'Overtuigde solisten' stappen samen op Zwerfkeien oudste monumenten van Soest r\ vrij, 'Van heidehut tot residence' Wm,m&edi SPOED ^Dogteïom Huisartsen Van Dorssen en Walter beëindigen praktijk tegelijk Uit de historie van Soest(erberg) Let's talk Christmas Fishl' RUUD SMIT _PAGlN|4 DINSDAG 23 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 - In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Computercursus voor beginners (55+) Pa mi □doo.nl rtners seksueel misbruikten m/v LUSIEF: Sjaloom Voor al uw parket De Soester Courant zoekt met spoed BEZORGERS Rommelmarkt De Visspecialist met de koksmuts Voorgerechten o.a.: Hoofdgerechten o.a.: Tussengerechten o.a.: en nog veel meer voor geslaagde kerstdagen!!! visspecialiteiten Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie relaties en eestdagen en ig 2004. ;n- en bednjfsnjimten - Tel. 035 - 602 69 72 In het Internetcafé van woonzorg centrum Mariënburg wordt bin nenkort voor 55-plussers een In- ternetcursus voor beginners ge start. In deze cursus van 4 lessen maken de cursisten kennis met het Internet. Ze leren te werken met een eenvoudige tekstverwerker die hen in staat stelt brieven te schrij ven, uit te printen e.d. De opzet is eenvoudig van aard en bedoeld voor mensen die nog nooit met de computer gewerkt hebben. Kosten: 20,00 voor 4 lessen (in clusief naslagwerkje), te voldoen op de eerste les. Aanmelden bij de receptie van Mariënburg (88 6022044). Eerste les: woensdag 7 januari om 10:00 uur in het Inter netcafé. www.rabobankonline.com t Partner zijn van iemand die sek sueel is misbruikt (bijvoorbeeld incest, aanranding, verkrachting) is niet altijd makkelijk. Vaak gaat alle ndacht uit naar hulp aan het iachtoffer, maar ook de partner heeft met verschillende emoties te ken. Voor partners van seksueel nisbruikte mannen/vrouwen orga- ïiseren Altrecht, Stade/FIOM en Riagg Amersfoort Omstreken een bijeenkomst op donderdag 15 januari, van 19:30 tot 21:00 uur. lijdens deze bijeenkomst zal onder 'meer aandacht besteed worden aan de volgende onderwerpen: de r gevoelens en dilemma's waar part ners mee te maken kunnen krijgen. Hierbij gaat het bijvoorbeeld over jezelf wegcijferen om de partner te leunen en het omgaan met intimi teit. Tevens wordt informatie gege- ren over hulpverlening aan man nen en vrouwen die slachtoffer zijn ;eweest) van seksueel misbruik en ons groepsaanbod speciaal voor lartners. Er is ook gelegenheid 'oor discussie en uitwisseling van irvaringen. •e avond wordt verzorgd door evr. H. Rijsenbilt, psychothera- leut, en W. Mathijssen, sociaal isychiatrisch verpleegkundige bij iagg Amersfoort Omstreken, e bijeenkomst vindt plaats in het ;ebouw van het Riagg, Westsingel 1 te Amersfoort. Partners uit de ele provincie en stad Utrecht zijn an harte welkom. De bijeenkomst is kosteloos. Informatie/aanmed- ng: Riagg Amersfoort Omstre- ;en, mevr. F. Mulder, 033 ■603500. Per 1 januari telt Soest twee huisartsen minder. Tegelijk beëindigen H.D. (Dick) van Dorssen en P.H. (Paul) Walter hun praktijk, resp. aan de Ger- rit van der Veenstraat in Klaar- uater en aan de Varenstraat in het Smitsveen. Formeel ge sproken hebben ze niet zo veel met elkaar te maken, maar in de loop der jaren is er tussen beiden een zeer vriendschap pelijke verstandhouding ont staan. Dat heeft er mede toe geleid dat ze op hetzelfde tijd stip stoppen en hun beide prak tijken - dan samengevoegd - overdragen aan drie 'nieuwko mers'. De 'overtuigde solisten', zoals ze zichzelf omschrijven, hebben op het oog nooit veel gemeen gehad. Ze zouden allebei ook niet hebben moeten dénken aan een gezamen lijke praktijk, zoals velen van hun collega's in Soest en elders. 'We accorderen uitstekend,' aldus Wal ter, 'ook al omdat we in de loop der jaren, op zo korte afstand van elkaar, eikaars 'natuurlijke' waar nemers zijn geworden.' De opvol gers - de jonge artsen Eelco Bun- te, Igor Zweers (geboren Soester) en Caro Bakker - zullen zich t.z.t. met z'n drieën vestigen in de prak tijk van Walter, naast de Wolverlei- apotheek. Dat wordt dan wél een zgn. HOED-praktijk (Huisartsen Onder Eén Dak). Maar eerst moet er nog een ingrijpende verbouwing plaatsvinden, reden waarom Zweers straks voorlopig nog zijn intrek neemt in de praktijk van Van Dorssen. Het duurt nog wel even voordat het nieuwe onderko men gereed is. Voor henzelf, maar ook voor de meeste van hun patiënten, kan het vertrek van Van Dorssen en Wal ter wel het einde van een tijdperk genoemd worden. Van Dorssen (inmiddels 57) begon in 1972 aan de Wiardi Beckmanstraat; Walter (64) was al eerder, in 1969, gestart aan de Ereprijsstraat. Beiden heb ben de groei van het Veen - zoals Klaarwater en Smitsveen samen genoemd worden - volop meege maakt, die tegelijk ook zorgde voor de aanwas van hun eigen 'klantenkring'. Walters wortels lig gen in Nederlands Indië; hij werd in Semarang geboren. Van Dors sen is een geboren Soester en aan schouwde het levenslicht aan de Eigendomweg, waar zijn vader (ook al) als huisarts gevestigd was. Pas later zou hij diens praktijk bij de zijne voegen, maar een aantal jaren zijn er dus zelfs twee huisart sen-Van Dorssen in Soest werk zaam geweest. In totaal is er pre cies zestig jaar lang (vanaf 1943) een Van Dorssen als huisarts in Soest werkzaam geweest. Contact Samenwerken, dat ging Van Dors sen en Walter prima af, maar zo als gezegd: onder één dak werken zou niets voor hen zijn geweest. Niet zozeer omdat ze zich niet graag door de ander op de vingers zouden willen laten kijken, maar vooral omdat ze er nooit veel voor hebben gevoeld om allerlei dingen en kleine verrichtingen uit handen te geven waar ze zelf altijd veel plezier in hadden. 'Bloed afnemen, bloeddruk meten, uitstrijkjes ma ken - in een grote praktijk kom je daar niet meer aan toe, dan moet je dat aan de praktijk-assistente overlaten,' aldus Van Dorssen. 'Dan zie je algauw driekwart van je patiënten niet meer zelf...' En juist dat directe, persoonlijke contact met de patiënt hebben ze allebei altijd van het grootste belang ge vonden, al was het maar om eens een gesprekje aan te knopen dat wat meer achtergrondinformatie opleverde. 'Dan hoor je waarom het thuis niet boterde, of hoe het ervoor stond met opa of de klein kinderen...' Solo-praktijken hebben de wind tegen, constateren ze. Afgezien van het platteland, waar er natuur lijk geen ontkomen aan is, werken de meeste huisartsen tegenwoordig liever gezamenlijk. Maar volgens Walter leidt dat toch tot een prak tijk met 'mastodontische' kenmer ken. Van Dorssen is het ermee eens; hoewel jonger dan Walter - en dus nog niet echt aan zijn pen sioen toe - vond hij het afscheid van zijn vriend en collega ook voor zichzelf een goede aanleiding om te stoppen. Ruïneus Zo makkelijk stapt een huisarts tegenwoordig overigens niet uit het vak. Er is nogal wat druk van bui tenaf om langer door te gaan, ge zien het nog steeds bestaande art sentekort. Dat is, zoals beiden be nadrukken, de politiek aan te reke nen, die immers in 1993 besloot de toestroom tot de artsenopleiding te beperken (numerus fixus). 'Dat is ruïneus geweest,' aldus Walter, 'want het leidde ook tot de sluiting van allerlei faciliteiten.' Van Dors sen wijst daarnaast op een andere tendens: 'Er zijn te weinig jonge mensen die huisarts willen worden. Er zijn wel plaatsen vrij, maar geen kandidaten genoeg. Óf ze willen alleen maar parttime werken...' Zouden ze zélf nog wel huisarts willen worden, als ze opnieuw voor die keus zouden staan? 'Ik zou er echt een hard hoofd in hebben,' antwoordt Walter. 'Het vak wordt ook zó gemachinaliseerd...' Ook Van Dorssen zou er nog eens diep over na moeten denken. 'Het is moeilijk te zeggen, maar als ik wist wat ik nu weet, gezien de ontwik kelingen, denk ik het toch niet...' Maar niettemin, het is een prach tig vak, vindt hij. 'Je bent je eigen baas ('althans dat gevóel heb je', werpt Walter tussen), 'je neemt je eigen beslissingen en elke dag weer gebeuren er allerlei leuke dingen.' Deelgenoot De ene of de andere patiënt, dat kan een boel uitmaken, beamen ze allebei. 'Je hebt patiënten met wie je een bepaald soort overdracht hebt,' legt Walter uit. 'Je kent el kaar, je deelt eikaars gevoel voor humor, je kent ook de wederzijd se zwakheden. Mensen beleven soms van alles, waarvan ze jou dan deelgenoot maken. Zulke ontmoe tingen, dat maakt het plezierig. Dan gaat het ook eens over wat anders dan alleen maar hun kwaal, en dan hoor je soms leuke verha len.' Het huisarts-zijn in Soest voegt aan de aantrekkelijkheden van het vak nog een dimensie toe, zo blijkt. Beide artsen genieten graag van de omgeving, de verstandhou ding met de collega's is hier altijd plezierig geweest, en bovendien: Soest is - relatief - een heel rus tige gemeente. 'Extreme proble men kom je hier eigenlijk niet te gen, zoals in de grote steden. Ieder arts is onderhuids altijd een beet je bang voor de verstoring van z'n dagelijkse ritme. Als er van alles om je heen gebeurt en je moet tel kens weer ergens gauw opdraven, dan moeten je gewone patiënten wachten en raak je zelf ook ge stresst...' Aan een van de leukste dingen van de huisartsenpraktijk kwamen ze de laatste jaren nooit meer toe: bevallingen. 'Hartstikke leuk om te doen,' aldus Van Dorssen, 'altijd weer. Jammer dat we er afscheid van hebben moeten nemen. Maar als je er te weinig doet wordt 't te zwaar; je moet ervaring zien te houden.' Walter was vooral gesteld op de grote gevarieerdheid van het huisartsenwerk. 'Het heeft me al tijd vreselijk geleken om alleen naar oren of ogen te kijken...' Ook het visite-rijden was nooit een op gaaf, integendeel: 'Het was juist altijd even een aardige "break" tussen het werk door.' Gedrevenheid Sommige artsen zijn populairder dan andere, dat staat wel vast. Zowel Walter als Van Dorssen hebben hun bewonderaars - en dat zijn er (afgaande op de gigan tische menigte tijdens de receptie van Van Dorssen vorige week in De Soester Duinen - voor Walter moet dat moment nog komen) heel wat. Goeie artsen dus, naar de overtuiging van zeer velen. Moet je daar nu een speciaal talent voor hebben...? Walter: Ach welnee. Iedereen kan het wel leren. IQ is niet het belangrijkst. Maar je moet toch ook een zekere gedrevenheid hebben. En plezier in je werk.' Van Dorssen: 'En je moet met mensen kunnen omgaan, en goed kunnen luisteren. En niet alleen je eigen wijsheid verkondigen. Een 'fijne neus' - het gevoel voor de juiste diagnose - is natuurlijk ook van belang. 'Maar dat kun je ook aan leren. Intuïtie is belangrijk, maar het duurt soms lang voordat je die ontwikkeld hebt. In het begin zoek je heel veel op, maar dan loop je het gevaar dat je door de bomen soms ook het bos niet meer ziet.' Belangrijk is voor een arts ook dat hij kan omgaan met de 'frustratie' dat niet voor alle kwalen een op lossing te vinden is. 'Soms wordt dat de dokter wel kwalijk geno men. Je ziet ook vaker de neiging om collega-artsen te raadplegen voor een second opinion. Maar al te dikwijls kan dat toch de pijn niet wegnemen. In het begin is het zwaarder. Dan denk je toch steeds: waarom kan ik dit of dat nou niet oplossen, maar je leert daar op den duur wel mee omgaan.' 'En vaak sta je als arts ook dicht bij de dood, en ondanks dat je dan vaak niet veel meer kunt doen is het goed om dan bij iemand te zijn, ook voor de mensen erom heen. Ook dat is een onderdeel van het vak dat altijd veel voldoe ning geeft. Maar het ergste is als kinderen doodgaan. Dan denk je wel eens: ik wou dat ik wat anders geworden was... Maar dat hoort er óók bij. Het is nu eenmaal een vak vol tegenstrijdigheden. Tegen woordig worden aankomende huisartsen daarin getraind; wij moesten het allemaal in de praktijk maar zien te leren.' Overigens vin den ze allebei dat de nieuwe gene ratie huisartsen niet beter of slech ter is, 'maar wel totaal anders...' 'Bloedend hart' Na 34 respectievelijk 31 jaar is voor beiden de tijd gekomen om er een punt achter te zetten. Ze doen dat allebei in zekere zin met 'bloe dend hart'. Ze hebben in die perio de belangrijke ontwikkelingen meegemaakt. Wat vroeger - ge neeskundig gesproken - onmoge lijk leek, wordt vandaag in de praktijk gebracht. De medische wetenschap heeft een hoge vlucht genomen, en dat geldt ook voor de fabricage van geneesmiddelen. Ook de positie van de (huis)arts is sterk veranderd. 'Staken? Dat was vroeger vloeken in de kerk! Zoals we in 2000 met een groepje artsen uit Soest naar de RAI gingen om te demonstreren, dat zou dertig jaar geleden volstrekt uitgesloten zijn geweest. Maar we zijn met de hele samenleving mee-geëvolu- eerd.' De scheidende huisartsen Van Dorssen (l.) en Walter. Foto: Soester Courant. Er gaat veel veranderen in hun le ven, maar stilzitten - dat zit er niet in. Zowel Walter als Van Dorssen heeft met zijn vrije tijd wel raad geweten: sport vooral, fietsen (ze hebben allebei de Mont Ventoux beklommen, zij het niet tegelijk), marathon en parachute springen (Walter), motorrijden en wed- strijdfietsen (WK voor artsen, waarbij ze elkaar 'uit de wind zet ten', dus 'combine' reden), reizen maken, schaatsen, en allebei gaan ze (eindelijk) op schilderles. Wal ter wil per se een instrument gaan leren bespelen. Van Dorssen is een toegewijd golfer en kan daar ein delijk ook doordeweeks wat aan gaan doen in plaats van alleen maar op zaterdag, en natuurlijk komen er ook zaken als vaker mu- seumbezoek hoog op het program ma te staan. Vertrouwen Er zijn dingen die ze heel erg gaan missen, maar zeker niet de nacht diensten waaraan ze bijna dertig jaar lang ook menig slaapuurtje hebben opgeofferd. In de beginja ren draaide de praktijk zo'n beet je dag-en-nacht door, spreekuur op zaterdag, was ook nog lang, en dan volgde ook altijd nog de visi teronde. De tijd dat de echtgeno tes 'automatisch' in de praktijk meewerkten ligt gelukkig ver ach ter hen (al is mevrouw Walter tot 1 januari degene die de'balie be mant, een functie die bij Van Dorssen tot dat tijdstip wordt ver vuld door assistente Janny Tim mermans, die ook afscheid neemt). Voor beiden is het toch, al met al, een hele stap. Maar niet voor hen alleen, en dat zijn ze zich heel goed bewust. 'Ook voor al die mensen die ons al die jaren hun vertrouwen hebben gegeven, die soms zoveel geduld met ons heb ben gehad en die bijna nooit ge mekkerd hebben. Ze hebben ons het belangrijkste toevertrouwd dat ze hebben: hun gezondheid. We zijn ze daar zeer erkentelijk voor.' '■>v'.."v IMS KEIU CAIUSAS g: 270 CM BREED an het einde van de berijdba- e weg stuiten we tegen het be kende keienhuisje, gelegen op net achtererf van de Ewijcks- hoeve. Het heeft een rieten dak, lichtblauwe blinden met gele banden.' Dit is het enige prat over het vorige week door brand getroffen Keienhuisje aan de Staalwijklaan staat ver sneld in de 'Proeve van een in ventarisatie' die de Werkgroep Karakteristiek Soest van de ^estijds bestaande Soester Ge- neenschap in 1978 presen- lerde. IrHet is een wel erg summiere be schrijving van het qua vormgeving [curieuze huisje, waarvan de vier nuren zijn opgetrokken uit zwerf- Bkeien die in de periode van de iturfwinning in het Soesterveen uit ■de bodem zijn gehaald. Hoe bijzonder het Keienhuisje ook Iwas, het komt wonderlijk genoeg I niet voor op de gemeentelijke of een andere monumentenlijst. Daarover is de heer J.J. Meerts van I de Staalwijklaan en onderzoeker van de geschiedenis van het gebied Laag Hees (Pijnenburg) waar hij woont, zeer verbaasd. Hij vindt dat het Keienhuisje wel degelijk als een monument moet worden be schouwd, alleen al omdat het uniek is in Nederland. Voor zover hij heeft kunnen achterhalen, is er nergens anders een vergelijkbaar bouwwerk te vinden. Het is zijns inziens dan ook 'super waardevol'. Het is bovendien een tastbaar stukje cultuurhistorie van de streek. Veel is er niet bekend over de ge schiedenis van het Keienhuisje, dus ook niet wie het heeft gebouwd en waarom. Afgaande op de oudste van de twee gevelstenen in de zij muren dateert het van 1659. Vast staat wel dat voor de bouw zwerf keien zijn gebruikt die tijdens de turfwinning in het Soester (hoog)veen zijn gevonden. Die keien dateren uit de derde (voor laatste) grote Lfstijd het Riss-gla- ciaal, ruim 150.000 jaar geleden. Ze werden met het landijs uit Scandinavië aangevoerd. De grens hiervan reikte inderdaad tot het midden van ons land. In de omge ving van Soest is deze stuwwal nog goed te herkennen door de heuvel- rij die zich van de Vlasakkers tot Den Dolder uitstrekt en waarvan, na de Ameröngse Berg, De Stom- pert, als tweede hoogste 'berg' in de provincie het duidelijkste over blijfsel is. De noordelijke granieten en andere steensoorten zijn na het smelten van de ijskap in de Soes ter bodem achtergebleven. Turfwinning Gedurende de periode dat in het Soesterveen turf werd gewonnen, zijn heel veel stenen uit de Ijstijd aangetroffen. Afgaande op het oudste jaartal (1659) in een van de muren van het Keienhuisje is in de zeventiende eeuw kennelijk ie mand op het idee gekomen om er muren van op te trekken. Het Keienhuisje heeft die opmerkelijke muren. Ze bestaan uit veelkleuri ge keien in alle vormen en maten. Bekend is dat vroeger het huisje bewoond werd door arbeiders die op de nabijgelegen Ewijckshoeve werkzaam waren. Hoewel het qua oppervlakte niet groot is, woonden ze, sliepen ze en kookten ze in het nagenoeg vier kante huisje. In het midden ervan stond de kachel met kookplaats. De rook werd afgevoerd door een hoge schoorsteen via het taps toe lopende rieten dak. Doordat het rieten dak en de verdieping door de brand van vorige week afbrand den, kwam de schoorsteen geheel vrij te staan en moest hij worden omgehaald. De keien zijn dus oeroud en der halve is de Soester kei van Scan dinavisch graniet dat ook. Het enorme steenblok, op een sokkel geplaatst nabij het politiebureau aan de Dalweg, is zonder enige twijfel het oudste monument van Soest. De kei werd in 1926 door vijf vrienden opgegraven op een terrein tussen de Anna Paulowna- laan en de Bakkersweg. Nader on derzoek bracht aan het licht dat het een verdwaalde zwerfkei uit de IJstijd is, zoals er wel meer in Soest zijn gevonden. Hoewel historici enkel waarde hechten aan aantoonbaar juiste fei ten, en gruwelen van gissingen en veronderstellingen, is het verleide lijk om te speculeren over de oor spronkelijke functie van het Keien huisje. Er is wel eens geopperd dat het als follie is gebouwd, een 'bouwkundige dwaasheid als tuin sieraad'. Ze werden opgezet door mensen die hun creativiteit en speelsheid de vrije loop lieten en bouwsels ontwierpen en neerzet ten die ingetogen of meer uitbun dig uiting gaven aan hun fantasie, maar die in feite geen enkel nut dienden. Het zou ook als tuin- of theehuis je gebouwd kunnen zijn, een ro mantische rustplaats voor hen die te voet, te paard of per koets uit- Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie; Juul van de Poll, 886017065. stapjes maakten in de bossen van Soestdijk, Fijnenburg, Laag Hees en De Paltz. Dit zijn echter louter ideeën die -net als de follies zelf- aan de fantasie zijn ontsproten. Het is alleen verantwoord om ze kerheden vast te leggen voor de generaties na ons. En de enige ze kerheid op dit punt is dat het Keienhuig'e aan de Staalwijklaan is gebouwd van Scandinavische zwerfkeien uit de voorlaatste gro te IJstijd. Het is dan ook een uniek, in ieder geval een curieus bouwwerk dat niet verloren mag De oudste gevelsteen in het Keienhuisje aan de Staalwijklaan, opgetrokken van Scandinavische zwerfkeien uit de voorlaatste IJs tijd, vermeldt het jaartal 1659. Foto: Eemland Pers gaan en het verdient opnieuw op gebouwd te worden. Er is in Soest al te veel verloren gegaan dat his torisch gezien waardevol was. Maar historisch besef is in Neder land, in tegenstelling tot veel ande re landen, nu eenmaal nooit erg ontwikkeld geweest (kerstwens uit het vredige Soest) Daar horen wij d'engelen zingen hoe ruziet Jeruzalem, hoe Israël, zijn kolonisten landje-pik spelen rond de kwetsbare kribbe van Bethlehem. De muren, die mensen doen scheiden, de getto's voor hen een fantoom, der Ausweis, waaronder zij lijden, O, d'Aartsvaders preken Sjaloom. Nog enkel wat olie en de wereld vat vlam, vermorzelt, vermaalt arm en rijk in de mangel, als Israël niet, nu het even nog kan, uit het eigen belang verwijdert de angel. Jan M. Houten (1(11111 Vloeren Verlengde Oude Utrechtseweg 2 3766 MG SOEST www.houtenvloerenpaleis.nl tel: 035 - 65 64 024 Bel snel 035-6014152 Ook invalbezorgers zijn welkom. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: .1 W dinsdag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 19.00 uur zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur Klarinet 39, tel. 6023139 23139 1 Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Uneto-Vni O Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035-601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Op zaterdag 24 januari wordt in ontmoetingscentrum De Klarinet van 10:00 tot 13:00 uur een rom melmarkt gehouden. De opbrengst zal worden aangewend voor activi teiten voor 55-plussers. Wie spullen wil aanbieden voor de markt, kan deze vanaf 5 januari op maandag tot en met vrijdag (9:00- 12:00 en 13:30-17:00 uur) afgeven bij de bar van het ontmoetingscen trum aan de Klarinet. Welkom zijn huisraad, boeken, platen en cd's, spelletjes, speelgoed, kleding en andere spullen, maar geen meubels en witgoed. Bingo Op vrijdag 9 januari is er in de Klarinet een sneeuwbingo voor 55-plussers. Gespeeld worden acht ronden en tussendoor is er een ver loting. De aanvang is 14:00 uur, een speelkaart kost 3,00 per stuk, inclusief thee/koffie. Een klaveq'asmarathon voor 55- plussers wordt gehouden op don derdag 15 januari. De kaartliefheb- bers kunnen om 10:00 uur aan schuiven en zich tot 16:00 uur uit leven. De zaal gaat om 9:00 uur open. Deelname kost 3,50 in clusief een lunch. Aanmelden voor de klavrejasmaratjon kan tot en met 8 januari aan de bar van het ontmoetingscentrum, 88 6023139. Carpaccio van zalm en tonijn Bisque rol Gerookte zalm Schots en Noors Zalm en tonijn taart Zeeuwse oesters Japanse sushi en sashimi Zalmfilet in dillemarinade Zeeduivelfilets in roomsaus Tongrolletjes gevuld met zalm Tonijnsteaks Vers gekookte kreeft Visgourmet of fondue Zalmfilets in braadzak Italiaanse tonijnsalade Zalm-dille feuilleté Crabsalade Warm gerookte zalm div.Tapas Scampi-look salade van weedestraat 149 soest tel. 035 - 601 52 88 1

Soester Courant | 2003 | | pagina 11