eem MMmmam Oranjelaan 'ziek' van peren Wim van den Breemer van gilde krijgt koninklijke onderscheiding Apollo bakt weer duizenden oliebollen Locatie Baarn Meander MC tweemaal vijf dagen dicht PAGINA 4 lecember 2003 Ieling.nl 98 /OLG VAN 'KINGEN VAN IEENTE OP 5 VAN DE COURANT WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT [ACTUEEL f PAGINA 5 Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant KAPVERGUNNINGEN Richting Hospice Bewoners vragen om kap, gemeente wil alleen snoeien Meubelzaken krijgen extra koopzondag ioest atie 34 55 i@soest.nl nl huurwoningen manier eerlijk verdeeld, zodat d starters, jonge sen die (nog) hreven staan, een woning. y ders van Soest maken be- ben om op grond van een bij- tijdelijke aard zondag 28 de in als extra verkoopdag. n tegen dit besluit bezwaar burgemeester en wethou- 3 de datum van de bekend- ït te worden gericht aan het st, Postbus 2000, 3760 CA epalingen over bezwaar) en (bijzondere bepalingen over ie wet bestuursrecht zijn van (t kan ook om een voorlopige lagd, als er tijdelijke maatre- "iet tot de beslissing op het n gewacht. Het verzoek moet isident van de rechtbank te >500 DA te Utrecht. Daarbij is gd van 116, voor een na- voor een rechtspersoon. Ti- vet bestuursrecht is van toe- IER OF INZAMELDAG KAN ïk 49 huis aan huis bezorgd 'ntvangen? U kunt de afvalka- >lieksbalie van het gemeente- gt de kalender telefonisch aan per post thuisgestuurd. leringen vanaf 1 januari linicontainers voortaan op laan en Verlengde Talmalaan antainers op vrijdag geleegd. Grothestraat en Vredehof- wijk 19. De inzameling zal plaatsvinden. - Akkerweg en Eickenhorst- vijk 19. ten mogen dus in het nieuwe iar op donderdag aanbieden de inzamelwijken en inza- 'ragen voor extra minicontai- n afval in een wijk. Moet een 'racht lossen in Amersfoort at de inzameling in een wijk ;n tijd voltooid is. Gebeurt dit ein om de wijk aan te passen. an dag later dan u gewend al geen probleem op. Komt eerder en heeft u de inza- twee weken moeten wach- r weer aan de beurt is. In dit men met RMN en zullen wij lossing zoeken. gsbedrijf Midden Nederland 3 92 22. Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Be sluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: I in te trekken ons besluit van 17 oktober 1983, afdeling l/PS/WPB/12060 om; door plaatsing van bord 11 van bijlage II van het RW met onderbord "uitgezonderd (brom)fietsen en tractoren" het weggedeelte van de Talmalaan over een lengte van 71 meter gerekend vanaf de Soesterengweg gesloten te verklaren voor alle verkeer in beide richtingen behalve voetgangers uit gezonderd (brom)fietsers en motorvoertuigen die niet sneller kunnen en mogen rijden dan 20 km per uur. II door plaatsing van bord Gl 1 van bijlage I van het RW-90 het weggedeelte van de Talmalaan over een lengte van 71 meter gerekend vanaf de Soesterengweg aan te wijzen als een fietspad. Voor bezwaar zie onder. Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Be sluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) hekend, dat zij besloten hebben: I. om op 31 december vanaf 08.00 uur tot 17.00 uur door middel van bord CV Van bijlage I van het RW-90 gesloten te verklaren voor verkeer, de Wieksloterweg oostzijde tussen de Dolderseweg en de Bosstraat; II. om op 31 december vanaf 08.00 uur tot 17.00 uur door middel van het afdekken van de borden op de Dolderseweg, de Bosstraat en de Foekenlaan op te heffen de spitsafsluiting op de Dolderse weg; III. om op 31 december vanaf 08.00 uur tot 17.00 uur door middel van het plaatsen van de borden C2 en C3 met het onderbord uitgezonderd (brom)fietsers van bijlage I van het RW-90 eenrichtings verkeer in te stellen op: a. de Bosstraat gelegen tussen de Den Blieklaan en de Wieksloterweg oostzijde in de richting van de Wieksloterweg oostzijde volgens bijgevoegd kaartje; b. de Dolderseweg tussen de Den Blieklaan en het in de richting van het Berkenlaantje volgens bijgevoegd kaartje; c. de Wieksloterweg oostzijde gelegen tussen de Bosstraat en het 1e Heezerlaantje in de richting van het 1e Heezerlaantje volgens bijgevoegd kaartje; d. het 1e Heezerlaantje gelegen tussen de Wieksloterweg oostzijde en de Den Blieklaan in de richting van de Den Blieklaan volgens bijgevoegd kaartje; IV. om op 31 december vanaf 08.00 uur tot 17.00 uur door middel van het plaatsen van de borden E2 een stopverbod in te stellen: e. aan één zijde van de onder punt III genoemde weggedeelten volgens bijgevoegd kaartje; f. aan beide zijden van het Berkenlaantje; V. om op 31 december vanaf 08.00 uur tot 17.00 uur eenrichtingsverkeer op het Berkenlaantje in te stellen door middel van het afdekken van de borden Cl 2 en het plaatsen van de borden C2 en C3 met het onderbord uitgezonderd (brom)fietsers van bijlage I van het RW-90. Bezwaar Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wet houders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van €116, voor een natuurlijk persoon of 232, voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. Onderwerp Éénmalig subsidieverzoek van zaalvoetbalvere niging Firtina '93 t.b.v. 10 jarig bestaan Een weggedeelte van de Talmalaan aanwijzen als verplicht fietspad Verzoek om sloopvergunning bedrijfspand Veldm. Montgomeryweg 13 Verzoek tot subsidie van muziekvereniging PVO ten behoeve van het Nieuwjaarsconcert op 9 januari 2004 Waterverbruik K.V. De Eemvogels op sportpark Staringlaan Vervangen boombeplanting Oranjelaan Aanvraag bouwvergunning voor het realiseren van een wasplaats en pompeiland Verzoek aanlegvergunning verlengen/verhar den kavelpad nabij A.P. Hilhorstweg 5 Sloop- en bouwaanvraag 030313: het slopen en bouwen van een vrijstaande woning op het perceel Projectplan oudkomers: taal en ouderenbe- trokkenheid Uitbreiding koopzondagen 2003 Subsidie digitaal eiland Brede Bibliotheek Bouwaanvraag en verzoek om vrijstelling voor uitbreiding tennispark TOSS, Bosstraat 102 te Soest Het verzoek om vrijstelling voor de vestiging van een glazenwassersbedrijf in het pand Beetzlaan 63a Bouwen zonder vergunning/gebruik in strijd met de bestemming Birkstraat 133a Goedkeuring uitwerkingsplan Spoordal Vaststellen tarieven Spleasure Centrum Soest Kramen markt Soesterberg Besluit Geen jubileumsubsidie, maar B&W draagt zelf 325,- bij ten laste van representatie B&W. Een weggedeelte van de Talmalaan aanwijzen als ver plicht fietspad volgends bijgevoegd verkeersbesluit. Gevraagde sloopvergunning onder voorwaarde verle nen. Muziekvereniging PVO een eenmalige subsidie toe kennen van 250,- ten behoeve van het Nieuw jaarsconcert op 9 januari 2004, dit ten laste van het fonds "kleine culturele voorzieningen". Een bedrag van 4.164,85 betalen aan K.V. De Eem- vogeJs wegens kosten watergebruik ten behoeve van de beregening van het sportterrein Staringlaan en vergoeding wegens lekverlies in 2003. De bewoners van de Oranjelaan berichten dat we de bomen vooralsnog niet zullen verwijderen, maar dat er gedurende de periode tot vervanging tweejaarlijks gesnoeid zal worden. In de tussenliggende perioden dienen bewoners de vermindering van structuurkwa liteit van de laanbeplanting te accepteren. 1Medewerking verlenen aan een vrijstellingsproce dure ex artikel 19 lid 2 WRO; 2. Mits er geen ziens wijzen worden ingediend bouwvergunning verle nen. Gevraagde aanlegvergunning verlenen. Vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 2 van de Wet op de ruimtelijke Ordening voeren. Publiceren en ter inzage leggen. Bij geen zienswijzen de vrijstelling en bouwvergunning verlenen. Instemmen met het projectplan oudkomers voortge zet onderwijs. De geraamde uitgaven van maximaal 55.600,- te dekken uit de beschikbare middelen oudkomers. Toestemming verlenen en door middel van publicatie bekendmaken. Subsidie digitaal eiland Brede Bibliotheek De vrijstellingprocedure als bedoeld in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op te starten en wanneer er geen zienswijzen worden ingediend en Gedeputeerde Staten de benodigde verklaring van geen bezwaar verlenen, de vrijstelling en bouwver gunning te verlenen. Het verzoek om vrijstelling inwilligen. Het verzoek overeenkomstig artikel 7 van de eerder genoemde bestemmingsplan jo, artikel 3:10 e.v. van de Awb ge durende vier weken ter visie leggen. Mits tijdens de ter visielegging geen zienswijzen worden ingediend, de vrijstelling verlenen. De heer Van Hofslot aanschrijven al het zonder ver gunning gebouwde te verwijderen, de bewoning van de schuur te staken en hem aan te zeggen dat ook de ambtelijke te maken (arbeids)kosten hem wegens recidive in rekening zullen worden gebracht. Kennis genomen van het goedkeuringsbesluit. Ter in zage leggen voor de raadscommissie RVM. Goedkeu ringsbesluit overeenkomstig artikel 11, lid 5 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter inzage leggen. Instemmen met de indexering voor tarieven per 1 ja nuari 2004 voor de exploitatiebijdrage, huur van het gebouw, de gemeentelijke bijdrage voor het onder houd en de onderwijsvergoeding. Instemmen met de tarieven voor recreatief zwemmen op basis van prijs index en in overleg treden met SRO voor verdere ta riefsaanpassing op het moment dat de complete ver bouwing/aanpassing gereed is. De beide beslissingen ter kennis brengen van de commissie SOW. Instemmen met betalingswijze en overeenkomst op stellen. Bij zijn afscheid als bestuurslid van het Groot Gaesbeeker Gil de is Wim van den Breemer ko ninklijk onderscheiden. De Soester is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Al ruim 32 jaar is Van den Breemer actief in het gilde- korps. In 1971 begon hij als hoornblazer en tien jaar later werd hij assistent van het bestuur. Toen bekend werd dat het Groot Gaesbeeker Gilde het Landjuweel van 1987 mocht organiseren, trad hij in '83 toe tot het comité dat dit meerdaagse fes tijn, dat eens in de tien jaar wordt gehouden, tot in de puntjes voor bereidde. Het was misschien daarom niet verrassend dat Van den Breemer in 1988 lid van het bestuur werd en in de periode 1991-'95 was hij zelfs voorzitter en daarmee tevens ouderman. 'Hij had de moeilijke taak de functie van Wim Schimmel over te nemen, die 33 jaar ouder man was geweest en het gilde weer een plek in de Soester gemeen schap had gegeven', aldus de hui dige ouderman René van Hal. Van den Breemer staat vooral bekend als een persoon die mensen kan binden en die binnen het bestuur vele vrijwilligers aanstuurde, het hele jaar door. In 1995 werd Van Hal ouderman, maar Van den Breemer bleef aan als vice-voorzitter en nam van au gustus 2002 tot augustus 2003 de taken van de ouderman waar, om dat Van Hal toen ook schuttersko- ning van het gilde was. Tijdens de ledenvergadering van vorige week woensdag trad Van den Breemer terug als bestuurslid. Meteen daarna stapte burgemees ter Koos Janssen het Gildehuis binnen om hem de oorkonde en de versierselen van de koninklijke onderscheiding te overhandigen. Omdat het ondoenlijk is alle acti viteiten voor het gilde op te noe men, deed burgemeester Janssen er een greep uit. Hij memoreerde onder meer aan de organisatie van de Brabantse Gildedagen, maar ook de hand- en spandiensten, zo als kassaverkoop en schoonmaak- werkzaamheden. 'U heeft niet al leen veel gedaan, u heeft het ook op een stijlvolle, verantwoordelij ke en loyale manier gedaan. Een Tijdens en rond de feestdagen zijn de openingstijden en dienstroosters van Meander Medisch Centrum aangepast. Hieronder een overzicht. Kerst en jaarwisseling De locatie Baarn is gesloten op woensdag 24 december, vanaf 20:00 uur tot maandag 29 decem ber, 7:00 uur, en op woensdag 31 december, vanaf 18:00 uur, tot maandag 5 januari 7:00 uur. De locatie Soest is gesloten op woensdag 24 december, vanaf 15:00 uur, tot maandag 29 decem ber, 8:00 uur, en op woensdag 31 december, vanaf 15:00 uur, tot maandag 5 januari 8.00 uur. Op de locaties in Amersfoort wor den op 24 en 31 december norma le diensten gedraaid. Vrijdag 2 januari Op vrijdag 2 januari worden in Meander Medisch Centrum op alle locaties zondagsdiensten ge draaid. Dit betekent dat specialis ten in principe geen spreekuur houden en er geen operaties ge pland worden. Patiënten die op 2 januari een afspraak hebben in het ziekenhuis, kunnen wel terecht. Radiologie De afdelingen Radiologie en de laboratoria op alle locaties zijn op vrijdag 2 januari gesloten. Dit geldt ook voor de regionale prikpunten. Het laboratorium op locatie Amersfoort Elisabeth en de regio nale prikpunten zijn wél open voor trombosepatiënten die een oproep hebben ontvangen voor 2 januari. Spoedeisende Hulp Uiteraard is de Spoedeisende Hulp, locatie Amersfoort Lichten berg, gewoon 24 uur per dag open. Patiënten gaan bij voorkeur via hun huisarts naar de Spoedeisen de Hulp. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 rgunnin AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 5 december tot en met 11 december De volgende aanvragen voor een kapvergurinjri^zijn,:ö^ Perceel: - Plesmanstraat 124-1 boom - Schaepmanstraat 30 - 1 meidoorn - Birkstraat 90-3 inlandse eiken, 1 e: - Parklaan 40 - 1 esdoorn - Apollo 61-2 bomen Door de Gemeente Soest aangevraagde - Sportterrein Starinklaan - 1 Hollandse - Plantsoen Meidoornweg - 6 Malus div cv j. Degenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning, kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen vier weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoon (035) 609 36 74. Binnen deze termijn van vier weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het gemeentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNJNGEN Periode: 5 december tot en met 11 december Datum verzending 17 december 2003 - Dr S'Jacobstraat 13-1 kastanje, 1 esdoorn - Plasweg 63-2 coniferen - Jachthuislaan (tuinbouwvereniging 'het Nuf- dunning bomenrij, herplantplicht 100 stuks vulhout Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: - t.h.v. Hertelaantje 4 - 1 weimoetden Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen bin nen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden in gediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Burgemeester Koos Janssen feli citeert Wim van den Breemer met zijn koninklijke onderscheiding. Links mevrouw Van den Breemer. Foto: Herman van Dam harde werker, al snel de handen uit de mouwen, u draagt op voorbeel dige wijze verantwoordelijkheid.' Het gildekorps stond die avond ook uitgebreid stil bij de verdien sten van Van den Breemer. Hij besteedde twee, drie dagdelen per week aan het gilde en in drukke perioden was hij er vaak de hele week mee bezig. Behalve Van den Breemer stapte ook Gijs Kok uit het bestuur. Hij werd benoemd tot bode, een bij zondere functie in het gilde. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen Chris Uyland en Frank Spij ker. door Maijan Haak Zo'n jaar of 6 geleden besloten wij maandelijks een bedragje over te maken naar een hospice in Am sterdam. Het lijkt misschien een wat vreemde kronkel, maar het ging hier om de vrucht van een op voedkundigemaatregel. U kent dat wel; jarenlang vind je het hoogst normaal om bij de wekelijkse bood schappen 3 zakken chips in je kar te laten glijden. Dan opeens dringt zich het gevoel aan je op dat je he lemaal verkeerd bezig bent. Bij het opruimen van de boodschappen kan je jezelf opeens niet meer in houden en je moppert: 'Waarom moeten hier toch altijd van die be lachelijke hoeveelheden chips gege ten worden?'. En dan de verbazing als je vanachter de computer je jongste zoon onverschillig hoort mompelen: 'Nou, voor mij hoeft het niet, hoor!'. Terwijl je er zo zeker van was dat juist hij zich geen leven zonder chips kon voorstellen. Bij nader inzien bleek de zaak ook wel wat genuanceerder te liggen. Maar de discussie was geopend en een lange ervaring heeft me geleerd dat je dan direct toe moet slaan. 'Als we ons nu eens beperken tot één zak in de week en we geven de rest aan een goed doel?'. Zo starten we onze maandelijkse bijdrage aan het hos pice Kuria. De keuze voor Kuria was niet toe vallig. Ik had er al vaak over ge hoord en gelezen. Het huis is inder tijd gestart voor de opvang van ter minale aids-patiënten. Zowel de bewoners als de vrijwilligers ble ken enthousiast over deze vorm van zorg, die tot dan toe in Neder land nog vrij onbekend was. De beleidsmakers wisten duidelijk niet waar ze dit initiatief moesten plaat sen en dus bleek het lastig om aan de benodigde middelen te komen. Vandaar dat ver buiten de grenzen van de stad Amsterdam naar dona teurs gezocht werd. Bij Kuria heeft men steeds veel energie gestoken in het op de kaart zetten van de hos- pice-zorg. Zo herinner ik mij dat de Koningin het huis bezocht en dat minister Borst er werd ontvangen om ook de politiek voor deze vorm van zorg te interesseren. Dat laat ste is wel gelukt, maar de financie ring is een probleem gebleven. Tot op de dag van vandaag moet een groot betvep op particulieren ge daan worden om de jaarlijkse be groting rond te krijgen. Dat geldt niet alleen voor Kuria, maar ook voor ons. Het wordt steeds duidelijker dat alles draait om het geld Want of je nu een huis wilt kopen of huren, in Soest en om streken moet je daarvoor een flin ke zak geld meebrengen. De 40.000 euro die de provincie ons in het vooruitzicht stelt is een prachtig bedrag, maar er zullen nog heel wat van deze bedragen moeten vol gen voor we het hospice kunnen openen. We zijn dan ook druk be zig met een plan om de grote geld schieters te benaderen. En als het hospice gestart is moet het ook nog draaiende gehouden worden. Dus werken we ook aan een plan voor de werving van een grote groep trou we donateurs. Want die vormen straks de basis voor een gezonde exploitatie. Vandaar dus mijn pleidooi voor op voedkundige maatregelen, die ook nog geld opbrengen. Natuurlijk wil ik deze actie niet starten over de rug van chips etende kinderen, want ook aan u en mij is een stukje be zinning goed besteed. Wat dacht u bijvoorbeeld van één keer in de week op de fiets naar het werk. Ik doe maar een suggestie en het mes snijdt aan twee kanten. Maar als het erop aan komt maakt het mij ook weinig uit hoe u uw goede daad financiert, het is alleen het re sultaat dat telt! Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of S 6037654. Vallende peren die schade aan richten, vervolgens smerige en gladde trottoirs veroorzaken en ook nog eens wespen aantrek ken. Van de bewoners van de Oranjelaan mogen de veertig perenbomen zo snel mogelijk worden verwijderd. De ge meente wil vooralsnog niet ver der gaan dan de bomen om de twee jaar te snoeien. De gekortwiekte perenbomen zul len niet bijdragen, aan een fraaier straatbeeld, maar het aantal vruch ten wordt daarmee wel terugge bracht naar vijf tot tien procent van het gebruikelijke aantal, aldus de gemeente. Ze heeft berekend dat het periodiek snoeien de eer ste keer 4800 euro en daarna tel kens 3000 euro kost. Vervanging van de veertig bomen zou een uit gave van 44 duizend euro vergen. De gemeente heeft financiële ruimte om per jaar in één straat de bomen te vervangen. Hiervoor is een lijst samengesteld van 45 stra ten, maar de Oranjelaan ontbrak daar op. Ze is er inmiddels wel aan toegevoegd. De zestien jaar oude bomen staan vanaf hun tweede in de Oranjelaan en kunnen wel zestig jaar oud wor den. Aanvankelijk dacht de ge meente dat het om steriele bomen ging, maar ze blijken toch vrucht dragend te zijn. Het gevolg is dat de bewoners in de laan gedurende twee maanden per jaar veel hinder ondervinden van de peren. Om hen tegemoet te 'komen, stel de de gemeente in eerste instantie voor om tijdens deze periode tweewekelijks te gaan vegen. De bewoners zouden in de tussentijd dan zelf de bezem ter hand moe ten' nemen, maar namen geen ge noegen met deze oplossing. Ze ondertekenden (vrijwel) allemaal een brief en drongen er bij de ge meente op aan om toch de bijl in de strijd te gooien. Behaive dat het verwijderen een kostbare zaak is, meent de ge meente dat de kap van de jonge bomen tevens een vorm van kapi taalvernietiging is. Daarom heeft het college nu het besluit genomen om de bomen eens per twee jaar te snoeien, totdat de bomen alsnog worden verwijderd. Wanneer dat laatste gebeurt, is niet bekend en kan ook nog wei jaren duren. De gemeente sluit niet uit, dat het 'perenvrij' houden van de Oranje- In de winter staan de perenbo men er 'onschuldig' bij. Wat de be woners betreft mogen ze zo snel mogelijk worden verwijderd. Foto: Soester Courant laan de bewoners van andere stra ten ook op het idee brengt om te vragen om soortgelijke maatrege len. Vruchtbomen staan er bijvoor beeld ook in de Amnestylaan, de Beatrixlaan en het Kornet. Op verzoek van de meubelbranche in Soest en Soesterberg heeft het college 28 december als extra koopzondag aangewezen. De meu belzaken in de gemeente mogen hun deuren die dag openen. De resultaten van deze branche zijn het afgelopen jaar tegengeval len. Dat zou zijn veroorzaakt door de warme zomer en het teruglo pende economisch klimaat, zo lie ten de ondernemers de gemeente weten. Een ander argument om de extra koopzondag aan te vragen, ligt in het feit dat er veel veranderingen zijn opgetreden in de lokale meu belwereld. Daarbij gaat het vooral om de woonwinkelstraat aan de Birkstraat. Volgens de betrokke nen is het van groot belang dat deze goed kan worden opgestart en extra kan worden geprofileerd. Het college heeft er wel begrip voor en heeft het verzoek gehono reerd. www.rabobankonline.com De bekendste oliebol in de ge meente Soest is ongetwijfeld de Gouden Oliebol, waar het mannenkoor Apollo vorig jaar voor was genomineerd. Maar met stip op de tweede plaats staan zeker de echte oliebollen van Apollo. Dat het koor niet alleen goede concerten kan geven en steeds vol le zalen trekt, maar ook kan bak ken is in Soest alom bekend. Op woensdag 31 december staan de bekende Apollo-kramen weer op de vertrouwde plaatsen: het win kelcentrum Soest-Zuid voor slijte rij Van der Linden, winkelcentrum Overhees bij de Apotheek en win kelcentrum Honsbergen voor Hoogvliet. Vanaf negen uur kan men daar terecht voor heerlijke oliebollen cn appelbeignets. Onder leiding van deskundige bakkers, leden van het koor, wor den deze versnaperingen enkele uren voor de verkoop gebakken door veel leden, die nachten door werken om alles op tijd klaar te hebben. Het deeg maken, het was sen van de ingrediënten, zoals krenten en appels, het klaarzetten van de olieketels en de kratten voor het vervoer. Controle op de kwaliteit laten de oliebollenbak kers over aan de echte bakkers in hun midden. Men kan ervan over tuigd zijn dat deze controle zeer streng is. Vanaf negen uur 's morgens totdat men 'los' is, zijn maar een paar uur. Want ieder jaar blijkt weer, ondanks dat men dit jaar weer dui zenden oliebollen gaat bakken, dat er rond twaalf uur 's morgens geen oliebol of appelflap meer te koop is en men de kramen weer moet opruimen. Apollo raadt het pu bliek dan ook aan: Kom op tijd om teleurstelling te voorkomen. U moet dan wel even in de rij staan, maar dan heeft u ook de oliebol len van Apollo in huis! De prijs van de oliebollen is net als vorig jaar 35 eurocent en voor de appel beignets 60 eurocent.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5