iJN WIT 4T .OEN NU OOK GEOPEND IN SOEST 'ISANG WIB0N Prijzen bij Woonpassage Soest Prijzenfestival Winkelkring Ontwerp-streekplan 2005-2015 Rabobank Online geeft jaar lang Laurentis koffie weg iHANDEL ft WANDEL I pf 12'84/lit" Heine en Hielkje Tolsma wellicht 'stralende sterren' Solodansen 55-plussers Let's talk Christmas Fish!' RUUD SMIT Onderwijsmarkt middelbare scholen voor basisscholieren ^"gevraagd^x (vaste bezorgers; Het is tijd voor de Rabobank. SOESTER COURANT PAGINA 9 per stuk fles 0,7 liter Nieuw bij Danscentrum Gerla WC Vi OENSDAG 17 DECEMBER 2003 Ijfde van zesde uitreiking bij Wijnhandel Gommers SOESTÜÉbl»mANT De Visspecialist met de koksmuts Voorgerechten o.a.: Hoofdgerechten o.a.: Tussengerechten o.a.: en nog veel meer voor geslaagde kerstdagen 11 visspecialiteiteri Dp donderdag 15 januari in Soest 72.500 woningen gepland MOOIE KEUKENS VOOR MINDER GELD van weedestraat 149 soest tel. 035 - 601 52 88 Zaterdag 8 november was chefkok Edwin Wildeman aanwezig bij Voordeelkeukens om daar de heer lijkste gerechten klaar te maken die door de vele bezoekers gretig af trek vonden. Zondag 9 november stond in het teken van de kinderen. Voor deze groep was er een draai molen opgesteld, was er gratis popcorn, en vermaakte een clown de kinderen met zijn ballon-kun sten. Kortom een zeer geslaagd weekend die door meer dan 3000 mensen werd bezocht. Heine en Hielkje Tolsma uit Soest zijn genomineerd voor de titel 'Stralende Sterren 2003', een verkiezing van SBS6, De Telegraaf en Eneco. De twee drijvende krachten achter de Stichting Kinderhulp Tsjer- nobyl komen, met nog elf ande ren, in aanmerking voor de El- vie Trofee. Op vrijdag 26 december zendt SBS6 vanaf 20:30 uur het pro gramma Stralend Nederland uit. Daarin zal worden bekend ge maakt welke 'Stralende Sterren' de prijs in ontvangst mag nemen. Het Soester echtpaar zet zich sinds jaar en dag in voor met name kin deren in het gebied in Wit-Rus- land dat in de jaren tachtig werd getroffen door een kernramp. 'tientallen hulptransporten organi seerden ze, waarna ze vaak zelf naar Minsk rijden om toe te zien op een juiste verdeling van de kle ding, levensmiddelen en andere goederen. Ook is in Wit-Rusland een weeshuis gesticht. De Telegraaf besteedde in de edi tie van zaterdag 6 september een groot artikel aan het echtpaar. Dat gebeurde naar aanleiding van een brief die de redactie had ontvan gen uit Minsk, waarin met veel lof over het tweetal en zijn werk werd geschreven. Het was in samenwerking met het dagblad, dat SBS6 en energiebe drijf Eneco onlangs een selectie maakten van mensen die aan de verkiezing kunnen meedoen. Daarbij werden ook Heine en Hielkje Tolsma genoteerd. X^in Soest voor de^^-X SOESTER&OURANT Aanmelden: tel. 60141 52 Birkstraat 101, Tel. 035 603 70 33, info@voordeelkeukenssoest.nl Openingstijden: ma. 13.30 tot 18.00 di. t/m vr. 9.30 tot 18.00 - za. 9.30 tot 17.00 - vr. koopavond Wilt u ook een bank die haar klanten serieus neemt en zou u daarom graag van bank veranderen? Dan is het tijd voor de Rabobank. Wij de rompslomp, u het gemak. Maak daarom een afspraak met een van onze adviseurs. Rabobank Soest-Baarn, telefoonnummer (035) 609 63 33 Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank 2.66/liter Een pakket niet vier flessen Italiaanse wijn ter waarde van 50 euro is vrijdagmiddag uitge deeld aan vijf weekwinnaars van het prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat. Dat gebeurde bij Wijnhandel Gonimers aan de F.C. Kuyper- straat. Foto: Soester Courant Daar voegden Emile Wortmann en Hans Nota van het bestuur zich bij Leon Gommers om de prijswin naars te ontvangen. Ditmaal waren dat de dames Burgman en Bos en de heren Veen, Brouwer en Hu- gen, van wie de laatste niet bij de uitreiking aanwezig kon zijn. Het was alweer de vijfde keer dat de winkelkring een trekking ver richtte onder de klanten die een voordeelbon uit het chequeboekje hadden ingewisseld voor een van de tientallen aanbiedingen van de deelnemende winkeliers. De jaar lijkse actie is nog niet afgerond, want over twee dagen vindt de zesde (en laatste) prijsuitreiking plaats. De prijswinnaars, die dan bij Joh. Mets worden ontvangen, krijgen telefonisch bericht. V.ln.r. le-prijswinnaar D. van S. van der Meer uit Amersfoort, 2e- Huizen en de eigenaren Wout en Arnhem uit Soest, 3e-prijswinnaar prijswinnaar mevr. P. van Beek uit Edwin Middelman. !4 dec. 2003 Jp donderdag 15 januari wordt weer een grote onder wijsmarkt gehouden voor leer ingen uit de groepen acht van het basisonderwijs. Ditmaal vindt deze plaats in het Grift- land College aan de Noorder- weg. Negen scholen uit het voortgezet onderwijs zijn er straks vertegenwoordigd. |De bedoeling van de informatie markt is om de kinderen, die in de zomer de overstap maken van het basis- naar het middelbaar onder wijs, en hun ouders meer inzicht te geven in de mogelijkheden en zo doende hun keuze makkelijker te maken. Daarom nemen de deelnemende scholen niet alleen voorlichtings materiaal mee, maar zijn er ook mensen aanwezig die mondelinge toelichting geven en vragen beant woorden. Op de onderwijsmarkt kunnen kinderen en ouders een eerste in druk krijgen. De ervaring leert dat de definitieve keuze pas in een la ter stadium wordt gemaakt. In de meeste gevallen gebeurt dat na de open dagen die alle scholen zelf ook nog zullen houden. Op 15 januari slaan zij vanaf 18:30 uur de handen ineen. De deelne mende scholen aan de onderwijs markt zijn: Griftland College (vmbo-theore- tisch, mavo, havo). Het Baarnsch Lyceum (havo, athe neum, gymnasium). Waldheimmavo Baarn (vmbo-t). Wellantcollege IVO Amersfoort (vmbo-t). Groenschool Amersfoort (vmbo- basis, vmbo-kader). Meridiaan College Amersfoort, (vmbo-t, havo, vwo, verspreid over 3 locaties). Meerwegen Scholengroep Amers foort (praktijkonderwijs, vmbo, vmbo-t, havo, atheneum, gymna sium, verspreid over 3 locaties). Onderwijsgroep Amersfoort (vmbo-t, vmbo-basis, vbmo-ge- mengd, vmbo-kader, iet-route, havo, atheneum, gymnasium, tweetalig atheneum, verspreid over 4 locaties). Groot Goylant Hilversum (vmbo). GEVRAAGD VAKANTIEBEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: fel. 6014152 Carpaccio van zalm en tonijn Bisque rol Gerookte zalm Schots en Noors Zalm en tonijn taart Zeeuwse oesters Japanse sushi en sashimi Zalmfilet in dillemarinade Zeeduivelfilets in roomsaus Tongrolletjes gevuld met zalm Tonijnsteaks Vers gekookte kreeft Visgourmet of fondue Zalmfilets in braadzak Italiaanse tonijnsalade Zalm-dille feuilleté Crabsalade Warm gerookte zalm div.Tapas Scampi-look salade Solodansen voor 55-plussers is dé nieuwe rage op dansgebied in Nederland. Het is ontstaan doordat er steeds meer mensen alleen door het leven gaan en doordat de groep 55+ steeds groter wordt. Het woord 'solo dansen' zegt het al: er wordt in dividueel gedanst en niet als paar. Een partner zoeken is dus voortaan overbodig en ook indien de eigen partner dansen niet ziet zitten is er nu geen enkel beletsel meer om dan maar alleen op dans les te gaan! Bij het solodansen draait alles om de 10 standaard- en latin-amcri- candansen, zoals deze ook op de 'normale' stijldanslessen worden geleerd. Of het nu een Engelse wals, quickstep, cha-cha of jive is, alle dansen worden solo gedansi. Grote groepen 55-plussers, vrou wen én mannen, hebben deze nieuwe dansvorm inmiddels al ontdekt. Buiten dat het een gezel lige vrijetijdsbesteding is, die we kelijks terugkeert, is het solodan sen tevens een uitermate geschik te manier om de conditie op een rustige en ontspannen manier op peil te houden. Leuke bijkomstig heid is de eenvoudige wijze waar op men in aanraking komt met mensen van de eigen leeftijd, waar door men ook nog eens nieuwe kennissen opdoet. Het solodansen wordt op duidelij ke wijze gebracht, zodat het voor iedereen eenvoudig te leren valt. Ook in Soest kunnen 55-plussers inmiddels terecht voor het solo dansen en wel bij danscentrum Geria aan de Albcrt Cuyplaan. Info is verkrijgbaar onder nummer 6022811. kans te maken op de hoofdprijs van 2000,00, de tweede prijs van 1000,00 of de derde prijs van 500,00. Het weekend van 8 en 9 november jl. was een enorm succes. De reden voor deze festiviteiten was de ope ning van de nieuwe keukenformule Voordeelkeukens en het openen van de Pronto Wonen-winkel, en om het geheel te complementeren had Middelman Wonen een extra actie gepland, waarbij 10% van het aankoopbedrag besteed mocht worden aan verlichting. Met de vaststelling door Gede puteerde Staten van het Ont werp-streekplan Utrecht 2005 - 2015 is een belangrijk mo ment aangebroken. Over het Ontwerp-streekplan kan na melijk iedereen die dat wil zijn ideeën (bedenkingen) kenbaar maken. Daarvoor zai het plan ter inzage liggen van 20 janua ri t/m 16 februari 2004. In het najaar van 2004 wordt het Streekplan definitief vastge steld. Het streekplan is het ruimtelijk plan van de provincie. In het plan is aangegeven waar er woningen en bedrijven gebouwd mogen wor den, waar natuur de ruimte krijgt, waar de landbouw zich kan ont wikkelen en waar recreatievoorzie ningen kunnen komen. Het Ont werp-streekplan biedt de ruimte om zeker 72.500 woningen extra te bouwen. Daarmee hoopt de provincie het huidige woningtekort in de provincie fors te kunnen ver minderen. Ook voorziet het Ont werp-streekplan in locaties voor 450 ha nieuwe werklocaties. De verstedelijking zal overigens maar voor een beperkt deel plaatsvinden op locaties die nu nog buiten de kernen liggen. De meeste wonin gen (zo'n 65.000) kunnen worden gebouwd op locaties die al eerder zijn gereserveerd voor woning bouw (zoals Leidsche Rijn) of door herinrichting van steden. Minder dan 7.000 woningen wor den gebouwd op landbouwgron den. Voor bedrijven gaat dit om 100 ha. 'Wij willen vooral de mogelijkhe den die er zijn in de dorpen en ste den benutten. Het bestaande lan delijke gebied willen wij zoveel mogelijk behouden. Dan houd je een aantrekkelijke en leefbare pro vincie', aldus gedeputeerde Jan Streng. 'Uit veel voorbeelden blijkt dat je het bestaande stedelijke ge bied veel beter kunt benutten. Dit hoeft niet ten koste te gaan van groenvoorzieningen. Die kansen moeten benut worden in de pro vincie Utrecht'. In het Ontwerp-streekplan zijn rond de kernen zogenaamde rode contouren opgenomen. Die moe ten ervoor zorgen dat de ruimte binnen de kernen ook echt benut gaat worden en de woningbouw niet in het landelijk gebied plaats vindt. Natuur is een belangrijke basis voor een aantrekkelijk landelijk gebied. In het Ontwerp-streekplan is daarom de Ecologische Hoofd structuur begrensd. Die vormt de ruggengraat van de natuur in de provincie. Mensen uit de steden moeten ook gebruik kunnen ma ken van het landelijk gebied (na tuur voor de mens). De provincie ziet ook mogelijkheden voor de landbouw om hierop in te spelen. Jan Streng: 'Landbouwers zorgen er ook voor dat wij een aantrekke lijke provincie hebben. De inkom sten vanuit de landbouwproductie worden echter steeds minder. Ac tiviteiten die bijdragen op een voor de stedeling aantrekkelijk gebied kunnen een inkomstenbron vor men voor de landbouw. Wij bieden daarvoor dan ook mogelijkheden'. Windenergie De provincie wil ook een bijdrage leveren aan groene energie con form de landelijk gemaakte afspra ken met het Rijk. In 2010 moet er in de provincie 50 Megawatt af komstig zijn van windenergie. In het streekplan zijn daarvoor vijf locaties opgenomen waar windmo lens kunnen komen. Deze wind molens kunnen een hoogte hebben van 80 tot 120 meter. Het gaat o.a. om twee lijnen van vijf molens bij Baarn en Bunschoten ten noorden van de Al. Er worden vijf informatieavonden georganiseerd die volledig in het teken staan van windenergie en windmolens. In onze regio is dat op 15 januari (Bunschoten/Eem- nes) in De Mandemaaker, Kerk straat 103 in Bunschoten-Spaken burg. De wateroverlast van de afgelopen jaren heeft ook bij de provincie het denken over water veranderd. De maatregelen in het streekplan gaan meer uit van de natuurlijke om standigheden. 'De tijd dat we dachten dat we alles met techni sche maatregelen konden sturen is yoorbij', aldus Jan Streng. In het streekplan zijn daarom waterber- gingslocaties opgenomen. In het westen van de provincie zijn de waterlocaties nog niet exact aange geven. Jan Streng: 'Hier willen wij eerst meer inzicht hebben in de precieze problemen en bijbehoren de oplossingen. Pas dan weten we of grootschalige waterberging hier nodig is. Maar dat er in deze ge bieden een wateropgave is, is wel duidelijk'. Het Ontwerp-streekplan wordt ter inzage gelegd van dinsdag 20 ja nuari tot en met maandag 16 fe bruari 2004. Iedereen kan dan zijn ideeën (bedenkingen) over het plan bij Provinciale Staten indie nen. De provincie organiseert in deze periode ook vier inloopavon den. Daar kan meer informatie over het Ontwerp-streekplan wor den gekregen. De inloopavond wordt in onze regio gehouden op 29 januari in Hotel Campanile aan De Brand 50 in Amersfoort. Gewest Eemland Tot zover de hoofdlijnen van het Ontwerp-streekplan. Hieronder nog gebiedsspecifieke informatie over het gewest Eemland. In het streekplan is opgenomen dat in Eemland in de streekplanperio de bijna 19.000 woningen ge bouwd gaan worden. Bijna de helft hiervan komt in Vathorst (Amers foort) terecht. Vathorst wordt ge bouwd voor de regionale woning behoefte. Daarnaast komen er een kleine 3500 woningen in het be staand stedelijk gebied van Amers foort. Bij Bunschoten is een nieuwe be- drijvenlocatie opgenomen. Deze is voor het grootste deel bestemd ter vervanging van het bedrijventer rein Zuidwenk zodat het bestaan de terrein kan worden omgevormd tot een woongebied. In Eemnes is zowel een nieuw (regionaal) be drijventerrein als een uitbreiding voor wonen opgenomen. Op het bedrijventerrein kunnen ook be drijven komen die wegmoeten uit de kernen van bijvoorbeeld Baarn en Soest. Bij Woudenberg wordt het bestaande bedrijventerrein uit gebreid voor groei en verplaatsing van de locale bedrijven. In de omgeving van Amersfoort wordt de komende 10 jaar 350 ha extra recreatiegebied aangelegd. Dit gebeurt ten noorden van Vat horst, bij de Schammer en bij Wie- ken-Vinkenhof. Rondom Leusden zijn enkele wa- terbergingsgebieden opgenomen. Hier wordt het water bij grote re genval tijdelijk opgeslagen. Het streekplan staat hier geen activitei ten toe die waterberging onmoge lijk maakt. Vorige week heeft Rabobank Online een cheque ter waarde van 1 jaar gratis Laurentis kof fie uitgereikt aan de heer AI- bers uit Baarn. Hij was in de week van 10 tot en met 15 no vember een van de vele bezoe kers van het Open Huis van Rabobank Online. Het Open Huis stond in het teken van Wonen en Internetbankieren. Tijdens deze week maakte ieder een, die Rabo Internetbankieren heeft aangevraagd bij Rabobank Online, kans op een jaar lang gra tis Laurentis koffie. De heer Al- bers heeft tijdens het Open Huis Rabo Internetbankieren aange vraagd en kan heel 2004 genieten van een heerlijke kop Laurentis koffie. De actie is in samenwerking met Laurentis Espresso tot stand geko men. Jeroen Decker van Laurentis Espresso: 'Het is een uniek ge schenk. Laurentis levert normaal gesproken alleen direct aan hore cagelegenheden. De koffie is dus ook niet in de winkel verkrijgbaar. Rabobank Online en Laurentis werken al geruime tijd samen en de goede samenwerking heeft er mede voor gezorgd dat deze actie mogelijk is gemaakt.' De heer Albers en zijn vrouw wa ren blij verrast met de prijs. 'Wij Foto: Soester Courant winnen nooit wat, dus nu reken je er ook niet op. Gelukkig kunnen we nu de heerlijke koffie van dè Rabobank mee naar huis nemen. Daarnaast ben ik zeer tevreden over de Rabobank Soest-Baarn. Met name de professionaliteit en de betrokkenheid die de Rabo bank Soest-Baarn uitstraalt en ook in de praktijk neerzet ervaar ik als meer dan plezierig.' Ter afsluiting van deze uitreiking dronken de heer Albers, Jeroen Decker van Laurentis Espresso en Dennis Boogaard van Rabobank Online nog een kop versgebrande Laurentis koffie. Zaterdag 6 december was er wederom feest op de Woonpas sage Soest. Het was namelijk de dag dat de drie prijswin naars hun prijs konden opha len bij de drie aangesloten win kels. Deze prijzen konden door ieder een gewonnen worden die het weekend van 8 en 9 november jl. een van de winkels op de Woon passage bezocht. Het enige wat men hoefde te doen was het invul len van een formulier om daarmee

Soester Courant | 2003 | | pagina 9