Januari doorslaggevend voor SoYoCo Wijnen van BDC kan het niet alleen Kamiel Maasse start in Soest Derde dan zwarte band judoka www.smeeingbestelwagens.nl HOOIJER VUURWER [volleybal 'Beste uitwedstrijd' heren www.hooijervuurwerk.nl DVSB: hakken over de sloot De TOSS mag uitbreiden naar negen tennisbanen AGÏNA^ WOENSDAG 17 DECEMRFR O00o SOESTER COURANT PAGINA 25 Voorsprong nu al acht punten; vanavond bekerduel met Vrevok Volleyballers laten Huizen 2 kansloos VOLLEYBAL Groene Ster blijft thuis ongeslagen; Soesters nu zevende HANDBAL Meer sport op pagina 23 Sylvestercross strikt vaderlandse toppers ATLETIEK OPENINGSTIJDEN HOOIJER VUURWERKHAL De grootste én de goedkoopste BASKETBAL Red Stars sluit competitie af op derde plaats BADMINTON Selby weer eens aan goede kant van score: 3-5 Dammers komen met de schrik vrij DAMMEN Jacqueline van Diermen in voetsporen van ouders JUDO DAAGSE JUDO TENNIS AUTO SMEEING guiten verwachting, absurd jenoon.' Ook Derk de Saegher dondert zich over het ge- 0k waarmee Stam/SoVoCo ,ich aan kop van de eerste divi- ie heelt genesteld. 'Als we ja smin goed doorkomen, ja dan, jjn kan het niet meer fout jan', zegt de trainer bij het in- [jan van de winterstop. iorig seizoen om deze tijd had iam/SoVoCo drie van de vijftig jnten laten liggen en was de oorsprong op achtervolger DOK iertien punten. Nu heeft Stam/ IdVoCo eenmaal vijf punten in \peldoorn moeten laten, maar i£Id er in de negen andere duels venset gemorst. DOK, dat zater- van Dynamo won, staat op ■Üt punten. Dynamo, vijf weken sleden nog koploper, staat tien 11 juten achter Stam/SoVoCo. 'Dy- •jnio redt het niet meer en de rest reelt om de plekken vier tot en ;et twaalf', voorspelt de volleybal ler resoluut. jja ploeg rekende zaterdagavond jDeBunt af met Alterno (25-17, 3-21,25-21, 25-16) en liep daar- !:or respectievelijk een punt op JOK en vier punten op Dynamo ,-rder uit. Daar had hij niet over iurven dromen. 'Ja, alle ploegen ibben ingeleverd, maar wij zijn ok absoluut minder geworden :oor het vertrek van Monique Msmeijer en Albertine de Haan, :Emet Judith Rouwenhorst waren ie vorig seizoen in de breedte veel -erker/ Uitblinkster (et als in acht eerdere duels had iit tegen Alterno geen gevolgen, liet Meike Martijn als uitblinkster «rd Alterno op de knieën ge- jwongen. 'De meeste teams zijn i ons kansloos, maar Alterno leed het goed. Tot halverwege de :erde set had ik nog het idee dat een set zouden inleveren', keek De Saegher terug. Jp het midden liep de sameftwer- Ég met spelverdeelster Ysabel llaréchal allesbehalve vlekkeloos. Het scoringspercentage van Tama- a Smit en Tamar Steenbergen iaalde met tientallen procenten, naar daarentegen kreeg de gretige Martijn de ene na de andere bruik bare bal toegespeeld. Volgens De Saegher speelde ze de afgelopen anderhalf jaar niet eerder zo goed. De trainer was ook goed te spre ken over Floortje Kok en vond_ verder dat Elske van Diépen pro- isie toont en steeds nadrukke er solliciteert naar een basis- Op 10 januari wordt de competi tie hervat. Dan speelt Stam/SoVo- Co uit tegen Armixtos en zit de eerste competitiehelft erop. Daar na volgt Set IJp'65 (thuis) en op 24 januari staat het sleutelduel met DOK op het programma, een week later gevolgd door de thuis wedstrijd tegen Dynamo. Het zou wel eens zo kunnen zijn, dat daar na de balans al kan worden opge maakt. Beker Voor dat de competitie wordt voortgezet, spelen de volleybal- sters in de achtste finale van het nationaal bekertoernooi tweemaal tegen Vrevok, vanavond om 20:30 uur in De Bunt en op zondag 4 ja nuari om 14:30 in Nieuwegein. Net als vorig seizoen werd onlangs gemakkelijk' een oefenduel met deze ploeg in winst omgezet. Maar, begin mei werd in Dé Wed strijd kansloos verloren en werd de deur naar de eredivisie voor de neus van Stam/SoVoCo met een smak dichtgesmeten. Als we spelen zoals zaterdag en Tamara en Ysabel kunnen elkaar vinclen, dan maken we een aardf- ge kans. Weggeslagén worden we zeker niet. Wordt het 3-1 voor ons, dan heb je het gevoel dat je van ze kunt winnen. Dat neem je mee de competitie in, maar daar heb je ook wat aan als je straks weer p/ d-wedstrijden moet spelen.' Tamar Steenbergen (rechts) en Floortje Kok bezweren het gevaar dat Alterno tracht aan te richten in De Bunt. Foto: Foto Bell In de 'beste uitwedstrijd van dit seizoen' toonden de heren van Stam/SoVoCo wat Jurjan van Slooten eigenlijk al wat eerder had willen zien. Het tweede team van Huizen kreeg geen kans. In elke set werd de hoop van de gastheren meteen de grond ingeboord. In amper een uur zat het karwei er vrijdagavond op. Met setstanden van 19, 13, 11 en 14 liet Stam/ SoVoCo niets aan de verbeelding over. 'We hebben niets weggege ven, namen steeds snel een voor- '"sprong', zét een 'uifermatë ïevre-' den' Juijan van Slooten. Bij de Soester ploeg ontbrak Mar cel Swart die een geslaagde lies operatie had ondergaan. Richard van Rouwendaal nam de rol van libero over en de zeventienjarige Richard Zonderland manifesteerde zich andermaal. 'Hij wordt langza merhand een dragende speler en dat vind ik, gezien zijn leeftijd, wel erg knap', sprak Van Slooten over een van de jeugdspelers die bij de club eindelijk weer eens doorbre ken. Omdat Unicornus eveneens met 4-0 won, bleef het verschil twee punten tussen de Bunsqhoter lijst aanvoerder en de Soestër nummer twee. Beide teams promoveerden in het voorjaar naar de regioklas se en hebben nu de derde divisie in het zicht. De andere, clubs raken •:steeds verder achterop. ^óistefaVóhdjna hef tèr persegaan van deze editie, speelde Stam/ SoVoCo een bekerwedstrijd tegen Salvo'67 uit Maartensdijk. In de laatste wedstrijd van de heenronde in de eerste divisie is Smeeing/BDC er niet in ge slaagd om Groene Ster de eer ste thuisnederlaag van het sei zoen toe te brengen. In Zeven bergen verloor de ploeg van trainer/coach Paul van den Deijssel met 25-22. Het duel tussen de twee subtop pers werd niet de wedstrijd waar op een ieder had gehoopt, twee vrijuit spelende ploegen moeten in principe toch in staat zijn om aan trekkelijk handbal te spelen. Vol gens Van den Deijssel waren niet zo zeer de handballers debet aan het feit dat het daar zaterdagavond niet van kwam, maar had het dra matisch slecht fluitende duo Jelle de Jong/Lucas van Tricht een leeuwenaandeel in het rommelige wedstrijdverloop. 'Dit duo is niet in staat om ele mentaire regels van de handbal sport te onderkennen. Dat wekte irritatie op bij zowel de begeleiding als spelers van beide partijen, het publiek was dan ook de grote ver liezer', aldus de Soesterbergse handbaltrainer die er direct aan toevoegde dat de capriolen van de scheidsrechters geen invloed had den op het uiteindelijk eindresul taat. In de beginfase van het duel waren de ploegen duidelijk aan elkaar gewaagd. Bij Smeeing/BDC was het de grieperige Robert Wijnen die de Soester kar trok. De 27-ja rige Amersfoorter had zijn vizier op scherp staan en zorgde er per soonlijk voor dat de gastheren niet direct een ruime voorsprong kon den nemen. De ploeg van trainer/coach Jan Kort nadat Kamiel Maasse in Amsterdam het oude Neder lands record op de marathon n Gerard Nijboer had verbe terd (2.08.31), liet hij door schemeren dat hij pas rond de jaarwisseling weer aan hardlo pen zou gaan denken. Over exact veertien dagen start hij in de Sylvestercross. Het spreekt voor zich dat de race- tirecteuren Marion van den Broek en René van Zee in hun sas zijn met het feit dat de winnaar van 2001 weer meedoet en daarmee 'evens kanshebber is op de zege. 5Vorig jaar ontbrak de vaderlandse topper in het deelnemersveld, °mdat hij op trainingsstage in ■Afrika was. aar was toen ook Luc Krotwaar e op oudejaarsdag niet zal mee lopen. Krotwaar kwalificeerde zich in Japan met een tijd van 2.10.13 voor de Olympische Spelen in Athene en bouwt nu een rustpe riode in. Hij heeft met Van den Broek wel de principeafspraak dat hij in 2004 en 2005 wel van de partij zal zijn. Van den Broek heeft daarnaast Irma Heeren, Wilma van Onna en Vïvian Ruijters weten te strikken voor de dameswedstrijd. Heeren is een graag geziene gast in de dui nen van Soest. Twee jaar geleden eindigde ze als tweede achter Viola Kibiwott, vorig jaar was ze, achter Adrienne Herzog, de tweede Ne derlandse. Heeren heeft een perio de van herstel achter de rug, nadat ze geblesseerd was geraakt tijdens een wedstrijd in Alphen a/d Rijn, en is op de weg terug. Van Onna loopt al lang mee en won de Sylvestercross in 1988 en '89. Vorig jaar moest ze vanwege een blessure verstek laten gaan, maar de vrouw die al 15 jaar in de nationale top meedoet, zal zich weer laten zien. Ook Ruijters komt naar Soest. De nummer twee van 2000 won dit jaar de marathon van Eindhoven in een persoonlijk re cord van 2.36.36. Verder is ook Kristijna Loonen vastgelegd. Met Adrienne Herzog, vorig jaar de Nederlandse openba ring maar inmiddels in mindere .vorm, wordt nog onderhandeld. Programma Het programma van de Sylvester cross begint op 31 december om 9:30 uur met de loop voor de pu pillen B en C. De prominenten bij de dames worden om 13:40 uur weggeschoten, de herenwedstrijd start om 14:15 uur. Om 15:00 uur klinkt het startschot voor de pres tatieloop voor mannen en vrou wen. Voor hen is een nieuw par koers uitgestippeld van 3 kilome ter lengte. De deelnemers kunnen kiezen of ze een, twee of drie rondjes lopen. VOORVERKOOP INLEVEREN BESTELLIJSTEN Woensdag 17 dec. Donderdag 18 dec Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag, Woensdag Zaterdag 19 dec. 20 dec. 22 dec. 23 dec. 24 dec. 27 dec. 13.30 13.30 koopavond 13.30 09.00 koopavond 09.00 koopavond 09.00 09.00 09.00 18.00 uur 18.00 uur 21.00 uur 17.00 uur 21.00 uur 21.00 uur 17.00 uur 17.00 uur DIRECTE VERKOOP EN AFHALEN BESTELLINGEN: Maandag 29 dec. koopavond 08.00 - 21.00 uur Dinsdag 30 dec. koopavond 08.00 - 21.00 uur Woensdag 31 dec. 08.00 - 18.00 uur speciale vuurwerkhal Soesterbergsestraat 4 - achter Soest www.hooijervuurwerk.nl Tel. (035) 588 06 44 In een wedstrijd, waarin er niets meer op het spel stond, leed Red Stars een 106-82-nederlaag tegen Goba, de ongeslagen win naar van de najaarscompetitie. Red Stars eindigde op de derde plaats en zit nu in de wachtkamer van de bond die de komende we ken gaat benutten om een herinde ling van de competities te maken. In Gorinchem maakten de Soes ters zich geen illusies, maar niette min hamerde coach Robert Oos terhof op de concentratie. 'Om er, los van het resultaat, een leuke pot van te maken.' Dat ging best aardig en brutaal nam de underdog een voorsprong van acht punten. Toen Red Stars de haast opvoerde, nam de contro le af en stelde Goba vrij vlot orde op zaken. De concentratie ebde weg en de spelverdelers Frank Renzenbrink en Tommy van Eet- en kwamen in de foutenlast en werden daarom op de bank lange tijd in bescherming genomen. Zo doende groeide het verschil tot twintig punten... Selby, dat elke week een invaller moet zoeken voor de geblesseerde Herman Scheerhoórn, won zondag weer eens. Koto Misie, dat in Soest op 4-4 was blijven steken, werd met 3-5 aan de kant geschoven. Invaller Sebastian Ott won zelfs de tweede single en maakte daarmee het verlies van Marcel Pas goed. Omdat Jolanda van Cleef en Ger- die Hooijer geen problemen on dervonden van hun tegenstanders -beiden wonnen overtuigend in twee games- namen de Soesters een 1-3-voorsprong. Pas en Ott waren kansloos in hun dubbel (15- 4,15-9) tegen de Utrechters, maar Van Cleef en Hooijer hadden de smaak te pakken. Ondanks een zwakke eerste game trokken ze deze partij naar zich toe. Selby had nog een overwinning nodig voor de eindzege en besloot tot een tactische wissel door de mixen om te draaien. Dat pakte goed uit. Ott. en Van Cleef verlo ren weliswaar, maar Pas en Hooijer sloegen het beslissende vijfde punt in twee games binnen. DVSB zou zijn bordgemiddel de wel even opvijzelen tegen Wageningen dat op de voor laatste plek staat. Maar de lijst aanvoerder van de landelijke eerste klasse, al anderhalf jaar ongeslagen, kwam met de schrik vrij en won op het nip pertje: 9-11. Paul Sier voldeed aan de verwach tingen. Francis Tholel koos voor bord 10, omdat DVSB op dat bord nog nooit had gewonnen. Hij wil de de ban breken, maar kreeg uit gerekend voormalig Nederlands kampioen Geert van Dijk tegen over zich, die een veel te riskante opzet afstrafte. Remises van Kloosterman en Binnenkade, ver lies van de niet fitte Pavel Iljin en een moeizame remise van Andrew Tjon A Ong brachten de tussen stand op 7-5 in het voordeel van Wageningen. Nadat Bart Zwart de stand in evenwicht had gebracht, remiseerden Piet Karregat en Har- ry Clasquin. En dus moest Klaas Bor de beslissing forceren. Als beste eindspelkenner genoot hij het vertrouwen van zijn medespe lers, maar ook hij zag het niet meer zitten. Een grote fout van zijn te genspeler bracht alsnog de winst bij DVSB. Het goede nieuws kwam meteen daarna, want medekoploper Het Noorden speelde gelijk en eerste achtervolger Witte van Moort ging onderuit. DVSB heeft nu een punt voorsprong op Het Noorden dat op 17 januari tegenstander is van de damvereniging Soest-Baarn. Weerden kwam telkenmale op voorsprong, doordat de Soester dekking onvoldoende communi ceerde en daardoor te makkelijk tegendoelpunten incasseerde. De 7-5-tussenstand in het voordeel van Groene Ster was dan ook te recht, vond Van den Deijssel. In het tweede deel van de eerste helft kreeg Wijnen steun van col lega opbouwer Koen Smeeing (3 treffers). Hierdoor kreeg Smeeing/ BDC wat meer grip op de wed strijd. Jos Lans tekende met zijn enige treffer in de eerste helft voor de 10-10 stand na 24 minuten spe len. Twee discutabele tijdstraffen aan Soester zijde brachten de Ze venbergers weer op het goede spoor. Via treffers van Jeroen Machielse (2x) en een verdwaald schot van David Mangnus in de slotseconde ging de thuisploeg met een 13-11-voorsprong rusten. De tweede helft werd een duel tus sen de twee schutters van beide ploegen. Bij Smeeing/BDC was het Robert Wijnen die zijn ploeg lange tijd in de race hield, aan de kant van de groenwitten was het Geerten Segers die vanaf zijn favo riete linker opbouwpositie zich naar hartelust kon uitleven. Breedte In de slotfase van de wedstrijd gaf uiteindelijke de breedte van de se lecties de doorslag. Smeeing/BDC was teveel afhankelijk van één man (Wijnen), bij Groene Ster kreeg topscorer Segers steun van routi nier Errol Wevers. Op 21-19 had de wedstrijd nog kunnen kantelen naar Soester voordeel, maar opnieuw twee dis cutabele tijdstraffen deden het ver zet van de Soesters breken. Door de winst op Smeeing/BDC klimt Groene Ster naar de derde plaats op de ranglijst, de Soesters sluiten de eerste competitiehelft af met een meer dan' verdienstelijke zevende plek. Voor de uitblinker aan Soester zij de, Robert Wijnen scoorde tien maal, restte na afloop slechts een schrale troost. Hij werd geselec teerd voor het Utrechts Team dat tijdens de Utrechtse Handbalda- gen (27 en 28 december) in de Utrechtse sporthal De Dreef te bewonderen is. Beker In de halve finale van het regionale toernooi om de beker liet Smeeing/BDC met zich dollen door het tweede team van Volen- dam. De Soesters, die Jos Lans misten en niet beschikten over de geblesseerde routiniers Michel Roest en Richard van den Hoef waren geen schim van de ploeg die zich in de competitie zo fier staan de houdt in de eerste divisie. De jonge Volendammers beslisten het bekerduel al snel. Via 0-6 werd het in de twintigste minuut 2-12. 'Ter wijl het hoofd al in de strop hing, gingen we ons ineens wel verzet ten', sprak Van den Deijssel. Maar dat was te laat. Het werd 9-15, wat tevens de ruststand was, maar daarna ging Volendam vrolijk op de oude voet verder: 17-28. Dat BDC kon 'terugkomen' tot 26-32 lag meer aan het feit dat Volen- dam-coach Peter Portengeh in de laatste fase twee veertienjarige ta lenten ervaring liet opdoen. Naliunate r», <a» Met het behalen van de derde dan zwarte band heeft Jacque line van Diermen een bijzon dere prestatie geleverd. Ze treedt in de voetsporen van haar ouders Joop en Lidy van sportschool Budo Ryu en is een van de weinige vrouwen die vandaag de dag nog deze gra datie binnensleept. Dat laatste heeft onder meer te maken met de regel, dat de dragers van een zwarte band twee jaar moeten wachten, voordat ze voor de tweede dan mogen gaan. Doen ze dat met succes, dan wordt er vervolgens een termijn van ruim driejaar in acht genomen, alvorens een gooi mag worden gedaan naar de derde dan. Gedurende deze verplichte wachttijden dienen de judoka's zich verder te bekwamen in de sport en krijgen ze tevens de gelegenheid zich geestelijk klaar te stomen voor de zware proef en de verantwoordelijkheden dje deze dan met zich meebrengt. De 31-jarige Soesterse deed in het verleden mee aan Nederlandse kampioenschappen, maar heeft een punt gezet achter de actieve wedstrijdsport. In plaats daarvan heeft Jacqueline zich volledig ge richt op het lesgeven. In dat ver band zijn haar studie aan het CIOS in Arnhem en de opleiding tot judo leraar B in Heerenveen met een verklaard. Tijdens de zware proef fungeerde vader Joop vorige week als part ner. Jacqueline slaagde met vlag en wimpel en de examinatoren waren dusdanig onder de indruk, dat Jac queline direct werd gevraagd om zitting te nemen in de examen commissie voor de zwarte band. Die uitnodiging aanvaardde ze di rect en ook daarmee volgt ze de zelfde weg die haar moeder Lidy (57) ooit bewandelde. Jacqueline kreeg judo met de pap lepel ingegoten en beoefent de sport vanaf haar vierde. Inmiddels geeft ze les bij Budo Ryu. Deze sportschool is al jarenlang geves tigd aan de Steenhoffstraat, maar moet daar vertrekken vanwege de woningbouw die is vastgelegd in het Spoordalpian. De gemeente had dat destijds via een onteige ningsprocedure gerealiseerd. Maar met de gemeente is de familie Van Diermen na een jarenlang 'gevecht' een verhuizing overeengekomen naar de Soester Engweg. Daar wordt het voormalige LTS-gebouw met de grond gelijk gemaakt. Er komt onder meer een nieuwe, moderne sportschool van Budo Ryu. Het is de bedoeling dat Jacqueline van Diermen de sportschool over een aantal jaren voortzet. Moeder Lidy: 'Ze staat daar volledig ach- Een 'robbertje vechten' tussen Jacqueline van Diermen en pupil Marnix Lenselink die onlangs een nationaal toernooi in zijn categorie won. Foto: Herman van Dam ter. Daarom hebben we besloten om door te gaan. Anders hadden we de sportschool gesloten en ge kozen voor het geld. Zelf hebben we de leeftijd niet meer om nog zo'n investering te doen, maar nu Jacqueline de school gaat overne men, is dat wel zinvol. Joop en ik gaan nog zeker een jaar of vier door, daarna neemt zij het over.' De procedure voor de nieuwbouw aan de Soester Engweg loopt nog en zal naar verwachting ongeveer in maart kunnen worden beklon ken met de afgifte van de vergun ning. gemeente zelfs een beplantings- voorstel op tafel liggen, dat uitgaat van onder meer lijsterbessen, ber ken, meidoorns en prunussen. Op het complex beschikt Smeeing over twintig parkeerplaatsen. Dat is iets onder de norm voor acht volwaardige banen, maar het col lege meent dat twintig voldoende is. De nieuwe banen worden aange legd op grond die de bestemming bos heeft, maar nagenoeg onbe groeid is. Daarom ziet het college geen bezwaren om de bestemming te wijzigen. Hier is een vrijstellingsprocedure voor nodig. Als de provincie een verklaring van geen bezwaar af geeft, kan de gemeente de vrijstel ling en de bouwvergunning ver strekken. Deze procedure kan eventueel vertraging oplopen als er zienswijzen (bezwaren) worden in gediend tegen het plan. Tennispark De TOSS mag wor den uitgebreid tot negen ba nen, inclusief de daarbij beho rende verlichting. Het college ziet althans geen reden het ver zoek van eigenaar Smeeing ter zijde te schuiven. Het park aan de Bosstraat telt nu zeven banen, waaronder een oe- fenbaan. Er komen drie nieuwe tennisbanen bij, maar daarvoor maakt er eentje plaats. De nieuwe banen komen aan de zijde van de Wieksloterweg OZ te liggen. Als voorwaarde heeft de gemeente ge steld dat Smeeing in samenspraak met de gemeente zorgdraagt voor een dichte, groene afscheiding tus sen zijn park en het achtergelegen buitengebied. Hiervoor heeft de UNITED CARDEAKRSJ Totally driven ■VOOR NIEUWE OF GEBRUIKTE BESTELWAGENS: VW, MITSUBISHI, HYUNDAI, FIAT, ENZ,, ENZ....

Soester Courant | 2003 | | pagina 25