D n bso A En dit zijn de knallers van deze week: 5.- 2.- Soest zet 975e jaar geestdriftig in HEID SPOED Soester J.W. Veldhuizen 100 NIJHOf 30% tot 8o% korting Drukke jaarwisseling voor brandweer met 22 uitrukken VERKOOPPLANNEN? Grond op de Eng moet als akker worden gebruikt tot en met zaterdag 10 januari Van Breukelen Vast-goed Assurantiën UW WONING VERKOPEN? Bananen Sunil wasmiddel Brandbier Kiprollade Boterhamworst Croma Unox soepen Kuikenbout 9 DEZE WEEK Conny Vink krijgt volle raadzaal aan het zingen SOESTER KALENDER Ruim drie keer te veel alcohol In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Rechter stelt gemeente in gelijk BEZORGERS Het Soest-gevoel REGIOMAKELAARS flW NEFKENS SOEST y/ie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (03S) 601 23 64 Burgemeester Janssen en zijn vrouw zijn op nieuwjaarsdag de felicitaties gaan aanbieden aan de heer J.W. Veldhuizen, wo nende aan het Roggeveld, die precies op de nieuwjaarsdag de leeftijd van 100 jaar heeft be reikt. De geboren Soester heeft een bewogen leven achter de rug. Jan Willem Veldhuizen werd gebo ren aan de Wieksloterweg, vlak bij de Biltseweg, waaraan hij een flink deel van zijn werkzame leven heeft besteed. Hij heeft de weg destijds helpen aanleggen. Later was hij jarenlang chauffeur bij een bedrijf in Maartensdijk. In de oorlogsjaren werkte hij op het vliegveld. Daar na trad hij in dienst bij het destijds bekende lompen- en sloopbedrijf Metuskat aan de Dorresteinweg. Ook na zijn pensionering (op zijn 65e) werkte hij nog af en toe. Jan Willem Veldhuizen trouwde met Sjoukje Bijlsma, die tien jaar geleden is overleden. Ze woonden o.a. aan de Vaarderhoogtweg en de Schaepmanstraat (twee keer zelfs). Tweeëntwintig jaar geleden streken ze naar aan het Roggeveld en daar woont de 100-jarige nog steeds zelfstandig. Hij werd vader van vijf kinderen, drie dochters en twee zoons, van wie er inmiddels een is overleden. Er zijn zes klein kinderen en intussen vijf achter kleinkinderen. Ook heeft hij nog een jongere broer (86) en een zus- :ter (84); hij was de op één na oudste van een gezin van elf kin deren. Hobby's had hij ook. In zijn jonge jaren zat hij op een zangkoor in Lage Vuursche en in Soest was hij een toegewijd toneelspeler bij 'Ons Genoegen', dat o.a. voorstellingen gaf in hotel Eemland en café Bos en Duin. Jarenlang was hij ook een trouwe supporter van SEC, tot hij daar een keer ten val kwam. Hij is er daarna, volgens een van de kin deren, nooit meer geweest. Ook verschalkte hij wel eens een ko nijntje in de bossen, o.a. met strik ken langs de Biltseweg, en hij vis te graag op snoek en paling in het Veen, toen dat nog kon. Als het vroor was Veldhuizen een beken de verschijning op het Pluismeer- tje, waar hij de 'ijsbaan' onder hield. Dan bracht hij soms een ka- Foto: Foto Bell cheltje mee om met warm water de scheuren in het ijs dicht te smelten. Zijn gezondheid wordt langzamer hand minder; hij is behoorlijk hardhorend en krijgt alle' dagen thuishulp. Met de rollator kan hij overigens nog redelijk uit de voe ten. Geestelijk is hij nog heel goed bij de pinken, maar hij gaat meest al vroeg naar bed. Hij houdt van pruimtabak en op z'n tijd gaat ook een borreltje er nog altijd goed in... fcoofc- en lafcfcaCtuur kado en design Van Weedestraat 48 - Soest op een groot aantal geselecteerde artikelen' bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Autobedrijf A. van der Lee Exclusief-Dealer voor Soest, B Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Met niet minder dan 22 uit rukken kan de Brandweer Soest terugkijken op een re delijk drukke jaarwisseling. Het waren vooral container brandjes en vreugdevuren waarvoor de brandweer de kazerne aan de Lange Brinkweg moest verlaten. Bijzondere handelingen hoefden niet te worden ver richt. Op oudejaarsdag spoedden de vuurbestrijders zich eerst naar Park Vredehof, maar daar bleek niets aan de hand te zijn. Ver volgens moesten de spuitgasten wel regelmatig in actie komen voor brandjes op onder meer het Van de Veldenplantsoen, de Groen van Prinstererstraat en de Klarinet. Bij het zwembad aan de Dalweg werd het vuur in een heg geblust. Rond vijf uur 's morgens op nieuwjaarsdag rukte de brand weer uit naar het gebied achter het genieentehuis, waar een auto in de brand stond. Het be trof een oude wagen. Later op de ochtend vatten ook twee au to's op de Waldeck Pyrmont- laan vlam. Rond een uur of negen ging het automatisch brandalarm van verpleeghuis Daelhoven af. Ter plekke bleek er sprake te zijn van loos alarm. De verse brood jes die er gebakken werden, hadden voor iets teveel rook gezorgd, waardoor de rookmel ders waren geactiveerd. De laatste uitruk rond de jaar wisseling was 's middags om twee uur. Op de Weegbree straat bluste de brandweer de zoveelste containerbrand en toen ze daar klaar was, kon ze meteen doorrijden naar de Smitsweg waar de inhoud van nog eens twee containers aan het branden was. BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 gratis waardebepaling UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl WOENSDAG 7 JANUARI 2004 82e JAARGANG NO. 21 SOESTE COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars 2 pakken vers van 't mes 200 gram 1 9 5 pakjes V 3 blikken m a 800 ml 90 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Actueel WD: 'Burgerparticipatie is een grote desillusie'. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 8 januari 20:00 Overleg project Van Weedestraat, kantine gemeen- tehuis, Raadhuisplein 1. Vrijdag 9 januari 14:00 Bingo 55+, De Klarinet, Klarinet 39, 3,00. 16:00 Uitreiking Gouden Oliebol en nieuwjaarsreceptie GroenLinks, Gildehuis, Steen- hoffstraat 46. 19:00 Nieuwjaarsreceptie Soester Zakenkring, De Soes ter Duinen, Soesterbergse- straat 188. 20:00 Nieuwjaarsconcert PVO en Gooise Operette, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2, 3,50. Zaterdag 10 januari 12:00 Expositie doopkleding, Emmakerk, Regentesselaan 2. 20:15 Concert Irene Maessen en Eleonore Pameijer, Cena- kel, Amersfoortsestraat 18, Soesterberg, 13,00/15,00. 21:00 Jazzconcert Ron van Bavel-trio, Artishock, Steen- hoffstraat 46, 7,00. Zondag 11 januari 12:00 Expositie doopkleding, Emmakerk, Regentesselaan 2. 14:00 IVN-wandeling Soester Hoogt, rest. 't Hoogt, Van Weerden Poelmanweg. 16:00 Nieuwjaarsreceptie t.v. Soest Zuid, Bosstraat 57A. Maandag 12 januari 19:30 Raadscommissie Be stuur Middelen, gemeente huis, Raadhuisplein 1. 20:00 Medium bij Paso, De Vriendschap, Mezenhof/ Nachtegaalweg 8A, 2,00/4,50. 20:30 Film 'Piedras', Artis hock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 13 januari 14:30 Lezing over Augustinus, NPB-kerk, Rembrandtlaan 20. Woensdag 14 januari 14:00 Opera (6+): 'De bloed stollende moord op de ko ning', Theater Brede Biblio theek, Willaertstraat 49, 4,50. 19:30 Raadscommissie Sport- Onderwijs-Welzijn, gemeente huis, Raadhuisplein 1. Een 23-jarige vrouw uit Soest heeft zondagmorgen vroeg haar rijbewijs moeten afgeven aan de politie. Overmatig alcoholgebruik lag daaraan ten grondslag. Hoewel ze ruim drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol in haar bloed had, was ze toch achter het stuur gekropen en gaan autorijden. Op de Van Weedestraat werd ze iets na half ze aangehouden. Na de blaastest ter plaatse moest ze mee naar het bureau, waar zes de ademanalyse onderging. De vrouw kreeg een proces-verbaal mee en zal zich waarschijnlijk voor de rechter moeten verantwoorden. BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 ten worden: Hans Buijs, Jan Loog- man, Jenny van der Zouw, Danië- 11e Bogers, Bernadette van der Vaart, Ger Huttinga en gemeente secretaris Loes Bakker brachten onder de titel 'Ook dat niet' - geïnspireerd op een bekend KRO- programma - een enthousiast pro gramma van liedjes en sketches, waarin diverse gemeentelijke on derwerpen op vlotte en humoris tische wijze werden 'afgehandeld', waarbij uiteraard ook 'namen ge noemd werden'. Zo passeerden o.a. de begrotingsdiscussie ('moties hier, moties daar'), de bestuurlijke vernieuwing, de Opvoedwinkel, Jeltsin op Soesterberg, de honden poep, de zetelproblemen bij de PvdA, de oranje fonteinen, de mislukte eerste aankomst van de fietsboot, de cultuurdiscussie, de rondweg, het overvloedige ge meentelijke voorlichtingsdrukwerk en de komende historische optocht - 'elke 25 jaar hetzelfde idee' - de revue. Verrassing Het ging er allemaal in als koek. De spelers hadden er zichtbaar plezier in. Er werd veel gelachen en geapplaudisseerd en volgens velen was het beslist het beste ca baret dat in jaren tijdens een nieuwjaarsreceptie was vertoond. De verrassing van de avond moest echter nog komen: een onaange kondigd optreden van zangeres Conny Vink, die op de wijs van het al vaker mishandelde klarinetcon cert van Mozart een lied van Dick De raadzaal was afgelopen vrij dag afgeladen. Veel bezoekers moesten blijven staan of op de grond een plekje zien te vinden. Foto: Foto Bell Koblens - 'Het Soest-gevoel' - ten beste gaf (zie het kader). Conny Vink wist zelfs het College van B. en W. tot meezingen uit te dagen (dat klonk niet al te best) en al gauw deinde de hele raadzaal geestdriftig mee met de op rijm gezette uitnodiging tot een lokale wandeling. Na afloop was er een ovatie voor alle medewerkers, waarna er in de hal van het ge meentehuis nog een uurtje kon worden nagebabbeld met een hap je en een sapje. Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl gyj Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! {KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie Vijf Soesters die hun grond op de Zuidelijke Eng gebruikten voor hun paarden of als gras land, moeten van de rechter die grond voor akkerbouw gaan gebruiken. Vorige week dins dag werden ze allemaal door de bestuursrechter in Utrecht in het ongelijk gesteld in een zaak die ze hadden aangespannen tegen de gemeente Soest. De gemeente handhaaft het be stemmingsplan in de Zuidelijke Eng streng. In dat bestemmings plan uit 1992 is vastgelegd dat de gronden in de Zuidelijke Eng al leen gebruikt mogen worden voor akkerbouw. Alleen voor gronden die in 1992 anders werden ge bruikt, geldt het overgangsrecht. Maar dan moet datzelfde gebruik worden voortgezet. De vijf Soesters werden door de "gemeente aangeschreven hun grond anders te gaan gebruiken op straffe van een dwangsom. De Soesters maakten bezwaar en stap ten naar de rechter. Vier van hen beriepen zich ook op dat over-, gangsrecht. Maar de gemeente Soest wist tijdens de behandeling van de zaak met oude luchtfoto's al aannemelijk te maken dat die gronden tien jaar geleden voor ak kerbouw werden gebruikt. De vijfde Soester beriep zich op rechtsongelijkheid, omdat zijn ba ren wel een gazon en een weiland mogen hebben, maar ook hij kreeg zijn zin niet van de rechter. De gemeente Soest heeft het nieuwe jaar ingezet met een opvallend druk bezochte (en gezellige) nieuwjaarsbijeen komst in het raadhuis. Enkele honderden inwoners waren ge tuige van een smakelijke caba retvoorstelling, waarin - zoals de traditie wil het reilen en zeilen van Soest (en zijn be stuurders) op milde wijze op de hak werd genomen. Het was op 2 januari een volle bak in het gemeentehuis, misschien zelfs iets drukker dan in de voor afgaande jaren. Na de gebruikelij ke 'wensenwisseling' tussen de le den van het College van B. en W. en het gewone volk, ook onderling uiteraard, hield burgemeester Koos Janssen een korte toespraak, waar in hij alvast vooruitkeek naar de viering van het 975-jarig bestaan van Soest, wat betekende dat hij eerst met zevenmijlslaarzen de ge schiedenis nog eens indook en een boekje open deed over de Soester historie - compleet met veldsla gen, plunderingen, pestepidemie ën, hongersnoden, muizenplagen, mislukte oogsten, overstromingen en andere vormen van rampspoed. Soest bleef daarin overeind en groeide uit tot een gemeenschap met een eigen identiteit, het 'Soest-gevoel', volgens Janssen. Inspirerend Janssen kreeg de lachers op zijn hand door te refereren aan zijn eer ste voorganger: Gerrit Steyn van Hensbroek, die zo'n tweehonderd jaar geleden 36 jaar burgemeester van Soest is geweest. 'Een inspire rende tijdsduur', aldus de burger vader. Rond 1900 had Soest 40 kruideniers, 30 kroegen en ruim 40 sigarenwinkeliers. 'Tijden ver anderen.' Janssen wekte zijn ge hoor op om actief mee te doen aan de komende festiviteiten, waaron der een cultuurfestival, boeren bruiloft, korenfestival, een rechts zitting en nog veel meer. 'Soest 975 jaar - die geschiedenis met elkaar delen geeft binding en be trokkenheid met elkaar, met de identiteit van Soest en Soesterberg. En zo dragen we dan weer bij aan het heden en de toekomst van onze gemeente.' Hoofdschotel van de bijeenkomst was het cabaret, ook dit jaar ver zorgd door een aantal ambtenaren die zeker bij name genoemd moe- 0e Soester Courand zoekt met spoed Heb ie op woensdag tijd om een wijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. (gezongen tij leas de n ieuwj aarsbijeenkomst) Mijn hart en ziel heb ik verpand aan het Stichtse heuvelland. Maar liefde die nooit roest is het gevoel voor mijn Soest. Vanaf Soestdijk tot Soesterberg zit dit dorp mij in het merg. Loop ik erdoorheen, voel ik mij een met mijn Soest. Dus komt eens uit je stoel. Krijg ook dat Soest-gevoel. Ga met ons mee en wandel mee door Soest en de Soester duinen. Mijn Soest wordt aanstonds 1000 jaar over vijfentwintig jaar. Maar van grens tot grens - voel ik intens: Soest blijft jong. Dus kom... etc. Zeven genomineerden voor Cultuurprijs 2003. In Memoriam Theo Peet. Vrijdag Gouden Oliebol. Column Visser. Familieberichten 6 Rubrieksadvertenties 6 Op Soest 7 Joep van Tilburg toont 'schilderwerk' in Klarinet. Knollensalade voor politie. Soest 50 jaar geleden. Bridgedrive voor hospice. Huurwoningen WVS 8 Cultuur 9 Gedichtendag Soest heeft multicultureel tintje. Edelsmeden in Brede Bieb. Nieuwjaarsconcert PVO en Gooise Operette. Artishock-berichten. Kibet en Kiplagat snelst in de Soester duinen. BDC in linker rijtje. SoVoCo bij laatste acht. Reünie voor René van Zee. Prikbord 15 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. SALE Op 't Hoogt Actueel 4 'Dualisme: letters op papier' volgens Roest. Druk nieuwjaar bij het Groot Gaesbeeker Gilde. Hulde bruidspaar Barnard. Soesterberg 11 Reactie op bezwaren VOS tegen komst EOD. Gemeente wijst bezwaren tegen bomenkap af. Kinderen maken lampionnen voor Driekoningen.

Soester Courant | 2004 | | pagina 1