lAIti IAN Drugskoerier uit Soest in cel Soest2002 boos op college vanwege vertrek drukkerij Visser SBg g B.V. ÜÏJ£ Birkstraat wil meer actie ter bevordering van veiligheid Eddie en Marco Sevink winnen Gouden Oliebol 2003 www.rabobankonline.com Bibliotheek krijgt digitaal eiland 1.3S €1.79 1.29 €1.29 50.- NIJHOf ACTUEEL uur e.com Oliebollenkraam schiet in verkeerde keelgat winkels Oranje verlichting te duur Goedkeuring GS Spoordal Soest zoekt mensen voor ophalen van formulieren DOE MEE AAN rfk DE NIEUWJAARSPUZZEl BIJ NIJHOf fS PAGINA 2 WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 jy-cie, I. 035-6012424 Bendeleden krijgen straffen van 1,5 tot 8 jaar Fietscontrole Subsidie PYO Ecologische corridor Leusderheide Klomp Grafische Bedrijven verhuist naar Amersfoort Geboorteregister tot en met vrijdag 'Belangrijke stap in ontwikkeling' TAXATIE NODIG? i' Vrijwilligersprijs van GroenLinks iv Voorbereiding achter de schermen in volle gang Witgoed specialis Service voor alle merken Oranjehoven! Snelheidscontroles v\ inch: zij wij alleen van bestelde nt u bestellen: ade met vlees int Vastgoed 562.500,- k.k. 285.000,- k.k. r vervoer. 237.500,- k.k. enschappelijke tuin. 169.500,- k.k. gestoffeerd en 1.500,- all in (035)6012557 Bewoners van de Birkstraat (buiten de bebouwde kom) hebben nogmaals de gemeente gevraagd de maximumsnelheid terug te brengen van 80 naar 50 kilometer per uur en als dat (om juridische gronden) niet kan, dan tenminste tot 60 km/ u. Verkeerswethouder Harry Witte reageerde vorige week dinsdag echter zeer terughou dend. Hij beloofde de bewoners tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en verkeer om nog eens te kijken naar de mo gelijkheid van een ventweg, maar nam daarbij de nodige reserves in acht. Eer. ventweg kost veel geld en is praktisch moeilijk in te pas sen, al is het alleen maar vanwege monumentale panden en bomen die mogelijk in de weg staan. In het rapport dat naar aanleiding van een extern onderzoek is opge steld, blijkt dat de Birkstraat een 'black spot' is. Een straat krijgt zo'n kwalificatie als er in drie jaar meer dan zes ongevallen met let sel plaatsvinden. Kennelijk is de onderzoeker het met de bewoners eens,* dat de vele inritten en het afslaand verkeer buiten de be bouwde kom gevaarlijke situaties en conflicten veroorzaken. Een andere conclusie is, dat oversteken vaak onmogelijk en overdag altijd gevaarlijk is. Een parallelweg is volgens de on derzoeker erg ingrijpend en kost baar. Goedkoper zou het zijn om de snelheidslimiet terug te schroe ven naar 60 km/u, pen inhaalvcr- bod in te stellen en bij de twee ge vaarlijkste punten (het Eekhoorn nest en King's Home) een vak aan te leggen voor het verkeer dat daar linksaf moet slaan. De bewoners kiezen dan ook voor deze laatste oplossing, al willen ze daar aan toegevoegd zien, dat de bromfietsers dan op de rijbaan gaan rijden. Navraag bij 3VO leert, zo beweren de bewoners, dat bromfietsers ook op een rijbaan mogen, waar een maximumsnel heid van 60 km/u geldt, mits dat met borden duidelijk wordt aange duid. Het college wil'tot dusver -op ba sis van het extern rapport- niet verder gaan dan maatregelen bij King's Home en het Eekhoorn- nest. Maar Witte komt volgend jaar, op een nader te bepalen mo ment, terug op de kwestie. In de tussentijd wordt het rapport verder geanalyseerd in het gemeentehuis. Witte zal ook laten onderzoeken en bekijken of er qua inrichting meer kan veranderen, bijvoorbeeld in de vorm van een ventweg. Maar beloven wilde de wethouder niets. Een 28-jarige man uit Soest die als drugskoerier is opgetreden voor de smokkelaarsbende van een Baarnaar, is donderdag door de rechtbank in Utrecht veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstrafwaarvan een half jaar voorwaardelijk. Tegen de Soester was twee jaar cel geëist. De rechtbank achtte bewezen dat de Soester lid is geweest van een criminele organisatie en verschil lende keren enkele kilo's drugs in een speciaal vest vanuit Guatemala naar Nederland heeft gesmokkeld. Ook heeft de Soester ruim drie jaar geleden twee keer geld gewis seld voor de Baarnse broers, zodat die zonder zelf risico te lopen hun drugstransactie in dollars konden afrekenen. Drie andere koeriers, twee uit Baarn en een uit Guatemala, wer den veroordeeld tot vier en vijfjaar gevangenisstraf. Deze mannen hadden meer transporten op hun naam en waren ook langer doorge gaan dan de Soester die drie jaar geleden voor het laatst actief was als drugskoerier. De Soester is naar eigen zeggen al geruime tijd op het rechte pad. De criminele organisatie van de Baarnaars smokkelde in drie jaar tijd 110 kilo cocaïne vanuit Guate mala naar Nederland. Een van de, De oliebollenkraam in het win kelcentrum Soest-Zuid mag daar blijven staan tot en met 31 december van dit jaar. Daarna zal de gemeente deze stand plaats alleen nog maar toe wij zen aan instellingen met een ideëel doel. Nu is de tijdelijke vergunning be stemd voor een commerciële kraamhouder die er oliebollen en wafels verkoopt. Dat schoot Su pervlaai Beheer BV en J.W. van Dogterom in het verkeerde keel gat. De ondernemers die in Soest- Zuid een winkel hebben, vinden dat ze van te voren onvoldoende op de hoogte zijn gesteld om tijdig bezwaar te kunnen maken. Op dat punt kan de gemeente ze niet helemaal ongelijk geven, maar dat de komst van de kraam op de Zuidpromenade zou leiden tot in komstenderving in de twee win kels, kan volgens het college wel iswaar niet worden uitgesloten. Al is dat het geval, dan kan dat nog niet een argument zijn om een standplaats te weigeren, aldus het college. Tegelijkertijd geeft het wel toe, dat het een locatie heeft toegekend die niet in het standplaatsenbeleid is opgenomen. De huidige vérgun- ninghoudster mag er daarom tot en met 31 december blijven staan, maar daarna worden er geen com merciële kramen meer toegestaan. broers werd door de Utrechtse rechtbank gezien als leider en op richter van de bende. Hij werd net als een andere hoofdverdachte ver oordeeld tot acht jaar gevangenis straf. De 55-jarige vader van de broers kreeg anderhalf jaar opgelegd, omdat ook hij lid zou zijn geweest van de organisatie. De rechtbank baseerde dat vooral op telefoontjes die de vader na de aanhouding van een van zijn zonen had gepleegd met de andere, voortvluchtige zoon. De vader probeerde toén om geld uit handen van- de politie te houden en andere sporen te ver doezelen. Bovendien had de vader een keer geld gewisseld om een coketransport té betalen. En de politie vond een alarmpistool, co caïne en xtc in en rond de woning van de vader in Baarn. Zestien fietsers zijn vrijdagmorgen bekeurd, omdat de verlichting van hun voertuig niet in orde was. Ze werden allemaal aangehouden op de Birkstraat, waar de politie tus sen 7:45 en 8:15 uur een controle hield. Soest draagt 250 euro bij aan het nieuwjaarsconcert dat PVO in sa menwerking met de Gooise Ope rette op vrijdag 9 januari zal geven in de Petrus en Pauiuskerk. Het betreft een eenmalige subsidie waarvoor het fonds kleine culture le voorzieningen wordt aangespro ken. Gistermiddag, 16 december, hebben vertegenwoordigers van de provincie Utrecht, de ge meenten Amersfoort, Soest en Lcusden, de ministeries van VROM, Defensie, Verkeer en Waterstaat en van ProRail een overeenkomst ondertekend voor de totstandkoming van de ecologische corridor Leusder heide. Het gaat hier om de oos telijke groene verbinding die het noordelijk deel van de Heuvel rug verbindt met het zuidelijke deel (de Leusderheide). Daar mee wordt een flinke stap gezet in de realisatie van een belang rijk onderdeel uit de gebiedsvi- sie Hart van de Heuvelrug, waaraan zestien partijen zich eerder dit jaar hebben verbon den. 'Bestuurlijk geklungel, politie ke blindheid, prestigedrang of gewoon volksverlakkerij?' Dat zijn de termen die Soest2002 bezigt aan het adres van het college naar aanleiding van het feit dat Klomp Grafische Be drijven zich niet in Soest her- vestigt. De drukkerij verruilt de Parallelweg voor een nieuw- bouwpand op bedrijventerrein De Isselt in Amersfoort. Evenals Haringsma Bouwmateria len en instellingen en verenigingen moet Klomp weg van de huidige locatie, omdat de gemeente het 'Het ging er een beetje uitzien of Mick Jagger zou komen op treden', zei burgemeester Koos Janssen. Hij en de drie wethou ders van Soest besloten vorige week dinsdag er van af te zien om het gemeentehuis 's avonds met oranje lampen te verlich ten. Te duur, was de eenvoudige con clusie die ze trokken, nadat twee eenvoudige plannetjes niet lukten. Enkele duizenden euro's zou het volgens Janssen hebben gekost wanneer speciale lampen waren geïnstalleerd om het raadhuis ter gelegenheid van de geboorte van prinses Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria in oranje schijn werpers te zetten. Aanvankelijk was bedacht dat dit zou kunnen door oranje lampen in de spots te draaien, maar dat bleek niet het beoogde effect te hebben. Een poging met oranje glasplaten voor de schijnwerpers was even min succesvol. En zo kon het gebeuren dat mede werkers van een plaatselijk bedrijf de volgende morgen werden ge beld om verlichting te installeren. Toen burgemeester en wethouders tijdens hun wekelijkse vergadering naar buiten keken en de voorberei dingen aanschouwden, begonnen ze zich af te vragen of dat niet iets teveel van het goede was. Toen bekend werd wat de operatie zou gaan kosten, bliezen ze het ge kleurde eerbetoon af. 'Het is nooit leuk om enthousias me af te breken, maar er was wel begrip voor', aldus 'de burgemees ter. Het college vond het, mede gezien de bezuinigingen die nood gedwongen moesten worden inge voerd, niet verantwoord om dui zenden euro's te spenderen aan feestverlichting. Janssen: 'Het moet wel leuk blijven en het feest is er niet minder om.' Het was de bedoeling dat het ge meentehuis tot en met vrijdag 2 januari (de dag van de nieuwjaars receptie) in de avonduren met oranje lampen beschenen zou wor den, maar dat is dus niet doorge gaan. Het water in de vijver aan het Raadhuisplein is wel oranje getint en dat blijft -ijs en weder dienende- zo tot en met de nieuw jaarsreceptie. Het geboorteregister, waarin de bevolking kroonprins Willem- Alexander en prinses Maxima kan feliciteren met hun dochter, zou tot en met afgelopen vrijdag blijven liggen in de hal van het gemeente huis. Dat is verlengd tot en met aanstaande vrijdag. Het loopt er niet storm, aldus Janssen, maar dat komt volgens hem omdat ook de mogelijkheid bestaat om bijvoorbeeld via inter net gelukwensen over te brengen. Hij denkt dat de mensen daarom niet speciaal voor het geboortere gister naar het gemeentehuis ko men. Van de bezoekers van het gemeentehuis zijn er wel velen die een persoonlijk woord in het regis ter schrijven. Gedeputeerde Staten (GS) hebben ingestemd met het uit werkingsplan voor Spoordal, het gebied tussen de Steenhoff- straat en de Parallelweg waar ruim 140 woningen zullen wor den gerealiseerd. Dat betekent ook dat de zienswijzen (bezwa ren) van de Faith Moskee aan de Parallelweg zijn verworpen. Het moskeebestuur is weliswaar 'een alternatieve locatie aangebo den, maar overeenstemming is er nog niet bereikt over verplaatsing van het bidhuis. Dit in tegenstel ling tot de andere grondeigenaren en gebruikers binnen het gebied. Daarom heeft de gemeente eerder al formeel een onteigeningsproce dure in gang gezet. Hoewel het moskeebestuur desge wenst zijn hoop nog kan vestigen op de Raad van State, acht de ge meente dat met de goedkeuring van GS een belangrijke stap is ge zet om het gebied Spoordal te ont wikkelen. Heilijgers is gestart met de voorbereidingen. Het is de be doeling dat in 2005 met de bouw van de woningen wordt begonnen. Voor die tijd moeten de huidige gebruikers, met uitzondering van de christelijke gereformeerde kerk vrijgemaakt en de supermarkt, het gebied hebben verlaten. Het Spoordalplan behelst overigens ook de nieuwbouw van de Mon tessorischool die nu nog aan de andere kant van de Dalweg staat. gebied tussen de Parallelweg, de Molenstraat, de Steenhoffstraat en de Dalweg (Spoordal) wil ontwik kelen met woningbouw. Enkele ja ren geleden werd daarom de wet voorkeursrecht toegepast, waar mee Soest zich het eerste recht tot koop van de percelen verwierf. Met Klomp werd betrekkelijk snel overeenstemming bereikt. Er was sprake van dat het grafisch bedrijf zou verhuizen naar de Ooster gracht, maar dat. blijkt nu niet het geval. Soest2002 windt zich daar over op en zal er morgenavond vragen over stellen tijdens de ver gadering van de gemeenteraad. 'Exorbitant hoog is het bedrag dat wordt betaald voor de aankoop van de grond van de drukkerij, zonder dat deze verplicht is zijn bedrijf in Soest voort te zetten. In de hoogte van de vergoeding zit een ruime compensatie voor ver plaatsing', aldus de oppositiepartij. Ze neemt het burgemeester en wethouders hoogst kwalijk dat er telkens ontwijkend is gereageerd op vragen en dat de toenmalige raad in slaap is gesust met de sug gestie dat er reeds afspraken met de onderneming waren gemaakt over verplaatsing naar de Ooster gracht. 'Behoud van werkgelegenheid voor Soest is steeds een belangrij ke doelstelling geweest in alles rondom Spoordal. Waar blijft de inzet op werkgelegenheid? Was het ten tijde van de verkoop be kend bij de wethouder (Krol-red.), dat Klomp zou vertrekken uit Soest? Het vermoeden rijst dat er op dat moment al meer bekend was. Als toen naar buiten was ge komen, dat Klomp niet in Soest zal blijven, zouden er zware politieke problemen zijn', aldus de opposi tiepartij die in de raad vier zetels heeft. 'Klinkklare onzin1 Volgens directeur A.A. Klomp is het 'klinkklare onzin' wat Soest2002 beweert en is zijn be drijf noch de gemeente iets kwalijk te nemen. 'De wethouder heeft niets verkeerd gedaan, wij even min. Vanaf het begin is afgespro ken dat we vrij waren in de keuze van vestiging, waarbij de Ooster gracht de voorkeur had. Soest2002 zou dat ook kunnen weten. Ze heeft geen punt. Als ze in de raad dergelijke dingen gaat roepen, maakt ze zichzelf belachelijk,' zegt Klomp. Dat de keuze op Amersfoort en niet op Soest viel, heeft te maken met een verzwaarde artikel 19 pro cedure die nodig zou zijn om naar de Oostergtacht te kunnen verhui zen. 'Dan hadden we hier niet op tijd kunnen vertrekken', verklaart de directeur. Het ligt in de bedoeling dat de ontwikkeling van Spoordal vanaf 2005 zichtbaar gestalte krijgt. Klomp zal eind volgend jaar naar De Isselt overgaan. De nieuwbouw is reeds in volle gang. Klomp noemt de suggestie van Soest2002, dat werkgelegenheid voor tientallen mensen gaat ver dwijnen, nergens op is gestoeld. 'De Isselt ligt 5,5 kilometer van de Parallelweg vandaan. Dat is geen afstand. En als er straks mensen uit Soest zijn, die bij ons willen komen werken, is dat dus echt geen belemmering.' Van de 130 medewerkers komt ongeveer dertig procent uit Soest, circa 40 procent uit omliggende gemeenten en de rest van daarbui ten. Zij gaan allemaal mee naar de nieuwe vestiging, laat Klomp we ten. Hij runt het familiebedrijf met zijn broer. Het bedrijf is sinds 1956 in Soest gevestigd, aanvankelijk aan de Steenhoffstraat. Na de uitbrei ding in de jaren tachtig vond er een 'administratieve verhuizing' naar de Parallelweg plaats. Voor het project GALM, Gro ninger Actief Leven Model, is de gemeente Soest op zoek naar enthousiaste mensen die in de week van 19 tot 23 janua ri 2004 inschrijfformulieren voor de eerste fitheidtest willen ophalen in de wijk Overhees. Ze krijgen een vergoeding van 35 euro voor ongeveer 35 adressen. Alle inwoners tussen de 55 en 65 jaar in de wijk Overhees krijgen begin januari een brief en formu lier thuisgestuurd, waarin men wordt gevraagd deel te nemen aan de eerste fïtheidtest in februari. Door de formulieren bij de men sen zelf op te halen, hoopt de ge meente Soest de respons te vergro ten. GALM is een landelijk project dat zich richt op het in beweging bren gen én houden van senioren tussen de 55 en 65 jaar, die sportief niet actief zijn. Bij dit project is sprake van een wijkgerichte benadering. In Soest wordt gestart in de wijk Overhees. De gemeente Soest werkt hierbij samen met Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en Centraal Overleg Samenwerkende Bonden Ouderen. 'Enquêteurs' die zich aanmelden, krijgen uiteraard tijdig uitleg over de werkwijze. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Rachel Wouters, sport- coördinator van de gemeente Soest, 88 035-6093540. Zij kan ook meer informatie geven over het project. Bel uw RVT-taxateur Caroline Jagtenberg Deskundig op het gebied van woningen en bedrijfs onroerend goed Speenkruidslraat 55 3765 Aft Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De marathonlopers-voor-goe- de-doelen Eddie en Marco Se vink hebben de achttiende Gouden Oliebol van Groen Links Soest/Soesterberg ge wonnen. Zij worden als het ware op de hielen gevolgd door de vrijwilligers van het Wijkbe- heerteam Smitsveen en Ljutvo Muratovic. Enkele reacties. Over Eddie en Marco Sevink: 'Zij combineren hobby's van zichzelf aan goede doelen. Dit tweetal is een voor beeld voor menigeen in Neder land. Als er meer mensen zouden zijn zoals zij, dan zou de wereld er veel beter voorstaan.' Over het Wijkbeheerteam: 'Al vele jaren zet deze groep mensen zich belange loos in voor een woonbare omge ving in Smitsveen.' Over de heer Muratovic: 'Ondanks zijn vele te genslagen is hij bereid vrijwillig de rotzooi van anderen op te ruimen, hetgeen ik echt geweldig vind.' Ook op de vrijwilligers van 'De Blauwe Vogel', de Soester pleegge zinnen en Kerkopvang Asielzoe kers zijn stemmen uitgebracht. Een stemmer schrijft onder meer: 'Ten eerste: applaus voor de genomi neerden, zonder deze vrijwilligers zou het leven in Soest heel wat minder mooi zijn. We kunnen niet zonder hen! Toch denk ik dat de pleeggezinnen, het woord zegt het al, niet alleen inzet van vrijwilligers vraagt, maar dat het hele gezin er bij betrokken wordt.' Dit is een greep uit de reacties bij de stemming per telefoon, fax en e-mail, waaraan iedereen geduren de twee weken heeft kunnen deel nemen. Het merendeel van de stemmen werd elektronisch uitge bracht. De trofee wordt uitgereikt op vrij dag 9 januari 2004 tijdens de fees telijke nieuwjaarsreceptie in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat in Soest, van 16:00 uur tot 18:30 uur. Jan Visser, de vroegere frac tievoorzitter van GL/PS, oud-wet houder, dichter en geestelijk vader van de Gouden Oliebol, zal de prijs uitreiken. In maart of april volgend jaar zal in de Brede Bibliotheek Soest het digitaal eiland wor den geopend. De financiering is rond nu de gemeente met een eenmalige subsidie van ruim 24 duizend euro heeft bijge sprongen. Achter de schermen zijn de voorbereidingen nu in volle gang. In de vijverzaal van het complex aan de Wïllaertstraat komen twaalf computers te staan, die voor het publiek toegankelijk zijn. Nu kun nen bezoekers van de 'bieb' al be- pcikt internetten, maar het digitaal eiland gaat veel verder dan een in ternetcafé, laat directeur Marianne Houkamp weten. Er komt ook een leercentrum iet met workshops en speciale programma's. Voor verschillende doelgroepen (van jong tot oud) zullen bestaan de en nieuwe programma's worden gebruikt om de mensen vaardiger te maken in het zoeken naar digi tale informatie. Zo kunnen basis scholieren op de maandag (als de bibliotheek dicht is) nog gerichter aan hun lesprogramma's werken. Maar, er komt bijvoorbeeld ook een workshop voor ouders en op voeders over hoe ze hun kinderen wegwijs kunnen maken op inter net, zonder dat ze daarbij meteen op sites terechtkomen die voor een 'bepaalde groep' volwassénen be stemd zijn. Zo zullen in of op het digitaal ei land voor elke doelgroep specifie ke leerprogramma's worden aange boden. Marianne Houkamp: 'Sommige daarvan zijn landelijk al getest, maar we willen ook voor de lokale markt programma's ontwik kelen, bijvoorbeeld om allochto nen vaardiger op internet te ma ken. We zullen goed luisteren naar de behoefte van de mensen en daar op inspelen.' Gratis sites De Brede Bibliotheek zal een abonnement nemen op een aantal sites op het gebied van literatuur en gezondheidszorg. Te denken valt aan de sites van de Consu mentenbond, het Historisch Ar chief en de Krantenbank. Bezoe kers van het digitaal eiland van de Brede Bibliotheek kunnen er gra tis op terecht, net als op een aan tal sites met een informatief en educatief karakter. Voorbeelden daarvan zijn Postbus 51, het Ken nisnet, maar ook de site van de ge meente Soest. Wie vrijuit wil surfen, chatten of e- mails schrijven, zal daarvoor wel moeten betalen. Nu kost dat 0,40 per kwartier, maar het ta rief van het digitaal eiland is nog niet vastgesteld. 'Maar het plan is wel om hier een tegemoetkoming in de kosten te vragen, ook om onze informatiedoelstelling te be vorderen. Als iedereen hier gratis mag internetten, komt er bijna nie mand meer toe aan het zoeken naar informatie, zoals wij dat voor staan', aldus Houkamp. De Brede Bibliotheek krijgt straks de beschikking over de modernste apparatuur. Dat betekent dat de bezoekers van het digitaal eiland ook kunnen scannen, printen en kopiëren, maar tevens hun video camera kunnen aansluiten op de pc om bijvoorbeeld hun foto's té bewerken. Bij het eiland zal gebruik worden gemaakt van een betaalautomaat, waarin de bezoekers tijd kunnen kopen. Zodra ze achter het (plat te) scherm zitten, kunnen ze zien hoe lang ze nog kunnen internet ten. Bij de betaalautomaat kunnen verder onder meer ook de boetes worden voldaan voor het te laat terugbrengen van een boek. Laagdrempelig Regelmatig heeft de Brede Biblio theek de afgelopen maanden over leg gehad met de gemeente om het project in gang te zetten. Dat Soest geld heeft gehaald uit het fonds 'digitale trapveldjes' geeft aan, dat de bieb straks zeer laagdrempelig, zo niet drempelloos, toegang biedt tot internet. 'Dat is steeds het uit gangspunt geweest', zegt Marianne Houkamp. 'En dat vergt meer dan alleen maar het neerzetten van pe's. Dan moetje ook inspelen op de behoefte van de mensen en dat zullen we zeer sterk gaan doen.' In de loop van het nieuwe jaar zal de Brede Bibliotheek nadrukkelij ker en gedetailleerder naar buiten treden over het digitaal eiland, waarvoor ze zelf 21 duizend euro van haar begroting heeft getrok ken. De gemeente heeft duidelijk gesteld dat haar bijdrage eenmalig is. Als de hard- en of software over een poos aan vervanging toe is, dient de bieb de eigen knip open te trekken. Tevens heeft de gemeente de voorwaarde gesteld, dat het digitaal eiland niet mag lei den tot meer. formatieplaatsen. Daarvoor zal in elk géval geen geld uit de gemeentekas worden ge haald. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Hoera, we hebben weer een prin sesje! Ik sprong een gat in de lucht en stak virtueel de vlag uit. Wat kon ik nog meer bedenken? Wonend in Klaarwater bedacht ik me: Ik moet iets met dat klare water doen. In onze wc-pot staat constant een laagje water. Ik kocht een blik oranje vloeistof en mengde dat door het water in mijn watercloset. De gasten die gebruik maakten van het toilet waren aangenaam verrast. Wat leuk! Wat origineel! Wat geinig! Wat een humor! Wat een creativiteit! Wat een konings gezindheid! Een enkeling dacht, dat ik de goudvissen verzopen had, maar voor dat soort satire ben ik onge voelig. Wat kon ik nog meer bedenken om de feestvreugde te verhogen en blijk te geven van mijn oranjebo- vengevoel? Als wijkbewoner vorm ik het wijk beheerteam. Sommigen zeggen wijkbeheersteam met een s tussen de r en de t. Maar dat is iets heel anders. We beheersen de wijk niet, maar beheren de wijk. Volgens Frans Bos houdt dat niet zoveel in. Het instituut beperkt zich hoogstens tot bemoeienissen met een scheve tegel, een oud hek je, een hondenpoepterreintje, een verveloos bankje, een speeltuigje en dan heb je het wel gehad. Als het echt gaat om een autoloos pleintje rond de basisschool en de ambtenaren en de niet zelfstandig nadenkende raadsleden adviseren autoluw, dan kun je alle inspraak, klankborden en burgerparticipa tie wel vergeten. Ik hield in Klaarwater een wijk- schouw en kwam tot de conclusie dat het leuk zou zijn voor het prin sesje mijn huis met stralenbundels in een oogverblindend oranje licht, te zetten. Tenslotte heb ik ook nog de beschikking over een wijkbud get van enkele honderden euro's. Ik belde meteen een duur elektri citeitsbedrijf en liet een paar ko lossale lampen en enkele giganti sche aggregaten aanrukken. Stom, stom, stom. Ik had natuurlijk eerst een offerte aan moeten vragen. Geen erva ring. Een dag later hoorde ik bij toeval, dat de hele operatie wel enkele tonnen zou gaan kosten. Onmiddellijk blies ik de generato ren af (we moeten bezuinigen im mers), maar kreeg wel een gepe perde rekening van enkele duizen den euro's voor de gemaakte on kosten. Die stuur ik door naar het college van burgemeester en wet houders. Daar zitten ze niet mee Nu hoop ik niet dat ze dit lezen in het raadhuis bij SOW, want dan kunnen we in Klaarwater door mijn lichtzinnige exercitie de 'eer ste compleet levensloopbestendi- ge wijk van Soest' ook wel verge ten. Van de gemeenteraad heb ik niets Ie vrezen, want daar worden nooit kritische vragen gesteld als het om veel geld gaat. En die levensloopbestendiging in Klaarwater is een project ('Wel Thuis') van hooguit anderhaif jaar. Dat haal ik wel, Deo volente. Dertien automobilisten en twee bromfietsers zijn woensdagavond bekeurd wegens te hard rijden. Ze werden betrapt tijdens snelheids controles die de politie op verschil lende locaties hield. Tussen half acht en kwart voor tien hanteerde ze de snelheidsradar op de Mid delwijkstraat in Soest en in de Banningstraat en de Kampweg in Soesterberg. van 20 december tot en met 3 januari eer :t weer, .veerdui- Kom nu met het hele gezin naar Nijhof, ïkken, dat loop door onze winkel, los de rebus-speurtocht/ 'rgens geen v eer te koop wie weet begint 2004 met 1 van de 110 geldpf weer moert (ïox €200,-; 20x €100,-; 30x€50,-; 50x€20, bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 til, www adt het pu- m op tijd om >rkomen. U de rij staan, k de oliebol- uis! De prijs net als vorig 'oor de appel- t.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3