De Saegher wil nog geen champagne Éi' www.autosmeemg. n i Red Stars komt van heel ver tars Soest werpt periodekampioen terug WZ'49 zakt vervaarlijk af in le klasse Afronding laat te wensen over bij BDC U&>* Firtina'93 staat voor uitbreiding 3 StoWÈtóW vf h Centrurr Stam/SoVoCo blijft verder weglopen van concurrentie VOLLEYBAL SMEEING mmmmm mm VOETBAL- zondag ZAALVOETBAL soestekScourant Zaalvoetbalvereniging viert tienjarig bestaan SEC kan geen afstand nemen FUTSAL Eindelijk weer eens 3 punten voor DVS HANDBAL Plichtmatige overwinning KVO BASKETBAL PAGINA~28 WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 29 Voorlopig een concurrent minder in brede toplaag Handballers helpen teruggevallen Gazellen in het zadel: 24-28 van onderkant .RJ-ldJiETiy MM- &f) ■ïVrtV$,XU>f 'V^ij Champagne? Met oud en nieuw misschien, maar verder wil Derk de Saegher er nog niets over horen. Zijn dames- ploeg van Stam/SoVoCo nam in het weekeinde nog meer af stand van DOK, Dynamo en DIO/Bedum, maar er wordt met geen woord gerept over een eventueel kampioenschap. De voileybalsters hadden zaterdag in Deventer geen kind aan DeVol- Co (15-25, 16-25, 16-25, 21-25). Dynamo liet ook weer een set lig gen en staat nu op zes punten ach terstand. DOK (7 punten achter stand) degradeerde DIO/Bedum tot een sparringpartner, zodat DIO is afgehaakt in de race om de titel. Zaterdag is het Dynamo-DOK, zodat de twee overgebleven con currenten waarschijnlijk beide punten gaan inleveren en Stam/ SoVoCo, als het thuis met 4-0 van Alterno wint, verder kan uitlopen. 'Pas als we over een week of vier meer dan tien punten voorsprong hebben, kun je serieus aan het kampioenschap gaan denken', stel de trainer/coach De Saegher. Hij verwacht dat zijn team meer reke ning moet houden met DOK dan met Dynamo. 'DOK heeft van ons met 4-0 verloren, maar laat verder bijna niets liggen. Dynamo en DIO krijgen we nog thuis, maar we moeten ook nog naar DOK toe.' Voordat het zover is, speelt Stam/ SoVoCo twee wedstrijden tegen Vrevok uit de eredivisie met als inzet een plek in de kwartfinale van het nationaal bekertoernooi. Het belang van dit dubbelpro gramma reikt volgens De Saegher verder, want Vrevok is hekkenslui ter in de eredivisie en Stam/SoVo- Co lijstaanvoerder in de eerste di visie. Blijft dat zo, dan ontmoeten beide teams elkaar in het voorjaar opnieuw in de strijd om een plek in de hoogste klasse. Bij bekerwinst op Vrevok weten de speelsters van de Soester club dat ze Vrevok kunnen hebben en dat gevoel kan van invloed zijn op de eventuele p/d-reeks aan het eind van het seizoen. De Saegher: 'Vre vok moet elke week alles geven om wat puntjes te sprokkelen, wij hebben het meestal gemakkelijk. Voor Vrevok zijn dit twee gewone wedstrijden, want wij zijn niet be ter dan AMVJ of een van de an dere ploegen uit de eredivisie. Voor ons worden het topwedstrij den.' Stam/SoVoCo speelt eerst thuis, op woensdag 17 december om 20:30 uur in sportzaal De Bunt. De return in Nieuwegein is op zondag 4 of donderdag 8 januari. Heren Ook de heren van Stam/SoVoCo zijn nog verwikkeld in de beker strijd en spelen 16 december de kwartfinale tegen Salvo'67. Be langrijker is echter de competitie, waarin de Soesters een punt dich terbij koploper Unicomus kropen. Het verschil is nu nog maar twee punten. Dat zijn twee setzeges en in de competitie zijn nog minimaal 52 sets te spelen. Stam/SoVoCo boekte zaterdag de eerste 4-0-zege. Dat gebeurde ten koste van ASVU dat alleen in het begin van de eerste set tegensput terde en in de vierde set even dwarslag. De Soesters hadden dat vooral aan zichzelf te wijten, om dat ze zich lieten misleiden door het rommelige spel van de gasten. Uiteindelijk kwam het allemaal goed: 25-19, 25-18, 25-17, 25-23. Bij Stam/SoVoCo begon Remco Holtenrust in de basis en zette Jur- jan van Slooten in de derde set een ander aankomend talent in het veld. Geerlof Verstoep verving toen routinier Brad Taylor. Stam/SoVoCo moet vrijdagavond in Huizen Marcel Swart missen wegens een liesblessure. Hij is de belangrijkste passer van de ploeg. In de wetenschap dat Unicornus en Keistad elkaar treffen, is het mogelijk dat Stam/SoVoCo nog meer in de buurt van de eerste plaats komt of die wellicht over neemt. De stand aan kop is: 1. Unicornus 9-35, 2. Stam/SoVoCo 9-33, 3. Keistad 9-31,4. US 9-29. De rest staat op grote afstand. Kerkpad Zuidzijde) UNITED CARDEALERs); AUTO J Totally driven! OOK VOOR UW NIEUWE OF GEBRUIKTE MITSUBISHI... De uitslag doet anders vermoe den, maar zo simpel was de 2- 0-zege van Soest op Zeeburgia niet. De blauwwitten hadden hun handen vol aan de beweeg lijke Amsterdammers die goed combineerden, maar die er niet in slaagden veel kansen te scheppen. Soest begon de wedstrijd, met de van een blessure herstelde Patrick Gierveld en doelman Reijer Ran weer in de basis, voortvarend aan het duel. De ruim 350 toeschou wers zagen een hardwerkend, maar rommelig spelend Soest het eerste halfuur kansen krijgen. Koen Sue- ters mikte net over, maar in de 16e minuut wist Richard Pietersen een afgeslagen schot van Sueters be heerst af te ronden, strak en zoals het bij Pietersen hoort snoeihard: 1-0. De kleine geblokte aanvaller Pietersen was echter niet tevreden over zijn wedstrijd. 'Ik miste teveel kansen.' Vreemd genoeg kwamen de gasten na die treffer sterk terug, en aan geluk ontbrak het de thuisclub niet. Vlak voor rust wierp doelman Reijer Ran zich met een ware doodsverachting voor de voeten van een Amsterdamse spits, en hield zo de nul vast tot de rust. Na de hervatting ging Zeeburgia op jacht naar de gelijkmaker, en er ontstonden hachelijke momenten voor het doel van Ran, maar die weerde zich kranig. Ook de thuis club kreeg kansen door goed uit gevoerde counters, Pietersen mis te na een zuivere voorzet van Jor- die Brouwer voor open doel, wat even later Sueters hem nadeed. Zeeburgia had in de 70e minuut de pech dat de uitstekend spelende Peter de Wit de bal van de doellijn haalde, nadat Ran al geklopt was. VOETBAL-zaterdag Donkere wolken beginnen zich samen te pakken boven sport park Zonnegloren aan de Èem- weg. WZ'49 dat zich probeert te handhaven in de eerste klas se, verloor zaterdag van hek kensluiter Swift uit Amster dam. En aangezien ook de Me- rino's en HCSC de volle winst pakten, naderen die drie clubs WZ'49 op korte afstand. 'We krijgen nu nog voor de win terstop de uitwedstrijden tegen HCSC en Swift, en die zullen we echt moeten winnen', aldus trainer Ronald Heerschop. Slechter kon de wedstrijd voor de thuisclub niet beginnen, want als je al na drie minuten op achterstand komt, dan wordt het als counter- ploeg echt moeilijk. WZ'49 had nog wat cadeaus over van de Sint, want de eerste en laatste tegentref fer waren regelrechte surprises uit de Spaanse zak. In de derde minuut mocht Terhaar van de gasten geheel vrij intikken: 0:1. ,En in de slotfase zette Hidde Reitsma de bal goed voor, maar helaas voor eigen doel, waar Moe- stafa Aharouay klaar stond: 0-3. De groenwitten probeerden de wedstrijd te keren, en het eerste half uur was dan ook voor de thuisclub. De Amsterdammers konden alleen maar gevaar stich ten uit dode spelsituaties en be perkten zich tot verdedigen. Er kwamen wat kansen voor WZ'49, maar de spitsen troffen geen doel. Johan Walen mikte nog wel op de bovenhoek, maar doel man Buursema tikte de bal over. Maurice Eijpe kwam na de hervat ting in het veld voor Paul Hilhorst, maar het scherpe was er van af. De thuisclub mocht van geluk spreken dat Vertegaal voor leeg doel verzuimde de wedstrijd op slot te doen. De bal trof buiten bereik van Robert Hagen de staan der. In de 54e minuut kreeg Wob- be-Jan Reitsma geel voor onbe suisd inkomen, nog geen twee mi nuten later gevolgd door de twee de kaart. Reitsma moest vertrek ken van de matig leidende arbiter Westland uit Purmerend. Heer schop: 'Ik zag het aankomen, die tweede kaart, ik wilde hem gaan wisselen, maar zijn vervanger was nog niet warm gelopen.' De groenwitten werden in die fase sterker en de gasten kwamen on der druk te staan. Grote mogelijk heden voor Schaap, Eijpe en Reitsma gingen verloren. Op het moment dat de gelijkmaker er aan zat te komen, maakte tot verbijste ring van de 100 toeschouwers Swift de 0-2. Hagen stond te ver voor zijn doel en Terhaar scoorde met een fraaie lob. Peter Wolfsen werd vervangen door Rick de Ko ning, maar het tij kon niet meer gekeerd worden. WZ'49 heeft nu al driemaal op rij van Swift verlo ren. 'Ongelukkig' Heerschop: 'Het is een Angstgeg- ner voor ons, maar we hebben wel wat ongelukkig verloren. De goals werden cadeau gegeven. We her stelden goed met tien man en toen zag ik weer vuur in de ploeg. Het was jammer dat we de kansen toen niet benutten'. Een smet op de wedstrijd was nog dat een gefrus treerde Hidde Reitsma na afloop nog een gele kaart kreeg voor een opmerking naar de scheidsrechter. De clubleiding nam de gelegen heid te baat om een aantal mensen een plaquette uit te reiken vanwe ge hun speciale verdiensten voor Firtina'93. Zo mochten onder an deren Saban Aksit en Zeki Kurt naar voren komen. Niet alleen spe len zij vanaf het eerste seizoen in de hoofdmacht, ze hebben ook verschillende bestuurlijke taken op hun schouders genomen. Op dit moment zijn er twee teams in de competitie van de KNVB actief, maar op de wachtlijst staan veel voetballiefhebbers te trappe len om ook te kunnen gaan spelen. Volgend seizoen zal er in elk geval een derde team worden opgesteld. Of er een vierde ploeg aan wordt toegevoegd, hangt af van de be schikbaarheid van kaderleden, zo als een teamleider, laat Yusuf Al- tuntas weten. Met bijna honderd gasten was de gezellige receptie druk bezocht. Wethouder Harry Witte signeert de zaalvoetbal die hij overhandigt aan Zeki Kurt van Firtina'93. Foto: Foto Bell Voor nog meer sfeer zorgde de volksdansgroep Zwarte Meer. De bezoekers konden zich tegoed doen aan een koud buffet uit de Turkse keuken met onder meer gevulde wijnbladeren en gevulde paprika's. X GEVRAAGD V f VASTE BEZORGERS J in Soest voor de Aanmelden: tel. 60141 52 VOETBAL zaterdag SEC had op de Bosstraat-West een goede slag kunnen slaan door van VOP te winnen. In dat geval hadden de Soesters nu de negen de plaats ingenomen met ruime voorsprong op vier van de vijf ach tervolgers. De groenwitten beleef den echter een slechte middag en gingen met 1-3 onderuit. VOP, een week eerder op eigen veld niet opgewassen tegen SEC (0-1), won daarmee eindelijk weer eens op vreemde bodem. Bovendien verliet de ploeg de laatste plek in de vijf de klasse C en klom het naar de elfde plek, met een wedstrijd en drie punten minder dan SEC. VOP had voor rust een 0-2-voor- sprong. Die werd in de tweede helft verkleind door Wim Turks- ma, maar het laatste woord was aan VOP. Na vijf duels zonder overwinning heeft DVS eindelijk weer eens drie punten behaald. De Soester for matie won met 6-2 van het Bun- schoter Vebo'78 en revancheerde zich daarmee voor de 4-2-neerlaag in de openingswedstrijd van het seizoen. DVS domineerde in Beu kendal, maar sprong slordig met de kansen om. Verdedigend wer den de gastheren nauwelijks op de proef gesteld. In de dertiende mi nuut opende Michel Vlaswinkel de score en voor rust zorgde hij ook voor de 2-0. Pas na 3-0 (Wessel van Veen) de den de gasten in de 36c minuut wat terug. Marcel van Essen schoot nog tweemaal raak en de laatste treffer kwam op naam van Van Veen. Een falend Smeeing/BDC heeft het ver teruggevallen De Gazellen in het zadel gehol pen. De Soester ploeg miste za terdagavond in Spleasure Cen trum te veel kansen om te win nen en daarmee alleen de der de positie in te nemen. Door de 24-28-nederlaag tuimelde de handbalploeg zelfs naar de zes de plek. De Gazellen had net vijfmaal ach ter elkaar verloren cn reisde zon der de twee vaste opbouwers Wil lem Vecnendaal en Sami Lipovio- ca af naar Soest. David van Bolde ren van de Doetinchemse club nam echter het voortouw en hielp zijn ploeg aan een verdiende 4-9- voorsprong. Het was dat Manasse Wisse niet wilde meewerken aan een feestje van de tegenstanders, anders was de schade nog groter geweest. Hij pareerde twee straf- worpen en sloeg met geweldige reflexen nog eens vier keer de bal bij zijn doel vandaan. Daardoor geïnspireerd begon Koen Smeeing zich ook met de wedstrijd te bemoeien. Met drie treffers bracht hij de achterstand terug tot 8-10. Direct na rust ging de 22-jarige opbouwer op de inge slagen weg voort en met vier rake pogingen achter elkaar was het in eens 13-14. Volgens trainer/coach Paul van den Deijssel bepaalden de linker hoekspelers van beide teams daar na het verschil in de wedstrijd. De laatste weken luid bejubelde Jos Lans kwam zaterdag niet uit de verf en vond in de Doetinchemse sluitpost een lastpost. Aan de an dere kant scoorde Van Bolderen een hattrick en nam De Gazellen een naar later bleek beslissende voorsprong van 13-17. Van Bolde ren, evenals Koen Smeeing goed voor tien doelpunten, zou later nog vaker scoren. Lans bleef steken op drie doelpunten. In het sportieve duel strooiden de scheidsrechters Martin en Peter Scherhage met tijdstraffen en maar liefst vijftien strafworpen. In de slotfase werd Smeeing/BDC nog een keer in de gelegenheid gesteld om dichterbij te komen. Het scheidsrechterskoppel gaf rood aan Ralf Schimmel na een overtreding op Charles van Kordelaar. De nu merieke meerderheid werd niet uitgebuit, want Smeeing/BDC bleef falen in de afronding. Van den Deijssel accepteerde het verlies in de zin dat De Gazellen verdiend won. Hierdoor verloor Smeeing/BDC overigens ook de ongeslagen status in Spleasure Centrum. Vooraf was eigenlijk al duidelijk dat KVO zou gaan winnen bij Wolderwijd. Dat gebeurde dan ook, al was er geen sprake van een sprankelende wedstrijd. De Soes- terbergers schoven hun gastheren en -dames plichtmatig aan de kant: 9-14. De start was veelbelovend, want al snel stond er 0-3 op het scorebord. Doordrukken kon KVO evenwel niet en daarom was de marge van drie doelpunten ook in de rust nog actueel. Daarna nam KVO vlot meer afstand (5-11) en was de rest van de wedstrijd een formaliteit. In de komende twee duels, uit te gen Huizen en thuis tegen DWS, moet KVO bewijzen of het in staat is te blijven meedingen naar het kampioenschap. Red Stars speelde zaterdaga vond een van de slechtste wed strijden van dit seizoen, maar won toch -zij het op het nip pertje- met 79-76 van Binnen land. De lager geklasseerde Barendrechters hadden 38 van de 40 minuten voor gestaan, eenmaal zelfs met 15-36. Het verschil tussen de dramatische eerste helft en het betere vervolg daarop zat hem, zo vond invaller coach Peter van der Neut, in de verdediging. Binnenland schoot vanaf de openingsminuten van af stand raak, maar Red Stars bleef vaak apathisch verdedigen. Met onder meer zeven driepunters werkte Binnenland geslepen aan een wassende voorsprong. In het begin van het tweede kwart be droeg die even meer dan twintig punten, halverwege de wedstrijd hadden de basketballers uit Soest het een en ander goedgemaakt: 36-49. Binnenland, dat slechts één wissel speler had, moest zich inmiddels ook zorgen gaan maken om de foutenlast en nam daarom in de defensie nauwelijks nog risico's. Aanvankelijk maakte Red Stars daar te weinig gebruik van, maar een eindsprintje in de derde perio de was goed genoeg om tot zes punten te naderen en de reële hoop op succes overeind te hou den. Red Stars pikte aan, maar kwam pas in de slotfase echt langs zij. De twee laatste minuten waren zeker niet ontbloot van spanning en hilariteit, maar de punten ble ven in Soest. Van de thuisclub kwamen vijf spelers uit boven de tien punten. Dames Na een puike serie van vijf over winningen verslikten de dames van Red Stars zich in het zwakke Dun- ckers, waarvan onlangs nog met ruim verschil was gewonnen. In Hilversum had Red Stars geen wissels bij zich en dat brak de ploeg op. Desondanks mag de vraag worden gesteld of de 59-46- nederlaag nodig was geweest. Met nog een duel te gaan, staat het vast dat Red Stars als derde zal eindi gen in de najaarscompetitie. Foto: Foto Bell Jos Lans, de laatste weken luid bejubeld, kwam er zaterdagavond niet aan te pas. Althans, de sluit post van De Gazellen bleek voor hem een lastpost. Het niet afronden van de kansen kostte Smeeing/ BDC de wedstrijd. atie gelegen, VRIJSTAAND met ruime garage. n2, inh. ca. 6OO1T)1 Ind.: Jaapkamer met badkamer afel), stahoge kelder, inte openhaard partij, jken met werkplek, aansluiting t. Begane grond voorzien van izen en vloerverwarming, astrap, badkamer, 4 diepe, vaste inbouwkasten. J6.000,- k.k. piii.111 tij De gasten troffen daarna nog de lat en de paal. Intussen was Nick Timmerman in het veld gekomen voor Mark van der Lee. In de 84e minuut lanceerde Jaap ten Haaf met een diepe bal Pieter- se die de doelman op zijn weg vond. In de 90° minuut kwam Ger- do Kuenen nog even voor Ali Ko- cyigit opdraven. Kuenen nam zijn kans waar en in de toegevoegde tijd tekende hij bijzonder fraai de 2-0 eindstand aan. Pietersen: 'Ik ben wel blij met deze overwinning, maar ik had meer goals moeten maken. Maar de doelman was erg goed. Volgende week De Bilt uit, die moeten we kunnen pakken.' De aan het eind van het seizoen vertrekkende trai ner Hans de Wit was vol lof over zijn jongens. 'We hebben verdedi gend goed gespeeld, weinig kansen weggegeven. Er werd scherp ge speeld, maar we hadden de kansen beter moeten benutten. Ik heb Gadegeslagen door teamgenoot Jelle Huizenga, omspeelt Jordie Brpuwer een tegenstander. De Soesters consolideerden hun kop positie in de tweede klasse en wezen Zeeburgia (voorlopig) terug naar het tweede plan. Foto: Foto Bell vandaag geen zwakke spelers ge zien. Ik denk dat we volgende week alleen bovenaan staan.' itie in het kleinschalige apparter De Parkhor gelegen 3-KAMER IG (1987) met zonnige tuin, Woonopp. ca. 75m2, inh, ca. ng is zeer gunstig gelegen nabij 5-station Soest-Zuid. garderobenis, voorraadkast, ers, badkamer met douche en asmachine en droger, woonka- rketvloer en deur naar de tuin kindvriendelijke woonwijk NG ('75) met vrijst. jrceelopp. 149m2, inhoud e veel mog. biedt voor d.: Entree, toilet, ruime te keuken met deur naar Verd.: 3 slaapk. w.v. 1 adk m. douche, wastafel, lansl wasm. Zolder: Vaste I ('98), ruime zolder. WONING (1985) met stenen :uin met gunstige zonligglng. toilet, ruime woonkamer met naar verzorgde tuin, open mo- inbouwapp. 1e Verd.: Over- jpk 3e slaapkamer met Frans met 2e toilet, ligbad, douche wastafel. Zolder: vaste trap net C.V -opstelling, aansl. veel bergruimte. Zolderkamer. 3en 5e kamer te realiseren. Berg- pp.: 216m2, inhoud ca. 35Qm3. 289.000,- k.k. Zonder dat er gespeeld werd, heeft Harry Witte Firtina'93 aangemoedigd. De sportwet houder stak de zaalvoetbalver eniging eën hart onder de riem en sprak de hoop uit dat het eerste team er dit seizoen in slaagt de landelijke eerste divi sie te bereiken. De Soesters draaien een klasse lager in de top mee. Witte was zaterdagavond in De Schoof een van de gasten tijdens de receptie die Firtina'93 hield ter gelegenheid van het tienjarig be- I staan. Hoewel tien jaar volgens het protocol van de gemeente geen officieel jubileum is, kwam Witte niet met lege handen. Hij nam een zaalvoetbal mee, die hij ter plekke signeerde. ppartementencomplex "I woonlaag, 3 KAMER met berging in de onderbouw. me hal, woonkamer met cht, dichte keuken, slaapkamer Ikamer met ligbad, v.w. en amer met balkon, douchekamer toilet. De 2 balkons kunnen len met schuifpuien. 62°.= P m.. Garage te koop k.k. 160.000, k.k.

Soester Courant | 2003 | | pagina 29