VUURWERK j Zuidelijke Eng en gemeente ruziën over gebruik weiland Vragen over vertrek Klomp uit Soest schriftelijk afgehandeld Kerstfeest op de Bron Ben de Bruin H. AF Kerstboom politie brandt weer Verlichting had 20.000 gekost Achtbaan en Waterinkschool verdienen geld met kerstmarkt nieuws 1 ACTUEEL r Levende stal inEmmakerk Sluitstuk "pXgÏna~4 DINSDAG 23 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT r 2003 Beroep op overgangsrecht bij bestuursrechter PAGINA 5 h éikVVl; Mishandeling op Van Weedestraat Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 lezers wvm.rabobankonline.com Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOESTH&OURAHIT Aanmelden: tel. 601 41 52 De laatste 3 dagen van het jaar J staan wij met het mooiste vuurwerk voor u klaar! (zie ook www.bendebruin.nl) awé Nog wel rekening voor opbouw en afbraak installatie Voor Cliniclowns en nieuwe speeltoestellen Parkeercontrole Vrouw gepakt na diefstal uit winkel VVV/ANWB op 24e en 31e eerder dicht Seniorenbus 15 jaar jong (6) .nl 3728 L/NNfNGEN iet 18 december er? kapvergunning zijn ZIJN DE VOLGENDE N GEPLAND: vinden in de Varen de Veenbesstraat in irkzaamheden in het zullen, afhankelijk van veken gaan duren. Tij- Varenstraat, tussen de it afgesloten voor het ;route als volgt aan: ;af de Koningsweg, weg in, daarna linksaf i dan einde recht de It de normale busroute ER DRUK- EN teente Soest zelf het on- ngen aan de druk- en bieden in de gemeente dert dit. Vanaf die da- ;st deze werkzaamhe- p Rioolservice uit Erme- n storingen aan druk- en gemeld aan de Firma 0341-565755. Dit ïikbaar. den ;er, 1 prunus elangen te worden ge- ;rgunning kunnen dit en vier weken na deze jn bij de afdeling Wijkbe- van de gemeente Soest, telefoon (035) 609 36 weken liggen de aanvra- )k ter inzage op de afde- rastructuur in het ge- IINGEN met 18 december iber niferen Idboom ken aom ennen st, 4 leisterbessen, 2 eiken, en, l berk, voor deze ver- tplicht van 5 bomen. esdooins, 1 Amerikaanse :onifeér leende kapvergunning: velden - 2 bomen 28-1 Acacia, 1 berk gen het genomen besluit i verzending van het besluit id bij het college van burge- de gemeente Soest, Post- De gemeente Soest wil het his torisch beeld van de Zuidelijke Eng behouden. Maar hoe heeft die Zuidelijke Eng er vroeger dan uit gezien? De gemeente en een aantal bewoners van die Eng ruziën daar al maanden over. De afgelopen maand stonden vijf Soesters en de ge meente tegenover elkaar bij de bestuursrechter in Utrecht. Volgens G. Beijen, vertegenwoor diger van de klagende Soesters, is de Veldweg aan de zuidoostelijke rand van de Eng altijd gebruikt door keuterboeren die daar ook beesten hadden rondlopen en stal len hadden staan. De gemeente is het daar helemaal niet mee eens. De vertegenwoordiger van de ge meente, K. Hagen, citeerde op de zitting plaatselijke historici die er van overtuigd zijn dat het gebied altijd alleen is gebruikt voor akker bouw. En dat beeld wil de gemeente Soest beschermen. In het bestem mingsplan uit 1992 is dan ook vastgelegd dat de gronden in de zuidelijke Eng alleen voor bedrijfs matige akkerbouw mogen worden gebruikt. Ieder ander gebruik is strijdig met dat bestemmingsplan en wordt automatisch verboden, behalve als er in 1992 al sprake was van een afwijkend gebruik. In die gevallen geldt het overgangs recht en mag alleen dat gebruik worden voortgezet. Toen de gemeente, daartoe aange moedigd door de gemeentelijke monumentencommissie, eens ging rondkijken op de Zuidelijke Eng, bleek een aantal eigenaren zich niet aan het bestemmingsplan te houden. De gemeente Soest schreef ze aan, dat ze de grond niet als grasland, gazon of weiland mochten gebruiken en dat ze ook hun hekken van hoger dan een meter moesten verwijderen. Overgangsrecht Vijf eigenaren waren het hier niet mee eens en stapten naar de be stuursrechter in Utrecht. 'Ik kan mijn paarden wel weg doen', ver klaarde Soester O. van Wijk vori ge maand al tegenover de rechter. Van Wijk beriep zich verder op het overgangsrecht. Hij stelde toen dat er misschien korte tijd maïs is ver bouwd op zijn grond. Maar hij heeft het recht om het weer als weiland in gebruik te nemen. Hij beschikte over een stafkaart van veertig jaar geleden waar zijn per ceel als weiland staat ingekleurd. Ook drie andere Soesters beriepen zich dinsdag vooral op het over gangsrecht. Ze beweerden dat hun grond in het verleden steeds als weiland is gebruikt. Hagen had echter luchtfoto's van 1989 tot 1997 meegenomen en leek daar mee erg duidelijk te maken dat die gronden begin jaren negentig al ja ren in gebruik waren voor akker bouw. Soester L. Hooft wees daarnaast op de rechtsongelijkheid. Zijn bei de buren mogen de grond wel als gazon en grasland gebruiken. Ter wijl die grond bij het van kracht worden van het bestemmingsplan braak lag of als zandwinning dien de. Dat zijn buren de grond nu wel als grasland mogen gebruiken, vindt hij onrechtvaardig. Die mensen hebben toestemming gekregen, omdat het een verbete ring was, antwoordde K. Hagen van de gemeente Soest hierop. Hagen voerde aan dat de bestuurs rechter in 1999 en 2000 in eerde re rechtszaken de gemeente gelijk heeft gegeven. De klagers vonden ook dat het heel saai wordt op de Zuidelijke Eng, omdat er voorna melijk snijmaïs wordt verbouwd. Hagen vertelde dat de gemeente haar uiterste best doet om het ver bouwen van allerlei soorten gewas sen te stimuleren. De gemeente verleent zelfs subsidies, ook aan particulieren die een weiland wil len omzetten in akkerbouw, voeg de hij eraan toe. De bestuursrechter doet in alle za ken over de Eng uitspraak op 30 december. In de raadsvergadering van donderdagavond is niet gedis cussieerd over de verhuizing van Klomp Grafische Bedrij ven naar Amersfoort. Soest2002 had hierover vragen gesteld aan het college, maar deze zullen schriftelijk worden afgehandeld. Of er daarna nog een debat over het vertrek van de drukkerij uit Soest wordt gewijd, zal waarschijn lijk afhangen van de beantwoor ding van burgemeester en wethou ders. Op papier was de jongste lo kale partij fel van leer getrokken tegen het college. Het had er in de ogen van Soest2002 voor moeten zorgen dat de onderneming in Soest zou blijven. Onlangs besloot de directie van het familiebedrijf, dat sinds de oprichting in 1956 in Soest is gevestigd, nieuwbouw te laten plegen op bedrijventerrein De Isselt in Amersfoort. Klomp moet vertrekken van de Parallelweg, omdat de gemeente daar het plan Spoordal (155 wo ningen) wil realiseren. Via de wet voorkeursrecht verwierf de ge meente zich het eerste recht op koop van het perceel en desnoods had ze een onteigeningsprocedure in gang kunnen zetten. De gemeente en het bedrijf wer den het echter vrij snel eens over de koopsom, inclusief een com pensatie voor de gedwongen ver plaatsing. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Klomp naar de Oos tergracht zou verhuizen. In dat ge val zou vanwege het bestemmings plan een (verzwaarde) procedure gevolgd moeten worden, die veel tijd zou vergen, aldus directeur A.A. Klomp. Daarom gaven hij en zijn broer de voorkeur aan een braakliggend terrein in Amers foort, waar de nieuwbouw is be gonnen en eind volgend jaar het nieuwe onderkomen zal worden betrokken. Soest2002 is van mening dat de gemeente Klomp had moeten ver plichten om zich in Soest te her- vestigen. Klomp doet dat af als onzin. Volgens de wet, aldus de directeur, is zijn bedrijf vrij in de keuze van vestiging en valt noch de gemeente noch de directie van de drukkerij iets kwalijks te nemen. De suggestie van Soest2002, dat de verplaatsing gevolgen zou heb ben voor de werkgelegenheid in Soest, is in zijn ogen nergens op gestoeld. De Isselt ligt 5,5 kilo meter van de Parallelweg vandaan. Dat is geen afstand. En als er straks mensen uit Soest bij ons wil len komen werken, is dat dus echt geen belemmering', zei hij vorige week in deze krant. Bij Klomp Grafisché Bedrijven zijn 130 me dewerkers in dienst, onder wie ongeveer dertig inwoners van de gemeente Soest. 'oensdag 17 december was en bijzondere dag voor de kin eren en ouders/verzorgers m de Bron aan de Swee- linckstraat. Zoals ieder jaar verd daar het kerstfeest ge- ierd. Dit jaar was er een heel )ijzonder feest van gemaakt. Zonder aanleiding is zondagavond rond half zeven een zestienjarige jongen uit Soest mishandeld. Hij fietste op de Van Weedestraat, maar werd door drie jongens ge dwongen te stoppen. Een van ueze jongens begon daarop tegen zijn hoofd te slaan. Volgens het slacht offer was de dader onder invloed van alcohol. Omdat er op dat moment net een politiewagen passeerde, namen de i drie de benen. Ze dreigden met geweld in het ge val de jongen aangifte zou doen van mishandeling. Maar dat deed hij toch. Het signalement van de dader is: blanke huidskleur, onge veer 18 jaar met een normaal pos tuur. Kort, blond, stekelig haar. Hij droeg een zwart bomberjack en een spijkerbroek. Getuigen wordt verzocht zich in verbinding met de politie te stellen, tel. 0900-8844. Het thema was 'Onder de sterren hemel'. Dat was ook duidelijk in de school te zien. De lokalen en de gangen hingen vol met sterren en daartussen schitterden talloze lampjes. Ook buiten was er een zee van licht. In honderden potjes brandden evenzoveel waxinelicht jes. Verder stond er een herberg op het plein, in de vorm van een enor me tent, die zoals zo vaak geheel belangeloos was geplaatst door ouders van school. Er hebben woensdag veel ouders geholpen, tot in de late uurtjes. Mede dank zij hen is het een prachtig feest geworden. Bedankt allemaal. De kinderen waren natuurlijk het belangrijkst die dag. In de prach tig versierde lokalen voerden zij voor de ouders delen van het kerstverhaal op. Zij speelden enge len, herders, wijzen of andere per sonen en zongen kerstliederen. De ouders liepen onder begeleiding van een sterrenwacht een rondgang door de school. Aan de manier waarop ze dat deden, was te zien dat ze erg onder de indruk waren van hetgeen ze te zien en te horen kregen. Na afloop kon iedereen nog even bijpraten in de gezellige herberg. Al met al een geweldig feest. A' f Gallenkamp Pelsweg 1, Soest f/2/Y (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) 1/ C Telefoon 035 - 60128 57 rijwielspecialist Morgenavond, woensdag 24 december, is er om 19:00 uur de kerstavondfeest in de Em- makerk, Regentesselaan 2. Met medewerking van Toon en Bep van den Breemer van de Charlottehoeve is er een leven de kerststal in de kerk. Kleinvee scharrelt rond in de stal._ Jozef en Maria zijn daar uiteraard bij, maar zullen ook in de viering een rol spelen. Het wordt een on vergetelijk kerstfeest voor de kin deren van de basisschoolleeftijd. Maar natuurlijk zijn (groot)ouders, familie en vrienden en iedereen die een warm kerstfeest zoekt meer 'dan welkom. Kom gerust, de kerk is open, ruim voor tijd al. Dit kerstfeest duurt ongeveer een uur. Het kerstevangelie klinkt. De mooiste kerstliederen worden ge zongen. Je ziet engeltjes dansen in de nacht. Veel kinderen werken mee aan deze viering. En Tobias de timmerman komt op bezoek, bij de stal, met een kerstverhaal om te horen en te zien. De toegang is vrij. Informatie: bel 6033770. led&ie cwxeH&day Ctt de www ttteuvi 75 /ten. 6ot4 /aan. ptlfCHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De kerstboom bij het politiebureau aan de Dalweg is weer voorzien van lampjes. Dat zal geen schokgolf van verbazing teweegbrengen, want dat is elk jaar om deze tijd het geval. Wel opmerkelijk is dat Hans van 't Veer al dertig jaar zorgdraagt voor de verlichte sfeer bij het bureau. Zijn collega's vonden het daarom de hoog ste tijd om de brigadier van de afdeling milieu (bijzon dere wetten) zelf eens in de schijnwerpers te zetten. Als dank voor zijn inspanningen in de loop der decennia kreeg Van 't Veer donderdagmiddag een fles met in houd uitgereikt door Peter van Duivenbode, de wijk chef van Soest. Hij overhandigde ook Ries Steenman van de brandweer Soest een gevulde fles, want hij is ook al een jaar of 25 betrokken bij het optuigen van de boom. Foto: Herman van Dam Twintigduizend euro zou het hebben gekost als het gemeen tehuis met oranje lampen zou zijn verlicht ter gelegenheid van de geboorte van prinses Amalia. Burgemeester Koos Janssen antwoordde dat don derdagavond op vragen van Soest2002. Acht dagen eerder had Janssen tij dens het wekelijks persoverleg nog gesproken van 'enkele duizenden euro's'. Fractievoorzitter Teun Middelkoop had zelf gezien dat er twee dagen na de bevalling aggre gaten hadden gestaan bij het raad huis, en vernomen dat er lichtin stallaties waren opgebouwd (en weer afgebroken). Dat laatste was gebeurd op last van het college, dat bij zoveel be drijvigheid eens poolshoogte had genomen en tot de conclusie kwam, dat de kosten van dit pro ject de pan zouden uitrijzen. Het was allemaal begonnen met de behoefte om de vreugde te uiten over de geboorte van de dochter van kroonprins Willem-Alexander en prinses Maxima. 'Uit medele ven en sympathie', aldus Janssen. Er was zelfs een officieel college- besluit voor genomen op de maan dagmorgen. Nadat eenvoudige plannen om het gemeentehuis te belichten (oranje lampen of oranje glasplaten) geen effect zouden hebben, werden be drijven ingeschakeld. Wie daar voor opdracht heeft gegeven, werd donderdagavond tijdens de raads vergadering niet helemaal duide lijk, maar het enthousiasme waar mee vanuit het gemeentehuis te werk was gegaan, werd die dins dagmorgen door het college om financiële redenen de kop inge drukt. Middelkoop zei overigens op zich helemaal niets tegen de verlichting te hebben, maar wilde wel ophel dering over de kosten die dat met zich mee bracht. 'Eens maar nooit meer', reageerde de burgemeester op de vraag van Middelkoop wel ke maatregelen het college had ondernomen om herhalingen van dit soort verspillingen te voorko men. Feit is dat de gemeente nog een rekening kan verwachten van de bedrijven die inmiddels twee we- ,ken geleden de voorbereidingen troffen voor de feestverlichting. De exacte hoogte daarvan kon Janssen donderdag nog niet meedelen. 'De precieze rekening komt nog en er wordt nog over gesproken, maar u moet denken aan enkele duizen den euro's', aldus de burgemeester die op verzoek van Middelkoop beloofde dat de rekening ter inza ge zal worden gelegd voor de raadsleden. Dat het water in de vijver bij het gemeentehuis oranje gekleurd is, heeft de gemeente overigens geen geld gekost. Toen Brandsma Be hang Verf werd benaderd om hiervoor zorg te dragen, besloot directeur Sven A. Spiekerman van Weezelenburg het waterdragende pigment gratis ter beschikking te stellen. De Cliniclowns kunnen reke nen op een gift van 2430 euro en die hebben ze te danken aan De Achtbaan en de circa dui zend mensen die woensdag avond rondliepen op de kerst markt van de basisschool. 'Bo ven verwachting', reageerde een woordvoerder op de op brengst van de verkoop van al lerlei zelfgemaakte kerststuk jes, buttons en lekkernijen, zo als Chinese balletjes, Bretonse pannenkoeken en erwtensoep. Buiten waren er op de binnen plaats van de rooms-katholieke school aan de Van Hamelstraat verschillende kramen opgesteld en om de vijf tot tien minuten werd het sneeuwkanon in werking ge steld. In de aula waren er optre dens van een leerlingenkoor, een leerkrachtenkoor en de Christmas Kerels. Verder was er een kinder bioscoop en een kerstcafé, waarin het steeds drukker werd. Kinderen, ouders en het schoolteam hadden hun best gedaan en konden een fraai bedrag overmaken op de re kening van Cliniclowns. De eerste kerstmarkt van De Achtbaan was zo'n 'enorm succes', aldus de woordvoerder, dat er over twee of drie jaar weer een zal worden ge organiseerd. Voor de leerlingen van de school stond er vrijdagmor gen overigens nog een kerstontbijt klaar. Waterinkschool Op veel meer bassischolen werd een kerstmarkt gehouden, onder meer op de Professor J. Waterink school aan de Smitsweg. Daar komt de opbrengst van bijna 1600 euro ten goede aan de speelplein actie. Ook op de protestants-chris telijke basisschool werden door ouders en leerlingen gemaakte spullen en bereide etenswaren te koop aangeboden. Dat liep alle maal als een speer, de oliebollen waren zelfs binnen driekwartier uitverkocht. Verder waren er hap jes uit allerlei culturen. Dankzij een groot aantal sponsors konden er via een enveloppentrekking veel prijzen worden uitgedeeld en ook dat leverde geld op voor de school. De speelpleinactie is bedoeld om geld in te zamelen voor nieuwe speeltoestellen. De oude zijn op basis van de aangescherpte veilig heidseisen allemaal afgekeurd en inmiddels verwijderd. 'Voor de kinderen is dat een forse aderla ting, maar de school kan niet zo maar nieuwe toestellen kopen', al dus directeur Lida Koetsveld. Daarom werden acties opgezet. In november bracht de kerstkaarten verkoop reeds 3600 euro in het laatje. Hoeveel speelvoorzieningen er van de totaalopbrengst 5200) kunnen worden aange- Op het Plein van Zuid, de Soester- bergsestraat en de Gallenkamp Pelsweg heeft de politie zaterdag middag een parkeercontrole uitge voerd. Die leverde dertien bekeu ringen op, onder meer voor het niet gebruiken van de parkeerschijf die verplicht moet worden gevoerd in de blauwe zone. De politie heeft op de Beatrixlaan een 39-jarige vrouw uit Soest aan gehouden, die kort daarvoor goe deren uit een winkel aan de Van Weedestraat had gestolen. Perso neel had haar daar op aangespro ken, maar de vrouw reageerde agressief en ging er vandoor. Mede op aangeven van getuigen kon de gealarmeerde politie de vrouw even later in de kraag grijpen. Ze was in het bezit van de ontvreem de spullen die een winkelwaarde van tientallen euro's vertegenwoor digen. schaft, is nog niet helemaal duide lijk, omdat ook het grondwerk kosten met zich meebrengt. Maar volgens Koetsveld moet het bedrag toereikend zijn om in elk geval en kele toestellen te bestellen. Wat haar betreft worden er voor lopig even geen nieuwe acties op gezet, omdat de school vanaf 5 ja nuari een maand of drie in een in terne verbouwing zit. De huidige patio wordt omgetoverd tot centra le hal en een teamkamer. Voorts wordt de ruimte van groep acht, die nu wordt afgescheiden door een schuifwand, voorzien van een vaste muur, zodat de leerlingen daarna een echt klaslokaal tot hun beschikking hebben. 'Ja, we zitten even in het stof, maar dat hebben we er graag voor over. Het wordt een ontzettende mooie facelift', aldus Koetsveld. Steenhoffstraat 9\ tel. 60120 75 Op woensdag 24 december gaat de winkel van de VW/ANWB al om 15:30 uur dicht. Ook op 31 december sluit de vestiging aan de Steenhoffstraat eerder, namelijk om 15:00 uur. In verband met de jaarlijkse inven tarisatie is de winkel op vrijdag 2 januari de gehele dag gesloten. Op alle andere dagen is de VW/ ANWB gewoon geopend van 9:30 tot 17:00 uur (zaterdag tot 15:00 uur). Dat zijn de juiste tijden. In de edi tie van vorige week was een aan tal (sluitings)tijden verkeerd ver meld. Het is maandagmorgen even over tienen. De gevel van de Rabobank baadt in het mooie zonlicht van een vriesmorgen. De schaduw van de toren van de Petrus- en Pauluskerk te kent zich op het midden van die gevel af. Een journaliste in terviewt de waarnemend voor zitter van de Seniorenbus. Een cameraman vat hen samen in het videobeeld. Zo meteen zul len er twee dames - klanten van de bus - naar buiten ko men en één van hen zal de 200.0006 passagier zijn die door de bus in het 15-jarig be staan is vervoerd. Allerlei men sen staan klaar om daar de no dige aandacht aan te besteden. Hoe dat verder is gegaan heeft in deze en andere kranten ge staan en is ook nog op televisie te zien geweest. Deze gebeurtenis vormde het be gin van een feestweek voor de bus en de passagiers. Een gezellige week, waarin iedereen kon laten merken blij te zijn dat er een Se niorenbus is. Passagiers, de vrijwil ligers en de Soester gemeenschap, die weet dat er concreet gezorgd wordt voor de mobiliteit van het oudere deel der inwoners. Gedu rende de hele week kreeg elke pas sagier in de versierde bus een leren portemonneetje met daarin sym bolisch 15 eurocent. Er zat ook een gedichtje in, dat ging als volgt: Als passagier van onze bus bent U de klant. Dat geeft ook veel verplichtingen van onze kant. Wij willen waar mogelijk op tijd blijven rijden, Maar kunnen vertraging soms niet vermijden. Als dank voor Uw vertrouwen in onze bus, Hierbij een aandenken: '15 jaar Seniorenbus'. Eén van de passagiers zei na ont vangst van het cadeautje: 'Vroeger hadden de padvinders zo'n porte monneetje en dat hing aan hun riem.' De feestweek voor de pas sagiers werd afgesloten op zater dag 13 december met een rit naar een tuincentrum in kerstsfeer bij Utrecht. Ook deze passagiers voel den zich verrast met het porte monneetje. In de voorafgaande weken zijn zo wel de passagiers van de bus als de instellingen waar de Seniorenbus zijn klanten heen brengt en weer ophaalt, in de gelegenheid gesteld om met een bijdrage het jubileum feest mogelijk te maken. Van die gelegenheid is goed gebruik ge maakt. De passagiers hebben met woord en daad, op hartverwar mende wijze duidelijk blijk gege ven van hun waardering voor de bus en haar medewerkers. Ook andere sponsors hebben zich niet onbetuigd gelaten. De werkgroep Seniorenbus dankt u allemaal. Het is ook een geweldige stimulans om enthousiast aan de volgende 15 jaar te beginnen. Op zaterdag 13 december is het jubileum afgesloten met een feest in Molenschot voor de vrijwilli gers. Er werden mooie woorden gesproken, onder meer door de heer Groen, bestuurslid van de SWOS, en wethouder Harry Wit te namens het gemeentebestuur van Soest. Er was een optreden van de groep 'Theatersportvereni ging Bruin Tapijt' uit Amersfoort. Theatersport is improvisatietheater in wedstrijdverband, waarbij de teams elkaar uitdagen tot het spe len van korte scènes. De ingrediën ten van de scènes worden aange dragen door het publiek, waardoor een theatervoorstelling ontstaat waarin toeschouwers een actieve bijdrage hebben. Op deze avond bestonden die ingrediënten uit si tuaties op en rond de bus. Onder houdend en ook niet zonder spie gelende betekenis voor degenen die zichzelf erin konden herken nen. Hoogtepunt in dat optreden was de vertolking van een spon taan ontwikkeld songfestivallied: 'De drempels in Soest moeten weg, ja weg', waarin de wethouder werd aangespoord daarvan snel werk te maken. Helaas was deze bestuurder van de gemeente al eer der vertrokken, in verband met verplichtingen elders. De avond vormde ook een ge schikte entourage voor de over dracht van het voorzitterschap van de heer Leen Koerselman aan de heer Rob van Zanten. Het was een gezellig feest waarbij de bloemver- siering, de boeketten en de drank jes een vorm van sponsoring in natura waren. Bij het vertrek aan het eind van het feest ontvingen alle vrijwilligers nog een toepasse lijk presentje, precies, een porte monneetje met een symbolische inhoud, net als de passagiers. Het was een mooie avond, een mooie week en een leuke tijd voor het organiserend comité, dat al in maart met de voorbereidingen was begonnen. En dit is dan het laatste stukje dat in het kader van het jubileum in deze krant is verschenen. Zes we ken lang is er aandacht besteed aan allerlei aspecten van de Senioren bus. We hopen dat deze stukjes een gevoel van herkenning hebben opgeroepen bij mensen die al van de Seniorenbus gebruik maken. We hopen echter ook dat andere mensen erdoor op het idee zijn gekomen, dat de Seniorenbus iets voor hen is. Ze rijn hartelijk wel kom. Rest nog mevrouw Ria Kerkum en de heren Piet de Graaf en Leen Koerselman te bedanken voor hun bijdrage aan deze stukjes. Namens alle medewerkers van de bus ieder een bedankt die dit 15-jarig jubi leum tot zo'n hartverwarmend feest heeft helpen maken. Harm Visser, bijrijder

Soester Courant | 2003 | | pagina 5