Nieuwe h SoVoCo r r\ Geslaagd nieuwjaarsconcert van PVO en Gooise Operette Toetry International' in de raadzaal Eugène Brands (1913-2002) bij Galerie de Steenlinde [volleybal feel jonge spelei •l -«t '.m-x tjf, M> Informatie KBO seniorenreizen Lotgenotengroep Steun bij Rouw Gouaches en collages Kleinkoor zingt op Gedichtendag pagina 16 Woensdag 14 januz Keltische weken in Emmakerk fSnciëie basis t AUTOSCHADE De Alpha-cursus: schuif gerust aan! Cursusprogramma De Bereklauw Gespreksgroep over dementie VEILING SPULLENHULP zondag 25 januari in Artishock Steenhoffstraat 46a. Zaal open vanaf 11.00 uur. Start veiling 12.00 uur. zie ook www.spullenhulp.nl Christmas Carols Informatieavond over schizofrenie Bloedwraak VOLLEYBAL Ralph van Manen in NBG-concert Baarn WOENSDAG 14 JANUARI 2004 SOESTER COURANT In de tot de laatste plaats gevul de Petrus en Pauluskerk werd afgelopen vrijdagavond het nieuwjaarsconcert van PVO gegeven, in samenwerking met de Gooise Operette. Het werd een prachtig concert, wat te danken was aan de inzet van zeer enthousiaste koorleden en muzikanten. Het concert werd gegeven in Weense sferen, wat inhield dat de muziekkeuze was gevallen op wer ken van 19e-eeuwse componisten als Schrammel, Strauss en Mil- löcker, maar ook werken van re centere componisten. Het PVO- orkest o.l.v. dirigent Peter Rieken opende het nieuwj aarsprogramma met 'Wien bleibt Wien' gevolgd door de 'Kaiserwalz' van Johann Strauss jr., die de klassieke Ween se wals bracht tot het punt waar déze evengoed in de concertzaal als op de dansvloer uitgevoerd kon worden. De Gooise Operette, die door ziekte van de eigen dirigent deze avond onder leiding stond van Dick Schoonbeek, zong 'Seht am Strauch', het eerste koor uit de Op dinsdag 20 januari houdt de KBO het jaarlijkse informatie-uur tje in de grote zaal van ontmoe tingscentrum De Klarinet, Klarinet 39. Aanvang 10:00 uur; zaal open 9:30 uur. Op deze infomorgen lig gen de inschrijfformulieren klaar voor de KBO-reizen in 2004. Omdat de belangstelling altijd zeer groot is wordt belangstellenden geadviseerd tijdig aanwezig te zijn. Mevr. R. Korte-Tieland zal alle benodigde informatie geven en beantwoordt vanzelfsprekend ook alle vragen. Het jaarprogramma van de KBO omvat o.a. 9 dagreizen, een 8- daagse bootreis, een 7-daagse ex- cursiereis naar de Harz in juli a.s. De infomorgen is voor iedereen gratis toegankelijk. Familieleden en/of vrienden zijn evenals niet- leden van harte welkom! Soesterberg Voor belangstellenden in Soester berg wordt op maandagmiddag 19 januari een infomiddag gehouden in dienstencentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Deze middag begint om 14:00 uur; zaal open 13:30 uur. Ook deze middag wordt verzorgd door mevr. R. Korte-Tieland. Ieder is van harte welkom, ook de (nog) niet-leden van de KBO. Koffie (thee) staat klaar! Informatie over alle KBO-reizen is te verkrijgen bij mevr. R. Korte- Tieland, Joh. Poststraat 30, 88 035-6013960. Humanitas Eemland start bij vol doende deelname een gespreks groep voor hen die onlangs hun partner door overlijden hebben verloren. De lotgenotengroep is bedoeld voor mensen die samen met anderen willen praten over hun verlies en de betekenis daar van. Contact en steun van anderen die ook een rouwproces doorma ken kan helpen het eigen verlies een plaats te geven. Door onder linge herkenning van situaties, het uitwisselen van ervaringen en het delen van gevoelens kan men el kaar tot steun zijn. Tijdens de acht bijeenkomsten worden er verschillende onderwer pen rond verlies besproken zoals: Heb je afscheid kunnen nemen van je.partner? Hoe heb je de uitvaart/ crematie-rituelen ervaren? Kun je omgaan met de reacties van men sen uit je omgeving? Hoe ga je om met herinneringen? Hoe zorg je voor jezelf? Hoe ziet de toekomst er uit? De groep komt bij elkaar in woon zorgcentrum De Amerhorst, Zandbergenlaan 44 in Amersfoort Zuid en start op woensdagochtend 11 februari bij minimaal 8 en maximaal 10 personen. De leiding is in handen van ervaren groeps- werkers die weten wat een rouw proces kan betekenen. De kosten voor de acht keer bedragen 35,00. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Humanitas Eemland, Heiligenbergerweg 36, Amersfoort, 88 033-4790840. komische opera 'Die verkaufte Braut' van Bedrich Smetana. Tij dens de uitvoering was het niet moeilijk een dorpsplein voor je te zien waarop de bevolking van een Boheems dorp danst rond de mei boom om de komst van de lente én de liefde te vieren. Vooral niet door de prachtige kieding waarin de Gooise Operette was uitgedost. Daarna volgden melodieën van Franz Lchar uit diverse operettes van deze Hongaarse componist en een medley uit de musical 'Anate- vka', waaronder 'If I were a rich man'. Het arrangement was van dirigent Hans Janssen. Verder zong de Gooise Operette de Finale van de eerste akte en het Madrigal uit 'The Mikado' van Gilbert Sullivan. Tijdens de uitvoering van dit stuk werd ook goed geacteerd. De medley uit 'Der Bettelstudent', de operette van Carl Millöcker, werd uitgevoerd door de Gooise Operette waarbij het harmonieor kest van PVO op een uitstekende wijze zijn begeleidingsrol wist te vervullen. Na de pauze volgde een medley uit 'Die lustige Witwe' van Franz Le- har. Peter Rieken wist de dyna miek en de steeds weer subtiele veranderingen in de tempi goed tot hun recht te laten komen in de uit voering door PVO-orkest en soli uit het Goois operettegezelschap. Mn in pprstp. instantie 'valse Na een in eerste instantie 'valse start' werd 'An der schonen blauen Donau' van Johann Strauss jr. zeer mooi gespeeld door PVO, met vooral een mooie hoornsolo aan het begin. PVO en Gooise Operette tijdens het nieuwjaarsconcert in de Petrus en Pauluskerk. Foto: Herman van Dam. Als voorproefje werd een medley van 'Der Vogelhandler' gezongen door de Gooise Operette. De hele productie wordt op 29, 30 en 31 oktober uitgevoerd in theater 't Spant in Bussum. Dat de Gooise Operette een zeer muzikale voor zitter heeft was te horen in 'Ster' uit 'Les Misérables'. Daarin zong solist Wim Stolp een zinderende solo, begeleid op de piano door Dick Schoonbeek. Hierna zong de Gooise Operette het 'Hirtenchor' uit 'Rosamunde' van Franz Schu- bert. De Gooise Operette en PVO brachten ten slotte samen de Stolz- melodieën. Robert Stolz wordt wel de laatste operettekoning ge noemd. Hij overleed op 27 juni 1975. Naast operettes componeer de Stolz heel veel Weense liederen. Een arrangement van Hans Jans sen werd door Peter Rieken zo bewerkt dat de 'Robert Stolz-med- ley' door de Gooise Operette en PVO gezamenlijk kon worden uit gevoerd. Het concert werd door PVO traditioneel afgesloten met de 'Radetzky-mars', geschreven door Johann Strauss sr. in 1848 ter ere van de toen 82-jarige opperbe velhebber van het Keizerlijk Oos tenrijks Leger. PVO, de Gooise Operette en het publiek kunnen terugkijken op een zeer geslaagde avond. Bij Galerie de Steenlinde (Lin- denlaan 1) zijn vanaf komende zondag tot eind februari goua ches en collages te zien van Eugène Brands, de kunstenaar die in 2002 overleed. Brands zelf schreef destijds in een toelichting op zijn werk: 'Ik ga van het idee uit dat ik niet maak maar ontvang. Ik laat het voor een deel buiten mij om gebeuren. Toch is het eindresultaat van mij: mijn gouaches ontstaan, de schilderijen maak ik, want dan ben ik met mijn kop bezig, dan vraag ik me voort durend af wat ik nu eigenlijk doe. In mijn gouaches bereik ik dingen die ik in mijn schilderijen niet voor elkaar krijg. Ik probeer me te laten drijven op de stroom, er is als het ware iets buiten mij dat mij laat tekenen. In het Zenboeddhisme zeggen ze 'het tekent'. Ik geloof in een mysterie, aan een middelpunt dat alles bijeen houdt, maar ik geef het geen naam of baard, ik noem het niet mannelijk of vrouwelijk. Het mysterie is juist iets waar voor mij nog alles moge lijk is. Vroeger maakte ik bijna al tijd die wolkvormen, tot ik me op een keer echt realiseerde dat we in De voorbereidingen voor de viering van de vijfde Natio nale Gedichtendag in Soest, op donderdag 29 januari, zijn uitgegroeid tot een in ternationaal poëziefestijn op lokaal niveau, 's avonds in de raadzaal van het gemeentehuis. Aanvang: 19:30 uur. De toegang is vrij. Het 'Klein Soester Koor', be staande uit 15 zangeressen on der leiding van Norien Sie- mons, zingt onder meer enkele heldenliederen. Het haakt daar mee in op het thema 'Helden' van de Gedichtendag (zie www.gedichtendag.nll en op de gedichtenwedstrijd die de SLA.S dit jaar heeft uitgeschre ven. Vanavond bestaat de laat ste mogelijkheid daaraan nog mee te doen door uw inzending in de bus te stoppen bij Aad Post, Speenkruidstraat 5, secre taris van de Stichting Literaire Activiteiten Soest. De uitslag wordt donderdag avond 29 januari bekend ge maakt tijdens de opname van de Gedichtendag voor het pro gramma 'De Kloof' van Radio Soest. Tijdens deze 'Poetry In ternational' in de raadzaal lezen een aantal poëzieliefhebbers een gedicht voor uit onder meer Frankrijk, Finland, Italië, Duits land, Nederland, Friesland, Is raël, Engeland, Kosovo, Nige ria, etc. Uiteraard met de nodi ge toelichting en/of Nederland se vertalingen. Volgende week wordt de volle dige lijst met namen van mede werkers gepubliceerd. Wie mee wil doen kan contact opnemen met Jan Visser, §8 (035) 6014283. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 een wereld leven waarin het de werkelijkheid van alledag is dat dit atelier bepaalde afmetingen heeft; daar kan je niet om heen. Dat be tekent dat we naast ons gevoel te maken hebben met verstandelijk denken. Dat is de geometrische vorm. De kleur appelleert vrijwel uitsluitend aan het intuïtieve ge voel. De vorm echter meer aan het beredeneerde verstand. Het is een concessie aan de zichtbare werke lijkheid die je niet kunt ontkennen, een compromis aan het verstand.' Frits Lemaire maakte een serie experimentele foto's van Eugène Brands in de jaren 1947-1952, die exclusief in zeer kleine oplage tij dens de tentoonstelling te koop zijn. Walter van der Horst toont raadselachtige bronzen beelden met een Esscher-achtige ruimtelij ke indeling. De tentoonstelling loopt van zon dag 18 januari t/m 29 februari en is te zien bij Galerie de Steenlinde, geopend donderdag t/m zondag 13:00-17:00 uur. Zie ook: www.steenlinde.nl. De galerie heeft geen drempel, is rolstoeltoegankelijk en de toegang is gratis. Eugène Brands door de lens van Frits Lemaire, 1947. Wat is de zin van het leven? Wat gebeurt er als we sterven? Wat heeft Jezus met ons leven vandaag te maken? Eind januari gaat in de Julianakerk in Soest voor de der de keer de Alphacursus van start, waarin op zulke vragen wordt in- De Alphacursus is een laagdrem pelige kennismakingscursus over het christelijk geloof. De cursus duurt 10 avonden en een weekend. In een gastvrije en open sfeer kun nen belangstellenden zelf ontdek ken wat het betekent om christen te zijn. Iedere avond begint met een gezellige maaltijd, gevolgd door een inleiding van ongeveer een half uur. In kleine groepen is er gelegenheid om door te praten over allerlei vragen die de inleider oproept. Alle vragen mogen ge steld worden. Met elkaar wordt doorgepraat over vragen als: Wie is Jezus? Waarom stierf Jezus aan het kruis? Wat is de Bijbel en waarom zou ik er in lezen? Hoe leidt God ons leven? De Alpha-cursus is voor iedereen, maar speciaal voor mensen die meer willen weten over het chris telijk geloof, voor mensen die pas christen zijn geworden en voor mensen die hun geloof nog eens vanaf het begin willen doordenken. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom op de introductieavond van woensdagavond 28 januari, die aan de cursus voorafgaat. De bij eenkomst start om 18:45 uur met een lekkere maaltijd en biedt de bezoekers de kans om te kijken of de cursus iets voor hen is. Duur: 11 weken, elke woensdag avond van 18:45 uur, tot 21:45 uur. Datum: introductieavond, op woensdag 28 januari, daarna elke woensdagavond. Kosten: de cursus is gratis. Voor de maaltijd wordt een kleine bij drage gevraagd. Locatie: gebouw 'Credo', Juliana- laan 19a. Informatie en opgave: Marianne van Steenwijk, 88 6 027 3 21, of Marleen Goedhart, 88 6013037. Zie ook: www.alpha-cursus.nl. In januari start weer een aantal nieuwe cursussen in het antropo sofische kunstwinkel De Bere klauw aan de Steenhoffstraat 63. De kunstzinnig therapeute Ma rianne Kluit begeleidt de cursus beeldhouwen in speksteen, serpen- tijn en albast (dinsdagmorgen of elke tweede zaterdag van de maand). Men kan ook nat in nat schilderen naar aanleiding van een verhaal of gedicht o.l.v. Mijntje de Jong, (donderdagmiddag). Elke eerste zaterdag van de maand is Mieke Fielmich aanwezig om de deelnemers te begeleiden bij de cursus schilderen, waarbij gebruik gemaakt wordt van verschillende technieken. Er wordt gewerkt met mineralen en plantenverf. Mary Zitman heeft de komende maanden ook een uitgebreid cur susaanbod in intuïtief schilderen. Ze geeft deze cursus op dinsdag middag/-avond om de 14 dagen. Gemma Anink is de ontwerpster van schitterende seizoenskieden en kransen, gemaakt van sprookjes wol (wol die op een natuurlijke manier geverfd is.) Voorbeelden hiervan zijn te vinden in de winkel. Men kan onder haar begeleiding ook zelf zo'n kleed of krans maken op vrijdag of zaterdag (1 x per maand). Erna Lieferinck is de begeleidster van de cursus mandala tekenen op donderdagmorgen. Afgelopen na jaar heeft Nicole Drontman veel succes gehad met haar workshop transparanten maken. Een trans parant is een lichtdoorlatend tafe reel, uitgezaagd uit berkentriplex, verfijnd m.b.v. bijenwas, vlieger en zijdevloeipapier. Zij begint in januari met een wintertafereel, waarvoor drie cursusavonden zijn uitgetrokken (maandagavond). In de loop van het voorjaar gaat zij verder met een lente- en zomerta- fereel. Kim van Veen geeft de cursus 'zonnekindpoppen maken' op donderdagavond, waarbij men in 8 lessen de fijne kneepjes van het poppen maken leert. Er is ook een kinderatelier o.l.v. Ria Beltman, die veel ervaring met kinderen heeft en boordevol leuke ideetjes zit. Er wordt getekend, geschilderd en geboetseerd in 5 lessen (tot aan de krokusvakantie) op vrijdagmid dag in twee groepen (6-8 en 9-12 De nieuwe cursusprogramma's lig gen in de winkel. Er zijn ook maandelijkse thema-bijeenkom sten op de eerste woensdagmiddag en de derde woensdagavond van de maand. Informatie: mevr. W. Hakvoort, 88 6019176; openings tijden: dinsdag-vrijdag 10:00- 12:00 en 14:00-17:00 uur; zater dag de hele dag. Zonnetekens, eeuwigheidsym- bolen en voorchristelijke kruis vormen zijn tegenwoordig ge liefd als sieraad. Waar komen ze vandaan en wat heeft het christendom hiermee te ma ken? In de Emmakerk (Park Vrede hof 2) zijn van 19 januari tot en met 2 februari de Keltische we ken. In deze weken worden er lezingen gehouden, wordt er aan Ierse dans gedaan en is er een workshop ma ken van een Bridget-kruis. Dit al les wordt omlijst door een exposi tie 'Migreren en pelgrimeren', waarin veel voorwerpen ten toon worden gesteld zoals een twee meter groot Keltisch kruis, ma quettes, foto's, een bedoeïenen tent, etc. Expositie De expositie 'Migreren en Pelgrim eren' brengt een verrassend ver band aan tussen de trektochten van de Kelten en hedendaagse voet tochten zoals naar Santiago de Compostela. Het 'op weg zijn' is iets van alle eeuwen. Soms onder dwang, soms in het teken van een zoektocht naar God. Abram trok uit Ur der Chaldeeën. Keltische volkeren werden opgejaagd tot aan de randen van Europa, lang voor Christus. Monniken nemen in dit verhasl een bijzondere plaats in. Ze wir.ten aansluiting te vinden bij de Keltisch-heidense tradities en hebben met hun pelgrimages van uit Ierland een groot aandeel ge had in de kerstening van Europa. Dat hunebedden, menhirs en hoogkruisen nog steeds een enor me aantrekkingskracht uitoefenen, blijkt uit de geplande pelgrimage naar Ierland vanuit Soest! De ex positie over de Kelten maakt een verbindende lijn zichtbaar tussen het verhaal van een oervolk en de geschiedenis van het christendom. De werkgroep 'Uit diepe bron' van de Walburgbasiliek in Arnhem or ganiseerde in mei 2003 een expo sitie. Dit materiaal, zoals een Kel tisch kruis, maquette, foto's etc. wordt ook in de Emmakerk ge toond. Daarnaast verleent de Stichting Heilige Land, het Bijbels openluchtmuseum, medewerking. Zij heeft een bedoeïenentent en oude voorwerpen uit de tijd van Abraham beschikbaar gesteld. Openingstijden van de expositie: maandag 19 januari 20:00 uur (le zing door Petty Bange - 'Een in leiding in het Keltische Christen dom'); zaterdag 24 januari 12:00- 16:30 uur; zondag 25 januari 12:00-15:30 uur (aansluitend Ier se dans en muziek); zaterdag 31 januari 12:00-16:30 uur; zaterdag 31 januari 13:00-17:00 uur (vlech ten van een Bridget-kruis van stro onder leiding van André Steegman uit Hasselt, België); zondag 1 fe bruari 12:00-15:30 uur; maandag 2 februari 20:00 uur (lezing door Bert Scholten - 'Keltisch Kruis: vorm en betekenis'). De toegang is vrij. \ls de dames van Stam/SoVo- Co naar de eredivisie promove en, staat Conesco klaar als nieuwe hoofdsponsor. Dat heeft Leo Verver van de Stich- Iting Topvolleybal Soest (TVS) bevestigd. Het internationaal Jopererende bedrijf uit Ooster- [hout zou bereid zijn 100.000 leuro in het volleybalteam te Leken, maar Verver weigert Ler geld te praten. La houdt zich wat dat betreft op vlakte, maar zegt wel dat het Lentuele bedrag een goede basis legt om in de eredivisie te kunnen Ispelen. Op zaterdag 31 januari (presenteert de TVS in sportzaal De ■Bunt haar sponsor Conesco. Dat ■gebeurt voorafgaande aan de be- Ilangrijke competitiewedstrijd die Ide volleybalsters vanaf 19:00 uur liegen Dynamo spelen. Let bedrijf is gespecialiseerd in het ■digitaal doorsturen van kwalitatief /hoogwaardige videobeelden. Het is vooral actief op de beveiligings- Nog meer Kelten 'Een inleiding in het Keltische christendom' door Petty Bange op maandag 19 januari om 20:00 uur in de Emmakerk. Historica Petty Bange is verbonden aan de Uni versiteit van Nijmegen en gespe cialiseerd in de middeleeuwse ge schiedenis. In deze lezing behan delt zij het vroege christendom, in het bijzonder in Engeland en Ier land. Het Keltische christendom kwam vanaf de vijfde eeuw tot le ven op het Britse eilandenrijk. De Kelten ontwikkelden een heel ei gen vorm van spiritualiteit en christelijk leven. Onderweg zijn, soberheid, verbonden met de na tuur en gemeenschapszin stonden hierbij centraal. Ierse dans en muziek, op zondag 25 januari om 15:30 uur in de Em makerk. Met de stijgende popula riteit van Keltische muziek wordt ook de Ierse dans steeds bekender in Nederland. Vooral de grote shows als 'Riverdance' en 'Lord of the Dance' met Michael Flatley hebben daaraan bijgedragen. Ken merkend voor deze dansvorm is het ingewikkelde voetenwerk en het stijve bovenlichaam. Eén van de theorieën die dit probeert te verklaren zegt dat men door op deze manier achter heggen en mu ren te dansen, uit het gezichtsveld van de priesters probeerde te blij ven. In het verleden werd het dan sen door de rooms-katholieke kerk in Ierland namelijk als verderfelijk bestempeld. Inmiddels is Iers dan sen echter in heel Ierland en lang zamerhand ook in andere delen van Europa een populair tijdver drijf. Vier dansers van de 'Kilken- ny School of Irish Dance' zullen een demonstratie geven. Workshop Strovlechten van een Bridget-kruis, op zaterdag 31 ja nuari van 13:00 tot 17:00 uur in de Emmakerk. Sint Birghid (er zijn wel tien schrijfwijzen) was een Ier se heilige, die leefde in de tijd dat de overwegend agrarische kelten zich bekeerden tot het christen dom. Vele volksgebruiken uit vroe gere tijden werden behouden, Annie Donker (l.) en Ineke Wil-1 vliet bij het Keltische kruis in de I Emmakerk waaronder het vlechten van een kruis, dat gezegend werd door de priester en boven de deur gehan gen om huis en vee te zegenen en beschermen. Zoals men weet ge beurde de eerste kerstening van onze streken vanuit Ierland, en de Keltische missionarissen brachten dan ook de verering van de Heili ge Brigid mee naar hier, samen met de bijpassende rituelen en ge bruiken. Iedereen, inclusief de wat grotere kinderen, is welkom om een Bridgetkruis te vlechten van stro. De kosten zijn 10 euro ma teriaalkosten. Opgeven bij Ineke Witvliet, 88 6943322, of Annie Donker, 886012531. Keltisch kruis: vorm en beteke nis, lezing door Bert Scholten op maandag 2 februari om 20:00 uur in de Emmakerk. Er zijn door de jaren heen heel wat oude Keltische kruizen gevonden. Deze kruizen zijn van steen en in die kruizen zijn bijbelse afbeeldingen uitgehouwen. Aan de hand van dia's zal Bert Scholten uitleg geven over ver schillende Keltische kruizen en de daarop voorkomende Bijbelse fragmenten. Het is zegenrijk om vanuit de oude Keltische cultuur te zien welke overeenkomsten er zijn. Bert Scholten komt uit Rhenen en heeft vanuit zijn hobby steeds be ter leren kijken naar Keltische kruizen. In de Keltische weken is de ex positie 'Migreren en Pelgrimeren' voor en na afloop van de lezingen te bewonderen. Alle toegangen zijn vrij, er wordt alleen een collec te gehouden ter dekking van de onkosten. Informatie: Janke Hol man, Kerkpad NZ 17, ffi 6468370; arie.janke@hetnet.nl. Li--'. VA- - www.rabobankonline.com Bij voldoende belangstelling zal op woensdag 28 januari weer een ge spreksgroep voor familieleden van mensen met dementie van start gaan. Zorgen voor iemand met dementie valt vaak niet mee en vraagt een grote inzet van hen die de verzorging op zich hebben ge nomen. Het kan zijn dat men vra gen heeft als 'Doe ik het wel goed?' of 'Hoe kan ik in contact komen met mensen die ook voor een dementerende zorgen?' In de gespreksgroep is er aandacht voor de vragen en kan men ervaringen uitwisselen met andere familiele den. De gespreksgroep is bedoeld voor partners en/of kinderen of anderen die zorgen voor een thuis wonende dementerende oudere. Er zijn zeven bijeenkomsten van ca. twee uur. Het tijdstip is ge pland op woensdagmorgen tussen 10:00 en 11:30 uur, op het adres Van Asch van Wijckstraat 11 (3e etage), Amersfoort (naast het nieuwe politiegebouw). Deelname aan de gespreksgroep is geheel kosteloos. Informatie of aanmel ding: Riagg Amersfoort Om streken, SÜ 033-4603500, mevr. Tiel Groenestege. I kringloopcentrum l SPULLENHULP Nu nog? zult u denken. Maar de uitvoering door het gelegenheids koor in de Emmakerk heeft plaats gevonden op zaterdag 20 decem ber 2003. De Christmas Carols die anderhalf uur ten gehore werden gebracht werden enthousiast ge zongen door het koor en ontvan gen door het publiek dat in groten getale was komen opdagen. Voor foto's kan men op bezoek gaan bij www.kerkpleinsoest.nl. de SOW kerk Soest Noord, de Emmakerk. onder het kopje 'Beraadsgroep Vorming Toerusting'. Bij de uitgang werd er gecollec teerd voor de armoedebestrijding in Soest. De diakenen van de ker- keh in Soest worden door mensen aangesproken over mensen die onder of tegen de armoedegrens aan zitten. Dat kunnen mensen uit een kerk zijn, al dat is geen voor waarde. De diakenen gaan in ge sprek met de mensen om te kijken of zij een rol kunnen spelen in het (financieel) beter leefbaar maken voor de betrokkenen. De collecte heeft in totaal 522 euro opgele verd. Alle gulle gevers worden langs deze weg van harte bedankt voor hun bijdrage. Wie alsnog een gift wil doen kan dat op nummer 1013423615 onder vermelding van Centraal Diaconaal Beraad in Soest. Meer informatie: Ruud ter Beek, diaken van de Emmakerk, 035-6016484. Schizofrenie en psychose zijn com plexe ziektebeelden die veel vra gen met zich meebrengen. Speciaal voor familieleden en directbetrok- kenen van mensen met schizofre nie organiseert het Riagg Amers foort Omstreken, in samenwer king met Ypsilon, ook in 2004 weer maandelijkse informatie- en gespreksavonden. Die zijn ook toegankelijk voor familieleden van mensen die niet in behandeling zijn bij het Riagg. Op maandag 19 januari vindt de eerste informatiebijeenkomst plaats met als thema 'Kenmerken van ziektebeelden die met psycho se gepaard kunnen gaan'. De heer Kruisdijk, psychiater van de Sym- fora Groep, geeft informatie over de kenmerken van schizofrenie en andere ziektebeelden die met een psychose gepaard kunnen gaan. Tevens zal er voldoende tijd zijn om vragen te stellen. De eerste gespreksbijeenkomst zal zijn op 16 februari. Tijdens deze bijeenkomst staat er geen specifiek thema centraal, maar ligt de na druk op het uitwisselen van erva ringen. De bijeenkomsten worden gehou den van 19:30 tot 21:30 uur in het gebouw van het Riagg Amersfoort en Omstreken, Westsingel 41 te Amersfoort. Aan deelname zijn geen kosten verbonden en vooraf aanmelden is niet nodig. Informa tie: afdeling Preventie, mevrouw R. Kasander (88 033-4603500). Wat kunnen mensen elkaar vrese lijke dingen aandoen. Dat begon al toen de mens nog maar net be stond: Kaïn, de zoon van Adam en Eva, sloeg zijn broer Abel dood uit jaloezie. Maar daarmee was de kous niet af: het bloed van Abel bleef roepen tot God, als Vergel der. Aan de hand van deze ge schiedenis laat ds. A.P. van Dijk uit Tiel zondagmorgen zien, datje ook voor je gedrag t.o.v. je naaste verantwoording schuldig bent aan God. Hij doet dit in een dienst om 10:00 uur van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt). In de middagdienst om 17:00 uur is de tweede bede van het 'Onze Vader' aan de beurt van behande ling: 'zorg ervoor dat uw naam wordt geheiligd'. Ds. R. ter Beek zal hierover preken aan de hand van de Heidelbergse Catechismus, zondag 47. Gasten zijn in beide diensten welkom; het adres is: Pa rallelweg 1. Info: 88 6 025234. Het herenteam van Stam/ SoVoCo heeft zich naast Uni- cornus aan kop van de ranglijst in de regioklasse genesteld. De Soesters wonnen zelf met 4-0 van Ace, terwijl de Bunschoters twee punten lieten liggen. Bei de teams hebben inmiddels ne gen punten voorsprong op de eerste achtervolgers. Succesvol adverteren het ligt voor de hand dat doen ondernemers in de Soester Courant Op vrijdag 23 januari geeft Neder lands bekendste gospelzanger Ralph van Manen, een unplugged concert in de Pauluskerk (Brink 2), in Baarn. Het concert wordl gegeven ten behoeve van het Ne derlands Bijbelgenootschap (NBG). Ralph van Manen is voor een breed publiek een bekende artiest. Hij speelde op diverse grote podia in binnen- en buitenland en trad recent op in Finland, Noorwegen! Duitsland, Italië en Zwitserland, maar de meeste concerten geeft hij nog altijd in Nederland, zeker na de release van zijn Nederlandsta lige cd 'Dichterbij'. Dit jaar viert hij zijn tienjarig jubileum als solo-ar tiest. Dat jubileum wordt opgeluis terd met het verzamclalbum 'Mom Than A Song'. Het Nederlands Bijbelgenootschaf (NBG) zorgt ervoor dat de bijbel zo veel mogelijk mensen bereikt en aanspreekt. Het NBG zal tijdens deze evenementen een bijdrage vragen aan de 'Bijbel Per Maand Club', die elke maand een bijbel project steunt over de hele wereld Aanvang: 20:00 uur. Entree- 8,00. Slaagt WZ' in de le klat a.s. zaterdag op s| aanvang De wedstrijdbal wc CO/V Na de wprktri|d aroc /^of,rqaniseerd Hoof. Brink Kani Co-, Bosman I Kledir Spc Sub- Bar Eetcafé Bouwbedrijf Pro Jeug René de Bri Overige selectie-om - Broodje van Toontje/ Eetcafé Centraal - Bakker Bedrijfswagen Groep - Bedcer Int. Transport - Scholierenpub The Cardinal - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode

Soester Courant | 2004 | | pagina 16