op 't Hoogt losmim Van Breukelen heeft ze op een rijtje... I I I I I I I I I I De tweehonderdduizendste KERSTMARKT I I Platform Klaarwater nu daadwerkelijk van start ~1 ACTUEEL t www.rabobankonIine.com Tot zaterdag nog stemmen voor Gouden Oliebol Alleen het mooiste voor Kerst PAGINA ■mi WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 BESLUITEN B& Aanvragen kan tot I februari 2004 Piek voorbij in wegwerkzaamheden in Amersfoort Knieletsel bromfietser Seniorenbus deelt presentjes uit in feestweek y »i i s i i =i 11; KERSTMIS 2001 EN NIEUWJAARSDAG I JANUARI 2004 bij Jasmijn zaterdag as. met heel veel sfeervolle kerstaanbiedingen! Computer probleem? expert (W) SCHOEMAKER v Van Breukelen, vast goed! 77JÊÊ 2 december 2003 Onderwerp Sluitingstermijn grassportvelden 2004 Verzoek van de GGD om be staande huisvesting te handha ven Aanvullende subsidie internet café De Klarinet Vergunning en ontheffingen ten behoeve van de kermis in Soest 2004 Het verzoek van restaurant Des- sa tot vestiging in het pand Middelwijkstraat 77 Behandeling van het bezwaar schrift tegen de weigering bouwaanvraag voor het bou wen van een bedrijfshal op het perceel Burg. Grothestraat 23 in Soest Behandeling zienswijzen in het kader van de vrijstellingsproce dure ex artikel 19 lid 1 WRO ten behoeve van de bouw van een bedrijfspand voor het be drijf Haringsma bouwmateria len Beslissing De sluitingstermijn voor de grassportvelden vastgesteld van 1 juni 2004 t/m 6 augustus 2004 en voor de trainingsvel den van 10 mei 2004 t/m 30 juli 2004. De GGD toestemming verlenen gehuisvest te blijven in het hui dige pand aan de Nieuweweg en voor de vrijkomende ruimte in het Breed Educatief Cen trum een nieuwe huurder zoe ken. Instemmen met het verstrek ken van een aanvullende subsi die van 3.233,50 aan het in ternetcafé van De Klarinet, zo dat daar drie extra PC's kunnen worden neergezet. Vergunning en ontheffing ver leend. a. Het verzoek van de heer Na gel inwilligen. b. Medewerking verlenen aan de vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 3 WRO c. Mits tijdens de ter visieleg ging geen zienswijzen wor den ingediend tegen de voorgenomen vrijstelling en daarnaast aan alle overige voorwaarden wordt voldaan, de vrijstelling verlenen. 1Het bezwaar dat er wel een bestaand gebouw aanwezig is op het perceel dat ge bruikt wordt door de heer Van Asch gegrond verklaren. De overige bezwaren van de heer Van Asch ongegrond te verklaren. 2. De weigering van het bouw plan voor de bedrijfshal in heroverweging in stand te laten. 3. De heer Van Asch berichten. a. De ingediende zienswijzen ongegrond verklaren. b. De indieners van de zienswij zen hierover berichten.c. De verklaring van geen bezwaar bij de provincie Utrecht aan vragen. d. Na afgifte van de gevraagde verklaring de vrijstelling en de bouwvergunning verle nen. Eenmalige uitkering voor langdurig werklozen Onlangs is door de drie gemeenten Baarn, Bunschoten en Soest besloten dat mensen die langdurig werkloos zijn in aanmerking kunnen komen voor een éénmalige extra uitkering ('langdurig heidstoeslag'). De hoogte van het bedrag hangt af van de gezins samenstelling. Zo krijgt een echtpaar 450 euro, een alleenstaande ouder 400 euro en een alleenstaande 320 euro. De uitkering is bedoeld voor mensen die de afgelopen vijf jaar geen betaald werk hebben gedaan en onafgebroken een inkomen hebben ge had dat niet hoger is dan bijstandsniveau. Bijstandsdiënten van de Sociale Dienst Baarn, Bunschoten, Soest (BBS) die recht hebben op de uitkering, ontvangen deze automatisch. Ontvangt u geen bijstandsuitkering, dan moet u de eenmalige uitkering zelf aanvra gen. Heeft u recht op eenmalige uitkering? U heeft recht op de extra uitkering als u ouder bent dan 22 en jonger dan 65 jaar en u onafgebroken 5 jaar werkloos bent; u in die periode niet meer aan uitkering hebben ontvangen dan het bijstandsniveau uw inkomen bestaat uit een bijstandsIOAW-, IOAZ of ANW- uitkering of een WAO-, WAZ-, of WAJONG-uitkering, berekend naar een arbeidsongeschiktheid van tenminste 80 procent; uw vermogen niet meer is dan 9950 euro voor echtparen en alleenstaande ouders) of 4975 euro (voor alleenstaanden). Zijn niet alle bovenstaande voorwaarden op u van toepassing, dan heeft u dus geen recht op de extra uitkering. Eenmalige uitkering aanvragen? Voor iedereen die een bijstandsuitkering ontvangt, beoordeelt de Sociale Dienst BBS of recht op de eenmalige uitkering bestaat. Met name gaat het om mensen die onafgebroken gedurende de afgelopen 5 jaar een uitkering hebben gehad ingevolge de Alge mene bijstandswet via Baarn, Bunschoten of Soest. Deze bij standscliënten hoeven de eenmalige uitkering niet zelf aan te vra gen en ontvangen deze automatisch als zij daar recht op hebben. Ontvangt u geen bijstandsuitkering, maar denkt u wel recht te hebben op de eenmalige extra uitkering? Dan moet u zelf een aanvraag indienen. Een formulier hiervoor is verkrijgbaar bij de So ciale dienst BBS in het gemeentehuis van Soest. Ook als u een IOAW- of IOAZ- uitkering ontvangt, moet u een aanvraagformulier invullen om in aanmerking te kunnen komen voor de eenmalige uitkering. Extra inkomsten gehad? Indien u in de afgelopen 5 jaar inkomsten uit of in verband met arbeid heeft gehad, al is dat maar een korte tijd, heeft het geen zin een aanvraag in te dienen. Inkomsten uit of in verband met arbeid zijn bijvoorbeeld loon, pensioen, een ziektewet of werk loosheidswetuitkering. Ook een WAO-, WAZ of WAJONG-uitkering worden gezien als arbeidsinkomsten, behalve als deze uitkering al gedurende 5 jaar wordt berekend naar een arbeidsongeschiktheid van minimaal 80 procent. Personen met een studiebeurs hebben geen recht op de eenma lige uitkering, omdat studenten niet als werkloos worden aange merkt. Ook heeft het geen zin om een aanvraag in te dienen als het inkomen in de afgelopen 5 jaar meer heeft bedragen dan het bijstandsniveau, zelfs als dat maar gedurende korte tijd is ge weest. Meer informatie De bijstandscliënten van de Sociale dienst Baarn, Bunschoten, Soest die daarvoor in aanmerking komen, krijgen begin december het geld automatisch overgemaakt op hun bank- of girorekening. Anderen moeten de eenmalige uitkering zelf aanvragen. De aan vragen kunnen tot uiterlijk 1 februari 2004 worden ingediend. Heeft u nog vragen dan kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur terecht bij de Sociale Dienst Baarn, Bunschoten, Soest via telefoonnummer (035) 609 35 53. De piek in de wegwerkzaamhe den in Amersfoort is voorbij, zo stelt de gemeente Amers foort. Ook veel Soesters zullen de afgelopen maanden hinder hebben ondervonden van de si tuaties op onder meer de in valsweg en de ringweg. Onder het motto 'De weg is vrij; de stad kan weer ademhalen' geeft de gemeente Amersfoort zaterdag 13 december het hoofdwegennet terug aan de stad, haar bewoners en gebruikers. De festiviteiten vin den plaats tussen 11:00 en 16:00 uur op en rond het Julianaplein. Doorlopend rijden er paarden trams door het gebied. Bezoekers en passanten worden uitgenodigd de resultaten van tien maanden 'timmeren aan de weg' met eigen ogen te bekijken. Er zijn vijf in- en uitstaphaltes gecreëerd. In dé buurt van de haltes worden bezoekers getrakteerd op winterse versnape ringen. Uiteraard is de kerstman ter plaatse, trekt een metershoge 'zingende' kerstboom de aandacht, staat een vijftal stoomwalsen opge steld en is er onder de noemer 'Toen en nu' op het Prinses Julia naplein nr. 5 een fototentoonstel ling ingericht. Naast het doorlo pende programma zijn er diverse optredens van o.a. Bob de Bouwer en de Manhattan Big Band en Tourdion uit Soest. Groot onderhoud aan wegen en noodzakelijke verkeerstechnische aanpassingen zorgden dit jaar voor een piek in wegwerkzaamheden in Amersfoort. Tien kilometer hoofdweg ging op de schop. Daar naast werd bijna 13 kilometer vrij- liggend fietspad aangelegd en zijn belangrijke verbeteringen doorge voerd ten behoeve van de door stroom voor openbaar vervoer. Doel van al deze werken is om een overzichtelijke en veilige situatie op alle hoofdwegen richting stads centrum te creëren. Met het openstellen van de Heili- genbergerweg, de Stadsring en de Amsterdamseweg, is de piek in wegwerkzaamheden merkbaar voorbij. Aan de westkant van de stad kan de aanleg van het Eem- plein nog voor vertraging zorgen, aldus de gemeente Amersfoort. Letsel aan zijn knie liep een zeven tienjarige bromfietser zondag op bij een aanrijding. Hij reed 's mid dags rond kwart voor vier over de Schoytenkampweg en kreeg op de kruising met de Ossendamwëg geen voorrang van een 71-jarige automobilist uit Buggenum. De jongeman uit Soest kwam ten val. Beide voertuigen werden bescha digd. De bromfiets is door de po litie meegenomen naar hèt bureau voor technisch onderzoek. Rietje Roest is maandagmor gen door voorzitter Rob van Zanten van de Seniorenbus in de bloemen gezet, omdat ze de tweehonderdduizendste passa gier was die instapte. Zij is een vaste klant van deze speciale vervoervorm. Net als Rietje Broekhoven met wie ze eens per maand op maandagmor gen per bus de Rabobank be zoekt. Daarom was directeur J. Porte van deze bank zo attent om ook me vrouw Broekhoven, als 200.001° passagier, in de bloemen te zetten. Bijrijder Ali Pluim kent het twee tal al jarenlang. 'Ik werk sinds een jaar of vier als bijrijder op maan dagmorgen en zo lang stappen bei de dames altijd op een vaste maan dag in. Daarnaast maken ze vaker gebruik van de Seniorenbus.' Deze week krijgen alle passagiers een klein portemonneetje met als opschrift 'Seniorenbus 15 jaar'. Ter gelegenheid van het derde lustrum wordt van maandag tot en met vrijdag een feestweek gehouden. De twee bussen rijden versierd rond door Soest en Soesterberg en zaterdagavond is er voor dé circa zestig vrijwilligers een feestavond in Molenschot. Onder hen bevinden zich ongeveer vijftien telefonisten, dertig mensen die als chauffeur en bijrijder inge zet kunnen worden en nog eens vijftien top twintig bijrijders. Vol gens penningmeester Theo van den Berg zijn er Op dit moment voldoende vrijwilligers, maar is het met het oog op met name de zo mer- en de herfstvakantie helemaal niet vervelend als er een wachtlijst kan worden opgesteld. Vooral in die perioden zijn er regelmatig medewerkers op vakantie en is er behoefte aan vervangers om te voorkomen, dat de 'thuisblijvers' geen dubbele diensten hoeven te draaien. Mensen die hierover na dere inlichtingen willen hebben, kunnen naar de Seniorenbus bel len, S 6019190. Dat is ook het nummer, waarop men de Seniorenbus kan bespre ken. De twee bussen rijden van maandag tot en met vrijdag tussen 9:00 en 17:00 uur. De Senioren bussen zijn voortdurend onderweg om mensen van deur tot deur te brengen. Doelstelling is om dat ook in een zo kort mogelijk tijdbe stek te doen. Niet door te gaan scheuren, maar door mensen direct naar hun plaats van bestemming te brengen en niet eerst drie of vier passagiers op te halen. 'Dat willen we niet, want dan krijg je, net als Mevrouw Broekhoven (rechts) heeft zojuist bloemen ontvangen van voorzitter Rob van Zanten van de Seniorenbus. Foto: Foto Bell met de Regiotaxi, dat mensen om tien uur worden opgehaald en pas om elf uur zijn waar ze moeten zijn. Wij rekenen een kwartier per transport. De bus zit daardoor nooit vol, maar is wel steeds on derweg', aldus Van den Berg. Gemiddeld vervoeren de twee bussen in totaal vijftienduizend ouderen per jaar. In 2002 was er een lichte terugval vanwege de komst van de Regiotaxi, maar in middels is dat 'verlies' aan passa giers weer 'goedgemaakt'. Op donderdag 25 december, vrijdag 26 december en donderdag 1 januari zamelt Reinigingsbedrijf Midden Nederland (RMN) geen afval in. Het afvalbrengstation aan De Schans is op deze dagen ge sloten. De inhaaldagen, zoals vermeld op de afvalkalenders 2003/ 2004 zijn als volgt: Donderdag 25 december le Kerstdag JnzameJwijken 13-14-19: inhaaldag dinsdag 23 december (groene restafval-container) Inzamelwijken 18-27-28: inhaaldag woensdag 24 december (groene restafval-container) Vrijdag 26 december 2e Kerstdag Inzamelwijken 15-16-17-29-30: inhaaldag zaterdag 27 december (groene restafval-container) Donderdag 1 januari 2004 Nieuwjaarsdag Inzamelwijken 13-14-18-19-27-28: inhaaldag zaterdag 3 januari 2004 (bruine gft-container) Zet de container voor 7.30 uur buiten. Het is mogelijk dat de vuil niswagen op een ander tijdstip bij u in de straat komt dan u ge wend bent. Tot zaterdag (18:00 uur) kan er nog worden gestemd over wie dit jaar de Gouden Oliebol krijgt. Dat kan per telefoon: (035) 6011511, per fax: (035) 6029008 of per e-mail: mannj@soest.nl. De nominaties voor De Gouden Oliebol 2003: Vrijwilligers kinderdagverblijf 'De Blauwe Vogel' aan de Bos straat 'De Blauwe Vogel' is onderdeel van 'De Amerpoort', een organisa tie voor zorg- en dienstverlening aan mensen met een verstandelij ke handicap in de regio Eemland. De onmisbare vrijwilligers zorgen voor de noodzakelijke extra's waar de overbezette beroepskrachten niet aan toekomen, zoals bijvoor beeld assisteren bij zwemmen, snoezelen of wandelen. Eddie en Marco Sevink, Soester marathonlopers-voor-goede-doe- len Tussen 1999 en 2003 werd voor 31.000 bij elkaar gelopen ten behoeve van kinderprojecten in o.a. Nepal, India, Mexico en Ecu- ador. Ook pupillen van 'De Blau we Vogel' kregen een fantastische dag in de Amersfoortse dierentuin aangeboden. Vrijwilligers Wijkbeheerteain Smitsveen Elke maand komen de vrijwilligers van het Wijkbeheerteam Smits veen bij elkaar om samen met ver tegenwoordigers van diverse in stanties te praten over o.a. veilig heid in de wijk, verbeteren voet en fietspaden, verlichting, groen, afval en voorzieningen voor de jeugd. Vrijwilligers Stichting Kerkop- vang Asielzoekers De Stichting Noodhulp Dakloze Vreemdelingen Soest richt zich op uitgeprocedeerde asielzoekers die na jarenlang in de gemeente Soest te hebben gewoond uit alle voor zieningen zijn gezet. Zij krijgen een halfjaar lang intensieve belei- ding van vrijwilligers, die samen met hen zoeken naar een nieuw perspectief en hen daarop helpen voorbereiden. Ljutvo Muratovic De heer Muratovic is een betrok ken burger en woont in het Smits- veen. Op eigen initiatief is hij vo rig jaar begonnen met het oprui men van zwerfvuil langs de Smits- weg en rond winkelcentrum Smits hof. Hij doet dit omdat hij zich er aan ergert dat mensen hun rommel zo maar op straat gooien, waar door de buurt vervuilt; hij wil graag een bijdrage leveren aan de leefbaarheid in de wijk. Soester pleeggezinnen Er zijn ongeveer 20 pleeggezinnen in Soest. Zij nemen vaak geduren de vele jaren een kind op in hun gezin. Een kind dat door allerlei omstandigheden niet bij zijn of haar ouders kan wonen. Er zijn voltijdse pleeggezinnen, weekend pleeggezinnen, crisispleeggezinnen en observatiepleeggezinnen. bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 Tel. 035 - 601 68 77 - Fax 035 - 602 92 21 Het Platform Klaarwater is nu officieel samengesteld en ac tief. De oprichting komt voort uit de wijkschouw die in juni werd gehouden. Een aantal be woners wierp zich toen op om een bewonersgroep te starten die de leefbaarheid in de wijk wil vergroten. Enkele voornemens voor 2004 zijn de actie Zomerschoon in goede banen te leiden en een barbecue- feest voor de bewoners op poten te zetten. Maar het platform wil meer activiteiten gaan ontplooien en niet in de laatste plaats ook problemen die zich in de wijk voordoen, ade quaat aanpakken. Een voorbeeld van dat laatste is de actie die is on dernomen voor een ondergronds milieueiland bij Honsbergen. Tien tallen buurtgenoten ergeren zich daar ai langer dan een jaar aan rondzwervend vuil. Resultaat van de acties is dat de gemeente nu probeert zo spoedig mogelijk on dergrondse containers te realise ren. Voorzitter van het platform is Ria van Egdom. Ze wordt bijgestaan door onder anderen de heer Groothelm die secretaris is. Me vrouw Blankenstijn en de heer Keim hebben zich beschikbaar ge steld voor de activiteitencommis sie. De leden van Klaarwater kunnen rekenen op de ondersteuning van verschillende instanties en instel lingen. Wijkcoördinatrice Corien Eenhoorn van de gemeente Soest, Judith Loffeld van de Stichting Balans en mevrouw Nieuwen- huyzen van de woningcorporatie Portaal hebben hun medewerking toegezegd aan dit burgerinitiatief. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 309.000,- k.k. Ploegschaar, Soest Aan de rand van de gezellige nieuwbouw locatie "Boerenstreek", in rustige woonom geving gelegen, schitterende uitgebouwde hoekwoning met ruime garage en aange legde vrije tuin. Indeling- hal, toilet, m.k kelderk., luxe keuken met inb app (o.a oven, magne tron, afw.machine; koelk ind. kookpl ruime uitgeb woonkamer 50 nV) met plav. vloer (vloerverw.) en extra hal naar aangeb. ruime garage. Etage: overl., grote ouder slaapk, (v.h. 2 sik.) luxe badk. met hoekbad, douche/stoomcabine, 2e toilet. Zolder, met vaste trap en ruime 3e sik. met dakkap., c.v. ruimte met aansl. wasm./dro- ger, hergz. met vhzo trap Deze wonmg is zeer luxe afgewerkt en o a. voorz. van: ged. stoff., buiten berging blokhut, luxe sanitair, luxe keuken, badk vloerverwplav. vloer woonk, rolluiken. 379.000,- k.k. Pelikaanweg, Soestdijk In kindvr woonomgeving gelegen (nabij winkels en scholen) karakteristieke helft van dubbele villa (ca. 1935). Recentelijk onder architectuur geheel geren, met garage en vrije tuin. Indeling hal, toilet, kelder, zeer ruime woonk. met design openh parketvl en opensl. deuren naar tuin, luxe mod. keuken met inb.app (o a. afz.kap, combimagne tron, afw machine, 5-pits kookpl., koelk vriesk.). Verdieping- overl., 3 ruime sik., luxe douchecel met 2* toilet. Zolder- vaste trap, 2 ruime sik. en ap ruimte voor wasm., droger en c.v. Deze villa verkeert in perf staat van onderhoud en is o a voorzien van. ged. dubbel glas, spachtel-putz wan den, parketvl. in woonk. en keuken, groot dakterras te be-reiken via tuintrap, garage, prieeltje, luxe keuken en douchecel, opper vlakte perceel 240 mJ, 5 slaapkamers. 219.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van ca 240m; (beg. grond ca 120m' en ver dieping ca 120m') en 2 parkeerplaatsen De bedrijfshal is o.a. v.z v krachtstroom- installatie, toiletgroep met keuken, ver- lichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.TW. regeling van toepassing. Aanvaarding in overleg. 229.000,- k.k. Hamseweg, Hoogland In het gezellige centrum van Hoogland, op de 1c verdieping gelegen 3-kamer hoekappartement met groot balkon en garage 1998). Indeling entree, hal, toilet, werkr. met c.v ketel en meg. afz ruime douchecel met luxe badkamerm. en aansl. wasm/droger, 2 ruime sik open luxe keuken met inb.app (o.a. elek.kookpl, oven, afw.mach, koelk., vriesk..afz.kap royale lichte woonk., groot balk. op het zuid/westen. Dit appartement verkeert in uitst. staat van onderh en is o a. voorz. van: lift, schuifwand kasten in sik., ged stoffering, videofooninstallruime garage, extra bergruimte. 395.000,- k.k. Van Weedestraat, Soest Pal in het centrum gelegen, op de eerste woonlaag, zeer luxe maisonnette met zeer ruim dakterras en berging in de onderbouw (bouwjaar 2002). Indeling hal, m.k., toilet, luxe keuken met mbouwapp. (o.a. combimagn., koelk vriesk., afwasmach., afzuigk gran aanrechtbl.) en opensl deuren naar terras. Grote woonkamer met erker (circa 46 m'). Verdieping, overl., ruime ouder slaapkamer, 2 sik., zeer luxe badk. met 2e toilet, whirlpool, aparte douche met mass.unit. Deze maisonnette is afgew. met zeer luxe materialen (o.a. plav. vloeren, spach- telp wanden, luxe sanitair en tegelw., dubbel glas etc.). Goederen/personen lift aanwezig. Service kosten 80,- p/m (watergebr., glasverz., brandverz., onderh e.d.) Verkocht 272.500,- k.k. Kornet 68, Soest Aan waterpartij gelegen schitterende hoekwoning met garage, carport en mooi aangelegde vrije tuin ca. 250 m'). Vrij uitzicht aan de voor- en achterzijde 227.000,- k.k. Theo Dobbehof 34, Soest In kindvriendelijke woonomgeving, nabij scholen en winkels, gelegen geheel gemoderniseerde mod. middenwoning met berging. Makelaardij, hypotheken en assurantiën I I www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 5