LANG LEVE DE PRINSES! I or water Driedaagse kerstmarkt bij 't Vaarderhoogt in Soest Nieuw: RMR Sound Systems n Kenteken graveren en gratis* ruit repareren Verzekeringsportefeuille Van Wijk Makelaars naar Koren Assurantiën EDSKES 'HANDEL WANDEL 3 EST: 5T.NL Van vrijdagmiddag 12 t/m zondag 14 december Automark zaterdag in Soest: BOEKHANDEL JONGERIUS SCHRAVEMADE B.V. Alle 'car-audio' en toebehoren 'Christmas Party" Wildschut Optiek Mooi op tijd voor de Kerst! 'Soest-70 op de schaal van Visser' 1 I VLEE Dr. Emmy Jansen neemt afscheid van Meander MC SPULLENHULP www.vitenzünl WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 lijk afgeslo- lisme. Op ers enkele >p donder- ircontainers verspreid in 31 decem- gd en afge- er en textiel ïaken in ver- t Besluit ad erkeer «t stilstaan ïaf één uur t en met één ideri hun mo- n op of langs lijden van de Becke- t besluit bè- sester 5§B$et- van debe- ;n gericht aan '.000, 3760 CA bezwaar) en alingen over recht zijn van :en voorlopige lijke maatre- ilissing op het verzoek moet echtbank te icht. n 116, voor >en rechtsper- ituursrecht is gemeente vanaf 11 de- ot 12.30 uur, ter aan ASI Soest 15 te Soest, van het milieu. binnen zes we- isgeving, worden at zij redelijker- de ontwerp-be- :n; tegen wijzigin- nikking ten op- aangebracht; ingebracht te lt aan de Afde- van State, Post- Zij die beroep )t het treffen van enoemde termijn de hierboven ge- ite. e beroepstermijn verzoek is gedaan orziening. De be- oordat op het ver- Vereldberoemd in Soest en Iwijde omgeving, zo mogen we f de kerstmarkt van 't Vaarder- hoogt onderhand wel noemen. IAI tientallen jaren organiseert f het tuincentrum een oergezel- lig kerstfeestwaarbij iedereen, groot en klein, van harte wel kom is. Het evenement gaat van start op vrijdagmiddag 12 december en sluit zondagmid dag 14 december aan het eind van de dag. Drie dagen volop Kerst in traditionele sfeer. De Kerstmarkt van 't Vaarder hoogt is een enerverende beleve nis, er' is van alles te zien en te doen. Wie de poorten binnenwan delt wordt ontvangen door de ver trouwde geur van het grote kerst- bomenbos. Een enorme collectie kerstbomen staat er. Op zaterdag 13 december kan men op de parkeerplaats bij het postkantoor aan de Steen- hoffstraat van 09:00 tot 16:00 uur terecht bij de bekende j (gele) stand van Automark voor het graveren van het ken teken in de ruiten. Tevens voor het gratis* repareren van een ster in de voorruit. Bij regen kan men in de auto blijven zit ten. Vrieskou zorgt voor grote spannin gen in voorruiten: ijs- en zoutkris tallen (pekel!) zetten uit en doen kleine barstjes/sterretjes door scheuren tot een grote barst. Vol gens technisch onderzoek is de doorscheurkans zelfs meer dan 50%' Dit doorscheuren kan onvei ligheid en afkeuring bij de APK tot gevolg hebben. Men kan dit voor komen door de voorruit door mid del van harsinjectie te laten repa reren. Tijdige reparatie voorkomt een dure (eigen risico meestal 136,-!) en tijdrovende vervan ging van uw voorruit. Laat uw ruit niet barsten! ♦Reparatie van een sterretje/ breukje in de voorruit door middel van harsreparatie is daarom voor bijna alle WA-Plus, Casco en All- Risk verzekerden zonder kosten. Reparatie is veel goedkoper dan vervangen! De rekening gaat recht streeks naar de verzekeraar, dus geen eigen risico en geen no-claim verlies (wel de laatste groene kaart meenemen). Let op: deze aanbie ding geldt niet voor particulier ver zekerden van Centraal Beheer. Kenteken Graveren kost 15,00 per auto. Voor 5,00 extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de gravures 's avonds en bij regen goed zichtbaar blijven: betere preventie. Graveren helpt tegen diefstal. Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 www.jongeriusboek.nl tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Per 1 januari van het komende jaar is de gehele verzekerings portefeuille van Van Wijk Ma kelaars officieel overgedragen aan Koren Assurantiën in Soest. De beide Soester onder nemingen zijn daarover enige tijd geleden tot overeenstem ming gekomen. Sinds 1 november is de overdracht al een feit, maar de uitwerking er van neemt nog enige tijd in beslag, met name in het contact met de verschillende verzekeraars. 'Maar met de jaarwisseling is dat proces helemaal afgerond,' aldus de heren Van Wijk en Koren. De verzeke ringsklanten van Van Wijk zijn onlangs al op de hoogte gebracht. Het overgedragen 'pakket' omvat alle verzekeringen, dus niet alleen de 'huis-gerelateerde' zoals hypo theken en opstal- en inboedelver- De absolute aandachtstrekker van het buitenterrein is de levende kerststal. Elk jaar verdringt jong en oud zich om de stal om te kijken naar de le vende have, stuk voor stuk dieren met een megagroot aaibaarheids- gehalte. Dit jaar is de stal voorzien van een prachtige nieuwe kerst groep, waarvan alle gedaanten ge maakt zijn door de alom geroem de Ria Odijk, autoriteit op het ge bied van karakterpoppen en klei- figuren. Een lust voor het oog! Achteraan op het terrein staat de grote festiviteitentent die een groot aantal verkoopstalletjes herbergt. Wie iets leuks zoekt voor zichzelf of om weg te geven zal hier zon der twijfel slagen, maar zomaar flaneren door de tent en genieten van alles wat er te zien is, is ook een aanrader. Koopkasteel In de kassen van 't Vaarderhoogt is het een en al kerst dat de klok slaat. Al vanaf begin november is er keihard gewerkt aan een sfeer volle en aantrekkelijke presentatie. Al direct bij het binnenkomen wordt de bezoeker overspoeld door een zee van lichtjes en een orkaan aan kerstartikelen. Een waarachtig koopkasteel, want alles wordt tentoongesteld in mooie kasteelzalen. De beroemde decorie van 't Vaarderhoogt staat weer boordevol met prachtige sierstuk- ken voor thuis, van eenvoudig stijl vol tot uitbundig extravagant. Zangkoren Om het feest extra luister bij te zetten komen er verschillende zangkoren optreden; op vrijdag avond en op zaterdag- en zondag middag. De kerstman zelf ont breekt ook niet. Zaterdagmiddag om 14:00 uur komt hij op bezoek met een goed gemoed en een zak vol leuke cadeautjes voor alle kin deren die dan aanwezig zijn. Vanzelfsprekend wordt ook de in wendige mens niet vergeten. In de grote tent zijn een aantal kramen met allerlei overheerlijke, winterse dranken en gerechten, zoals olie bollen, warme snert, Indonesische hapjes, glühwein enz. En wie wat uitgebreider wil eten kan terecht bij De Kastelein in de binnenkas. Inwoners van Soest wordt aange raden om met de fiets te komen, want er worden heel erg veel be zoekers verwacht. Er is. evenwel een groot parkeerterrein met parkeerbegeleiders die er alles aan doen om er voor te zorgen dat men snel een plekje heeft. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Naast de vaste merken hebben wij wederom een zeer sterk merk aan onze collectie kunnen toevoegen; Wij nodigen u van harte uit om zaterdag 13 december vanaf 12.00 uur aanwezig te zijn op de "Chopard Christmas Party" U kunt deze zaterdag genieten van de gehele collectie monturen én zonnebrillen van Chopard. Mooie wijnen en een lekker hapje. Wij zien uw komst met plezier tegemoet. Zuidpromenade 14 035-6022212 Sinds vorige week heeft Soest een nieuwe zaak: RMR Sound Systems, gevestigd aan de Pa rallelweg 15. RMR staat voor de drie jonge Soesters die het bedrijf runnen: in de eerste plaats Ruben Haringsma, de directeur; daarnaast zijn broer Mark Haringsma en hun bei der vriend Rob Bruinekool. Ruben is twee jaar geleden al be gonnen als zelfstandig ondernemer met wat hij noemt een 'klussenbe drijf' op het gebied van timmeren en elektro. 'Maar dit was altijd al een grote hobby van me.' Hetzelf de geldt trouwens voor Mark en Rob, die ook altijd heel veel be langstelling voor het 'auto-audio- gebeuren' hebben gehad. RMR Sound Systems legt zich toe op een sterk groeiende markt: ra dio's, versterkers, speakers, sub- woofers, maar ook navigatiesyste men en bijzondere (neonverlich ting - allemaal voor in en 'aan' de auto. Maar ook DVD-spelers en I ScA&w. natuuwleea I uitgekiende multimediasystemen met tv-schermpjes ('ideaal voor de kinderen tijdens de vakantierit'). De apparatuur is van zeer deugde lijke herkomst: bekende merken als Focal, Kicker, Ground Zero en JBL behoren tot de absolute 'top' op het gebied van speakers, woofers en versterkers. Vrijwel alle bekende merken radio's - Pioneer, JVC, Kenwood, Alpine, etc. - zijn eveneens bij RMR verkrijgbaar. Brede doelgroep Het aanbod van RMR Sound Sys tems kent een brede doelgroep. 'Het zijn lang niet alleen de jonge ren die veel van popmuziek hou den, maar een heel breed publiek. Ook iemand die in zijn auto graag naar klassieke muziek luistert vindt bij ons de geschikte apparatuur,' aldus Ruben en Mark. De collec tie beweegt zich dan ook tussen 'het meest simpele' tot 'het meest extreme', en bij dat laatste mag ge dacht worden aan de echte High End-audio, aldus het tweetal. Of het duur is? 'In vergelijking met anderen beslist niet. We hebben al radio/cd-spelers vanaf 120 euro, maar ook multimedia-systemen waaraan wel een behoorlijk prijs kaartje hangt, en alles wat daar tussen zit.' Dat het jonge Soester bedrijf een 'gat' in de markt vult staat vast. In Soest en omgeving is geen gespe cialiseerde zaak op dit gebied te vinden. Er is inmiddels al belang stelling uit de wijde omtrek en zelfs uit andere delen van het land. De zaak aan de Parallelweg 15 is overigens alleen op vrijdag (10:00- 21:00 uur) en zaterdag (10:00- 18:00 uur) geopend. Maar via SS 06-22491168 kan er altijd een af spraak gemaakt worden. Tijdens de openingsuren is iedereen wel kom om een kijkje te komen ne men. De koffie (of iets fris) staat altijd klaar. www.rabobankonIine.com zekeringen, maar ook pensioenen, autoverkeringen, etc. De voornaamste reden van de overdracht is de snelle groei van het makelaarskantoor, dat in 1969 werd opgericht door D. van Wijk. 'Met name sinds de komst van col lega-makelaar Rob Emmen is het klantenbestand sterk uitgebreid, maar ook het werk zelf is veel ar beidsintensiever is geworden,' al dus Alex van Wijk, die het make laarskantoor sinds 1995 leidt. Hij wijst in dat verband vooral op de ingrijpende veranderingen in de 'wereld van de verzekeringen'. Van Wijk is daarom, naar eigen zeggen, op zoek gegaan naar een actieve en degelijke assurantietus senpersoon in Soest, en kwam daarbij uit bij H.M. Koren, sinds 1997 eigenaar van een zelfstandig onafhankelijk assurantiekantoor. De heren kennen elkaar overigens al geruime tijd - zo'n twintig jaar inmiddels - en hadden ook al ja ren uitstekende zakelijke contac ten. Van Wijk noemt als doorslag gevende factoren Korens klant vriendelijkheid, zijn uitgebreide kennis van zaken en de accurates se in het afhandelen van zaken.' H.M. Koren (l.) en A. van Wijk. Persoonlijk contact Koren streeft er bewust naar zijn klantenkring overzichtelijk te hou den. 'Ik wil ook liever geen perso neel hebben'. Alleen op die manier kan ik mijn klanten bij hun naam blijven kennen en hun de aandacht geven waar ze recht op hebben. 'Persoonlijk contact' is het ken merk van beide ondernemingen, en dat geldt dus ook voor de ma kelaardij. Bovendien is er een we derzijds contact met de hypo theek-experts van Hypo Take Care in Zeist, die onafhankelijke, spe cialistische know-how kunnen bie den. Dat komt zeker van pas als vanaf volgend jaar de nieuwe Wet Financiële Dienstverlening in wer king treedt, waarbij nog nauwkeu riger wordt gekeken naar de ver eiste vakkennis op het gebied van hypotheken en assurantiën. Op de websites www.vanwijkmakelaars.nl en www.korenassurantien.nl is meer informatie over de beide on dernemingen te vinden. 70 columns van Jan Visser uit vijf jaar Soester Courant (1998-2003) voor slechts 9,95 bij: boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1, boekhandel Jongerius, Van Weedestraat 29. Exclusief vlees per pakket van I 12,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) 1 B.S.E. vrij GERDA TUPKER TEL. 035-6016991 I www.schoonnatuurvlees.nl Na ruim 25 jaar als internist in Baarn werkzaam te zijn geweest, neemt dr. Emmy Jansen afscheid van Meander Medisch Centrum. Per 1 januari legt zij haar werk zaamheden in de locatie Baarn neer. De Raad van Bestuur biedt de ver trekkende internist een afscheids receptie aan. Die zal worden ge houden op woensdag 17 decem ber, van 16:00 tot 18:00 uur in het restaurant van het Baarnse zieken huis. Dr. Jansen wil graag afscheid nemen van haar (ex)patiënten en collega's en zij zijn daarom uitge nodigd voor de receptie. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl ?Vï. Slapen op een ViteriZO Waterbed biedt u de mogelijkheid om uitgerust en ontspannen te beginnen aan een actieve dag. Laat u informeren in onze Vitenzo-studio, en ervaar het comfort van een watermatras dat volledig naar de wensen van uw lichaam luistert. ibrtrtOK DECORÖS^J Soestenbergsestraat 2E3/30 Telefoon 035 - 602 42 94

Soester Courant | 2003 | | pagina 17