enpert SCHOEMAKER R.( ar k In gesprek met... ds. Gerrit Olsman BROODMACHINE ISPORTI Dubbel jubileum Mariakerk Dammers struikelen bijna tegen staartclub Harderwijk Galerij der kampioenen demonstratie BU eMpert (tf) SCHOEMAKER Inventum WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA2Q WOENSDAG 3 DECÊMÊ Op straat Wisselingen in parochiebestuur Kerstmarkt in Joanneskerk Expositie kerststallen en Vrouwenstemmen Vespers in De Open Hof Prof. Heertje over geld en geluk DAMMEN Spwtpro^mm^ WATERPOLO Duinkikkers na nieuwe zege in veilig water VISSEN Theo Bosman BADMINTON Domper Selby in en tegen Leusden:6-2 S.v. V.V.Z/49 - Swift FIETSSPORT Veldtoertocht Tempo Toer ATLETIEK Gerrie den Ouden KOM A.S. ZATERDAG 6 DECEMBER VAN 11.00 TOT 17.00 UU Vim riy uJlyr/jlyiJvy-jiy BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 De lopers van de week Muziek in Domkerk Kerstkrea n memoriam In memoriam Drie gebeurtenissen. De eerste is dat een jongen aan mij vraagt: 'Wat ben jij eigenlijk? Hervormd of ge reformeerd?' Ik zeg: 'Wat kan jou dat nou schelen?' Hij: 'Nee, niet echt, maar mijn oma tvos her vormd en daar doe jij toch ook wat mee?' Ik zeg: 'Maar heb jij daar wat mee? Weet je van welke kerk je lid bent?' Hij: 'Geen idee, ik kom gewoon bij jou in dit gebouw. De tweede gebeurtenis was in een kerkdienst met protestanten en rooms-katholieken. We gingen op z 'n rooms een geloofsbelijdenis uit spreken, waarin je zegt 'Ik geloof in een katholieke kerk'. Ik voelde me gedwongen om vooraf toch maar even uit te leggen dat 'katho liek' een ander woord voor 'alge meen' is, en dat dus niemand bang hoefde te zijn om stiekemetcetera etcetera. Dat werd natuurlijk la chen. We hebben vrolijk ons geloof beleden. De derde gebeurtenis was op een avond van de Raad van Kerken hier in Soest. Dat is een leuke club mensen vanuit alle mogelijke ker kelijke richtingen. We proberen er voor te zorgen dat we elkaar in Soest niet in de wielen rijden maar juist helpen. Op die avond waren alle mensen op gebied van jongeren en geloof bij elkaar. We praatten over Church4U, over jongerencafé in oprichting The Cover, over Odeon-stage, het systeem van kerkvrienden, Platform 108 en nog zo'n tien andere initiatieven. Wat blijkt? Jongeren komen er met veel plezier op af en maken hun keuze. Maar het is absoluut niet in teressant door wat voor kerk het wordt aangeboden. Relaties, passie en geloof. Dat is alles. De rest is ge zeur. Drie gebeurtenissen, één conclusie. Kerkmuren en kerkdeuren kun je maken of negeren. Het is net als met Neo in The Matrix: als je het door hebt, dan zie je dat gebouwen bedenksels zijn, en dan loop je er dwars doorheen. Dwars door alle kerkelijke druktemakerij, en vaak meer erbuiten dan erbinnen zijn mensen bezig met geloof, hoop en liefde. Niet alleen het geluk ligt op straat, maar ook het geloof. Vol gens mij kunnen kerken beter het geloof op straat oprapen, dan het te koesteren binnen hun muren. Niet omdat dat beter is, of omdat dat moet, maar gewoon omdat de feiten zo liggen. Pieter van Winden,1 predikant Emmakerk en voorzitter Raad van Kerken Soest Het rk-parochiebestuur, waaron der de vier parochies in Soest val len, heeft een nieuwe voorzitter in de persoon van Frans Ossewold. Hij is de opvolger van Frits van Wesemael, die onlangs is afgetre den. Ossewold, die tot dan toe de communicatie onder zijn hoede had, heeft al eerder vier jaar de voorzittershamer gehanteerd. De post van communicatie wordt nu vervuld door Bernard Steenhuis, die ook deel zal gaan uitmaken van het dagelijks bestuur. De vier rk-parochies in Soest kennen een gezamenlijk bestuur. Van dinsdag 9 t/m zaterdag 13 december staan de deuren van de Joanneskerk aan de Willae- rtstraat in het gebouw van de Brede Bibliotheek (voorheen C- drie) elke dag open. Iedereen kan daar dan terécht voor een origineel kerststuk, een bijzon dere kerstkrans en andere kerst attributen. De leden van de bloemengroep, die wekelijks de bloemversierin- gen verzorgen voor de zondagse vieringen, hebben alweer voor het zesde jaar hun krachten gebun deld. De hele kerk is die week omgebouwd tot een productie- en verkoopcentrum. De faam die de bloemengroep zich intussen heeft vergaard als het gaat om kerststukken of wat dies meer zij, heeft zich niet alleen binnen de Joannesparochie ver spreid, maar ook menigeen in Soest weet intussen de creaties naar waarde te schatten. Ook dit jaar worden daarom weer veel be langstellenden verwacht die met menig 'stuk' hun huiskamer in kerstsfeer zullen brengen. De opbrengst komt zoals steeds geheel ten goede aan het Reno vatiefonds van de Joanneskerk. Openingstijden: dinsdag 9 t/m vrijdag 12 december van 9-12, 14-17 en 19-21 uur, zaterdag van 9-12 uur. De kerstmarkt in 2002. Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. U bent predikant van De Open Hof. Wat voor kerk is dat? 'We zijn een Samen op weg-ge- meente, al sinds 1991. De men sen zijn van alle kanten van het land hier in het Smits- en Soesterveen komen wonen. De Open Hof is dan ook een bonte zoekgemeenschap, waar we sa men luisteren en zoeken naar Gods bedoeling met deze wereld. Een wijkgcmcente waar we pro beren de Bijbel te verbinden met de actualiteit van het menselijk bestaan en waar de dienst aan God, aan elkaar, aan anderen en de samenleving nauw met elkaar zijn verbonden. Kortom: we wil len als Open Hof een open huis zijn waar iedereen welkom is, zich welkom voelt en waar we naar de ander willen omzien.' Wat spreekt mensen in uw ge meente aan? 'Voor veel mensen is de zondag se viering het belangrijkste, maar er zijn ook mensen die voor door deweekse activiteiten, zoals bij voorbeeld leerhuizen, gespreks- kringen of andere groepen in de gemeente kiezen. Wat mensen ook aanspreekt is het diaconale bewustzijn van de gemeente. Wat kunnen en moeten we doen aan de (im)materiële nood van men sen? We kijken daarbij ook over de grens van onze eigen wijkge- meente, we dragen bijvoorbeeld bij aan het Passantenverblijf in Amersfoort. Verder hebben we elk jaar een bazaar en een geza menlijke kledingbeurs, waarvan de opbrengst een diaconale be stemming krijgt. En we hebben, sinds kort, elke maand een in loopochtend voor ouders van schoolgaande kinderen waar zij elkaar bij een kop koffie kunnen ontmoeten.' Wat spreekt u zelf het meest in uw gemeente aan? 'De bijzondere sfeer. In de vijf jaar die ik hier nu ben, ben ik met hart en ziel verknocht geraakt aan De Open Hof. Er is een hartelijk en warm klimaat. Er wordt in de vieringen graag en veel gezon gen. Wat me bijzonder aanspreekt in De Open Hof is, dat kinderen en jongeren voluit hun eigen in breng mogen hebben. Medewer- Voor de vijfde keer organiseert de Samen op weg-kerk Soest-Noord een expositie kerstgroepen. Ver zamelaars hebben een deel van hun collecties weer beschikbaar gesteld. Maar ook persoonlijke kerststalletjes zijn ingeleverd. Heeft u nog een bijzonder exem plaar, dan kunt u deze alsnog in leveren. Bijzonderheid dit jaar is een groep karakterpoppen die gemaakt zijn door creatieve mensen uit de ge meente die dit doen vanuit de ge dachte 'Geloven met je handen'. De poppen zijn een afspiegeling van de hedendaagse maatschap pij. Dit verklaart ook de titel van de expositie: 'Samen op weg naar de stal'. Deze zeer boeiende en afwisse lende expositie van grote en klei ne kerstgroepen is te bewonderen in de Emmakerk, Park Vredehof 2 (hoek Regentesselaan) in Soest. Wilt u vooraf meer inlichtingen dan kunt u telefonisch contact opnemen met Annie Donker, tel. 6012531. Openingstijden van de expositie zijn: vrijdag 12 december van 19.00 tot 21.30 uur; zaterdag 13 december van 11.00 tot 17.00 uur; zondag 14 december van 12.00 tot 15.45 uur. De expositie wordt zondagmid dag 14 december om 16.00 uur afgesloten door een optreden van drie vrouwen die stem geven aan vrouwen uit de Bijbel, onder an deren: Eva, Lea, Mirjam, Rebek- ka en Ruth. Het wordt een afwis selend en inspirerend optreden. De uitvoerenden zijn de sopraan Hannie Slingerland, de actrice Coby Stunnenberg en de pianiste Yolanda van Tongeren. De toe gang is vrij, maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Ds. Gerrit Olsman. kers van kindernevendienst en jeugdkerk zijn zeer actief. Er wor den jeugddiensten gehouden voor en door jongeren, waarbij er ook geëxperimenteerd kan wor den in de liturgische vormgeving. Er is aandacht voor de theologi sche ontwikkelingen in deze ge meente, maar ook ruimte voor de grote vragen van de politiek en de maatschappij.' Je hoort wel eens dat mensen veel aan hun geloof hebben... 'Ik merk dat vooral in crisissitua ties rond leven en dood. Je komt dan met elkaar in gesprek over de kwetsbaarheid van mensen, dat zijn heel indringende en span nende gesprekken. Elke keer weer word ik er door geraakt. Ik vind het ten diepste ook heel bij zonder dat iemand mij vraagt om een gesprek in een situatie van bijvoorbeeld ziekte of rouw. Ik vraag me dan af 'Wie ben ik dat ik hier mag binnenkomen?' Op die momenten merk je dat geloven ook zichtbaar is in nabijheid, in het er zijn voor de ander.' Wat heeft u zelf aan uw geloof in uw dagelijks leven? 'Voor mij is het de drijfveer van mijn manier van leven. Alles wat met het leven te maken heeft komt volgens mij samen in je ma nier van geloven, dat vind ik boeiend. Je kunt er stil van wor den, maar ook opstandig en zelfs obstinaat. Het geraakt zijn door het verhaal van God met ons mensen brengt mij in beweging. Soms ervaar ik intens de spanning van het grote geheim wie God is, wat geloven nu werkelijk is, wat de kracht van het mysterie is en ook het ontoegankelijke ervan. Voor mij is dat ook een drijfveer om te geloven.' Is er nog iets dat u graag wilt zeg- gen? 'Ja. Ik maak me zorgen over het imago van de Samen op weg-ker- ken. Wat er op landelijk niveau rond de aanstaande fusie gebeurt, komt geregeld op een negatieve wijze in de pers. Ik hoop dat men sen zich realiseren en ook ervaren dat er aan de basis, in de plaatse lijke Sow-gemeenten, veel goeds valt te beleven.' Wie meer wil weten over De Open Hof, kan terecht op: www.kerkpleinsoest.nl Zondag 7 december zal in de Mariakerk aan de Burg. Gro- thestraat een dubbel jubileum worden gevierd. Pastor Herman Goddijn is vijfentwintig jaar verbonden aan de parochie en het is vijfentwintig jaar geleden dat de Mariakerk werd inge wijd. De feestelijke viering wordt ge volgd door een gezellige middag met een optreden van de Eem- zangers uit Bunschoten. Voor pa rochianen die zich daarvoor heb ben opgegeven wordt de dag af gesloten met een feestelijke maal tijd. Op 1 september 1978 begon Her man Goddijn als pastor in de Mariaparochie. Vanwege een on geluk was hij teruggekeerd uit Brazilië, maar het enthousiasme en de spontaniteit van de Brazili aanse kerk bracht hij mee naar Soest. 'In het begin was dat over en weer wennen', zo vertelt hij. 'Hier was het allemaal niet zo vlot en spontaan; hier kon je niet zo maar je plotselinge ingevingen volgen. Je moest eerst vergade ren, overleggen!' Maar hij begon hier parochianen te stimuleren om zelf kerk te zijn; om zelf voor te gaan in een viering op woensdag avond, als de pastor afwezig was. Tegelijkertijd werd door de bouw vakkers hard gewerkt aan het nieuwe kerkgebouw dat op 8 de cember 1978 door kardinaal Wil- lebrands werd ingewijd. Priester en pastor in hart en nie ren voelt Herman Goddijn zich. Met veel voldoening en vreugde is hij nog altijd bij de parochie be trokken. Menigeen heeft het nog over 'de pastoor van Soest' en over de parochie van Goddijn. Op Mariënburg heeft hij als ziel zorger vele contacten. Hij gaat bij mensen op huisbezoek en geeft themamiddagen. In de parochie- Zondagmiddag 14 december is er weer een oecumenische vespervie ring in De Open Hof te Soest. De dienst staat in het teken van de derde adventszondag, 'Gaudete' (Verblijdt u - naar de tekst in Fi- lippenzen 4), wanneer volgens de klassieke liturgie het licht van het komende kerstfeest al even mag doorbreken. De psalm van deze zondag, psalm 85, zal in deze ves per op verschillende manieren tot Idinken worden gebracht. De ves- percantorij van de Raad van Ker ken onder leiding van Jean Telder zingt twee werken van Henry Purcell (1658-1695), namelijk 'Re- joice in the Lord alway' en 'My soul doth magnify the Lord' (Mag nificat van Maria). Het avondge bed is de zevendelige litanie 'Om wille van de harde verdrukkingen', geschreven door Niek Schuman en getoonzet door Gert Landman. Het orgel wordt bespeeld door Tjalling Roosjen. Aanvang 17:00 Redactie: Piet van Dijk, Wim van den Dool, Bernard Steen huis. Redactieadres: Gerrit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, tel. 602 06 31, e-mail: w.vd.dool@planet.nl. Nieuws en/of tips graag insturen naar dit adres. Pastor Herman Goddijn. kerk gaat hij nog vaker voor dan de pastores van het nieuwe team, die hun aandacht moeten verde len over een veel groter samen werkingsverband. Dankzij hem is de parochie wat ze nu is: een ge meenschap met een eigen identi teit en met een sterk geloof. 'Geld en geluk' was het motto van de avond die 25 november werd gehouden in de Emmakerk met als gastspreker de bekende econoom prof.dr. Arnold Heer tje. Hij ging in op de rol van geld in. het economisch verkeer en leg de geluk in engere zin uit als maat- schappelij ke behoeftebevrediging. De grootste abstractie die de mens heeft ingevoerd is de.uitvin- ding van het geld. Dit is belangrijk geweest voor het tot stand bren gen van transacties door deze ;terk te vereenvoudigen. Deze vereenvoudiging geeft ook beperkingen. Inkomen uitgedrukt in geld verliest waarden als de ar beidsvreugde of de moeite die het heeft gekost. Door het rekenen in geld kan men de kosten en baten van projecten kwantificeren. Hier bij legde prof. Heertje vooral na druk op de ról van 'reproduceer bare' goederen die een duidelijke prijs hebben en 'niet reproduceer bare' goederen waarvan de prijs niet is vast te stellen. Niet repro duceerbare goederen zijn bijvoor beeld een natuurgebied, een on vervangbaar cultuurgoed als de Nachtwacht of een mooi oud pand in de stad. Voorheen wer den projecten vooral gewaar deerd aan de hand van de repro duceerbare kosten. Dat omwille van de werkgelegenheid vaak na tuurgebieden werden opgeofferd werd nauwelijks meegenomen. Tegenwoordig worden de 'kos ten' van het verloren gaan van een natuurgebied of een historisch monument weliswaar niet ge kwantificeerd maar wel in de be slissing méegenomen. Ook krijgt de waardering van niet reprodu ceerbare goederen tegenwoordig een prominentere rol dan vroe ger, wat soms leidt tot een keuze waarbij een natuurgebied behou den kan blijven. Als voorbeeeld noemde prof. Heertje het plan voor een containerterminal bij Vlissingcn in een natuurgebied dat niet is doorgegaan. Vooral de waardering van natuur gebieden leidde tot veel vragen uit de zaal. Deze avond heeft voor veel van de aanwezigen hun kijk op geld en het aansturen van be slissingen verfrist. De wedstrijd van DVSB tegen Harderwijk, dat nog 0 punten had, werd vooraf gezien als een leuke partij om het bordgeniid- delde op te voeren. In de wan delgangen werd zelfs de uitslag 19-1 gehoord. Maar DVSB speelde haar slechtste wed strijd tot nu toe. Hoewel het niet aan het scorever loop te zien is, werd af en toe toch voor het leven van DVSB ge vreesd. Na een uurtje spelen ston den er al twee DVSB-ers een schijf achter, terwijl van de overige DVSB-ers niemand op een gunsti ge stand kon bogen. Toch nam DVSB snel een voorsprong door winst van K.Bor, C. Binnenkade en Andrew Tjon A Ong. Daarna moest er voor ieder punt gevoch ten worden. Verlies van F. Tholel en R. Kloosterman gaf Harderwijk weer meer moed. De winst van H. Clasquin en de overige remisepartijen brachten voor DVSB de eindoverwinning van 12-8 op het bord. Deze wed strijd was wel een waarschuwing aan het adres van DVSB en doet de dammers beseffen, datje alleen kampioen kunt worden door ook van de kleintjes te winnen. Uitslagen: C. Binnenkade-T. Eckel- schot 2-0, R. Kloosterman- A.Elgersma 0-2, A. Tjon A Ong-J. Ferwedea 2-0, B. Zwart-J. Foppen 1- 1, P. Karrcgat-J. van Hicrdcn 1-1, P. Iljin-K. de Jong 1-1, F. Tholel-M. van Panhuis 0-2, K. Bor-J. v.d. Werfhorst 2-0, H. Clasquin-P. Wiclemout 2-0, P. Sier-R. Wuestman 1-1. WOENSDAG 3 DECEMBER Driebanden 19:30 BCS2002-Princesse 4 (Willem I) ZATERDAG 6 DECEMBER Badminton 13:00 Selby-Zeewally (Bowling Overhees) Basketbal 18:45 Red Stars (H)-Binnen- land (Beukendal) 15:00 Dunckêrs 2-Red Stars (D) (Hilversum) Fietssport 09:00 Veldtoertocht Tempo Toer, 30 en 45 km (Industrie weg) Handbal 20:10 Smeeing/BDC (^-Ga zellen (Spleasure Centrum) Korfbal 13:45 Wolderwijd-KVO (Zee- wolde) 19:00 MIA 3-Eemvogels (Amersfoort) Voetbal 14:30 VVZ'49-Swift (Eemweg) 14:30 Hercules-Hees (Utrecht) 14:30 SEC-VOP (V.O. Utrechtsewég) Volleybal 17:00 DeVolCo'88-Stam/ SoVoCo (D) 17:00 Stam/SoVoCo (H)- ASVU (De Bunt) Waterpolo 18:30 DWT 2-Duinkikkers (D) (Haarlem) ZONDAG 7 DECEMBER Badminton 13:00 Badso-Barneveld (De Bunt) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Myra (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Span- dersbosch (Bosstraat) Voetbal 14:00 Soest-Zeeburgia (Bos straat-Oost) 14:00 HDS-SEC (Utrecht) MAANDAG 8 DECEMBER Futsal 21:05 DVS-Vebo'78 (Beuken dal) DINSDAG 9 DECEMBER Handbal 20:00 Smeeing/BDC (H)- Volendam 2, beker (Beukendal) De heren van de Duinkikkers zijn nu al zo goed als zeker van hand having in hun klasse. In de laatste wedstrijd van de eerste competitie helft werd hekkensluiter KZC met een 6-1-nederlaag naar Beverwijk teruggestuurd. Het duel was vrij tam, maar de uitslag overtuigend. Na het eerste kwart leidden de waterpoloërs uit Soest met 2-0, in de matige tweede periode van vijf minuten werd daar slechts één doelpunt aan toegevoegd. In de daropvolgende fase speelde de Duinkikkers evenmin goed en kwamen de gasten terug tot 3-1. Maar daarna was het de thuisploeg die het heft in handen nam en met drie doelpunten meer afstand nam. Niet minder dan 840 vissen wer den zaterdag gevangen door de wedstrijdvissers van de Snoek baars. In hun bootjes op de Vecht hadden ze handenvol werk. Het drukst was Theo Bosman die 68 keer beet had. Met een totale leng te van 13.46 meter werd hij eerste, gevolgd door Sjouk Rijksen die met 60 vissen op 12.44 meter uit kwam. Met Herman Scheerhoorn die door een blessure wordt geplaagd en de dames Jolanda van Cleef en Gerdie Hooijer die beiden hun enkelspel in een spannende verlen ging verloren (13-11), trok Selby zondag aan het kortste eind. In Leusden werd het 6-2 voor de ge lijknamige club. En dat was toch wel een domper voor de Soesters. De punten van Selby werden ge scoord in de single van Marcel Pas (16-17, 2-15) en in de tweede mix, waarin Pas Gerdie Hooijer aan zijn zijde had: 7-15, 7-15. Verder kwam Selby er, met uitzondering van in de damessingles, nauwelijks ^an te pas. De weken van de waarheid gaan beginnen! o.s. zofsrdciQ sportpark Zonn©glor©n aanvang 14.30 uur: De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Printkado Promotie&Relatiegeschenken Hoofdsponsor: Brink Kantoorartikelen Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bouwbedrijf Van den Hengel Procar B.V. Jeugdsponsor: René de Bruin Bouwbedrijf Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: - Broodje van Toontje/ Eetcafé Centraal - Bakker Bedrijfswagen Groep - Bedcer Int. Transport - Scholierenpub The Cardinal - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstunt Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest/N ijkerk - Van der Wardt Horeca Amusement - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en Partners Met meer dan vijfhonderd deelne mers was de eerste veldtoertocht van dit winterseizoen een groot succes. Tempo Toer houdt zater dag 6 december weer een tocht voor ATB-ers. Bij het clubgebouw aan de Industrieweg kan tussen 9:00 en 10:00 uur gestart worden voor bosroutes van 30 en 45 kilo meter. De parkoersen zijn uitgezet met linten. Deelname kost 3,00. Leden van de NTFU en KNWU kunnen volstaan met 2,00. In Bunschoten heeft Gerrie den Ouden de Speculaasloop gewon nen. In een fraaie tijd van 43 mi nuten en 17 seconden legde ze bij de dames de 10 kilometer het snelst af. Andre Blokland eindigde zaterdag als vijfde in de Horaloop, een wed strijd over tien Engelse mijlen (16,1 kilometer), in Ede. De Pij nenburger was een uur en 35 se conden op pad. Een dag later be haalde Kees Suijkerbuijk de twee de stek bij de veteranen. Hij deed mee aan de Warandeloop, een cross over 21 kilometer. Het elfde team van Shot heeft de najaarscompetitie als winnaar-afge sloten. Anke Ockhuijsen, Marieke Schuiling enAlbert Tjaa hadden vrij dagavond in de laatste wedstrijd tegen Smash 9 maar 2 punten nodig, maar wonnen zelfs met 6-4. Sommige partijen werden pas in de derde game beslist, maar de titel was een feit. SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS S BROOD VAN 900 GRAM MET DE INVENTUM STYLÉ ART BM 65 ALLE INGREDIËNTEN KUNT U ZELF BEPALEN DUS GEEN ONGEWENSTE TOEVOEGINGEN SUPER AANBIEDING MET 5 KG ZUIVER BAKMEEL UW EIGEN THUISBAKKER NATUURLIJK WEER BIJ: EXPERT SCHOEMAKER, U BENT VAN HARTE WELKOM. VERKOO GEREEDS! DE VAK] Water stol Parketschuurr Hoqedrukreii GEOPEND: Ma. t/ Industr Tel: (03! Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Maikel Fagel Rianne Kleverlaan Zaterdag 6 december: tweede con cert in een serie van vier rond het 'Magnificat', met ditmaal het Mag nificat van C.P.E.Bach, door de solisten Christine Jansen (so praan), Ria Frowijn (alt), Jules Schaap (tenor), Bas Kuijlenburg (bas) en het koor en barokorkest van de Domcantorij. Dirigent is Domcantor Remco de Graas. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Alle kinderen uit Soest e.o. van 4 t/m 12 jaar kunnen op zaterdag 13 december komen knutselen, zin gen en luisteren naar een verhaal. De gereformeerde kerk (vrijge maakt) organiseert dan weer een kreamiddag. Het thema is deze keer: 'Een Koning is geboren'. Om 14:00 uur zijn kinderen mét hun vriendjes en vriendinnetjes welkom in kerkgebouw 'Schuilplaats' aan de Parallelweg 1. De kreamiddag duurt tot 16:00 uur en deelname is gratis. Info: SS 6022418 of 6017990. Joop Ipenburg en zijn vrouw in juni van dit jaar. Afscheid van Radio Soest na 10 jaar. Op maandag 24 november overleed op 7» jarige leeftijd Joop van Ipenburg. Joop presenteerde tien jaar lang op de maandagmiddag, "Sportmagazine, de derde helft" en op de vrijdagmiddag "Het sportcafe". Door zijn goede con tacten in de sportwereld, lukte het hem om wekelijks bestuurders en sporters in de studio te krijgen. Zijn favoriete sport was handbal, maar ook zijn ken nis over schaken, dammen en andere balsporten was enorm. In samenwer king met de sportraad organiseerde hij jaarlijks de verkiezing van "De Soestersportman en sportvrouw van bef jaar". Dat hij ook regelmatig in zijn programma's aandacht besteedde aan de gehandicapte sporters typeerde hem. Onze gedachten gaan uit naar zijn echtgenote en zijn kinderen. We wensen de familie sterkte om dit ver lies te dragen. Dick de Vree Op zondag 23 november overleed oud Radio Soest medewerker Dick de Vree. Na zijn carrière als politieman in Tilburg werkte hij dertig jaar als radio- en televisie journalist voor de KKU. Na zijn actieve loopbaan, maakte hij als vrijwilliger tientallen programma s met misdaadreconstructies voor Ka- dio Soest. Dick was gezegend met een P/achtige stem, maar ook in de perfec te van zijn voordracht was hij een voorbeeld voor veel beginnende radio makers. In een druk bezochte en in drukwekkende uitvaartdienst op vrij dag 28 november namen we afscheid ^wn hem. In de liturgie stond een citaa «n Rabin-dranath Tagorc. Wolken komen in mijn leven drijven van ande- m dagen, niet langer om regen te ver gieten of om storm aan te kondigen, maar om kleur aan te geven aan de ne me' van mijn zonsondergang. vv'j zullen Dick niet vergeten en wen- de familie De Vree veel sterkte toe ij de verwerking van dit verlies.

Soester Courant | 2003 | | pagina 20