Sprookje Smeeing/BDC nog niet uit MHC houdt zicht op plek twee Red Stars behoudt initiatief Circulatievolleybal scholieren SoVoCo blaast Dynamo opzij Slotfase smaakt zuur voor KVO www.smeeingl jestelwagens.nl Soest niet meer in toernooi om beker vertegenwoordigd Sylvestercross levert geld op voor realisatie hospice WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT Handbalploeg is eenheid én de breedte veel sterker geworden HANDBAL BADMINTON Badso ontbeert op beslissende moment geluk Doorn weer geen partij voor Soester hockeyers HOCKEY Derde plaats van belang bij herindeling competitie BASKETBAL VOLLEYBAL ZAALVOETBAL Vrije val DVS niet afgestopt TAFELTENNIS 'Historische' degradatie van Shot VOETBAL-zaterdag SEC klimt steeds verder op tabel Paul Pashley WZ en SEC uitgeschakeld in 2e ronde BEKERVOETBAL SEC/zondag Revanche in bekertoernooi voedt optimisme volleybalsters VOLLEYBAL Winnende treffer Rood Wit op de valreep KORFBAL (ottedcardemm)auto smeeing Toen Smeeing/BDC zich voor bereidde op het seizoen waarde er in Beukendal en Spleasure Centrum al een spook rond. Na elf van de 26 wedstrijden spreekt Paul van den Deijssel inmiddels over een 'sprookje'. Door het vertrek van vijf hand ballers leverde de herenselectie veel kwaliteit in, maar met 14 punten presteert ze boven ver wachting. Het scenario dat er misschien wel lot in maart tegen degradatie zou moeten worden geknokt, kan wor den versnipperd, zeker na de 23- 36-zege van zaterdagavond op Swift Arnhem. Van den Deijssel en zijn technische staf moeten de afgelopen maanden het een en an der hebben bewerkstelligd in de spelersgroep. Waar vorig seizoen regelmatig de klacht was te horen, dat het aan de inzet schortte, daar staat nu een eenheid van spelers, van wie er bovendien een fiks aan tal vooruitgang heeft geboekt. Dat Koen Smeeing en Jos Lans met 58 en 54 doelpunten de be langrijkste productiemedewerkers zijn geworden, kan geen toeval zijn. Robert Wijnen, vorig seizoen topscorer, speelt er heus niet min der om en schoot ook al 48 keer raak, routinier Charles van Kordel- aar eenmaal minder. Het geeft maar aan, dat de selectie die er op papier op achteruit zou zijn ge gaan, in de breedte veel sterker is geworden. Bovendien scoorden tot dusver alleen UDSV en Gemini vaker dan de Soester club. Nooit eerder werd met zo'n groot verschil gewonnen van Swift. De Arnhemmers mogen dan in een dip terecht zijn gekomen, ze verlo ren zes duels achtereen, Smeeing/ BDC bewijst vrijwel wekelijks dat het wil afrekenen met het recente verleden en het uiterst voorzichti ge verwachtingspatroon. Twee gezichten De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de wedstrijd in Arnhem twee gezichten kende. 'In de eerste helft waren we onvoldoende bij de les. We gaven de tegenstander de ge legenheid om het initiatief naar zich toe te trekken. Wij waren te veel afhankelijk van individuele ingevingen', aldus Van den Deijs sel. Koen Smeeing was vijfmaal succesvol in die fase, maar het team leverde voor rust een onder maatse prestatie, oordeelde de trainer. Het gevolg was een 12-11- achterstand bij rust. Hoe anders verliep het daarna. Teamgeest werd gekoppeld aan de kwaliteiten en binnen tien minuten was het 13-18. Swift hapte naar adem, maar werd volledig zoek gespeeld. Vooral Van Kordelaar en de na rust wel goed voor de dag komende Bob van den Bergen zorgden ervoor dat het 21-29 werd. Met mandekking op de op bouwers Wijnen en Smeeing pro beerde de thuisploeg het tij te ke ren, maar vooral Guus Tourné maakte optimaal gebruik van de extra ruimte die daardoor bij de cirkel ontstond. Smeeing/BDC blijft derde en deelt die plek nog steeds met Groene Ster, DES'72 en het BDC'90 dat lijstaanvoerder UDSV de eerste competitienederlaag toebracht. De ploegen die zich echt zorgen moe ten maken om degradatie uit de eerste divisie, staan op een straat lengte achterstand. Achterom kij ken is daarom overbodig. Smeeing/BDC kan zelfs een gat met de middenmoot slaan als het zaterdagavond in Spleasure Cen trum afrekent met De Gazellen dat net als Swift bezig is aan een slech te reeks. Hoewel Badso op sommige beslis sende momenten geluk ontbeerde, konden de badmintonners uit Soesterberg best wel leven met de puntendeling bij Badminton'80. Het waren de heren die voor Bad so de punten moesten binnen slaan. Erik Creutzberg en Rob Stomp deden dat in het enkelspel eenvoudig in twee sets, maar bij de dames waren de rollen omge- d. Bea Kaspers (schouder- blessure) en invalster Petra Kok hadden weinig in de melk brokke len. Deze verhoudingen waren ook de dubbels waarneembaar, zo- t met een tussenstand van 3-3 aan de mixen kon worden begon nen. Stomp en Kaspers moesten er in de eerste set hard aan trekken, maar stelden via 8-15 en 1-15 in elk geval een gelijkspel veilig. Creutzberg en Kok speelden een ongemeen spannende partij, waar in ze telkens op het nippertje ver loren: 17-14, 17-14. De tweede helft van de compe titie hebben de heren van MHC Soest met succes geo pend tegen Doorn. In septem ber werd het 5-1 aan de Bos straat, nu werd het 6-2 voor de Soesters die in de middenmoot zicht houden op de tweede plaats. Het gat met die positie is zes punten, ofwel twee zeges. Het enige verwijt dat Paul Jonker zijn ploeg zou hebben kunnen ge geven, was dat de uitslag niet ver der werd opgevoerd. 'Maar bij 6- 2 hoor je me niet klagen', aldus de hockeytrainer die een spannend begin zag. Dat kwam vooral door dat Soest twee opgelegde kansen verprutste en in de tiende minuut met 1-0 achter kwam. Justin van den Born drukte het klassenver schil uit met twee treffers. Voor rust kreeg Doorn een strafbal die zelfs door de tweede scheidsrech ter ter discussie werd gesteld. Het recht zegevierde, omdat Martijn Schneider de inzet keerde. Na rust was het snel gedaan met het verzet. Rogier van de Meer maakte de 1-3, waarna Soest vrij uit hockeyend de score opvoerde. Jonker wisselde door en zo gebeur de het dat Jeroen Liefveld zijn eer ste competitiedoelpunt voor de hoofdmacht maakte. De negen tienjarige aanvaller viel in en scoorde de 1-6. Voor hem hadden Van den Born en Wouter van Ren- sen gedoelpunt. Uit een strafbal werd het nog 2-6. Voor de winterstop van drie maan den rest nog één duel, thuis tegen Spandersbosch dat een plaats lager staat. Wint Soest, dan kan het van af maart weer gaan pogen om in de buurt te komen van de tweede plaats die recht op promotie geeft. 'We hebben natuurlijk sommige wedstrijden onnodig weggegeven, maar als je een serie van vier over winningen neerzet, en dat is hele maal niet ondenkbaar, dan zitje er zo weer bij', aldus Jonker. Dames Dat de dames progressie hebben geboekt, bleek wel uit het feit dat ze koploper Hilversum veel meer tegenstand boden dan tijdens de ouverture van de competitie. In Soest was het bijna drie maanden geleden 1-5, ditmaal won de lijst aanvoerder met het kleinst moge lijke verschil: 1-0. Het was dat de kansen in de eer ste helft niet werden benut, anders was het wellicht nog beter afgelo pen voor MHC. Nu keerden de hockeysters toch met lege handen terug naar de Bosstraat, omdat de thuisploeg na rust een discutabele strafcorner verzilverde. 'Nul-nul was veel meer op zijn plaats ge weest. We hebben als een dijk staan spelen, alles liep goed, ieder een knokte voor elkaar en we heb ben goed druk gezet', luidde het commentaar van Chris-Marije Sudmeijer. De damesploeg miste enkele speelsters vanwege ziekte en va kantie en raakte tijdens de wed strijd nog twee hockeysters kwijt. Wies Jansen (bal tegen oog) en Anne van 't Wout (gekneusde arm) belandden allebei in het zie kenhuis, maar konden na behan deling naar huis. Als. alles meezit is de ploeg zondag weer compleet voor het laatste duel van dit jaar, thuis tegen Myra, de nummer twee in de tweede klasse. In de strijd om de derde plaats, die van groot belang is bij de nieuwe indeling na de jaarwis seling, hebben de heren van Red Stars het initiatief in han den genomen. In IJsselstein klopten ze Jump, de voor naamste concurrent voor de cruciale piek, met 70-90. Daarmee nam Red Stars meteen revanche voor de onnodige neder- die het in oktober tegen de zelfde opponent leed. In Soest' werd het toen, na verlenging, 68- 70. Het spel van Red Stars was nu veel beter. Geconcentreerd pasten de basketballers een hoog pass tempo toe en werden opnieuw de postspelers Christiaan Glerum en A&r Adamus bereikt. Meer opwinding was er bij Jump dat bij de strak leidende scheids rechters tegen maar liefst 40 fou ten opliep en daarom in de perso nele problemen kwam. Verder be moeide Frank Renzenbrink zich volgens goede gewoonte met de productie. Hij lokte veel fouten uit en scoorde 28 punten. Glerum en de goed spelende Tommy van Ee- ten deden met ieder 16 punten ook een belangrijke duit in de zak. Trainer/coach Robert Oosterhof, die slechts zeven spelers tot zijn beschikking had, zag tot zijn vol doening dat in het tweede kwart de voorsprong gestaag groeide naar twintig punten. In de tweede helft ging Red Stars even meedoen met Jump en liep het verschil te rug, maar in een time-out herpakte de groep de concentratie. De mar ge van twintig punten werd in ere hersteld, waarna de wedstrijd be heerst naar het eind werd geloodst. De valse start van de dames is na genoeg uit de herinnering verban nen, want inmiddels hebben de basketbalsters alle tegenstanders al een keer verslagen. Na de ruime overwinning op koploper Cracker jacks, werd nu de nieuwe nummer een aan de zegekar gebonden. Blue Arrows, dat over een uitge balanceerd team beschikt, werd in Odijk uit haar evenwicht gebracht. In een zeer spannende ontmoeting werd het 59-60. Red Stars miste Vanessa Vis en Antoinette van Eeten, maar nam in het begin de leiding. In het der de kwart werd de voorsprong uit gebouwd tot een maximale om vang van acht punten. Toen Yvon- ne Smink met haar vijfde fout naar de kant moest en de meeste ande ren op vier fouten stonden, konden de Soesters in de verdediging geen risico meer nemen. Blue Arrows kroop dichterbij, maar de gong ging net op tijd. Ongeveer 180 kinderen uit de groepen 6 en 7 van zeven basis scholen kwamen vorige week dinsdag in actie tijdens het cir- culatievolleybaltoernooi van Stam/SoVoCo, Na tientallen wedstrijden in Spleasure Centrum kwamen er in alle poules winnaars uit de bus. De Werveling en De Bron pakten twee eerste prijzen, de Van der Hucht Overhees, De Wegwijzer, De Drie sprong en De Achtbaan ieder één. Bij circulatievolleybal is het toege staan om de bal te vangen en ver volgens weer te gooien. Zodra de bal over het net is geworpen, draaien de vier spelers van dat team een positie door. Zodoende ontstaat een actief en attractief spel, waarbij de jonge kinderen spelenderwijs leren volleyballen. Er werd gespeeld in gemengde teams. Sommige scholieren hadden al ge oefend tijdens de speciale gymles sen én tijdens de sporturen in het kader van het breedtesportproject 'Kies je sport', waarin de gemeen te samenwerkt met clubs en sport bonden. Foto: Marianne Bakker Inzet bij de scholieren. Door de 8-5-nederlaag tegen OSO is DVS verder gezakt op de rang lijst van de eerste klasse. De zaal voetballers behaalden in de laatste vijf duels slechts één punt en zijn bezig aan een vrije val. Vrijdag- vond kwamen ze binnen korte tijd met 3-0 achter. Ramon Heynen en Michel Vlaswinkel deden iets te rug, maar in de rust was het alweer 5-2 voor de Bussumse gastheren die vooral doelgericht waren bij hun snelle uitvallen. In de tweede helft kwam DVS niet meer dichter bij. De ploegen scoorden om en Met opgeheven hoofd heeft Shot afscheid genomen van de hoofd klasse. De al langer dreigende de gradatie was in de laatste wedstrijd van de najaarscompetitie niet meer te voorkomen. Maar met een pun tendeling tegen SVE 3 gaven de Soesters alvast hun visitekaartje af voor de nieuwe wedstrijdenreeks die in januari zal aanvangen. Hans van Gooi, Martin Fransen en Erik Merkus snoepten SVE, dat nog een kans had op lijfbehoud, in Utrecht vijf punten af. Vanwege de winst van ATC op VTV 4 zakte Shot niettemin naar de vijfde plaats, zodat het ook zonder ver zwaarde degradatieregeling uit de klasse zou zijn getuimeld. Marcel Jansen reageerde laconiek. 'Het is jammer. We hadden ge woon pech met de poule-indeling.' De voorzitter van de tafeltennis vereniging kan zich niet heugen dat Shot op eerste klasse niveau uitkwam met het eerste team. 'Ik ben 25 jaar lid en ik heb het nog niet rpeegemaakt. Het moet zo'n dertig jaar geleden zijn geweest.' Langzaam, maar zeker klimt de zaterdaguitgave van SEC treetje voor treetje op de ladder van de vijfde klasse. Tegen hekkensluiter VOP boekten de Soesters zaterdag een noodzakelijke zege. Het werd 0-1 voor de groenwitten die nu de negende plaats innemen in de ta bel van dertien ploegen. De voor sprong op VOP groeide tot zes punten, de Amersfoorters hebben een duel minder gespeeld. DOB, Cobu Boys en OSO volgen SEC op 1, 3 en 5 punten. Het enige doelpunt van SEC tegen VOP werd overigens gemaakt door Hans Veltmeijer. De Baar- naar scoorde in de tweede helft en werd daarmee tevens matchwin naar. Paul Pashley is voorlopig niet in zetbaar voor Soest. De voetballer brak vrijdagavond tijdens de trai ning zijn onderbeen. Daarnaast was er ook goed nieuws voor de selectie van Hans de Wit. Michel Broodkoorn herstelt snel van zijn blessure en is mogelijk inzetbaar in de topper tegen Zeeburgia, die zondagmiddag om twee uur op de Bosstraat-Oost begint. Ook doel man Reijer Ran is dan waarschijn lijk weer fit. Ook voor WZ'49 en SEC/ zondag zit het bekeravontuur erop. De ploegen verloren za terdag in de tweede ronde van respectievelijk Maarssen (4-3) en WA'71 (3-1). De andere teams waren in de eerste ronde al gesneuveld. Het optreden van WZ'49 in Maarssen was ronduit belabberd. De motivatie was ver te zoeken bij de groenwitten die op papier, maar ook in de praktijk best van de zon dag derdeklasser hadden kunnen winnen. Collectief falen was de oorzaak van de dikverdiende ne derlaag. Dat VVZ'49 via Maurice Eijpe op voorsprong kwam, stond haaks op het wedstrijdverloop. Maarssen stelde echter orde op zaken. Nadat Gijs Schaap in de tweede helft de ploegen op gelijke hoogte had ge bracht, scoorde Maarssen twee maal op rij, voordat Hidde Reits- ma de achterstand verkleinde. Het scheelde niet veel of WZ'49 had nog een verlenging uit het vuur gesleept. Vlak voor het schei den van de markt, ging doelman Robert Hagen in een alles of niets poging mee naar voren, toen de Soesters een hoekschop mochten nemen. De bal kwam bij Hagen die hard inkopte, maar de lat raak te. Bij WA'71 verscheen SEC/zon dag met een gelegenheidsteam binnen de lijnen. Vanwege lichte of zware blessures werden negen spe lers thuisgelaten en vervangen door jongens uit het tweede en A- junioren. Desalniettemin had SEC kunnen winnen van de koploper van de vijfde klasse zaterdag. Het overblufte de Rhedense ploeg twintig minuten lang, maar kwam met 1-0 achter door een benutte vrije trap. Daarna werd het spel van SEC steeds minder, al kopte Wesley Ribberink de gelijkmaker binnen. In de tweede helft was SEC agressiever, maar stak er ei genlijk niemand in vorm. WA'49 kwam tien minuten voor tijd op 2- 1 en scoorde in de slotfase na een counter ook de 3-1. Erg vindt René Ribberink de uit schakeling niet. Zorgen baart hem wel de overvolle ziekenboeg. Ze ker vier spelers zijn voor langere tijd uitgeschakeld, het aantal twij felgevallen is nog groter. Drie van de vier middenvelders is Ribberink voorlopig kwijt. Marcel Dorresteir. heeft, naar nu blijkt, zijn kruisban den gescheurd en Benaissa Albay is vanwege privé-omstandigheden gestopt. Verder is het de vraag wanneer Mesut Kandemir weer in actie komt na de operatie aan zijn neus. SEC speelt zondag in Utrecht de sleutelwedstrijd tegen HDS dat drie punten meer heeft. Winst kan de Soesters in het zadel helpen, bij verlies wordt het gat met de mid denmoot groter. Hoewel het een bekerwedstrijd betrof, was de sportieve revan che er niet minder om. Maar de 0-3-zege bij Dynama voedde vooral het optimisme van de volley halsters van Stam/SoVo- Co voor het verdere verloop van de competitie. Daarin be horen de Apeldoorners tot een van de geduchte tegenstanders. Tijdens het reguliere treffen werd het wankele Stam/SoVoCo van de vloer geveegd (4-0). Een maand en twee dagen later zag alles er in eens anders uit. De Soester club had inmiddels al de koppositie in de eerste divisie heroverd en toon de in de regionale bekerfinale aan, dat Dynamo wel degelijk te klop pen is: 0-3 (20-25,17-25,15-25). 'Ja, dat betekent toch dat de eer ste wedstrijd een uitglijder moet zijn geweest', stelde Derk de Sae- gher die vanwege zijn werk niet getuige was van de bekerzege. 'Van wat ik heb gehoord, hebben we niet eens zo goed gespeeld. Dit is een belangrijke opsteker voor het team. Dit geeft de burger weer moed. Thuis pakken we ze ook gewoon.' In de wetenschap dat de directe achtervolgers Dynamo, DIO en DOK elkaar allemaal nog moeten bestrijden in de eerste competitie- helft, houdt de trainer van Stam/ SoVoCo er rekening mee dat zijn ploeg straks als 'herfstmeester' de (korte) winterpauze zal ingaan en dat de voorsprong in wedstrijd- punten voor die tijd nog zal groeien. Terug naar het bekertoernooi, want daarin heeft Stam/SoVoCo zich nu geplaatst bij de laatste zes tien, waaronder nu ook de eredi visieteams. Tussen half december en half januari moet het Soester team een thuis- en een uitwedstrijd afwerken tegen Vrevok dat in mei ten koste van Stam/SoVoCo een plek in de eredivisie afdwong. En al is het team inmiddels op veel plaatsen gewijzigd, voor Stam/ SoVoCo -dat afgelopen weekein de geen competitieverplichtingen had- dient zich opnieuw een mo gelijkheid aan om sportieve wraak te nemen. Bestuur Stam/SoVoCo heeft sinds vorige week woensdag een nieuwe voor zitter. Hans Hanekamp nam de denkbeeldige hamer over van Jan Klaren. De nieuwe preses zat daar voor al in het bestuur namens de jeugdcommissie. Die functie wordt nu ingenomen door Hanneke van de Broek die ook als jeugdtrainster actief is. Edwin Bakker, assistent trainer van heren 1, volgde Roel Richmond op als heren tc-lid in het bestuur. Verliezen is nooit leuk, maar voor KVO smaakte de eerste nederlaag in de zaalcompetitie wel erg zuur. Titelkandidaat Rood Wit kaapte in de laatste minuut de zege weg uit de Ban- ninghal: 9-10. In het Soesterbergse kamp waren ze het erover eens dat de uitslag onterecht was. Bijna de gehele wedstrijd had KVO genoten van een voorsprong. Pas in bet laatste kwartier was het de fysieke en mentale kracht van Rood Wit die de wedstrijd deden kantelen. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven, vonden ze bij KVO dat echter ook besefte dat de gasten het geluk wel hadden afge dwongen. Beide ploegen kennen elkaar van de veldcompetitie, waarin Rood Wit halverwege de leiding heeft. KVO had zich daarom ingesteld op een lastige wedstrijd en begon scherp. Beide ploegen hadden het verde digend goed voor elkaar, zodat er weinig makkelijke schotpogingen genomen konden worden. Een schamele 4-3-voorsprong in de rust was het gevolg. Daarna kwam KVO voor het eerst op een voor delige marge van twee doelpunten, maar dat was voor de bezoekers het sein om er een schepje boven op te doen. Ze kwamen voor met 7-8 en 8-9, maar twee minuten voor het eind bracht KVO vanuit een strafworp de stand in even wicht. In de allerlaatste aanval kreeg Rood Wit met een afstand schot toch de overwinning te pak ken. Bij de Soesterbergers restte het idee, dat ze kunnen mee draaien in de top van de vierde klasse. Namens KVO werd Remco van Woudenberg topscorer met drie doelpunten. Ilse van Rooijen en Maurice van Dillen waren beiden tweemaal trefzeker, de andere sco res kwamen op naam van Erik Dormans en Folko de Raad. Eemvogels Dankzij onder meer zes doelpun ten van Daniëlle Ras revancheerde Eemvogels zich voor de nederlaag van een week eerder. Zaterdag wonnen de korfballers uit Soest KVO had tot minder dan een minuut voor tijd uitzicht op een punt tegen koploper Rood Wit. Foto: Foto Bell met 15-8 van DOS 3. Een gemo tiveerd Eemvogels nam in de eer ste helft een riante 8-1-voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Via 10-2, 10-5 en 12-6 liep Eem vogels naar een eenvoudige over winning. De treffers kwamen ver der voor rekening van Kathja Rauch (3), Willem Oldewarris en Frank Schuitema (beiden 2), Es- ther Reijders en Joachim Terra. Voor elke deelnemer aan de Sylvestercross wordt straks 25 cent apart gelegd voor het Hos pice Soest. Deze woonvorm voor mensen in hun laatste le vensfase wordt mogelijk in 2005 gerealiseerd, dat is al thans de bedoeling. Vorig jaar werd op dezelfde ma nier ruim 500 euro verdiend voor het Bentinck Fonds. De keuze voor het Hospice Soest was snel gemaakt, zegt voorzitter Hans Moerman van de Sylvestercross. 'Het hospice is duidelijk een loca le activiteit en zo aansprekend, dat het geen enkel punt van discussie binnen het bestuur was.' Het is af wachten hoeveel lopers er op 31 december hun rondjes maken, maar de laatste jaren was er telkens sprake van meer dan tweeduizend deelnemers. Voorzitter Marian Haak van Hos pice Soest zegt blij verrast te zijn door alle positieve reacties. Ze zegt zich nooit gerealiseerd te hebben dat zoveel organisaties met zoveel vrijwilligers zo positief zouden rea geren op het initiatief om in 2005 in Soest een Hospice te realiseren. Marian Haak vindt het bijzonder dat een sportevenement denkt aan mensen die een beroep zouden moeten doen op een hospice. At leten die een financiële bijdrage geven aan een hospice onder streept nog eens de steun vanuit de Soester gemeenschap voor het idee. Nadat op 31 december het evene ment is verlopen, zal kort daarna de officiële overhandiging van de financiële bijdrage plaatsvinden. 'Weer een stap gezet op weg naar verwezenlijking van ons doel,' zegt de enthousiaste Marian Haak. 1 1 TotoJJy driven! VOOR NIEUWE OF GEBRUIKTE BESTELWAGEN! 5: VW, MITSUBISHI, HYUNDAI, FIAT, ENZ., ENZ....

Soester Courant | 2003 | | pagina 19