r\ I SONICARE SCHOEMAKER Arthur Japin bij SLAS artfóhocK 1 CULTUUR WELZIJNI IAJ.fvl.van lellen Kerstconcert Muziekkring in Hilton Soestduinen Marja de Vries: 'Kinderen van de Nieuwe Wereld' demonstratie bij eMpert (ft) SCHOEMAKER Tandenborstel \ZAmode PAGINA 2c l WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 21 I Brede Bibliotheek I j Soest m.f tob Heiligers: jfFamilie, familie' Circus Jopie: 'Wat doet die engel fop de waslijn?' Tweemaal (Kerst) film: 'Pipo en de p-p-parelridders' 1 PROFIL. Franse lezing Brede Bibliotheek, 18 december Colenso Consort met solisten Kerstverhaal Volksuniversiteit Soest Lezing in Spirituele Kring Wijncursus Inloopmiddag Film: 'Hukkle' De Wereldwinkel KOM NAAR ONZE DEMONSTRATIE OP ZATERDAG 13 DECEMBER VAN 11.00 TOT 17.00 UUR IttBimmMniTr Tandenpoetsen opnieuw uitgevonden!! Gapaiamaarda so/dsaja iad-jnoJagia jJaiaudijk an gaao/jdara ianda/j j/j 2'6 dagan. Sagarandaard. Mff'MMWfTSMST!t'/IjmaHSWI- - V-iVfn'-'rïrBlinitotiil Philips Sonicare Elite is verkrijgbaar vanaf 129,- 28 dagen op proef! BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 -iarrv. I ram, per stuk.. Willaertstraat 49 SS 60958291 Voensdag 17 december Zwaan woont met haar moeder en ppa in het dorpje Fluusterburen. Samen bestieren zij de emmer- en bezcmwinkel 'Om Zeep'. Zwaan |uistert graag naar de sterke verha- van opa Paco en de smachten de liederen van mamske Lamme- fchien. Want het leven moet be ipro ken en bezongen! Zo gaat dat de familie. Maar er is een ding, len daar zwijgen ze over. Zwaan /raagt het toch: 'Hoe zit dat met nijn papa Pepe? Zo ontspint zich [een familiegeschiedenis. Volgens 'opa heeft zijn zoon Pepe 'reis- bloed', zoals de hele Spaanse tak [van de familie. Volgens mamske noet Zwaan een echte Fluuster- buurse worden. Wat wil Zwaan? Blijven? Reizen? Hier of daar? De bezem door de familie! \anvang: 14:00 uur. Duur: 60 Iminutcn. Toegang: 4,50. Leef- tijd: 7 i Zaterdag 20 december I Deze multidisciplinaire theater- I voorstelling gaat over een saaie, regenachtige straat en de val van I een engel. Wat komt die engel ei- 1 genlijk doen? En wordt het op een bepaald moment niet eens tijd om weer te vertrekken? In een werve- lend geheel van dans, theater, cir- Icus en muziek wordt het verhaal f verteld van de 'gewone man' uit I Noord-Holland die graag een weergaloze verschijning in Anda- Ilucia had willen zijn. Bij deze voor- stelling hoort een aantal beelden- Ide kunstwerken die gemaakt zijn jn.a.v. de zondag van de amateur- I kunst op 14 juni 2003. Deze reizen I mee met de voorstelling en worden I in de foyer tentoongesteld. I. Aanvang: 20:00 uur. Duur: 60 mi- I nüten. Toegang: 4,50. Leeftijd: 112 .Woensdag 24 december Pipo de Clown is definitief terug op het witte doek! In dit vrolijke filmavontuur helpt Pipo de Clown :ijn Tante Anouska om 'het spook lit het kasteel' te verdrijven door :en Ridder te wekken die vijfhon derd jaar heeft geslapen. Hij helpt deze ridder zijn grote liefde te vin den die ook al vijf eeuwen ligt te slapen. Pipo moet het paar ook nog uit de handen zien te houden van Dikke Deur en Snuf en Snui tje. Sapperdeflap, dat kan span nend worden! Aanvang: 11:30 én 14:30 uur. Duur: 103 minuten. Toegang: 4,50. Alle leeftijden. Kaarten reserveren bij de theater kassa: ©035-6095829. Openings tijden: dinsdag t/m vrijdag 11.00- 18.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling, 's Maandags is de theaterkassa en receptie geslo ten. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 59 904 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag an 9.00 uur tot 19.00 uur I zaterdag van 9.00 uur tot 17.01 PRISniA Prisma Casual. Damesbracelet horloges Vanaf 115,- horloger juwelier Rembrandtlaan 18 - Soest - Telefoon 035-6014785 Zondag 14 december om 15:00 uur vindt in de grote con certzaal van het Hiiton Royal Pare Hotel in Soestduinen een zeer sfeervol kerstconcert plaats. Het barokorkest Colen so Consort voert met niet min der dan 23 musici een prachtig kerstprogramma uit. Violiste Frederieke Saeys speelt het Concert voor viool en orkest van Joh. Sebastiaan Bach (BWV 1041) en de van oor sprong Soester tenor Mark Omvlee maakt mede zijn op wachting. Het Colenso Consort is een orkest, dat in 1996 door enkele enthou siaste liefhebbers van barokmuziek werd opgericht. Het speelt werken uit de periode ca. 1600 - ca. 1750. Het orkest heeft Soest als thuisba sis. Het Colenso Consort geeft ongeveer zes concerten per seizoen in Soest en in de regio. Dirigent en artistiek leider is Jan Hulst. Hulst werd dit jaar benoemd tot dirigent en artistiek leider van het Colen so Consort. Hij studeerde viool bij Jan Damen en Jo Juda en orkest directie bij Felix Hupka. Hij maak te deel uit van o.a. het Koninklijk Concertgebouw Orkest en als Ka mermuziekspeler van het Amster dams Strijkkwartet. Hij was vele jaren hoofdvakleraar aan de con servatoria van Zwolle en Rotter dam. Reeds enige malen heeft de Mu ziekkring Eemland kunnen genie ten van het spel van de violiste Frederieke Saeys in het Suleika Trio. Bij de vele prijzen die zij be- Frederieke Saeys. Mark Omvlee. De Klarinet2 Klarinet 39, tel. 6023139 23139 1 Dp donderdag 18 december orga niseert de Alliance Fran?aise \mersfoort een lezing in het Frans, getiteld 'Le Patrimoine des )Pays de la Loire' door mevr. Clai- Giraud-Labalte. Plaats: 't rloogh landt, Kerklaan 1-3/hoek Zevenhuizerstraat te Hoogland. \anvang: 20:00 uur. Toegang: 5,00. In ontmoetingscentrum De Klari net leest burgemeester Koos Jans sen vrijdag 19 december een kerst verhaal voor. Hij doet dat tijdens de kerstbijeenkomst voor 55-plus- sers, die om 9:30 uur begint. De toegang is gratis. De bezoekers kunnen tevens luisteren naar het Vijverhofkoor dat verschillende kerstliederen zal zingen. Workshop De workshop zijden sjaals schilde ren is op dinsdag 16 december, van 14:00 tot 16:00 uur. De deelne mers gaan onder leiding van me vrouw I. Lensink met speciale verf effen zijden sjaals bewerken. Deel name kost 7,50 inclusief mate riaal. Aanmelden voor de work shop kan bij de bar van het ont moetingscentrum aan de Klarinet. Dat is telefonisch bereikbaar onder nummer 6023139. haalde kwam dit jaar een prijs op het Internationale Vioolconcours George Enescu in Boekarest en tevens een prijs van de stichting 'Remember Enescu' voor de ver tolking van diens werk. Mark Omvlee studeerde aan het Sweelinck Conservatorium, Am sterdam, bij Hein Meens. Hij zong reeds in vele projecten met profes sionele koren en is inmiddels veel gevraagd als solist in o.a. oratoria en operette. Naast het zingen is hij ook actief als dirigent/pianist bij koren in de lichte muziek. Tijdens het concert worden wer ken uitgevoerd van J.S. Bach, F. Barsanti, J.A. Scheibe, Telemann en Vivaldi. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 14,00. Kaarten kunnen vanaf heden besteld worden bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, alwaar het programma ook ver krijgbaar is (SU 035-6012132). De entreeprijs is inclusief een glas wijn na afloop. Vrienden van de Stich ting kunnen met voorrang reserve ren bij de bekende reserverings adressen. Doelstelling van de Stichting Mu ziekkring Eemland is om, voor haar inmiddels 300 vrienden, klas sieke muziek van niveau te bren gen, waarna er onder het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. Arthur Japin is een wereldwijd vertaalde schrijver, een bestsel lerauteur in eigen land en treedt op donderdagavond 18 december, uitgenodigd door de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS), op in de theater zaal van de Brede Bibliotheek aan de Willaertstraat. Aan vang: 20:00 uur. Zijn nieuwste boek 'Een schitte rend gebrek', een meeslepende his torische roman die zijn geheimen prijsgeeft als een thriller, is boek van het jaar geworden. Japin treedt op als een acteur, leest voor en vertelt over zijn oeuvre. 'Als ik een ding kan is het liefhebben. Dat lijkt niet veel bijzonders, maar ik ben er trots op. Ik heb het geleerd zoals een zwerfhond leert zwemmen: omdat hij met de rest van de worp in een jutezak werd gepropt en in een snelstromende rivier is gewor pen. Die ene die het tegen alle ver wachting in gered heeft, dat ben ik. Met in mijn oren het gejank van allen die het niet haalden, moest ik Ieren ergens van te houden. Ik ben Arthur Japin. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 niet ondergegaan. Ik heb de kant bereikt. Ik heb lief'. Aldus de hoofdpersoon in 'Een schitterend gebrek', Giacomo Casanova, die als 17-jarige op een feest nabij Venetië de 14-jarige Lucia ontmoet die verliefd wordt op 's werelds grootste minnaar. Zij beloven elkaar eeuwige trouw, maar kort daarna verdwijnt Lucia zonder een woord uit Casanova's leven, een verraad dat zijn kijk op vrouwen voor altijd heeft bepaald. Een roman over opoffering, liefde en passie. Arthur Japin (1956) debuteerde met 'Magonische verhalen' en brak door met 'De zwarte met het wit te hart'. Voorts verschenen van hem 'De vierde wand' (verhalen), 'De droom van de leeuw' (roman) en 'Magonia' (verhalen en filmsce nario). Vertaalrechten van zijn werk werden aan tien landen verkocht. Zie ook: www.arthuijapin.com. Toegang: 7,50; Vrienden van de SLAS en Pas-65: 5,00. De Spirituele Kring Soest orga niseert op zondag 21 december een lezing door Marja de Vries. Het thema is 'Kinderen van de nieuwe wereld'. De lezing vindt plaats in De Deel aan de Kerk straat. 'De Kinderen van de Nieuwe We reld zijn voor ons, volwassenen, een spiegel. Zij laten ons zien wie wij als mens in essentie zijn. In deze tijd van grote veranderingen dagen zij de volwassenen in hun omgeving uit tot innerlijke reflec tie en persoonlijke en spirituele groei. Ze zijn een schakel in de evolutie van het bewustzijn van de mensheid, die op dit moment we reldwijd plaatsvindt,' aldus Marja de Vries. Belangstellenden zijn op 21 de cember vanaf 15:00 uur van harte welkom in De Deel, Kerkstraat 11B (achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje kof fie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gelêgenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waarbij nog een glaas je kan worden gedronken. De bij drage in de onkosten bedraagt Het voorjaarsprogramma van Volksuniversiteit Soest is onlangs verschenen. Een van de vele cursussen op cu linair gebied is de cursus 'Van wijnrank tot glas'. Dit is een basis cursus voor de wijnliefhebbcr die zijn kennis over wijn wil verbreden. Behandeld worden de klassieke wijnlanden in Europa. Elke cur susavond heeft een theoretisch deel, hierin worden besproken de verschillendedruivensoorten, de grondsoort, wetgeving ten aanzien van wijnbouw enz. en een proef- technisch deel, 6 tot 8 wijnen per avond. De geproefde wijnen wor den aan de hand van proefnotities met elkaar besproken. Tijdens de cursus ontvangen de deelnemers een naslagwerk. De cursus bestaat uit vijf lesavonden van 19:30 tot 21:30 uur. De cursus start op dins dag 13 januari. De cursusprijs is 50,-, kosten voor wijn en naslag werk zijn 38,-. Bridge Voor bridgeliefhebbers zijn er ook weer verschillende mogelijkheden om in een aangename sfeer wat bij te leren. Voor deze bridgecursus- sen is het niet nodig, dat men zich inschrijft mét bridgepartner. Bridgecursussen bestaan uit twaalf lessen. De cursus Bridge II (Ruiten Heer) is bedoeld voor mensen, die eerder de cursus Bridge I hebben gevolgd. Maar ook iedereen die ooit les heeft gehad volgens de methode Van Start tot Finish kan aanschui ven. De cursus wordt gegeven op dinsdagmiddag van 14:00-16:15 uur, de eerste les is op 13 januari. De cursusprijs is 97,- en 11,- voor het boek Leer bridge met Berry Westra deel II. In de cursus Bridge III (Harten Heer) wordt via de bekende 're gels' ingegaan op de logische ach tergrond. Hierdoor wordt duidelijk wanneer op een verantwoorde manier van deze regels kan of moet worden afgeweken. Aan de orde komen verder onder meer het specifieke verschil tussen het spe len van SA- en troef contracten, controlebiedingen, communicatie en ook weer het uitkomen. Deze cursus wordt gegeven op woens dagavond van 19:00-21:30 uur, de eerste avond is op 21 januari. De cursusprijs is 110,- en 11,- voor het boek Beter bridge met Berry Westra deel I. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Marja de Vries. 7,00 incl. consumpties. De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor ieder die zich met zingeving, spiritualiteit en levensvraagstukken bezighoudt in een besef van wederzijdse gelijk waardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Ieder een is van harte welkom en kan gewoon als belangstellende bin nenlopen. Nadere informatie: Ma rijke en Bert Smit: 88 6019815. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De inloopmiddag van woensdag 17 december staat natuurlijk in het teken van Kerst. Daarom worden er deze middag in het kinderpara dijs kerstkoekjes gebakken en kun nen er kerststukjes worden geknut seld. Zoals altijd is de wekelijkse inloopmiddag aan het Vedelaarpad van 14:00 tot 16:00 uur en kost deelname 2,50. Zaterdag 13 december Jazzconcert met Ilja Reijngoud Carte blanche voor Ilja Reijngoud en zijn nieuwe kwartet. In het voorjaar van 2003 won Ilja de Amerikaanse Thelonious Monk Award 2003, de meest prestigieu ze jazzprijs ter wereld, alsmede de Dcloitte Stimulansprijs 2003. Voor de derde keer in het bestaan van de Thelonious Monk Award viel een Nederlander in de prijzen. Ilja Reijngoud schreef volgens de jury het beste jazzstuk van 2003. Met zijn nieuwe formatie geeft Ilja de trombone een volwaardige rol in de hedendaagse jazz. De eigen composities bewegen zich tussen moderne jazz, cooljazz, wereldmu ziek en nog niet gehoorde combi naties van stijlen. In mei 2003 is het debuutalbum 'New Arrival' van het kwartet gereleased. De in ternationaal befaamde ritmesectie bestaat uit de absolute top van de Europese musici. Gedrieën zijn ze actief in binnen- en buitenland in de meest uiteenlopende formaties. De wisselwerking tussen de musi ci zorgt voor avontuurlijke span- Ilja Reijngoud. tmoetingscentrum laarwater Wi»r<H Pcckmiirumat 4' 3762 ON Soest Telefoon 01V,0I060? Bingo Op vrijdag 12 december wordt er in ontmoetingscentrum Klaarwater weer een bingo gehouden. De zaal aan de Wiardi Beckmanstraat gaat om 19:00 uur open en ongeveer een half uurtje later worden de balletjes aan het rollen gebracht en een voor een opgepikt. Een bingo kaart kost 3,50 en voor de deel nemers is er een gratis kopje kof fie/thee. Kerstdiner Het kerstdiner in Klaarwater wordt vrijdag 19 december opgediend. Op het menu staan onder meer rauwe ham met meloen, kip cor don bleu met kerrieroomsaus, ge kookte kriel met bieslook, groen te en aardbeienbavarois. De deel nemers kunnen om 19:00 uur aan schuiven voor de maaltijd. De kos ten bedragen 15,00 per persoon. Opgeven kan tot 15 december, 12:00 uur, in het ontmoetingscen trum, 6010607. ning en aanstekelijk speelplezier. Ilja heeft zich in de afgelopen tijd bewezen in uiteenlopende orkesten en is drie maal gastsolist geweest bij het Metropole Orkest. Daarbij geeft hij les aan het Rotterdams Conservatorium. Bezetting: Ilja Reijngoud, trombone; Marius Bcets, bas; Martijn van Iterson, gitaar; Marcel Serierse, drums. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00. Zondag 14 december én maandag 15 december Een Hongaarse film met een ver zonnen woord als titel, Hukkle - een onomatopee, die je moet uit spreken als hoekléh - een klank die de hik nabootst. En dat dóét dan ook die oude boer, hikken, op zijn bankje, in dat bezadigd dóór levende, vredige dorpje aan het Balatonmeer. Maar onder de op pervlakte van dit schijnbaar onbe wogen dorp broeit wat; er spelen zich monsterlijke complotten af. Dat er iets mis is in dit aardse pa radijsje zullen oplettende kijkers overigens best wel ontdekken. Want uit wat het eerste half uur wel een EO-documentaire lijkt, ontwikkelt zich stukje bij beetje een mysterieuze thriller, een ver rassende misdaadfilm. 'Hukkle' is een buitenlandse film die het zonder ondertitels af kan. Want, spreken hoor en zie je nie mand in dat idyllisch dorpje. Toch is het verre van een stomme film: de dorpelingen maken geluid ge noeg. Er is dus wel degelijk een soundtrack, een "conceptual soundscape" zoals de filmmaker dat noemt. Betekenisvolle kleinig heden komen dan ook en vooral via het oor bij ons kijkers binnen. Maar er valt ook van alles te zien, er zijn subtiel waargenomen beel den van dagelijks ruraal leven. Maar ook van vooral vrouwelijk venijn, geschoten vanuit verrassen de camerastandpunten (Pafli maakte nogal wat documentaires). En er valt door fraai ingehouden humor heel wat af te (glim)lachen. 'Hukkle' is het speelfilmdebuut van György Palfi (1974). Hij won er tijdens de Hongaarse Filmweek de kritiekprijs mee en de debuut prijs. In San Sebastian ontving Palfi er de New Directors Aword voor. Hongarije zendt de film in om er de Best Foreign Film Oscar mee in de wacht te slepen. De film werd ook bekroond met European Film Award voor Discovery of the Year 2002, de Fassbinder Award. (Hongarije 2002, 75 min.) Let op! Twee voorstellingen: zon dag 14 en maandag 15 december, beide aanvang 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 6019577. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Scène uit 'Hukkle'. www.rabobankonline.com Steenhoffstraat 9*, tel. 602 81 32 De Stichting Wereldwinkel Soest probeert zonder winstoogmerk producten uit ontwikkelingslanden te verkopen. Een aantal impor teurs heeft contacten met vele partners in deze landen. Deze partners zijn coöperaties en orga nisaties die proberen werk te bie den aan mensen die hulp nodig hebben om een inkomen te verdie nen. Het gaat echt om landen met een hoog percentage werklozen. Zij hebben eigenlijk nooit een kans op een uitkering of een bij- of om scholing. Deze mensen zijn voor hun levensonderhoud echt afhan kelijk van eigen creativiteit en van hulp van buitenaf. Door hun pro ducten te kopen tegen een behoor lijke prijs is het niet nodig dat zij gedwongen worden om te werken voor een loon dat niet genoeg is voor de gewone dagelijkse inko pen. Honderden mensen vinden zo werk en zien daardoor kans hun gezinsinkomen te verbeteren. Kin deren krijgen zo een betere oplei ding en in hun omgeving kunnen allerlei noodzakelijke voorzienin gen betaald worden. Juist op 'de dag van de rechten van de mens' (10 december) is bet misschien goed om het niet alleen bij 'denken aan' of praten te houden. In de Wereldwinkel kunt u hun producten bewonderen en kopen. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, ©6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. V SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS KONINGINNELAAN18 SOEST - Tel. 035-5880780

Soester Courant | 2003 | | pagina 21