Soest Bedank 999 fl Columns Visser letterlijk gedoopt SUPERMARKT Eis: 2 jaar aan intern: Nieuw pei 00 Burgemeester Soest: 'huiselijk geweld is zorg van allemaal9 Jaarstuk 2004 nu bij juwelier Van Setten 90 Pieten en 5 prijswinnaars COCA-COLA BONI - ALTIJD LEKKER VOORDELIG 11? g <m Jgweuqp JAARSTUK schaal van Visser' Parallelweg 19 vof H.G. <==Jijkman en zonen M-oel T wj WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA I WOENSDAG 3 DECEME Soester zou 8 kilo Verbouwing bij 5 Mooi op tijd voor de sint! 'Soest-70 op de Wie vergelijkt leest de Soester Courant HARTEVELT JONGE JENEVER TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Bloemschikken SOGSXOÉkcVRANT LAATSTE WEEK BONI KRASAKTIE! J J ^>JlI r r H H GOURMET- OF FONDUE SCHOTEL CLEMENTINA Feestelijke presentatie in Cenakel Lezing over engelen in De Bereklauw Etalagewedstrijd van winkelkring op Pietendag PERFEKT KARTELCHIPS diverse soorten fles 1,5 liter HERTOG JAN BIER 1 OP DE 5 VROUWEN "VALT VAN DE TRAP' STOP HUISELIJK GEWEID 14 karaats bicolour gouden collier met bijpassende armband. Nu voor HET 70 columns van Jan Visser uit vijfjaar Soester Courant (1998-2003) boni AANNEMINGSBEDRIIF VAN METSEtWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 Collier 850.- Armband 395.- Setprijs J-246^" Rembrandtlaan 18 - Soest Tel. 035-6014785 Wegens internationale drugs smokkel is tegen een 28-jarige man uit Soest donderdag bij de rechtbank in Utrecht twee jaar gevangenisstraf geëist. De offi cier van justitie achtte benezen dat de Soester drie jaar geleden voor de criminele organisatie van een Daarnaar twee smok- kelreizen naar Guatemala heeft gemaakt. In totaal zou de Soester acht kilo cocaïne Ne derland hebben binnenge smokkeld. Ook zou de verdachte een keer een groot geldbedrag hebben ge wisseld, wat eveneens een essen tiële activiteit voor een smokke laarnetwerk is. Het verhaal van de Soester was niet veel anders dan dat van de vier andere koeriers die woensdag en donderdag in Utrecht samen met vader en zoon S. te rechtstonden. Grote schulden, een drugsverslaving en een gemakkelij ke manier om tienduizend gulden te verdienen met een kort reisje. Het belangrijkste verschil was dat de Soester al bijna drie jaar niet meer actief is geweest in de ben de. Hij was met steun al een be hoorlijk eind op weg op het rech te pad. Maar nu moet hij, als het aan de officier ligt, toch nog boe ten voor zijn oude zonden. Maar zijn familie, die ruim vertegen woordigd was op de publieke tri bune, heeft zeker weer werk voor hem heeft als hij weer vrijkomt. Zijn raadsman vroeg zich dan ook af waarom deze verdachte wel ver volgd werd en een aantal andere koeriers uit de beginperiode van de organisatie geen dagvaarding heeft gekregen voor deze massale rechtszitting. Voor de officier van justitie R. Eigeman was duidelijk dat de Soester direct deel uitmaak te van de criminele organisatie en daarom wil hij dat de Soester een hogere straf krijgt dan de mensen die zich volgens de officier in de periferie bevonden. 'Brave scholieren' Officier Eigeman had zijn requisi toir de titel "Van kattenkwaad, to kwaad tot erger" meegegeven. Hi schetste een beeld van jongens ui de omgeving van Baarn en Soesl Brave scholieren die normaal on derwijs volgen en eerst afglijdei Vanmiddag is in Spleasti Centrum het nieuwe peutc kleuterbad officieel geoper De afgelopen maanden is hard aan gewerkt om het snel mogelijk gereed te krijg Gistermorgen, toen de foto vi deze krant werd gemaakt, was nog geen water in het bassin pompt, maar vanmiddag kom de genodigden zien dat alles horloQtr j juwelier UI.IH.won Jatten schakels. Het is verkrijgbaar in vier uitvoeringen: helemaal geelgoud, geelgoud gesatineerd, in bicolour goud en in witgoud. Door een spe ciale techniek is het materiaal ook nog eens extra duurzaam gemaakt, waardoor het niet slijt. Traditioneel wordt het Jaarstuk aangeboden voor een zeer scherpe prijs. Het collier kost 850,00 en de armband 395,00. maar voor het Jaarstuk 2004 als set betaalt men geen 1245,00 maar slechts 995,00. Reden genoeg om eens bij juwelier Van Setten binnen te lopen! In de maand december is de zaak ook op maandag vanaf 13:00 uur geopend. In De Bereklauw zullen twee lezin gen gehouden worden over spiri tualiteit d.m.v. kunst; symboliek en meditatie over engelen. De centra le vraag die wordt gesteld is: Wat doet het geloof in het bestaan of niet bestaan van engelen met de menselijke geest en levenswijze? De lezingen worden gegeven door Angela de Witte. Zij heeft na haar werk als leerkracht in het basison derwijs de hbo-studie theologie en levensbeschouwing gedaan. Nu is zij levensbeschouwelijk counseler in spiritualiteit door middel van kunst, symboliek en meditatie en werkzaam als programmamede werker bij La Verna, Franciscaans centrum voor spirituele ontwikke ling in Amsterdam. De eerste ontmoeting zal zijn op 14 december van 15.00 tot 17.00 uur, waarin er over engelen in het algemeen wordt gesproken. Er wordt verteld welke engelen je in de kunst en religie tegen komt en welke symboliek daarin te vinden is. Er wordt gebruik gemaakt van kunst en dia's. De tweede ontmoeting vindt plaats op 11 januari, ook van van 15.00- 17.00 uur, waarin wat dieper wordt ingegaan op de aartsenge len: Michaël, Rafaël, Gabriël en Uriël. In deze tweede ontmoeting gaat het om gedachtewisseling, meditatie en bewustwording over engelen. Iedereen is van harte welkom. De kosten zijn 7,00, incl. thee/kof fie en bisschopswijn. Informatie: mevr. W. Hakvoort, SS 035- 6019176, De Bereklauw, Steen- hoffstraat 63 te Soest. Openingstij den: dinsdag t/m vrijdag 10:00- 12:00 en 14:00-17:00 uur; zater dag de hele dag. Op donderdag 27 novemt ons een gweldige en fantas Speciaal willen wij menee besturen van de trouwkoc Voor het zesde achtereenvol gende jaar komt het Jaarstuk, een speciaal ontworpen siera- denset bestaande uit een col lier en een armband, op de markt. Dit jaar hebben de ont werpers zichzelf overtroffen. Door de bijzondere vormgeving is het Jaarstuk 2004 een uniek, ge distingeerd geheeldat in vloeien de lijn prachtig in de hals en om de pols valt. Een stijl die nooit ver veelt en die past bij iedere mode trend. Het Jaarstuk 2004 wordt verkocht bij exclusieve juweliers, in Soest is dat juwelier Van Setten, Rembrandtlaan 18. Het Jaarstuk 2004 bestaat uit een collier en een armband, uitgevoerd in eigentijdse dubbele staafjes- VOOT slechts 9,95bij: boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1, boekhandel Jongerius, Van Weedestraat 29. literfles ervaren en waarbij er ruimschoots strooigoed werd uitgedeeld. Per winkèl varieerde het aantal Pieten van drie tot en met veertien. Op vallend was dat het telkens om twee broertjes en/of zusjes ging, die goed hadden geteld. Daarom werd besloten om vijf winnaars aan te wijzen. Karen Rahusen van Tin- gelijn zocht voor de kinderen een spel uit, zodat ze er thuis met het hele gezin van kunnen genieten. De prijswinnaars zijn de vierjarige Anna Swart, de vijfjarige Lisanne van Vliet, de zevenjarige Jasper van de Sman (uit Leiden en daar- De winnaars hebben zojuist hun prijs ontvangen van Karen Rahu sen (rechts) van Tingelijn en win kelkring voorzitter Emile Worl- mann. Foto: Soester Courant dopr vertegenwoordigd door zijn oma), de achtjarige Lara van Dor- renstijn en de negenjarige Carlien Moree. Ze kregen hun prijs maan dagmiddag in de speelgoedwinkel Tingelijn uitgereikt door Karen Rahusen en Emile Wortmann, de voorzitter van de winkelkring. BLOEI C? Koninklijke Afd. SOEST Om aandacht te vragen voor huiselijk geweld hebben burge meester Koos Janssen en de districtchef politie District Eemland Noord, mevrouw G.E. Acton, de trap voor het gemeentehuis van Soest be plakt met drie grote stickers. Daarop staat de tekst '1 op de 5 vrouwen - 'valt van de trap' - stop huiselijk geweld'. Dat gebeurde op dinsdag 25 no vember, de internationale VN-dag "Uitbanning geweld tegen vrou wen". Zowel burgemeester als dis trictchef spraken hierbij hdn zorg over huiselijk geweld uit. 'Van de trap vallen' is een veel ge hoord excuus dat mishandelde vrouwen gebruiken om hun ver wondingen, veroorzaakt door hun (ex)partner, te verklaren. De schaamte en pijn die deze vrouwen ervaren, maar ook de houding van onze samenleving ten opzichte van huiselijk geweld, maakt het voor de slachtoffers erg moeilijk om er over te praten en hulp te zoeken. 'Thuis moet je veilig zijn', bena drukte Janssen. 'Huiselijk geweld is een zorg van ons allemaal. De aanpak van huiselijk geweld is ook een verantwoordelijkheid van de inwoners. Buren, familie en vrien den kunnen een belangrijke rol spelen in het tegengaan van dit geweld. Zij kunnen daarbij een grote steun zijn voor de slachtof fers.' 'Voor hulp kunnen de vrouwen ook terecht bij de politie', onder streepte districtchef Acton. 'Een melding hoeft lang niet altijd te lei den tot aangifte tegen de dader. Maar door hun verhaal bij ons te doen, zetten vrouwen een goede stap op weg naar het stoppen van het geweld. Wij zijn er voor deze vrouwen.' In 2003 werd in Soest 14 keer aan gifte gedaan van huiselijk geweld. Daarnaast zijn er nog de meldin gen, die niet worden geregistreerd. Het overgrote deel van de slacht offers, vermoedelijk zo'n tachtig procent, schakelt de politie echter helemaal niet in. In Nederland is één op de vijf vrouwen slachtoffer van huiselijk geweld. Bij één op de negen gaat het om structureel en ernstig ge weld. In ons land sterven per jaar ongeveer 70 vrouwen door toe doen van de (ex-)partner. Tussen de 40 en 80 kinderen overlijden jaarlijks door huiselijk geweld dat in alle lagen van de bevolking voorkomt. Het plakken van stickers tegen huiselijk geweld op de trappen van prominente gebouwen is een initia tief van de Politie Regio Utrecht Politiechef mevrouw G.E. Acton, die hier overigens niet van de trap valt, en burgemeester Koos Janssen plakten stickers op de trap voor het gemeentehuis om aandacht te ves tigen op huiselijk geweld. en Womens Counseling Service, Lubljana (Slovenië). Deze actie, genaamd 'The Stairs', is in 2002 gestart in samenwerking met de steden Utrecht, Lubljana en Ant werpen. Tevens hoogpolig, AsC zuiver scheerwol en project- ÉL" tapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabrlek van Dl ZOON MN Dl UJTV1NDIB VAN NIU6A TIGIITAPIJT Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! ci.ckwww.vanheugten.nl of bel 0318-571225 -V' :-u u :U Aaizachtetapijttégefs Utrechtseweg 4, RENSWQUDE Woensdag 3 december, 19.00-20.00 uur, signeert de auteur zijn bundel bij boekhandel Van de Ven Hogeschool bloemschikken in kerstsfeer. Dat kan dinsdag 9 de cember bij Groei en Bloei. In de zaal van de Brede Bibliotheek (v/h C-drie) aan de Willaertstraat zit Co Amesz om 20:00 uur klaar om de deelnemers op weg te helpen bij het maken van arrangementen met bloemen, groen en ander ma teriaal dat bij kerst past. Een aan tal stukken van Amesz wordt na afloop verloot onder de deelne mers. Deelname aan de workshop kost 2,50 voor leden van Groei en Bloei; voor anderen 5,00. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel.6014152 kilonet 500 gram Met een geprofaniseerd doop- ritueel is afgelopen zaterdag in het Cenakel de officiële ver schijning gevierd van de co- luninbundel 'Soest - 70 op de schaal van Visser'. De bundel bevat een selectie van 70 co lumns die Visser in de afgelo pen vijf jaar voor de Soester Courant heeft geschreven en is uitgekomen ter gelegenheid van zijn 70e verjaardag. Vandaar ook dat de bijeenkomst in de voormalige kloosterkapel alles zins het karakter had van een ver- jaarsfeestje, hoewel het weinig Soesters gegeven zal zijn hun ver jaardag - 70 of niet - op zo'n ma nier te vieren. Visser stond dan ook op alle mogelijke manieren in het middelpunt van de belangstel ling en kreeg diverse 'cadeautjes' aan geboden. Muziek bijvoor beeld, in de persoon van de Rot terdamse zanger Peter Goedhart - 'Aan de Maas' - en een kort maar indrukwekkend optreden van het Soester Byzantijns Kleinkoor on der aanvoering van Frans Wer- twijn.. Maar vooral ook toespra ken. Die hadden, na de verwelko ming door Edwin Visser (hij ver geleek zijn vader met de NRC-co- lumnist Jerome Heldring en noem de hem het 'geweten' van de Soes ter Courant), ook al het karakter van een column. Zo las gastheer Wico Bunskoek van Kontakt der Kontinenten/Cenakel een ontroe rende column van Visser over het historische vertrek van de Zusters van Altijddurende Aanbidding uit het klooster, van mei 1998. Felicitaties Tussen de verschillende bijdragen door klonken fragmenten van een Radio Soest-programma, waarin bekende Soesters Visser feliciteer den met z'n verjaardag. Oud-bur gemeester Hans de Widt prees met name Vissers 'bekering' van uitge- sproken anti-militarist tot 'vriend' van Defensie tijdens zijn wethou derschap; de door hem nogal eens op de korrel genomen PvdA-co- ryfee Marijke Kingma ('de Thatcher van het Kerkpad') voel de zich zeer, maar onterecht ver eerd, en oud-wethouder Neks Blommers (WD) stelde vast dat Visser haar gedurende minstens dertig jaar in de Soester politiek het bloed onder de nagels vandaan had getreiterd, maar wenste hem toch nog vele jaren. Vijf columnisten, van zeer uiteen lopende achtergrond, mochten hun 'kunstje' vertonen voor het aange zicht van hun Groet Voorbeeld Eit Algra had een verhaal over een geheimzinnige UFO die tij dens de recente maansverduiste ring op de Eng was geland; Simo- ne Wijnands beleed haar niet afla tende liefde voor het dorp Soest; burgemeester Koos Janssen liet Visser als 90-jarige met wroeging en zelfverwijt terugkijken op zijn columnistenloopbaan; oud-wet houder Milly van Stiphout vertel de hoe Visser ('een vreemde vo gel') van een aanvankelijke tegen stander een persoonlijke vriend was geworden en Aad Post trok van leer tegen de recent gekozen naam ('De Plantage') voor het Breed Educatief Centrum-in-aan- bouw. Hoogtepunt van de bijeenkomst was de letterlijke 'tewaterlating' van het eerste officiële exemplaar van de columnbundel, waartoe de doopvont van het Cenakel (van de zondagse televisievieringen die de katholieke kerk daarvandaan re gelmatig uitzendt) zich uitstekend leende. Directeur Paul Smit van Uitgeverij Smit (uitgeefster van de Soester Courant en producent van de bundel) 'doopte' het boekje en overhandigde het vervolgens aan de auteur. Die bedankte tenslotte iedereen die aan de totstandko ming van de bundel had bijgedra gen; zeer verrast was hij over de il lustraties van een groot aantal Soester kunstenaars, die buiten zijn medeweten in het boekje zijn op genomen. Sinds zaterdag is 'Soest - 70 op de schaal van Visser' in de boekhan del te koop voor 9,95. Van avond - woensdag 3 december - Uitgever Paul Smit en columnist Jan Visser tijdens de officiële wa- terlating van de bundel in het doop vont van het Cenakel. Foto: Soester Courant is de auteur zelf aanwezig bij boek handel Van de Ven aan de Zuid promenade. Kopers van de bundel kunnen die daar door hem laten signeren tussen 19:00 en 20:00 uur. naturel of paprika zak 200 gram 2.4SAilo Een pittige Pietenprijsvraag was het die de Winkelkring Van Weedestraat had bedacht. Althans, van de circa 150 deel nemers vulden er niet meer dan tien de juiste oplossing in. In de etalages van verschillen de winkeliers hadden in totaal 90 zwarte-Pietenpoppen een plaatsje gekregen. Dat aantal was dus het goede antwoord. De prijsvraag was uitgeschreven in het kader van de Pietendag die zaterdag in de Van Weedestraat plaatshad en als zeer gezellig werti krat 24 flesjes a 30 cl

Soester Courant | 2003 | | pagina 8