Hulleman optiek SCHOEMAKER expert SCHOEMAKER 'Dualisme: letters op papier' Drukke nieuwjaarsbijeenkomst Groot Gaesbeeker Gilde Van Breukelen heeft ze op een rijtje... Topmerken voor □pruimingsprijzen SALE SALE SALE 3 HALEN 1 BETALEN EX P E RT: DAA R WO R D J E Wl UZ E R VAIM PAGINA 4 lari 2004 WOENSDAG 7 JANUARI 2004 55 SOESTER COURANT PAGINA 5 366 nieuwjaarswensen 2004 F I F M T M kidswear VANAF VANDAAG 1 WEEK OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE ff/XKujlolziem bij bjllaiiijn I.v.m. vakantie zijn wij GESLOTEN t/m maandag 12 januari. VOOR OOGZORG Van Breukelen, vast goed! Makelaardij, hypotheken en assurantiën Tnnmonlzon Het is druk bij Expert Schoemaker. Veel mensen profiteren van de koopjes en aanbiedingen. Kijk en kies bij Expert Schoemaker. en toch service en garantie BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TEL 035-6010344 St 50est.nl van Soest maken in ver- ikel 26 van het Besluit ad- ke het wegverkeer ten hebben door plaat van het RW-90 met on- oning Hazepad 88 te gehandicapten aan te ge ien tegen dit besluit be- tan burgemeester en wet- a de datum van de be- ?nt te worden gericht aan st, Postbus 2000, 3760 CA ilingen over bezwaar) en :ondere bepalingen over Jet bestuursrecht zijn van in ook om een voorlopige I, als er tijdelijke maatre st tot de beslissing op het awacht. Het verzoek moet ant van de rechtbank te DA te Utrecht. Daarbij is i/an €116,- voor een na- ior een rechtspersoon. Ti- bestuursrecht is van toe- IINGEN tot en met 1 januari 2004 2004 ceder -stammig) n het genomen besluit erzending vari het besluit bij het college van burge- 'e gemeente Soest, Post- BSJD1EVERORDENING 4 tie maakt de gemeente igen om subsidie voor s geldende 'Algemene -óór 1 april ?nnfl moe- ieaanvragen die na deze den niet in behandeling g kunt u richten aan het vethouders, Postbus tin ieder geval bestaan i een toelichting), een jishoudelijke reglemen- ig- Indien een instelling bestaat dient daarbij te- ree voorafgaande jaren ^epen, die in 2004 ook n afzonderlijk op de zich wenden tot de af zijn, mevrouw G. Krook- te Soest, telefoon (035) de geldende subsidie- gd toegezonden. naken bekend dat zij de 't milieubeheer hebben voor motorvoertuigen 'tergracht 30. Tegen de den ingediend. Ge- de algemene voor- )de algemene maatre- )66-fractievoorzitter Wim toest heeft de traditionele lieuwjaarsspeech dit jaar elek- ronisch rondgestuurd aan de eden en andere belangstellen den. Hier volgt de tekst in zijn geheel. Hoe gaat het met het dualisme in Soest? Helaas moet worden vast gesteld dat de wethouders alleen wat hun plaats in de raadzaal be treft een stapje achteruit hebben gedaan. Ze zitten nu op een wat minder prominente plaats maar spelen wél een dominerende rol bij het bepalen van de kaders van het beleid. Dat kan omdat in het col lege (voor inwoners oncontroleer bare) compromissen worden geslo ten die door de raadsfracties van de collegepartijen vervolgens meestal kritiekloos worden verde digd. Voorbeelden? Besluitvorming hoofdwegenstructuur. Weliswaar wordt er geen nieuwe rondweg aangelegd, maar het College (in clusief Harry Witte) gaat wél pro beren een opening in het nieuwe streekplan te krijgen voor de aan leg van die nieuwe weg. Ook GGS lag als een braaf schoothondje aan de voeten van het college en vond dat goed. Begroting. De nieuwe programma- begroting was alleen buitenkant. Collegevoorstellen kwamen vrijwel ongeschonden (geen enkele motie haalde een meerderheid) door de raad. Weliswaar blafte GGS nog even dat de belasting niet omhoog mocht maar toen puntje bij paaltje kwam ging de staart weer tussen de benen. Hoezo herkenbare poli tiek? In diezelfde begrotingsbe handeling heb ik geprobeerd via een motie structureel geld vrij te maken voor de uitvoering van een nota bene door de raad zelf aange nomen fïetsbeleidsplan. Het com promis van het college: 'oei we hadden er niet aangedacht; voor uit dan, voor één jaar dan', werd door de raad tegen mijn zin aange nomen. De conclusie is dus dat het dualis me in Soest voorlopig slechts be staat uit letters op papier maar nog niet een vaste cultuur is die in de koppies van de raadsleden zit. Toch kreeg ik juist in de laatste raadvergadering van 2003 een sprankje hoop! Het wijkbeheer- team van het Smitsveen pleitte voor een afsluiting van de Smits- weg ter hoogte van de nieuwe bre de school. Hun argumenten: vei ligheid van de schoolkinderen en het creëren van een ontmoetings ruimte. Het College was tegen met als argument een pavlovreactie: we sluiten nooit meer af. Bij de com missiebehandeling van dit voorstel gingen de collegepartijen nog ak koord maar zie: na de indiening van een mede door ons onderte kend initiatiefvoorstel ging GGS overstag en werden alsnog de ar gumenten van de wijkbewoners gehonoreerd. Communicatie Toch een goed einde van het jaar? Nee, helaas ging het weer eens fors mis met de invulling van de slag zin van het college: 'communicatie is contact'. De oogst van de maand december: Het college ontwikkelt het eer der genoemde plan voor de ver keerssituatie rond de brede school. De directeur van die school wordt hierbij niet geraadpleegd. Het college neemt een principe besluit over de plek van de nieu we vestiging van de Wethouder de Haanschool in Soesterberg. De voorzitter van de medezeggen schapsraad van die school komt inspreken en verklaart dat de MR niet is geraadpleegd en andere ideeën heeft over de toekomstige plek van de school. De woorden 'communicatie is con tact' bestaan op deze manier uit dode letters. 'Doen wat je zegt' lijkt me in dit verband een mooie opgave voor het college en ook een heel mooie uitwerking van de kreet 'fatsoen moet je doen' Een discussie over normen en waarden hoeft van mij niet zo. Ik zou zeg gen: begin als overheid met het geven van het goede voorbeeld. Aandachtspunten Wat zijn de aandachtspunten voor 2004? Verdere voortgang bij het afleggen van verantwoording door het gemeentebestuur richting de samenleving middels een burger handvest of samenlevingscontract. Wat mogen inwoners verwachten van de prestaties van de overheid? Daarbij moet het gaan om presta tiecontracten die herkenbaar zijn voor inwoners. Dat is bijvoorbeeld absoluut niet het geval bij de lan delijk afgesloten prestatiecontrac ten met de politie. Daar is geen gemeenteraad aan te pas gekomen, laat staan inwoners. Onze inwoners geven in alle wij ken van Soest aan dat zij 'te hard rijden' als belangrijkste veiligheids probleem zien. Dan zou het zo moeten zijn dat dit gegeven zijn vertaling vindt naar activiteiten plannen. Tot nu toe is er echter meer aandacht voor de gemakke lijke, boetegeld opleverende, gor del - en helmcontroles dan voor snelheidscontrole in woonwijken. Preventie, bereikt door surveille ren, kan je moeilijk meten en krijgt dus een lagere prioriteit. Kortom: de effectiviteit van je beleid moet je veel meer dan tot nog toe me ten aan de hand van de tevreden heid van de inwoners en niet aan de hand van cijfers die alleen voor rijksrekenmeester interessant zijn. Dat gezegd hebbend wil ik het ko mende jaar ook eindelijk eens in zicht hebben in de grootte van de formatie van de politie in Soest. Hoeveel blauw is er en hoeveel is dat blauw op straat te vinden voor de surveillance? En hoe verhoudt zich dat tot onze buurgemeenten? Zonder die gegevens kunnen we niet echt een besluit nemen over het aantal politiesurveillanten. Brede school Ook het verder vormgeven aan het idee van de brede school verdient in 2004 onze aandacht. We zijn er niet met het neerzetten van een hoop stenen. We moeten de voor waarden creëren voor een school die niet alleen een hart is voor de wijk maar die ook een afspiegeling vormt van de samenstelling van de wijk. Wat ons betreft zou een sporthal naast de twee aanwezige scholen een verdere versterking kunnen betekenen. Tenslotte wil ik nog noemen de verdere en betere uitvoering van de investering in sociale vernieuwing. Een paar jaar geleden hebben we daarvoor plannen ontwikkeld in samenwerking met woningbouw verenigingen. Wat gebeurt er op het ogenblik met het geld? Vol gendjaar (2005) gaan de sloopha mers te keer in het Spoordal. Er komt daar een nieuw wijkje. Top prioriteit? Nee. Ook verrijst er een buurtparkje in een buurt (grens van het Smitsveen) die zelf vond dat de situatie moest blijven zoals hij was. Helemaal geen prioriteit Wim Roest. en doodzonde van het geld dat er is uitgegeven. Van dat geld hadden we bijna een sporthal kunnen bou wen! Wél prioriteit heeft de verbe tering van het leefklimaat in de wijken Smitsveen en de Eng. De wijkperspectiefplannen voor deze wijken zijn wel goed maar niet vol doende. Een groot probleem is dat de woningbouwverenigingen met huurwoningen aldaar niet genoeg worden aangesproken op de belof tes die destijds voor vele miljoenen zijn gedaan. Want woningbouw verenigingen worden steeds groter, zijn al lang niet meer woningbouw verenigingen die alleen actief zijn in Soest en omgeving. Wie contro leert die kolossen? Maar afspraak is afspraak, daarom zullen wij het college de komende tijd houden aan het naleven van die gemaakte afspraken. Ik wens U en uw familie een goed en gezond nieuw jaar. Wim Roest Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid (035 - 603 55 46) CASHSKtt. C. Traditiegetrouw werd op de eerste zondag van de maand ja nuari in het Gildehuis een Nieuwjaarsbijeenkomst geor ganiseerd door het gildebe- stuur. Dat is altijd een moment dat (eden, vrienden en beken den van het gilde elkaar op een informele wijze kunnen ont moeten en elkaar het beste wensen voor het nieuwe jaar. Ook dit jaar werd het weer een druk bezochte bijeenkomst. Naast vel(e leden en vrienden van het gil de, waren ook vertegenwoordigers aanwezig van het College van Bur gemeester en Wethouders, het Soester pastoresteam, gemeente raadsleden en vertegenwoordigers van vele verenigingen waarmee het gilde door het jaar samenwerkt. Opvallend was deze keer ook de aanwezigheid van de Prins en zijn gevolg van Karnavalsvereniging De Narre Knollen. Zij waren eveneens in hun specifieke kledij present. De veren van de gildehoeden van het bestuur van het Groot Gae sbeeker Gilde vallen dan in het niet. Ofschoon het een informele bij eenkomst betreft is er rond de klok van enen altijd een moment dat de ouderman van het gilde zijn nieuwjaarstoespraak houdt. Deze keer ging hij in op het feit dat in de komende jaren het bestuur van het gilde grotendeels zal worden ver nieuwd. Vele bestuursleden zijn al meer dan 20 jaar actief en hebben ie kennen gegeven dat een nieuwe generatie hun plaats moet inne men. Zo eens in de 20 jaar is dat bij het gilde inmiddels gewoon. Dat zijn op zich hele lange perio den. Toch blijkt het telkens weer mogelijk om de bestuurlijke ver antwoordelijkheden over te dragen aan nieuwelingen. Bij het gilde wordt daar al op vooruit gelopen doordat kandidaat-bestuursleden een of meer jaren meelopen. Er i trouwens genoeg animo om zich ook bestuurlijk in te zetten. Het Soester gilde verkeert in de geluk- 'kige omstandigheden dat zij be schikt over vele honderden vrijwil ligers, waardoor vele tienduizen- BURG.GROTHESTRAAT 10-3761 CM SOESTDIJK-TEL.601 38 59 147.500,- k.k. Colenso, Soest Nabij paleis Soestdijk, in rustige omgeving gele gen, zonnig 2-kamer parterre appartement (ca 50 m') met grote tuin Indeling: hal, werkkast met aansl. wasmacfi/droger en vaatwasmachine, mod. keuken (o a afzuigk en kookpl.), woon- eetkamer, slaapkamer met ruime vaste kast en douchecel met toilet. Algemeen: dit appartement verkeert in uitstekende Staat van onderhoud en Is o a voorzien van laminaatvloer gehele apparte ment, dubbelglas en grote aangelegde tuin Servicekosten. 108,00 per maand, (ind o.a gas c.v., watergebr, onderhoud, glasverzbrandverz en opbouw reserve). Aanvaarding in overleg 135.000,- k.k. Van Goyenlaan, Soest Op één van de mooiste piek/es aan de van Goyenlaan gelegen, 3 kamer appartement (voorh 4- kamers) op de 2e etage met berging in de onder bouw Indeling, gang. hal. toilet, meterk mod ruime keuken met inbouw app. o a ker kookplaat en afz.kap), douchecel, woonkamer, 2 grote slaap kamers en ruim balkon op het zuiden Algemeen, dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o a. voorzien van laminaat vloer dubbel glas kunstof kozijnen intercom systeem De service kosten bedragen 147,00 p.m (ind. voorschot c.vwatergebr.. opstal verz glas verz schoonm kosten, groot onderh etc.) Aanvaarding in overleg 379.000,- k.k. Pelikaanweg, Soestdijk In kindvriendelijke woonomgeving gelegen (nabij winkels en scholen) karakteristieke helft van dubbele villa (ca 1935). Recentelijk onder architecfuur geheel gerenoveerd met garage en vrije tuin. Indeling: hal, toilet, kelder, zeer ruime woonk met design openhaard, parketvloer en openslaande deuren naar tuin, luxe moderne keuken met inb app. (o.a afz kap. groot model combimagnetron, afw.machine. S-pits kookplaat, fcoelfc.. vneskVerdieping, overloop, 3 ruime sik luxe douchecel met 2e toilet en dubbele wastafel Zolder: vaste trap, 2 ruime sik en apar te ruimte voor wasmachine, droger en c v. Algemeen deze villa verkeert in perfecte staat van onderhoud en is o.a. voorzien van ged. dubbel glas spachtel-putz wanden parketvloer in woonk en keuken groot dakterras te berei ken via tuintrap garage prieeltje luxe keuken en douchecel oppervlakte perceel 240 m' 5 slaapkamers. €219.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van ca 240 rrT (beg grond ca 120 m' en ver dieping ca 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. v.z v. krachtstroom- installatie, toiletgroep met keuken, ver- lichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.T.W. regeling van toepassing. Aanvaarding in overleg Nog geen foto beschikbaar Huurprijs 425,- p.m. Koninginnelaan, Soest Aan gezellige, doorgaande weg gelegen kleinschalige winkelruimte/kantoorruimte met kelder en parkeerplaatsen Indeling; winkelruimte circa 32 m', apart toilet en kitchenette. Kelder circa 20 m2. Deze winkelruimte/kantoorruimte is voorzien van c.v. en eigen energiemeters. Aanvaarding in overleg. www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl den vrijwilligersuren kunnen wor den geteld. In het jaar 2004 staat het gilde weer voor een grote klus met de organisatie van de Vrije Gildedag van de Kring van Schuttersgilden Land van Cuijk. Zo'n 35 gilden uit Brabant zullen op zondag 22 au gustus naar Soest komen om aan deze Gildedag deel te nemen. De Gildedag begint met een eucharis tieviering in de tent met als hoofd celebrant Mgr. de Korte, hulpbis schop van Utrecht. De gilden zul len vervolgens in Optocht door dc Kerkebuurt trekken, een indruk wekkende Massale Opmars ver zorgen op het gildeterrcin en el kaar daarna treffen in verschillen de wedstrijden als vendelen, schie ten, trommen, bazuinblazen, stan daardrijden te paard. Deze Gilde dag zal een extra cachet geven aan de viering van het 975-jarig be staan van de gemeente Soest. Het gilde biedt bij die gelegenheid ook enkele andere Soester verenigingen de mogelijkheid om gebruik te maken van de aanwezige accom modatie. Tijdens de gildefeesten 2004 zal ook weer een Popconcert worden verzorgd door de bekende en al eerder in Soest opgetreden formatie Rowwen Hèze. In het voorprogramma is er plaats voor Soester talent. Eind april 2004 zullen weer tien tallen Soesters zich aansluiten bij de Pelgrimage naar Ierland die door de Stichting Pelgrimage wordt georganiseerd. Zeker 2 bus sen zullen vanuit Soest moeten gaan vertrekken. Er is een grote belangstelling voor deze unieke reis. Rond de gildefeesten zal het gilde- korps in nieuwe kostuums worden gestoken. De huidige kostuums zijn aan vervanging toe. De uitvoe ring wijkt wat af van de huidige kostuums. De kleurschakering blijft echter ongewijzigd. Ouderman René van Hal ziet het nieuwe jaar optimistisch tegemoet, want ondanks de vele activiteiten die op het programma staan lijkt het gilde na 650 jaar nog steeds zo gezond dat zij haar functie binnen de Soester gemeenschap kan blij ven waarmaken. Na zijn woordje werd natuurlijk een toast uitge bracht op het nieuwe jaar, waarna de aanwezigen nog vele uurtjes zich konden vermaken. enperl EBlIS I2j11 J TH Eigen technische dienst voor snelle service en garantie Sommjge apparaten demonstratie modellen, soms géén doos, altijd met garantie.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5