Twijfel over effect spitsstrook A28 Expositie en boek voor prins bij afsluiting jubileumjaar Vijf brandweervrijwilligers aangesteld in Soesterberg Invoering van ploegensysteem iranilweerkorps Soesterberg KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST ourant >=op HULPVERLENING Herman Vos op 93 verjaardag overleden PAGINA 14 JL iwm1' dinsdag23december2003 ZY Soest: werken aan afdoende bestrijding geluidhinder DINSDAG 23 DECEMBER 2003 ers. »rn Kerst in de Vredekerk ROB BROUWER wmM u m m gmml 2004 Petri van Stein exposeert in Bilthoven SOESTERBERGSE ^COURANT HhpvvpI het opnippntphpctinir vens'. aldus het colleee. alleen iets over de bestaande en derbouwing vanhet fileopl Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Hoewel het gemeentebestuur veel waardering heeft voor de I 'zeer uitputtende beschrijving I van de huidige situatie en de 1 eventuele invloed op woon- en 1 leefomgeving van mens, dier en I plant. Minutieus, grondig en I helder', is er zeer weinig te vin- I den over het effect op de door- I stroming van de spitsstrook 1 voor verkeer uit Utrecht rich- 1 ting Amersfoort op de A28 aan I de zuidkant van Soesterberg. Burgemeester en wethouders I schrijven dit in een inspraak- I reactie aan het ministerie van 1 Verkeer en Waterstaat. I Het college stelt dat er geen con- I stante verkeersstroom is en vraagt [zich af of er ondanks de spits- I strook nog steeds momenten van I filevorming zullen zijn. En hoe 1 lang duren die dan? Hoe lang zal I de spitsstrook per dag in gebruik I zijn, hoe ontwikkelt zich dat in de 1 toekomst? Hierover is geen enkel gegeven te vinden. 'De verkeers- 1 kundige onderbouwing steekt wel Iheel schril af tegen de overvloed 1 aan niet-verkeerskundige gege vens', aldus het college. 'De A28 komt zelfs niet voor in de file-top 10 van 2003. Toch komt er een spitsstrook in een richting waarvan u zelf aangeeft dat dit de minst drukke van de twee is.' Daarom wil het college graag een degelijke verkeerskundige onder bouwing van de noodzaak tot aan leg van de spitsstrook, een onder bouwing die verder gaat dan de redenering 'dat het elders ook zo goed werkt'. Het rijk heeft inmiddels erkend dat de bij de aanleg van de A28 vast gestelde geluidsniveaus 'naar alle waarschijnlijkheid' worden over schreden doordat de verkeersgroei veel forser is dan destijds voorzien. Daarom moeten er, los van de spoedwet wegverbreding die tot doel heeft de doorstroming van het verkeer te bevorderen en het aan tal files te verminderen, volgens het gemeentebestuur van Soest di rect maatregelen worden getroffen. Daar is de Wet Geluidhinder niet voor nodig. 'Naar onze gegevens is de geluidsbelasting voor ongeveer 25 woningen aan de Gemini in Soesterberg aanzienlijk.' Een akoestisch onderzoek hoeft voor Soest niet zo nodig: Dit zegt alleen iets over de bestaande en niets over de toekomstige situatie. In een toelichting schrijft het mi nisterie onder meer: 'Dit impli ceert dat geen extra geluidsreduce- rend wegdek behoeft te worden aangebracht dan wel de snelheid verlaagd hoeft te worden'. Deze re denering is voor het gemeentebe stuur niet te begrijpen: er komt in de spitsen een rijstrook bij, het ver keer neemt toe. 'Allemaal toekom stige extra bronnen van geluid en toch is de bestaande situatie maat gevend.' Luchtkwaliteit Ook over de luchtkwaliteit bij de A28 heeft Soest vragen. Waarom zijn hiervoor de recente gegevens niet gebruikt? En de conclusie dat de kwaliteit door een aantal maat regelen zal verbeteren, vindt Soest op zijn minst voorbarig, aangezien het onduidelijk is wanneer de nieuwe Europese regelgeving over uitstoot door motorvoertuigen in werking treedt en wat deze-precies inhoudt. Na nog enkele opmerkingen over onder meer de veiligheid sluit het gemeentebestuur de inspraakbrief af met de constatering dat de on derbouwing van het fileoplossend vermogen van de spitsstrook zwak is. 'U heeft niet kunnen aantonen hoeveel en hoelang het effect op de verkeersafwikkeling zal zijn. De berekeningen van de effecten op het milieu van de spitsstrook zijn gebaseerd op achterhaalde cijfers. Verder wordt in de voorspellingen van toekomstige effecten wonder lijk genoeg geen rekening gehou den met de mogelijk positieve in vloed van nu al vastgelegde maat regelen zoals een geluidsarmer wegdek en een maximumsnelheid van 100 km. per uur. Juist deze tegenstrijdigheden maken het zo moeilijk een goed oordeel te geven over de conclusies van alle begelei dende onderzoeken', aldus het ge meentebestuur. Het eindigt met er bij het ministerie op aan te dringen 'werk te maken van een afdoende bestrijding van de geluidhinder veroorzaakt door de A28 in Soesterberg'. Woensdag 24 december zondag 28 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Woensdag 19:00 pastor G. Claassens; viering in De Heyberg Woensdag 19:30 pastor B. Tieman; 'herdertjesviering kinderkoor Woensdag 22:30 pastor P. van Hooijdonk; nachtmis; gemengd koor Donderdag 10:30 pastor R. Bouwman; communieviering; gemengd Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; canto- res/samenzang Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Donderdag 10:00 pastores P. Denneman en B. Verberne, tv-uitzen- ding; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Woensdag 23:00 ds. M.A.A. Nawijn; kerstnachtdienst Donderdag 10:00 ds. R. Zandstra Zondag 10:00 ds. J. Bouma, De Bilt Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide Donderdag 15:00 ds. H. Henstra; koor/muziekgroep Zondag 10:00 C.J. Droger ,in,Cai World Outreach Church (info locatie: H0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Prins Bernhard was vorige week de eregast in het Militaire I Luchtvaart Museum bij de pre sentatie van het boek 'Crossing the Border. De Koninklijke I Luchtmacht na de val van de l Berlijnse Muur' dat hij als eer- l ste in ontvangst nam. De Bevel- l hebber der Luchtstrijdkrach- 1 ten, luitenant-generaal D.L. I Berlijn bood de prins het door I drs. P.E. van Loo geschreven I boek aan in aanwezigheid van tal van burgerlijke en militaire I autoriteiten, onder wie burge rmeester Koos Janssen van I Soest. ■Vooraf had de generaal-majoor "Lu buiten dienst EP. Schulte in ciC Snijdershal van het Militaire Luchtvaart Museum (MLM) in Iklein gezelschap een plaquette pangeboden aan generaal Berlijn. )aama vond in de Vreeburghal de loekuitreiking plaats, gevolgd loor de officiële opening door ge- leraal Berlijn van de jubileumten- oonstelling '50 jaar Koninklijke .Aichtmacht. Van collectieve ver- lediging tot mondiaal maatwerk'. )eze is ingericht ter afsluiting van iet jubileumjaar. Voorafgaande aan de opening en litreiking hield de directeur van iet museum, dr. J.A.M.M. Jans en, een toespraak, evenals de chrijver van het boek, drs. Erwin an Loo. Hij is als wetenschappe- jk medewerker verbonden aan de cctie Luchtmachthistorie in Den laag. Hij werkt momenteel aan :en proefschrift over het optreden 'an de Nederlandse luchtstrijd- trachten boven Noordwest-Euro pa tijdens de Tweede Wereldoor log. Zijn boek 'Crossing the Border' gaat over de Koninklijke Lucht macht in het tijdperk van de Kou de Oorlog. Na de val van de Ber lijnse Muur in 1989 onderging de Nederlandse krijgsmacht een gron dige reorganisatie. Dit resulteerde in een taakverschuiving voor de luchtmacht, waarbij het accent kwam te liggen op vredesoperaties en humanitaire missies over de hele wereld. 'Van Loo beschrijft de veranderin I gen en analyseert de ontwikkelin gen binnen de vier pijlers waarop de luchtmachtorganisatie stoelt: jachtvliegtuigen, geleide wapens, helikopters en transportvliegtui gen. Hierbij besteedt de auteur aandacht aan de ingrijpende mo dernisering van de verschillende wapensystemen en de verwerving van nieuwe helikopters en jacht en transportvliegtuigen. Het boek, waarin de vliegbasis Soesterberg regelmatig in woord en beeld naar voren komt, docu menteert verder in detail hoe de Koninklijke Luchtmacht in de be schreven periode werd ingezet bij vredebewarende en vredeafdwin- gende operaties, alsmede bij hu manitaire hulpverlening. Onder meer de uitzendingen van lucht machtmilitairen en -detachemen ten naar het Midden-Oosten, de Balkan, Zuidoost-Azië, Afrika en het Caribisch gebied komen uitge breid aan bod. Nadat generaal Berlijn Prins Bern hard het eerste exemplaar van 'Crossing the Border' had over handigd, opende hij officieel de Prins Bemhard krijgt het eerste exemplaar van het boek 'Crossing the Border' over de Koninklijke Luchtmacht na de Koude Oorlog uitgereikt door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, luitenant-ge neraal D.L. Berlijn. tentoonstelling '50 jaar Koninklij ke Luchtmacht'. De bezoekers kre gen vervolgens de gelegenheid de expositie te bekijken, waarna een receptie niet alleen deze bijeen komst maar ook het jubileumjaar 2003 van de Koninklijke Lucht macht feestelijk afsloot. In de Vredekerk aan de Gen. Winkelmanstraat worden twee kerstdiensten gehouden. De kerstnachtdienst vindt plaats op woensdag 24 december en begint om 23:00 uur 's avonds. De kerk is open vanaf kwart over tien en voor de liefhebbers is er dan koffie, thee en uiter aard warme chocolademelk. Vanaf tien voor elf is er samen zang. Voorganger in deze dienst is ds. Bas Nawijn, organist Joop Lijf- togt en verder werkt het koor 'Re- formation' uit Leusden mee. Dit koor bestaat al sinds 1970 en levert door zijn muziek en uitstraling een positieve bijdrage aan kerkdiensten in de wijde omgeving. Zij zingen in verschillende talen (vertaling is voorhanden) en hun liederen kun je onder de gemeenschappelijke noemer brengen van 'gospel'. Sa men met hen zullen er ook enkele bekende kerstliederen worden ge zongen. Iedereen is van harte wel kom en uiteraard is de toegang vrij! Op kerstmorgen is er om 10:00 uur een feestelijke dienst voor jong en oud met als thema: 'Davids Zoon, lang verwacht'. Voorganger in deze dienst is ds. Renske Zands tra. Aan het orgel zit André Ver- heus. De kinderen van de kinder- nevendienst spelen het kerstver haal uit in een kerstspel met lied jes en .muziek. Bernice Oostrom begeleidt hen op de viool. De kin deren kunnen de hele dienst in de kerkzaal blijven; tijdens de preek maken zij een kerstster op het litur gisch centrum. Ook enkele tieners verlenen hun medewerking aan deze dienst. Bovendien zal een ko perensemble (bestaande uit: Wen- dy Koops-Visser, Henk, Paula en Pauline Niemeijer, Peter Nymeyer, André Verheus en Harro Wiggers) de gemeentezang begeleiden. De kinderen van de Postiljon (de school naast de kerk) zijn al via hun school al uitgenodigd. Ook hier geldt: iedereen is van harte welkom. "voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts,in ^week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heett. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent zlaan 76, §8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; in an- P J J Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, ©352467, in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. ^"•"stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17;00 tot 's morgens 08:00 uur en m de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. a l»,.. 1 10 nflfl litar Hp UtPpH H 2; werkdagen 12:00-13.00 uur; centra- le meldkamer: §80900-8844; alarmnummer:© 1.1.2. V"» c'ntraalMddpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ffi035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ©06-30189317. H» Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ffi351940, b.g.g. 351658 of 351346. Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, S352391. Grof vuil, ©0800-7662000. Op de dag dat hij de leeftijd van 93 jaar bereikte is zon dagavond na een ziekbed in Soesterberg Herman (H.J.) Vos overleden. Hij was een bekende inwoner, die tot het laatste toe betrokken bleef bij het reilen en zeilen in het dorp. Hij was een trouw kerkganger en sloeg zelden de wekelijkse oefenavond van de vrijwillige brandweer over waar hij als erelid altijd een kaartje kwam leggen. Hij wordt zaterdag om 12:30 uur op Rusthof in Amers foort gecremeerd. Herman Vos werd op 21 de cember 1910 samen met zijn op 19 maart van dit jaar overleden zus Janna als eeneiige tweeling geboren in Odijk. Zij groeiden op in hun geboortedorp totdat Herman in 1932 naar Soester berg verhuisde. Hij werd inwo nend knecht bij Boshuizen aan de Schoolweg (later Sterren- bergweg, nu Versteeghlaan) die een melk- en brandstoffenhan- del had. In 1937 nam Vos de zaak over. Hij maakte de 'gouden tijd' mee van de mobilisatie toen er veel brandstof werd verkocht aan de militaire veldkeuken. Na de oorlog werden achtereenvol gens de transportfiets, de bak fiets en de 'ijzeren hond' ver vangen door eerst een, later twee winkelwagens waarmee de klanten aan huis werden be zocht. Ze waren goed voor 18.000 liter in de week! Toen de melkhandel steeds terugliep doordat de supermarkten ver pakte melk gingen verkopen, stopte zoon Cees, die de zaak inmiddels in 1987 had overge nomen, er in 1987 mee. Vos was in Soesterberg een be kende figuur. Iedereen kende de man die moeilijk ter been was en zich daarom met een scootmobiel verplaatste. Voor dat hij ziek werd, kwam hij ie dere woensdag op de markt om een visje te halen, hij ging zon dags naar de dienst in de Vre dekerk en op dinsdag was zijn vaste kaartavond bij de brand weer, waarvan hij van 1937 tot 1977 actief lid was. Hij nam af scheid als ondercommandant. Bij die gelegenheid werd hij benoemd tot erelid. Hij was veertig jaar bestuurslid van de VW Soest-Soesterberg, be stuurslid van de middenstands- vereniging en voorzitter van de plaatselijke melkhandelaren. Voor al zijn activiteiten kreeg hij een koninklijke onderschei ding. De laatste jaren kon hij zelfstandig aan de Versteeg hlaan blijven wonen dankzij de hulp die hij kreeg. Zaterdag van 10:15 tot 10:45 is er in de Vredekerk aan de Gen. Winkelmanstraat in Soesterberg gelegenheid tot condoleance. Om 11:00 uur volgt de rouw dienst. Daarna vertrekt men naar de begraafplaats Rusthof in Amersfoort, waar om 12:30 de crematieplechtigheid plaats vindt. WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 - Soesterberg Telefoon: 0346-353439 Meer'Soesterberg' op pagina 9 Hoewel het resultaat van de jaarlijkse werving van brand weervrijwilligers in Soester berg dit jaar achterbleet bij dat van Soest kon burgemeester Koos Janssen zaterdagavond toch onder gelijktijdige bevor dering tot brandwacht de aan stelling bekendmaken van vijf nieuwelingen: Edwin Booij, Marco Bouman, Martijn Bou- mans, Harrie van Dijk en John Watervoort. Hij deed dit in de sfeervolle ambi ance van de kapel van het voorma lig klooster Cenakel, waar het Soesterbergse korps officieel het tachtigjarig bestaan vierde, onder andere met een diner en een optre den door de Wageningse studen ten zigeunerkapel Malac Banda. De burgemeester reikte verder tal van diploma's en certificaten uit en maakte de bevordering bekend vmi Peter Wijnalda tot onderbrand meester en Eric de Nijs tot hoofd brandwacht. Bovendien kregen tien korpsleden hun aanstelling als brandweerchauffeur. Een onder scheiding voor twintig jaar vrijwil lige brandweerdienst en een ca deau waren er voor hoofdbrand wacht Rennie Merts. Zijn echtge note kreeg bloemen. Het korps nam afscheid van twee leden, Albert Rietveld, die verton; derd was, en Christine Amons. /üj is tien jaar aan het korps verbon den geweest, was een van de eer ste brandweervrouwen in Soester berg en heeft zich op verschillen de terreinen verdienstelijk ge maakt, onder meer bij opvang na brand of hulpverlening en als cen- traliste. Zij werd zowel door brandweercommandant Kon Lei tinga als verenigingsvoorzitter Henny Tammer in het zonnetje gezet en kreeg enkele cadeaus. Nog twee leden kregen een akte van ontslag, Gerrit van Ginkel en Obbe Pranger. Die hadden zij fei telijk in verband met hun leeftijd al eerder moeten hebben, maar zij kregen speciale toestemming om langer te blijven. Ook na hun of ficiële vertrek wilden ze graag bij de brandweer blijven, al mogen ze niet meer mee met de uitruk. Ze gaan zich bezig houden met assis tentie aan de kaderleden en hen bijstaan in het oefenen. Ze worden belast met het voorbereiden van grotere oefeningen en administra tieve handelingen om de prestaties en inzet van de vrijwilligers op peil te houden. Postcommandant Jan Udo had het gezelschap, onder wie gemeentese cretaris Loes Bakker en echtge noot (die voor hun tienjarig huwe lijksfeest in de bloemetjes werden Hoewel Gerrit van Ginkel (links) en Obbe Pranger van bur gemeester Janssen hun akte van ontslag kregen, blijven ze als oefen leider aan het brandweerkorps van Soesterberg verbonden. Op de ach tergrond luistert postcommandant Jan Udo mee naar de toespraak door de burgemeester. Foto Brandweer Soest gezet), ereleden, leden van ver dienste, en (oud-)leden welkom geheten. Tussen de gangen door werden toespraken gehouden door brandweercommandant Ron Let- tinga, burgemeester Janssen en verenigingsvoorzitter Henny Tam mer. Hij liet op humoristische wij ze de belangrijkste activiteiten van de vereniging in 2003 de revue passeren. Petri van Stein uit Soesterberg is een van de 47 kunstenaars die tot en met 3 januari 2004 exposeren in het gebouw van de Vereniging voor Samenle vingsopbouw aan de Ta linglaan 10 in Bilthoven. De tentoonstelling 'Kunst uit eigen provincie' geeft een beeld van de verschillende technieken waarvan de kunstenaars ge- bruik maken, zoals olieverf, aquarel, acryl, pentekeningen, beeldhouwwerk, keramiek en fotografie. Niet alleen in Soesterberg maar ook daarbuiten door de workshops die zij geeft en door eerdere ten toonstellingen is Petri van Stein (62) bekend door haar 'bronzen' beelden van textiel. Zij beoefent haar tot professioneel niveau ont wikkelde hobby sinds oktober 2001. Het maken van de beeldjes is, zoals ze zelf zegt, 'voor mij als instrumentale muziek waarbij je zelf tekst en beeld mag bedenken waarop niemand invloed kan uit Het idee voor een beeld komt bij haar vrij plotseling, vaak door in formatie op radio of televisie of gewoon in een gesprek. Eigen be leving speelt daarbij ook een rol. Ze beeldt graag zwangere vrouwen uit en als vervolg hierop het klei ne of iets grotere kind. 'Een ding is zeker', zegt ze, 'ik raak in ver voering als ik bezig ben.' Vooral de aankleding, het gebruik van ver schillende structuren in stoffen spreken haar erg aan. Het gaat al tijd om hergebruik. Ze snuffelt dan ook graag op rommelmarkten. De Soesterbergse geeft cursussen onder de naam 'Maak van een T- shirt een (tuin)beeld'. 'Ik leer men sen zien wat ze in hun onbevan genheid kunnen en geniet van de verbazing over het goede resultaat.' Iedere cursist gaat met een beeld naar huis. De tentoonstelling in het gebouw van de Vereniging voor Samenle vingsopbouw werd officieel geo pend door de Biltse wethouder mevrouw A. Slok-Keijzer. Het werk van de 47 kunstenaars is tot en met 3 januari 2004 gratis te be zichtigen op werkdagen van 10:00 tot 16:00 uur en op zaterdagen, zondagen, Tweede Kerstdag en Nieuwjaarsdag van 14:00 tot 16:00 uur. Op de dinsdagen 23 en 30 december is het ook mogelijk de tentoonstelling 's avonds te bezoe ken, van 19:00 tot 21:00 uur. In zijn toespraak tijdens de vie ring van het tachtigjarig be staan van het brandweerkorps Soesterberg heeft burgemees ter Koos Janssen een beroep gedaan op de vrijwilligers om mee te werken aan de instelling van een ploegensysteem naar voorbeeld van de piketdienst in Soest. Dit houdt in, dat voortaan bij kleine uitrukken, bijvoorbeeld voor container- branden en het schoonmaken van wegdek, niet meer het hele korps in actie hoeft te komen maar alleen de ploeg die dienst heeft. De burgemeester vroeg de korps leden 'daadwerkelijk mee te wer ken aan oplossingen, de leiding de kans te geven met acceptabele op lossingen te komen'. Hij zei dat het systeem nodig is in verband met de veiligheid in het dorp. 'De mensen rekenen op ons, en terecht, en dat moeten we waarmaken. Dat vraagt solidariteit en collegialiteit. Het korps Soesterberg heeft een goede naam en levert goede prestaties. Daar ben ik trots op. Daarom moet ook de discussie over het ploegensysteem naar een oplos sing'. De heer Janssen stelde vast dat op het terrein van repressie, brandbe strijding en hulpverlening veel is gebeurt. 'Als dat goed loopt, mo tiveert dat. Evaluatie van incident- bestrijding helpt mee scherp te blijven en open te staan voor ver betering. Er worden aan het brandweerkorps steeds hogere ei sen gesteld. De samenleving veran dert, is voortdurend in beweging, en wij moeten dus mee. Daarom is het goed dat er ook dit jaar veel gedaan is aan werving en oplei ding. Ik vind het wonderbaarlijk dat u, ondanks drukke werkzaam heden op velerlei terrein, zich wilt inspannen om de vakbekwaam heid op brandweergebied te ver nieuwen en te verbeteren.' In dit verband zwaaide burgemees ter Janssen het 'thuisfront', partner en gezin, lof toe. Als de ondersteu ning van thuis er niet is, wordt het moeilijk om het verantwoordelijke werk voort te zetten. Meer professionaliteit Brandweercommandant Ron Let- tinga bracht enkele opmerkelijke zaken uit het bijna afgelopen jaar in herinnering, zoals het samen met het gemeentebestuur van Soest en Zeist met succes terug dringen van het aantal loze brand meldingen bij het detentiecentrum voor bolletjesslikkers op Kamp van Zeist, de bosbranden, en de vogel en varkenspest. Belangrijk voor de brandweer zelf was de verandering van een puur vrijwillige organisa tie naar een organisatie die veel meer professionaliteit van de brandweermedewerkers vraagt. In dit kader is de besluitvorming be ter in beeld gebracht. Ploegensys teem, paraatheid en medezeggen schap .'zijn de pijlers waarop de Brandweerjubilaris Rennie Merts krijgt door burgemeester Janssen het ereteken opgespeld behorende bij twintig jaar vrijwillige brand weerdienst. Links mevrouw Merts die bloemen kreeg. Foto Brandweer Soest brandweer ook volgend jaar verder 8aat* u. De veranderingen binnen ae brandweer werden volgens Lettin- ga onderstreept door de aanwezig heid van gemeentesecretaris Loes Bakker. Dit betekende volgens hem dat de brandweer als volledig partner, als onderdeel van het al gehele takenpakket van gemeente en samenleving, wordt gezien. Hij wees erop dat het van belang is de zaken intern goed geregeld te heb ben. 'Dan zijn we een goede me despeler van de dit jaar opgezette Brandweer Regio Utrechts Land (BRUL). Er is momenteel een onderzoek gaande naar regionale dekking en spreiding van speciali saties, wat uiteraard ook voor Soesterberg gevolgen heeft. Voort gaande samenwerking met omlig gende gemeenten zal hierbij een rol spelen. 'Als we zelf de zaken goed voor elkaar hebben, kunnen we zonder schroom de toekomst in. De voorwaarden hiervoor zijn mijns inziens grotendeels gereed. Hierbij hebben we elkaar nodig: politiek, bestuur, brandweermede werkers en natuurlijk het thuis front,' zo besloot Lettinga. i i

Soester Courant | 2003 | | pagina 15