Danscentrum Gerla Hulleman optiek Reünie van Baarnsch Lyceum Veiling verdient meer publiek Fakkelwake voor mensenrechten Houten aanbouw behouden %ASS©CN Van Zoys tot Soest blikt op de 900e verjaardag terug Het is tijd voor cadeautjes. Pompeiland en wasplaats op terrein Becker VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Uw Firstladyteam wenst u PRETTIGE FEESTDAGEN en een GELUKKIG NIEUWJAAR Een groot deel van de wintercollectie is al in prijs verlaagd! SOEST ^ÜnÜds <S> Milieucentrum De Kwekerij dicht in kerstvakantie PAGINA 6 WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA Op zaterdag 17 april 2004; ook uitgave gedenkboek 30 uur geopend Opbrengst toch nog bijna 2200 euro stand- straat 3 root NVOB iten agen i het r Brandbestrijding Keienhuisje: 480 meter slang museum Gratis Ikke-knuffelrups bij afsluiten RegenBoog Rekening Gratis Blik op Wonen bij een hypotheekadviesgesprelc Gratis Het boek van 'Ikke' bi/afsluiten RegenBoog Rekening Gratis cd-rotn van Professor Poen en Plosie bij afsluiten TopKid Rekening Gratis Telecombon twv 10 bij afsluiten JongerenRekening 2% inlegkorting 'K Gratis Plosie-rugzak bij afsluiten TopKid Rekening Gratis tijdscbriftenpakket bij Rabo Groen Obligaties, Rabo RendeMix en ToekomstPlanner Gratis stevige kluis bij afsluiten TopKid Rekening Rabobank diamantairs-juwelier diamantairs-juwelier Laanstraat 18, Baarn, Tel: 035 - 541 59 37 De brand die vorige week het Keienhuisje aan de Staalwijk- laan in de as legde, is naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt door een defect aan de schoor steen. Hoewel de brandweer, op de uit keien opgetrokken muren na, het huisje zelf niet kon redden, slaagde ze er in een uiterste krachtsinspanning wel in de houten aanbouw te sparen. In verband met de afgelegen plaats van het brandende pand, op de hoek van de Turfweg en de Staal- wijklaan in Laag Hees (Pijnen- Het college van Soest gaat Ben Becker vrijstelling verlenen voor de aanleg van een pompeiland en een wasplaats aan de Zuider gracht. Het transportbedrijf is daar gevestigd op het voormalige ASBO-terrein. De wasstraat en het pompeiland horen, aldus het college, bij het bedrijf. Extra ver keer zullen ze niet aantrekken. Ze komen ongeveer 120 meter van de openbare weg te liggen. Er moet wel van het bestemmingsplan wor den afgeweken, maar omdat de afwijking binnen bepaalde grenzen valt, kan het college de vrijstel- lingsprocedure starten. Daarna kan, mits er geen zienswijzen wor den ingediend, de bouwvergun ning worden afgegeven. burg) en eventuele problemen met de watervoorziening, gaf de brand weer al snel groot alarm. Voor het bestrijden van de brand zette de brandweer ook de bosbrandcontai ner in die 5.000 liter water in voor raad heeft. Op het moment dat deze leeg was, had de brandweer juist 480 meter slang uitgelegd vanaf de brandkraan aan de Turf weg naar de blusvoertuigen. De watertoevoer en het blussingswerk zijn dan ook geen moment onder broken geweest. De bewoners van het Keienhuisje, man, vrouw en drie kinderen -van wie alleen een meisje thuis was- waren in de woonkamer op het moment dat de brand werd ont dekt. Ze hoorden plotseling eigen aardige geluiden op de verdieping. Toen de hoofdbewoner daar een kijkje ging nemen, zag hij rook en vlammen bij de schoorsteen. Om dat het huis een rieten dak had, sloeg hij direct alarm. Op het moment dat de brandweer arriveerde, was er al sprake van een uitslaande brand. Hoewel di rect vier stralen en later ook de nevelkogel werden ingezet, was het blussen van de rieten kap een moeilijke klus. De eerste aandacht ging dan ook uit naar het behoud van de houten aanbouw. Door eerst vanaf hier het vuur te bestrij den, kon dit deel behouden blij ven. Bovendien slaagden de brandweerlieden erin nog enkele spullen uit het huis te halen. Al aan het begin van het blussings werk kon de brandweer zowel de gastoevoer als de elektriciteit uit schakelen. Medewerkers van het. energiebedrijf Eneco deden de na- Op deze foto is duidelijk te zien dat de brandweer kon voorkomen dat de houten aanbouw van het Keienhuisje ook een prooi van de vlammen werd. Foto Brandweer Soest controle. Bij het blussen moesten de vrijwilligers als gevolg van de rookontwikkeling van ademlucht- apparatuur gebruik maken. Om van voldoende voorraad verzekerd te zijn, werd de brandweer Wou denberg ingeschakeld die voor de regio de ademluchtcontainer in beheer heeft. Om elf uur, bijna anderhalf uur nadat de brand was ontdekt, kon het sein 'brand mees ter' worden gegeven. Het nablus sen duurde nog twee uur. Voor de gedupeerde bewoners werd Slachtofferhulp ingeschakeld. Aan de vooravond van het jaar waarin Soest het 975-jaar be staan viert, is het niet meer dan logisch dan dat ook het tijd schrift van de Historische Ver eniging Soest/Soesterberg daar veel aandacht aan besteedt. Duidelijk wordt al gauw dat ook 75 jaar geleden er politiek en maatschappelijk geen over eenstemming bestond over wat wel en niet 'gepast' was om overheidsfinanciën aan te be- steden._ Joop Piekema opent na de voorzit ter de derde uitgave van de 24c jaargang van 'Van Zoys tot Soest' met een uitgebreide beschrijving van de voorbereidingen en gang van zaken in 1929, gelardeerd met vele foto's, waarvan velen ook te rug te vinden zijn in het fotoarchief op de website van de gemeente Soest Wellicht dat er ideeën op te doen zijn voor personen die in juli willen deelnemen aan de Histori sche optocht. De rooms-katholieke Mariaschool in Soestdijk is deze keer onder werp in de reeks Soester monu menten, beschreven door Henk Gerth. Hans Kruiswijk beschrijft de aanleg van de verbinding tussen Soest en Soesterberg, die de vele vaak slecht begaanbare paden en karrensporen diende te gaan ver vangen. In 150 jaar ontwikkelde deze Soesterbergsestraat zich tot een drukke verkeersader. Aldus 'over de berg' beland, volgt deel 6 van de geschiedenis van pastoor Rademaker en 'zijn' kerk in wording in Soesterberg waar Jan Menne inmiddels toe is aan de in wijding, maar en passant ook nog een zeer wetenswaardig detail ont hult over het terrein waar een eeuw geleden de geschiedenis van de Nederlandse luchtvaart zou starten. Voorzitter Wim de Kam besluit de uitgave met een beschrij ving van een onderdeel van de zeer uitgebreide inventaris van museum Oud-Soest. Voor meer informatie over 'Van Zoys tot Soest', 88 6018639. Le den van de vereniging ontvangen elk kwartaal het blad. Aanmelen kan ook via www.soest.nl/hvs Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Stijldansen paren beginners 15 lessen aanvang zondag 11 jan. Country voor beginners 10 lessen aanvang donderdag 15 jan. Kids dance 10 lessen aanvang dinsdag 20 jan. Solo dansen 55+ 10 lessen aanvang di.middag 20 jan. www.danscentrumgerla.nl Tel. 035 - 602 28 11 Nieu>v Katoenlook, -oihoogpolige tapijttegels. sf.Wewen van €10,95 voor €7,25 cv.ckvanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 m2 tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4, Renswoude Altijd £200.000 tapijttegels.voorradig NicuV/ V.a. €2,35 P-t. SOxSO cm GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTElëÜCOURANT Aanmelden: tel. 601 4152 BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Oogmeetkundige - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten De Kwekerij sluit zijn deuren tij dens de kerstvakantie. Van zater dag 20 december tot en met 4 ja nuari is het milieucentrum aan de Molenstraat gesloten. Daarna kan men weer terecht in De Kwekerij voor allerlei vragen, maar ook voor de tentoonstelling 'Het hangt in de lucht' die tijdens de openingstijden te bezichtigen is. Speciaal hiervoor is er op zondag 18 januari een extra openstelling van 13:00 tot 16:30 uur. Meer informatie over het activitei tenprogramma van het gemeente lijk milieucentrum is verkrijgbaar bij Johan Simon, SS 6093202 of milieucentrum@soest.nl Soesterbergsestraat 49A 37ó8 EB Soest 035-Ó02 35 84 Leusderweg 198 3817KS Amersfoort 033-47668 93 Alle oud-leerlingen van het Baarnsch Lyceum kunnen al vast een aantekening maken in hun nieuwe agenda. Want op zaterdag 17 april houdt de school een reünie ter gelegen heid van het 85-jarig bestaan. In dat verband geeft de school ook het gedenkboek 'Als de morgenglans' uit. Het zeventiende lustrum zal niet onopgemerkt voorbijgaan, belooft de schoolleiding. Gedurende het hele jaar zullen er verschillende culturele en sportieve activiteiten worden gehouden. Klap op de vuurpijl is wellicht de reünie die van 11:00 tot 16:00 uur zal worden gehouden. Vanaf 9:30 uur kunnen belangstellenden reeds met een voet-, volley- of hockeybal of met een frisbee aan de slag. In het schoolgebouw aan de To renlaan in Baarn wordt een ten toonstelling van oude foto's inge richt, kan er worden gekeken naar video- en filmopnamen en geven oud-leraren en -leraressen weer onderricht aan hun oude klas. Voormalige schoolbands treden op en er worden foto's gemaakt van de diverse jaargangen. Kortom, oude tijden zullen herleven op 17 april. Deelname aan de reünie kost 25,00. Aanmelden kan tot 1 fe bruari a.s. Oud-leerlingen, van wie het adres bekend (en actueel) is, hebben inmiddels een brief en een aanmeldingsformulier ontvangen. Degenen die dat nog niet heb ben gekregen, kunnen zich aanmelden via internet: www.baarnschlvceum.nl of een briefje sturen naar: Het Baarnsch Lyceum, t.a.v. de reüniecommissie, Torenlaan 77, 3742 CS Baarn onder duidelijke vermelding van naam en adres. De school is voor dit doel tevens te be reiken via het e-mailadres: reunie@hetbaarnschlvceum.nl Gedenkboek In verband met het 85-jarig be staan zal een gedenkboek worden uitgegeven onder de titel 'Als de morgenglans'. Hierin wordt de ge schiedenis van de school vanaf de stichting in 1919 tot heden be schreven. Uitgebreid aandacht wordt erin besteed aan dr. J.A. vor der Hake (1880-1951), de eerste rector van het Baarnsch Lyceum. Ook zijn opvolgers komen aan bod en er wordt stilgestaan bij de oude villa aan de Stationsweg, waar de school aanvankelijk was gevestigd. Voor de sportvelden aan de Ferdi- nand Huycklaan en de Nicolaas Beetslaan, maar ook de kiosken van Klaas Pik en Pietje Patat is eveneens ruimte gereserveerd. Omdat een boek over de school niet compleet is zonder de beleve nissen vanuit de schoolbanken, zijn leerlingen uit elk decennium ge vraagd naar hun herinneringen aan het Baarnsch Lyceum. De resulta ten daarvan zijn melancholiek en aanstekelijk en verhalen over de feesten, de eindexamens en na tuurlijk over de vaardigheden en (eigen)aardigheden van de docen ten. 'Als de morgenglans' is geïllus treerd met tientallen foto's en telt 160 bladzijden. 'Een gemiste kans voor elke oud-Iyceïst die het links laat liggen', aldus de school. Het gedenkboek kost 10,00. Niet veel meer dan ongeveer vijfentwintig belangstellenden schoven zaterdagmiddag aan in het Museum Oud Soest tijdens de kunstveiling voor De Blau we Vogel, die daar werd gehou den. Ze konden een bod doen op de 15 kunstwerken die eer der onder het motto 'kunst en handicap' in de Van Weede- straat-etalages te zien waren .geweest. De veiling werd georganiseerd door de Cliëntenraad Chronisch Zieken en Gehandicapten Soest en het Lokale Comité van het Euro pees Jaar van de Gehandicapten. Zij hadden burgemeester Koos Janssen bereid gevonden als vei lingmeester op te treden, en hij deed dat met verve. Het aanwezi ge publiek reageerde echter nogal voorzichtig en leek eerst de kat even uit de boom te willen kijken. Mogelijk doorgrondde ook niet ie dereen aanstonds het biedsysteem, waarbij telkens ('op z'n Ameri kaans') het verschil tussen het vo rige en het nieuwe bod moest wor den afgerekend. Sommige stukken gingen vlot van de hand, bij andere duurde het aanzienlijk langer voordat het door de organisatoren vastgestelde streefbedrag werd gehaald, en een enkele keer dreigde veilingmeester Janssen - die van de meeste stuk ken ook wat achtergrondinforma tie meegaf - de kavel uit de ver koop te nemen. Voorafgaande aan de feitelijke veiling reikte Janssen een cadeaubon van 75,00 uit aan Alinda van de Veen, die een van de schilderijen heeft gemaakt en met de publieksprijs van de Winkelkring van Weedestraat werd beloond. Marlies Bouten, vertegenwoordig ster van het Lokaal Comité en de grote motor achter de Soester ac tiviteiten in het Jaar van de Ge handicapten, was na afloop toch nog redelijk tevreden. 'Het kwam wat moeizaam op gang, vond ik. We hadden ook een beetje g hoopt op de aanwezigheid van een paar kapitaalkrachtige Soesters, maar die heb ik helaas niet gezien.' De feitelijk opbrengst van de vei ling werd omstreeks vijf uur vast gesteld op 1077 euro, maar enke le kopers rondden hun bijdrage naar boven af, zodat de stand op 1195 euro uitkwam. Daarbij werd dan ook de sponsoring 1000,00) van de Rabobank Soest-Baarn geteld, zodat er uit eindelijk een bedrag van 2195 overhandigd kon worden aan ma nager Hans van de Mispel van De Blauwe Vogel, het dagcentrum voor meervoudig gehandicapte kinderen aan de Bosstraat. Foto: Foto Bell. Ónder het toeziend oog van Mar lies Bouten (l.), terwijl Frans Bos de 'kavel' toont, veilt burge-lvei- lingmeester Koos Janssen het eerste stuk: een collage, vervaardigd door De Schoutenkamp. i leuker is! mersbedrijf uw - Renovatie onderhoud >uw - Verbouw :LJZ «Carlotta» te €7.75 o», Sicilië 9.25 to Piëmonte 16,95 es Vignes», €11,75 Australië 9,90 'WIJN 'S «Cuvée Éleqance» 14,85 ernet Sauvignon fteserva» e€ 14,50 Shiraz», Australië XENSVLEES jine Grand Romane, 6,95 eux Superieur 7,25 Her «ia Clape» 8,50 'LEES Sauvignon» Chili 6,95 Joseph Drouhin €9,95 "net Sauvignon» \frika 16,25 IS Azüra crianza" 6,95 me Machotte», iU 12.95 al "Reserva" 13,75 SPLATEAU awny port» 22,50 Vintage Port» 16,95 cal» Vintage port 32,95 ïilles Vignes», >st€ 11,75 ESSEfiT ■<Oupa of Ouma se Wyn» §10,20 L'Arbioia 0.50 Ltr. 6,95 hr "Riesling Auslese" §11,35 'QEfXE .s,o.p."€ 31,00 ille Reserve 43,50 Jongeren van het Griftland Colle ge en kerken van Soest-Zuid bo den de burgemeester, die evenals vorige jaren aanwezig was, handte keningen aan. De actie stond dit jaar in het teken van mensenrech tenactivisten die in vele landen onder moeilijke omstandigheden opkomen voor de mensenrechten. Op het Griftland College waren 1104 handtekeningen opgehaald. Na afloop van de fakkelwake ging een afvaardiging van de werkgroep Amnesty International Soest/ Soesterberg met de trein naar Utrecht om daar tijdens een grote manifestatie de handtekeningen uit Soest aan te bieden. Foto: Herman van Dam. oux Superieur €22,5O 3ic-la Rose, -ru€ 18,50 lerc-Milon, Classé 48,75 Aan de jaarlijkse fakkelwake die Amnesty-Soest vorige week organiseerde in het winkelcen trum Soest-Zuid ter gelegen heid van de 'Dag van de Rech ten van de Mens' (10 decem ber) - deden ongeveer 70 men sen mee, waaronder een flink aantal jongeren.

Soester Courant | 2003 | | pagina 7