eem m NIEUW! Soest vraagt om blanco cheque I 1 mi van Zijp Zitbanken voor Overhees Een klassiek 'liefde op het eerste gezicht'-verhaal swcitctin 1 ACTUEEL T Stichting Zonnegloren gaat subsidies verstrekken Nominaties bekend voor Gouden Oliebol 2003 Kerstmarkt Spullenhulp PAGINA 4 WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 mber 2003 eling.nl [98 BECEMBERACT1E: Dr Spiller Collageen beh. van 5 kwartier mét een pot crème van 50ml voor 50,- Halve prijs Open brief aan gemeentebestuur De Zwaluw sluit 2003 af met tentoonstelling t O U C h verkrijgbaar bij: juwelier - - -4 ft.-- A Soester echtpaar Rietveld 65 jaar getrouwd Voor instellingen in gezondheidszorg Natuur O Nabij IVN-wandeling in de Lange Duinen Zes organisaties of personen. Zaterdag 13 december Richting Hospice Peter 's Baan 11 Mooi op tijd voor de sint! Soest Tt/nl 'Soest - 70 op de schaal van Visser' 'A,. li&lj II >5 oest.nl uurwoningen nanier eerlijk :rdeeld, zodat starters, jonge :n die (nog) reven staan, en woning. emeentehuis vanaf 15.00 RGUNNINGEN i met 27 november 3r een kapvergunning zijn - 8 beuken 1 conifeer 3 berken cacia n belangen te worden ge- vergunning kunnen dit /wen 4 weken na deze be- ?n bij de afdeling Wijkbe- ur van de gemeente Soest, est, telefoonnummer 035- "nijn van 4 weken liggen de ningen ook ter inzage op de en Infrastructuur in betge- ^NINGEN en met 27 november nber euk berken 2 coniferen •niferen >erk 1 esdoorn, 1 den, 1 spar egen het genomen besluit ia verzending van het besluit ind bij het college van burge- m de gemeente Soest, Post- MGEN VOOR HET MAKEN :EN UITWEG (INRIT). n is vergunning verleend voor itweg (inrit): ie wet bestuursrecht kunnen motiveerd bezwaarschrift in- rschrift wilt indienen, dan i/orden gericht aan burge- an Soest, Postbus 2000, 3760 rift moet BINNEN 6 WEKEN kendmaking worden inge- in het gemeentehuis, Raad sheer, Groen en Infrastruc- ag van 8.30-12.30 uur. Tevens bij een gezichtsbehandeling manicure en/of handpakkking Ossendamweg 28A - Soest - Tel. (035) 6024492 Zeer geachte wethouder, Als inwoner van Soest ontving ik per post bericht omtrent de wijzi gingen inzake de inning van ge meentelijke belastingen in 2004. Het bericht bestond uit drie ge deelten, te weten een brochure, een brief en een machtigingsfor mulier. De brochure is gedrukt door de gemeente en bevat de mededeling dat zij met de grootst mogelijke zorgvuldigheid is samengesteld. Ik kan mij niet aan de indruk onttrek ken dat dit ook is gebeurd. Daar voor mijn instemming en dank als inwoner van de gemeente Soest. Ook voor de mogelijkheid die de gemeente biedt voor gespreide be taling van de gemeentebelastingen ben ik erkentelijk. Ik heb er alle begrip voor dat dit gebeurt mid dels een machtiging, en ons gezin, bestaande uit mijn vrouw en mij, zal dezè machtiging dan ook ver lenen. Mijn bevreemding en mijn con ceptklacht, heeft betrekking op de bijgesloten brief. Deze brief is op vallend genoeg niet gedrukt op of ficieel papier van de gemeente Soest, met briefhoofd, maar op vervolgpapier. Zij is ook niet on dertekend door of namens het be voegd gezag, maar door het hoofd van de afdeling financiële zaken, in zijn functie als inner van gemeen tebelastingen. Door mij is vastgesteld, dat aan deze brief geen aandacht is besteed in de gemeentelijke voorlichtings rubriek 'Op 't Hoogt' in de Soes- ter Courant, en evenmin in de ru brieken gemeentebelastingen, nieuws, besluiten B&W of beslui ten Gemeenteraad op de gemeen telijke website. Ik neem dan ook de moeite om u als lid van het college, belast met de portefeuille gemeentebelastin gen, te wijzen op een hinderlijke, en in mijn interpretatie van de wet onwettige, discrepantie tussen de brochure en het, kennelijk per soonlijke, schrijven van de ge meentelijke inner. Uit brochure en brief is namelijk enerzijds duidelijk, dat de inwo ners der gemeente pas medio maart 2004 de aanslag gemeente lijke belastingen 2004 zullen ont vangen. De hoogte van deze aan slag zal voordien niet bij benade ring te berekenen zijn, omdat het gaat om andere posten dan in 2003, omdat de hoogte mede be paald wordt door regelingen die door de centrale overheid nog niet definitief zijn vastgesteld en omdat de nieuwe posten op de invorde ring een afwijkende ingangsdatum kennen dan de bestaande posten, namelijk 1 juli 2004 in plaats van 1 januari 2004. Anderzijds wordt echter in de brief eenzijdig door de inner der ge meente van de inwoners geëist, dat zij de machtiging inzenden vóór 31 december 2003, dat wil zeggen bijna 3 maanden voordat de aan slag opgelegd is en de hoogte van de aanslag aan de verlener van de machtiging bekend is. Er wordt dus van de inwoners der gemeen te gevraagd om een blanco cheque af te geven. Ik maak als burger dezer gemeente krachtig bezwaar tegen deze gang van zaken. Weliswaar heb ik er begrip voor, dat de termijn tussen de vaststel ling en verzending van de aansla gen, medio maart 2004, en de be oogde eerste incassodatum, eind april 2004, kort is voor het amb telijk apparaat van de afdeling fi nanciën. Echter, het geeft geen pas en is mijns inziens ook onwettig om dit op te lossen door het af dwingen bij ruim 20.000 huishou dens, waaronder een onevenredig groot aantal (kwetsbare en afhan kelijke) ouderen, bijstandsgerech tigden en buitenlanders, van het afgeven van bedoelde blanco che que. Ik stel u voor aan B&W als oplos sing voor te leggen de termijn voor inzending van de machtiging te verlengen tot 2 weken na ont vangst van de aanslag gemeentebe lastingen 2004. Dit is voor alle partijen een aanvaardbare en bo vendien uitvoerbare oplossing. Ik zie uw reactie met belangstelling tegemoet. Hoogachtend, Drs. A.J. Vogelpoel -de Feijter Ook 2003 wordt door postduiven vereniging De Zwaluw afgesloten met een tweedaagse tentoonstel ling. Die wordt natuurlijk gehou den in het clubgebouw aan de Oostergracht, achter het benzine station aan de Koningsweg. In het Duivenzaaltje vindt zaterdag 20 december om 20:30 uur de openingshandeling plaats. Direct daarna krijgen de winnaars van de verschillende competities hun prij zen uitgereikt. Met de komst van een 'mystery guest' krijgt het pro gramma een extra dimensie en als of dat allemaal nog niet genoeg is, wordt er ook een verloting gehou den én is er tot slot een buffet (koud en warm). Op zondag 21 december is de ten toonstelling geopend van 14:00 tot 17:30 uur. Er vindt dan nog een prijsuitreiking plaats, terwijl er nogmaals een verloting wordt ge houden. Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 In december zijn wij ook op maandag vanaf 1330 uur open. ft y-.v, Burgemeester Koos Janssen heeft vrijdag samen met bewo ners de laatste hand gelegd aan een van de nieuwe zitbanken in Overhees. De Rabobank heeft een jaar geleden 1000,- voor de wijk beschikbaar gesteld aan de gemeente, omdat de bank een nieuw filiaal opende in Overhees. Bewoners moch ten zelf met ideeën komen en Soest heeft uiteindelijk geko zen voor het phm van A. de Boer: donkergroene zitbanken aan de vijver bij het Hazepad. De nieuwe 'Rabobank-online' ves tiging is geen normale bank. Met virtueel bankieren en digitaal spa ren is het de bank van de toe komst. Als tegenhanger van deze moderne bank vond wijkbewoner De Boer een aantal ouderwetse 'banken' wel toepasselijk. En zo kon het zijn dat op eep zonnige vrijdagochtend in november de burgemeester met een schroeven draaier een bank in elkaar aan het zetten was. G. de Boer is de vrouw van de ini tiatiefnemer en vindt het prachtig. Trots staat ze bij het bankje dat net onderhanden is genomen door burgervader Janssen. 'Dit was hard nodig. In de wijk worien veel men sen die niet zo ver kunnen lopen. Nu kunnen ze af en toe uitrusten op een bankje.' De Rabobank heeft in totaal vier banken geschonken aan de wijk. Theo Oskam, directeur particulie ren van Rabobank Soest, vindt het goed dat z'n werkgever de banden Burgemeester Janssen test samen met bewoners van Overhees de nieuwe door Rabobank Soest aan geboden zitbank. aanhaalt met de klanten. 'Op deze manier willen we de betrokkenheid in Soest onderstrepen. Met een kleine moeite kunnen we de wijk een groot plezier doen.' De nieuwe banken zijn dus een uitkomst voor wijkbewoners die slecht ter been zijn, maar niet al leen die doelgroep profiteert er van. 'Ook jongeren of ouders met kinderen hebben nu een plek om te zitten. Daarnaast zien de banken er gewoon buitengewoon goed uit en is de link met de bank erg leuk. De rol van de gemeente hierin is erg positief. Zij hebben ons geld niet onbesuisd uitgegeven', aldus Oskam. 'Moet je nog ver? Spring maar achterop, ik breng je wel.' Zo is het ongeveer gegaan toen Wil lem (87) en Truus (84) elkaar ontmoetten in het Gouda van 1936. Een klassiek 'liefde op eerste gezicht'-verhaal begon zijn eerste hoofdstuk. Twee jaar later en nu 65 jaar geleden werd het huwelijk tussen de twee tortelduifjes beklonken. Zaterdag werd dat gevierd met een bezoek door burgemeester Koos Janssen en een rondrit langs hun 'roots' in Gouda. Het echtpaar Rietveld heeft bijna zijn hele leven in Gouda doorge bracht, maar woont sinds een paar jaar aan de Klarinet in Soest. In de kaasstad kwamen na de Tweede Wereldoorlog, waarin Willem Rietveld jarenlang in een Duits werkkamp zat, twee kinderen ter wereld. Een zoon genaamd Bart en een dochter met de naam Tru- die. Zoon- en dochterlief hebben in middels al volwassen kinderen. Trots vierden ze zaterdag samen het feestje met hun (groot)ouders. Kleindochter Cindy zag dat haar opa en oma behoorlijk onder de indruk waren van al het bezoek. 'Het was heel druk met de burge meester, familie én alle pers. Ze vonden het hartstikke leuk en ge zellig, maar waren wel een beetje van slag.' Na de koffie en taart werden de bruid en bruidegom opgehaald door een schitterende oude cabrio let. Met de kap omhoog en een paar dekens voor de kou vertrok ken de twee naar hun stad. Als vorsten werden ze rondgereden door Gouda, langs alle plekken uit hun verleden. De school, de Goudse markt, het stadhuis en hun ouderlijk huis. Het echtpaar genoot zichtbaar van al die mooie herinneringen. Het was een sa menvatting van de al afgespeelde hoofdstukken uit hun liefdesver haal. Het echtpaar Rietveld haalt sa men met burgemeester Koos Jans sen herinneringen op uit hun 65- jarig huwelijk. Na een lange rit stond Willem en Truus ook nog een receptie te wachten, 's Avonds kwam het echtpaar Rietveld moe, maar vol daan thuis. De mooie conclusie is dat in een 65-jarig succesverhaal weer een mooi hoofdstuk is bijge schreven. Zonnegloren is jarenlang een begrip geweest in Soest en in de gezondheidszorg. Als sanato rium genoot Zonnegloren lan delijke bekendheid in de tuber culosebestrijding. Uit die tijd stamt de Stichting Zonneglo ren. Deze stichting beheerde een fonds, samengebracht met vooral collectes en giften en be doeld om het sanatorium fi nancieel te ondersteunen. Toen Zonnegloren ziekenhuis werd en later opging in Molendael en daarna in Meander, is deze stichting blijven bestaan. Doel en reikwijdte zijn wel aangepast aan de ontwikkelingen. In artikel 2 van de stichtingsstatuten staat nu dat de stichting tot doel heeft het be vorderen van de gezondheidszorg in de regio Eemland, in de ruim ste zin des woords. Het stichtingsbestuur bestaat uit W.G. Bavinck, G. Gerritse en C.E Stork, allen afkomstig uit de vroe gere Raad van toezicht van Molen dael M.C. Dit bestuur wil de stich ting, die op dit moment een sla pend bestaan leidt, een nieuw le ven inblazen. Voor instellingen en verenigingen die werkzaam zijn in de gezondheidszorg bestaat nu de mogelijkheid om een subsidie aan te vragen bij de stichting. Subsidies zullen in principe eenmalig en pro jectmatig verstrekt worden, waar bij deze projecten zullen moeten passen binnen de doelstelling van de Stichting. Aanvragen voor subsidie kunnen voor 1 februari 2004 gericht wor den aan het adres van de voorzit ter G.Gerritse, Emmalaan 4, 3761 CS Soest. De Stichting is voorne mens voor 1 maart 2004 uitsluit sel te geven op een aanvrage. ELKE WEEK EEN N SOESTEICKOCRANT V IN DE BUS? S Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel. (035) 6014152 IVN-Eemland houdt op zondag middag 14 december een natuur wandeling in de Lange Duinen. De start is om 14:00 uur op de par keerplaats Foekenlaan, bij de spoorwegovergang van de spoor lijn naar Utrecht. De aandacht gaat ditmaal vooral uit naar overwinte ring en bodemvorming. De Lange Duinen is een stuifzand- gebied, deel uitmakend van bos- en natuurterreinen Soest (521 ha). Eigenaar is de gemeente Soest. Het gebied is vrij toegangelijk. Met de Korte Duinen vormen de Lan ge Duinen het grootste 'levende' stuifzandgebied van de Utrechtse Heuvelrug. Voor 1885 waren hier uitgestrekte heidevelden. Het daar op aangeplante bos bestaat voor namelijk uit grove den. In het ka der van het Europees Natuurbe schermingsjaar werden de Lange en de Korte Duinen in 1995 tot aardkundig monument benoemd. Informatie: SS 035-6014410. 'De Blauwe Vogel', Eddie Marco Sevink, Wijkbeheer- feam Smitsveen, Kerkopvang Asielzoekers, Ljutvo Murato- vic, Soester pleeggezinnen. Dat zijn de genomineerden voor de Gouden Oliebol 2003, die op vrijdag 9 januari wordt uitge reikt door GroenLinks Soest/ Soesterberg. Voor de achttiende achtereenvol gende maal heeft GroenLinks de nominaties bekendgemaakt van organisaties en personen die in aanmerking komen voor de Gou den Oliebol van dit jaar. De Gou den Oliebol is bedoeld voor perso nen en groepen die als vrijwilligers zich sterk hebben gemaakt voor de samenleving in de hele gemeente Soest. Die ereprijs werd indertijd ingesteld onder het vrij vertaalde motto 'Je moet eigenlijk een olie bol zijn als je dit werk belangeloos wilt doen'. GroenLinks Soest/Soesterberg maakt op woensdag 17 december bekend aan wie De Gouden Olie bol 2003 is toegekend, na stem ming waaraan alle inwoners van de gemeente Soest kunnen deelne men. Wie eèn stem wil uitbrengen op een van de genomineerde per sonen of organisaties kan dat doen tot uiterlijk zaterdag 13 december (18:00 uur). Dat kan telefonisch: (035) 6011511, per fax: (035) 6029008 of per e-mail: mannj@soest.nl. De trofee - een goudkleurig olie- bolbeeldje op grote stevige voeten, een creatie van Ali van de Berg uit Soest - wordt uitgereikt op vrijdag 9 januari 2004 tijdens de nieuw jaarsreceptie in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat in Soest, van 16.00 uur tot 18.30 uur. De nominaties In willekeurige volgorde zijn voor 2003 genomineerd: Vrijwilligers kinderdagverblijf 'De Blauwe Vogel' aan de Bos straat. 'De Blauwe Vogel' is onderdeel van 'De Amerpoort', een organisa tie voor zorg- en dienstverlening aan mensen met een verstandelij ke handicap in de regio Eemland. De onmisbare vrijwilligers zorgen voor de noodzakelijke extra's waar de overbezette beroepskrachten niet aan toekomen, zoals bijvoor beeld assisteren bij zwemmen, snoezelen of wandelen. Hulde aan die vrijwilligers die er steeds weer zijn voor dat ene kind, dat rekent op zijn of haar komst en daar echt naar uitkijkt! Eddie en Marco Sevink, Soester marathonlopers-voor-goede-doe- len Eerst was het Eddie, later liep ook Marco mee. Hissen 1999 en 2003 werd voor 31.000 bij elkaar ge lopen ten behoeve van kinderpro jecten in Nepal, India, Mexico, Nieuw-Zeeland en het Wereldkan- keronderzoekfonds. Ook 'De Blauwe Vogel' in Soest kreeg een fantastische dag aangeboden in het dierenpark in Amersfoort. Een uitspraak van Eddie in een regio nale krant: 'Je moet volledig ver trouwen hebben in jezelf, stevig in je schoenen staan. Wat er ook ge beurt, ik haal die finish. De wil om de medaille te halen. Focussen op de finish en dat goede doel.' Vrijwilligers Wijkbeheferteam Smitsveen Elke maand komen de vrijwilligers van «het Wijkbeheerteam Smits veen bij elkaar om samen met ver tegenwoordigers van diverse in stanties - gemeente, Stichting Ba lans, wijkpolitie, woningbouwcor poratie Portaal, HuurdersBelan- genVereniging 'De Veenbes' en andere belangstellenden - te pra ten over o.a. veiligheid in de wijk, verbeteren voet- en fietspaden, verlichting, groen, afval en voor zieningen voor de jeugd. Een wijk waar 'het prettig wonen is en blijft, waar men oog heeft voor elkaar', dat is het ideaal van een groep on baatzuchtige positief ingestelde mensen. Vrijwilligers Stichting Kerkop vang Asielzoekers De Stichting Noodhulp Dakloze Vreemdelingen Soest richt zich op uitgeprocedeerde asielzoekers die na jarenlang in de gemeente Soest te hebben gewoond uit alle voor zieningen zijn gezet. Zij krijgen een halfjaar lang intensieve belei- ding van vrijwilligers, die samen met hen zoeken naar een nieuw perspectief en hen daarop helpen voorbereiden. De kosten voor de opvang in dat halve jaar worden deels betaald door de gemeente en deels door kerken en particulieren. Ljutvo Muratovic De heer Ljutvo Muratovic verte genwoordigt geen organisatie en hij werkt daar niet voor. Hij is een betrokken burger en woont in het Smitsveen. Ongeveer een jaar ge leden is hij op eigen initiatief be gonnen met het opruimen van zwerfvuil langs de Smitsweg en rond winkelcentrum Smitshof. Hij doet dit omdat hij zich eraan ergert dat mensen hun rommel zo maar op straat gooien, waardoor de buurt vervuilt; hij wil graag een bijdrage leveren aan de leefbaar heid in de wijk. Inmiddels werkt hij ook in andere delen van Soest, nog steeds als vrijwilliger. Wei heeft de afdeling Groen en Milieu van de gemeente materiaal be schikbaar gesteld: een prikker, een vuilniscontainer en regenkleding. Weer of geen weer, om half negen 's morgens is de heer Muratovic aan het werk. Soester pleeggezinnen Er zijn ongeveer 20 pleeggezinnen in Soest. Zij nemen vaak geduren de vele jaren een kind op in hun gezin. Een kind dat door allerlei omstandigheden niet bij zijn of haar ouders kan wonen. Er zijn voltijdse pleeggezinnen, weekend- pléeggezinnen, crisispleeggezinnen en observatiepleeggezinnen. Alle maal verdienen zij een prijs voor het bieden van een warme plek voor al die kinderen die helaas soms tussen de wielen raken. De kandidatuur is een eerbetoon aan alle pleeggezinnen in de hele ge meente Soest. Op zaterdag 13 december zal er tussen 10:00 en 14:00 uur een kerstmarkt plaatsvinden op het terrein van het kring loopcentrum Spullenhulp aan de Schans 20. Parkeren kan op het Eneco-terrein aan de Lan ge Brinkweg. Buiten zal een aantal kramen wor den neergezet met kerstartikelen, kerst- en kookboeken, grammo foonplaten, cd's en curiosa die speciaai voor deze markt zijn ver zameld. Tüssen half twaalf en één uur zal het Rotary Shanty koor zorgen voor sfeer en gezelligheid en iedereen kan meezingen met smartlappen en zeemansliederen. Het goede doel is dit keer een schooltje in de armenwijk van Belèm in Brazilië. Ook aan de in wendige mens is gedacht, er is ei gengemaakte soep voor 0,30 per beker en koffie of thee voor 0,20 per beker. Kom op tijd, want het zal gezellig druk worden. door Marjan Haak Deze zomer kregen we on verwacht een vriend op visite die we al een poos niet gezien hadden. Nadat we een tijd over van alles hadden zitten praten vroeg hij opeens: 'Wat doe jij tegenwoordig, Marjan?'. Dat was voor mij de aanleiding om hem over het hospice te vertellen. Onze vriend is een aardige man en hij deed dan ook aandoenlijk zijn best zich in het onderwerp in te leven. 'Ga je daar nou nog een beetje winst mee maken?', was zijn eerste belangstellende vraag. Ik schrok van het idee alleen al dat iemand op de gedachte zou kunnen komen dat het ons om winst te doen is. Ik mompelde dan ook wat als: 'mis schien een kleine eigen bijdrage' en 'als het meezit doet de zorgverzeke raar ook iets'. Maar dat antwoord vermocht zijn begrip niet te vergro ten. Welgemoed vroeg hij verder: 'Wanneer starten jullie?'. Die vraag viel beter bij mij. We hebben van verschillende initiatieven gehoord waarbij men vijf tot zes jaar bezig is geweest. Wij zijn ervan overtuigd dat ons dat niet zal overkomen. 'Het moet in twee jaar kunnen', antwoordde ik dus zonder een spoor van twijfel. Nu was het zijn beurt om even stil te vallen. 'Waarom kost dat zo belachelijk veel tijd, je koopt toch gewoon een huis en dan begin je toch?'. Na nog een weinig overtuigende poging om het uit te leggen gaf ik het op, de afstand was te groot om te overbruggen. Toch denk ik met enige regelmaat aan dit gesprek terug als we met de initia tiefgroep de zoveelste volle agenda afwerken. Om in de zorg iets voor elkaar te krijgen moet je een lange adem en een groot incasseringsver mogen hebben. Toen we in mei vol enthousiasme aan dit initiatief begonnen, hadden we nog geen idee wat er allemaal aan vast zit. We realiseerden ons natuurlijk wel dat er een hoop geld met een hospice gemoeid is en dat wij er achter zouden moeten ko men waar dat geld te vinden is. Kort daarna bezochten we een con ferentie waar ervaringen over hos- pices gepresenteerd werden. Tot onze vreugde was daar ook een workshop over financiën. Daar kregen we het één en ander te ho ren over mogelijke financierings bronnen, zodat we in ieder geval wisten waar we beginnen moesten. Vanaf dat moment begon de speurtocht om in beeld té krijgen wie er zich allemaal met de hospi- cezorg bemoeien. Ook wilden we graag weten voor welke onderdelen een hospice aanspraak kan maken op subsidie en bij wie je vervolgens moet wezen om die subsidie te pak ken te krijgen. Het bleek allemaal zo ingewikkeld te zijn, dat ik er zo nu en dan de moed bij dreigde ver liezen. Iedere keer als ik dacht dat ik begreep hoe het in elkaar zat en een telefoontje pleegde naar de per soon waar ik alles van verwachtte, kreeg ik te horen dat ik op het ver keerde adres was en dat het heel verstandig zou zijn eens contact op te nemen met....Op sommige mo menten heb ik gedacht dat het alle maal opzet was. Dat het de manier was om de volhouders te selecte ren, zodat alleen de kansrijke initia tieven overblijven. Ik geloof dat we nu wel aardig we ten waar we op kunnen rekenen. Maar nog heb ik momenten dat ik denk: 'We zullen toch niks over het hoofd gezien hebben, er zal toch niet ergens iemand opstaan die zegt: ho ho, dachten jullie een hospice te beginnen, maar dat gaat zo maar niet!Het soort nachtmerrie waar je gevoelig voor wordt als je een poosje in dit circus rondloopt. Voor de ini tiatiefgroep zijn deze ervaringen voldoende motivatie om er naar te streven het hospice zo onafhanke lijk mogelijk te maken. Dat kost indérdaad tijd, winst zal je nooit maken, maar het geeft wel een ge voel van veiligheid. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.ni of 6037654. Alle houders van een abonne- mentkaart van de Peter 's Baan zijn donderdag 11 december wel kom op de algemene ledenverga dering van de ijsvereniging. Deze begint om 20:00 uur in het club gebouw op het terrein van de ijs baan aan de Eemweg. Op de agenda staat, naast de gebruikelij ke jaarstukken, onder meer de vaststelling van de contributie voor het seizoen 2004-2005. op de school van Visser... j f 1 70 columns van Jan Visser uit vijf jaar Soester Courant (1998-2003) voorSleCbtS 9,95bij: boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1, boekhandel Jongerius, Van Weedestraat 29. H M -oj Woensdag 3 december, 19.00-20.00 uur, signeert de auteur zijn bundel bij boekhandel Van de Ven

Soester Courant | 2003 | | pagina 5