II Visser EIT 't Keienhuisje afgebrand Zoeken naar huisarts op web 'Autoluwe' variant Smitsweg UITVERKOOP WINTERCOLLECTIE TïïmmriMiiANCËI 25% KORTING 20% KORTING ifjm/van Zijp FEEST! 1 ACTUEEL Cliënten De Amerpoort naar Mezenhof in Soest Kerstboompjes als symbool tot half 5 m/v ;rsiteit voor toor van de berg, in het rijven. :00-12:00 uur iest Woning uit 1659 gisteren volledig in as gelegd Samenwerking RHV en Agis: www.huisartsenineemland.nl Soest kiest niet voor volledige afsluiting bij BEC stiüü Kerst? Actie bewoners Paulus Potterlaan Glans •yïïïjMi] SOEST Service voor alle merken juwelier PAGINA 2 en seivice in in Zeisten Soest ireen leling. ilijke baan met jfmet tien winkels Polo, Cant, Brax). j van aanpakken 1, neem dan contact 030-6924674 of ;n pasfoto naar: 3.V., t.a.v. de directie. ari, 6 lessen ier, workshop shop essen 10 lessen orkshop lessen ië, 17 februari, februari, "g WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 TE KOOP Hooihark 6 te Soest Zoekt u een moderne luxe patio- woning? Laat u in deze woning dan door mij rondleiden! Het ruime en speelse karakter zal u aanspreken, alsmede ook de luxe en sfeervolle afwerking. Een heerlijke op de patio gerichte living met separate werk-/hobbykamer. Aan de voorzijde van de woning een designkeuken met uitgebreide apparatuur. Rustig gelegen in de kindvriendelijke moderne woon wijk 'De Boerenstreek'. Belangrijkste kenmerken L-vormige living met 2 schuifpuien luxe designkeuken met Solitaire/ Bosch inbouwapparatuur werk-/hobbykamer met uitzicht op patio bijkeuken met was-/drogeraansluiting 2 ruime slaapkamers op le verdieping moderne luxe badkamer met ligbad, douchecabine, 2e toilet, wastafel, vloerverwarming en designkranen carport en berging volledig geïsoleerd gehele woning laminaatvloer en spachtelputz wanden slaapkamer en badkamer op begane grond mogelijk inhoud 450 m3 perceelsgrootte 178 m2 vraagprijs 329.000,- k.k. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn TE KOOP Dolderseweg 11-3 te Soest Houdt u van de bossen? Deze vrijstaande (recreatie)woning ligt er middenin! Op een unieke plek midden in de bossen ligt dit houten moderne chalet met 238 m2 eigen grond. De woning is vol ledig geïsoleerd en in goede staat van onderhoud. Op het kleinschalige en tevens zeer rustig gelegen chaletpark heerst een gezellige sfeer. Belangrijkste kenmerken woonkamer met openslaande deuren naar veranda moderne open keuken met inbouw apparatuur 2 slaapkamers met vaste kast moderne badkamer met douche, toilet en wastafel bouwjaar 1998 dak-, wand-, vloer- en glasisolatie inhoud ca. 100 m3 perceelsgrootte 238 m2 vraagprijs 94.500,- k.k. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn. m iroryv xx- -vrv De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest ||jfj RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Gistermorgen is aan de Staal wijklaan een eeuwenoud huisje volledig verwoest door brand. Het gaat om 't Keienhuisje dat blijkens een ingemetselde steen uit 1659 dateert. Bij het ter perse gaan van deze editie was de oorzaak van de brand nog niet bekend. De bewoners, een echtpaar en een kind, konden hun woning tijdig verlaten en werden opgevangen door medewerkers van Slachtoffer hulp. Mogelijk is het vuur ontstaan in of rond de centrale stookplaats met schouw, die midden in de woning stond. De vlammen sloegen zo snel om zich heen, toen ze eenmaal de rieten kap hadden bereikt, dat er voor de brandweer geen redden meer aan was. De woning die bijna helemaal met de grond gelijk gemaakt werd, stond in het Pijnenburgbos. Het oudste deel is in de zeventiende eeuw opgetrokken uit grote, grove zwerfkeien die uit de Dstijd waren overgebleven. Deze keien werden opgegraven tijdens het turfsteken in de omgeving. De linker kant van de woning werd in 1875 aangebouwd. Hierbij wer den minder grote keien gebruikt. Ten tijde van de aanbouw was Jan Anthonie Staal eigenaar van 't Keienhuisje. Hij had het in 1856 gekocht van Wouter Altena. De Staalwijklaan is naar de toenmali ge eigenaar vernoemd. Veel later werd nog een houten deel aange bouwd, vermoedelijk om er stook hout in op te slaan. Toen deze krant gisteren naar de drukker moest, waren nog geen feiten bekend over de oorzaak van de brand, maar het vuur zou om ongeveer kwart over negen 's mor gens zijn ontstaan.Volgende week meer. De zware zwerfkeien uit de Ijs tijd bleven overeind, maar voor de rest brandde het eeuwenoude Keienhuisje aan de Staalwijklaan volledig af. Foto: Brandweer Soest Morgen, donderdag 11 decem ber, nemen twintig mensen met een verstandelijke handicap hun intrek in vijf nieuwbouw woningen aan de Mezenhof (7, 9,11,13,15) in de Soester wijk 't Hart. Vijftien van hen zijn afkomstig van verschillende woonhuizen van De Amer poort. De Amerpoort is de organisatie voor zorg en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke handicap in de regio Eemland. Vier andere cliënten hebben tot nu toe thuis gewoond en één bewoner komt uit een woonvoorziening van ASVZ Utrecht. De cliënten van De Amerpoort hopen met de verhuizing naar een huis in een gewone woonwijk hun wereld te verbreden. Zij hebben tot nu toe op een vrij beschut ter rein gewoond, op de locaties Nieu- wenoord in Baarn en in Het Kwa trijn in Soest. De woningen van de Mezenhof liggen aan een klein woonerf, dichtbij het centrum. Eén van de vijf woningen is een aanleunwoning, bedoeld voor cliënten die nagenoeg zelfstandig kunnen leven, met beperkte bege leiding. In de vier overige huizen is de ondersteuning intensiever. De twintig bewoners van de Mezenhof gaan overdag naar hun werk of naar dagbestedingscentra in de omgeving. Een voordeel van de verhuizing is dat een aantal cliënten die voor heen in Baarn woonden, nu meer uren naar een dagbestedingscen trum kunnen gaan. Op locatie Nieuwenoord konden ze niet zo veel uren krijgen als ze zouden wil len. Op De Schoutenkamp in Soest, die onderdeel is van De Amerpoort, is dat wel het geval. De Regionale Huisartsen Ver eniging Eemland (RHV) heeft in samenwerking met zorgver zekeraar Agis een website ont wikkeld voor de inwoners uit de regio die op zoek zijn naar een huisarts. Zij kunnen op deze website via een geografi sche kaart per gemeente/wijk doorklikken naar een pagina met actuele informatie over de beschikbare plaatsen en wijze van aanmelding. Deze web site is vanaf vandaag te bezoeken via: www. huisartsenineemland.nl De huisartsen uit de regio Eem land en Agis hopen dat zij met deze aanpak in staat zullen zijn om alle inwoners uit de regio huisarts- geneeskundige zorg te kunnen blij ven bieden in deze tijd van schaarste. Als de extra geleverde capaciteit onvoldoende blijkt voor de opvang van alle inwoners uit de regio is de RHV Eemland bereid om in samenwerking met AGIS te werken aan maatregelen om alsnog voldoende capaciteit te creëren. De regio Eemland heeft te maken met de toenemende gevolgen van het tekort aan huisartsen. Er zijn, net als op veel andere plaatsen in het land, patiënten die geen huis arts meer hebben en voor wie het moeilijk is om een deskundige te vinden die vragen over hun ge zondheid kan beantwoorden. Enkele maanden geleden kondig de de RHV aan te werken aan het tijdelijk vergroten van de capaciteit van bestaande praktijken, daar waar dat technisch en organisato risch mogelijk is. Deze huisartsen zijn bereid om de extra inspannin gen die dit vraagt, te leveren en op tijdelijke basis gastpatiënten in hun praktijk op te nemen. De huisart sen zijn ervan overtuigd dat de kwaliteit van de eerstelijns medi sche zorg door deze kleinschalige aanpak het best is gewaarborgd. Gastpatiënt Om het mogelijk te maken om gastpatiënten op tijdelijke basis in een praktijk op te nemen is er een Tijdelijke Geneeskundige Behan del Overeenkomst (TGBO) opge steld die de huisarts met de gast patiënt afsluit. In deze overeen komst staat dat de patiënt op tij delijke basis staat ingeschreven, maar verder precies dezelfde me dische zorg krijgt als reguliere pa tiënten. Natuurlijk wordt de pa tiënt vooraf door de huisarts geïn formeerd over de precieze inhoud van deze overeenkomst. Daarbij ontvangt de patiënt schriftelijke informatie waarin een en ander nog eens uitvoerig staat uitgelegd. Inmiddels is de extra gecreëerde capaciteit bij de Eemlandse huis artsen geïnventariseerd en in kaart gebracht. Er zijn op deze wijze enkele duizenden tijdelijke plaat sen voor inwoners uit de regio be schikbaar gekomen, aldus de RHV. De Smitsweg zal ter hoogte van het Breed Educatief Centrum De Plantage straks niet geheel worden afgesloten voor ver keer. Het gemeentebestuur is wel bereid een autoluwe va riant nader uit te werken. Dat is de uitkomst van een snel on derzoek. Dat werd uitgevoerd naar aanlei ding van de wens van het Wijkbe- heerteam Smitsveen (WBT) dat, gesteund door woningcorporatie Portaal, bij De Plantage een plein wil creëren voor de wijkbewoners. Niet alleen vanwege de verkeers- BAR, GRILL. RESTAURANT Onze heerlijke kaasfondue? Onze beroemde spies van een meter? Onze geweldige wildspecialiteiten? Het blijft genieten! (al onze gerechten ook om af te halen) zie onze website STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl Na twee negatieve reacties van de gemeente hebben bewoners van de Paulus Potterlaan zelf de schop ter hand genomen en twee (kerst)boompjes geplant. Deze actie is het gevolg van de kap van twee bomen in de laan. In oktober werden de twee bomen grotendeels verwijderd. Uit de grond staken nog wel twee afge zaagde stammen. De bewoners van de laan vroegen de gemeente om herplant, maar kregen te horen dat er wellicht pas in 2006 nieuwe bo men zouden komen. In een brief van de gemeente werd ook iets geschreven over renovatie. De be woners vermoeden dat dat te ma ken heeft met de nieuwbouwplan- nen van en rond de Van der Huchtschool. Een week geleden werden de twee boomstammen weggehaald. Twee Twee kerstboompjes staan sinds zaterdag in de Paulus Potterlaan. De bewoners hopen dat de gemeen te er snel grotere bomen plant. gaten in het trottoir waren de wei nig fraaie herinnering aan de bo men. Omdat de bewoners niet dui delijk was wanneer deze zouden worden gedicht en om te voorko men dat er een oeverloze discussie met de gemeente zou ontstaan, besloten enkele mensen dan maar zelf twee boompjes te planten. Deze staan nu symbool voor de wens van de bewoners dat er snel bomen worden hergeplant. 'We hebben de gemeente laten weten, dat we haar toestemming verlenen om er grotere bomen te planten. Ter dekking van een deel van de kosten mag de gemeente de kerstboompjes dan per opbod ver kopen', aldus een woordvoerder. veiligheid, maar met name om een gezellige ontmoetingsplek voor de buurtbewoners te realiseren, waar ook grotere activiteiten zouden kunnen plaatsvinden. Aan een vol ledige afsluiting kleven volgens de gemeente te veel nadelen, zoals een onevenwichtige spreiding van het verkeer en het blokkeren van een directe verbinding naar win kelcentrum De Smitshof. De autoluwe variant behelst in eer ste instantie een verbod voor vrachtverkeer. Personenauto's en (brom)fietsers kunnen er nog wel door, zij het dat er een boog in de rijbaan wordt gelegd. Aan weers zijden van deze (versmalde) weg komen dan ver blijfsgebieden met onder meer een basketbalveld, een trapveld en speelvoorzieningen. Daarom is een goede voetgangers verbinding tussen beide gebiedjes een voorwaarde. Verlichting Andere aandachtspunten zijn vol gens de gemeente onder meer het aanbrengen van verlichting, het zorgdragen voor voldoende groen voorzieningen en het verplaatsen van de uitlaatstrook voor honden. De vrachtwagens die op donder dag naar de weekmarkt rijden, zul len elders moeten gaan parkeren. Als deze optie wordt uitgevoerd, moet tevens rekening worden ge houden met de mogelijke uitbrei ding van de gymzaal aan de Smits weg. Het WBT en Portaal krijgen dus hun zin niet. Daarentegen zullen de winkeliers van de Smitshof op gelucht ademhalen. Zij vreesden dat. bij een volledige afsluiting hun ontzetten zouden dalen. De toe komstige gebruikers van De Plan tage, verenigd in het projectteam Hier wil het Wijkbeheerteam Smitsveen de Smitsweg volledig la ten afsluiten. De gemeente lijkt te kiezen voor een autoluwe variant. Foto: Soester Courant BEC, hebben geen duidelijke voorkeur voor een afsluiting of autoluwe herindeling. Zij vinden het vooral belangrijk dat de verkeersveiligheid wordt gewaarborgd en dat het trapveld niet met hekken wordt afgeba kend. Volgens hen moet De Plan tage straks goed bereikbaar zijn voor leveranciers en busjes die leerlingen brengen en halen. Ook pleiten ze voor een zogenoemd Kiss en Ride strook, waar ouders hun kinderen kunnen afzetten en oppikken. Dat laatste heeft niet de voorkeur van de gemeente, omdat dit het autoverkeer bevordert en zo'n strook bovendien een grote aanslag doet op de beschikbare ruimte. Of het autoluwe plan wordt uitge voerd, is overigens nog de vraag. Het college zal het ter bespreking voorleggen aan de commissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu. Wat er ook gebeurt, de (her)inrichting van de omgeving van het BEC moet binnen het budget van 366 duizend euro blij ven. Beroep Het WBT is niet blij met de keu ze van het college. Gisteravond zou een woordvoerder andermaal een beroep doen op de gemeente om toch de Smitsweg af te sluiten. Hij hield zijn pleidooi in de verga dering van de commissie ruimtelij ke ordening en verkeer. Deze bij eenkomst vond plaats na het ter perse gaan van deze editie. 'Soms slechts één enkel woord', antwoordde ik de journalist van het Utrechts Nieuwsblad, die mij vroeg wat mij inspireerde om elke week al vijfjaar lang een column te schrijven over Soest. Ik zei dat tij dens een interview ter gelegenheid van mijn historisch boekwerk 'Soest - 70 op de schaal van Vis ser', dat inmiddels in de boekhan del ligt. Wethouder Harry Witte (GGS) gebruikte in de laatste raadsverga dering de uitdrukking 'glans' toen hij met een mond vol tanden de viering van 975 jaar Soest in 2004 trachtte te verdedigen. De vergelij king dringt zich op met onze pre mier JPB, die in de Tweede Kamer beweerde dat je de glans van het koninklijk huis bezoedelt als je er kritiek op hebt of er satirisch over bent. Fractievoorzitter Ans Mann (GroenLinks) had gelijk met haar opmerkingen over de achterka- inerfjesprocedure voor dat jubi leum, de hoge kosten in bezuini- gingstijd (vijftigduizend euro!) en de greep van B&W uit de voorma lige Kermispot van dertigduizend euro aan spaargelden. 'U haalt de glans van het feest aF, beet mijn oud-LTS-leerling Harry de Gouden Oliebolwinnares van 1990 toe. Niemand in de Raad reageerde. De plaatsvervangend voorzitter Hans van Wuijckhuijse (ik ga toch weg...) niet, maar ook de door mij zeer gewaardeerde Wim Roest (D66) niet. Hij maakte die avond een uitgebluste indruk, alsof bij 's middags op school 85 keer een vo gelnestje had moeten voordoen in de gymles. Feestwethouder Witte maakte het nog erger door mevrouw Mann de mond te snoeren met 'Ik neem uw uitlatingen slechts voor kennisge ving aan'. Met zo'n antwoord ga je elke discussie uit de weg, sla je het gesprek dood, kap je een weer woord af; frustreer je het dualisme en geef je vooral blijk van een groot verbaal onvermogen en ge mis aan bevlogenheid. Het is ook beledigend. Wie maakt nou eigenlijk een glansrijk initiatief dof en ver dacht?? De ex-schooljuf van Desmond Tutu is veel te goedmoedig om boos te worden en echt tekeer te gaan. Ze heeft iets van 'Ik moet met die lui nog verder.' Goedhartigheid in de politiek be staat niet, Ans. Als je vindt dat je gelijk hebt, moetje doorgaan, ook al steunt niemand je! Tijdens die raadsvergadering ont kende dezelfde wethouder van Af val, dat hij ooit de inspreekster mevrouw Van Egdom en het WD-raadslid Bordewijk had toe gezegd de rotzooicontainers bij Honsbergen onder de grond te plaatsen. 'Ik heb die toezegging nergens zwart op wit in de stukken kunnen terugvinden', aldus de charismatische leidsman van Ge meentebelangen Groen Soest. Hij verwees opnieuw zijn belofte naar de verre toekomst met een volstrekt onsamenhangend 'be toog' over Europese aanbestedin gen van deze klus. Alsof er één Portugese aannemer geïnteres seerd is in het graven van een gat in Klaarwater bij Hoogvliet. Niemand in de Raad reageerde. Harry Witte is een uitstekende ac tievoerder, maar als bestuurder verliest hij steeds meer glans. Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 DECEMBER. CADEAUMAAND. SI ERADEN MAAND! Geïnspireerd op de Finse natuur. Fraai vormgegeven in goud. Collier 1.475,- Armband 725,- Oorknoppen 130,- Ring €360,- Tijdelijk - tot eind december - als complete set geen 2.690,- maar €2.285,- _/n decemberzijn wij ook op maandag vanaf 13.30 uur open. Van Weedestraat 145, Soest Tel. (035) 602 06 70

Soester Courant | 2003 | | pagina 3