I 29 ^DogteïSm mm&ed RADIO lPRIKBORD] Enige Baarnse ploeg eerste op Koude Tenen Toernooi MEDISCHE DIENST Expositie van doopkleding in de Emmakerk De schoonste postduiven KERKDIENSTEN jINA 14 WOENSDAG 7 JANUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 'ANEERDE CHNITZEL De lopers van de week VOETBAL Dierenlief Dierenleed Vader Veldtoertocht bij Tempo Toer 'Burgerij Lezing over Augustinus VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 Vrijdag, zaterdag en zondag Tentoonstelling van De Vriendschap Inske den Duik, beroepsvrijwilliger Radio Soest Een kaartje naar Zet 'm op Soest Maarten Kooij Sombere romantiek Radio Soest? wil op ine (2) f.nr.: 500 gram Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer cn wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Cathelijn de Roon Jordi de Haan Freek Kooiman Dave Lookman Marco Valk Claire Meiier Suzanne en Wouter Taal Koen Wijgergangs Ruud en Hanneke Bosloper Joënne Garcia Sinds i 956 \l~ Nieuw Katoenlook, hoogpolige T jr.jjar. tapijttegels. 9 WiHiren van €jq 95 voor €7,25 cfickvanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 m2 tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4, Renswoude Altijd ±200.000 tapijttegels voorradig Nieuw v.a. €2,35 p.t. SOxSO cm Amivedï, 035-6015493 VERMIST Kater, kruizing pers, 'Pim', platte kop, zwart, kale plek op buik, vlooienband, Krommeweg. GEVONDEN Kater, ongec., wit, mager, Thor- beckestraat. Beagle, teef, 3 kleur, veel wit, li. re. Flank grote zwart platen, zwar te halsband, Peter van den Bre- merweg. Voor informatie: l.v.d.pol@hetnet.nl Het enige niet uit Soest afkom stige voetbalteam heeft zater dag het Koude Tenen Toernooi van VVZ'49 gewonnen. De Heikneuters wonnen in de fi nale met 2-1 van Soest 3 dat dus tweede werd, voor VVZ 4. Alle Soester clubs waren vertegen woordigd in de tien ploegen die meededen aan de achttiende edi tie van het toernooi dat destijds werd opgezet door Peter van Bar- neveld en Eric Tonnen en inmid dels wordt georganiseerd door Ruud Prior en Robert van Asch. 'Er is in die tijd nogal wat veran derd. Zo hebben we de zaalvoet- balregels ingevoerd en dat bete kent onder meer dat lichamelijk contact niet meer is toegestaan. Dit om blessures te voorkomen. Van de beenbreuk van Robert Ha gen hebben we geleerd', aldus de organisatoren die over twee jaar het stokje willen overgeven aan een nieuw duo. 'Het is een gewild toernooi. Alle verenigingen doen er spontaan aan mee, ook de Eng- trappers.' Rivaliteit was zaterdag op de vel den van sportpark Zonnegloren niet te bespeuren, behalve dan de sportieve wil om te winnen. Van het besneeuwde veld trok niemand zich iets aan. Na de finale was er boerenkool met worst en de dag werd afgesloten met een feest avond in de kantine. De eindstand: 1. Heikneuters, 2. Soest 3, 3. WZ'49 4, 4. Vetera nen, 5. LTC, 6. Club van 11, 7. Hees en SEC, 9. Soest 10, 11. Engtrappers. Komende zondag gaan in de dien sten van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) twee Amersfoortse gastpredikanten voor. 's Morgens om tien uur begint de dienst die ds. A. Buursema zal leiden. In de dienst om 17:00 uur gaat ds. C. van den Berg voor. Deze dienst zal in het teken staan van het aanspre ken van God met 'Onze Vader'. Jezus Christus zelf - de échte Zoon van God - leerde zijn volge lingen God zo aan te spreken in het gebed. Want door de verzoe ning die Hij realiseerde tussen God en de mensen, zijn wij kinderen van God geworden. En zo'n he melse Vader betekent veel meer voor Zijn kinderen, dan een aard se vader ooit kan. De gemeente komt samen aan de Parallelweg 1. Belangstellenden zijn welkom. Info: SS 6025234. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 De tweede van vier veldtoertoch- ten van Tempo Toer wordt zater dag 10 januari gehouden. Het vrij willigerslegioen van de wielerver eniging heeft twee nieuwe parkoer sen uitgezet, over 30 en 45 kilome ter. Inschrijven en starten kan tus sen 9:00 en 10:00 uur in en bij het clubhuis aan de Industrieweg. Deelname kost 3 euro, voor leden van de NTFU en KNWU 2 euro. In het verdere verloop van het winterseizoen staat er op zaterdag 21 februari een recreatieve veld toertocht op het programma. Op zondag 7 maart wordt met de Jaap Coermantocht alweer het startsein gegeven voor het wegseizoen. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag Ds. Nico den Bok houdt dinsdag 13 januari een lezing over Augus tinus en zal daarbij ingaan op diens betekenis voor het denken in een postmodern klimaat. De Utrecht se voorganger begint zijn voor dracht om 14:30 uur in de NPB- kerk aan de Rembrandtlaan, waar van de ingang is te bereiken vanaf de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. Augustinus blijft boeien, binnen en buiten het kerkelijk erf. Al was het maar, omdat je zo heerlijk tegen hem kunt aanschoppen, vooral als het gaat om de waardering van de seksualiteit. Ook omdat hij her kenbaar is voor de moderne post- adolescent die het al heel lastig vindt om voor zijn dertigste of veertigste tot een 'commitment' voor het leven te komen. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 18 t/m 31 december 2003. GEBOREN: Jette Marit, dochter van J. van Buuren en Y.M. Willems. - Ing- mar Jochem, zoon van R.G.C. Dirven en E.N. Visser. - Selina Elyse, dochter van J. de Graaf en B.H.A. van Duinkerken. - Veerle Emma Cornelia, dochter van J.H.H. Zevering en H.J.C. van Buuren. - Jesper Quirijn, zoon van E.J. Verhoeff en Q.A.J.M. Lau- mans. - Madalena, dochter van I. Agusto Jaime. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Ronnie Roeten en Christel Moni que Akkermans. - Michel Con- stantijn Kars en Caroline van Alt huis. - Edwin Lokkers en Miran da Josephina Maria 't Lam. - El- bert Jan Mooij en Wypkje Houkje van Wieren. - Jorg Admiraal en Marielle Elvira de Kruijf. - Rober- tus Johannes Bernardus Willemans en Jolanda Nachtweh. VOLTREKKINGHUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG,: Dirk van Bloemendal en Yvonne Sylvia Dekking. - Gerardus Fran- ciscus Koteris en Sonja van Groe- nenstein. - Dirk den Broeder en Antoinette Folkertine Koenen. OVERLEDEN: Jan Jacob van der Vlis, e.v. J.J.M. van Roosmalen. - Janny Cathari- na van der Walt, e.v. H.H. van Velzen. - Margaretha Wiss, w.v. W. Broerze. - Johannes Hermanus Vos, w.v. J. Middagje. - Marinus Johannes van den Berg, e.v. R.C. Reijerse. - Auktje van der Vaart. - Hendrikus Johannes Westerla- ken, e.v. M.A. Hut. - Jeanette Helena Grootenboer, w.v. A.H. Knoppien. - Suze Albertine Jo- hanna Bor, w.v. S.K.H. Görög. - Dirk Waal, w.v. M. Steur. - Enno van der Schans, e.v. A.H. Velders. - Evert Jan van den Essenburg, e.v. J. ten Broeke. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Zaterdag 10 januari zondag 11 januari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 0900-3311233 Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.R.M. Verstraten, Albert Cuyplaan 98A, ©6037902. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Op 11 januari - de zondag met de naam 'Doop van de Heer' - worden na de kerkdienst in de Emmakerk de doopstenen van de kinderen die daar het afge lopen jaar zijn gedoopt meege geven aan de doopouders. Vanwege deze bijzondere zondag is er in het weekeinde een tentoon stelling van doopjurken, geboorte lepels en -bekers en andere voor werpen rondom geboorte en doop in de kerk te zien. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan rituelen, poëzie en gebruiken. In veel geval len gaat een doopjurk van familie naar familie. Er is o.a. een doop jurk te zien van het eind van de 19e eeuw, door drie generaties ge dragen. Achtergrondverhalen ma ken de unieke tentoonstelling heel bijzonder. Wie nog iets wil inbrengen voor deze expositie kan daarvoor van avond - woensdag 7 januari - tus sen 19:00 en 21:00 uur terecht in de Emmakerk, Regentesselaan/ Park Vredehof. De tentoonstelling zelf is open op vrijdag 9 januari (19:00-21:00 uur), zaterdag 10 ja nuari (12:00-16:30 uur) en zondag 11 januari (12:00-16:30 uur). De toegang is vrij; een bijdrage voor de onkosten wordt op prijs gesteld. Informatie: 6012531. Vier winnaars heeft de tentoonstelling van De Vriendschap opgeleverd. Uit de 198 ingezonden duiven kozen de keurmeesters er vier, die volgens hen de schoonste in hun categorie waren. Bij de oude doffers was het R. W. Grift die de eerste prijs kreeg en bij de jonge doffers won R. Reiling. Het nieuwe lid H. de Bree sleepte bij de oude duivinnen de eerste drie prij zen in de wacht, terwijl B. van Gordingen naar huis ging met de schoon ste jonge duivin. Zaterdag 10 januari Roonis-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Zondag 11 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistieviering; 'Toont Goed' Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Houben; communieviering; Cantate Domino Roonis-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (parochianen) Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg (PKN), Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Berends Oecumenische w ijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. J.W. van Estrik, Goedereede Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. G. van 't Spijker Capelle a/d IJssel; 15:00 ds. H. Korving, Leerdam Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A. Buursema, Amersfoort; 17:00 ds. C. v.d. Berg, Amers foort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok (woensdag 14 januari, 19:30 ds. W. Silfhout) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 dr. R.M. Nepveu, Naarden Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 E.B. van der Waal; 19:30 Karsten van Sloten; Time Out jeugd dienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens, Utrecht Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. G. Cazemier Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 GJ. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. M. v.d. Pol; avondmaal Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M. Sweere, avondmaal ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035)6014152 FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Ze werkt sinds drie jaar mee aan de programma's van Radio Soest. Pre senteert wekelijks een keer Soest Actueel, Lunchroom en Klassiek op zondagmiddag. Ze begon haar werk zame leven als medisch assistente maar mocht na verhuizing naar Cu- racao daar niet meer werken, dat moesten de autochtonen daar zelf doen, daar hadden ze geen immi granten voor nodig. En dus werd ze beroepsvrijwilliger. Sinds 1987 woont ze in Soest met man en kinders. Soest. Nou daar had ik dus helemaal niks mee, ondanks dat ik er woonde. Ik was helemaal op Baarn gericht. Door school en sport van de kinde ren. Radio Soest. Nou ja, ik werd een keer gevraagd voor Soest Actueel om te praten over Terres des Hom mes, daar werk ik als vrijwilliger voor en toen vroegen ze even later of ik misschien wat wilde doen voor Radio Soest. En je zei ja. Nee, ja, ik wist niks van Soest en heb toen eerst eens met wat mensen gepraat. Dat was leuk en toen ben zo'n beetje opgeleid door de medewerkers. Klassiek op zondag. Ja, Jacques vroeg me voor de tekst. Nou ik vond klassieke muziek wel leuk maar niet te lang. Door dat programma en de toelichtingen van Jacques ben ik het meer gaan waarderen, leuk hè? Soest Actueel. Eenmaal in de week. Dan ben ik al vroeg in de studio, en weet je, sinds ik dat doe ben ik me ook meer gaan concentreren op Soest. Ik vind het echt wel een leuke gemeente. Lees me goed in voor dat programma. Regelmatig kom ik de zelfde mensen tegen die heel veel weten over Soest zoals Hans Kruis wijk. Beroepsvrijwilliger? Ach, dat begon op Cura^ao. Ik mocht daar niet wer ken dat moesten ze zelf doen. Dan maar vrijwilligerswerk. Ja, nog steeds voor Terres des Hommes en Wings of Support, da's van de KLM voor kinderen in arme landen. En collecteren en dus Radio Soest. En luisteren hè! DONDERDAG 8 JANUARI VRIJDAG 9 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef vd. Hor st 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie: Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio Nieuws uit theater en mu seum. Presentatie: Lonneke Meijer 11.00 Even uitblazen Muziekprogramma, gepre senteerd door Loes Moraal 12.00 Van Heuvelrug tot uiter waard e Maandelijks programma met tips voor de wat oudere luisteraar. Samen stelling en presentatie: Frans van Dusschoten en Willem Sieverink. 13.00 Nederlandse hits Samenstelling en presenta tie: Thari Schröder. 14.00 Operetteland Gouden operettesteinmen Het blijft een genot om door de diverse operettes heen te dwalen, terwijl het fantastische stemgeluid klinkt van o.a. Marjon Lambriks, Henk Poort en Marco Bakker. Het viool spel van André Rieu raakt steeds meer de harten van wals- en operette-minnend luisterpubliek. Vandaag hoort u melodieën uit o.a- der Graf von Luxemburg, Grafin Mariza. Ralph Benatzky en Jobann Strauss. Presentatie: Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor 15.00 Soest actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17:00 De Soester en zijn muziek Een programma van Ad van Wijngaarden en Lon neke Meijer. 18.00 Radio M. tot vrijdag 08.00 uur ZATERDAG 10 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig. Pre sentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Reacties, opmerkingen, suggesties of verzoeken Postbus 3062,3760 DB Soest of een e-mail naar Radio@Soesf.nl op Radio Soest 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie: Kees Vroon 10.00 Goed geboekt Bij Goed Geboekt is de ja nuarimaand poëziemaand. Ad van Veen praat met de vaste panelleden Trees Ne- lissen en Bea Rigter over poëzie en over dichters. Er is uiteraard aandacht voor de poëziewedstrijd die de S.L.A.S. deze maand orga niseert met als thema: 'Het Heldendicht'. Ceciel Boude- wijn is studiogast. Zij geeft onder meer workshops over het lezen en schrijven van gedichten. Ook kijken we naar de laatste stand van za ken in de actie 'Het Zwerf- boek'. Waar zijn de zwerf- boeken na een maand alle maal terechtgekomen en hoe hebben de vinders/le zers ervan hierop gerea geerd? Er is muziek in de vorm van gezongen gedichten van o.a. Slauerhoff en natuurlijk krijgt u het allerlaatste nieuws over pas verschenen boeken te horen. Presenta tie: Ad van Veen, techniek Fredi Timmer. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren. Presentatie: Karen de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Een bekende Soester wordt aan de tand gevoeld door een Radio Soest-medewer- ker. 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het sportcafé Sportnieuws en achtergron den bij het sportnieuws voor u verzameld en gepresen teerd door Rob Dekker 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie: Rosamint Faas en Frans Kingma. 19.00 Blues uit Artishock Presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 8.00 uur Klassieke muziek op zondagmiddag Met de Nederlandse Cantorij Wij zijn weer te gast bij Maarten Kooij, die met zijn vocalisten en instrumentalisten van De Neder landse Cantorij een kerst-mis uit voerden: de Missa in Nativitate Domini Nosti Jesu Christi van Lo- yset Compere (1450-1518). De mis wordt gezongen in de 'oude trant' en de instrumenten waarop gespeeld wordt zijn nagebouwd. Dat zijn de tenorpommer, de bastrombone en het klokkenspel. De mis bestaat uit: Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, en Agnus Dei en de wisselende gezangen: Introïtus, Graduale, Alleluja, Offertorium en Communio. Maarten Kooij houdt de inleiding en onderbreekt waar dat nodig is. Maarten Kooij orga niseerde dit concert. De mis is het hoofdbestanddeel van de uitzen ding, aangevuld met kleinere wer ken van andere componisten. Ernest BI och Ernest Bloch werd te Genève in 1880 geboren en stierf in 1950. Hij was een Zwitsers componist, diri gent en wereldberoemd docent. Ernest Bloch was een meesterlijk componist voor alles wat snaren heeft. Hij begon zijn carrière in Europa als leraar cn docent. In 1916 ging naar Amerika en het succes bij zijn debuut met het Bos ton Symphony Orchestra (met 'Trois Poemes Juifs') deed hem besluiten het Amerikaanse staats burgerschap aan te vragen. Hij kreeg vele 'honoris-causa-profes- soraten' en was de professor van de 20e eeuw. Tot zijn leerlingen behoorden de componisten Roger Session, George Antheil en Ran- dall Thompson. Als Israëliet ver tolkte hij in de muziek de gejaagd heid van het Eeuwige Volk. De romantische muziek is somber en zwaar van opzet en vol ontroering kracht. Gaan wij luisteren naar het Concerto Grosso nr. 1 en 2. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 11 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h Gera Berends komt ons weer vertellen over de maandelijkse wandeling van het IVN. Dit keer wandelt het IVN op zondag 11 ja nuari a.s. op het Soester Hoogt, nabij Socstduinen. Een interessant gebied, om dat het verbonden is met de Utrechtse Heuvelrug. Hoogste punt op deze wan deling is 53 meter boven NAP. De wandeling gaat over historische grond, waarover heel wat te vertel len is. De geschiedenis gaat terug tot in de ijstijden. Wist u bijvoorbeeld, waar om het vliegveld Soester berg juist op deze plek is aangelegd? Presentatie: Ina Aangecnbrug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de burgemeester, presenta tie: Ivonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd Ger Zoetelief Vorige maand is Ger Zoe telief overleden. Als eerbe toon aan hem wordt een interview uitgezonden dat is opgenomen in maart 2000. Ger Zoeteliefdie tijdens de oorlog actief was in het verzet, vertelt o.a. over zijn aandeel in de overval op bet bevolkings register. De interviewer is Jan Visser. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van deze week, ver zameld en gepresenteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Maarten Kooij en zijn Ne derlandse Cantorij en Er nest Bloch en het Concerto Grosso. Samenstelling Jac ques van der Griendt, pre sentatie: Inske den Duik. Zie toelichting hiernaast. 16.00 Musica Aeterna Klassieke muziek. Presenta tie: Liesbeth Gankema 18.00 Kerkdienst vandaag de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap. 19.00 Religieuze muziek 20.00 Samen bijbel lezen Presentatie: Joke Almirante. 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur Gewoon goed! MAANDAG 12 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn muziek h De muzikale keuze van min of meer bekende Soester. Presentatie: Lonneke Meijer 11.00 Het Praattheater Goede voornemens De medewerkers van het Praattheater hebben als the ma gekozen 'Goede voorne mens' en 'Beste wensen'. Wat zijn voornemens en hoe denk je ze te bereiken. Wat als de voornemens misluk ken? 12.00 Lunchroom Middag Magazine gepresen teerd door Ruud van Zome ren. 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, gepre senteerd door Loes Moraal. 14.00 Brassbandtime In deze uitzending aandacht voor de instrumenten die een belangrijke muzikale rol vervullen in de brassband zoals de euphonium of tuba, de es cornet, de flügelhorn, de es bas, de trombone cn het slagwerk. U hoort Brass bands uit de USA en Enge land met bekende en min der bekende composities. Presentatie: en samenstel ling: Kees Vroon, techniek: Jaap Bijl. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine met uitsla gen, reportages en inter views over de sport van het afgelopen weekeinde. Pre sentatie: Rob Dekker. Muziekprogramma 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 13 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Dirk Jan Arnold 10.00 Luisterrijk verleden De platenkeus van Piet Ekel Maar bij iedere plaat hoort een verhaal. U hoort o.a. De Voetbalmatch van Louis Davids met daarbij het verhaal over "Penalty Ekel". Wat heeft Mannenkoor Apollo met een bezoek aan de opera in Verona te maken. Wat deed Piet Ekel bij de Bietenbouwers. Presentatie Thari Schröder. 11.00 Senioren vragen Een programma met ver zoeken vanuit verzorgings tehuizen, samenstelling en presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie: Dirk Jan Arnold 13.00 Van Heuvelrug tot uiter waard e Nieuws voor u verzameld door Frans van Dusscho ten en Willem Sieverink. 14.00 Operetteland h Gouden operettestemmen Vandaag hoort u Marjon Lambriks, Henk Poort, Marco Bakker en de viool van André Rieu met melo dieën uit o.a. der Graf von Luxemburg, Grafin Mari za. Composities van Franz Léhar, Ralph Benatzky en Johann Strauss. Presenta tie: Paul Sparnaaij, tech niek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Goed geboekt h Zie ook vrijdag: Presenta tie: Ad van Veen 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres. Joke Almirante 18.30 Weg met hobbels, pres. Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, kinderpro gramma. 19.30 Het Kom pas, jongerenprogramma. 20.00 Het Boek, het bin nenste buiten, pres. Her man Spoor 20.30 Bijbel verzen van Johan van Maarlant, pres. Herman Spoor 21.00 Zingerder- wijs, pres. Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres. Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 14 JANUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu De werkgroep Behoud de Zuidereng is een onafhan kelijke groep van Soester inwoners. Wat hen ver bindt is dat zij zich inzet ten voor behoud van het beeld en het karakter van wat er nog over is van de Soester Eng. Hiske Korsmit informeert ons verder over hun toekomst visie voor de Zuidereng. Presentatie: Ina Aangeen- brug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge voel van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijk huis 12.00 Lunchroom Middag Magazine. Presen tatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en cabaret Samenstelling Ad van Wijngaarden. 14.00 Soest 55+ h Nieuws en actualiteiten voor senioren, presentatie: Karen de Lange. 15.00 Soest actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de regio Nieuws en achtergronden uit het theater en museum. Presentatie: Lonneke Me ijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 15