49 1ï 5? Ouders voelen zich overvallen 1 'lecteer! :iero-rf 'Als je goede kwaliteit levert, blijven de gasten komen' Zotteklappers dit jaar zonder Prins en Raad Sinterklaas verrast 't Vliegdorp 29 99 Bingo en gastronomie in De Drie Eiken KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Adventszingen in Vredekerk 't Vliegdorp heeft kampioen Andere deadline voor kopij en advertenties PAGINA 22 Communicatie nieuwe schoolplek ontbreekt WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 Tien jaar restaurant Porto Nuovo in Soesterberg Bridgeinstuif \SPULLENHULP Land- en luchtmacht oefenen samen Verkeerscontrole www.rabobankonline.com Klachten bezorging Soesterberg Met Odeon en Caroluskoor nS&ti-. V- i m r: de Nationale Collecte Hersenziekten Psy- Onze collecteweek is van 8 l/m 14 februari natie: www.nfgv.nl en www.hersenstichting.nl rganisaton (030) 29711 97 GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER V. Kerststol met banketspijs tr stuk ca. 750 gram 1 NERGENS tfvV. KOPER Kipfilet Kilo lisbergsla Krop SOESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Als het gemeentebestuur zoals het niet nalaat te bewerenjn- derdaad waarde hecht aan in spraak en bovendien Soester- berg serieus neemt, waar in het dorp nogal eens wordt getwij feld, dan hebben de bestuur ders in Soest nu een uitgelezen mogelijkheid om dat te bewij zen. Ze zouden dan op z'n minst nog eens alle voor- en nadelen op een rijtje moeten zetten als het gaat om de loca tie voor de nieuwe openbare school, maar veel meer nog recht moeten doen aan wat de meerderheid in Soesterberg op dit punt wil. Duidelijk is dat de gang van zaken tot nu toe een groot aantal ouders, familieleden, oppasmocders en andere betrokkenen in het verkeer de keelgat is geschoten. Was aan vankelijk de locatie Wostok bij de gemeente in beeld voor de nieuwe school (de huidige Wethouder De Haanschool moet verdwijnen in verband met de plannen tot recon structie van en nieuwbouw rond het Dorpsplein), tijdens de infor matiedag in Soesterberg in sep tember werd plotseling de hoek Kampweg-Banningstraat gepre senteerd als voorkeur van de ge meente. 'We voelden ons toen overvallen', zei een ouder tijdens de maandag in de openbare Wet houder De Haanschool gehouden bijeenkomst over deze kwestie. 'Er was geen discussie aan voorafge gaan met argumenten voor en te gen; nee, het college van burge meester en wethouders had zelf al een besluit genomen.' Leerkracht Rob Wouters was ge spreksleider van de bijeenkomst van de medezeggenschapsraad en actieve ouders. Daarin werd onder meer bekend gemaakt dat tot nu toe 227 handtekeningen zijn opge haald van inwoners die vinden dat zowel de locatie als de beoogde multifunctionaliteit van het nieuwe gebouw (met daarin het dorpshuis, de bibliotheek, een horecagelegen heid en mogelijk een peuterspeel zaal) nog eens kritisch bekeken moeten worden. Het gemeentebe stuur kan hierover van hen een brief tegemoet zien. Men zal ook individuele -in eerste instantie de Soesterbergse- raadsleden bena deren om toch vooral de voor- en nadelen goed tegen elkaar af te wegen en naar de 'stem van Soesterberg', vooral dan die van de meest betrokkenen, te luisteren. Daar is alle gelegenheid toe, want het voorstel voor de nieuwe school is van de raadsagenda van decem ber gehaald en naar het nieuwe jaar verschoven. Een bezwaar tegen de locatie Kampweg-Banningstraat is dat dit kruispunt een drukke verkeersader is. Bij realisering van een school op deze plek gaat men voorbij aan het aspect van de verkeers(on)veiligheid. Het is bo vendien een plek, die mogelijk (hangjongeren aantrekt. Dat is nu al het geval en dat zal naar men vreest erger worden als het gebouw een multifunctioneel karakter krijgt. In eerste instantie was ook Mercu- 8.00-20.00 8.00-18.00 ngen en/of zetfouten voorbehouden. I aan personen ouder dan 16 jaar Eigenlijk was het een grote gok, maar Rudolfo Ezzi beschouw de het als een uitdaging toen hij in 1993 aan de Rademaker- straat 32 zijn Italiaans speciali teitenrestaurant Porto Nuovo begon. Hij slaagde erin van het restaurant een trekpleister te maken, die vandaag op de dag af na tien jaar, nog volop in de belangstelling staat van hen die graag eens buiten de deur eten. Hij bouwde in de loop der ja ren een groep vaste bezoekers op, niet alleen uit Soesterberg maar uit de hele omgeving, maar bijvoorbeeld ook uit Arn hem en Den Haag. Zelf is hij niet verbaasd over zijn succes: Als je goede kwaliteit le vert, blijven de gasten komen', zegt hij. En kwaliteit levert hij. Daarvan getuigen onder meer de positieve beoordeling door 'mystery guests', de certificaten van brancheorgani saties en de verschillende prijzen die hij in de loop der jaren op ho- recagebied won. Er blijkt uit dat het aanbod in Porto Nuovo een goede afspiegeling is van de Itali aanse keuken en van de warme at mosfeer die zo kenmerkend is voor Italiaanse restaurants. Rudolfo Ezzi is al jaren in Neder land. Op 21-jarige leeftijd kwam hij bij toeval in Nederland terecht. Hoewel hij een opleiding voor ac countant had gehad, liep h>j voor al warm voor werk in de horeca. In Nederland besloot hij dan ook het restaurantvak te leren, uiteraard in Italiaanse restaurants. Hij leerde alle facetten van het restaurantvak. In 1988 was hij zover dat hij be sloot een eigen restaurant te begin nen. Spakenburg was zijn eerste vestigingsplaats. Na een succesvol le periode daar zocht hij een nieu we uitdaging en verkocht hij de zaak, die overigens nu nog bestaat. Zijn oog viel in Soesterberg op wat hij 'de perfócte locatie' noemt. Op 10 december 1993, vandaag op de dag af tien jaar geleden, opende hij zijn restaurant Porte Nuovo. Zijn eerste gasten waren uiteraard inwoners van Soester berg, maar ook Amerikaanse mi litairen die toen nog op de vliegba sis Soesterberg waren gelegerd. Zij kwamen vooral voor de 'snelle hap': pizza's. Na hun vertrek gin gen Ezzi en zijn -meest Italiaan se- medewerkers zich meer toe leggen op de oorspronkelijke, ge varieerde en rijke Italiaanse eetcul tuur. De pizza en de pasta ontbre ken uiteraard niet op dc zeer uit gebreide menukaart, maar Porto Nuovo is vooral ook gespeciali seerd in vlees- en visgerechten. C l Dat daar een goede wijn bij hoort, spreekt vanzelf: er is keus uit een twintigtal mooie, klassieke wijnen. De wijnkaart vermeldt in een dui delijke tekst waarom welke wijn bij de gerechten worden aanbevolen. Rudolfo Ezzi laat zijn gasten graag een ontdekkingsreis maken door de gevarieerde, telkens weer ver rassende Italiaanse keuken. Hij adviseert hun steeds een ander di ner samen te stellen, zij het pas send bij hun voorkeuren en bij het seizoen. De vriendelijke, attente bediening en de gezellige, warme sfeer en inrichting van het restau rant zijn een begrip geworden in Soesterberg, de/egio en ver daar buiten. Ezzi gaat dan ook de toekomst vol vertrouwen tegemoet, vooral ook dankzij de bezoekers die inmiddels tot de vaste gasten gerekend kun nen worden. Zij zullen ongetwij- Het gezellige, warme interieur van het Italiaans specialiteitenres taurant Porto Nuovo aan de Rade- makerstraat 32 in Soesterberg. Foto: Eemland Pers. feld vandaag niet ontbreken, de dag van het tienjarig bestaan van Porto Nuovo. Ook voor de ande re bezoekers krijgt een bezoek aan het restaurant een extra feestelijk tintje. Wie de bon meebrengt die vorige week in de Soester Courant heeft gestaan, krijgt bovendien nog tien procent korting op de reke ning. Ristorante Porto Nuovo aan de Rademakerstraat 32 is zeven da gen per week geopend van 16:00 tot 23:00 uur. 88 0346-354009, e-mail info@portonuovo.nl Websi te wmv.portonuovo.nl Voorafgaand aan het kerstdi ner in ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg staat voor vrij dag 19 december de traditione le kerstbingo op het program ma. Op Tweede Kerstdag is er een gourmetparty. Deze activi teiten zijn bedoeld voor alle 55-plussers in Soesterberg. De balletjes voor de eerste bingor onde rollen om 20:00 uur voor de eerste keer, maar de zaal is al om 19:00 uur open. De kaarten kosten 3,50 inclusief een kopje koffie. Op initiatief van de werkgroep ontmoetingscentrum De Drie Ei ken is er ook weer het traditione le kerstdiner. Vrijwilligers serveren het op maandag 22 december. De eerste gang wordt om 19:00 uur opgediend. Het menu ziet er als volgt uit: beenham met meloen; heldere aspergesoep met tuinkrui den; kip cordon bleu met cham pignonsaus; aardappelkroketten; gebakken aardappelen; gegrati neerde witlof; stoofpeertjes; aard- beienbavarois met perzikensaus; koffie met bonbon; glaasje wijn De kosten bedragen 15,00. Men kan zich opgeven tot 17 december, 12:00 uur," in De Drie Eiken. Maximaal 60 deelnemers. Op Tweede Kerstdag, vrijdag 26 december, is het ontmoetingscen trum omgetoverd in een gezellig gourmetrestaurant. Hier kunnen 55-plussers vanaf 17:00 uur te recht. Op het menu staan diverse vleessoorten, sla, sausjes, stok brood, ijs, een kopje koffie met bonbon en een glaasje wijn. De kosten bedragen 10,00. Opge ven kan tot 20 december, 12:00 uur, in De Drie Eiken (maximaal 50 deelnemers). Bridgeclub Soesterberg houdt zon dag 14 december de maandelijkse instuif. Zowel thuisbridgers als clubspelers kunnen meedoen. De instuif vindt plaats in ontmoetings centrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein en begint om 13:30 uur. Tot 13:15 uur kan men zich, zowel als koppel als individueel, intekenen. Deelname is gratis. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijdcn: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl ry in beeld als mogelijke vesti gingslocatie van de nieuwe open bare school. Hier is echter onvol doende ruimte, dus deze plek is terecht afgevallen. In eerste instan tie viel de keus op Wostok. Een groot aantal ouders is hier voor stander van, ook al omdat in de toekomst een uitbreiding van Soesterberg met jonge gezinnen aan de oostkant van het dorp te verwachten is. Achter het Kontakt der Kontinenten bijvoorbeeld is een aanzienlijke uitbreiding met woningbouw gepland. Kortom, er zijn nogal wat bezwa ren tegen de plek Kampweg-Ban ningstraat en argumenten voor Wostok. Maar als de communica tie hierover met het gemeentebe stuur net zo verloopt als tot nu toe -in feite is die er niet geweest- dan vreest het merendeel van de ouders van de 150 leerlingen dat er een besluit wordt genomen over hen, meer precies: hun kinderen, maar helemaal zonder hen. En dat in de gemeente Soest waarzie de inleiding. U Li A U T O B E O R IJ F de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 De Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht houden deze week een grote gecombineer de oefening in de omgeving van Grave in Noord-Brabant. Aan de oefening Falcon Guard doen Apa che gevechtshelikopters van de vliegbasis Gilze-Rijen, Chinooks en Cougar transporthelikopters van de vliegbasis Soesterberg en drie oompagnieën van de 11 Air Manoeuvre uit Schaarsbergen mee. Gedurende de oefening wordt zo wel overdag als 's avonds gevlogen. Zaterdag 13 december zondag 14 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; heren koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, §8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, §8352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §80900-8844; alarmnummer:§81.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ^06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ÉS352391. Grof vuil, 880800-7662000. Bij een verkeerscontrole op de Kampweg heeft de politie zater dagmiddag tussen twee en drie uur vijf automobilisten bekeurd. De reden van de boete varieert van het niet dragen van de veiligheidsgor del tot het overschrijden van de maximumsnelheid en het rijden met een ongeldig rijbewijs. Of het een wereldprimeur is, zal moeilijk te achterhalen zijn, maar uniek is het wel: de carna valsvereniging De Zotteklap pers in Soesterberg heeft voor het eerst in haar 13-jarig be staan geen prins en ook geen Raad van Elf. 'We hebben het dit jaar niet voor elkaar gekre gen', zegt voorzitter Jan Dokter berustend. Burgemeester Koos Janssen hoeft volgend jaar dus niet zijn traditionele bezoek aan Soesterberg te brengen om daar de sleutel van de gemeen te aan de prins te overhandi gen. Volgens Dokter kostte het eigenlijk elk jaar al veel pijn en moeite om een Prins of Prinses en een Raad van Elf bij elkaar te krijgen. Daar om heeft het bestuur besloten om het dit jaar zonder te doen. 'Dat is voor het eerst,' zegt hij. 'Een paar jaar geleden hadden we ook al eens geen prins, nog wel een Raad van Elf. Maar dit jaar zijn we er niet toe kunnen komen om een Prins en een Raad van Elf te kie zen.' Op 11 november zijn De Zotte klappers dan ook zonder hen van start gegaan voor het nieuwe car navalsseizoen. Daarom zijn de feestelijkheden dit jaar voor het eerst in een ander jasje gestoken. 'We hebben besloten om die het leuk lijkt, het carnaval toegankelij ker te maken voor iedereen door te kiezen voor gezellig feesten. De uit- en thuisfeesten blijven hetzelf de, behalve het kindercarnaval, dat door te weinig animo helaas komt te vervallen.' De Zotteklappers zijn wel blij dat het seniorenfeest en het feest voor de verstandelijk gehandicapten gewoon door zal blijven gaan, net zoals de thuisfeesten in café De Gouden Leeuw aan de Radema kerstraat, gedurende de carnavals dagen omgedoopt in De Leutbun- ker. Daar vindt ook het eerstvolgende thuisfeest plaats, aanstaande zater dag. Het thema is: Bij ons in de Jordaan. Medewerking verleent door de zanger Ruud Zeumers. Aanvang van het feest 21:00 uur. Over de volgende feesten zullen de Zotteklappers door middel van posteraankondigingen meer laten weten. Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes ter Courant op donderdag na bezorgd. Zondagavond 14 december om 19:00 uur vindt weer de traditionele jaarlijkse zang- en muziekbijeen- komst plaats, georganiseerd door de plaatselijk Raad van Kerken. Dit maal wordt het niet 'Volkskerstzang' ge noemd, maar 'Zingen in Ad vent'. De klemtoon ligt op de liederen van verlangen naar de komst van het Licht. Medewerking aan deze dienst wordt verleend door het harmonieorkest Odeon o.l.v. Gerrit de Weerd en het Caroluskoor o.l.v. Jan de Groot, m.m.v. organist Elmer de Zwart. Ds. Bas Nawijn ver zorgt de overdenking. Als toegift zal Odeon na de dienst nog een keer het sprook je 'De zelfzuchtige reus' van Oscar Wilde uitvoeren, op mu ziek van Sibelius (met Bas Na- wijn als verteller). Dit muziek stuk maakte deel uit van het prachtige najaarsconcert dat Odeon op 29 november jl. gaf. Besloten wordt met een medley van kerstliederen. De deuren van de Vredekerk zijn vanaf half zeven open. Om tien voor zeven begint Odeon met enkele inleidende liederen. Iedereen is van harte welkom. De toegang is uiteraard gratis. Er zal een collecte worden ge houden als bijdrage in de kos ten. ^KALEE-y' .KAlEt !uT**V^KALEf Zaterdagmorgen stonden op het terrein van Abrona, waar de voetbalvereniging 't Vlieg dorp noodgedwongen gebruik van moet maken, spelers Dl tegenover de D3 van Jonathan uit Zeist. De ploeg van Edwin Kalee kon kampioen worden. In een sportieve wedstrijd van bei de ploegen bleken de elf van 't Vliegdorp te sterk voor Jonathan. Vliegdorp won de wedstrijd met 7- 1. Ondanks de overwinning was trainer/coach Kalee niet geheel tevreden. Tijdens de wedstrijd had hij meerdere malen gehamerd om het spel breed te houden maar door wat hij noemde onnodig bal verlies kreeg Jonathan een aantal kansen. Dit resulteerde in het eni ge doelpunt voor de tegenpartij. De spelers waren uiteraard blij met hun overwinning. Het supporterle gioen, dat altijd bij de wedstrijden en training van de Dl aanwezig is, was niet minder enthousiast. Voor zien van de muts met clubkleuren stond men te zingen en te klappen voor het winnend team. Dat deze overwinning niet op zich stond, bleek later toen bekend werd dat de spelers van de E2 ook hun wedstrijd hadden gewonnen en za terdag aan een gelijkspel genoeg zouden moeten hebben om ook de wintertitel te pakken. Het was vorige week dringen voor het hek van het trainings veld van de voetbalvereniging 't Vliegdorp aan de Kerklaan. Normaal gesproken staat het hek open zodat de voetballer tjes direct met trainen kunnen beginnen. Het was voor de kin deren in eerste instantie ondui delijk wat de reden van het ge sloten hek was. Sommigen zeiden: het heeft niet eens geregend, dus de training kan niet zijn afgelast. Al snel werd het duidelijk dat het om een bijzonde re trainingsmiddag ging. Bij aan komst op het terrein werden de kinderen voorzien van een klepje in de vorm van een stoomboot. 'Zou Sinterklaas dan ook nog bij ons komen', hoorde je ze zeggen. Of hij zou komen, was op dat mo ment nog niet bekend. Wel hadden Helga Bekker en Rita de Jager, samen met een aantal ouders, een leuk trainingsparcours uitgezet. De kinderen van de Kaboutergroep en de F- en E-teams mochten een aantal spelletjes doen. Bij de een moesten ze op het doel schieten dat werd verdedigd door Nick de Jonge. Hij had moeite met het te genhouden van de bal want de jeugd was van plan haar beste beentje voor te zetten. Tijdens het spel ineens een viertal Zwarte Pieten op het veld. Ze gin gen gezellig meedoen. En inder daad, Sinterklaas en z'n hoofdpiet kwamen ook het veld op. Nadat de kinderen de Sint en de hoofdpiet persoonlijk hadden begroet en zij hadden meegedaan met een aantal spelletjes liep men naar de kanti ne van de tennisvereniging waar de Sint voor iedereen een cadeautjes had. Ook enkele ouders werden in het zonnetje gezet. Nadat het Spaanse gezelschap een paar keer door de kinderen was toegezongen, was het tijd om te vertrekken, korte tijd later gevolgd Het was een gezellig gedoe tijdens de jeugdtraining van 't Vliegdorp toen Sinterklaas en enkele Pieten op bezoek kwamen. door de kinderen. Volgens een van de aanwezige ouders was het een leuke en gezellige Sinterklaasmid dag. Hij hoopte dat de Sint vol gend jaar weer aanwezig zou zijn tijdens een training. In verband met de feestda gen verschijnen de laatste twee uitgaven van de Soester Courant op een andere dag. Deze zullen respectievelijk op dinsdag 23 en dinsdag 30 december worden bezorgd. Omdat er eind december ook enkele productiedagen uitval len, heeft een en ander conse quenties voor de uiterste inle- vertermijn van advertenties en de deadline van de redactie. Advertenties Advertenties voor de editie van dinsdag 23 december die nen uiterlijk vrijdag 19 decem ber vóór 15:00 uur te zijn inge leverd. Advertenties voor de editie van dinsdag 30 december die nen uiterlijk maandag 29 de cember vóór 10:00 uur te zijn ingeleverd. Redactie Kopij voor de editie van dins dag 23 december dient uiterlijk vrijdag 19 december vóór 12:00 uur te zijn ingeleverd (sportkopij zondag voor 12:00 uur). Kopij voor dc editie van dins dag 30 december dient uiterlijk zaterdag 28 december te zijn ingeleverd. Wij rekenen graag op uw be grip- Advertentieafdeling en redac- tie van de Soester Courant.

Soester Courant | 2003 | | pagina 23