Miljoenenschade na vuurzee Verkeersbesluit op de lange baan SSïïsSHsrrsïr- 99 9?1 Het incomplete overzicht m DINSDAG 30 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA DINSDAG 30 DEC M 'Respect voor jezelf en elkaar. Met respect als norm kan 2003 'waarden-vol' worden. Respect zorgt voor openheid, voor toena dering, slaat bruggen als verschillen van inzicht zich voordoen. Burgemeester Koos Janssen draagt zijn boodschap uit aan de be zoekers van de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. 'A1 zegt 60 procent van de bevolking dat ze een rondweg wil, dan doen we het niet. Die is te duur en kan niet.' Verkeerswethouder Harry Witte loopt vooruit op de burgerin spraak over de hoofdwegenstructuur. 'Vrijwilligers worden ingezet om mantelzorgers te ontlasten. Ver gis je niet, de zorg voor een ernstig zieke of stervende is vaak heel erg zwaar. De bedoeling van de Vrijwillige Terminale Zorg is voor al ook dat mensen thuis, in de hun vertrouwde omgeving, kun nen sterven.' Coördinator Marijke van den Berg van Vrijwillige Terminale Zorg is blij met de vorming van een nieuwe werkgroep. 'Geen kwaad woord over de hulporganisaties, maar soms krijg je de indruk dat Afrika een beetje 'kapot gehulpverleend' wordt. Er zijn prachtige projecten, maar die gaan zo dikwijls totaal voor bij aan de plaatselijke structuren.' Geen nood, ds. Pieter van Winden heeft in Zam bia gezien dat het Soester geld voor de voltooiing van de kerk in Lundazi wél goed besteed is. 'Op papier zijn we nog niet gedegradeerd, maar je mag het wel aannemen.' Volgens spits Guy Dekker ligt S.O. Soest op de drempel van de 1* naar de 2e klasse na het sleutelduel met Hellas Sport (1-2). 'De gemeente is ernstig in gebreke gebleven. Het lijkt erop dat Soest wist dat ze verontreinigde grond ging kopen.' Cees Verkerk (PvdA) houdt een vieze sniaak over aan de aan koop van het vervuilde Zonnegloren-terrein. 'Odeon leidt op, begeleidt en stimuleert muzikanten en aankomen de muzikanten. De Soesterbergse vereniging verzorgt, in samen werking met de Muziekschool, de basisopleiding, maar ook het en- semblespel. Een opleidingsorkest en een leerlingenorkest zijn daar van een prachtig voorbeeld. Ook aan het showelement wordt aan dacht besteed.' De jury van de Cultuurprijs Soest belicht de winnaar. 'De Van Weedestraat mag niet autovrij worden gemaakt. Je win kelt er niet, maar doet er boodschappen, dat is iets anders. Het winkelgebied is niet te vergelijken met het centrum van een stad. Daar heb je geen bakker of slager. Het publiek is hier anders ge oriënteerd en wil de auto voor de deur zetten.' Bestuurslid Hans Nota van de Winkelkring vindt het geen goede zaak als de Van Weedestraat autoluw wordt. 'Het was één groot feest. Door het slechte weer hebben sommi gen, die van ver moesten komen, afgezegd. Anderzijds waren er ook oud-leerlingen uit Denemarken en Duitsland en verschillen de uithoeken van het land gekomen.' Lean Westerveld-Koelewijn klapt uit de school na de door haar ge organiseerde reünie van De Ingenhof (jaargang 1973). 'De lonen gingen omhoog, de mannen hadden zaterdagmiddag vrij en mijn vader kreeg ineens drie dagen vakantie. De man wist niet wat hij moest doen en is maar gaan vissen. Er was toch geen geld om uit te gaan.' Op haar honderdste verjaardag gaat mevrouw D. Koster-Amse terug in de tijd. 'De vorige keer heeft het tien wedstrijden geduurd, nu ben je in ieder geval zo een maand verder en dan is de competitie afgelo pen.' Handballer Arjan Roest nadat hij voor de tweede keer een zware knieblessure heeft opgelopen. 'Onze arena ligt in de raadzaal en in de rechtzaal. We kunnen het jaren volhouden. De vereniging heeft een goed gevulde kas en we hebben alle disciplines in huis, ook juristen.' Voorzitter Rob Bakker van de Vereniging Vrij Polderland, slijpt de messen vóór de inspraakprocedure over de hoofdwegenstructuur. 'We zouden niet hebben geparticipeerd, indien we het voordeel van de twijfel niet aan ons zelf hadden toegekend. Maar waarop nog hopen? Dit lijkt niet op bruggen bouwen, wel op slopen!' Aart van den Burgh van de burgerwerkgroep is zwaar teleurgesteld over de wijze waarop de gemeente omgaat met burgerparticipatie. 'Zelf kwam ik meer en meer achter bureau en vergadertafels te recht. Ik begon me steeds meer als een vis op het droge te voe len. Ik kwam tijd en innerlijke rust te kort om met open handen naar mensen toe te gaan om te luisteren naar waar zij stil van worden of juist niet over uitgepraat raken.' Pastor José Kodden legt uit waarom ze Soest verlaat. 'Dan drinken we een glas wijn en spreken we de dingen van de dag door. Altijd. Vaak ook met de kinderen. Dat vind ik een van de mooiste momenten van de dag.' CDA-gedeputeerde Jan-Pieter Lokker rust uit tijdens de stoelen dans in de Provinciale Staten, die zijn partij overigens zal winnen. 'Op den duur werden sommigen chagrijnig, maar iedereen heeft het eerlijk volgehouden en de sfeer bleef goed. Een dag is nog niets. Wij weten: om vijf uur is er soep, daar weten ze niet of ze te eten krijgen.' De hongerkuur van 24 uur van het Griftland College in een noten dop, uit de mond van scholier Erwin Wiltink. 'Ze doen het zo goed en hebben zich onmisbaar gemaakt. Er zijn bijna geen opvolgers te vinden voor dit vele, maar dankbare werk. Het is een gigantisch werk wat ze al die jaren gedaan hebben.' KBO-voorzitter Co Kagenaar huldigt het echtpaar Korte dat al 12,5 jaar reizen voor ouderen uitstippelt. 'Sluipverkeer, hardrijders en vrachtwagens die het rijverbod ne geren. Er is weinig fantasie voor nodig om in te zien dat de com binatie van al deze factoren een levensgevaarlijke cocktail ople vert.' Mark van der Brink van de bewonersgroep Dorresteinweg eist maatregelen van de gemeente. Tevergeefs, naar later blijkt. 'De winkeliers in de Van Weedestraat moeten maar eens met de billen bloot. Wat willen ze nou eigenlijk? Wel auto's en vrachtwa gens in de straat, maar alleen wanneer de inzittenden van plan zijn iets te kopen of te lossen. Bij het andere verkeer hebben ze geen belang, daar moet maar een rondweg voor komen.' Sylvia Reevoort is een van de 1400 Soesters die hun mening laten horen tijdens de inspraakprocedure. 'Dit gebouw, het St. Josephgebouw, is het cultu rele hart van Soest. Als er ergens een cultureel centrum in Soest staat, is het op deze plek aan de Steenhoffstraat. Dit is uniek, dat horen we vaak genoeg van bezoekers. Dat moeten we uitbuiten.' Erik van Veldhuizen geeft na acht jaar de voorzit tershamer van Artishock over. 'We zijn pas halverwege.' Derk de Saegher relativeert de vreugde bij Stam/SoVoCo dat met de dames voor het eerst kampioen in de eerste divisie is geworden. 'Dit is een verloren seizoen. Ik kan weinig positieve punten zien. Dat je een keer je doelstelling niet haalt, kan gebeuren, maar er is teveel misgegaan.' Handbaltrainer Paul van den Deijssel heeft zich met Smeeing/BDC uiterst moeizaam gehandhaafd in de eerste divisie. 2 O O 3 Saddam Hoessein of de buurman die een onderscheiding krijgt? Het plaatselijk nieuws staat veelal het dichtst bij de burger. In het dagelijks leven kan een wegopenbreking voor de deur of de wei gering van een vergunning of subsidie in de oase van rust die Soest toch is, meer impact hebben dan -hoe vreselijk ook- een oorlog die deels in een woestijn wordt uitgevochten. Van de grootste in spraakprocedure in de afgelopen 25 jaar tot een straatfeestje om de hoek; Van bezuinigingsoperaties in het ziekenhuis tot een pot je triviant op de soos. Het valt niet mee om ongeveer duizend pa gina's Soester Courant samen te vatten op twee pagina's. Vandaar een incompleet overzicht met een greep uit 52 weken lokale ge schiedenis. Waarbij de vernielde huldiging of activiteit ook de niet genoemde mensen, verenigingen of instellingen vertegen woordigen. Directie en medewerkers van de Soester Courant wensen u voor 2004 veel goed nieuws. Een immense vuurzee legt in de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 ja nuari een groot bedrijvencomplex aan de Kostverlorenweg in de as en richt voor miljoenen euro's schade aan. De technische industrie en han delsmaatschappij ASI, een garagebedrijf, een meubelbedrijf en een han del in tropisch hardhout worden met de grond gelijk gemaakt. Vrijwel niets van de inventaris kan worden veilig gesteld. Wel lukt het de brandweer met een watergordijn te voorkomen, dat omliggende panden, waaronder een woning, vlam vatten. Voor alle zekerheid wordt een aan tal omwonenden geëvacueerd. Met behulp van negen korpsen gooit de brandweer veertig stralen en twee waterkanonnen in de strijd. Het wa ter wordt voor een belangrijk deel via twee slangenleidingen van vijvers aan de Koningsweg onttrokken. Ondanks de inzet van dertien bluswagens, diverse speciale voertuigen en de commandowagen is er bij daglicht van het complex niet veel meer over dan verwrongen staal. Het duurt vier uur, alvorens de brandweer het sein 'brand meester' kan geven, het nablussen duurt tot zaterdagmid dag drie uur, ongeveer een half etmaal nadat het vuur is ontdekt. Er vallen geen gewonden, al worden drie mensen tijdens de brand on wel. Zij krijgen ter plekke medische hulp of worden per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Tot ver in de omtrek van de vuurhaard veroor zaakt de brand, die met enkele explosies gepaard gaat, rook- en roetaan- slag. De volgende dag moeten veel mensen uit Soestdijk hun ramen schoonmaken. Gevaarlijke stoffen komen er niet vrij volgens de brand weer. Foto: Brandweer Soest In maart houden tegenstanders van een weg door de polder een fluit concert. Op de fiets. De animo valt enigszins tegen in vergelijking met een aantal schriftelijke reacties, maar de stoet trekt wel de aandacht in de Van Weedestraat. Een politie-escorte zorgt ervoor dat de fietsers geen opont houd hebben in de drukke winkelstraat. Later volgt er ook nog een wan deltocht als protest tegen de dreigende asfaltering van de polder. Verenigingen, maar ook individuele burgers denken met het gemeen tebestuur mee en lanceren de meest uiteenlopende ideeën. R. Huart, een gepensioneerde ingenieur, laat zich evenmin onbetuigd en ontwerpt zelfs een tunnel voor de kruising van de Soesterbergsestraat en de Vondellaan. 'Te duur', oordelen burgemeester en wethouders. Ze vegen het plan, net als de bijdragen van alle andere creatieve Soesters, van tafel. Waar de persoonlijke interesse ook naar mag uitgaan, niets houdt menige Soester in 2003 op lokaal niveau meer bezig dan het verkeer. Wel of geen rondweg, dat is de priemende vraag tijdens de discussie over de overigens veel meer omvat tende hoofdwegenstructuur. De gemeente spaart kosten noch moeite om de burger erbij te be trekken. Wekenlang mag iedereen roepen en zeggen wat hij denkt. Het lukt de meeste politici zowaar een tijdelijke radiostilte over het heikele onderwerp in stand te hou den. Vooral de tegenstanders van een weg door de polder roeren zich tijdens de inspraak. Onder meer door acties van de Vereni ging Vrij Polderland zetten hon derden mensen hun handtekening onder voorbedrukte papiertjes. Tegen! De Soester Zakenknng stuurt één inzending op namens tientallen, mogelijk nog meer le den. Voor! De plannen en ideeën voor Soest- Zuid sneeuwen in het voorjaar vol ledig onder. De bewoners van de oostelijke rand, de winkeliers, de consument, vrijwel iedereen be moeit zich met het scenario, waar in een rondweg is opgenomen en dat op een politieke meerderheid in de raad kan rekenen. Er zijn ook verenigingen en individuele bur gers die met een alternatief plan op de proppen komen, maar die worden als propjes allemaal weg geschoten door het gemeentebe stuur. Ruim veertienhonderd reac ties worden geteld, als de schrifte lijke inspraaktermijn is verstreken. De inhoud ervan varieert van 'he lemaal niets doen' tot 'een nog gro tere rondweg'. De meesten praten in hun eigen straatje, sommigen trachten het algemeen belang in hun overweging mee te nemen. Wie denkt dat de Soester infra structuur een van de meest ingrij pende ontwikkelingen van de laat ste decennia zal gaan krijgen, komt bedrogen uit. De besluitvorming wordt op de lange baan geschoven. De raadsfracties, vooral de voor standers van een rondweg, durven hardop hun twijfel uit te spreken over de representativiteit van de inspraak, maar trekken tegelijker tijd de conclusie dat er kennelijk (nog) geen draagvlak is voor uit breiding van het wegennet. De rondweg gaat dus niet door, al wordt afgesproken dat er bij de provincie op zal worden aange drongen om in het Streekplan de weg open te houden voor mogelij ke asfaltering in de toekomst. Zelfs GGS, dat zich heeft geprofileerd als de grootste tegenstander van een polderbaan, stemt hiermee in. Het heeft er alle schijn van dat dit een compromis is tussen de colle gepartijen (GGS versus WD en CDA). Wat er wel besloten wordt? Na een maandenlange inspraak gooit Soest er een zoveelste onderzoek tegenaan om in de loop van 2004 eens te bekijken welke maatregelen kunnen worden getroffen om de doorstroming van het verkeer te verbeteren. Moet de Van Weedestraat autovrij of autoluw worden gemaakt? Of moet er wellicht eenrichtingsverkeer worden ingesteld? De standpunten (en de belangen) lopen sterk uiteen. Maar iedereen is het er wel over eens dat het laden en lossen de voornaamste reden van oponthoud is. Uit een onder zoek, dat in opdracht van de gemeente is uitgevoerd, wordt geconcludeerd dat de vertraging tijdens de drukste uren hooguit drie minuten bedraagt. Foto's: Johan van Beek Buiten de hoofdwegenstructuur om verandert er toch het een en ander aan de infrastructuur van Soest. Zo worden fietspaden aangepakt en de Beukenlaan en de Laanstraat heringericht en voorzien van een nieuw wegdek en fysieke aanpassingen. Ook het kruispunt van de Dalweg en de Beukenlaan ondergaat een ware metamorfose en wordt omgetoverd tot een rotonde. De lichtpalen van de verkeerslichtinstallatie kunnen worden ver wijderd. 'Gigantisch en ook prettig. Je ziet dat het zo leeft. Heel verschil, lendfzowe! qua inhoud als lengte. Je kunt merken dat er overj, Ambtenaar Marjolein Stomp reageert op de grote stroom reacties op de hoofdwegenstructuur. •Maar als ik over straat rij, zie ik nog steeds dingen die niet kut. nen Veel mensen rijden bijvoorbeeld door rood hcht met alle p volgen van dien. Je kunt over bekeuringen een discussie voeren maar ze dienen een doel. Korpschef mevrouw G.E. Acton van de politie Femlan Jr[ presenteert het jaarverslag van 2002. 'Wii zijn completer geworden en met name verdedigend sterker. Dat komt deels door mijn trainingen, maar het was vooral de wis- selwerking tussen de groep en mij die goed was. Het hele seizoen hebben we ons niveau vastgehouden.' Trainer/coach Jurjan van Slooten verklaart het kampioenschap van de heren van Stam/SoVoCo. 'Ik vertel al weken hetzelfde, dus laat het maar even zoals het is.' Soest-trainer Peter de Wit slikt het zoveelste verlies en de degra. datie naar de tweede klasse. 'Volgens mijn trainer ben ik vooral een dubbelaar en mixer, maar ik denk dat ik ook de single goed kan spelen, maar ik ga erheen voor de dubbel cc de mix.' Drievoudig Nederlands badmintonkampioen Ilse Vaessen aan de vooravond van de EK voor jeugd in Denemarken. 'Ik durf mijn auto er niet meer onder te parkeren en moet regelmatig het trottoir ruimen, omdat er dode takken lig. gen. Het is doodzonde, maar de bomen zijn op. Volgens Teun Middelkoop (Soest2002) kan na ruim twintig jaar de discussie over de eiken aan de Soesterbergsestraat eindelijk worden afgekapt. 'Uw publiek wordt altijd geraakt door uw posi tieve benadering en uw respect voor hen. Het komt zelden voor dat een zo jong iemand al toe is aan een veertigjarig jubileum.' Burgemeester Koos Janssen tegen Conny Vink, een van de ruim twintig Soesters die een konink lijke onderscheiding krijgen. Alles is bespreekbaar, maar je moet afblijven van iemand van wie het vet al van de botten is gehaald.' Wethouder Bert Krijger van Financiën laat doorschemeren dal Soest er niet aan ontkomt om te gaan bezuinigingen. 'Ik heb tegen de meiden gezegd: vergeet dit snel en ga lekker een biertje drinken in de kantine. Het heeft geen zin hierover te gaan stressen. We moeten het thuis tegen Vrevok afmaken.' Damestrainer Derk de Saegher van Stam/SoVoCo spoelt de 3-1- nederlaag bij Sneek weg, 75 uur voor de beslissende promotiewed strijd tegen Vrevok. 'Het was niet coachbaar. Ik heb alles geprobeerd. Bij Vrevok liep alles goed, bij ons hepen meiden van boven de 1.80 als kindjes van drie in het veld. Iedereen was super gemotiveerd, maar het zijn mensen. Ze konden niet tegen de druk.' De Saegher, 76 uur en acht minuten later. 'Je hoort in het dorp vaak de vraag stellen; word het nog 's wat met die Windhond? Het vergt inderdaad een heleboel geduld, maar wij zijn en blijven optimistisch.' Met Wim de Kam als kersverse voorzitter waait er een frisse wind door de Stichting De Windhond. 'Als deze maatregelen niet worden doorgevoerd, gaat dat ten koste van de kwaliteit van de zorg. Die kwaliteit en de continuïteit kun nen we alleen waarborgen door de profielen aan te scherpen.' Directeur Jan Kleijne verdedigt de bekritiseerde bezuinigingsope ratie van Meander Medisch Centrum. 'Volstrekt onacceptabel. De consequenties zijn veel groter dan de besparing van één procent. Het snijden van het aanbod in Baam is een verschraling van de ziekenhuiszorg.' 'Burgemeester Koos Janssen spreekt hem tegen. 'De Raad van Bestuur heeft zelf gezegd dat we een goede bed- bezetting hebben en dat we het goed doen. Dat geeft aan, dat ze weet dat ze kwaliteit weggooit.' Een woordvoerder van de verpleegkundigen neurologie in Baam legt de vinger op de zere plek. Ik heb me altijd met het beleid bemoeid. Die strijdbaarheid kon ik hier heel goed kwijt, maar er is veel tijd en energie in gaan zit ten. Daarom is het ook een soort kindje van me geworden.' Nelleke Streefkerk, de laatste jaren hoofd van ROC De Amerlan- den, stapt om gezondheidsredenen uit het onderwijs. Het regent wel eens, maar daarvoor woon je in Nederland.' Henk Krops organisator van de avondvierdaagse. Geweldig om mee te maken.' 'Ik vond iedereen vandaag goed spelen. Ik heb een hoop mensen om me heen, van we ik steun kreeg.' Pascal Kamerbeek, Johan Walen en trainer Ronald Heerschop promoveren via de nacompetitie met WZ'49 naar de eerste klas se. 'Een gewoon huis in een gewone straat, met voldoende ruimte voor dne tot vier bewoners in hun laatste levensfase. De ervaring leert dat je in Soest niet meer nodig hebt. Het verbhjf duurt voor de meesten gemiddeld niet meer dan een paar weken.' Marjan Haak leidt de voorbereidingen voor een hospice die bin nen twee jaar moet zijn gerealiseerd. Mijn vrouw vond het wel vreemd dat ik een beetje verfromfraaid terugkwam van het bood schappen doen. Voordat ik het wist lag ik in het water. Ik ben zelf vader van een paar kleine kin deren en hoop dat iemand anders net zo handelt als er iets met hen gebeurt.' Held René Westerveld heeft de driejarige Karei ,n8emanse u'f een vijver gevist, waarin de peu ter met zijn Fiets was terechtgekomen. 'Zolang de opstapplaats niet in orde is, zullen wij passagiers al leen kunnen opnemen als er niet teveel op het schip zijn. Een weinig bevredigende situatie.' Eemlijn-secretaris Han Gerling als de fteteboot bij haar eerste stop ut Soest is vastgelopen op de ondiepe bodem. lïndh»b hS pr°beer.ik ?P™edkundig bezig te zijn. Ik heb in zoverre een band met ze, dat ik het kan loslaten. Het is niet zo dat ik pro- re™?",!"?6 naar huIS "fm- Anders kun je dit werk niet doen.' !,Ol.l',fCr mevroT G oudemans stapt na 31 jaar voor het laatst uit de bus voor speciaal leerlingenvervoer. oen8aan°srh,!leb f pja<;htiSe en perfecte tentoonstelling mo- ov Wen °P ?e gste avond van dit jaar. Vijfentwin tigjaar geleden moeten Jan Hazelaar en Ali van den Berg dit vi- sioen voor ogen hebben gehad iimÜrebeh-^iift Wa, hi)'heef'gczicn in da Beeldentuin aan de Pimpelmees bij de opening van 'Transmissie'. Tk ben natuurlijk hartstikke blij, maar het gaat om de laatste dui- temationale top° ™nt da" heb aansIuittag bÜ de in' 'Het is een forse verandc schaarste van woningen hie duizend huurwoningen gat Wethouder Bart Krol sluis huurwoningen (loting) doi 'De vliegbasis is van groot voor Soest en Zeist, en eig Burgemeester Koos Jansse (itaire vliegbasis te sluiten 'We begrijpen dat niet alle nen worden opgelost, maa gen van medebewoners oir Ria van Egdom roept buui het Platform Klaarwater i. 'Ik heb zelf nog behoorlijk len en bij de voetbalclub Hi Marion Bloemendal van d< schenen voor een van de vt gehouden. 'De huisartsen hebben ge; kleinere vakken toch mogf we het niet doen. Maar de Woordvoerder Jeroen Hur in Soest op een kier. 'Ja, ik heb ze allemaal m meest aparte speler was to( Wal, die kon soms ontzetl mokken, voordat de wedst Evert Davelaar van DVSB pakt voor liet EK jeugddar hij als scheidsrechter zal fc 'Het belar leen maar IVN-ers z weest: de heid van d tergrond c zorgvuldig Volgens di het met een gemiddelde Ie verjonging. 'Je kunt nu in Soest nerge Zelfs het carnaval moet h Doodzonde' Het plan 0111 Bos en Duin van den Hengel en Vincen vraagprijs. 'Ten overvloede wijst ook brandjes binnen de kortste nen lopen.' Vanwege de aanhoudende toriteiten een algemeen vei 'We kenden elkaar al nege vonk ineens over.' Gerda Weimar en Piet vai behoren tot het gilde van ec lijksfeest vieren. 'Ik stond te trillen als een Mijn vader die aan de boo: was natuurlijk nog hartstik Drievoudig koning Harry v de feesten van het Groot Gs Kempen als eerste Soesterl 'Met zo'n accommodatie kt zo snel mogelijk op een hc Na twee degradaties kijkt reikhalzend uit naar de o| nieuwe clubhuis op de Boj 'Ik speelde vroeger bij SE< grepen dat niet. Natuurlij! maar dat komt uit de koel aanwezig is. Daarna keren Hobbyvoetballer John Rai trappers wekelijks te vindt 'We zijn tot op de bodem kaar. We wilden persé ge» men en dat is gelukt.' Dat Meander Meander C« likliniek en het ziekenhui aan burgemeester Koos 3s 'We maken er geen plecht liggen op de klanten, van ker zijn.' Thea Prinsen van Spullen ring van het dertigjarig be Schans. 'Je hebt van die mensen, begrijp nog helemaal niks veertig keer de Johannes Mhsicus Maarten Kooij t voor de opening van een miliekerk. 'Slachtoffers kunnen afhal Nu krijgen ze sneller infc ken.' Directeur Ad Laney legt I punt van Slachtofferhulp 'De helft sport al en de a dat 2 procent van de jong sporten.' Karin, een van de ruini 8 gemeente in het kader vai 'Zelfs ik ben bereid te be gelijk zonder ingrijpende maar creëert een nieuw p Directeur De Keizer kraa ziekscltool een van de ins moet aantrekken. 'Eigenlijk ben ik allang bl toen ik twintig was. Nu te erom dat ik weer met mijn tle kan slaan.' De 38-jarige Arjan Roes hij vanwege een kapotte de actieve handbalsport. 'De bestaande instellinger van wat er onder jongere tishock. Daar draait Ame Naomi den Besten laat va chaotisch verlopen CuHu

Soester Courant | 2003 | | pagina 8