ram Visser :om Janssen hekelt 'lekken' uit vertrouwelijk overleg 'Je kon hem iets toevertrouwen' Soest betaalt 30.000 mee aan herbouw schaapskooi rn 1 ACTUEEL Cees Verkerk completeert raadsfractie van de PvdA Winkeldievegge vlucht, maar laat haar tas en geld achter hele fijne feestdagen en een voorspoedig 2004 Soest praat met winkeliers en bewoners winkelgebied Q> e (ivcrcritfte Mam/wvan Zijp ^GINA 2 DINSDAG 23 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 Maximumbij drage Wiekslag II genoemd Onder invloed 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf Wij wensen al onze gasten, vrienden en bekenden Inventarisatie Van Weedestraat Schaapskooien in Soest reinigingsbedrijf\ MIDDEN NEDERLAND Eigenaar loods geen verdachte in hennepzaak SOESTERCOURiWT In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Raad herdenkt overleden raadslid Henk Koning Agrarisch monument krijgt brede functie ..€90,- diamön; Witgoed specialis Service voor olie merken Nel Koster Gewijzigde openingstijden gemeentehuis 'Dat de beslotenheid is ge- I schonden, is een slechte zaak. Daar heeft de raad zichzelf en deze zaak tekort mee gedaan.' 1 Aldus burgemeester Koos i Janssen naar aanleiding van I het feit dat er ruim een week t geleden informatie van een be- sloten vergadering naar buiten I toe is gelekt. I In dagblad De Gooi- en Eemlan- I der stond toen vermeld dat de ge- I meente maximaal 185 duizend I euro wil bijdragen aan de realisa- I tie van een kleine woonvorm voor I achttien gehandicapten. Dat was I afgesproken in een besloten com- I missievergadering op woensdag 10 I december. Dat het bedrag in de I openbaarheid is gekomen, kan de I onderhandelingen over de grond- I prijs voor de gemeente nadelig I beïnvloeden. B Burgemeester Janssen vond het 1 uitlekken geen voorbeeld van goed I gedrag. 'Een vergissing is mense- I lijk, maar dit is niet gegaan zoals het hoort. Met vertrouwelijke za- I ken moeten we zorgvuldig om gaan, anders moet u als raad niet meer vertrouwelijk vergaderen', al dus Janssen tijdens de raadsverga dering van donderdagavond. Hij had op dat moment al een brief klaarliggen aan de raadsleden, die hij vrijdagmorgen zou verspreiden. De bijdrage van de gemeente is nodig om het project financieel haalbaar te maken. Daelhoven, dat op de hoek van de Koningsweg en de Clemensstraat de woonvorm Wiekslag II wil realiseren, krijgt weliswaar geld van het rijk, maar dat is niet toereikend. Dat komt doordat de grond destijds door de gemeente als bouwgrond voor wo ningen is verkocht aan een project ontwikkelaar. De grondprijs is daarom veel hoger en de gemeen te wil nu het verschil bijleggen, zodat Daelhoven de subsidie uit Den Haag niet misloopt. Het initiatief hiervoor werd on langs genomen door leden van ver schillende fracties. De woonvorm is bestemd voor gehandicapte mensen, van wie nu een aantal is ondergebracht in een verpleeghuis voor demente mensen. Cees Verkerk van de PvdA is donderdagavond geïnstalleerd als raadslid. De 57-jarige Soes- ter was al geruime tijd fractie assistent en in die hoedanig heid lid van de raadscommissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu. Sinds vorige week completeert hij naast Paul Lemmen de sociaal-de mocratische tweemansfractie. Lemmen, die nu officieel de nieu we fractievoorzitter is, bemande bijna vier maanden de fractie in zijn eentje tijdens de raadsvergade ringen. Verkerk, tot voor kort werkzaam bij IBM Nederland, is de opvolger van Eric Bervoets die in september opstapte. Hij kon het raadswerk niet meer combineren met zijn maatschappelijke baan, liet hij in een officiële verklaring weten. Als het aan de fractie (Lemmen en Verkerk) had gelegen, had Ver kerk zo snel mogelijk daarna plaatsgenomen op de lege zetel, maar het afdelingsbestuur besliste anders en vond dat, zoals de for mele regels voorschrijven, eerst de kandidaten die in 2002 vóór Ver kerk op de verkiezingslijst stonden, een voor een benaderd moesten worden. Veel, zo niet alle kandida ten, namen zo ongeveer de volle dige bedenktijd en veroorzaakten zo een vertraging in de opvolging. Na twee ledenvergaderingen werd zelfs besloten een speciale com missie in te stellen, die zich met de opvolging van Bervoets moest gaan bezighouden. Uiteindelijk was de weg dus toch vrij voor Ver kerk, die donderdagavond de be lofte aflegde. Een vrouw die donderdagmid dag boodschappen probeerde te stelen uit een winkel aan de Zuidpromënade, werd betrapt door het personeel. Ze had weliswaar enkele boodschap pen afgerekend, maar liet an dere goederen (ter waarde van ruim 30 euro) in haar tas zitten. Toen een medewerker haar staan de hield en haar tas controleerde, nam de vrouw de benen, maar daarbij liet ze haar tas met daarin onder meer haar portemonnee achter. In de portemonnee zaten een bankbiljet van 500 euro en enkele honderden Amerikaanse dollars. Het winkelpersoneel over handigde dat aan de politie die vaststelde dat het om echt geld ging. Een uur na haar ontsnapping (meldde de vrouw zich aan het po litiebureau, waar ze meteen werd aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. Bovendien bleek dat ze een boete van ruim driehon- V derd euro had openstaan. De vrouw voldeed deze ter plaatse, maar kreeg direct een nieuwe be keuring (115 euro) voor de winkel diefstal. Smitsweg Met een tas vol boodschappen ver liet aan de Smitsweg een 43-jarige man uit Huizen een winkel. Hij deed dat zonder te betalen. Toen het personeel ontdekte, dat hij de levensmiddelen zomaar meenam, zetten twee medewerkers van de winkel de achtervolging in. Ze hielden de man aan en droegen hem even later over aan de politie die hem verhoorde, voorzag van een proces-verbaal en weer op vrije voeten liet. In zijn tas zaten spullen ter waarde van 130 euro. Op de Vredehofstraat is donder dagnacht een 48-jarige vrouw uit Utrecht aangehouden. Omdat ze te diep in het glaasje had gekeken, kreeg ze een rijverbod van vijf uur en een proces-verbaal. Ze had tweeëneenhalf keer zoveel alcohol in haar lichaam als is toegestaan. BAR, GRILL RESTAURANT Prettige feestdagen! Bestuur, directie en medewerkers van RMN wensen u prettige feest dagen en willen ook in 2004 graag met u samenwerken aan een op geruimde en schone leefomgeving. Voor de komende feestdagen nog enkele nuttige tips. Het decembercadeau Komt bij u de kerstman op bezoek? Als de cadeaus zijn uitgepakt blijft vaak een berg papier en karton nen dozen over en dat is dan weer een mooi ca deau voor scholen en ver enigingen die papier inzame len. Of voor RMN. Breng papier en karton dan naar de papiercontainer in uw wijk of naar het afvalbrengstation. Wist u dit al? Papier kan 6x wor den hergebruikt. Staat er vleesfondue op het menu? Bakt u zelf de lekkerste oliebollen? Waar laat u de gebruikte olie? Hoe wel frituurvet en bakolie niet meer tot het chemisch afval behoren kunt u dit beter niet in de container bij het restafval doen. Vloeibare olie kunt u het best teruggieten in de oorspronkelijke verpakking en af- j STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 WWW.IUYKJE.NL Voor bewoners en winkeliers van de Van Weedestraat en ge deelten van de Burgemeester Grothestraat en de Steenhoff- straat wordt donderdag 8 ja nuari een bijeenkomst gehou den over dit gebied. Het gaat dan vooral om het verblijfska- rakter, betere faciliteiten voor het laden en lossen en de in voering van betaald parkeren in de winkelstraat. De infrastructuur wordt niet gewij zigd, zo besloot de gemeenteraad op 3 juli. De gemeente wil echter wel aan bovengenoemde punten werken en is daarom benieuwd naar hetgeen er onder de direct betrokkenen hieromtrent leeft en hen van meet af aan in het overleg betrekken. De huidige wijze van laden en los sen wordt door velen beschouwd als de belangrijkste oorzaak voor de slechte doorstroming van het verkeer in het winkelgebied. Daar om wordt gezocht naar mogelijke oplossingen, dan wel tenminste naar maatregelen die verbeterin gen opleveren. Vast staat immers dat de Van Weedestraat in twee richtingen open zal blijven voor verkeer. Een ander uitgangspunt^s het ver- blijfskiimaat in het winkelgebied te verbeteren. Waar mogelijk wil de gemeente hiervoor ruimte creëren en inrichten. Nagestreefd wordt ook de parkeerdruk te verdelen en een optie is wellicht om betaald parkeren in te voeren. Met de startbijeenkomst op 8 ja nuari hoopt de gemeente een eer ste inventarisatie te kunnen maken van de wensen en problemen van winkeliers en bewoners. Tevens zal er worden gepoogd een tijdplan- ning te maken en is het de bedoe ling dat er een werkgroep wordt samengesteld van belanghebben den die bij de voortgang van het project nauw betrokken blijven. De bijeenkomst wordt gehouden in de kantine van het gemeente huis en begint om 20:00 uur. In de negentiende eeuw, toen er door de boeren nog schapen werden gehouden (uitsluitend om de mest en niet om de wol, zoals men misschien zal denken) ston den schaapskooien of schaapshokken, zoals men ze in Soest noemde, op de Eng. De herder en zijn kud de waren een vertrouwd beeld in die dagen. De laatste schaapherder was Willem van de Bremert. Hij woonde Achter den Eng 8.55, tegenwoordig de Beukenlaan. De schapen werden van daar naar de heide gedreven. Het Driftje en de Schapendrift als straatnaam herinneren hieraan. De naam drift of driftje wil zeg gen dat men het recht heeft over deze wegen schapen \an en naar de heide te drijven. Toen de schapenhouderij wei nig lucratief meer was en nau welijks nog winst opleverde voor de boer, werden de schaapskooien van de Eng ver plaatst naar de nabijheid van de boerderijen en benut als koe- hok. Ze dienden vooral als on derkomen voor kalveren. Bij het opnieuw opbouwen van de schaapskooien kregen de meeste een gemetselde onder muur, in tegenstelling tot de originele schaapskooien die met uitzondering van het dak- dat gedeeltelijk met riet en pannen was bedekt- helemaal van hout waren opgetrokken. Ook ver dwenen de optrekbare ruiven uit de oude schaapskooien, eens zo kenmerkend voor deze gebouwtjes. Van alle schaapskooien die in Soest hebben gestaan, zijn er nog maar een paar over. Het is dan ook toe te juichen dat de nog bestaande, ook al zien ze eruit als een onmogelijk wrak, bewaard blijven; als herinnering aan de lang vervlogen tijd dat Soest een boerendorp was. En als bewijs dat de huidige gene ratie historisch besef heeft, wat in het verleden maar al te vaak niet het geval is geweest... www.rabobankonline.com geven bij de che- mocar of op het f afvalbrengstation. Gestold vet mag verpakt in een krant in de contai ner voor restafval. Dit afval wordt verbrand en het vet is hierbij een prima brandstof. Proost Proost., op het nieuwe jaar! Tij dens de feest dagen wordt menig fles ont kurkt. Soms kunnen de glas- containers het extra aanbod niet aan. Glasbakken vol? Neem dan het glas mee terug naar huis en meldt RMN dat de container vol is. Zet nooit glas naast de container. Dit kan breken en tot gevaarlijke situaties leiden. Wist u dit al? Verpakkingsglas is eindeloos! en kan dus onbeperkt gerecycled worden! Vuurpijlen en knalpotten Vuurwerk is mooi om te zienin de lucht. Terug op de grond blijft een hoop rotzooi achter. Veeg uw ei gen straatje schoon en gooi dit af val -na afkoeling- in de container bij het restafval. Zo voorkomt u dat kinderen gaan experimenteren met vuurwerk dat niet is afgegaan en laat u de buren niet met uw rommel zitten. Ook de veegdienst van RMN zult u na de feestdagen volop in actie zien om uw woonomgeving weer schoon te krijgen. Er hangt een prijskaartje aan ïjje: mlnicontainer! <J§ De minicontai- neris eigendom van RMN en wordt u in bruik leen gegeven. Pas goed op uw container. Haal deze na het legen binnen en zorg er voor dat deze tijdens de jaar wisseling op een veilige plek staat. Heeft u de minicontainer niet tijdig binnengehaald en wordt deze toch beschadigd of gestolen, dan kunt u tegen betaling een nieuwe con tainer aanvragen bij RMN. Vragen, opmerkingen Voor vragen opmerkingen en tips kunt u schrijven, mailen of bellen naar RMN. Postbus 203, 3760 AE Soest Telefoon 035 - 603 92 22 E-mail: info@rmn2000.nl De eigenaar van de loods, waarin anderhalve week geleden een hen nepkwekerij werd ontmanteld, heeft geen betrokkenheid in deze illegale praktijk. Dat zegt de man zelf. De politie bevestigt dat de Soester geen verdachte is. De man woont aan de Laanstraat en heeft ook een eigen bedrijf, maar verhuurde de loods bij zijn huis aan iemand anders. De poli tie wil verder geen mededelingen doen, omdat ze de zaak nog in onderzoek heeft. Openingstijden kantoor ma. 9.°° - 17.°° uur di. 9.15 - 16.°° uur woe. 10.™ - 17.00 uur do. 10.™ -16.™ uur vr. 10.™ - 15.™ uur TEL. 035 - 6014152 Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie Het naambordje stond nog op de desk, voor de lege stoel in de raadzaal. De CDA-fractie wil de dat zo. De op 25 november op 58-jarige leeftijd overleden Henk Koning werd donderdag avond door de gemeenteraad herdacht. In aanwezigheid van onder ande ren zijn weduwe Marijke en zijn zoon Arjen stonden burgemeester Koos Janssen en raadnestor Hans van Wuijckhuijse stil bij Henk Ko ning, fractievoorzitter van het CDA, die amper twee maanden nadat hij te horen kreeg dat hij kanker had, overleed. Janssen: 'Henk kon je echt iets toevertrouwen. Met die hem toe vertrouwde zaken, groot en klein, ging hij altijd zorgvuldig om. Daar deed hij het goede mee. Dat bracht oplossingen dichterbij. Zo speelde hij dingen klaar, die anders niet gelukt waren. Door zijn houding, zijn stijl van leven en functioneren, Henk Koning. bouwde hij gezag op; raakte hij mensen in het hart, zoals hij ook zijn eigen hart door signalen uit de samenleving liet raken. Dat bracht mensen in beweging; hij was vaak beschikbaar voor een wijze raad of een bemoedigend woord. Daar mee overbrugde hij verschillen en gaf hij ruimte aan zaken die in de knel waren geraakt. Sympathiek, betrokken en deskundig; Henk zette zich met hart en ziel in voor de Soester samenleving. Zijn ge loof inspireerde hem daartoe.' Van Wuijckhuijse: 'De plezierige en positieve manier waarop hij col lega's kon aanspreken, ook als hij het hartgrondig met ze oneens was, stelde hem in staat menings verschillen te overbruggen en nieu we wegen in te slaan. Henk was geen politiek scherpslijper. Bij hef tige discussies leunde hij wel eens wat achterover om dan plotseling met een lichte kwinkslag een ope ning te bieden om het verschil te overbruggen. Daarna kon je dan, onder het genot van een voor hem wit glas wijn, praten over wat ons bezighield, op allerlei vlak. Henk Koning was een bijzonder mens. Zoals hij een hand op je schouder kon leggen en vragen: heb je er nog een beetje lol in? Als collega laat Henk een grote leegte achter, bij zijn gezin en in de raad.' Het College van B. en W. is ak koord gegaan met de reserve ring van 30.000 uit het extra monumentenbudget 2003 als bijdrage aan de herbouw van een historische schaapskooi aan de Birkstraat. De eige naars, de familie Wantenaar, willen het 'agrarisch monu ment' een brede functie geven in het kader van de zogenaam de 'plattelandsvernieuwing'. De Wantenaars willen de schaaps kooi onder de naam 'biologische zorg- en ontvangstboerderij Het Derde Erf' o.m. inrichten als een dagbestedings- en weekendverblijf voor 'zorgdragers', theeschenkerij met zelfgemaakt gebak - als rust punt voor fietsers en wandelaars - en winkel voor de verkoop van boerderijproducten, biologisch-dy- namisch vlees, eieren, groente en fruit. Gedacht wordt aan rondlei dingen voor scholen of senioren- groepen 'met agrarische achter grond', maar ook aan exposities van plaatselijke kunstenaars en zelfs kleinschalige stoelmassage. De gemeentelijke subsidie moest voor het einde van het jaar worden toegekend, omdat anders het extra budget (speciaal voor agrarische monumenten in het kader van het monumentenjaar) zou vervallen. 'De herbouw van de schaapskooi zal een verrijking zijn van het aan gezicht van het eigen bedrijf, van de Birkstraat en in het verlengde daarvan van de gemeente Soest,' aldus het ambtelijk rapport. Hoe wel het gaat om provinciaal beleid gaat het College met wat mitsen en maren akkoord, op basis van de merendeels positieve ambtelijke adviezen van de verschillende af delingen. 'Bemoedigend' Officieel passen de plannen niet in het geldende bestemmingsplan, zodat er zeker een artikel 19-pro- cedure nodig zal zijn. De monu mentencommissie, die de familie Wantenaar kennelijk zelf met het idee heeft benaderd, noemt het 'een bemoedigend plan', ook al omdat het nieuwe ontwerp vrijwel identiek is aan het oorspronkelijke bouwwerk. Volgens de afdeling Milieu komt er overigens een 'stankgevoelig object' bij, wat een probleem zou kunnen zijn voor de veehouderijen in de buurt. Dat wordt nog uitgezocht. Omdat de veehouderij bij de Wantenaars zelf biologisch is worden er geen pro blemen voorzien met de ammoni- ak-emissie. De afdeling Groen is zeer wel te spreken over het plan 'dat probeert de waarden op het gebied van cul tuurhistorie, ruimte en authentici teit zo breed mogelijk te vermark ten'. Ze vraagt zich alleen af of al die andere functies (dagbesteding, educatie, theeschenkerij, verkoop aan huis, exposities en stoelmassa ge) gezien moeten worden als een 'aanwinst' of een 'aantasting' van het buitengebied. Of er zorgvra gers 'geleverd' zullen worden door de instellingen, en onder welke voorwaarden, is ook niet duidelijk. Een exploitatieopzet is er nog niet. Vanuit recreatief en toeristisch oogpunt is het plan zeker een aan winst: 'Restaurants in de directe omgeving ademen in het algemeen niet de rustieke en ambachtelijke sfeer die hier wordt nagestreefd'. 'Achteruitgang' Wat het verkeer betreft kan de lig ging langs de drukke Birkstraat een belemmering zijn, aldus het advies, want wandelaars en fietsers zullen de drukke wegen liever mij den, maar het plan voorziet ook in een 'achteruitgang' richting Peter van den Breemerweg en de Eem, waarnaar ook een wandelpad (vanaf de Korte Duinen) in het plan wordt opgenomen. Dat zou overigens weer een conflict kun nen opleveren met de weidevogels, die juist rust nodig hebben. Het gebied past wel in het zoekgebied voor een ecologische verbindings zone met de Eem, in het kader van 'nieuwe natuur' die de provincie voorstaat. Het doorzicht vanaf de Birkstraat moet wel open blijven; de gemeente wil een accent op 'natte natuur' en hecht aan bomen die niet te ver in het open polder- De schaapskooi aan de Birk straat, nu een bouwval. Foto: Soester Courant landschap reiken, zonder onder groei, zoals ook nu de eenrijige ei- kenrijen daar kenmerkend voor het landschap zijn. Parkeren kan op eigen terrein, en dat moet ook wel, want langs de Birkstraat is het onmogelijk. De afdeling Verkeer heeft nog twijfels over de ontsluiting van het hele perceel, omdat er nog geen idee is over het te verwachten verkeer en de Birkstraat toch al steeds druk ker wordt. 'De Achilleshiel van de Birkstraat is niet een te hoge snel heid, want dat valt wel mee, maar de doorstroming en de verkeers veiligheid worden aangetast door alle afslag- en oprijbewegingen', aldus het advies. In de omgeving bestaat al een concentratie van 'be stemmingen voor derden': Eek hoornnest, volkstuinen, kaasboer derij, de diervoederhandel en de Paardenkamp, 'en nu weer deze toevoeging'. Al met al is het ambtelijke voorstel aan B. en W. dat het geld gereser veerd kan worden 'omdat er in beginsel positief kan worden gead viseerd over het verzochte gebruik van de schaapskooi'. En het Col lege is het daarmee eens. ajr iw% JwiHcess £Jt briljant iHslcpm jitöwy.tcn normaal €jL690r €1295,- H: Prachtige 14 karaat geelgouden ringen - nul o, <o erf. Initjant gj|ppai diamanten j *jtf of o,65 crt. reii con0iatie aan pfinctss en briljant tjcslepcn dian/antcn. 0,40 crl. briljant geslepen dimantöi normaal f.jMS,- A juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 In december zijn wij ook op maandag vanaf 13.30 uur open. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Ik ontving haar laatste rondzend brief als vrijwillige ontwikkelings werkster. Het regent in Zambia pijpenstelen, de temperatuur is erg hoog, in de zon vaak 50 graden. 'Mijn huidskleur begint onder hand echt Zanibiaans te worden'. Nel Koster stopt definitief in City of Hope per 1 maart 2004. Haar contract niet VSO wordt beëindigd en ze hebben in haar vakgebied niet iets anders. 'Wat moet ik terug in Soest?' Onverwachts is haar echter een betaalde baan aangeboden als matrone van de boarding afdeling (inwonende leerlingen) van het Baobab College, een internationa le school in Lusaka. Tot 1 augustus 2005. City of Hope en Baobab zijn buren. 'Na rijp beraad heb ik ja ge zegd. Zo kan ik wel wat contacten aanhouden, zoals de gevangenis, het hospice en wat activiteiten met de meiden. Daarna zie ik wel weer'. In haar brief doet ze uitvoerig ver slag van de geldstromen en giften die ze ontvangt en van de fondsen die ze beheert. Het gaat goed met de Cobet Community School, die door de Derde Wereldgroep Soest is geadopteerd. Dat is een positief verhaal geworden. Triest is haar verslag van een be zoek dat ze bracht aan twee gevan genissen in Lusaka. 'Ik ben ver bijsterd van deze aanblik en waan me in een middeleeuwse film, maar nee, het is echt. Medicijnen zijn er bijna niet en op mijn vraag aan de verpleegkundigen wat ze doen, antwoorden ze: praten en een paracetamol. Er zitten onge veer duizend gevang enen in een ruimte bestemd voor 250 gevange nen. Overdag staan ze in de regen, in de modder of in de zon'. De vrouwengevangenis bezocht ze met in haar bagage 100 maandver banden, 100 stukken zeep en een groot pak waspoeder. 'Zo'n hon derd vrouwen hangen of zitten in groepen onder een boom te pra ten. Ook vrouwen met baby's of jonge kinderen. Geen fatsoenlijk eten, dus veel ondervoeding. Na afloop zingen de vrouwen zelfs voor me. Ik voel me hulpeloos en hopeloos. Ook hier kunnen ze 's nachts niet liggend slapen. Het be klemt me en zal trachten meer te doen in de toekomst'. Onthullend is ook Nels relaas over Big Brother, het televisieprogram ma van Endemol in de Afrikaanse landen. Kerken en belangrijke personen plaatsten paginagrote advertenties in de kranten om niet naar dit verderfelijke programma met seks en openbare onzedelijk heden te kijken. Toen Cherise, een jonge vrouw uit Zambia, de 500.000 dollar ermee won, smolt de kritiek als sneeuw voor de zon. Cherise werd als een heldin inge haald op het vliegveld van Lusaka. In juli 2004 komt Nel Koster met vakantie naar Nederland en hoopt ze haar eerste kleinkind in de ar men te houden. We zullen je vorstelijk ontvangen, Big Sister, en we blijven in de toe komst je projecten gewoon finan cieel steunen! Namens de lezers van deze rond- zendcolumn wens ik je een warme kerst en een gelukkig nieuwjaar. In verband met de feestdagen zullen de openingstijden van het gemeentehuis op verschil lende dagen afwijken van het normale schema. Woensdag 24 december Het gemeentehuis is geopend tot 13:00 uur, en uiteraard op donder dag 25 en vrijdag 26 december gesloten. Woensdag 31 december De afdelingen publiekszaken en bouwzaken zijn vanaf 13:00 uur gesloten. Donderdag 1 januari Het gemeentehuis is gesloten. Vrijdag 2 januari Het gemeentehuis is gesloten, maar vanaf 19:30 uur weer open in verband met de nieuwjaarsreceptie voor de bevolking. Maandag 5 januari In verband met een nieuwjaarsre ceptie voor het personeel gaat het gemeentehuis pas om 10:00 uur open.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3