>f als ger. Kerstmarkt Ludgerusschool: 6500 euro voor Malawi Subsidie beschikbaar voor woonzorgwelzijnsinitiatieven! 'schitterend' Ben de Bruin 2ÖÖ4 SLAS-gedichtenwedstrijd voor Gedichtendag 2004 Duo-expositie Van Oppen en Selier in Artishock Druk programma voor Knollenprins Patrick I informatie. Meningen j van lezers| Paarden of maïs? 'Sjaloom' Oostelijke Korte Brink genegeerd I Wij wensen u een f Oud en Nieuw en een J gezond eri-ïietsltfstig Unicef-nieuws Thema: 'Heldendicht' Opening zaterdag 3 januari om 20 uur Van de Ven Richting Hospice Computer probleem? expert SCHOEMAKER PAGINA 4 DINSDAG 30 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 ember 2003 test tie 4 55 ^soest.nl tl >oest wenst u een veilige d 2004. ■LEID TER INZAGE ïrisatie van wensen voor emeente Soest plaatsgevon- e inventarisatie en de con- iggen ter inzage van 5 janua- nt zich voor het inzien van >ublieksbalie in het gemeen- irmulier, dat bij de stukken ben alle hondenbezitters in een brief ontvangen iderwerpen in het honden- i geven. De niet-hondenbe- )ogt opgeroepen te reageren r zijn in totaal 878 reacties as zijn verwerkt in het docu- n hondenbeleid. Naar aan- efase heeft het college van ers het huidige beleid op ast. De wijzigingen zijn in ben betrekking op: etervoorstellen in de directe belanghebbenden hierover leggen van de conceptnoti- deling Wijkbeheer, Groen en srwerken. Tezamen met een worden de reacties in april d voorgelegd. iRGUNNINGEN n met 25 december or een kapvergunning zijn •nifeer, 1 esdoorn - 1 berk 1/111 - 2 berken i belangen te worden ge- vergunning kunnen dit nnen vier weken na deze aken bij de afdeling Wijkbe- ur van de gemeente Soest, est, telefoon (035) 609 36 n vier weken liggen de aan- ;en ook ter inzage op de af- m Infrastructuur in het ge- 4NINGEN en met 25 december imber 2003 conifeer 3 berken :acia - 8 beuken gen het genomen besluit na verzending van het be- ediend bij het college van ars van de gemeente Soest, est. Tot mijn grote verbazing moest ik in de Soester Courant lezen dat de gemeente nog steeds bezig is over de kwestie van het houden van paarden op de Eng. Nu moet er uitspraak van een of andere rech ter komen om te bepalen wat het beste is voor de Soester Eng. Het is toch te gek voor woorden dat een buitenstaander moet bepa len wat voor ons Soesters het bes te is. Kunnen wij dat zelf niet meer bepalen? Gezien de vele reacties op mijn eerdere brief over dit dilemma en de uitspraken van enkele politici had ik ten onrechte de indruk dat we nu wel weten wat de "Soester" wil en/of waar de "Soester" geen bezwaar tegen heeft. Naar mijn mening zijn politici slechts verte genwoordigers van ons Soester bevolking en hebben wij hen ver kozen om onze wensen te vertalen in een (Soester) beleid. Voor de mensen die nog niet we ten waar dit over gaat, kan ik in het kort samenvatten dat de ge meente ooit in 1992 een luchtfoto heeft genomen en deze bepalend laat zijn voor het wel of niet mo gen houden van dieren op de Eng. Onder de naam cultuurhistorisch beleid, wordt aan de hand van deze momentopname bepaald, dat wat toen was bebouwd met gewas sen nu ook moet worden bebouwd met bijv. gesubsidieerd maïs, en wat toen niet was bebouwd met gewassen nu vrij is om daar dieren te houden. Behoudens enkele overgangsregelingen houdt men zich nu zo strak aan deze zelfop gelegde regels, dat verschillende mensen die daar al vele jaren die ren houden, deze nu moeten ver wijderen. Ik denk dat men vergeet dat deze foto slechts een moment opname is; als men de foto van een paar jaar eerder of later neemt krijgt men een heel ander beeld. Kijkt men verder terug in de his torie, dan ziet men dat er overwe gend keuterboeren zaten die wel degelijk dieren hadden. Ook ver geet men, dat in het kader van de roofbouw, de verbouwingsgebie- den nog wel eens werden ver plaatst om de grond niet uit te put ten. Ik vind het prima dat er dieren lo pen op de Eng; het is gezellig en prachtig om te zien en bovenal doet het niets af aan de Eng. Men vergeet dat hier liefhebbers bezig zijn, volwassenen en jeugdigen die zoveel met hun hobby bezig zijn dat hiervoor geen dure voorzienin gen in Soest hoeven te worden opgezet om ze van de straat te houden zoals hangplekken of ge subsidieerde instellingen. Deze mensen zijn zeer begaan met hun dieren, het is een mooi gezicht op de Eng, het kost de gemeenschap geen geld (i.p.v. gesubsidieerd maïs), zij zitten niemand in de weg, het is cultuurhistorisch, ieder een die regelmatig op de Eng komt heeft er geen bezwaar tegen en vindt het zelfs prachtig. Kortom volksvertegenwoordigers, ga aan de slag en probeer mij eens te overtuigen van mijn ongelijk. Laat u niet tegenhouden door eventueel moeilijke procedures om regels aan te passen aan individuen, wensen en eerder genomen besluiten (een door mij eerder gehoord excuus). In ieder geval zou een breder on derzoek in een breder kader op zijn plaats zijn. Het mag toch niet zo zijn dat van drie naast elkaar gelegen kavels er twee een over gangsregeling treffen en de derde word geweigerd. Dat zal op een luchtfoto anno 2004 toch een raar beeld geven. Ik roep iedereen op die is begaan met deze zwaar ge dupeerde mensen, hun vertegen woordigers in de politiek tot de orde te roepen en een meer recht vaardiger en logischer besluit te nemen t.a.v. het beeld en het ge bruik van de Eng anno 2004. Het mag toch niet zo zijn dat er door een besluit van onze vertegen woordigers, rechtsongelijkheid ontstaat en dat men, nadat daarop is gewezen, het besluit dan maar aan een rechter in Utrecht overlaat. Het lijkt mij dat dit een zaak voor Soest is en dat deze hier in alle re delijkheid moet worden opgelost. Men kan verwachten dat een be sluit dat in 1994 wordt genomen, maar pas in 2003 wordt uitge voerd, problemen oplevert. Een en ander zal moeten worden aange past aan de huidige tijd en behoef ten. Laat u niet wijsmaken dat het niet kan, ik denk dat er voorbeel den te over zijn waarbij regels wor den aangepast of omgebogen om iets voor elkaar te krijgen. Het feit dat men besluit dat er al leen gewassen op enkele gebieden op de Eng mogen staan, garan deert niet dat er dan ook daadwer kelijk gewassen op zullen komen. Men kan deze eigenaren toch niet dwingen om erop te gaan verbou wen? Het gevolg is dat er onver zorgde stukken grond zullen gaan ontstaan, omdat er niets mee ge beurt. Is dat wat we willen? Ik denk dat men dat niet heeft voor zien in het toen genomen besluit. Wij als Soesters moeten trots zijn op een plek als de Eng, het is een uniek stukje Soest en zoals het er op dit moment uitziet is het een prachtig plaatje, waaraan naar mijn mening niets hoeft te worden ver anderd. Ik kijk liever naar dieren dan naar twee meter hoog maïs. Op 30 december is de uitspraak van de rechter in Utrecht. Mocht deze man of vrouw een negatieve uitspraak doen voor de eigenaren van de grond, dan houdt dat niet in dat onze politieke vertegen woordigers in Soest de regels even goed niet kunnen aanpassen c.q. veranderen. Dus stuurt u massaal uw reacties naar de Gemeente Soest, postbus 2000 3760 CA te Soest of e-mail naar postbus2000@soest.nl of naar uw eigen politieke vertegenwoor digers. Met vriendelijke groet, Jan Feelders Geachte redactie, Hierbij wil ik reageren op het 'ge dicht' Sjaloom van Jan M. Het ge dicht is fel anti-Israël en volkomen ongenuanceerd cn eenzijdig. Dat iemand zoiets schrijft, is zijn eigen verantwoordelijkheid, maar dat een krant dit zonder meer op neemt, zonder erover na te denken of zo'n gedicht wel past in de Soes ter Courant en of niet andere le zers erdoor gegriefd zullen zijn, is een andere zaak. Ik ben van mening, dat u, als re dactie, dit nooit had mogen plaat sen. Tevens vind ik het laf van de 'dich ter' om niet zijn volledige naam eronder te zetten cn ook dat had al een reden voor u moeten zijn om het niet te plaatsen. U kunt deze reactie van mij tevens als ingezonden brief beschouwen. Hoogachtend, H.S. Joosten, voorzitter Joodse Gemeente Amersfoort Reactie van de dichter Jan M.: Op de le plaats wil ik de heer H.S. Joosten antwoorden, dat ik nie mand wil grieven. Mocht dat toch het geval zijn, mijn excuses. Het gaat mij om de vrede op aarde, meer niet. Op 24 sept. 2002 rie pen 200 prominente Nederlanders (ex-min.president, ex-ministers, parlementariërs, rk bisschop, hoogleraren, etc) Israël dringend op zich terug te trekken uit alle sinds 1967 bezette gebieden en alle resoluties van de Verenigde Naties (VN) ter zake uit te voeren. Over eenkomstig de Internationale Rechtsorde. Wie het gebied be zocht heeft en/of de gebeurtenis sen volgt, weet dat de vrede niet dichterbij komt. Integendeel. De nood is hoog. Heel hoog met al dat wapentuig in de buurt. Een vonk je en het is te laat, maar dan echt te laat! Mijn gedichtje Sjaloom is een har tenkreet, meer niet. Uw opmerking, dat U mij per soonlijk laf vindt, omdat ik Jan M. onder het gedichtje 'Sjaloom' plaats, is niet aangenaam. Mijn heer Joosten, gedurende de laatste 4 jaren verschenen in de Soester Courant ten minste 66 gedichten met de dezelfde ondertekening! Het ging mij al die 66 keren meer om de inhoud dan om de naam van de maker. Enige tijd geleden kwam een le bundeling van ge dichten onder mijn volledige naam uit. Omdat die vrij snel was uitver kocht, ligt nu een 2e gedeeltelijk gewijzigde heruitgave 'In onze straat' onder mijn volledige naam in de boekhandel. Op blz. 30 staat daar: 'het landje-pik in Israël, we.zeggen niks maar.weten wel'. Ik ben gaarne bereid een en ander uitvoeriger toe te lichten. Laten we ons samen inzetten voor die broodnodige wereldvrede. Met vriendelijke groet en hoogach ting, Jan Menne. Naschrift redactie: Het staat iedereen vrij om in de discussie over de 'kwestie-Israël' te vinden wat hij of zij vindt en ook om daar uiting aan te geven, of dat nu ongenuanceerd, eenzijdig en anti-Israël is of niet. Jan Menne bevindt zich in dat opzicht in het gezelschap van tal van landgeno ten. Er was dus geen enkele aan leiding om deze kopij van een 'vas te leverancier', wiens pennen vruchten vaak zeer gewaardeerd worden, te weigeren. Het is jam mer dat de heer Joosten zich zo gegriefd voelt. Dat is beslist niet onze bedoeling geweest. (A.P.) Waarom zijn de bewoners van de oostelijke Korte Brinkweg niet uit genodigd voor de gemeentebijeen komst op 8 januari (zie Soester Courant van 23 december 2003)? De oostelijke zijde van de Korte Brinkweg (tussen kruising Stad- houderslaan/Korte Brinkweg en de spoortunnel) is het slachtoffer van het verkeersbeleid van de Van Woensdagavond 17 december was het op de Ludgerusschool aan de Vosseveldlaan in Soest- Zuid een drukte van belang. Maanden van voorbereiding mondden uit in een gezellige, drie uur durende kerstmarkt, waarvan de opbrengst bestemd was voor een bijzonder doel. Al vanaf het begin van dit school jaar hadden de kinderen in de han- denarbeidlessen gewerkt aan aller hande kerstartikelen als: raamhan- gers, 3D-kaarten en brooddeegfi guren. Ook een groep bestaande uit ouders en leerkrachten had vele uren samen doorgebracht om er gezellig knutselend voor te zorgen dat diverse kramen met creatieve producten gevuld konden worden. De hele school was omgebouwd tot één grote, sfeervolle, overdek te kerstmarkt. Buiten brandden de vuurkorven en werd de bezoekers een welkom toegezongen door een koor bestaande uit kinderen van de school. Eenmaal warm binnen was er keus volop en voor elk wat wils. Naast kramen met al de zelfge maakte producten was er een kraam met mooie tweedehands kerstartikelen en een heuse Afrika- kraam, geheel gevuld met zelf in gevlogen Afrika-souvenirs van hout, blik en ambachtelijk papier. Ook de kraam met de door ouders zelfgebakken taarten en de restau ranthoekjes werden druk bezocht. In drie uur tijd verwisselde zo veel koopwaar van eigenaar en aan het eind van de avond kon de balans van al het harde werken worden opgemaakt. De rekenmeesters tel den en hertelden. Na aftrek van de (beperkt) ge maakte kosten bleek er schoon Foto: Herman van Dam maar liefst zo'n 6500,00 over voor het goede doel! De opbrengst gaat naar de kinderafdeling van het Queen Elisabeth Hospital in Blontyre in Malawi (Afrika), waar een zoon van een van de leer krachten als kinderarts werkzaam is. Van het geld worden o.a. zuur stofapparaten voor de afdeling (te)vroeg geborenen gekocht. Be gin januari zal de jonge arts zelf de cheque op school in ontvangst kunnen nemen. Daarmee komt dan een feestelijk einde aan een halfjaar 'toewerken naar'. Wat blijft is een goed gevoel over een geslaagde actie én de wetenschap dat al het geld recht streeks terechtkomt op de plek waar het voor bedoeld is, in een land waar men er heel veel moois mee kan doen. Een aangepaste woning? Een ruimte voor scootmobiles in de flat? Of activiteiten organise ren voor 55-plussers in de om geving? En u heeft net dat klei ne steuntje in de rug nodig? Maak dan gebruik van de woonzorgstimuleringsregeling van de provincie Utrecht. Veel mensen die om wat voor re den dan ook zorg nodig hebben, wonen liever in een gewone buurt dan met alleen lotgenoten in een grote instelling. Het programma Wel thuis! van de provincie Utrecht richt zich op die mensen en hun wensen, onder andere door subsidies beschikbaar te stellen. Vooral voor projecten die mensen passende combinaties bieden van wonen, zorg en welzijn. Inmiddels is de tweede subsidie ronde van de woonzorgstimule ringsregeling achter de rug. En met succes. Tweeëntwintig projecten zijn ondersteund. Deze mensen met een zorgvraag kunnen langer zelfstandig blijven wonen in hun huis en hun wijk. En nu is de in schrijving voor de derde ronde opengesteld. Voor deze ronde is Werdestraat. De Korte Brinkweg moet ook gezond en leefbaar blij ven. Doorgaand verkeer niet afwikke len op de Korte Brinkweg, het ver keersaanbod beslist thans zelf. Bij het gebruik van de Van Weede- straat treft men filevorming met daarbij een spoorwegovergang en thans nog twee kruispunten met stoplichten. De Oostelijke Korte Brinkweg heeft een spoortunnel en geen stoplichten. Het oostelijke gedeelte van de Korte Brinkweg kan het verkeer saanbod niet aan, de weg is te smal met regelmatig filevorming, ma noeuvrerende en lossende vracht wagens en een smal spoorwegtun neltje, parkeeroverlast (hoofdzake lijk in gebruik door personeel van winkels van de Van Weedestraat.). Ad Neijs bewoner Korte Brinkweg sfiW:L een bedrag van 731.250 euro be schikbaar. Inschrijving is mogelijk tot 1 april 2004. Vooral projecten die de samenwerking tussen de verschillende organisaties stimule ren, komen in aanmerking. Boven dien hebben initiatieven van cliën ten voorrang. Want welk woon- zorgwelzijnsarrangement het beste past, weten mensen zelf het best. Subsidie voor bouwen We onderscheiden twee soorten subsidies: bijdragen aan de bouw van zorgwoningen en subsidies voor welzijnsprojecten. Bij subsidie voor de bouw gaat het om zaken die nodig zijn om woningen ge schikt te maken voor mensen die zorg nodig hebben. Daarbij kan men denken aan een ruimte voor scootmobiles, een ruimte voor zorgverleners of technische snufjes die langer thuis wonen mogelijk maken. Aanpassingen die eigenlijk gewoon door de woningcorporatie betaald moeten worden, het zorg kantoor betaalt of vanuit de Wet Voorzieningen Gehandicapten mogelijk zijn, komen niet in aan merking. Subsidie voor welzijn Bij welzijnsprojecten gaat het om activiteiten die het voor mensen met een zorgvraag mogelijk maakt om zelfstandig te wonen. Dit kun nen allerlei soorten activiteiten zijn, bijvoorbeeld het organiseren van gezamenlijke activiteiten voor mensen met en zonder handicap in het buurthuis. De provincie wil voor de derde 'tender' graag nieu we inspirerende voorstellen, want juist op het welzijnsterrein moet er nog meer gebeuren. Voorwaarde om voor subsidie in aanmerking te komen is dat de activiteit niet past binnen de reguliere subsidies die gemeenten voor welzijn geven. De maximale bedragen die mogelijk zijn en de andere voorwaarden kan men vinden op de website. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Ondersteuning nodig? Niet alleen is er voorrang voor ini tiatieven van zorgcliënten, de pro vincie is ook van harte bereid hen te ondersteunen. Heeft u een pro ject, een initiatief in ontwikkeling? Laat het weten en dan kijken we samen naar de mogelijkheden om tot een volwaardig project plan te komen. Bel Patricia Plaizier (82 030-2582527) of e-mail naar patricia.plaizier@provincie- utrecht.nl. Nadere informatie over de rege ling en een aanvraagformulier zijn te vinden op de website: www.provincie-utrecht.nl, onder Wel thuis! Een aanvraagformulier en een brochure over de regeling kan men ook opvragen bij het se cretariaat van het Programma Wel thuis!, 82 030-2582256, of per e-mail: wel-thuis@provincie- utrecht.nl. tGallenkampPelswegl, Soest f/P/Y (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) \JTelefoon 035-601 28 57 elspecialist ÏFTT" In de Unicef-winkel aan de Lange Brinkweg 62 zijn nog enkele agen da's en kalenders voor 2004 te koop. De zakagenda (8x 15 cm) is overzichtelijk en handig in tas of attachékoffer. De bureau-agenda (17 x 22 cm) heeft het thema 'Recht op onderwijs voor elk kind', met elke week een andere foto van kinderen in het alledaagse leven over de hele wereld. De kunstka lender staat vol met foto's van in ternationale kunstwerken. De an sichtkaart-kalender 'Vlinders' heeft iedere maand een uitneem- bare ansichtkaart. De gezinsplan ner (30 x 30 cm) voor aan de wand is geschikt om alle activitei ten en afspraken van vier gezinsle den te noteren. Tenslotte de jaar kalender (34 x 30 cm), met foto's van Mexicaanse kinderen die mee doen aan gemeenschapsprojecten voor straatkinderen. Bel 82 6010466 van de Unicef- winkel voor aan-b,uis-bezorging. Soester Courant elke woensdag een belevenis! Cursus Amuseer Je Slank opnieuw van start Goede voornemens voor het nieuwe jaar? Bij Better Bodies kunt u op verantwoorde wijze afvallen. Onder begeleiding van een sportinstructeur en een diëtist verandert u in 3 maanden tijd uw eet- en leefpatroon. Weten hoe? Kom vrijblijvend naar de informatieavond op dinsdag 6 januari 21.15 uur. Adres: Weteringpad 120, Soest. De cursus start in dezelfde week met een maximum van 10 personen. Voor vragen of aanmeldingen, bel: 035-6016000 Better Bodies, Esther te Hasseloo of 035-5772280 Anne-Marijke Ambergen, diëtist. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 ity Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving De Stichting Literaire Acti viteiten Soest (SLAS) orga niseert ter gelegenheid van de vijfde editie van de lande lijke Gedichtendag 2004 een gedichtenwedstrijd on der de bevolking van Soest en Soesterberg. Centraal thema van dit eerste lustrum van de Gedichtendag (op donderdag 29 januari) is de eeuwenoude traditie van het 'heldendicht'. Helden zijn er om bezongen te worden. Maar wie zijn de hel den van deze tijd? Krijgsheren en heiligen zijn sinds lang niet meer favoriet. Nu zijn het de filmsterren, popidolen en sport- kampioenen. Of heeft de dich ter zij li /haar hart verpand aan de antiheld? Zie ook: www.gedichtendag.nl. De SLAS vraagt oorspronkelijk geschreven, niet eerder gepubli ceerde gedichten of epen van maximaal 36 regels. Iedereen mag meedoen. De twee beste inzendingen worden gehono reerd met elk een boekenbon van 50 euro: één voor volwas senen en één voor jongeren tot en met 17 jaar. Verder worden beide teksten gepubliceerd in de Soester Courant en voorge dragen door de inzenders zelf op Radio Soest. De jury onder leiding van Peter Ensdorff be staat uit bestuursleden van de SLAS. De prijsuitreiking ge schiedt op 29 januari om 19:30 uur in de raadzaal van het ge meentehuis tijdens de feestelij ke opname van het radiopro gramma 'De Kloof". De toe gang is gratis. De inzendingen moeten vóór 15 januari 2004 getypt/geprint op A4-formaat in drievoud ingezonden worden bij het se cretariaat van de SLAS: Speen kruidstraat 5,3765 AA in Soest (fax 035-5880926, e-mail: apost@wxs.nl). Vermeld bij de inzendingen: naam, leeftijd, adres en telefoonnummer. Nadere inlichtingen: 82 035- 6014283. Artishock-exposanten in de eerste maand van het nieuwe jaar zijn Marijke van Oppen uit Utrecht en Marja Selier uit Amersfoort. Beiden studeer den in 1998 af aan de Hoge school voor de Kunsten in Utrecht. Zij ontmoeten elkaar nog in een intervisiegroep van beeldende kunstenaars en ex poseren voor de eerste keer sa men. Het werk van Van Oppen en Se lier is heel verschillend. Bij Selier staat het onderwerp ('de mens') centraal. Van Oppen daarentegen is gericht op vorm en materie; de inhoud is daaraan ondergeschikt. Overeenkomsten zijn dat beiden vertrekken vanuit wat zich in de dagelijkse werkelijkheid aandient en zich bedienen van vervorming en uitvergroting. Marijke van Oppen (50 'Ken merkend voor mijn grote werken zijn de strakke lijnen en grote vlak ken, die ik 'plat' schilder. Mijn schilderijen hebben vaak rare af snijdingen aan de rand. Soms lijkt het of het geschilderde van het doek afloopt, abrupt ophoudt of er afgesneden is. Door delen uit te vergroten of te isoleren roep ik ver vreemding op. De verwijzing naar dagelijkse voorwerpen of mensen blijft wel herkenbaar.' Stof en structuur van de meest uiteenlo pende materialen (b.v. gaas, touw, kant en kunststoffen) fascineren van Oppen: 'De meest verrassen de materialen dienen zich als van zelf aan als opstap voor een vol gend schilderij. Het gaat mij om de verrassing en het plezier dat dat oplevert.' Marijke heeft haar atelier in Utrecht. Ze combineert haar werk als beeldend kunstenaar met advieswerk, waarbij ze met name aandacht besteedt aan creatieve processen in organisaties. Maija Selier (46): 'Ik maak geen portretten, maar schilder gewoon mensen. Ik kijk, en kijk nog eens, vooral naar wat er achter de uiter lijke verschijning schuilgaat. Hou ding, blik, gedrag, gebaar vervorm ik of vergroot ik uit. Ik wil nieuws gierig maken: wie zijn die mensen, wat hebben ze met elkaar, wat zijn ze eigenlijk aan het doen, wat wil len ze zeggen?' Selier is geïntrigeerd door kleurge bruik, vooral door dat van de oude meesters. Vooralsnog kleurt zij haar mensfiguren op haar eigen, zeer herkenbare wijze. Marja: 'Ik schilder vanuit datgene wat zich aan mij voordoet: bij voorbeeld foto's uit de gedrukte media, waar bij de gefotografeerden veelal be trapt zijn door de camera.' Maija heeft haar atelier in Amersfoort. Zij exposeerde eerder o.a. in het St. Lucas ziekenhuis in Nieuwe- gein, het ROC Utrecht en de ar totheek Amersfoort. Ook is zij deelnemer aan de 'Staalkaart Amersfoortse kunstenaars. De opening van de expositie wordt gecombineerd met de nieuwjaars bijeenkomst van Artishock en is op zaterdagavond 3 januari om 20.00 uur in het verenigingsge bouw, Steenhoffstraat 46a. Ook is er dan Artishocks Jazzclub, waar in het huisensemble 'Perron 5' speelt met Sjoerd en Gijs Dijkhui zen als gasten. De expositie loopt t/m 25 januari en is op dinsdag-, woensdag- en vrijdagochtenden van 10:00 tot 12:00 uur te bezich tigen. Voorts op filmhuisavonden ('s maandags van 21:30 tot 22:30 u.) Iedereen is welkom. De toe gang is gratis. Nadere info: Semmy Prinsen, huismeester, 82 035- 6019577. Prins Patrick I, de nieuwe car navalsprins der Narre Knollen, heeft de komende dagen een druk programma. Hij zal bij di verse evenementen, met gevolg, zijn ongetwijfeld goedgemutste hoofd laten zien. Morgen, 31 december (oudejaars dag) zal Prins Patrick met hofhou ding en bestuur van de Narre Knollen om 18:00 uur aan de dienstdoende agenten de traditio nele salade met toebehoren over handigen op het politiebureau te Soest. Dit om tegenover de politie hun waardering uit te spreken voor het vele goede werk dat zij doet gedurende het gehele jaar. Kritiek geven is niet moeilijk, maar het goede waarderen wordt meestal vergeten. Vandaar dat de carna valsvereniging de Narre Knollen deze mensen op oudejaarsavond even in het zonnetje zet en be dankt voor de prettige samenwer king gedurende het afgelopen jaar. Op nieuwjaarsdag (donderdag) zal Prins Patrick I aanwezig zijn op de Nieuwjaarsreceptie van de Brand weer, mede om zijn motto 'Een brandvrij Karnaval' tg promoten. Prins Patrick I en zijn adjudan ten. Op vrijdag 2 januari zal Prins Pa trick I aanwezig zijn op de nieuw jaarsreceptie van de gemeente Soest en op zondag 4 januari hou den de Narre Knollen om 16:00 uur zelf hun nieuwjaarsreceptie in café Willem I Koninginnelaan 27. www.rabobankonline.com - is op maandag 5 januari GESLOTEN wegens inventarisatie. - begint met de OPRUIMING op zaterdag 10 januari. Wij wensen u een goed boekenjaar 2004! door Marjan Haak Iedere keer als er gebeld wordt en ik krijg een voor mij volkomen on bekend persoon aan de lijn die iets voor het hospice wil doen, laat ik mij weer volledig verrassen. Wat een enthousiasme! Wat fijn dat mensen zo graag iets voor een an der willen doen! Ik merk bij mijzelf vaak een soort schutterigheid; laat ik wel genoeg merken hoe blij we met dit aanbod zijn? Maar opk verbaasdheid; zoveel mensen die zich belangeloos in willen zetten had ik nooit verwacht. Hoe vaak wordt niet gezegd en geschreven dat mensen in deze tijd van individua lisme, wat heb ik toch een hekel aan dat woord, egoïstisch geworden zijn. Ook ik ben daar kennelijk in gaan geloven en verbaas me als het tegendeel blijkt. Bijvoorbeeld dit telefoontje: 'Ik heb jullie interview gelezen in de krant. Fantastisch dat er nu een hospice komt in Soest. Kan ik mij mis schien nu al aanmelden als vrijwil liger?' Of deze brief: 'Uit de media heb ik begrepen dat u zich inzet voor een hospice in Soest. Het ini tiatief spreekt mij dusdanig aan dat ik mij persoonlijk in wil zetten om dit project te verwezenlijken. Ik biedt mijn diensten als architect ge heel vrijblijvend en kosteloos aan.' Dit bericht op de mail: 'Naar aan leiding van ons telefoongesprek van zojuist bevestig ik hierbij dat wij gaarne bereid zijn uw initiatief in Soest te honoreren met het ter beschikking stellen van een tele fooncentrale, die geschikt is voor uw huis met plusminus 4 bewo ners.' En dan één van de eerste te lefoontjes: 'Op de verjaardag van mijn vrouw hebben we een inzame ling voor het hospice gehouden, waar kan ik het geld storten?' Zo maar een greep uit de vele reacties die we dit laatste halfjaar hebben gekregen. En dan te bedenken dat er, als de voortekenen ons niet be driegen, nog een paar hele leuke zaken in het vat zitten. Nee, mij krijg je dit jaar niet meer negatief! Een beetje optimisme is voor dit werk ook wel een nuttige levens houding. Als je bedenkt dat we straks alleen voor de zorg in huis al zo'n zestig vrijwilligers nodig heb ben! En die zestig vrijwilligers zijn echt geen overdreven luxe. Als er continu twee mensen aanwezig zijn, heb je al tien mensen op een dag nodig. Reken maar uit wat dat voor een week betekent. Toch twij fel ik er geen moment aan dat die vrijwilligers er zullen komen. De ervaringen tot nu toe lijken mij ge lijk te geven. Het is een wonderlijk verschijnsel dat je aan het einde van het jaar zo'n behoefte hebt om beschouwe lijk te worden. Ik had er behoefte aan om de positieve ervaringen die ik het afgelopen jaar met mensen heb opgedaan, nog eens te onder strepen. Ik zie best dat er in deze wereld nogal wat mensen rondlo pen die anderen het leven zuur of zelfs onmogelijk maken. Maar ik zie ook overal mensen die graag iets voor een ander over hebben en die dat belangeloos doen. Ik zie ook wel dat er veel eenzaamheid is en dat er mensen zijn waar niemand naar omkijkt. Maar ik zie ook dat mensen kunnen genieten als ze een ander zien genieten en ik denk dat het goed is dat we het daar ook over hebben. Ik wens u allen toe dat u in het jaar 2004 in staat bent om u voor an deren in te zetten. Dan zal het met het hospice ook wel loslopen het komende jaar. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of SS 6037654. Nieuweweg 97 - Soest M Telefoon 035 - 58 804 72 V Openingstilden: W dinsdag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 19.00 uur W zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2003 | | pagina 5