NR. 29 VUURWERK nd date Wringen in allerlei bochten UITVERKOOP WINTERCOLLECTIE rTïïTmfnnMw n ABC El 25% KORTING 20% KORTING (fil ConcertKoor Baarn mag vaker in Soest komen Wie wil Ayen opvolgen bij Vluchtelingenwerk? aruóhoch 'Winterreise' in Gabrio Bert de Bruin i CULTUUR WELZIJN I •ATAVIA rstmewu 29,50 ïtrum nota SLAS-gedichtenwedstrijd voor Gedichtendag 2004 Alias zoekt nieuwe leden 'VOENSDAG 17 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT 'rede Bibliotheek oest «y tijn Lifestylei circus Jopie:'Wat 11 <-neurs met gev0 joet die engel (2x) Film: 'Pipo en de p-p-parelridder' TOG-jeugdtheater: 'Dag Papa!' PAGINA 17 aat 3 leL 055 6020201 Extra cursus vrije dansexpressie Enthousiaste breakdancers jeugd- en jongerenparticipatie Thema: 'Heldendicht' Oudejaarsochtend Nieuwjaar Volksuniversiteit Soest Luisteren naar kinderen VW/ANWB op de 24e en 31e eerder dicht 'Satin rouge' Openluchttheater als verwarmd Winterpaleis Bij inlevering van deze advertentie vóór 25/12/03 ligt er de laatste 3 dagen van het jaar een pakket vuurwerk van €30,- voor voor u klaar! srtstraat 49 fflj 60958291 - - .aterdag 20 december ;n en raambekledinn JP de was,ijn?' y iïé^^ultidisciplinaire theater- ra CCessoires 'oorstelling gaat over een saaie, egenachtige straat en de val van )S en kookworkshops :en engel. Wat komt die engel ei- jenlijk doen? En wordt het op een jepaald moment niet eens tijd om veer te vertrekken? In een werve- end geheel van dans, theater, cir- :us en muziek wordt het verhaal verteld van de 'gewone man' uit Noord-Holland die graag een weergaloze verschijning in Anda- sw lucia had willen zijn. Leeftijd: 12+. Aanvang: 20:00 uur. Duur: 60 minuten. Toegang: 4,50. Woensdag 24 december In dit vrolijke filmavontuur helpt Pipo de Clown zijn Tante Anous- ka om 'het spook uit het kasteel' te verdrijven door een Ridder te wek ken die vijfhonderd jaar heeft ge slapen. Hij helpt deze ridder zijn grote liefde te vinden die ook al vijf eeuwen ligt te slapen. Pipo moet het paar ook nog uit de han den zien te houden van Dikke Deur en Snuf en Snuitje. Sapper- deflap, dat kan spannend worden! Alle leeftijden. Aanvang: 11:30 én 14:30 uur. Duur: 103 minuten. Toegang: 4,50. Woensdag 7 januari jQïïj3er»water is de wereld anders. Mensen kunnen er niet leven, daar het stikt er van de krabben AnoTJD v n "en dé kwallen en dan is er ook nog kmuuiih - KADOTIP - KADO" Neptunus, de koning van de zee. r Sofies vader is overboord geslagen 01 Zijlui rnPt midden op zee. Sofie wil hem nog een keer zien en duikt onder wa- tronen deel 1 (sept 2002) €4lter' In'Dag PaPa!' v«<eIIen drie c qc acteurs het verhaal van Sofie, een !P 2003) 0,y5. meiq'e dat op een dag besluit om denburg, 035 - 601 88 01 of kmet de bus naar zee te &aan in '.creatiefzijnmet nl p,aats van naar schooL 'Daê PaPa!' is eéii tragikomisch sprookje, waar in niet alleen de vertelling maar ook de speelstijl, het gebruik van muziek en het eenvoudige, poë- tisclötaalgebruik goed aansluiten bij dé belevingswereld van het jon ge publiek. 40 i/iayfi-M L Leeftijd: 4+. Aanvang: 14:00 uur. J t^n'^T/^-puur: ca. 50 minuten. Toegang: en u fijne dagen en een dig 2004! En danken eer r zijn/haar steun elopen jaar!! slaan 29, tel. 035 602465] itiinlifestvlp.nl :nd: zo. 21 ma. 22 dec. "€4,50. van Hallhof 2 - Soest Tel. 035-601 21 15 w specialist voor nesische gerechten. voor 2 personen vlees groenten Woensdag 14 januari :Xynix opera De Tweeling: 'De bloedstollende De Tweeling treedt regelmatig op met de opera 'De bloedstollende moord op de koning'. Ze willen zo snel mogelijk wereldberoemd zijn eiftdromen van een andere pianist dan hun broertje. De zussen jagen hiSh broertje weg, maar hij laat dat niet op zich zitten. Hij vermomt zich als een zeer beroemde pianist gerecht (soiabonenorrorht) ach als een zeer beroemde Piamst yerecrit/ en Borgt ervoor dat de twee zussen nmPrm.f jaloers op elkaar worden. Ontaardt j een zoetzure smaakjde opera 'de bloedstollende r stokjes) moord' in een echte moord? Een opera in een opera, met enorme pruiken, ruzies en grote gebaren. Leeftijd: 6+. Aanvang: 14:00 uur. Duur: 60 minuten. Toegang: 'hoen, bami. gele rijst, st of witte rijst. ado Batavia (omelet) gen geopend van 14.»20.™> uur estelling vroegtijdig op te geven. I Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 88 035-6095829. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur, en een uur voor aanvang van de voor stelling. De theaterkassa, receptie en de bibliotheek zijn op maandag gesloten. destraat 87 - Soest ^ww.brilcenh-iimnoh-i nl Na de succesvolle cursus vrije dansexpressie in de afgelopen maanden start de Brede Biblio theek in januari met een extra cur sus vrije dansexpressie o.l.v. do cente Heieen van Soest. Vrije dansexpressie is een speelse vorm van dansen. Vanuit een uitdagen de 'opdracht ga je vrij dansen. Ie- dére les heeft een thema, bijv. ruimte, vrijheid en beperking, lei den en volgen, orde en chaos, of we geven uitdrukking aan een voorgedragen gedicht. In deze cursus wordt afwisselend Keen, per twee en met de hele Jbep gedanst. We beginnen met een warming-up en wat ontspan ningsoefeningen. We dansen op ■Wereldmuziek, klassieke en moder ns (pop-)muziek. De docente rchept dansmogelijkheden binnen tempo en bereik. Elke les ndigt met een uitwisseling van de ^nsbeleving. i avondreeks voor mannen en [rouwen die genieten van dans, [Vonturiers met lenige lijven, jon- 1 met minder conditie, oude- bn met veel energie en nieuwsgie rige mensen met 'onhandige' be wegingen. Allemaal welkom! De lessen worden gegeven in het panslokaal van de Brede Biblio- c op donderdagavond, 19:30- [21:30 uur. Deze cursus bestaat uit lessen, loopt van 15 januari tot 5 maart en de prijs is 82,50. IInformatie en inschrijving: recep- ptie Brede Bibliotheek, Willaert- Istraat 49, 88 6095829. De sixstep, de babyfreeze, de downrock en de toprock. Breakdancers weten waar het dan over gaat en zestien Soes- ters van 10 tot en met 15 jaar inmiddels ook. Zij deden on langs mee aan de workshop breakdance van Maikel Wal ker, alias Magie Mike, uit Delft. De breakdanceles is een van de vier projecten die kan worden ge financierd uit de jeiigd- en jonge renparticipatie, waarvoor het ge meentebestuur tienduizend euro beschikbaar stelde. Drie jongeren bedachten het en de Stichting Ba lans organiseerde vervolgens de workshop die in De Schoof aan de Molenstraat werd gehouden. Na een gezamenlijke lunch werd er drie uur lang getraind en geoefend. Het viel niet altijd mee, maar de deelnemers wrongen zich letterlijk in alle bochten en konden aan het eind een korte demonstratie geven. Omdat de workshop veel enthou siasme teweegbracht, gaat Balans bekijken of er een vervolg aan kan De deelnemers aan de workshop breakdance wrongen zich in aller lei bochten. worden gegeven in Soest en Soesterberg. In de nabije toekomst wordt er in elk geval een dj-contest gehouden. Ook dat is een van de activiteiten die uit het specialè potje kunnen worden betaald. Verder wordt nog een skatewedstrijd voorbereid en zal er een zak graszaad woiden in geslagen om op trapveldjes de doelgebieden opnieuw in te zaaien. Het ConcertKoor Baarn in Soest, dat zou toch heel nor maal moeten zijn. De helft van de koorleden komt uit Soest en hoe ver ligt Soest nou eigenlijk van Baarn? Soest heeft veel ko ren, maar weer niet zo'n koor als het ConcertKoor. Diverse koorleden konden zich woensdag bij het kerstconcert van het koor in de Petrus en Paulus- kerk nog wel een concert herinne ren in de Oude Kerk, maar dat was al 'een aantal jaren geleden'. Vraag niet wanneer. Het koor is dus nog geen begrip in Soest. Misschien ligt het aan het ontbre ken van een kathedraal als de Ni- colaaskerk in Baarn, waar het Concertkoor vaak te beluisteren is. Die hebben we niet in Soest. De grootste concertruimte is nog steeds de Petrus en Pauluskerk. Met deze ruimte en het orgel - dat van de Nicolaaskerk is echt veel mooier - moesten het Concert- Koor en de begeleidende organist Wybe Kooijmans zich woensdag 'behelpen'. Maar met een wat min der lange nagalm, zeker met veel publiek en een orgel dat op som mige punten te wensen overlaat, wisten koor en organist zich prima te redden. Dat laatste is nog zacht uitgedrukt als we kijken naar wat de organist neerzette. Kooijmans heeft de hele avond als orkest gefungeerd. Dat betekende niet alleen voortdurend registreren, maar ook voortdurend oogcontact houden met dirigent Thijs Kramer én de soms waanzin nige snelle en moeilijke orgelpar tijen tot een goed einde brengen. Kooijmans, die kan lezen en schrij ven met Kramer en veel ervaring heeft als koorbcgeleider, maakte er echt werk van. Voor de luisteraar is het heerlijk als orgel en koor el kaar niet in de weg zitten, maar versterken. En bij de Franse orgel muziek van Fauré en Saint-Saëns bleek dat het Elbertse-orgel (met nota bene een Cello in het pedaal) toch nog best wat in z'n mars heeft. Met Bach was dat wat moeilijker. Het orgel is bepaald geen barokor- gel. In de begeleiding van de alt Renée Sandbergèn, die de aria Schlafe, mein Liebster uit het Wei- hnachtsoratorium zong, had ik lie ver een orkestje gehoord. Maar dan wel met dezelfde alt! De aria was trouwens een klein pareltje in een afwisselend, onge woon en daarom verrassend kerst- programma van het Concertkoor. Het begin had ook ongewoon moeten zijn: terwijl het koor zin gend een 14°-eeuwse melodie van het Gaudete (Verblijd u) in een bewerking van Kramer de kerk binnen zou lopen, zou er in het donker een kaars naar voren moe ten worden gebracht. Maar de nieuwe brandweervoorschriften voor het gebruik van kaarsen in de kerk lieten zulks niet tpe, zodat het koor een flink verlichte kerkzaal betrad. Wel zingend, en daar kwam het publiek toch voor. Het Kleines Weihnachtsspiel van H. Miiller (1837-1905) was het openingsstuk, dat gecomponeerd is als onderdeel van een kerstspel. Als kerstspel wordt het in Duits land nog vaak opgevoerd, maar in Nederland is het nog niet zo be kend. Het is geen gecompliceerd stuk, niet echt een uitdaging voor de tenor Alex Vermeulen, die de meeste solopartijen op zich nam. Het koor had er evenmin moeite mee, maar Thijs Kramer behoed de het koor ervoor dat het een vlak stuk zou zingen. Een andere val kuil, het stuk met z'n zoetige tek sten met veel dramatiek of senti mentaliteit meer schwung geven, wist hij ook te omzeilen. Daardoor was het al met al een goed en soms zelfs spannend openingsstuk, om de oren van de luisteraars alvast op te warmen voor wat er nog meer komen zou. Voor de sopraan An- nette Talens zaten er wel hele mooie.momenten in zich te laten horen. Hoe hoger, hoe mooier! Na Bach klonk Fauré in de Canti- que de Jean Racine, geschreven op een tekst van de Franse tragedies chrijver Racine. Een stuk boeien der dan Muller, vol dramatiek, met prachtig Frans en prachtige orgel partijen. De volle koorklank van het ConcertKoor, die normaliter alle hoeken en gaten van de Nico laaskerk vult, Idonk hier directer; het publiek zat er met de neus bo venop, niet gescheiden door een orkest en grote pilaren. De kerk is prima geschikt voor het Concert- Koor. Het topstuk van de avond kwam opnieuw uit Frankrijk, het Orato rio de Noël van Saint-Saëns, mu ziek met Latijnse teksten uit de Bijbel. Een meeslepend stuk dat het koor graag, en soms daverend, zong. En voor de solisten Annet- te Talens (sopraan), Joke Baard man (sopraan), Frangoise Keesom (alt), Alex Vermeulen (tenor) en Jan Eshuis (bas) zit er genoeg ma teriaal in - ze zongen ook in duet, trio, kwartet en quintet - om het publiek te verrassen. Drie uitschie ters: opnieuw Annette Talens (in hoogte en kwaliteit), Alex Ver meulen en Jan Eshuis. Eshuis, met zijn mooie bruine stem, moest wel eens zoeken naar ademsteun, maar hij zong zo vrolijk en blijmoedig alsof het kerstevangelie uit zijn te nen kwam. Tot slot zong het koor met het publiek samen Ere zij God, waarbij het koor tegenmelo- dieën zong van Meindert Boekei. Een afsluiting in sfeer. Het ConcertKoor mag vaker in Soest komen, mits het weer komt met dezelfde kwaliteit aan solisten, dezelfde organist en dirigent Thijs Kramer, die garant staat voor rust, gedegenheid en kwaliteit. Dan weet je zeker dat er een afwisse lend en goed concert gegeven wordt. Daarvan heb je er nooit te veel in Soest. Piet van Dijk De Stichting Literaire Acti viteiten Soest (SLAS) orga niseert ter gelegenheid van de vijfde editie van de lande lijke Gedichtendag 2004 een gedichtenwedstrijd on der de bevolking van Soest en Soesterberg. Centraal thema van dit eerste lustrum van de Gedichtendag (op donderdag 29 januari) is de eeuwenoude traditie van hét 'heldendicht'. Helden zijn er om bezongen te worden. Maar wie zijn de hel den van deze tijd? Krijgsheren en heiligen zijn sinds lang niet meer favoriet. Nu zijn het de filmsterren, popidolen en sport- kampioenen. Of heeft de dich ter zijn/haar hart verpand aan de antiheld? Zie ook: www.gedichtendag.nl. De SLAS vraagt oorspronkelijk geschreven, niet eerder gepubli ceerde gedichten of epen van maximaal 36 regels. Iedereen mag meedoen. De twee beste inzendingen worden gehono reerd met elk een boekenbon van 50 euro: één voor volwas senen en één voor jongeren tot en met 17 jaar. Verder worden beide teksten gepubliceerd in de Soester Courant en voorge dragen door de inzenders zelf op Radio Soest. De jury onder leiding van Peter Ensdorff be staat uit bestuursleden van de SLAS. De prijsuitreiking ge schiedt op 29 januari om 19:30 uur in de raadzaal van het ge meentehuis tijdens de feestelij ke opname van het radiopro gramma 'De Kloof'. De toe gang is gratis. De inzendingen moeten vóór 15 januari 2004 getypt/geprint op A4-formaat in drievoud ingezonden worden bij het se cretariaat van de SLAS: Speen kruidstraat 5, 3765 AA in Soest (fax 035-5880926, e-mail: apost@wxs.nl). Vermeld bij de inzendingen: naam, leeftijd, adres en telefoonnummer. Nadere inlichtingen: SS 035- 6014283. De Klarinet j'/- Klarinet 39, tel. 6023139 In De Klarinet wordt woensdag 31 december voor 55-pIussers een oudejaarsochtend gehouden. Olie bollen zullen niet ontbreken tijdens de bijeenkomst die gratis toegan kelijk is en die van 10:00 tot 12:00 uur duurt. Nieuwjaarsreceptie Op vrijdag 2 januari is er in het ontmoetingscentrum aan de Klari net een nieuwjaarsreceptie, van 14:00 tot 16:30 uur, voor 55-plus- sers. Het betreft een gezamenlijke receptie van De Klarinet, de bewo nerscommissie De Vijverhof en de drie ouderenbonden ANBO, PCOB en KBO. Voor hapjes en drankjes wordt gezorgd. Chili con carne Vanaf donderdag 18 december kunnen 55-plussers zich opgeven voor de maaltijd die op dinsdag 13 januari in de Klarinet wordt geser veerd. Op het menu staan dan paté met stokbrood, chili con carne met gekookte aardappelen en sla en bitterkoekjesvla. De kosten bedra gen 4,00 per persoon. Opgeven kan, t/m 9 januari, bij de bar van het ontmoetingscentrum, §8 6023139. Toneelgroep Alias, die in okto ber nog te zien was met een voorstelling in het theater van de Brede Bibliotheek Soest, is op zoek naar nieuwe leden. Ie dereen die het leuk vindt om toneel te spelen en zin heeft om iedere woensdagavond samen te improviseren of aan een stuk te werken, is van harte welkom om kennis te komen maken. De contributie bedraagt 25,00 per maand. Alias bestaat al sinds 1994 en heeft meerdere stukken op haar naam staan, waaronder 'Het huis van Bernarda Alba' van Federico Gar- cia Lorca, 'Topgirls' van Caryl Churchill en 'Badhuis' van Nell Dunn. Ook heeft het begin dit jaar meegedaan aan het Baarnse een akterfestival. Wie Alias al langer volgt, weet dat de groep tot nog toe alleen uit vrouwen bestaat. In de toekomst hoeft dat niet zo te blijven. Mannen die het leuk vin den om mee te spelen worden van harte uitgenodigd zich te melden. Wie nog niet zeker weet of het iets voor haar/hem is, of eerst een in druk wil krijgen van wat Alias pre cies doet, is op 17 december om 20:15 uur welkom op Kapelstraat 7 in Baarn (het voormalige kerkje van de Lutherse gemeente, waar een fysiotherapiepraktijk is geves tigd en Alias een speelruimte heeft). Alias laat dan aan vrienden en belangstellenden het resultaat zien van een theaterworkshop die de leden op dit moment volgen. Wat er na deze workshop gaat ge beuren, staat nog niet vast. Het kan zijn dat er nog meer work shops volgen, maar als er een leuk stuk wordt gevonden kan het ook zijn dat de groep daarmee aan de slag gaat. Informatie? Bel Gerie Ruttenberg, S 035-5414453. Sinds augustus 1998 werkt Ayen met veel plezier als vrij willigster bij Vluchtelingen- Werk Soest. Nu zij een eigen praktijk voor intuïtieve com municatie is begonnen, moet zij hiermee helaas stoppen. 'Ik zal het contact met onze cliën ten missen, maar ook het contact met het leuke team van Vluchte lingenwerk. In de 5Vz jaar dat ik dit werk doe heb ik veel geleerd over andere culturen, gewoontes en over de problematiek die vluch telingen tegenkomen in ons land. Naast juridische begeleiding be staat het werk uit sociaal-maat schappelijke begeleiding van cliën- Ayen achter haar bureau bij Vluchtelingen Werk Soest. ten. Dit houdt in formulieren in vullen, inhoud van brieven uitleg gen, regelingen treffen, maar ook goed luisteren, interesse tonen en soms verrast of ontroerd worden. Het werken bij Vluchtelingenwerk is een verrijking van mijn leven geworden, en ik kan het een ander van harte aanbevelen!' Als het u leuk lijkt om Ayen op te volgen, maak dan een afspraak voor een kennismakingsgesprek (88 035-6026053, vragen naar Elly van Ziel). U moet minimaal 8 uur per week overdag beschikbaar zijn. tmoetingscentrum laarwater Winrdl Bcckiiiaiisirjui 3762 ON Soe« Telefoon 035-6010607 In ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat wordt vrijdag 2 januari vanaf 10:00 uur een nieuwjaarsreceptie gehou den. Het betreft een samenwer kingsverband tussen de werkgroep Klaarwater van de SWOS en de bewonerscommissie van Honsber- gen. Voor een hapje en een drank je wordt gezorgd. Di Lassostaat 65', tel. 6022195 Op dinsdag 20 januari start bij Volksuniversiteit Soest een cursus getiteld 'Luisteren naar kinderen'. In deze cursus staat de communi catie tussen ouders (opvoeders) en kinderen centraal. Als basis voor de cursus dient het boek 'Luisteren naar kinderen' van Thomas Gor- don. Het is een praktische cursus waar men vaardigheden leert die direct toepasbaar zijn in het dage lijkse gezinsleven. Kernpunten uit de cursus zijn: bijdragen aan een positief zelfbeeld; duidelijk zijn over jezelf en opkomen voor je ei gen behoeften; omgaan met on aanvaardbaar gedrag van het kind; het kind helpen bij het oplossen van conflicten; ruzies, meningsver schillen en conflicten hanteren; en positief beïnvloeden op het gebied van waarden en normen. De docente, mevrouw Gjaltema, is geautoriseerd Gordon-cursusleid- ster. De cursus bestaat uit tien les sen, telkens op dinsdagavond, 20:00-22:00 uur. Cursusprijs: 90,00; kosten lesmateriaal: 38,50. Windows In de cursus 'Windows en compu tergebruik voor beginners' maakt men kennis met de computer in het algemeen en met Windows in het bijzonder. De cursisten leren de muis besturen in Windows, printen en tekstverwerken met het programma Wordpad. Verder leert men bestanden en mappen behe ren en de verschillende handelin gen en termen die nodig zijn om het besturingssysteem Windows te kunnen bedienen. De nadruk zal liggen op het zelf doen onder be geleiding. Voorwaarde voor deel name is dat men beschikt over een computer met Windows. De stu diebelasting is per week naast de lessen nog ongeveer drie uur. Deze cursus start op dinsdag 13 januari en bestaat uit zes lessen, telkens van 19:00 tot 21:30 uur. Cursus prijs: 138,00; kosten cursusboek en lesmateriaal: 25,00. Voor meer informatie, aanmelden voor cursussen en het aanvragen van het voorjaarsprogramma van de Volksuni versiteit kan men terecht bij Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, 88035 6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag t/m donder dag 9:00-12:00 uur. In verband met de kerstvakantie is het kantoor gesloten van 22 december tot 5 januari. Op woensdag 24 december gaat de winkel van de VW/ANWB al om 14:30 uur dicht. Ook op 31 december sluit de vestiging aan de Steenhoffstraat eerder, namelijk om 15:00 uur. In verband met de jaarlijkse inven tarisatie is de winkel op vrijdag 2 januari de gehele dag gesloten. Op alle andere gebruikelijke dagen is de VVV/ANWB gewoon geo pend van 9:30 tot 15:00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Maandag 22 december Liiia is een doodgewone vrouw, die op jonge leeftijd haar man heeft verloren. Ze woont in Tunis, samen met haar puberdochter Sal- ma. Lilia's leven is zoals men dat in Tunesië van een weduwe verwacht. In haar grijze jurk doodt ze de tijd met het huishouden en met haar baan als naaister. Haar grootste missie is nog het beschermen van Salma tegen de boze buitenwereld. Bij toeval belandt Lilia op een avond in Satin Rouge, een nacht club. Dat is een in haar ogen ge vaarlijke wereld: de lichten, de muziek, de danseressen met hun blote buiken, de mannen, de ple ziertjes... het botst met haar bele vingwereld. Lilia vlucht weg. Toch blijft die andere wereld haar intri geren en wordt ze er naartoe ge trokken. Sterker nog, Lilia onder gaat een metamorfose: overdag is ze een brave, bijna a-seksuele huis vrouw, 's nachts glijdt ze in de rol van buikdanseres in diezelfde Sa tin Rouge. Salma mag er niets van weten, maar ontdekt uiteindelijk toch welk dubbelleven haar moe der leidt. Achter het sombere ui terlijk van Lilia gaat een pracht vrouw schuil, zo blijkt. De moraal die de 30-jarige Raja Amari wil uitdragen is duidelijk: de Tunesi sche vrouw laat zich te veel ringe loren door maatschappelijke mores en komt daardoor onvoldoende tot haar recht. Toch wilde Amari van 'Satin Rouge' geen klaagzang ma ken. 'Ik wilde de nadruk leggen op de energie en de vitaliteit, op de vrijheid die er is ondanks de socia le controle. Het is het verhaal van een vrouw die het lot in eigen hand neemt.' De film wordt vooral ge dragen door de prachtige manier waarop actrice Hiam Abbas haar moeilijke rol vorm geeft. Eerst aar zelend, maar dan vol overtuiging, geeft ze zich over aan voorheen verboden ritmes. (Frankrijk 2002, kleur, 90 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/Pas65: 3,50. Re serveren alleen op de dag van dc voorstelling,10:00-13:00 uur, 82 6019577. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Satin Rouge'. Zaterdag 20 december wordt in het Openluchttheater Ca- brio aan de Soesterbergse- straat de liederencyclus 'Die Winterreise' van Franz Schu- bert uitgevoerd. Het optreden wordt verzorgd door Mare Drost, bas en Jacco Lamfers aan de vleugel. Dankzij de medewerking van een aantal Soester bedrijven kunnen de bezoekers aan dit concert rekenen op een aangenaam verwarmde plaats onder de overkapping van het prachtige theater Cabrio. Nog nimmer werden dc liederen uit 'Die Winterreise' midden in de winter, midden in de natuur uitge voerd. Het theater zal geheel in winterse sfeer worden gebracht. Schilderijen Behalve de liederen zullen de be zoekers ook kennis maken met de werken van twee schilders die zich lieten inspireren door die liederen van Schubert. De vader van de pianist, Anne Lamfers (1937) heeft zich zowel voor als na zijn onderwijzersopleiding bezig ge houden met beeldend vormen. Hij studeerde eind jaren '60 voor de middelbare acte handvaardigheid aan de Academie Minerva in Gro ningen. In 1980 begon hij met de studie M.O. tekenen. Hij werkt nu als beeldend kunstenaar in Stads kanaal. De beeldende taal in de liederen van Schubert inspireerde hem om de vierentwintig liederen op zeer bijzondere wijze te schilde ren. Het is niet voor het eerst dat hij zijn werken toont tijdens een concert, maar wel voor de eerste keer in een Openluchttheater in de langste nacht van het jaar: Mid winternacht. Jan Tinholt Ook Jan Tinholt beeldend kunste naar uit Utrecht, liet zich inspire ren door Die Winterreise. Maar eigenlijk is de reden om de vieren twintig liederen te schilderen een lange reis in de winter. Hij maak te die na een verbroken liefdesre latie. Humor, verwondering en wee moed, dat zijn de trefwoorden in het werk van Tinholt (1950). Hij schildert in een naïeve stijl met de techniek van een fijnschilder. Bij elk van de liederen maakte hij een paneeltje in olieverf. Het figuurtje dat de barre tocht maakt lijkt ver dacht veel op de schilder zelf. Pas toen zijn liefdesverdriet voorbij was kon hij Die Winterreise schil deren. De zanger en de pianist Mare Drost treedt regelmatig op als solist met een liederenprogram- ma. Als oratoriumzanger zong hij de titelrol in Saul van Handel. Sinds kort is hij ook lid van het koor van de Nederlandse Opera. Jacco Lamfers, inderdaad de zoon van de schilder, studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij voltooide zijn pianostu die bij Michael Davidson aan het Rotterdams Conservatorium. Hij is thans verbonden als pianist aan de zangopleidingen in Den Haag en Amsterdam. Samen met Mare Drost trad hij afgelopen zondag op in Den Haag. Hij werkt ook als arrangeur en componist. 'Die Winterreise' van Franz Schu bert, te zien en te horen in Open luchttheater Cabrio, is een hoogte punt in de programmering van het altijd zo actieve bestuur van dit theater. Het concert begint zater dag 20 december om 21:00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar a 15 bij de VW Soest en aan de kassa van het theater. Voor iedere bezoeker is er een glas glühwein of warme chocolademelk. p.p.v. chequeboekje Hartje-Zuid) rijwielspecialist Gallenkamp Pelsweg 1, Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035-601 2857

Soester Courant | 2003 | | pagina 17