tont O rsula van der Wolk-Berfotz xposeert in De Korte Duinen as. ZONDAG open! de^Veke^j aruóhoch m i CULTUUR WELZIJNI "ursus 'Kijk op kunst...' in Brede Bibliotheek "dij o.g. Woner fEerste Hulp met lomeopathie' Recreatiegroep elke donderdag de gymzaal in Volksuniversiteit Soest Zelf een border ontwerpen Ohm Mani Padme Hum BredeBibliotheek Soest op Reserveer nu: 'Finding Nemo' SCHRAVEMADE B.V. Assertiviteitscursus Kwekerij zondag extra open Harde materialen voor tuinen Bingo De Klarinet Rommelmarkt Cursussen over kunstgeschiedenis Woorden onderweg Expo Ineke Talen en Rob Bertrams Artishock Klassiek: Trio Pathétique Filmhuis: 'The Man without a Past' Spirituele en Paranormale Gezondheidsbeurs Speciale avond in Soest Orgel en Keyboardclub PAG||\|/\ u \/OENSDAG 14 JANUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 oed onderhouden in woning met dakop- angelegde besloten am. ne grond: hal, trap ap-/werkkamer aan de open woonkeuken v.v. en en schuifpui naar de stemd voor badkamer, overloop, ruime woon- ;on en open haard, v.v. Dpen luxe inbouwkeu- 2: overloop, twee slaap- separate douchestoom- 3: ruime ouderslaapka- cruimte. De woning is net parkeergelegenheid jbbel glas. Aanvaarding lagprijs 250.000,. k.k. Colenso e pa ra at toilet. Vaste trap iee kamers met dakkapel •isysteem in voor- en s voorzien van kunststof keurmerk veilig wonen, ?n van gas c.v. Nefit aagprijs 279.000,- k.k, Beckeringhstraat in een dubbel uit 1927 iet hoge afwerkingsni- jk alles is aangepast aan leze tijd en de uitstraling )l! entree, hal, kelderkast, oonkamer met I amelpar- sfeervolle schouw, half- >uwde) luxe keuken met Delkast, gaskomfoor en tweede verdieping r een sfeervol trappen- 'uime kast met de opstel- f xe badkamer met ligbad, ïing is optimaal geïsoleerd age is momenteel in Voorzien van elektra, jd! Deze woning is met nt vermoeden hoe de raagprijs 295.000,- k.k. Braamweg vllEUW IN VERKOOP T ligbad, douchecabine en I (ca 14 m2), tweede mer met tweede toilet en zolder met veel berg- "i paneeldeuren, originele aarding in overleg, /raagprijs 365.000,- k.k. Julianalaan :st 566 m2 grond gelegen en dubbele villa uit de ?n met grote garage. De eter) tuin ligt gunstig op e woning heeft nog veel tails! De perfecte ligging nalaan en de mogelijkhe- /voning naar eigen smaak >en en in te delen, maken af!! ntree, gang, toilet, kelder, met erker, open haard en ng: overloop, kinderslaap- idkamer met v.w., douche aid voor meerdere kamers Vraagprijs 395.000,- k.k. nn restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat 108 zijn tot J'en met 19 maart 16 schilde- tijen te bewonderen van Ursu la van der Wolk-Berfotz. Ze Iverd in 1949 in Duitsland ge loren en woont sedert 1974 in roest. u 1993 ontdekte Ursula een nieu- e hobby: schilderen met verschil lende materialen zoals; aquarel- |erf, pastelkrijt, oliekrijt, acrylverf. Ec schildert vanuit haar gevoel; de jnateriaalkeuze hangt af van haar (temming op de dag. Haar schilde rijen ontstaan vaak spontaan en fantasierijk. Jjrsula laat zich inspireren door |en boek, een gedicht, thema of de latuur, waardoor ze heel geva- Ijeerd zijn: van spiritueel, land jehappen en bloemen tot abstract, [jn cultureel centrum C-drie - nu Ie Brede Bibliotheek Soest - volg de zij cursussen, eerst bij Theo jiggeman, later en nog steeds bij Ellen Groenendijk. Eerdere expo- jities waren in verzorgingshuis Mariënburg te Soest en verpleeg- jehuis Elisabeth in Lage Vuursche. Te schilderijen zijn te koop. J Ursula van der Wolk met een van mar schilderijen. Vanaf 27 januari start voor de 8e keer een cursus 'Eerste Hulp met Homeopathie'. Het is een wijdver breid misverstand dat homeopa- hische middelen pas op langere [termijn effect hebben. Ze kunnen Buist ook goed gebruikt worden bij Ideine ongevallen in huis, bij sport blessures of bij ziekten als griep, [verkoudheid en voor kinderen. In. wee cursussen die op drie avon- jden en op drie ochtenden wordt begeven, maken de deelnemers kennis met de uitgangspunten van homeopathie en wordt een aantal jvan de meest voorkomende ziek een en aandoeningen besproken. Na drie bijeenkomsten is men in jstaat in voorkomende gevallen zelf |te handelen. De cursus wordt gegeven door juus Kruis. Zij is Klassiek Ho- neopaat en heeft een praktijk aan de Prunuslaan in Soest. De cursus [vindt plaats op de dinsdagochten den 27 januari, 3 en 10 februari en Ide woensdagavonden 28 januari, 4 len 11 februari. Binnen de cursus is [ruimte voor eigen vragen en prak tijkgevallen. De kosten bedragen 25,00 10,00 voor het cur- Isusboek. Informatie en opgave: 38 [(035) 5881222. De sportieve recreatiegroep Soest komt ook dit jaar elke donderdag avond van 20:30 tot 21:30 uur bij een in de gymzaal aan de Smits- weg. Alles mag, niets moet' is het motto van de groep, waarvan de leden dertig jaar en ouder zijn. Ze worden begeleid door een trainer. Er is plaats voor nieuwe deelne mers. Belangstellenden kunnen tweemaal vrijblijvend en gratis ko men kijken en/of meedoen. Willen ze lid worden, dan betalen ze een malig inschrijfgeld. Vervolgens be talen ze alleen als ze meedoen. Wie dus eens een of twee keer overslaat, hoeft ook geen bijdrage neer te tellen. Voor meer informa tie over de sportieve recreatiegroep Soest kan contact worden opgeno men met Jolanda van den Deijssel, S8 6Ó22702. Succesvol adverteren het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Versteeghlaan J)e Brede Bibliotheek Soest Itart op donderdag 29 januari pen nieuwe cursus kunstbe- jchouwing o.l.v. drs. Leon Dae- Jnen. Wat is kunst? Wat is de boodschap van de kunstenaar In hoe kan ik, als beschouwer, Hiermee omgaan? Vaak roepen Kunstwerken vragen op. In de ursus 'Kijk op kunst...' wordt lader ingegaan op deze vragen. 'at we mooi of lelijk vinden is dal afhankelijk van onze smaak. In over smaak valt niet te twisten idt het spreekwoord. Volgens :on Daemen, kunsthistoricus en icent aan de Brede Bibliotheek, smaak echter wel te ontwikke- [n. Door meer te weten over het instwerk - hoe is het gemaakt, [at bedoelde de kunstenaar enz. - il een kunstwerk wellicht niet ooier' worden, maar kun je het :1 beter leren waarderen, [et belooft een actieve cursus te irden. Tijdens de eerste les zal, in de hand van een aantal dia's in zowel kunstwerken als niet- nstwerken, meteen duidelijk Karden dat de vraag 'Wat is Kunst?' niet zo makkelijk te beant- Bporden is. Of probeer maar eens td vertellen, waarom een bepaald schilderij of beeld je zo aan spreekt? 'Men is vaak geneigd te zeggen: dit vind ik mooi en dit vind ik niet mooi,' aldus Daemen. Een eerste belangrijke stap is dan ook om uitgebreid kennis te maken piet allerlei materialen, technieken, compositie, licht- en kleurgebruik pie de kunstenaar ter beschikking lan. 'Men staat vaak niet stil bij [öor de hand liggende dingen. le- ireen kent bijvoorbeeld de pira- jide, maar hoe de piramide ge- iüwd werd?' irvolgens zal men stapsgewijs het irband leren zien tussen de werk- ijze en de vermoedelijke ziens- ijze in het kunstwerk. De vele ee- en driedimensionale voor- elden, zowel uit de oude als de Tel. 035 - 6030025 .nl Di Lassostaat 65*, tel. 6022195 moderne kunst, dienen daarbij als een belangrijk hulpmiddel. Ge schiedenis komt wat minder aan bod, maar de nodige achtergrond informatie en anekdotes zullen ze ker niet ontbreken. Een voorbeeld Volgens Leon Daemen is Picasso's Guernica een mooi voorbeeld. Het is één van de bekendste schilde rijen van de 20° eeuw. In eerste instantie echter lijkt dit schilderij, door zijn rommelige compositie, zijn nare voorstelling en zijn sobere kleurgebruik, niet aantrekkelijk. Door aan de hand van een aantal vragen en stappen nog eens dit schilderij te bekijken ontstaat een geheel ander beeld. Er blijkt wel degelijk sprake te zijn van een wel overwogen opbouw waarbinnen allerlei figuren iets willen uitbeel den. Blijkbaar wil de kunstenaar met zijn werkwijze een boodschap kwijt en tracht hij zijn zienswijze zichtbaar te maken. Als we dan ook nog wat achtergrondinforma tie ontvangen waarom Picasso dit werk maakte, het ontstond als een reactie op de verwoesting van het Baskische stadje Guernica door Duitse vliegtuigen tijdens de Spaanse burgeroorlog, dan kan dat onze waardering voor een dergelijk kunstwerk sterk beïnvloeden. Mooier wordt het werk er wellicht niet op, maar wel begrijpelijker. Bent u geïnteresseerd in kunst en heeft u er toch vaak vragen bij, dan is deze cursus wellicht een manier om uw kijk op kunst te verrijken. De cursus start op donderdag 29 januari van 10:00-12:00 uur. De kosten voor deze wekelijkse cursus van 10 lessen, waarvan één mu- seumbezoek, bedragen 95,- Inschrijving graag voor 15 januari. Voor meer informatie: 035- 6095839. Guernica van Picasso, 1937, olieverfJdoek, 349x776, Reina So fia museum, Madrid. Over enkele weken start bij Volks universiteit Soest een cursus waar in aandacht wordt besteed aan de tuin en in het bijzonder de plan- tenborder. Uitgaande van een bor der in de eigen tuin, kan men in deze cursus leren waarmee men rekening moet houden om te ko men tot de inrichting van een vas te plantenborder, waarvan men het hele jaar plezier kan hebben. Be palend hierin zijn hoogteverschil len, bloeitijden van planten, bloei en bladvormen en de kleuren. Be langrijk voor de keuze van planten is ook of de border in de volle zon ligt of juist helemaal in de scha duw. De theorie wordt praktisch toegepast, zodat aan het einde van de cursus elke cursist met een ont werp van een nieuwe border in ei gen tuin aan de slag kan. De cursus start op dinsdag 3 fe bruari. Overige cursusdata zijn 17 februari, 9 en 23 maart, 6 en 20 april, steeds van 20:00 tot 22:00 uur. De laatste les, 11 mei, wordt een bezoek gebracht aan een kwe kerij. De cursusprijs is 65,00; kosten van lesmateriaal zijn 13,50. Creatief boekbinden In een tweedaagse cursus Creatief Boekbinden wordt geleerd met een minimum aan materialen en ge reedschap thuis boeken in te bin den of te repareren. In de cursus worden, met eenvoudige materia len, blanco boekjes gemaakt, bij voorbeeld voor gedichten, reisbe schrijving of kalligrafie. Daarna maakt u een Japanse binding en/ of map. Het is ook mogelijk tijd schriften in te binden of pockets te repareren. Gevorderden kunnen met de hulp van de docent eigen werk inbinden of repareren. De cursus is op de woensdag van 4 en 11 februari van 10:00 tot 16:00 uur. De cursusprijs is 51,00. Bij de docente kan een beginnerspakket boekbinden wor den gekocht van 17,50. Aanmelden/informatie: Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, £86022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; maandag 13:00-16:00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10:00-13:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. N SINDS 1956 11' Nieuw Katoenlook, hoogpolige L$ê'Óï:&r- tapijttegels. ygy^.Jd&réw. van €10,95 voor €7,25 cv.ckvanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 m2 tapijttegelshowroom Utrechtsewea 4, Renswoude 1 uur 'fotoservice óók voor APS en digitaal FOTO - VIDEO/ Zuidpromeriade 15 3768 EM Soest ftw nt ^RaDH/NKEL Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Voor de Tibetaanse boeddhisten geldt deze mantra (spreuk) als de mantra van mededogen, een ver eringsformule van Avalokiteshva- ra, de Bodhissattva van mededo gen. De Dalai Lama, geestelijk hoofd van alle boeddhisten, wordt gezien als een reïncarnatie van Avalokiteshvara, de godheid van mededogen. 'Ohm Mani Padme Hum' is een mantra, waarvan Ohm en Hum klanksymbolen zijn en Mani en Padme woordsymbolen zijn met de betekenis van juweel en lotus. De vertaling van deze mantra is: 'het Juweel in de Lotus'. Ohm vertegenwoordigt de universele werkelijkheid. Het is de oerklank waarin alle klanken zijn opgeno men. Hum vertegenwoordigt de individuele werkelijkheid. De for mule begint dus met Ohm, het klanksymbool dat teruggrijpt naar de ervaring van 'een zijn met wat is', en eindigt met Hum, het klank symbool dat staat voor de integra tie van het universele bewustzijn in het individuele bestaan. De mantra 'Ohm Mani Padme Hum' komt men overal tegen, op gebedsmolens en op veel voor werpen die binnen de boed dhistische gebedsdiensten ge bruikt worden en ook als afbeel ding op sieraden, b.v. het teken Hum of Ohm als hanger. Het kan uitgevoerd zijn in Tibetaans letter schrift, in Sanskriet of Newari. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 386028132; openingstijden: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 Willaertstraat 49 38 60958291 Woensdag 21 januari 'Paultje en het maan-avond-uur' Op 21 januari speelt poppenthea ter Hans Schoen 'Paultje en het maand-avond-uur' in het theater van de Brede Bibliotheek. De ouders van Paultje moeten voor hun werk naar een ver land en Paultje gaat daarom zolang bij oom Frans logeren. Gewoonlijk vindt hij dat heel leuk. Maar deze keer minder. Hij mist zijn vader en moeder en oom Frans heeft het te druk met het werken aan zijn nieu we marionettenvoorstelling, die hij de volgende dag al moet spelen. De hechte band met zijn ouders en de positieve houding van oom Frans helpen Paultje op zijn eigen wijze zijn moeilijkheden te over winnen. Aanvang: 14:00 uur. Duur: 50 minuten. Toegang: 4,50. Leef tijd: 4 Woensdag 28 januari Op 28 januari wordt 'Finding Nemo' vertoond in het theater van de Brede Bibliotheek. Aanvang: 14:00 uur. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 88 6095829; dinsdag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur, Theater Brede Bibliotheek Soest, Willaertstraat 49. BLOEI K onwkhjkr Maatschappij Afd. SOEST Geopend van 11.00 tot 17.00 uur Pronto Wonen Soest, Birkstraat 101, Tel. 035-60 134 03, info@prontosoest.nl Openingstijden: ma. 13.30 tot 18.00 di. t/m vr 9.30 tot 18.00 - za. 9.30 tot 17.00 - vr. koopavond •*4L fT~T*J tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Op donderdag 22 januari start er weer een assertiviteitscursus bij drs. A. Niemeijer in Soest. De cur sus bestaat uit 12 wekelijkse bij eenkomsten op donderdagavond van 19:00 tot 21:30 uur. In de cursus leer je zelf richting aan je leven te geven en je niet te laten overspoelen door omstandig heden; je zelfvertrouwen te ont wikkelen of te versterken; inzicht te krijgen in je eigen functioneren en hoe anderen op jou reageren; met kritiek en met waardering om te gaan; als je te veel hooi op je vork neemt nee te zeggen zonder je daarover schuldig te voelen; je eigen mening te geven tegenover mensen tegen wie je opkijkt of voor wie je bang bent en je niet meer omver te laten kletsen; je res pectvol te uiten wanneer je te fel uit de hoek komt: ie gevoelens te uiten zonder anderen nodeloos te kwetsen; je op je gemak tc voelen in gezelschap, bij verjaardagen, re cepties e.d.; een gelijkwaardige plek in te nemen t.o.v. overheer sende anderen; met benauwdheid en hyperventilatie om te gaan. Mevrouw Niemeijèr geeft de cur sus nu 26 jaar met veel succes. In de groep worden met elkaar al lerlei situaties geoefend, b.v. kri tiek geven en ontvangen, waarde ring geven, conflicten oplossen, grenzen stellen, enz. Met elke cur sist vindt vooraf een kennisma kingsgesprek plaats. Voor mensen met problematiek die buiten de cursus valt bestaat de mogelijkheid van individuele begeleiding. Inlich tingen en aanmeldingen, mevr. drs. A. Niemeijer van Leeuwen, psy choloog NIP, big. reg., §8 6033286 (bellen liefst tussen 8:30 en 9:00 uur of tussen 18:00 en 19:00 uur). Milieucentrum De Kwekerij aan de Molenstraat is zondag 18 janua ri extra geopend van 13:00 tot 16:30 uur. Dat is om belangstel lenden in de gelegenheid te stellen de tentoonstelling 'Het hangt in de lucht' te bekijken. De toegang is gratis. De tentoonstelling is al drie maan den aan de Molenstraat te zien. Veel groepen 7 en 8 uit het basis onderwijs zijn een kijkje komen nemen in het kader van een spe ciaal lespakket. 'De bezoekers rea geren laaiend enthousiast', aldus een woordvoerder van de Kweke rij. De tentoonstelling behandelt de vele aspecten van lucht. De aanwe zige proefopstellingen en de prak tische vergelijkingen zorgen ervoor dat de tentoonstelling boeit en in teressant is. Er is zelfs een wind tunnel ingericht en bezoekers kun nen hun longkracht meten. Doordeweeks is de Kwekerij geo pend op dinsdag, woensdag en donderdag, van 13:00 tot 16:30 uur. Komende zondag kunnen be langstellenden er ook terecht. Op woensdag 21 januari wordt bij Groei en Bloei een dialezing ge houden over har de materialen voor tuinen. Een tuin bestaat meestal niet al leen uit planten en aarde. Paden, terrassen en muurtjes nemen vaak een belang rijke plaats in. Het aanbod in deze materialen is zeer divers en de keuze daardoor soms moeilijk. Tij dens de lezing worden tips en ad viezen gegeven over hoe het wel en niet zou moeten. De dialezing begint om 20:00 uur in het EHBO-gebouw aan de Parallel weg. De entree is gratis. tmoetmgscentrum laarwater Wiardi Bcckniuivtrraar 475 3762 GN Soc»t TeJdoon 0354010607 Op vrijdag 23 januari wordt in ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat een bingo voor ouderen gehouden. Deelnemen kost 3,50 inclusief koffie/thee. Er wordt om 19:30 uur begonnen. Maaltijd Op dinsdag 27 januari kunnen 55- plussers weer aanschuiven voor een warme maaltijd. Tegen beta ling van 4,00 krijgen ze kippen soep, andijviestamppot met var kensrollade, chocoladevla met slagroom en advocaat en koffie met een bonbon geserveerd. Op geven kan tot vrijdag 23 januari, 12:00 uur in het centrum aan de Wiardi Beckmanstraat. PVO PVO verzorgt op vrijdag 30 janua ri een optreden in Klaarwater. De blaaskapel van de Soester vereni ging laat vanaf 20:00 uur van zich horen. De toegang is gratis. Klarinet 39. tel. 6023X39 23139 B Op zaterdag 24 januari wordt in De Klarinet een rommelmarkt ge houden. Met de opbrengst van de verkoop worden activiteiten gefi nancierd, die in het ontmoetings centrum voor 5 5-plussers worden gehouden. Mensen die spullen wil len afstaan voor de rommelmarkt, kunnen deze afgeven bij de bar van het centrum aan de Klarinet 39, van maandag tot en met vrij dag van 9:00 tot 12:00 uur en van 13:30 tot 17:00 uur. Daarbij valt te denken aan boeken, cd's en platen, spelletjes, speelgoed, kleding en klein huisraad. Meubels en wit goed zijn te groot en worden niet ingenomen. De rommelmarkt van 24 januari, die wordt gehouden van 10:00 tot 14:00 uur, wordt georganiseerd door de werkgroep De Klarinet van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). De Klarinet is te lefonisch bereikbaar onder num mer 6023139. Een vervolgcursus Kunstgeschie denis en een cursus Byzantijnse Pracht en Praal. Dat is het aanbod van de Stichting Vrije Academie yoor Kunsthistorisch Onderwijs in Soest. De eerste les van beide cur sussen is eind januari en er zijn nog plaatsen vrij. Het (volledig) programma is ver krijgbaar in de Brede Bibliotheek aan de Willaertstraat. De brochu re is gratis en kan ook worden aan gevraagd via het secretariaat, tel. 020-4185050, of per e-mail: www.kunstgeschiedenis.nl Va deze website kan tevens meer in formatie worden ingewonnen over de stichting en haar cursusaanbod. Overigens zal ze dit jaar aandacht besteden aan een groot aantal ex posities. Door de stichting wordt aanbevolen de tentoonstelling Liefde in de Nieuwe Kerk, mees terwerken uit de Hermitage. Op 19 januari wordt hiervoor een spe ciale bijeenkomst belegd in de Amsterdamse kerk. Stichting 44I De Soester Kring I Secretariaat: I Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Op woensdagochtend 21 januari houdt Jan Postema voor De Soester Kring een lezing onder de titel 'Woorden onderweg, taaler varingen tijdens reizen in vreem de landen'. Postema, neerlandicus en een bekend wereldfietser, heeft vele landen (o.a. Oost-Eu ropa, China, Rusland en Afrika) per fiets bezocht en over zijn reis ervaringen gepubliceerd. Contac ten met de lokale bevolking is hij uiteraard niet uit de weg gegaan, waarbij hij heel wat 'taalervarin gen' heeft opgedaan. Aan die taal ervaringen zijn allerlei herinnerin gen verbonden die soms een ver haal op zich vormen. Een koddig misverstand of een verrassend in zicht. Wie bijvoorbeeld in Frank rijk wil praten over milieuzaken zal ontdekken dat 'milieu' wel Frans is maar dat het woord bij ons een heel andere betekenis heeft gekre gen.... De bijeenkomst van de Soester Kring wordt gehouden in de kerk- zaal van de Nederlandse Protes tantenbond aan de Rembrandt- laan 20, ook bereikbaar vanaf de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. De lezing begint om 10:00 uur, zaal open om 9:30 uur. Van de bezoekers wordt een bijdrage van 3,00 gevraagd, in clusief koffie en thee bij binnen komst en in de pauze. De Soester kunstenaars Ineke Ta len en Rob Bertrams zijn met schilderijen vertegenwoordigd op een expositie bij Tineke Wuts, Muurhuizen 38 in Amersfoort. De expositie is op zaterdag 17 en zondag 18 januari en op zaterdag 14 en zondag 15 februari, telkens van 13:00 tot 17:00 uur, en op afspraak (88 033-4610401). Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zondag 18 januari Op zondag 18 januari treedt in Artishock Klassiek op het Trio Pathétique, bestaande uit Erica Langereis, klarinet; Cordula Rem- melts, cello, en Yvonne Hoekstra, piano. Het Trio Pathétique, opge richt in 2002, speelt muziek van de klassieke periode tot hedendaagse muziek. Het programma is zeer gevarieerd: Anton Eberl (1765- 1807) - Grand trio, opus 36 voor piano, klarinet en cello. Michael Glinka (1804-1857) - Trio Pathé tique in d minor (1827). Max Bruch (1838-1920) - uit opus 83 nr.6 - Nachtgesang - nr 8. Witold Lutoslawski (1913-1994) - Dance preludes voor piano en klarinet. Nino Rota (1911-1979) - trio voor klarinet, cello en piano. Erica Langereis is als blokfluitiste afgestudeerd bij Ricardo Kanji en Michael Barker aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Daar voltooide zij eveneens haar studie historische klarinet bij Eric Hoeprich. Zij speelt als historisch klarinettiste bij het begeleidingsor kest Florilegium Musicum. Daar naast is zij als blokfluit- en klari netdocente verbonden aan de Mu ziekafdeling van het Utrechts Cen trum voor de Kunsten. De laatste jaren houdt zij zich bezig met de moderne klarinet en heeft ze haar studie op het Utrechts Conserva torium afgesloten bij Herman Braune. Yvonne Hoekstra studeerde piano aan het Utrechts Conservatorium bij Wolfgang Wijdeveld. Na het diploma solospel vervolg de zij haar studie bij Geza Frid voor de aantekening kamermuziek. Na een periode van uitvoerend bezig zijn, gecombineerd met les geven aan de gemeentelijke Mu ziekschool in Utrecht, werd zij op uitnodiging opgenomen in de di rectie van deze muziekschool. Sinds januari 1995 concentreert zij zich weer op haar activiteiten als pianiste en werkt momenteel weer samen met een aantal musici. Cordula Remmelts studeerde blok fluit bij Adriënne du Clou en bij Maria Hol in Zwolle. Tijdens en na haar cellostudie volgde zij les sen bij o.a. Christopher Bunting en Jiri Prchal en voor barokcello bij Jaap ter Linden en Ben de Ligt. Zij maakt deel uit van het orkest Ensembl'Esprit en speelt in diver se kamermuziekensembles. Zij is als cellodocente verbonden aan het Regionaal Instituut voor Muzische Vorming te Mcppel. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 6,00; kinderen 2,50. Trio Pathétique. Maandag 19 januari 'Treurig genoeg om je aan het la chen te maken, en grappig genoeg om je te laten huilen' - Jim Jarmus- ch, Amerikaans collega-regisseur. Een man van middelbare leeftijd met een koffer stapt uit de trein. In een parkje wordt hij beroofd en in elkaar geslagen. Zwaargewond sterft hij in het ziekenhuis, maar een ogenblik later veert hij weer op. Hij zet zijn gebroken neus recht en wandelt als een mummie weg. Door de klap op zijn hoofd bij de overval is de man zijn ge heugen helemaal kwijt. Omdat hij zonder zijn naam te weten in de reguliere maatschappij niets kan beginnen, komt hij in een soort commune van daklozen en contai nerbewoners terecht. Daar begint een nieuw leven voor hem. Er bloeit zelfs iets moois op met een heilsoldate. Naar omstandigheden lijkt het dan de goede kant op te gaan, maar per ongeluk komt hij in een nog veel lastiger parket te recht. In 'The Man without a Past' schetst de Finse filmmaker Aki Kaurisma- ki een kleine wereld van mensen die in feite buiten de samenleving staan. Hij doet dat op een heel ei gen, gestileerde manier die niet realistisch is, maar wel veel zeg gingskracht heeft - ongeveer zoals een schilder de werkelijkheid kan manipuleren om een krachtiger compositie te maken. Er is niet eens een duidelijk plot; de lotge vallen van de anonieme man wor den eerder gestuurd door het toe val. Kaurismaki presenteert het al lemaal met een onverstoorbaar heid die soms op de lachspieren werkt, maar op andere momenten een sterk gevoel van melancholie oproept. Zelfs op de meest emo tionele momenten blijven de ac teurs ernstig en bedaard. Toch zijn personages wel echte mensen. Kwetsbare, maar niet zielige men sen, die het leven nemen zoals het komt. 'The Man without a Past' won vo rig jaar op het filmfestival in Can- nes de juryprijs en werd genomi neerd voor een Oscar. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren alleen op de dag van de voor stelling, 10:00-13:00 uur, $3 6029367. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit 'The Man without a Past'. Op zondag 18 januari wordt in Soest een Spirituele Paranormale Gezondheidsbeurs gehouden, georganiseerd door het Culturele De Orgel Keyboardclub Eem- land komt op vrijdag 16 januari naar Soest. In ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beck manstraat wordt dan een speciale clubavond gehouden die tevens bestemd is voor niet-leden die zelf ook graag op een toetseninstru- ment spelen. De vereniging heeft Koos Cousijnse uitgenodigd. De zanger en keyboardspeler treedt op tijdens de bijeenkomst die om 19:30 uur begint. Mensen die een orgel, een key board, piano of accordeon bespe len, zijn daarom van harte uitgeno digd en kunnen overmorgen des gewenst samenspelen met andere hobbymuzikanten. Op 20 februa ri is er een 'leden spelen voor le den avond'. Voor meer informatie over de Or gel «Sc Keyboardclub Eemland kan contact worden opgenomen met de heren W. Lijnberg (tel. 5256876), H. Timmer (tel. 033- 2458077) of H. van Barlingcn (033-4727742). Spirituele Collectief. Locatie is partycentrum 'De Weegbree', Weegbreeslraat 205-207. De be zoekers kunnen er o.m. kennis maken met aurafotografie met uitleg, Aloe Vera-producten, hel derzienden, paragnosten, thera peuten, magnetiseurs, kaartleg gers, reiki-masters, enz. Mevrouw Anja uit Zaandam doet gratis vetmeting en geeft zeer deskun dig advies betreffende voeding met nazorg. Speciale gasten zijn Broeder Paulus uit Deventer van de 'Stichting Lourdes', evenals Johan Onvlee, bekend van zijn Dorische Tempelmuziek en tevens muziektherapeut. Entree: 5,00; kinderen (onder begeleiding) tot 12 jaar gratis, 65- plussers half geld. De beurs begint om 11:00 uur en duurt tot 17:00 uur. Informatie: 38 06- 28459308. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 15