma staan veel liedjes, sketches en nostalgische uitstapjes. De voor stelling is van 14:00 tot 17:00 uur. Kerstbingo Op donderdag 11 december wordt in de Klarinet een kerstbingo ge houden. Er wordt om 14:00 uur begonnen met de eerste van acht ronden. Een bingokaart kost 3,00. Tussendoor vindt een ver loting plaats. De zaal is vanaf 13:30 uur gratis toegankelijk en er wordt gezorgd voor koffie/thee. Computercursus Ouderen die zich willen bekwa men in het tekstverwerken op een computer kunnen vanaf 11 februa ri deelnemen aan een cursus van acht lessen (telkens op woensdag middag van 13:30 tot 15:00 uur). Er wordt les gegeven aan groepen van maximaal acht personen, zo dat aan iedereen voldoende aan dacht kan worden besteed. Deel name kost 46,00 exclusief les materiaal. Opgeven voor de cursus kan nu al bij de ouderenwerksters Tosca van Bussel en Anja van Vliet, ffi 6023139. Op de bus is er altijd wat te be leven. Meestal zijn het van die alledaagse kleine dingetjes, die je niet onthoudt en dus niet te rugkeren in een verhalenserie als deze. Maar soms zijn er ge beurtenissen of stemmingen die blijven hangen en dus op het moment van een jubileum boven komen. De verkeersdrempels Er is een overheidsproject ge naamd 'Drempels weg'. Dat gaat over toegankelijkheid van internet voor gehandicapten. Maar als het aan de passagiers en de rijders op de Seniorenbus ligt, is dit een goe de titel voor een gemeentelijk pro ject om de wegen in Soest weer glad en comfortabel te maken. Toen de gemeente in 1996 begon met maatregelen om snelheidsbe perking van het verkeer met fysie ke maatregelen af te dwingen, na men de klachten over het afne mend rijcomfort op de bus snel toe. Met name de passagiers in een rolstoel hadden er extreem last van, ondanks de grootst mogelijke zorg van de kant van de chauffeurs op de bus. De toenmalige wethou der, uitgenodigd voor een erva ringsexcursie, liet zich in een rol stoel binden en onderging de bij werkingen van het onder haar ver antwoordelijkheid uitgevoerde be leid. Ze toonde zich onder de in druk van wat ze had aangericht, maar uit niets blijkt dat die erva ring invloed heeft gehad op de comforteigenschappen van het wegdek. Of is de overgang op ho rizontale snelheidsremmers, vele jaren later, daar toch nog het ge volg van? Het gegooi tegen de glazen. Het is op een middag waarop pas sagiers van de dagyerzorging op Groot Engendaai weer naar huis worden gebracht. De bus rijdt bij de Petrus- en Pauluskerk .van de Dalweg rechtsaf de Steenhoffstraat in. Klets, klets, twee eieren spatten stuk op de ruit naast het oor van de chauffeur. In een reflex opzij kijkend, ziet hij twee jochies staan lachen, tevreden over hun verrich tingen. Ook de bijrijder heeft de jonge helden gespot. De bus heeft echter een opdracht en rijdt door, terwijl het struif langzaam naar beneden druipt. Nadat de eerste passagier is thuisgebracht, het was niet ver van de plaats van de 'ei- erworp', keert de bus terug richting P&P-kerk. De bemanning op de bus ziet de jongens om de kerk wegschieten, dezelfde richting uit als de geplande route van de bus, en zet de achtervolging in. Via het Kerkpad en een vólgende zijstraat ziet de chauffeur kans de knapen in een tuin klem te zetten. Ze wor den in de kraag gevat, mee aan boord genomen en bij het politie bureau afgeleverd met het advies ze maar eens stevig aan te pakken. Het ging natuurlijk om niet meer dan een kwajongensstreek, maar even een grens stellen kan nooit kwaad. Dat was wel over geko men, want uit een gesprekje via het mobieltje van één van de jongens met zijn maten op de voetbalclub, bleek wel dat hij niet verwachtte die middag nog aan voetballen toe te komen. De passagiers en de rij ders op de bus hadden de rest van de rit nog aardig wat te praten. Soms kan er iets behoorlijk fout gaan Op het moment dat de 50.000' passagier verwacht werd, stond één van de bussen bij het zwem bad. De bijrijder had de telling goed bijgehouden en zag de 50.000' passagier, een dame, al aankomen. Hij liep haar tegemoet, sprak haar hartelijk toe en troon de haar mee de bus in. Dat alles verliep zo snel en overweldigend, dat de betrokkene eerst niet in de gelegenheid was en na enige tijd het ook niet meer durfde uit te leggen hoe het nou echt met haar en de bus zat. Kort en goed, aan het eind van mooie toespraken en bossen bloemen, kwam er een eind aan de feestvreugde toen zij vroeg of ze nu weer teruggebracht kon worden naar het zwembad, want daar stond haar fiets. Wat staat ons nog te wachten als de 200.000° passagier verwelkomd gaat worden binnenkort? Een ge waarschuwd mens telt voor twee. Tot de vaste ploegen die met de bus reden, behoorde ook de koor- ploeg. Het aardige van de ritten met die groep was, dat zij altijd onder gezang plaatsvonden. Dat gaf op de bus veel vrolijkheid en trok ook buiten de bus de nodige aandacht, vooral als de bus stap voets reed of stilstond bij een stop licht. Dat was niet de enige situatie waarbij op de bus gezongen werd. Er reed ook regelmatig een krasse oude heer mee, die goed kon zin gen, een aangename stem had om naar te luisteren en ook beschikte over een uitgebreid repertoire. Het was verrassend te merken hoe snel dan medepassagiers instemden eri weldra uit volle borst meezongen. Dit zijn zo wat verhalen van de bus. Er is verband met lief en leed. Rijden op de bus is voor de rijders voor enige tijd deelnemen aan de geschiedenis van sommige passa giers, met vrolijke en droeve mo menten. Natuurlijk maken we die ook als groep vrijwilligers onder ling mee. Zo is er een echtpaar ontstaan op de bus, maar is ook een op de bus ontstaan koppel weer opgebroken door het heen gaan van één van de twee. We zién nieuwe collega's komen en oude collega's gaan. Soms naar een andere vrijwiiligersbestemming, soms naar een andere plaats, soms naar een andere levensfase en soms naar het levenseinde. Vergeet niet, ook de meeste vrijwilligers zijn 'senior' al zijn er die dat meer zijn dan anderen. Harm Visser Op zaterdag 20 december zal om 20:00 uur in de Oude Kerk een concert plaatsvinden met vespermuziek van Claudio Monteverdi, door het uitge breide ensemble Quintessens. Het concert staat onder auspi ciën van de stichting Kerk Cultuur Oude Kerk. Quintessens is opgericht in 1992, en bestaat uit een vaste kern van vijf vocale solisten, die elkaar ken nen van het koor van de Neder landse Bachvereniging, dat o.a. de jaarlijkse uitvoering van de 'Mat- theüs-Passion' in Naarden ver zorgt. Het repertoire bestaat vooral uit vijfstemmige muziek uit de tijd rond 1600. Het is voor het derde jaar dat Quintessens een avondvullend project organiseert. Twee jaar ge leden reageerde het publiek en thousiast op hun uitvoering van 'Vespers voor Allerheiligen' van Claudio Monteverdi, vorig jaar gold dat een concert rond de 'Mu- sicalische Exequien' van Schütz. Voor deze gelegenheid is Quintes sens uitgebreid tot een ensemble met acht zangers, twee violen, twee blokfluiten, klavecimbel, or gel, theorbe en cello. Claudio Monteverdi's muziek is fascinerend, ook nog voor onze oren, die al zo veel gewend zijn. afwisselend virtuoos en lyrisch, majestueus en intiem, oorlogs zuchtig en erotisch. Monteverdi, die kapelmeester was aan de San Marco in Venetië, pu bliceerde in 1610 zijn eerste bun del met 'nieuwe' vespermuziek. Het werk werd bekend als de 'Ma- riavespers', omdat het grotendeels bestaat uit de voor de vespers van Mariafeesten voorgeschreven vas te gezangen. Later, in 1643, heeft Monteverdi opnieuw een dikke bundel kerk muziek laten uitgeven, de 'Selva morale e spirituale'. Hieruit kon voor de kerstvespers worden geput voor de vijf psalmen, de hymne en het Magnificat, belangrijke onder delen van elke volledige vesper dienst. Ook het 'concerto' Gloria in excelsis, de lofzang van de en gelen in de kerstnacht, is afkomstig uit de 'Selva morale'. Het kerstka rakter komt verder tot uiting in de teksten van de 'wisselende gezan gen', soms gregoriaans, soms in de vorm van één- of tweestemmige motetten. Ook enkele instrumen tale sonates maken deel uit van het programma. Aanvang: 20:00 uur. Toegang gra tis; bij de uitgang worden bezoe kers in de gelegenheid gesteld bij te dragen in de kosten. Concert: Soester Orkest Vereniging o.l.v. Stcphan Pas. Solist: lzhar Elias, gitaar; Dvorak: Slavische Dans nr 8 opus 46; Giuliani: Concert voor gitaar en orkest in A opus 30; Mendelssohn: Symfonie nr 1 opus 11; gehoord in de Petrus en Pauluskerk op 26 november 2003. De Soester Orkest Vereniging en gageerde voor haar najaarsconcert de getalenteerde gitarist Izhar Elias. Uitgevoerd werd het concert voor gitaar en orkest in A van Mauro Giuliani, geboren in Italië, en praktiserend als gerenommeerd gitarist in Wenen. Als tijdgenoot van Beethoven en Weber leefde hij een generatie na Mozart. Als com ponist hing hij de galante stijl van Mozart nog aan in een tijd waarin Beethoven zijn titanische strijd voor vernieuwing reeds voerde. Giuliani's gitaarconcert draagt dan ook alle klassieke kenmerken van de deze stijl, doorzichtig van com positie en onderhoudend om naar te luisteren. Elias vertolkte het stuk op indrukwekkende wijze, tech nisch perfect en qua voordracht en stijl op topniveau. Ondanks zijn jeugdige leeftijd (geboren te Am sterdam in 1977) beschikt Elias inmiddels over een gedegen oplei ding en bouwde een indrukwek kende carrière op. Zo volgde hij na zijn conservatoriumopleiding vele masterclasses, behaalde ettelijke prijzen en concerteerde op natio nale en internationale concertpo dia. Bovendien beschikt hij over een prachtig instrument. Het or kest begeleidde de solist passend en met een ingetogenheid die de zuiverheid zeer ten goede kwam en ruimte bood aan het bescheiden volume van het solo-instrument. Veel toekomstig moois Dvoraks Slavische Dans nr 8 stond garant voor een feestelijke opening van het concert. Een geniale keu ze, zowel voor het publiek- als voor het orkest: de stemming zat er meteen in en alle instrumenten (en muzikanten) waren op tempera tuur. Dvorak heeft 16 Slavische Dansen geschreven en wat mij be treft komen ze de komende 8 jaar allemaal aan de beurt. En daarna zijn er altijd nog 21 Hongaarse Dansen van Brahms bèschikbaar. Dat belooft veel toekomstig moois. Na de pauze trakteerde de Soester Orkest Vereniging op Mendelsso- hns le Sympfonie, op zich een am bitieuze keuze voor een amateur orkest. Na een wat turbulente ope ning brachten de blazers op be paald professionele wijze de rust die voor een dergelijk stuk nood zakelijk is. De veel te vroeg gestor ven Mendelssohn neemt ons op onnaspeurlijke wijze mee op een boeiend avontuur van klank en kleur, dwalend door geniaal ver bonden grote en kleine toonsoor ten, wisselende tempi en momen ten van kracht en verfijnde verstil ling. Knuffel De Soester Orkest Vereniging ver rast steeds weer met momenten (doorgaans langzame delen), waar in zij boven zichzelf uitstijgt. Zo'n moment kondigde zich al aan tij dens het Andante van de symfonie maar herhaalde zich op grootse wijze in het romantische trio van het menuetto (een deel dat Men delssohn zelf nota bene wel ver ving door zijn beroemde scherzo uit het Oktet opus 20). Op zulke momenten is het niet in de eerste plaats de techniek die het win; maar wel het feit dat de SOV er alles uit weet te halen wat er voor een amateurorkest in zit. Daar draagt Mendelssohn natuurlijk ste vig aan bij met een geraffineerde compositie waarbij de verschillen de blazers prachtige thema's mo gen inspelen op een fluwelen bed van strijkers. Maar het zijn toch de muzikanten die de emotie moeten opwekken en bij mij een traan te voorschijn toveren, hetgeen hei Londen Symphony Orchestra op mijn cd op die plek niet lukt. Die muzikanten noem ik dan liever niet bij naam, want je doet ande ren meteen tekort. Maar hoe is de prestatie van de blazers beter te verwoorden dan op de manier van de kleine concertbezoeker die mij in de pauze spontaan en trots toe voegde: "Mijn mama speelt fluit in het orkest en ze heet Annette"? Je zal maar zo'n knuffel hebben. Stephan Pas geeft vakkundig lei ding aan al dat moois en daar laat ik het maar bij. Knap hoor. Zeer vermeldenswaard is nog dat de SOV zich in het komende voorjaar aan een project waagt door eigen tijdse composities van eigenlandse componisten ten gehore te bren gen. Jurriaan (of Hendrik?) Andriessen en Willem Pijper ken nen we nog, maar als u kennis wilt maken met ene Kox of een Bonsel dan moet u de concertagenda van april 2004 in de gaten houden. Bovendien kunt u zich bij de SOV melden als blazend of strijkend muzikant (033-4950232). Maar of een Slavische Dans nog in zo'n modern programma past? Je weet maar nooit. JanSlagt Geldersch Landschap Geldersche Kasteelen Gelderland is met zijn vele landgoede ren en grote natuurgebieden rijk aan cultuurhistorie en natuur. Die rijkdom moet in-stand worden gehouden. Geldersch Landschap en Geldersche Kasteelen werken nauw samen om het eigen karakter van de provincie te beschermen. Zo kunt u er steeds meer van genieten! Voor meer informatie zie: www.mooigelderland.nl of bel (026) 355 25 55 ik zet Geldersch Landschap en/of Geldersche Kasteelen extra aan het werk om Gelderland mooi en leefbaar te houden. U kunt mij noteren als donateur van: Gelderseh Landschap, minimum bijdrage 17,73 per jaar Geldersche Kasteelen, minimum bijdrage 17,73 per jaar Naam: m/v Straat: Na de succesvolle serie Midzo- mernachtconcerten in de kort ste nacht van het jaar, georgani seerd in openluchttheater Ca- brio, wordt voor het eerst in de geschiedenis van het theater een concert gegeven in de lang ste nacht van het jaar: 20/21 december (Midwinternacht). Op het programma staat 'Die Winterreise' van Schubert, de zanger is de bas Mare Drost, aan de vleugel begeleid door Jacco Lamfers. Het Openluchttheater Cabrio heeft sinds twee jaar een prachtige over kapping boven het toneel. Als een reusachtige vleermuis zweeft het ontwerp van de Delftse ontwerper Harmen Werkman boven het po dium. De bezoekers aan het Mid winterconcert zullen niet plaatsne men op de tribunes van het thea ter maar op het toneel, onder de overkapping. Niet alleen zitten de toeschouwers droog, ook zal hel toneel aangenaam verwarmd zijn, Een geheêl nieuw soort verwar mingselementen zorgt voor eer behaaglijke temperatuur, zowe voor de uitvoerenden als voor d< toeschouwers. De firma Hooye: uit Soest staat daarvoor garant. Schubert schreef zijn muziek oj een tekst van Wilhelm Müllcr. Eei jongen ontvlucht in de winternach het huis van zijn ontrouwe gelief de en gaat langs de plekken waa ze samen geweest zijn. Wat mot hij nog zonder haar? Was hij maa Postcode: Plaats: Stuur deze bon aan: GL GK, Antwoordnummer 57, 6800 WC Arnhem Vorige week hebben het stuur en leden van de Klusi dienst van de SWOS een ge menlijk etentje gehad in rest rant 't Hoogt. Niet 'zoma om eens lekker pot te verte of zo, maar om iets te viei het tienjarig bestaan van d bijzondere vrijwilligersorg: satie. Volgens voorzitter Cees de Vri het zeer terecht dat de Klu dienst nog eens onder de aand van het Soester publiek word) bracht. 'De Klusjesdienst voo in een groeiende behoefte; we gen het in elk geval ieder drukker.' De oorzaak daarvj dat de Klusjesdienst niet allee steeds meer mensen bekend w maar ook dat er steeds meer '5 mers' zijn. 'We kunnen het maal redelijk goed bijhoti maar op een echte stormlooi ten we niet te wachten, want moeten er echt vrijwilligers bi men,' aldus De Vries. Er is menteel een vaste groep van veer 15 dames en heren. In het afgelopen jaar (2002) z ruim 400 klusjes uitgevoerd, dit jaar (2003) staat de teller 781. De aanvragen komen bi bij de SWOS; daar worden z schift en aan de hand van de zaamheden toebedeeld aan vi ligers die al dan niet over d< eiste vakkennis beschikken klinkt gewichtiger dan het is, - zoals De Vries benadrukt gaat altijd om kleine klusj huis, niet om professioneel Ook gevaarlijke klussen, o dak bijvoorbeeld, of de sc steen vegen, dat behoort ni het domein van de 'klusser de SWOS. 'We gaan niet m< ders lopen slepen en we doe

Soester Courant | 2003 | | pagina 14