1 I NGEN •esfeZ Verlichting rond 'De Vleugel' vernield Museum terug op de vliegbasis? m Benedenverdieping woning Soesterberg uitgebrand iuccesvol sprookjesconcert Odeon 59 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Overdracht commando op Kamp Soesterberg Kerstdiner en gourmet in De Drie Eiken Weekend- en feestdagen- opvang in nieuwe crèche Ouderenbonden Soesterberg over woonruimteverdeling HULPVERLENING PAGÏNAv Dm: ht. ..eden comité overwegen zich terug te trekken WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 Werkgroep beveelt nieuwe locatie aan Muzikaal feest op verjaardag Sint Nicolaas Extra themaochtend op 8 december Jongen gewond na aanrijding .02 11 02 idue-, gourmet- of s 250 gram Nu 3.29 •f schotels de luxe Prijs per 250 gram 8.00-20.00 *g 8.00-18.00 jzigingen en/of zetfouten voorbehouden, onol aan personen ouder dan 16 jaar. SOESTERBERGSE HCOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 ne gemeente heeft de verlich ting bij het monument 'De Vleugel' op de hoek Banning- Itraat-Kampweg in Soesterberg terwijderd. Deze maatregel is benomen nadat onbekende, {vermoedelijk jongeren, de bo- [demverlichting hadden ver hield. Ras dit jaar kon na veel Strubbelingen de verlichting rond het monument worden* gerealiseerd. Daarmee werd na Karen tegemoetgekomen aan [een wens van veel dorpsbewo ners. Waarschijnlijk baldadige [jongelui hebben de verlichting {echter dusdanig vernield, dat e verlichting nu is afgesloten. kis tweede in de wereld werd in [1910 in Soesterberg een vliegveld fceopend. Daarom is het dorp de {bakermat van de Nederlandse luchtvaart. Dat dit een blijvende [herinnering verdiende, leidde ertoe [dat na veel vrijwilligerswerk op woensdag 1 juli 1998 het monu ment 'De Vleugel' op grootse wij- fee werd onthuld. Een kunstwerk Jdat door kenners en luchtvaart- en Éuchtmachtmensen als heel bijzon- [der wordt ervaren. Een kunstwerk waar Soesterberg trots op kan zijn. Het werd zodanig geconstrueerd dat het als het ware een soort ge bruiksvoorwerp werd. Mensen kunnen rondom dit monument even uitrusten wat men dan ook regelmatig ziet. Vooral passanten die tijdens de vakantie per fiets door het dorp rijden, maakten daarvan dankbaar gebruik. Uiteraard is het ook gemaakt voor de Soesterbergse jongelui. De plek is voor de jeugd een soort trefcen trum. Daar is niets op tegen, maar regelmatig moet men vaststellen dat er kennelijk jongelui zijn die er genoegen in scheppen het kunst werk te vernielen. Het werd be krast en beklad met diverse leuzen, al ging dat vrij snel over. Erger werd het toen vandalen met breek ijzers de marmeren platen begon nen te bewerken. Van een deskun dige werd vernomen dat die platen ook niet goed waren aangebracht. Na veel aandrang werd dit jaar een wens van velen in Soesterberg ge realiseerd, namelijk de verlichting. Per 30 april van dit jaar werd ein delijk de lang verwachte verlichting in gebruik genomen, tot grote vreugde van de meeste Soesterber- gers. In goed overleg met deskun digen werden spots in de grond aangebracht en op twee punten werd het monument bij duisternis in een zacht licht gezet, zoals zo veel kunstwerken elders in Neder land ook worden verlicht. Maar in Soesterberg is dit blijkbaar niet mogelijk. Al vaker werden de bei de lichtpunten beschadigd. Het begon met zand erop gooien. Maar toen dit niet afdoende was, werd met harde voorwerpen de verlich ting bewerkt. Deze schade werd nog hersteld, totdat onbekenden onlangs met zwaar gereedschap de verlichting totaal hebben vernield. Om ongelukken te voorkomen is de gehele verlichting verwijderd en zijn de gaten gedicht met tegels. Soesterberg is wat dit betreft dus weer terug bij af. Het comité dat zich destijds inzette voor realisering van de verlichting kwam bijeen. In overleg met de gemeente Soest heeft deze zich bereid getoonde de schade weer te herstellen, maar mocht er daarna weer iets gebeuren, dat is het afge lopen. Ook de leden van het comi té zijn de gang van zaken beu. Ze willen het comité opheffen omdat het volgens hen geen zin heeft om op te komen voor iets moois in Soesterberg. Ze stellen zelfs voor om in het uiterste geval het hele monument maar te verwijderen om verdere ergernis ter voorko men. Het comité vindt het overigens onbegrijpelijk dat de vernielingen konden plaatsvinden zonder dat passanten dit hebben gezien en op z'n minst daartegen hebben gepro testeerd. Ook begrijpen ze van de jongelui niet dat er niet een is die deze vernielingen heeft willen en kunnen tegenhouden. Het comité wil nog een poging doen om de verlichting weer terug te krijgen. Daarbij wordt ook gedacht aan het opstellen van camera's die de van dalen kunnen vastleggen om daar na de aangerichte schade op hen te verhalen. Aan de andere kant doet het een dringend beroep op de Soesterbergse jongeren om hun vandalisme om te zetten in positie ve handelingen. Ook dorpsbewo ners die daar vooral 's avonds pas seren worden verzocht een oogje in het zeil te houden. Het comité wil het nog een keer proberen in de hoop dat een prachtig monument dat vooral Soesterberg als baker mat van de luchtvaart kenmerkt, in de toekomst kan blijven bestaan. De kans dat het Militaire E Luchtvaart Museum (MLM) in [Soesterberg blijft, is toegeno- I, men. Het nu nog op het militai- re Kamp van Zeist aan de i Kampweg gevestigde museum j kan volgens het advies van een werkgroep ondergebracht wor- I den op de vliegbasis Soester- J berg. Het museum zou door I deze verhuizing terugkeren I naar de oorspronkelijke loca- I tie, waar het in 1968 allemaal begon. De werkgroep heeft een grondig onderzoek ingesteld naar de nieu we mogelijkheden voor vestiging I van het Militaire Luchtvaart Mu seum. Op grond hiervan is ze tot de aanbeveling gekomen om het MLM naar de vliegbasis te ver plaatsen en het hier te combineren met het nu nog in Delft gevestig de Legermuseum. Ze heeft haar advies uitgebracht aan de bevel hebbers van de Koninklijke Land- i en Luchtmacht. Mocht om welke reden dan ook Soesterberg niet de instemming hebben van de leger leiding, dan is het (Vlasakkers- k )terrein van de Bernhardkazerne in Amersfoort een alternatief. I Het definitieve besluit over de bei- |de militaire musea, waarvan de huidige naam komt te vervallen lwaarna ze als Defensiemuseum ■verdergaan, wordt in maart vol- igend jaar in Den Haag genomen. Als de vliegbasis inderdaad als [vestigingslocatie wordt aangewe zen, betekent dit dat daar een her innering blijft aan de militaire luchtvaart. Een passender locatie [bestaat eigenlijk niet, want in fcoesterberg is de militaire vliege- fij in 1910 begonnen. Overigens staat de vestiging van het museum pp de aanbevolen locatie de slui ting van de vliegbasis niet in de j/eg. In de huidige vorm sluit de Vliegbasis in 2008. De verhuizing (Van de musea zal zeker niet eerder Öan in 2005 beginnen. t>e vliegbasis is een betere locatie voor het MLM dan de huidige op Kamp van Zeist. Hier staan door ruimtegebrek een aantal oude toe stellen buiten, blootgesteld aan weer en wind, wat de conditie van de vliegtuigen niet ten goede komt. Ook enkele raketten en historische militaire voertuigen staan buiten opgesteld. Verplaatsing van het museum naar de vliegbasis bete kent dat de complete collectie bin nen kan worden opgesteld, in de door sluiting van de vliegbasis vrij komende hangars. In de jaren 60 gingen stemmen op om vliegtuigen die bij de krijgs macht, met name de Koninklijke Luchtmacht, hadden gevlogen, te verzamelen en onder te brengen in een museum. Het eerste museum opende in 1968 als Luchtmacht museum z'n deuren op de vliegba sis Soesterberg. Om verwarring te voorkomen met andere luchtvaart musea, zoals het Aviodome op Schiphol (sinds vorige week Aviodrome in Lelystad) werd de naam in 1981 veranderd in Militai re Luchtvaart Museum. De vliegbasis bleek toch niet de ideale plek te zijn. Bezoekers moesten zich altijd melden en soms ook legitimeren aan de poort, wat wel eens strubbelingen gaf. Toen bovendien de collectie steeds groter werd en ruimtegebrek ontstond, besloot men tot verhui zing naar het Kamp van Zeist. In 1981 kreeg de verzameling onder dak in twee oude fabriekshallen (nu de Generaal Snijdershal en de Ir. Vreeburghal) van het toen nog bestaande Depot Algemeen Tech nisch en Intendance Materieel (DATIM) van de Koninklijke Luchtmacht. Met de ruimte op het buitenterrein kon de collectie, waarvan een deel her en der opge slagen lag omdat er in het museum zelf geen plaats voor was, in z'n geheel tentoongesteld worden. Sinds 1981 krijgen de bezoekers hier een beeld van de geschiedenis en de ontwikkeling van de Neder landse militaire luchtvaart. Het museum is een van de grote trek pleisters binnen de gemeente. Een van de toestellen in het Mi litaire Luchtvaart Museum is deze opengewerkte North American AT- 16 Harvard BIL Het museum be schikt ook nog over een vliegend exemplaar. Zaterdag 6 december zondag 7 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pastor G. Claassens; viering in De Heybergh Zondag 10:30 pastor B. Tieman; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 10:00 pastores Ben Verberne en Peter Denneman; tv-viering Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelnianstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: @0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, £80900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, @030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, @352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, @033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Met ingang van 17 december heeft het Regionaal Militair Commando Midden (RMC Midden) een nieuwe comman dant. Op die dag draagt kolo nel Ad Bleumiiik het comman do over aan kolonel drs. Ben Hendriksen RC. De ceremonie van de overdracht vindt plaats op Kamp Soesterberg in Soesterberg. Bleumink heeft drie jaar het com mando gevoerd over het RMC Midden. Zijn opvolger Hendriksen werkte na zijn studie economie bij de financiële controllerorganisatie in Den Haag. Voor het RMC Mid den liggen zijn ambities in het ver diepen van de samenwerking met burgerlijke autoriteiten. Door de toegenomen terroristische dreiging en het toenemende beroep dat op de krijgsmacht wordt gedaan voor bijstand en steunverlening, krijgt deze derde hoofdtaak van Defen sie een steeds belangrijkere rol. Het RMC Midden bestrijkt de provincies Utrecht en Flevoland. Binnen dit gebied is Hendriksen www.rabobankonIine.com iet Officierscasino in Soester berg was zaterdagavond omge toverd in een sprookjesambi- knce. Geheel in stijl verwel komden twee fraai uitgedoste beksen de bezoekers van het pajaarsconcert van muziekver- niging Odeon. Vele belang stellenden en muziekliefheb bers van Odeon waren op dit concert afgekomen. Onder de aanwezigen waren ook burge- neester Janssen en echtgenote, wethouder Krijger en de com- mandant van de vliegbasis. |Na het welkomstwoord door voor zitter Karei van Geet werd de mi- pcrofoon overgenomen door Iady- f speaker Karin de Lange die de muziekstukken gedurende de avond inleidde. Het orkest open de de avond met het vijfde deel uit muziekstuk 'Lord of the Rings' van componist Johan de Meij. Hierin werd het verhaal verteld over het vrolijke, onbezorgde volkje de Hobbits, naar het gelijknamige boek van Tolkien. De sprookjes sfeer was direct gezet met dit schit terende meesterwerk. Daarna kon den de musici zich onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd vast bijten op de symfonische suite 'Harry Potter'. Mysterieuze en ex pressionistische passages wisselden elkaar in hoog tempo af. Alle in- strumentgroepen hadden duidelijk een belangrijk aandeel om het ge heel tot een goed einde te brengen. Het middenstuk van dit werk werd uitstekend strak neergezet door de koperblazers van het orkest. Een prachtige uitvoering, waarmee het orkest de aandacht van het publiek tot de laatste noot wist vast te hou den. Het laatste stuk voor de pauze was het bijzondere muziekstuk 'The Wind in the Willows', waarin ver-' schillende thema's uit het gelijkna mige sprookje op muzikale wijze tot uitdrukking kwamen. Het or kest wist al deze verschillende sfe ren met bijzonder veel gevoel voor verfijning neer te zetten. Bijzonder grappig was het deel waarin een trombonesolo een dag uit het leven van een pad vertolkte. Leerlingen Na de pauze was het orkest aange vuld met een aantal jonge muzi kanten uit het leerlingenorkest. Vol enthousiasme lieten zij samen met de leden van het harmonieorkest horen waar zij al die maanden voor geoefend hadden. Zowel 'Robin Hood' als 'The Bells of the Notre Dame' werden uitstekend door de leerlingen uitgevoerd. Op deze avond ging de wens van de 17-jarige talentvolle Petra Creutzberg uit Soesterberg in ver vulling. Onder begeleiding van 'haar orkest' mocht zij haar zang kwaliteiten aan het publiek laten horen. En dat was werkelijk fan tastisch. Ademloos luisterde het publiek naar de wijze waarop zij 'Schepen in de nacht' uit de musi cal 'Elisabeth' zong. Een prachti ge warme klank vulde de zaal van het Officierscasino, een daverend applaus volgde voor deze talent volle zangeres. Verteller Daarna mocht een andere beken de Soesterberger, Bas Nawijn, het podium betreden. Op geheel eigen wijze bracht hij het sprookje 'De Zelfzuchtige Reus' tot leven door het muziekstuk te voorzien van tekst uit het gelijknamige sprook je. Het werd een bijzondere uitvoe ring, waarin een belangrijke rol was weggelegd voor de fluitisten van het orkest. Ook voor Odeon was dit nieuw, aangezien het orkest niet eerder met een verteller had gewerkt. Het resultaat werd echter zowel door publiek als muzikanten alom gewaardeerd. De avond werd muzikaal afgeslo ten met highlights uit 'The Lion King' van Elton John. Op een swingende wijze werden herkenba re melodieën uit de gelijknamige film ten gehore gebracht. Een prachtige afsluiting van dit sprook jesconcert waarin De Weerd en zijn muzikanten in staat waren ge weest om het publiek te trakteren op een uitermate bijzondere en sfeervolle avond. Het is inmiddels traditie ge worden dat in het ontmoetings centrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg voorafgaande aan de kerstda gen een speciaal diner wordt geserveerd. Hiervoor zijn alle 55-plussers in Soesterberg op maandag 22 december om 19:00 uur welkom. Het menu bestaat uit beenham met meloen; heldere aspergesoep met tuinkruiden; kip cordon bleu met champignonsaus; aardappel - kroketten; gebakken aardappelen; gegratineerde witlof; stoofpeertjes; aardbeienbavarois met perziken- saus; koffie met bonbon; glaasje wijn'. De kosten bedragen: 15,00. Men kan zich opgeven tot 17 de cember 12:00 uur. Er is plaats voor maximaal 60 deelnemers. Op Tweede Kerstdag, vrijdag 26 december, kunnen 55-plussers vanaf 17:00 uur gourmetten in het ontmoetingscentrum. Op het menu staan: diverse vleessoorten; sla; sausjes; stokbrood; ijs; een kopje koffie met bonbon en een glaasje wijn. De- kosten hiervan bedragen 10,00. Opgeven kan tot 20 december 12:00 uur. Maxi maal 50 deelnemers. Hoe los je nu toch altijd als werkende ouders de opvang op tijdens de weekenden en feest dagen? Crèche De Kleine Beer, onderdeel van Abrona op de locatie Sterrenberg, biedt hier voor nu de oplossing! De crèche heeft een nieuwe opzet voor de opvang van kinderen tijdens de weekenden en feest dagen. Vanaf december is het mogelijk gebruik te maken van kinderop vang op zaterdagen, zon- en feest dagen. De opvang is bedoeld voor kinderen vanaf 0 tot en met 12 jaar. De opvang is toegankelijk voor alle kinderen in de regio Utrecht en omstreken. De ouders hoeven dus. niet bij Abrona werk zaam te zijn. De openingstijden zijn van 7:00 tot 18:00 uur. Naast de opvang tijdens weeken den en feestdagen biedt Abrona ook kinderopvang tijdens elke ba sisschoolvakantie. Deze opvang is bedoeld voor kinderen in de leef tijd van 4 tot en met 12 jaar en is vanaf heden toegankelijk voor alle kinderen in de regio Utrecht en omstreken. De openingstijden van de vakantieopvang zijn van 7:00 uur tot 18:00 uur. Op vrijdag 5 december wordt een nieuw gedeelte van de crèche ge opend door, hoe kan het ook an ders, Sinterklaas! Voor meer infor matie over de vakantieopvang kan men bellen met Pepita Wolters, Hoofd Kinderopvang Abrona en/ of Jannie Lindeboom, £8 (0346) 359305; e-mail: de.kleine.beer@abrona.nl. Vrijdagmiddag viert Sint Nicolaas zijn veijaardag in het ontmoetings centrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg. Alle 55-plussers in Soesterberg zijn welkom om het verjaardagspartij tje mee te maken. Ze worden ont vangen met een kop koffie of thee met iets lekkers. Daarna volgt een muzikale middag. Het programma hiervan wordt verzorgd door de muzikanten Erwin en Wiileke. Hun optredens worden onderbro ken door de komst van Sinterklaas. Na afloop omstreeks 17:00 uur is er voor iedereen een kop erwten soep. Het bezoek aan het verjaar- is gratis. straks verantwoordelijk voor de inzet van militair personeel ter on dersteuning van de civiele rampen bestrijdingsorganisaties. Namens de landmacht geeft hij verder in vulling aan de zogenaamde Maat schappelijke Dienstverlening en onderhoudt hij functionele contac ten met regionale overheden en bedrijfsleven. Voor de ceremonie op 17 december zijn dan ook veel burger- en militaire autoriteiten uitgenodigd. De gezamenlijke ouderenbon den ANBO, KBO en PCOB houden op maandag 8 decem ber in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken een extra inge laste themaochtend. Deze be gint om 09:30 uur. Ter discus sie staat de regeling van de woonruimteverdeling met in gang van 1 januari 2004. Deze ochtend wordt verzorgd door de gemeente Soest. Alle senio ren uit Soesterberg zijn ter be spreking van dit belangrijke onderwerp welkom. Op donderdag 11 december, ook in De Drie Eiken en ook om 09.30 uur, staat de kerstbingo op het programma. Voor de Soesterberg se leden van de Algemene Neder landse Ouderen Bond (ANBO) is dit tevens de eindejaarsbijeen- komst, waarop een hapje en drankje geserveerd worden. Op het ANBO-programma voor vol gend jaar staat onder meer een themaochtend met een lezing door een medewerker van de Stichting Alzheimer. Dependance De afdeling Soest-Soesterberg van de overkoepelende organisatie COSBO (Centraal Orgaan Samen werkende Bonden van Ouderen in Nederland heeft in een brief aan de leden bekendgemaakt dat wet houder Bert Krijger (die onder meer ouderenbeleid en welzijn in zijn portefeuille heeft) het COSBO heeft verzekerd dat de sluiting van de dependance van de gemeente secretarie in dorpshuis Burgstede niet wordt uitgevoerd zolang er geen geschikte oplossing is gevon den. Daarnaast heeft de wethouder aangegeven dat het bladvegen enz. beter zal worden aangepakt alsme de uitbreiding van wegen in het strooiproject bij gladheid. Verder heeft de heer Krijger aangegeven om voor klachten over groenvoor zieningen, wegen, rijwielpaden, trottoirs, straatverlichting, honden poep, zwerfvuil enz. te bellen met het meldpunt woonomgeving, £8 035-6093666. Wie overdag tussen Ö8:30uur en 12:30 uur belt wordt persoonlijk te woord gestaan. Op andere tijden moet men een band je inspreken. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: @0900-8844; alarmnummer:® 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, @035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, @06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, @351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, @352391. Grof vuil, @0800-7662000. Door een korte maar felle uit slaande brand is zondagavond de benedenverdieping van de hoekwoning Generaal Winkel manstraat 1 in Soesterberg vol ledig uitgebrand. Dankzij een snelle inzet kon de brandweer overslag naar de woning er naast voorkomen, al sprongen er door de grote hitte wel enke le ruiten. De oorzaak van de brand is niet bekend. De tech nische recherche van de politie stelt hiernaar een onderzoek in. De schade wordt geschat op enkele tienduizenden euro's. De brand, vermoedelijk kort na zes uur ontstaan tijdens afwezigheid van de bewoner, werd door buurt bewoners ontdekt. Bij aankomst van de brandweer sloegen de vlammen aan de achterzijde van de woning, bij de achteringang aan de Moerbessenberg, al naar buiten. De brandweer zette hier direct twee stralen in, evenals aan de voorkant. Daardoor slaagden de vrijwilligers erin het vuur tot de hoekwoning beperkt te houden. Na twintig minuten kon het sein :,orand meestei' worden gegeven. Het nablussen vergde daarna nog geruime tijd. De brand woedde het hevigst in de woonkamer aan de achterzijde van de woning. De kamer, de keuken en de gang brandden helemaal uit. Omdat ook het plafond met de draagbalken van de verdieping in gebrand zijn, kan de bovenverdie ping niet gebruikt worden. Het vuur dreigde via het trapgat ook de verdieping te bereiken, maar de brandweer kon dat voorkomen. De hevige rookontwikkeling dwong de brandbestrijders gebruik te maken van» ademluchtappara- tuur. Een probleem waar ze op stuitten was het feit dat de elektra dusdanig was doorgebrand dat deze niet meer goed af te schake len was, zodat ze extra voorzichtig moesten zijn. De Soesterbergse brandweer riep ook nog de hulp in van de ladderwagen van Soest, V Zowel aan de achter- als aan de voorkant (foto) van de Woning zette de Soesterbergse brandweer twee stralen in. De begane grond brand de uit, de verdieping bleef behou den. Foto: Brandweer Soest maar deze hoefde niet ingezet te worden. Wel werd de rookafzuiger gebruikt die tot de uitrusting van deze wagen behoort. Bij het nablussen maakte de brandweer nog gebruik van de warmtebeeldcamera. Deze geeft plekken aan waar het nog extreem heet is en waar dus waarschijnlijk nog een vuurhaard zit. Aan de hand van de beelden van deze ca mera kon men op die plekken extra nablussen. De brand trok veel bekijks, maar de brandweer ondervond daarvan geen hinder door de ruime afzetting die de po litie en de koninklijke marechaus see hadden aangebracht. Met de warmtezoekcamera speurde de brandweer naar even tuele vuur- en smeulresten in de woning aan de Gen. Winkelman - straat Een 16-jarige bromfietser is vrij dag gewond geraakt toen hij in botsing kwam met een auto op de Banningstraat. Omstreeks 15:20 uur gaf de jongen uit Scherpenzeei, ter hoogte van de Kampweg, geen voorrang aan een 63-jarige auto mobilist uit Soesterberg. De over treding van de verkeersregel kwam de bromfietser op een pijnlijke arm en hoofd te staan. Hij is vervoerd naar het ziekenhuis.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17