T laatste Pastores Wachtkamer Buurtpark De Plantage Tranen van verdriet Tranen van iSSF' ZAGlNAil DINSDAG 30 DECEMBER 2003 SOESTER COURANT basisst eenzaam) surfen* BH AUGUSTUS NOVEMBER uw posi- hen. Het ind al toe iny Vink, n konink- •lijven van :n is gehaald.' ii laat doorschemeren dat ezuinigingen. et dit snel en ga lekker een t geen zin hierover te gaan revok afmaken.' im/SoVoCo spoelt de 3-1- i beslissende promotiewed- ;eprobeerd. Bij Vrevok liep >ven de 1.80 als kindjes van gemotiveerd, maar het zijn tellen; word het nog 's wat iaad een heleboel geduld, tter waait er een frisse wind rgevoerd, gaat dat ten koste iteit en de continuïteit kun- )fielen aan te scherpen.' ritiseerde bezuinigingsope- ïties zijn veel groter dan de n van het aanbod in Baarn xg: tem tegen. gd dat we een goede bed- loen. Dat geeft aan, dat ze idigen neurologie in Baarn rid. Die strijdbaarheid kon tijd en energie in gaan zit je van me geworden.' ifd van ROC De Amerlan- het onderwijs. zoon je in Nederland.' 'nd iedereen vandaag goed i me heen, van we ik steun trainer Ronald Heerschop VZ'49 naar de eerste klas- 'Het belang van het IYN is beslist groter dan al leen maar liefde voor het groen om ons heen. IVN-ers zijn altijd mensen met een missie ge weest: de mensen bewust maken van de schoon heid van de natuur en het milieu, met op de ach tergrond de veronderstelling dat ze er dan ook zorgvuldig mee zullen omgaan.' Volgens de nieuwe voorzitter Pieter Augustinus is het met een gemiddelde leeftijd van 59 jaar bij het IVN tijd voor verjonging. 'Je kunt nu in Soest nergens terecht voor bruiloften en partijen. Zelfs het carnaval moet hier nu in een tent worden gehouden. Doodzonde' Het plan om Bos en Duin nieuw leven in te blazen, zien Antonio van den Hengel en Vincent van der Wardt stuklopen op de hoge vraagprijs. Ten overvloede wijst ook de brandweer erop dat zelfs kleine brandjes binnen de kortste keren onbeheersbaar uit de hand kun nen lopen.' Vanwege de aanhoudende extreme droogte roepen de lokale au toriteiten een algemeen verbod op open vuur af. 'We kenden elkaar al negen jaar, maar toen ik 20 was, sloeg de vonk ineens over.' Gerda Weimar en Piet van Dijk (bekend van drogisterij De Pil) behoren tot het gilde van echtparen die in 2003 het 60-jarig huwe lijksfeest vieren. 'Ik stond te trillen als een espenblaadje. Maar ik dacht: perfect. Mijn vader die aan de boom stond, sprong een gat in de lucht. Ik was natuurlijk nog hartstikke jong.' Drievoudig koning Harry van der Zouwen neemt een voorschot op de feesten van het Groot Gaesbeeker Gilde dat even later John van Kempen als eerste Soesterbergse koning krijgt. 'Met zo'n accommodatie kun je als elftal maar één ding terugdoen: zo snel mogelijk op een hoger niveau komen.' Na twee degradaties kijkt elftalleider Johan Staal van S.O. Soest reikhalzend uit naar de opening van het seizoen én die van het nieuwe clubhuis op de Bosstraat-Oost. 'Ik speelde vroeger bij SEC en kwam laat thuis. De vrouwen be grepen dat niet. Natuurlijk drinken we nu een biertje na afloop, maar dat komt uit de koeltas van onze caravan die elke zaterdag aanwezig is. Daarna keren we bijtijds naar huis terug.' Hobbyvoetballer John Rademaker (58) is al 33 jaar met De Eng- trappers wekelijks te vinden op het evenemententerrein. SEPTEMBER 'We zijn tot op de bodem gegaan, soms met de koppen tegen el kaar. We wilden persé geen conflict, maar tot een oplossing ko men en dat is gelukt.' Dat Meander Meander Centrum iets minder diep snijdt in de po likliniek en het ziekenhuis in Baarn is volgens ingewijden deels aan burgemeester Koos Janssen te danken. 'We maken er geen plechtstatig jubileum van. De nadruk komt te liggen op de klanten, van wie sommigen al jarenlang vaste bezoe ker zijn.' Thea Prinsen van Spullenhulp valt terug op het oude voor de vie ring van het dertigjarig bestaan van het kringloopcentrum aan de Schans. DECEMBER 'Deze inbraak is van te valt niks tegen te doen, we maken.' Directeur 't Hoen wiens doelwit is van, je zou bijna Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'In de zomer is in het weiland een 17 vormd, zodat ze al een sociale eenroj^ffl OS ze met z'n allen in een grote potstal k Tom Bakker van De Paardenkamp is T terrein waar het tweede complex van DJ hoeve) wordt gerealiseerd. «2 iat, met voldoende ruimte ste levensfase. De ervaring sbt. Het verblijf duurt voor 'en paar weken.' i voor een hospice die bin- 'Je hebt van die mensen, die begrijpen alles van Bach. Nou, ik begrijp nog helemaal niks van die man, en ik heb toch zeker al zo'n veertig keer de Johannes Passion gedaan.' Müsicus Maarten Kooij treedt weer eens in zijn woonplaats op, voor de opening van een speciale concertreeks in de Heilige Fa- miliekerk. ït wel vreemd dat ik een terugkwam van het bood- Jat ik het wist lag ik in het er van een paar kleine kin- land anders net zo handelt ?eurt.' [I heeft de driejarige Karei ijver gevist, waarin de peu- s, zullen wij passagiers al- eel op het schip zijn. Een ietsboot bij haar eerste stop lodem. dg te zijn. Ik heb in zoverre a. Het is niet zo dat ik pro- :un je dit werk niet doen.' pt na 31 jaar voor het laatst oer. ïrfecte tentoonstelling mo nd van dit jaar. Vijfentwin- m Ali van den Berg dit vi- n in de Beeldentuin aan de missie'. het gaat om de laatste dui- eb ik aansluiting bij de in- iaal kampioen- 'Slachtoffers kunnen afhaken als ze een antwoordapparaat horen. Nu krijgen ze sneller informatie zonder zichzelf kenbaar te ma ken.' Directeur Ad Laney legt het voordeel uit van het nieuwe service punt van Slachtofferhulp aan de Kerkstraat. 'De helft sport al en de andere helft is gewoon te lui. Misschien dat 2 procent van de jongeren die niets doen, hierdoor weer gaat sporten.' Karin, een van de ruim 800 deelnemers aan de sportdag die de gemeente in het kader van WhoZnext houdt aan de Bosstraat. 'Zelfs ik ben bereid te bezuinigen, maar 30.000 euro is niet mo gelijk zonder ingrijpende gevolgen. Het college bezuinigt niet, maar creëert een nieuw probleem.' Directeur De Keizer kraakt harde noten als hij hoort dat de Mu ziekschool een van de instellingen is, die de broeksriem strakker moet aantrekken. 'Eigenlijk ben ik allang blij dat dit niet gebeurd is toen ik twintig was. Nu telt mijn herstel. Het gaat erom dat ik weer met mijn dochter tegen een shut tle kan slaan.' De 38-jarige Arjan Roest heeft net gehoord dat hij vanwege een kapotte knie moet stoppen met de actieve handbalsport. 'De bestaande instellingen, zoals de bibliotheek, hebben geen idee van wat er onder jongeren leeft. Zij willen geen films als in Ar- tishock. Daar draait American Pie 3 niet.' Naomi den Besten Iaat van zich horen tijdens het J chaotisch verlopen Cultuurdebat. De samenwerkende parochies van Soest, Soesterberg, Baarn en Eem- nes krijgen er in één klap drie pas tores bij. In de Baarnse kerk Maria Koningen worden Jan Beekman, Huguette Jurriaanse-Huyge en Rini Bouwman tijdens een viering in juni geïnstalleerd. Pastor Beek man versterkt het Soester team dat eerder afscheid heeft genomen van onder anderen José Kodden en Gerard van de Schepop. Op de foto v.n.l.r. deken Frans Zwarts en de pastores Bouwman, Jurriaanse, Beekman en Frans Overbeek. La ter in hef jaar voegt pastor Bart Tieman zich bij het parochieteam. In de wachtkamer van de polikli niek van Meander Medisch Cen trum. Nu het nog kan. De zieken huisdirectie kondigt bezuinigings operaties aan, tot woede van alles en iedereen. De kwestie dringt door tot de Tweede Kamer en de directie komt op het spreekuur van minister Hoogervorst. Uitein delijk gaat toch het mes erin, zij het ietsjes minder diep dan aan vankelijk gepland. De polikliniek aan het Dalplein zal binnen twee jaar worden omgeturnd tot een medisch centrum worden, waarin huisartsen en diverse (zorg)instanties onder regie van Meander kunnen samenwerken. De spreekuren van het ziekenhuis zullen gefaseerd worden verplaatst naar Baarn. Die locatie behoudt poliklinisch alle specialismen, maar gaat voortaan in het week einde wel dicht. Foto: Herman van Dam De nieuwste nieuwbouwwijk is de Boerenstreek, waar inmiddels honderden woningen zijn betrok ken, maar waar bouwvakkers ook nog driftig aan het werk zijn met het optrekken van nog meer hui zen. De gemeente vindt het de hoogste tijd voor een groot buurt feest en trekt in augustus allerlei registers open. Honderden bewo ners vergapen zich aan tekenin gen, maquettes, foto's en kaarten die een beeld geven van hoe het 'Buurtpark Zonder Naam' er zal komen uit te zien. Dit park komt te liggen langs de Dorsvlegel, waar van de bewoners allerminst blij zijn met de grote, stalen brug die gepland is. In het park komen sport- en speelveldjes, banken, een skateroute, fiets- en wandelpa den, een boomgaard, een bloe menweide, pleintjes en een uit- laatterrein voor honden. In no vember planten enkele bewoners en wethouder Harry Witte de eer ste boom. Foto: Soester Courant Ruim een half jaar voor de ope ning brengt het Breed Educatief Centrum aan de Smitsweg veel mensen op de been. De openbare basisschool, de Stichting Kinder centra Soest, Mickey's Kinderdag verblijven en Stichting Balans pre senteren zich als toekomstige ge bruikers aan de belangstellenden. Jong en oud kunnen vanaf voor jaar 2004 terecht in De Plantage, zoals het multifunctioneel cen trum zal gaan heten. Op de valreep van 2003 besluit de raad dat de Smitsweg ter hoogte van het BEC zal worden afgesloten voor ver keer. Foto: Herman van Dam Misschien wel hét sportmoment van 2003. Elske van Diepen laat vroeg op de avond van de zevende mei haar tranen de vrije loop in sportzaal De Bunt. Een jaar lang zetten de dames van Stam/SoVoCo alles en ie dereen aan de kant. Een straatlengte voorsprong nemen ze op de ande re volleybalteams en voor het eerst slepen ze de titel van de eerste divi sie binnen. Nog even en een sportploeg uit Soest zal op het hoogste ni veau uitkomen. Een unicum. Maar in de allerbelangrijkste (promotie)wedstrijd van het seizoen klapt de onaantastbaar geachte ploeg volledig dicht. In plaats van Stam/SoVoCo mag Vrevok naar de eredivisie. Inmiddels staat Stam/SoVoCo weer 'stijf' bqvenaan. Voor de derde keer in vijf jaar flikt WZ'49 het om de eerste klasse za terdag te bereiken, ditmaal via een lange weg die nacompetitie heet. Een vreugdedans wordt uitgevoerd op sportpark Zonnegloren aan de Eem- weg. In schril contrast daarmee staat de tweede achtereenvolgende de gradatie van S.O. Soest, naar de tweede klasse zondag. De opening van het hypermoderne clubhuis op de Bosstraat-Oost, in september, heelt de wonden van de blauwwitten. Bij de individuele sporten worden een of meer nationale (jeugd)titels gewonnen door o.a. Ilse en Tim Vaessen, (badminton), Donald Pondman (judo), Michael Riesmeijer (kleiduiven- schieten) en Timon Sloos (turnen). Fotp's: Foto Bell -t zo leeft. Heel verschil int merken dat er overis op de grote stroom yan -eds dingen die niet >or rood licht met alle ge- gen een discussie voeren, e politie Eemland-noord ame verdedigend sterker iar het was vooral de wis- Ded was. Het hele seizoen laart het kampioenschap et maar even zoals het is.' •eiste verlies én de degra- :n ik vooral een dubbelaar dat ik ook de single goed ;rheen voor de dubbel en badmintonkampioen Ilse ind van de EK voor jeugd et meer onder te parkeren omdat er dode takken lig- zijn op.' kan na ruim twintig jaar sterbergsestraat eindelijk 'We doen het heus niet alleen voor de mens in nood, ons zelf ook goed om onze horizon te verbreden en ervaring op te doen. Het leven bestaat uit meer dan deren opvoeden en werken.' Ernst-Jan en Christien Harmsen gaan in Tanzania droom vervullen door er als vrijwilligers aan de slag te 'Elke maandag komen we met z'n drieën bij elkaar en ten we uit alle registers die we hebben: de politiek, het leven, de actualiteit. Ik werk de tekeningen uit en die vinden weg naar de kranten en tijdschriften.' Tekenaar Jean-Marc van Tol van 'Fokke&Sukke' die met Bastiaan Geleijnse en John Reid de Stripschapprijs heeft gewonnen. 'We hadden nog een mooier plan, maar dat bleek financieel niet haalbaar. Er is een oplossing en met deze verkleinde versie zijn we ook content.' Directeur Rien Flinterman van De Werveling die eindelijk meer ruimte krijgt voor haar 300 leerlingen. 'Als ik de machtigste op aarde zou zijn, dan zou ik ervoor zorgen dat er geen oorlog meer was en alle kinderen naar school kunnen.' De 22-jarige Ansela Gowrising is gekozen tot miss Hindustani van Nederland. 'Het is een onbetaalde baan en betekent veel avond- en weekendwerk. Daarin heb ik nog ruim te.' Wethouder Bart Krol is gekozen tot voorzitter van het provinciaal bestuur van het CDA. 'Ik heb geprobeerd bij de gemeente geld los te peuteren, maar ik had geen schijn van kans. Mocht ik niet meer kunnen helpen, dan is mijn band met Kozle vriendschappelijk en zal ik er nog vaak naar toe gaan. Er is nog veel te doen.' Hans Fransen is in de voormalige jumelagestad in Polen onder scheiden vanwege zijn verdienste en toewijding aan het onderwijs aldaar. 'Mijn routiniers maakten de meest kinderlijke fouten die door de tegenstander werden afgestraft. Het leek wel pakjesavond.' Jan Bos over het verjongde Hees dat het moeilijk heeft en met 1- 7 van Lopik verliest. 'Wat de fractie heeft gedaan, is gewoon idioot. Het bestuur heeft destijds de lijst ingediend, niet de fractie, en je kunt die andere kandidaten niet zomaar terzijde schuiven. Ik weet zeker dat en kelen zich hierdoor geschoffeerd voelen.' Een anoniem lid van de PvdA dat al maanden steggelt over de opvolging van het vertrokken raadslid Eric Bervoets. 'Ik zit nu zes jaar in een rolstoel, David Hall tien jaar, en is daar door meer getraind. Zeker op topniveau merk je dan het verschil. Maar om me heen hoor ik dat ik de meer complete tennisser ben.' Robin Ammerlaan heeft zijn net veertigste toernooizege geboekt in het internationale Wheelchair Circuit. 'Alleen hun letterbak is in de war. De meeste afasiepatiënten heb ben enkel moeite met het vinden van de juiste woorden en de uit spraak daarvan.' Vrijwilliger Pierre Joosten voert het woord tijdens de afasiesoos die 12,5 jaar bestaat en gekenmerkt wordt door gezelligheid. 'Wij hebben tot nu toe optimaal gepresteerd. In het nieuwe jaar willen we direct veilig zijn. In januari moeten we die slag maken, als dat dan nog nodig is.' Voor Paul van den Deijssel is een droom uitgekomen, nu Smeeing/BDC zich tegen alle verwachtingen in zeer sterk manifes teert in de eerste divisie. 'Ik heb het verzinnen van Simon Carmiggelt geleerd. Ik had het voorrecht om de man vaak te ontmoeten. Hij kon van twee inge zonden verhaaltjes, een grap uit de kroeg en iets wat hij zelf had meegemaakt, een stuk schrijven alsof het hem gisteren zelf gebeurd was.' Koos Postema kort voor de presentatie van zijn columnbundel 'Voor eeuwig 25'. 'De gevestigde orde was in de beginjaren denigre rend en dat heeft in hoge mate de relatie bepaald en een zware hypotheek gelegd op de samenwer king. Als ik nu kijk naar onze resultaten, ben ik tevreden. Het belangrijkste is dat er geen rond weg wordt aangelegd.' Fractievoorzitter Hans van Wuijckhuijse van GGS heeft zojuist zijn vertrek uit de gemeente raad aangekondigd. Als je niet uitkijkt, slaat de vergrijzing toe. Bovendien, als je met kinderen optreedt, heeft dat meer impact. De achterliggende ge dachte is dat hun ouders het ook leuk gaan vinden.' Voorzitter Toon van Doorn legt de verjongingskuur van de Soes ter Boerendansgroep uit. 'Moet je nog ver? Spring maar achterop, ik breng je wel.' Willem Rietveld weet nog precies hoe hij in 1936 zijn Truus voor zich won. Ze zijn nu 65 jaar getrouwd. 'We kunnen het allemaal redelijk goed bijhouden, maar op een stormloop zitten we niet te wachten. Dan moeten er vrijwilligers bijkomen.' Cees de Vries heeft er met de 14 andere mensen van de tienjarige Klusjesdienst van de SWOS weer honderden klussen op zitten. 'We rekenen een kwartier per transport. De bus zit daardoor nooit vol, maar is wel steeds onderweg.' Penningmeester Theo van den Berg van de Seniorenbus, waarin de tweehonderdduizendste passagier is vervoerd. 'Ik heb wel eens gedacht iets anders te doen, maar het is nooit wat geworden. Ik heb wel al tijd iets met mensen willen doen. Ik werkte lie ver een hele dag op de bieb dan een uur in het huishouden.' De stem en het gezicht van de bibliotheek, Juul van de Poll, slaat na veertig jaar het boek dicht. 'Het is een forse verandering. Maar het is niet zo dat we de [schaarste van woningen hiermee oplossen. We kunnen niet zomaar ^duizend huurwoningen gaan bouwen.' i Wethouder Bart Krol sluist het nieuwe verdeelsysteem voor vrije huurwoningen (loting) door de raad. I 'De vliegbasis is van groot maatschappelijk en economisch belang voor Soest en Zeist, en eigenlijk voor de hele regio.' Burgemeester Koos Janssen noemt het kabinetsbesluit om de mi litaire vliegbasis te sluiten 'zeer onwenselijk.' 'We begrijpen dat niet alle problemen binnen korte termijn kun nen worden opgelost, maar we hopen veel medewerking te krij gen van medebewoners om onze wijk weer leefbaarder te maken.' Ria van Egdom roept buurtgenoten op om zich aan te sluiten bij I het Platform Klaarwater i.o. 'Ik heb zelf nog behoorlijk wat karren boodschappen moeten ha len en bij de voetbalclub Hees hebben we twee barbecues geleend.' Marion Bloemendal van de Gustaaf Gelderhof liep het vuur uit de schenen voor een van de vele buurtbarbecues die in Soest worden gehouden. 'De huisartsen hebben gezegd: overweeg nog eens of bepaalde kleinere vakken toch mogelijk zijn. Als iets onhaalbaar is, zullen we het niet doen. Maar deze poging is geen wassen neus.' Woordvoerder Jeroen Hurkens houdt de deur van de polikliniek in Soest op een kier. 'Ja, ik heb ze allemaal meegemaakt, maar de meest aparte speler was toch wel Jannes van der Wal, die kon soms ontzettend zitten zeuren en mokken, voordat de wedstrijd begon.' kï 7 Evert Davelaar van DYSB heeft zijn koffers ge- ML ^Élg pakt voor het EK jeugddammen in Minsk, waar hij als scheidsrechter zal fungeren. 'U staat voor de keuze: willen wij in blijven ontvangen of is het na volgend jaar Als de gemeente de uitbreiding niet toestaat met Camping King's Home, waarschuwt raadsleden. 'Je hoort ook steeds vaker dat ouderen toch een ideale plek om elkaar te ontmoeten. Ik volgen.' Bewoonster A.M. Prent van Mariënburg gaat we internetcafé van het verzorgingshuis.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9