1 Kerkbalans: een dringend appèl RADIO neer, ;ingen 1 PRIKBORD t Ichthuskerk in beroep MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN PAGINA 18 WOENSDAG 14 JANUARI 2004 SOESTER COURANT JGPIJN riEAVOND terfestival ;er Baarn januari 5E NIEUWE ICEN 6,- EEMEBB Toegankelijkheid PAGINA 19 KERK BALANS Dierenlief Dierenleed 'Burgerlijke stand' I PROFIL- De lopers van de week Adviezen en veel tips in 'Wijs op reis' www.rabobankonline.com Cantatedienst in Paaskerk Baarn Lezing: 'Bouwen in historische milieus' De beste van 2003 Rimsky Korsakov Arno Bornkamp Redactie: Piet van Dijk, Wim yM1 den Dool, Tanneke de Mol Bernard Steenhuis. Re- thctieadres: Gerrit van der penstraat 93, 3762 XK Soest, iel 602 06 31, e-mail: w vd.dool@pIanet.nl. Nieuws en/of tips graag insturen naar ditadres. A.J.1V. Bedrijfshygiëne ook particulieren Ongediertebestrijding tevens HOUTWORM/BOKTOR verdelging Bel. 033-2462248 06-53446804 e-mail:info@ajw.iil g over de diagnose, opties voor klachten skken. Wij zullen het nde: Is gevolg van zittend 1,27 januari '04 1.00 uur ig gratis SidneyRubinstein Tammy Rubinstein-de Koekkoek, Geregistreerde chiropractoren Leden Nederlandse Chiropractoren Associatie i Karakter Baarn orga- r de achttiende maal srfestival in cultureel Speeldoos. De jury Dick Top (voorzitter), ier en Bob Lowenstein. mma ziet er als volgt anuari, 20:00 uur: Wik met 'De eerste na 25 jy Benaert, regie Hans nkeniers Huizen met Richard Harris, regie Punt Amersfoort met ■e' van Slawomir Mro- Blisabeth Loot Verlee; lversum (vervangt een die af heeft gezegd we- DSO Kortenhoef rouw alleen' van Dario jop Glijn. L7 januari, 20:00 uur: 3aarn met 'Karei' van vlrozek, regie Clarie de itwaakt Huizen met 'De a' van Chiem van Hou- Jan van Beers Utrecht wat nu, mevrouw Me- Klaas H. de Vries; To- 5 Meern met 'Tjessum' 'iegand Bruss, regie Paul bobankonline.com feiten. De eerste presen- over de servicediensten zoals de pedicure, de n de maaltijdservice en ïtien andere diensten. De iresentatie gaat over de rvice, het verstrekken van rtikelen en hulpmiddelen itie. Ten slotte wordt er besteed aan de dienstver- an de Thuiszorgwinkel, :iaalzaak voor gezond- telen, hulpmiddelen en gsproducten voor jong en nkomst is bestemd voor ners van de wijk Klaarwa- s woonzorgcentra Hons- en Vijverhof, en vindt woensdag 21 januari in ingscentrum IGaarwater /iardi Beckmanstraat 475, )0 tot 16:00 uur. Vanaf ur is men welkom in de jdag bij de Boni Deze avond is voor iedereen toe- mkelijk. Dit gebouw is rolstoeltoe- Ijnkelijk. De basisvoorzieningen Inde gezondheidszorg moeten voor ledereen toegankelijk zijn. Kenne- 'lijk is toegankelijk een belangrijk word geworden. Wat is dat eigen- Ijk, toegankelijk? Het is voor mijn poel een dubbelwoord dat moei- lijk op zichzelf kan staan. Het be unt met 'toe', waar iets afwerends afsmekends in zit. 'Doe de deur ye', zei men vroeger, of: toe, doe \iatnu voor mij'. In toegankelijk- heid zit het woord toegang en een oegang is een opening, een entree. Joegankelijk zou dan een warm en iwnodigend woord moeten zijn. Maar wat betekent het in de prak- lijk anders dan dat je makkelijk binnen moet kunnen komen? Want wat gebeurt er als je door de loegang heen bent. Als je binnen bent of deel hebt aan bijvoorbeeld gezondheidszorg of onderwijs of Mg iets anders? Word je dan warm ontvangen? Is er dan aandacht speciaal voor jou? In de meeste ge- \allen niet, vrees ik. Toegankelijk heid en aandacht, zijn dat tweeling- uoorden? Kunnen ze niet buiten el- hrn zoals een Siamese tweeling, of lijn ze apart verkrijgbaar? In het maatschappelijke verkeer is toegankelijkheid een toverwoord. Mies en iedereen moet vooral toe gankelijk zijn. Maar onze toegan kelijkheid bestaat vaak uit anoni miteit, het afluisteren van een bandje met een keuzemenu, waar je meestal verdwaalt en zelden bij het juiste loket aankomt. Komt dat om dat we dachten dat toegankelijkheid los verkrijgbaar was, of omdat aandacht zo duur is geworden? Ik denk dat het laatste het geval is, want het is onvoorstelbaar hoe schaars aandacht geworden is. Ik zit op een sportclub voor 55- plnssers. Op gezette tijden doen we een spel waarbij we een bal moe ten gooien naar een ander, boven- langs, onderlangs enzovoorts. Het maakt niet uit hoe we gooien, maar er is wel een voorwaarde aan ver bonden. We moeten voor we gooien denaam noemen van degene naar wie we gooien. Er gebeuren dan twee dingen: de vanger hoort zijn of haar naam en is alert, de gooier moet zich trainen in de naam van de vanger en spelenderwijs leren we elkaar in ieder geval bij naam en van gezicht kennen. Als we geboren worden krijgen we een naam, een doopnaam, een roepnaam, een koosnaam. Als we groter worden krijgen we num mers, banknummers, pasnum mers, klantnummers en credit kaartnummers. We trekken num mers bij het postkantoor, de slager. Ik heb u bij uw naam geroepen, zegt God. A ls dat geen aandacht is! Jantien Heming, kerkenraadsDe Open Hof Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. Deze week zijn in kerkelijk Soest weer tientallen vrijwilli gers op pad in het kader van de actie Kerkbalans. Deze lande- lijk gestuurde geldwerving voor de plaatselijke gemeenten en parochies wordt nu voor de 32s,e keer gehouden. Het resultaat laat van jaar tot jaar een lichte stijging zien. Dat is opmerke lijk, omdat het aantal kerkle den daalt. Degenen die de kerk trouw blijven, zijn dus bereid méér te betalen. Kerkbalans is een zaak geworden van de 'har de kern'. De kerkleden krijgen een envelop uitgereikt met informatie, verge zeld van een acceptgiro en een formulier om een financiële bij drage toe te zeggen die desge wenst in termijnen kan worden voldaan. De bijdrage is bestemd voor de instandhouding van de plaatselijke kerk. De personeels kosten vormen de grootste post op de kerkelijke begroting, ge volgd door de kosten van de ge bouwen. De bijdragen maken het mogelijk dat de kerk haar taak kan blijven waarmaken. Dat vertaalt zich in goede pastorale zorg, in spirerende diensten, diaconaat, en activiteiten op het terrein van vor ming en toerusting. De begroting 2004 van zowel de vier r.k. parochies als van de vier Samen op weg-gemeenten in Soest ziet er niet florissant uit. Aan r.k. kant is een tekort van 59.000 becijferd. Omdat in het verleden een redelijk vermogen is opgebouwd, komen de parochies niet direct in de gevarenzone. Toch moet een dergelijke onge zonde situatie niet te lang voort duren. Het tekort aan Sow-kant is be groot op 42.000. De vermo genssituatie hier is weinig hoop vol. De reserves zullen binnen af zienbare tijd uitgeput zijn. Daar om wordt een dringend beroep gedaan op de leden om hun bij drage voor 2004 te verhogen: als dit jaar per adres 36 méér dan in 2003 wordt gegeven, kan het tekort worden weggewerkt. De r.k. parochies hanteren als richtlijn voor de bijdrage één procent van het netto-jaarinkomen Uit allerlei onderzoek is veel be kend omtrent het geefgedrag in kerkelijk Nederland. In orthodox- protestantse kringen wordt naar verhouding het meest bijgedra gen. Gereformeerden dragen naar verhouding meer bij dan her vormden. De score onder de rooms-katholieken is de laatste jaren duidelijk gestegen. De grootste gevers zijn degenen die actief betrokken zijn bij de kerk. In Soest ligt het geefgedrag bij Kerk balans onder het landelijk gemid delde. Een gegeven dat zich niet laat verklaren uit het gemiddeld inkomen van de Soestenaren, maar veeleer te maken heeft met de mate van betrokkenheid bij de kerk. De Sow-gemeenten in Soest (die per 1 mei opgaan in de Protes tantse Kerk in Nederland) hante ren bij Kerkbalans een variant op het landelijke motto: Op koers. Dit houdt verband met het feit dat er nog wordt gewerkt aan een beleidsplan voor de komende drie jaar. Een van de uitgangspunten daarin is de solidariteit tussen' de vier gemeenten. In het motto van Kerkbalans 2004: 'Koersvast', ligt vertrouwen in de toekomst besloten. Zoals de Kerkbalans-folder vermeldt: 'Een vaste koers biedt houvast in een onzekere tijd waarin het econo misch tij tegen zit. Koersvast bete kent niet speculeren, maar ver trouwen hebben in de toekomst. De Boodschap van het Evangelie kan dat koersvaste vertrouwen geven.' v De Ichthuskerk in Soest heeft officieel bezwaar aangetekend bij de hervormde synode tegen het synodebesluit van 12 decem ber tot stichting van de Protes tantse Kerk in Nederland. Dit lag in de lijn der verwachtingen, want de Ichthuskerk is altijd verklaard tegenstander geweest van de fusie met gereformeerden en lutheranen op basis van de nieuwe kerkorde. De Ichthuskerk wenst vast te houden aan de hervormde kerk orde van 1951 en de historische belijdenisgeschriften. Overwogen wordt om met andere bezwaar den, verenigd in het inmiddels opgerichte Convent van Her vormde Kerkenraden, een 'ver klaring voor recht' te vragen aan de burgerlijke rechter, teneinde de eigen positie in materiële en im materiële zin veilig te stellen. Het hoofdbestuur van de Gere formeerde Bond, de orthodoxe groepering binnen de Hervormde kerk, is daar geen voorstander van en heeft de bezwaarde gemeen ten opgeroepen af te zien van ge rechtelijke stappen. Het bestuur stelt dat er voldoende waarbor gen zijn voor een eigen positie in de nieuwe fusiekerk. Het Convent van Hervormde Kerkenraden, met een aanhang van naar schatting dertig plaatse lijke gemeenten, heeft daarover twijfel en wil vóór 1 mei (de offi ciële oprichtingsdatum van de Protestantse Kerk in Nederland) zekerheid. Zaterdag 17 januari zondag 18 januari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts," zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: Tandartspraktijk Soestdijk, Heuvelweg 21, ©6015970. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: G. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, ©5422111. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Amivedi, 88 035-6015493 VERMIST Noorse boskat, cypers wit, 'Goofy', Schaepmanstraat. Kater, zwart, wit streepje over neus, witte buik 4 witte voetjes, 'Nielson', Amnestylaan GEVONDEN Kater 5 maanden, muisgrijs, wit streepje op neus, witte sokjes, Julianalaan. Poes, zwart van boven, van onder spierwit, Ossendamweg. Konijn, zwart, tam, bij MacDo- nalds. Lieze van de Pol, Amivedi, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 1 t/m 9 januari 2004. GEBOREN: Ingmar Jochem, zoon van R.G.C. Dirven en E.N. Visser. - Joshua, zoon van E.P. Groart en K. van der Velden. - Jade Jasmijn, doch ter van T.G.H. Wigtman en D.C. Staal. OVERLEDEN: Pieter Oosterbeek. - Cornelia Maria Terlouw. - Wilhelmina Er- nastina Charlotte Eversen. - Ger- ritje Barendina Buddingh. - Marie Antoinette van Overeem, w.v. E. Visch. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openlngstllden: dinsdag t/m vrijdag Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Marije Valk Daisy van Amerom Tim v.d. Hoeven In de hal van het gemeentehuis is de folder 'Wijs op reis' verkrijg baar. De brochure bevat adviezen en tips voor mensen die de grens over gaan. De folder biedt infor matie over onder meer reisdocu menten, verzekeringen, gezond heidsrisico's, veiligheid, gevaarlijke stoffen, ambassades en consulaten. De folder is een uitgave van de Directie Voorlichting en Commu nicatie van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken dat heeft samen gewerkt met andere (overheid)or- ganisaties. Zaterdag 17 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; samenzang Zondag 18 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 zie Oude Kerk Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 zie Emmakerk Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 zie Oude Kerk Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering Samen op Weg (PKN), Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden en pastor B. Tieman; oecumenische viering Samen op Weg (PKN), De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G. Cazemier Samen op Weg (PKN), WilheJminakerk, Soesterbergsestraa! 18 10:00 zie Oude Kerk Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk (PKN), Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema en pastor F. Overbeek; oecumenische viering Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. J.C. de Groot, Dordrecht Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 student A.Versluis, Acquoy Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A.P. van Dijk, Tiel; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:15 ds. C. Sonnevelt Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 J. Euwema, Tiel Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. Rotman Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Ite Pijp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 oecumenische dienst Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. H. de Jong, Zeist; avondmaal Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. D. Soeteman Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. L. v.d. Berg Op zondag 18 januari wordt tij dens de Cantatedienst in de Baarnse Paaskerk (Oude Utrecht seweg) uitgevoerd de cantate BWV 124 'Meinem Jesum lasz ich nicht' door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Bas Ramselaar. De dienst wordt geleid door ds. G.S. Alma en be gint om 19:30 uur. Op donderdag 15 januari houdt prof. dr. ir. Rudger A.E Smook voor de Historische Kring 'Baerne' een lezing over 'Bouwen in histo rische milieus'. De lezing vindt plaats in het Cultureel Centrum 'De Speeldoos', Rembrandtlaan 35 in Baarn. De Blauwe Zaal is geo pend vanaf 19:30 uur. De lezing begint om 20:00 uur. De entree voor de leden 1 introducé is gra tis. Niet-leden betalen 3,50. Miniportretvan de DONDERDAG 15 JANUARI® VRIJDAG 16 JANUARI ZATERDAG 17 JANUARI ZONDAG 18 JANUARI MAANDAG 19 JANUARI DINSDAG 20 JANUARI WOENSDAG 21 JANUARI Paul Sparnaay: grote verrassing. Hij kreeg de prijs van zijn collega's: debesfe radiomaker van 2003. Voor Paul en z'n maatje Ben Verschoor die de techniek verzorgt. Een wissel- microfoon en een vrolijke bos bloe men. Gefeliciteerd, 't Was heel leuk. Toch wel een verrassing. Ja, vorig jaar wa ren we tweede en nu de hoofdprijs. Operette. Gek ben ik er van. Ope rette, man da's 't leven. Alles zit er in liefde, verdriet, bedrog en haat, maar altijd een goed einde. Ja, de operet te hoort echt bij deze tijd. Eigenlijk h het de voorloper van de musical, nee, het is gewoon een musical! Zingen. Wie? Ik? Nee, ik ben wel lid van een operettevereniging maar zin gen, ja, vroeger in het kerkkoor als koorknaap, jongenssopraan. Ik zat °P de Mariaschool. Nee, ik ben geen Soester, ik ben een geboren Amster dammer. Radio Soest. Al dertien jaar, ja. Via de Baarnse Ziekenomroep naar de Aros bij Zonnegloren. Reacties? Ja, da's leuk datje dat vraagt. Soms loop 'k met mijn vrouw in een winkel en dan praten we met elkaar. En dan hoor ik wel eens achter me zeggen: Hé, dat is die man van de operette op Radio Soest! Ze herkennen me dan aan mijn stem en dan vragen ze vaak gelijk een plaatje aan. Da's leuk hè? Paranormaal. Kijk, door contact met collega's die het moeilijk hadden en dan bij mij kwamen ontdekte ik dat het direct beter ging met die mensen als ik met ze sprak of alleen maar bij hun in de buurt was. En nou blijkt dat meer mensen baat hebben bij een bezoek aan mij, ik ben een soort alternatieve genezer geworden. Dat z't in me. Heel wonderlijk. Programma? Nou, dat zou wel kun- nen, maar dan moet dat wel regel- matig worden uitgezonden. Via de radio kun je ook mensen behande len. Mooiste opmerking. Uit het juryrap port? Deskundig en enthousiast. Ja- 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie: Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio Aandacht voor het 18de eenakterfestival in de Speeldoos in Baarn. In de studio ontvangt Lonneke Meijer Theo Manten van de 30 jaar oude Toneelver eniging Karakter. Verder in deze uitzending tips over de theaters in de re gio, redactie Ad van Wijn gaarden 11.00 Even uitblazen Muziekprogramma, gepre senteerd door Loes Mo raal. 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Samenstelling en presenta tie: Thari Schröder. 14.00 Operetteland Maske in Blau Fred Raymond, 1900 We nen, heeft ons een operet te. Maske in Blau nagela ten. Het verhaal speelt zich af in San Remo tij dens het Narcissenfeest. Een geschiedenis van on begrip, verraad en intrige en uiteindelijk de alles overwinnende liefde. Presentatie: Paul Sparnaa- ij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Karen Pas Deze keer aandacht voor de muziekkeus van Karen Pas. Zij gooide hoge ogen tijdens de Grote Soester Taaltest en dat niet voor de eerste keer. Ze vertelt het een en ander over de herkomst van haar "taalge voel". Centraal staat na tuurlijk haar muziekkeus, die een verrassende veel zijdigheid kent. De Soester en zijn muziek wordt deze keer gepresenteerd door Philippe Kessels 18.00 Radio M. tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Kees Vroon 10.00 Rondje om de kerk Presentatie: Eit Algra FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren. Presentatie: Karen de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Steef Klarenbeek Lonneke Meijer ontvangt Steef Klarenbeek uit Soesterberg. Klarenbeek is bij de laatste Provinciale Statenverkiezingen met voorkeurstemmen gekozen als lid van Gedeputeerde Staten in de provincie Utrecht. Daarnaast zet hij zich in voor een opvangte huis voor straatkinderen in Manila op de Filipijnen. Steef Klarenbeek heeft in Nederland een stichting opgericht die geld inzamelt voor dit projekt. 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het sportcafé Sportnieuws en achter gronden bij het sport nieuws voor u verzameld en gepresenteerd door Rob Dekker. 18.00 Jazz uit Artishock Presentatie: Rosamint Faas en Semmy Prinsen. 19.00 Blues uit Artishock Presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M. tot zaterdag 8.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Oud goud De beste muziek uit de jaren zestig en zeventig. Presenta tie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Klassieke muziek op zondagmiddag Supertalent Nicolai Rimsky-Karsakov, een 19e eeuwse Russische componist, was een supertalentvolle man. Hij schreef zijn eerste symphonie tij dens een wereldreis die hij maak te als Kadet van de Russische Ma rine. Hij deed dat zonder dat hij een en kel instrument bij zich had, slechts met een potlood en muziekpapier. Toen hij de symphonie schreef, was hij 24 jaar oud. Zijn aristocra tische ouders, Vandaar die dubbe le naam, wensten dat hij een be roep zou kiezen passend bij hun stand en hij werd Kadet bij de Russische Marine. Hij werd opge leid tot Marine-officier in Sint Pe tersburg. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en hij vormde de beruchte Groupe de Six, zes Russische componisten, die een enorme invloed hadden op de mu ziek in die tijd. Op zijn 27e jaar werd hij leraar aan het Conserva torium in Sint Petersburg. Tot zijn leerlingen behoorden Alexander Glazounov, Igor Strawinsky en Sergey Prokofjev. De saxofonist Arno Bornkamp is de duizendkun stenaar die klassieke en moderne stukken speelt. Hij maakte vele rei zen, gaf Masterclasses en veel lerin gen en bezocht moderne compo nisten zoals Luciano Berio en Kar- Iheinz Stockhausen. Hij wordt bij dit concert begeleid door Ivo Jans- sen. Ivo studeerde bij de Soester Jan Wijn aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam. Hij werkt zowel als solopianist, al dan niet met orkest en als begeleider van vocalisten en instrumentalisten. Arno Bornkamp en Ivo Janssen zijn zwaargewichten in de muziek. Zij hebben het saxofoonrepertoire van de laatste 175 jaar eer aange daan. 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h De werkgroep Behoud de Zuidereng is een onafhan kelijke groep van Soester inwoners. Wat hen bindt is dat zij zich inzetten voor behoud van het beeld en het karakter van wat er nog over is van de Soester Eng. Hiske Korsmit infor meert ons over hun toe komstvisie voor de Zuider eng. Presentatie: Ina Aangeenbrug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijkhuis' 12.00 De vrijwilliger van 2004 Honderden vrijwilligers steken de handen uit de mouwen. Of het nu gaat om jeugd begeleiden of ouderen helpen, maaltij den verzorgen of alterna tieve thuishulp bieden. Nel Pelzer zet ze regelmatig in het zonnetje. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van deze week, verzameld en gepresen teerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Nicolai Rymski Korsakov met zijn prachtige symfo nie cn de meester saxofo nist Arno Bornkamp, be geleid door Ivo Janssen. Samenstelling Jacques van der Griendt, presentatie: Inske den Duik. Zie toelichting hiernaast. 16.00 Musica Aeterna Klassieke muziek. Presen tatie: Liesbeth Gankema. 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Kerkdienst vandaag de Samen-Op- Weg-kerk De Open Hof. 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het open boek Presentatie: Herman Spoor. 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 De Soester en zijn muziek h Karin Pas Deze keer aandacht voor de muziekkeus van Karen Pas. Zij gooide hoge ogen tijdens de Grote Soester Taaltest en dat niet voor de eerste keer. Ze zal het een en ander vertellen over de herkomst van haar 'taalgevoel' en wat de Ne derlandse taal voor haar in het dagelijks leven bete kent. Centraal staat na tuurlijk haar muziekkeus, die zeer gevarieerd is. Pre sentatie Philippe Kessels. 11.00 Soul to soul Wat geloof jij? Wat is dat andere geloof? Wat doen ze daar? Presentatie: Pieter van Winde. 12.00 Lunchroom Middag Magazine gepre senteerd door Ruud van Zomeren. 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, gepre senteerd door Loes Mo raal. 14.00 De jaren 50-60 De liedjes uit de Arbeids vitaminen. Presentatie: Kees Pels. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine met uitsla gen, reportages en inter views over de sport van het afgelopen weekeinde. Presentatie: Rob Dekker. Muziekprogramma 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Dirk-Jan Amold 10.00 Ontmoeting met... Steef Klarenbeek Klarenbeek uit Soesterberg is bij de laatste Provinciale Statenverkiezingen met voorkeurstemmen gekozen als lid van Gedeputeerde Staten in de provincie Utrecht. Presentatie: Lonneke Meijer. Zie meer informatie bij 'vrijdag'. 11.00 Senioren vragen Een programma met ver zoeken vanuit verzorgings tehuizen, samenstelling en presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 14.00 Operetteland h Maske in Blau Een operette die door zijn melodieën en verhaal een genot is om naar te luiste ren. Presentatie: Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. Zie voor de toelichting 'donderdag'. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Rondje om de kerk h Presentatie: Eit Algra. 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, pres. Joke Almirante 18.30 Weg met hobbels, pres. Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, kinderpro gramma. 19.30 Het Kom pas, jongeren pro gramma. 20.00 Binnenste buiten, Het boek verklaard, pres. Herman Spoor 20.30 Bij bel verzen van Johan van Maarlant, pres. Herman Spoor. 21.00 Zingerder- wijs, pres. Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, pres. Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur. Radio Soest? Gewoon goed! 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Soest heeft, zoals ieder boerendorp, in het verle den zijn windmolens ge had. Helaas is er niet een bewaard gebleven. Onze gast, Sien Overduin, zal duidelijk maken waar om het van belang is dat "De Windhond" weer op gebouwd moet worden. Presentatie: Ina Aangeen brug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijkhuis 12.00 Lunchroom Middag Magazine. Met natuurlijk het wekelijkse Bloemetje-van-de-week. Presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en cabaret Samenstelling Ad van Wijngaarden. 14.00 Soest 55+ h Nieuws en actualiteiten voor senioren, presentatie: Karen de Lange. 15.00 Soest actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de regio Nieuws over tentoonstel lingen en theatertips uit de regio. Presentatie: Lonneke Meijer. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 19