~V' CMETEIS Jasmijn geeft seventies-retro eigenzinnige wending 'Soester' bedrijf Wonnink 'zonvakker van het jaar' 'Bij Bauers voel je je thuis' Soesters in het zonnetje gezet VAH kffteh t met VASTE 'ORGERS J^GINA6 WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT IHANUtL it WANOtL I PAGINA 7 ,5^ £005. FEIKEN Kerstmarkt 13 december: aanbiedingen, highlights en demo's Gevraagd Soest voor de tel. 601 41 52 )r Health nkonIine.com e 'handige' zeiver zat? Treba! »nder garantie ZONWERIMGBEBRIJF VAN HET JAAR PRODUCT-ACTIES Wonnink Ondernemer krijgt voorlichting KvK 50% KORTING Restaurant viert zijn 15-jarig jubileum Winkelkring Van Weedestraat speelt voor Sinterklaas l SPULLENHULP Het adres voor de lekkerste AMANDELSTAVEN, AMANDELLETTERS, SPECULAASPOPPEN, MARSEPEIN, BORSTPLAAT etc. etc. Volop OLIEBOLLEN in onze kraam op de Van Weedestraat en op het parkeerterrein bij Albert Heijn (Burg. Grothestraat) Het is tijd voor een bank met ruime openingstijden <baar zijn mij van onze ier 2003 Louise gpelt) CADOTIP - KADOTIP il 1 (sepL 2002) 4,95 95. 35 - 601 88 01 of kijk met.nl 3ARAGEVERKOOP in voor- malige Heeskapel, Insinger- straat 53. Zaterdag 6 decem ber van 11:00-15:00 uur. An- tiek en Curiosa. Voor TAPIJT (op voorraad), gordijnen, etc. Michel' Rietveld Woninginrichting, Nieuwstraat 13, Soest. Tel.' 035-5238324. Openings tijden: ma. 13.00-18.00; vrijd 10.00-18.00 en 19.00-21.00; zat. 10.00-17.00 of op af spraak SINT en PIETEN kostuums te huur incl. grim (mooi) C. v. Rouwendaal Koninginnelaari 11 te Soestdijk. Tel. 035- 6022292/6017390. PIANOLES, keyboardles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en degelijk een toetsinstrument bespelen. Gratis proefles.' Ook thuis les! U krijgt les van een ervaren, enthousiaste, gediplomeerde muziekleraar. Bel Peter Loef tel. 035-6027330. HORLOGEREPARATIES. Gegarandeerd goed! Uur werkmakerij Westeneng, Den Blieklaan 48. tel 035-6011766. HANDEL Aanbieding: SENIOREN LEDIKANT inel. latex-matras elektrische lattenbodem 999,-. Wasiel Steitner, Slaap- studio Tapijt, Lange Brinkweg 38, Soest t.o. REMU- Tel: 035- 6019600. AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL „«msoEW*™8 TIJDELIJK otremE v7 7 J, ARNHMSEWEG 149 - AMERSFOORT TEL" 033 - 462! 162 - FAX: 4655423 'www.feiken-verwarming.nl gie-bfokkades >n herstellen >t 12.00 aanvang 6 jan. tot 22.30 aanvang 8 jan. 'logie, voetreflexmassage n TFH/Kinesiologie (035) 601 76 51 ek yf ■rans Zwanikken Industrieweg 4b Soest 3762 EK Tel. 035-6010811 'P moderne wijze gefabriceerd itrale verwarming- igietersbedrijf B.V. CjJÏNI ioest - Tel. 601 41 84 s: info@treba.nl December en januari zijn de maanden waarin we ons terug trekken in de knusse besloten heid van ons huis. Buiten is het donker en koud, binnen brandt de haard, ontkurken we een mooie Spanjaard en omringen we ons met binnengroen en boeketten in warme kleurstel lingen in stoerehoge vazen en natuurlijk lekker veel kaarsen. Het meest inspirerende sei zoen zit dit jaar vol spannende tegenstrijdigheden. Kies voor onvervalste seventies-retro in uitbundige kleuren of voor de strakke eenvoud van grijs en wit. Of liever nog: combineer! Je hebt nu eenmaal bloemen en bloemen, en het onderscheid daar in wordt meteen duidelijk zodra je binnenkomt bij Bloemenhuis Jas mijn aan de Zuidpromenade in Soest-Zuid. De sfeervolle winkel in winkelcentrum Hartje-Zuid heeft niet alleen een naam hoog te houden in de dagelijks veilingver- se aanvoer en vakbekwame afhan deling door het goedgemutste per soneel. Ook de neus voor trends van eigenaar Hans Scholten schept verplichtingen: vol verwachting klopt ons hart, waarmee verrast Jasmijn ons komend seizoen? Scholten getroost zich alle moeite om van het meest donkere seizoen van het jaar het meest sfeervolle te maken. Retro is wat de klok slaat en daar wordt bij Jasmijn op ge heel eigen wijze invulling aan ge geven. De Ecuadorroos - met recht een van de paradepaardjes - leent zich bij uitstek voor de gro te, uitbundige boeketten die niet meer weg te denken zijn uit het interieur. Juist in deze winter maanden doet een enorme bos grootbloemigen het uitstekend. De rozen zijn er in vele kleurschake ringen, van zachtoranje tot diep rood en knalroze. Kiezen is ner gens voor nodig. Juist een combi natie van felle kleuren past hele maal in de retrotrend die nu hoog tij viert. Comeback Exoten als de Phalaenopsis, Cym- bidium, bananenbloem en Helico- nia - in feloranje, rood en roze - passen met hun grote bloemen ook helemaal in dit plaatje. Een novi teit zijn de spannend gevormde takken en wortels, waarmee - al dan niet voorzien van een laagje goudglans of knalkleurtje - in de coraties naar hartelust geëxperi menteerd kan worden. Goed nieuws is er ook voor de liefheb bers van orchideeën. Deze waren jarenlang in een trendy interieur 'not done', maar maken in de re trotrend een heuse comeback. Ze zijn zowel als snijbloem als als plant verkrijgbaar, in vele soorten en kleuren. En de kerstster? Vin den we die nog in het assortiment? 'Ja hoor,' beaamt Scholten, 'kerst sterren doen het ieder jaar goed, en zet je er drie naast elkaar in een mooie pot, dan zijn ze helemaal van deze tijd.' Dé decemberbloem is en blijft vol gens Scholten de amaryllis. 'We hebben de amaryllis als wat kleine re snijbloem in huis, in roze, rood en spierwit, prachtig voor in een boeket. We hebben 'm evenals vo rig jaar ook weer in een pot. Daar naast is hij er als vierbloemige tak.' Jasmijn zoekt het dit seizoen in soms onverwachte combinaties van eenvoud en overvloed, wat meer dan eens verrassende resultaten oplevert. Scholten: 'Zet bijvoor beeld een enkele amaryllistak met vier bloemen in een eenvoudige hoge glazen vaas en laat wat kunstsneeuw op het water drijven. En dan het liefst drie van deze va zen naast elkaar: prachtig! Op deze manier bereik je met weinig middelen heel veel sfeer, en dat is precies waar het om gaat.' Traditiegetrouw ontbreken ook de eerste bolbloemen niet aan de Zuidpromenade. Tulpen gunnen alvast een doorkijkje naar de len te, en een grote mand gevuld met hyacinten of narcissen zorgt geheid voor een zonnige sfeer in huis. Vanzelfsprekend is er voor iedere bloem, boeket of plant een passen de vaas of pot te vinden bij Jas mijn. Ook hierin proberen een voud en uitbundigheid elkaar de loef af te steken. Scholten: 'We hebben onder meer bewerkte pot ten in opvallende kleuren, vazen van gekleurd glas volgens de laat ste retrotrend, met hier en daar een verwijzing naar de religie, en ro buuste strakke potten van grijs be ton. Ook hier geldt: alles mag lek ker door elkaar toegepast worden.' Kaarsen mogen natuurlijk niet ont breken in een sfeervol winterhuis. Bij Jasmijn zijn geurkaarsjes te vin den, die zorgen voor een subtiele geur. Ook de befaamde Lotuskaar sen, de orgelkaarsen die zo prach tig omkrullen terwijl ze branden, zijn weer volop verkrijgbaar, in de meest uiteenlopende kleuren en maten. Bijzonder zijn de diepzwar te exemplaren, en - om in de se- venties-stijl te blijven - kaarsen in oranje en bruin. Groepeer een flink aantal kaarsen op een mooi dienblad en daar hoeft eigenlijk niets meer aan toegevoegd te wor den. Wintersfeer opsnuiven en inspira tie opdoen kan bij Jasmijn al vol op, maar op 13 december pakt het bloemenhuis extra uit tijdens de jaarlijkse kerstmarkt. Voor kerst- decoraties, binnen- en buiten- groen, sfeerideeën is een bezoek aan de Zuidpromenade een abso lute aanrader. Tijdens deze dag zijn vanaf 10:00 uur de medewerk sters rond de buitenkramen te vin den met demonstraties, highlights en heel veel leuke aanbiedingen. JNVftKKER Mi HL ÖT MOGELIJK NivtASTcR SATTLE Hef 'Soester' bedrijf Wonnink Zonwering uit Amersfoort is uitgeroepen tot het beste zon- weringsbedrijf van 2003. 'Zon vakker van het jaar' is de ereti tel die het bedrijf - eigendom van Ries en Yvonne de Jong uit Soest - sinds vorige week mag voeren. Wonnink was een van de laatste drie genomineerden die uit een paar honderd zonweringsbedrijven waren geselecteerd door uitgever Quorum van het vakblad 'Zonvak'. Uit de vele inzendingen sprong Wonnink Zonwering er qua pro fessionaliteit in de presentatie dui delijk bovenuit. Het bedrijf is 'doorgelicht' door een vakkundige jury en een mystery guest en voor al de showroom scoorde hoog. De landelijke titel 'Zonvakker van het Jaar' gaat sinds 1993 naar die zonweringspecialist die zich op een positieve manier onderscheidt van collega-bedrijven. Dat onderscheid ligt op vele fronten van het onder nemerschap, zoals de showroom, het productpakket, de presentatie, de consumentbehandeling, de ser vice en het vakmanschap. Mede door de inspanningen van de win naars en genomineerden zelf wint de prijs nog jaarlijks aan bekend heid. Wonnink bestaat inmiddels al bijna 35 jaar. Sinds Ries en Yvonne de Jong het bedrijf enkele jaren gel den hebben overgenomen gaan de zaken zeer voorspoedig. Wonnink telt inmiddels 32 medewerkers en behoort tot de toonaangevende zonweringsbedrijven in het land. 'We zitten hij de top-3 van bedrij ven die niet zelf produceren,' aldus Ries de Jong. Ries en René Roelofsen van de Wonnink-directie ontvingen op 24 november in het Willem II voet balstadion te Tilburg de wisseltro fee en een oorkonde, die een plaatsje hebben gekregen in de fraaie showroom aan de Silicium- weg 32 (net over het viaduct aan René Roelofsen (1.) en Ries de Jong van Wonnink (m.), met Ri- chard Schuitema, branchemanager Romazod. het eind van de Birkstraat), waar Wonnink sinds kort gevestigd is. Actie verlengd Sinds de titel 'binnen' is regent het bij Wonnink felicitaties, bloemen en gebak. Aan de titel is ook een geldprijs van 1250 verbonden. Die gaat voorlopig in de perso- neelspot, want volgend jaar is er weer wat te vieren: het 35-jarig jubileum, ter gelegenheid waarvan er een uitstapje met de medewer kers in het vat zit. Ook de klanten van Wonnink kunnen het feest meevieren. De speciale product acties die in november hebben plaatsgevonden ('De R is in de maand': kortingen op Rolluiken, hoRscreens, maRkiesbekleding en binnenzonweRing) wordt daarom twee weken verlengd en duurt nu tot en met zaterdag 13 december. 'DE R IS IN DE MAAND' EN Wl] VIEREN NOG 2 WEKEN FEEST In verband met benoeming tot: De R van Rolluiken De R van hoRscreen* De R van maRkiesbekleding De R van binnenzonweRing Screen in combinatie met hor ONZE SHOWROOM IS GEOPEND: MAANDAG: 13.00 - 17.00 UUR, DINSDAG T/M VRIJDAG: 10.00 - 17.00 UUR, ZATERDAG: 10.00 - 16.00 UUR. Voor binnen- en buitenzonwering U kunt onze showroom vinden: Siliciumweg 34, 3812 SX Amersfoort, Tel: 033 - 480 22 44 Internet: www.wonnink.nl De Kamer van Koophandel (KvK) houdt in december twee voorlich tingsbijeenkomsten voor startende ondernemers. Op de seminars krij gen de cursisten meer inzicht in fi nanciën (10 december) en fiscale verplichtingen (18 december). Daarnaast krijgen ze de kans om andere startende ondernemers uit de regio te ontmoeten. In de bijeenkomst 'Financiën op een rij' van woensdag 10 december worden verschillende aspecten uit gelegd, zoals omzet berekenen, in komsten en uitgaven vaststellen en het lezen van de balansrekening. De cursus wordt gehouden van 14:00 tot 19:30 uur in de KvK aan de Printerweg 6 in Amersfoort en kost 60,- per persoon. Het seminar 'Starter en de fiscus' van donderdag 18 december gaat in op vragen over de belasting. Om mee te beginnen: Hoe meldt een startend bedrijf zich aan bij de Be lastingsdienst? Plaats van hande ling is de KvK aan de Marathon 11 in Hilversum. De cursus wordt ge houden van 13:30 tot 16:30 uur en kost 30,- per persoon. Voor meer informatie, tel. 033- 4535700. Op zéér groot assortiment monturen @11 Wildschut Optiek Zuidpromenade 14 035-6022212 www.wildschutoptiek.nl De maand december staat bij Bauers, het bekende restaurant aan de Burgemeester Gro- thestraat 55, in het teken van een bijzonder jubileum. Op 1 december is het precies 15 jaar geleden dat de zaak zijn deuren (opnieuw) opende voor het pu bliek. Dat wordt gevierd. Martin de Jong, die samen met Tera Tak (die aanvankelijk als me dewerkster binnenkwam, maar in middels 'mevrouw De Jong' is ge worden - al kijkt ze vast niet op als ze zo wordt aangesproken), Een Polaroid XOOR zonnebril kost in de winkel 110,00. Maar vier Soesters mochten er eentje meenemen bij Brilcen- trum Nota zonder dat deze in rekening werd gebracht. De op ticien gaf ze weg in het kader van het prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat. De dames Th. Van Beek, J. Kaatee en A.M. van de Laar (vertegen woordigd door haar vader) werden vrijdagmiddag bijkans letterlijk in het zonnetje gezet door Hans en Margriet Nota en winkelkring- voorzitter Emile Wortmann (op de foto herkenbaar aan de grote bril die hem tijdelijk ieder zicht ont nam). Een vierde prijswinnaar was niet aanwezig, maar heeft de zon nebril inmiddels wel ontvangen. Het viertal had een van de tiental len voordeelcoupons uit het che queboekje ingeleverd bij een van de winkeliers die deze weken weer meedoen aan het jaarlijkse prijzen- spektakel in de noordelijke winkel- pool van Soest. Onder de inzen ders worden wekelijks fraaie prij zen verloot. Zo was het de afgelo pen drie weken telkens raak. Ook de komende drie vrijdagen speelt de Winkelkring Van Weedestraat nog voor Sinterklaas en kerstman. De prijswinnaars krijgen telefo nisch bericht. Op de foto v.I.n.r. de heer Van Laar, Emile Wortman, mevrouw Th. Van Beek, mevrouw J. Kaatee en Margriet Nota van Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat. Foto: Soester Courant kijkt met genoegen op de afgelo pen vijftien jaar terug. 'We hebben de informele sfeer gelukkig altijd kunnen vasthouden. We houden van een keurig gedekte tafel, maar niemand hoeft zich bij ons opge prikt te voelen. We horen het vaak van onze klanten: "Bij Bauers voel je je thuis!" Dus dat geven we graag door.' Het huidige Bauers heeft, zoals de meeste Soesters waarschijnlijk nog wel weten, een opmerkelijke voor geschiedenis. Ouderen herinneren zich mogelijk nog café Bosboom, dat op deze plek gevestigd was, en het restaurant dat o.a. het Boertje en het Nachtegaaltje werd ge noemd en dat tenslotte beroemd werd als 'Bauers Stüberl'. Aan het begin van de jaren '70 was het nog een echte 'bistro' - er werd gege ten van houten borden en vooral de 'biefstuk met hindernissen' was een zeer geliefd gerecht. Nog altijd staat de Franse keuken centraal bij Bauers, waar - naast Martin zelf - ook Alex Plaisier al weer acht jaar de scepter in de keuken zwaait. Tera is vooral in de bediening te vinden, samen met Joost Hartman en 'invalster' Nural. 'Bauers Kwintet' Er is in de loop der jaren wel wat veranderd bij Bauers, maar de ge moedelijke, informele uitstraling is gebleven. Dat je er heel lekker kunt eten en een goed glas wijn drinken weet iedere Soester. Tien jaar geleden introduceerde Bauers ook het inmiddels gerenommeerde 'Bauers Kwintet', een vijfgangen- maaltijd voor 27,50 die een heel groot succes is geworden en ook bij feestelijke dineetjes en partijen (je kunt bij Bauers ook trouwen!) - die doorgaans plaatsvinden in de gezellige tuinzaal, achterin de zaak - heel populair is. Ook het Verras singsmenu is zeer in trek, natuur lijk vooral bij mensen die niet zo gauw weten wat ze moeten bestel len. 'Je zegt waar je niet van houdt en de rest laat je aan ons over. Wij maken er iets moois van, al dan niet met een passend wijnarrange ment.' Vr.n.l. Martin de Jong, Tera Tak, Joost Hartman en Alex Plaisier. Foto: Herman van Dam Uiteraard serveert Bauers ook di verse specialiteiten. Naast thema's als wild en asperges wordt van tijd tot tijd ook wel eens wat 'exotisch' op de kaart gezet, zoals krokodil- lenstaart of papegaaienvis. Martin: 'Dat is leuk en de mensen stellen het ook op prijs, maar in het alge meen worden de wat meer tradi tionele gerechten op de kaart toch het meest gewaardeerd. Daar is in de loop der jaren natuurlijk ook wel wat bijgekomen: een carpaccio of sushi was er vijftien jaar geleden niet...' Verrassing In de afgelopen vijftien jaar heeft Bauers een zeer uitgebreide klan tenkring opgebouwd. Het restau rant staat bij veel 'vaste' bezoekers heel goed aangeschreven, om de kwaliteit, om de prijzen, om de gezelligheid, om de dienstverle ning. Bauers bedankt alle gasten voor hun trouw. Het restaurant viert het 15-jarig bestaan met een 'amuse' bij elk menu en een aardi ge verrassing voor de gasten, die per tafel wordt aangeboden. Het is dan ook zeker de moeite waard in deze tijd een tafeltje te reser veren (aanbevolen) via 38 6012516 of fax 6018779; zie ook: www.bauers.nl. vmw.rabobankonIine.com kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Te!. (035) 601 87 30 E-mail: spuUenhaIp@spuIlenhalp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 k Kantoren Soest Kantoren Kerkplein en Soest-Zuid maandag t/m vrijdag >09.00 uur - i 7.00 uur zaterdag 09.00 uur -12.00 uur Rabobank Online maandag dinsdag t/rn zaterdag 13.00 uur - 17,00 uur 10.00 uur -17,00 uur Ook buiten onze openingsujdim :-.en: u op af;.p'r:;P van harte welkom Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank t

Soester Courant | 2003 | | pagina 7