Nog geen kerstkaarten? ex per (Sb SCHOEMAKER tets 'Liever een hele dag op de bieb dan een uur in het huishouden' sonilare lade .€6,95 7/95 Witgoed specialisi VOS-kerstinstuif zeer geslaagd jemet- vignon azuriz is.95 11 FOTOPRINTERS Schoolbegeleidingsdiensten Midden-Nederland fuseren Landschapsonderhoud aan Maarschalkersteeg Dl uolle, 'Glibberige kerst' voorspeld in bad Spleasure Centrum D^JOMriÏAJ'JGg Jilsl Bij FotoSwagervind u meer dan honderd verschillende kerstkaarten van uw eigen foto. Kom eens langs en bekijk de vele mogelijkheden envelop gratis digitaal of vanaf negatief snelle levertijd Foto Swager Digitaal Cente soesterScourant DEMONSTRATIE BIJ eifDCt (fi) SCHOEMAKER KOM A.S. ZATERDAG 20 DECEMBER VAN 11.00 TOT 17.00 UUR Wij demonstreren hoe gemakkelijk u digitale foto's zelf thuis afdrukt. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 PAGÏNAj^bENSDAG 17 DECEMBER 2003SOESTER COURANTPAGINA 15 Soesterbergsestraat 35A, Soest Telefoon 035 - 602 93 60 Bibliotheek zwaait Juul van de Poll uit the sonic toothbrush - Stop brushing. Start Sonicare. Tandenpoetsen opnieuw uitgevonden! Soester Courant elke woensdag een belevenis! ft\\ \NereldWnkel Muziekmiddag bij Eurotape aniliesmaak" .oo gram ijn uit clfli. ile kerstwijn..." 5 van 9,95 d) te ►ESSERT 1ENGRILL kipfilet itworstjes es spiesjes DUE ishaas Jue-tartaar CHOTEL is - biefstuk - networstjes - en keuken: /saus tesaus saus itneysaus Groep voor vrouwen 30-45 jaar bij M.W. Eerlijke handel [orden. II s ménsen :te lieve otheek houden. leeft in die veertig jaar me staat-van-dienst o vd. Niet alleen maakte z [Weedestraat -1-uur Fotoservice (ook digitaal) Groeps- en Portretfotografie \/^nWeedestraat 85,3761 CD Soest Telefoon 035-6013917 www.fotoswager.nl De schoolbegeleidingsdien sten uit Bodegraven (MHR), Utrecht (SAC/SACtief), Amersfoort (Eemland) en Maartensdijk (EDI) zijn van plan op 1 augustus 2004 te fu seren. De vier organisaties gaan door krachtenbundeling hun klanten in de toekomst nog beter bedienen. Door de kennis, de diensten en producten, en de mensen van de vier organisaties bij elkaar te bren gen is er voor de klant meer te kie zen en kan de kwaliteit van de dienstverlening worden vergroot. Om de directe contacten en korte lijnen met de klant in stand te hou den blijven de vier organisaties als zelfstandige werkmaatschappijen bestaan binnen de nieuwe organi satie. De klant kan dus gewoon zaken blijven doen met de beken de mensen op de bekende plek. Achter dat loket' zal de klant meer diensten en producten en meer expertise aantreffen. De besturen van de vier organisa ties ondertekenden een intentiebe- sluit en een convenant waarin de contouren van de nieuwe organisa tie zijn uitgelijnd. De medewer kers, bij monde van de onderne mingsraden, ondersteunen de plannen. 'Op dit moment wordt er hard gewerkt aan de opbouw van een nieuwe organisatie. Voorals nog zullen onze klanten er weinig van merken, want "tijdens de ver bouwing gaat de verkoop gewoon door".' De vier organisaties werken voor ongeveer 790 scholen in 65 ge meenten in Midden-Nederland. In totaal zijn ongeveer 355 medewer kers bij de fusie betrokken. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS ^in Soest voor de^ Aanmelden: tel. 601 41 52 SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS 28 dagen op proef! Kom naar onze demonstratie op zaterdag 20 dec. van 11.00- 16.00 uur. Maandag 22 en dinsdag 23 dec. van 15.00 - 21.00 uur ie Joh. Mets-equipe sta laar om iedere klant de k,DeJ week treUt ze voor het tende feestdagen lekker laatst de deur van haar kantoor srwennen. Winkelen is nc'n het gebouw aan de Willaert- ooit zo leuk geweest...! straat achter zich dicht. Vrij dagmiddag wordt ze uitge- —zwaaid. Haar bureau is afge ruimd; de kasten zijn leeg. Aan een loophaan van bijna veertig jaar komt een einde. Ze gaat naar huis. Een heleboel leuke sV' dingen doen, dat in elk geval. Maar zéker niet stilzitten, want «Lc dat kan Juul van de Poll hele- maal niet. Gepatenteerde sonische technologie. Natuurlijk wittere en gezondere tanden in 28 dagen. Gegarandeerd. Superieure tandplakverwijdering. 4 Philips Sonicare Elite is verkrijgbaar vanaf 129,00. Zeven planken vol Hoeveel ze ook van boeken houdt, aan het 'zomaar' lezen van een ro man komt ze nauwelijks meer toe. 'Vroeger las ik tien boeken tegelijk, tot diep in de nacht.' Op haar nachtkastje ligt momenteel 'De duiven kennen het koren niet meer,' het boek over oude Soester boerderijen van Hans Kruiswijk. Ze geniet ervan om dingen uit te zoeken over de historie van Soest en heeft thuis zeven planken vol boeken over Soest, waarvoor ze ook graag de boekenmarkten her en der in het land afschuimt. 'Elk boek dat over Soest verschijnt koop ik, en ik lees het allemaal.' Ook aan het archief van haar va der heeft ze nog wel het een en ander te ordenen. Overieens is ze toto: toto Bell nog wel 'in' voor een vaste klus, 'iets administratiefs of zo, voor een paar ochtenden per week'. Ze krijgt nu in elk geval veel meer tijd voor wat ze haar uit de hand gelopen hobby's noemt en die al les te maken hebben met haar lief de voor Soest: de Historische Ver eniging Soest - waarvoor ze de PR en de ledenwerving doet - en het Museum Oud Soest. Daar neemt ze volgend jaar de organisatie van de wisselexposities over van Peter van der Weij. Verder werkt ze mee aan het tijdschrift 'Van Zoys tot Soest', de Open Monumentendag en nog wat van dat soort activitei ten, en het zal niemand verbazen dat ze ook actief betrokken is bij de viering van het 975-jarig be staan, volgend jaar. Vorige week is de gemeente be gonnen met de uitvoering van werkzaamheden aan de hout wal langs de Maarschalker steeg, de landweg tussen de Birkstraat en de Korte Duinen (bij 'Avia'). Het bomenbestand wordt uitgedund, waardoor de te handhaven bomen meer groeiruimte krijgen. Doordat er meer licht in de hout wal komt, kan ook een meer geva rieerde struik- en kruidlaag ont staan met schuil- en nestgelegen- heid voor dieren. Tevens herstelt de gemeente greppels en worden er bomen en struiken geplant op opengevallen plaatsen. Het werk wordt uitgevoerd in het kader van het Landschapsbeleidsplan Soest. Dat plan geeft de visie weer van de gemeente op de inrichting en het beheer van het buitengebied van Soest. De Maarschalkersteeg ligt in het gebied De Birkt, de overgangszo ne tussen het beboste gebied van de Utrechtse Heuvelrug en het laag gelegen open landschap rond de Eem. De Birkstraat is hierin de centrale as die beplant is met oude eiken. Aan de zuidzijde daarvan is het landschap opgedeeld in kleine re ruimten door voornamelijk haaks op de bosrand staande hout singels, houtwallen en bomenrijen. In het Landschapsbeleidsplan wordt onder andere voorgesteld om het afwisselende kleinschalige landschap ten zuiden van de Birk straat te versterken door behoud en waar mogelijk herstel van de streekeigen landschapselementen zoals houtwallen en erfbeplantin- gen. De Maarschalkersteeg is één van deze kenmerkende landschapsele menten, een brede houtwal met cultuurhistorische, landschappelij - ke en natuurwaarden. De boom- laag bestaat grotendeels uit zomer- eiken en in de struiklaag groeien soorten als lijsterbes, meidoorn, vlier en krent. Een probleem dat, behalve bij de Maarschalkersteeg, ook bij veel andere houtwallen in het gebied speelt is dat de boom- laag te dicht is voor het verkrijgen van een goed ontwikkelde, geva rieerde ondergroei met struiken en kruiden. Om toch het gewenste streefbeeld te bereiken worden deze winter in de Maarschalkersteeg de boven staande werkzaamheden uitge voerd. De gemeente werkt daarbij samen met de aangrenzende grondeigenaren. Na de werkzaam heden aan de beplanting zal onder houd aan de diverse paden van de Maarschalkersteeg plaatsvinden. j vandaar naar de Steenhoffstraat (Artishock-gebouw) en naar de Albert Cuyplaan, om tenslotte in Overhees terecht te komen - ze vervulde ook allerlei functies. Zo was ze jarenlang verantwoordelijk voor de collectievorming ('heel leuk') en zette ze zelfstandig de buitendienst op (o.a. in Braamha- ge en het sanatorium, later zieken huis Zonnegloren, waar ze met boeken langs de bedden ging). De laatste jaren - ook na de fusie met het cultureel centrum C-drie -be mande ze het secretariaat en de afdeling Personeelszaken, wat haar - uniek in Nederland - gedegen kennis opleverde van wel drie CAO's (bibliotheek, kunstzinnige vorming en welzijn). Vraagbaak Eerder dit jaar maakte ze landelijk furore met haar 'Ik ben pissig'- open brief aan de vakbond en de werkgevers, die het tijdens de CAO-onderhandelingen verkeerd aanpakten in haar ogen. Zij kon de bibliotheek-CAO vergelijken met die andere twee en constateerde dat die veel gunstiger waren. Het leverde haar veel bijval op, uit het hele land, en ze werd een vraag baak voor tal van collega's. 'Ik ge loof wel dat het tot iets heeft ge leid; het salaris ging in elk geval wat meer omhoog...' Het rechtstreekse contact met het publiek is wat minder geworden, maar ze ontmoet nog altijd heel veel mensen. 'Er zijn hier 45 me dewerkers bij de bieb, en dan zijn er ook nog eens twintig docenten. Ze komen regelmatig binnen. Ik regel veel, dat is leuk. In het begin heb ik er wel eens slapeloze nach ten van gehad, maar dat is wel over gegaan. Ja, ik ben inderdaad een consciëntieus type. Ik hou van werken. En ziek ben ik, geloof ik, eigenlijk ook nooit geweest...' Ze moest wel wénnen aan het idee om afscheid te nemen. 'Het kwam opeens heel dichtbij. Ik moet m'n leven anders gaan ordenen, maar dat zal wel lukken. Wat ik tot nu toe alleen 's avonds deed kan ik ook overdag gaan doen. Nee, ver velen gaan ik me zeker niet. En ik heb ook m'n koetje nog: Lara. Ze is nu elf jaar en staat in een wei aan de Ferdinand Huycklaan. Ik ga er elke dag naar toe. Dan roep ik haar, en dan loopt ze een eindje met me mee.' Juul hééft iets met Soest, geeft ze toe. 'Ik ben hier geboren en geto gen en zou hier niet graag weg wil len, al weet ik niet precies waar om.' Ze zwerft graag in de omge ving. 'Een dag in de polder hier doet mij meer plezier dan een dag je Amsterdam...' Ze vindt het jam mer dat er van het dorpse karak ter van Soest steeds minder over blijft. 'Soest zit me echt aan het hart gebakken.' Het gezicht en de stem van de bi bliotheek wordt ze genoemd, en volkomen terecht. Bij alle ontwik kelingen en veranderingen die de Soester bibliotheek in de afgelopen /eertig jaar heeft doorgemaakt bleef zij de constante factor. Ze cent de geschiedenis van de bibli otheek dan ook van binnen en van ®ten. Sinds 1 maart 1964 is ze rot hart en ziel toegewijd geweest tan wat eerst de Nutsbibliotheek 'Van Weedestraat, op de 'hoge gsp') heette en later opging in de pnbare Bibliotheek Soest, met een filiaal in Eltheto in Soest- waar ze ook een poosje de pter zwaaide. was hier allemaal klein en srzichtelijk,' herinnert ze zich. kwam van de grote bibliotheek Hilversum, waar ik ook m'n leiding heb gehad. Na m'n eind- nen wist ik werkelijk niet wat Jvorden wilde. Ik heb nog een rtje huishoudkunde voor inrich- gestudeerd, dan kon je bijvoor- ïld in de keuken van een verzor- gshuis gaan werken, maar ik nd het vreselijk. Tot iemand in t'n klas het over de bibliotheek- Tïeiding had; dat sprak me wel uul hield van lezen. Boeken, jten, tijdschriften - ze verslond WUA&Y ZaC[)\Z gfallemaal. En er viel in het gezin Geert van de Poll, de legenda- ?he journalist van o.a. de Soes- Courant en later de Gooi- en ilander - heel wat te lezen. En ^:kind van vijf ging ze zelf al naar bibliotheek. 'Van m'n zakgeld :ht ik Prisma-juniores, die kwa- :n toen net uit. M'n ouders lazen heel veel, vanzelfsprekend; [n vader was als hij niet las altijd :ig achter zijn typemachine.' iarom ze niet voor de journalis- gekozen heeft? 'Nee zeg, ik gezien hoe m'n vader zich |nlang afbeulde voor weinig Jd. Hij vond het heerlijk, maar ft was niets voor mij. Maar hij Inde wel ontzettend veel mensen ;n hij wist alles over Soest.' In dat >pzicht heeft ze haar vaders voet- poren ten volle gedrukt, want ook uul zelf kent heel veel Soesters en ook nagenoeg alles van Soest 'zijn geschiedenis. En als ze het weet zoekt ze het wel op. Als kun je de weg vinden informatie, maar het is ook deel nieuwsgierigheid. fSTAARTEN DORTEN Steenhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 bakje 1,47 pianist bracht een sfeervol muzi kaal optreden ten gehore. De gas ten werden verwelkomd met een kopje koffie, thee, iets lekkers en een 'aangekleed' glaasje. Voor deze kerstinstuif waren 60 senioren uitgenodigd en ze waren allemaal zeer enthousiast. De heer en me vrouw Thomas, de eigenaars van De fraaie hal van Euro tape was een uitstekend onderkomen voor de kerstinstuif. Foto: Herman van Dam. Eurotape, hebben door dit gebaar laten zien wat maatschappelijk ver antwoord ondernemen betekent. Een goed voorbeeld in Soest! In de kerstvakantie zijn er al lerlei speciale activiteiten te doen in Spleasure Centrum. Met uitzondering van 25 en 26 december en 1 januari is het zwembad aan de Dalweg iede re dag open. Op maandag 22 en woensdag 31 december en op vrijdag 2 januari is de glibberige hindernisbaan het belangrijkste strijdtoneel in het re- creatiebad, telkens van 13:30 tot 16:00 uur. Deze baan is 15 meter lang en 1,5 meter breed, bestaat uit obstakels en beweegt op het water. Het gaat erom wie het snelst aan de andere kant is. Op de andere vakantiedagen wordt het zogenoemde kerstpret- spellenpakket uitgepakt. Dat bete kent dat er de ene middag een ijs schotsenrace wordt gehouden en op een ander moment kan worden gedoken naar oliebollen of gegooid met sneeuwballen. Op welke da gen deze activiteiten worden ge houden, blijft een verrassing, maar het is elke middag raak. De toegang bedraagt 2,95 voor kinderen tot en met 14 jaar (0-2 jaar gratis) en 3,55 voor oudere jeugd. Vanaf 1 januari zijn de ta rieven respectievelijk 3,00 en 3,65. Voor meer informatie over het vakantieprogramma, 82 6027363. is de 'bieb' altijd trouw geble- wat er door de jaren heen ook Dat is trouwens heel maar daar wil ze het, zo op van de rit, liever niet over 'Ik heb zo halverwege wel gedacht dat ik maar wat an- moest gaan doen, logopedie wel wat, of maatschappe en dat interesseert me maar het is nooit wat Ik heb wel altijd iets willen doen. En ik [altijd van werken gehouden. Ik liever een hele dag op de dan een uur in het Bij het Maatschappelijk werk Eemland, Bekensteinselaan 18 in Amersfoort start, bij voldoende deelnemers, in januari een groep voor Vrouwen van 30 tot 45 jaar. Deze groep is bestemd voor vrou wen die ontevreden zijn over hun leven en daar graag verandering in willen brengen. In de groep praten, denken en oe fenen de deelneemsters aan de hand van verschillende thema's. Ze kijken met elkaar naar wat er no dig is om persoonlijk te groeien en het leven meer zin en inhoud te geven. Thema's die aan de orde kunnen komen zijn: Contacten leggen en onderhouden, grenzen ontdekken, afbakenen en bewa ken, moeder/dochterrelatie, van huis uit meegekregen boodschap pen, wie ben ik, sterke /zwakke kanten, opkomen voor eigen be langen. Ook is er ruimte voor het persoonlijke leerproces. De groep komt 10 maal wekelijks bij elkaar op donderdagmiddag van 13:30 tot 15:30 uur. Op 15 januari zijn er kennismakingsge sprekken voor de groep. Er kun nen maximaal 10 vrouwen deelne men. Er zijn geen kosten aan ver bonden. Opgave en informatie bij het Maatschappelijk Werk in Soest, 82 6036800. pge- alleen maakte ze de le verhuizingen mee itheek - o.a. van de naar de Dalweg, Onder eerlijke handel wordt ver staan: handeldrijven met produ centen in ontwikkelingslanden waarbij bijzondere aandacht ge schonken wordt aan hun sociale en economische factoren en hun natuurlijke omgeving. Dat bete kent eerlijke Ionen en eerlijke prij zen. Er wordt getracht samenwerking te bevorderen en concurrentie te ver mijden. De eerlijke handel ten voordeel van de producent wordt bevorderd; vergroting van de winst zal nooit ten koste van de produ cent gaan. Heel belangrijk is het dat de producent geholpen wordt door een instantie die probeert projecten te financieren die de mensen zelf kunnen uitvoeren. Vaak vallen daaronder voorzienin gen op het gebied van gezondheid en onderwijs. Bij het kopen van artikelen in de Wereldwinkel is het zeker dat reë le prijzen zijn betaald om het bo venstaande te verwezenlijken. Dat het ook nog artikelen zijn waar ie dereen dik tevreden mee is, is ook belangrijk. Zeker in de maand waarin velen op zoek zijn naar ori ginele en zinvolle cadeaus is daar om een bezoek aan de Wereldwin kel aan te bevelen. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, ^6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Vrijdag jl. werd een groot aan tal oudere Soesters onthaald op een bijzondere muziekmiddag, georganiseerd door de werk groep VOS van de SWOS. De middag werd aangeboden door het Soester bedrijf Eurotape. De gebeurtenis vond plaats in het prachtige nieuwe bedrijfspand van Eurotape aan de Oostergracht. Een koor van vijf dames en een een

Soester Courant | 2003 | | pagina 15