Bedrijfsleven Soest ziet nog wel ruimte voor kleine rondweg J als Marathonbroers Sevink 'beoliebold' dekkerT-partners GroenLinks blijft alert op plannetjes met de polder Politiek is nog niet uit ideale aantal politiesurveillanten ACTUEEL r Maffiosi op HMG-weekeinde Betrapte man (43) bekent serie diefstallen en inbraken Ook dit jaar 23.000 voor kleine sportvoorzieningen PROVAKCEELEN J!AGINA4 WOENSDAG 14 JANUARI 2004 SOESTER COURANT jari 2004 Voorzichtig optimisme over economisch klimaat PAGINA 5 iliil Ook andere genomineerden gehuldigd Ijsberen moeten 'omkopen en afpersen' www. dekkerenpartners. com Collecte voor Hersenstichting Nieuwjaarstoespraak Ans Mann 'Eerst inzicht in reguliere politiesterkte' Richting Hospice 5 sest.nl )RZIENINGEN elt voor 2004 opnieuw eschikbaar voor 'kleine :er verenigingen en parti- n verzoek indienen voor gemeenteraad stelde de jorziening kunnen door d; ng mogen, per aanvraag, ,46; ang moet de te realiseren :o'n groot mogelijk pu- lelen wordt rekening ge- an voorzieningen over de eiding van voorzieningen geval afgewezen als 23.000,= wordt over- Irage uit bovengenoemd I bij de gemeente Soest, i, 3760 CA SOEST. iUNNINGEN januari 2004 een kapvergunning zijn den 1 taxus :er, 1 hulst s, 1 Acer Saccharinum Ele- 5 Acacia's, 1 den rgunning Soester Courant huisnummer 67l.p.y. 61. •elangen te worden ge- srgunning kunnen dit en vier weken na deze an bij de afdeling Wijkbe- van de gemeente Soest, t, telefoon (035) 609 36 yier weken liggen de aan- ook ter inzage op de af- Infrastructuur in het ge en, Milieu van de ge- 1, kamer 1.30, ligt rkdagen van 8.00 tot hikking en de aanvraag Recycling b.v., Stemer- rberg. Strekking van de /ergunning te verlenen Recycling b.v. gevestigd Soesterberg, onder voor- het milieu. ng kan, binnen zes weken kennisgeving, worden in- ntonen dat zij redelijker- aest tegen de ontwerp-be- te brengen; n hebben tegen wijzigin- de beschikking ten op- iarvan zijn aangebracht; i hebben ingebracht te- ing. en gericht aan de Afdeling laad van State, Postbus age. Zij die beroep instel- i tot het treffen van een arzoek moet eveneens orden gericht aan de voor- emde afdeling van de ig wordt na afloop van de rnzij voor die datum een fen van een voorlopige wordt dan niet van kracht slist. Voorzitter Kees Boerkoel van de Soester Zakenkring is geen pessimist. Dat bleek afgelopen vrijdagavond tijdens de nieuw jaarsreceptie van de plaatselij ke ondernemersclub, waar hij als zijn verwachting uitsprak dat 2004 een economisch beter jaar gaat worden. 'We moeten ophouden elkaar in de put te praten en aan het werk gaan,' aldus Boerkoel. Uit de jaarlijkse ERBO-enquête van de Kamer van Koophandel is gebleken dat de ondernemers zelf over 2004 iets minder positief den ken dan een jaar geleden over 2003. 'Maar gelukkig denkt een kwart van de ondernemers aan omzetgroei,' aldus Boerkoel, die zich van zijn voorzichtig-optimisti- sche kant liet zien. 'Het zal niet gemakkelijk zijn maar er is een pad om boven de economische nul-lijn uit te komen.' Boerkoel onderstreepte in dat verband ook het terugdringen van de criminali teit en vroeg schertsend aan burge meester Janssen of deze 'gelijk maar even' de eerste foto's van veelplegers in de Soester Courant kon laten publiceren, nu hij het eens bleek te zijn met de sugges tie van de Utrechtse korpschef Vogelenzang om 'hardleerse crimi nelen' uit de anonimiteit te halen. Boerkoel stond wat serieuzer en uitvoeriger stil bij het komende Streekplan, waarin voor het Soes ter bedrijfsleven vooral de uitbrei dingsmogelijkheden (van de be drijven), de huisvesting (van het personeel) en een goede infra structuur (wegen) van belang zijn. Er is de komende jaren al behoef te aan 16,8 hectare in totaal - 'en dat in een stilstaande economie!', aldus de Zakenkring-voorzitter, die voorspelde dat er op termijn nog meer nodig zal zijn en daarom de 18 hectare die het Streekplan voorstelt te gering noemde. 'Voor waar, geen positief beeld,' aldus Boerkoel, die politiek Soest opriep om, met Zakenkring en Kamer van Koophandel, gezamenlijk op te trekken om bij de provincie ruime re mogelijkheden te bepleiten. De 1200 in het Streekplan 'begrote' woningen (restcapaciteit 560, nieuwe inbreiding 140 en vliegba sis 500) vond hij een mooi aantal, 'maar eerst zien en dan geloven... De KE-geluidslijnen zijn bij het ministerie ook nog niet zomaar verplaatst.' Met het oog op de eco nomische gevolgen van de even tuele sluiting van de vliegbasis - waarnaar een onderzoek wordt uitgevoerd - verwees Boerkoel naar de discussie over het 'groene hart'. Volgens hem levert 4 'in levering ruimte op voor 100.000 woningen.' Wist u dat een koe 20 keer zo veel ruimte heeft als de mens, en dat we die koeien ook nog eens subsidiëren...?' Rondweg Boerkoel besloot zijn speech met een oproep aan de politiek om bij de inspraakavonden over het Streekplan nogmaals aan te drin gen op mogelijkheden voor een (kleine) rondweg. Hij zou zich daarbij graag vergezeld zien van WD, CDA, Soest 2002 en PvdA, zoals bekend alle voorstanders van de rondweg in een of andere vorm. 'VVD, CDA en PvdA hebben net geen meerderheid en als Soest 2002 blijft vertellen dat alleen een gróte rondweg de oplossing is, lost dat voor het bedrijfsleven in ieder geval niets op,' aldus Boerkoel. Hij wees erop dat het concept-Streek plan de aanleg van een korte rond weg 'niet op voorhand onaan vaardbaar' noemt. Ook burgemeester Janssen voerde het woord. Hij onderstreepte nog eens het belang van de economi sche bedrijvigheid voor de samen leving (en andersom) en de last die de gemeente en het bedrijfsleven hebben van de landelijke bezuini gingen. Volgens Janssen zijn het onzekere tijden, zoals ook naar voren komt uit het ERBO-onder- zoek waarvan Boerkoel al gewag maakte. De industrie toont een licht herstel, maar het perspectief op banengroei ontbreekt. Janssen noemde enkele cijfers. Het aantal bedrijven in Soest is gestegen van 2747 (in 2001) naar 2786 (in 2003); de werkgelegenheid daalde van 18.862 naar 18.453 arbeids plaatsen. Het aantal werklozen steeg met ruim 35%, van 1728 Soester Zakenkring-voorzitter Kees Boerkoel aan het woord tij dens zijn nieuwjaarsspeech in De Soester Duinen. naar 2330 personen. Vorig jaar werden 1626 verzoeken om bij stand ingediend. 'Mens centraal' Bedrijfsleven en gemeente moeten daarom de krachten bundelen om het economisch draagvlak in stand te houden en te vergroten, aldus de burgemeester, die in dat verband ook de mogelijke sluiting van de vliegbasis, het Streekplan en de 'opknap' van de bedrijfsterreinen ter sprake bracht. 'U moet kunnen rekenen op een standvastig ge meentebestuur, dat samen met u de mogelijkheden benut om in economische zin vooruit te ko men.' Economische bedrijvigheid en het welzijn in de samenleving gaan hand in hand, aldus de bur gemeester. Ondernemerschap en eigentijds besturen krijgen steeds meer raakvlakken en de mens komt steeds meer centraal te staan bij bedrijfs- en organisatieproces sen. 'Van ondernemers, managers, bestuurders wordt terecht verwacht dat zij inspireren, elan en enthou siasme brengen, energie mobilise ren, het beste in mensen naar bo venhalen en goed communiceren.' Dat is volgens Janssen ook het ka rakter van de samenwerking tussen gemeente en bedrijfsleven in Soest. Met de uitreiking van de Gou den Oliebol heeft GroenLinks- Soest vrijdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie in het Gilde- huis de opmerkelijke inspannin gen van de Soester broers Eddy en Marco Sevink beloond, die al diverse marathons voor uiteen lopende 'goede doelen' hebben gelopen. Jan Visser, ooit geeste lijk leider van Progressief Soest (waarvan GroenLinks nu de tradities voortzet) en bedenker van de Oliebol, reikte de trofee persoonlijkuit. Visser las daarbij de tekst van zijn column, die ook deze week op pagina 3 van de Soester Courant is afgedrukt en speciaal aan de Sevinks is gewijd. Vervolgens hield hij een interessant vraagge sprek met de lopers, van wie Eddy (36) in 1998 zijn eerste ma rathon in Nepal (Himalaya) af legde. Dat beviel hem zó goed dat hij de smaak te pakken kreeg. In vijf jaar tijd heeft hij er inmiddels zo'n acht of negen afgelegd, de laatste jaren samen met zijn broer Marco (39). Al met al hebben ze samen al zo'n 30.000 euro bij el kaar gelopen, o.a. voor de Blauwe Vogel in Soest. De echte marathon (42 kilometer 195 meter, zoals de broers nauwkeurig wisten te vertellen) begint eigenlijk pas na 35 kilome ter. Tijdens het eerste stuk denk je nog aan de hectiek van het eve nement, de mooie omgeving en het goed doel, aldus Eddy, 'maar op den duur denk je toch vooral aan "overleven". En toch komen we altijd met een smile bij de fi nish aan...' Sponsors uit het be drijfsleven zijn niet zo makkelijk te vinden, liet Marco weten. De broers kiezen daarbij altijd voor de persoonlijke benadering. 'Je moet er echt zelf op af.' Overigens zijn alle bijdragen welkom ook die van één euro, bij de 'Fun Runners', zoals de vereniging heet die ze hebben opgericht. En de op brengst gaat altijd in z'n geheel naar het afgesproken goede doel. Dat 'fun' slaat ook op het plezier dat ze er zelf aan beleven. 'We doen het voor ons plezier, en het Voor de 23e keer houdt de Hopman Masselman Groep (HMG) een IJsberenweekein- de. In het weekeinde van 24 en 25 januari zullen drie- tot vier honderd scouts deelnemen aan de verschillende onderdelen. Op het programma staan diverse spelen, zoals een fietsrit door Soest en een spannend spel in de duinen en het bos. Het thema is ditmaal 'Grootvader', gebaseerd op de maffiafilm 'The Godfather'. De verschillende groepen scouts representeren een Italiaanse fami lie die een grote pastafabriek wil overnemen. Als de Grootvader komt te overlijden en het geheime pastarecept heeft meegenomen in zijn graf, is het aan de groepen om de juiste mensen te vinden en om te kopen en andere maffiapraktij ken uit te voeren om de strijd om de fabriek te kunnen winnen. Verder wordt er onder meer een discoavond gehouden en zijn er binnenactiviteiten. De verkenners, padvinders, rowans, sherpa's en begeleiders slapen in tenten op het terrein aan de Sparrenlaan. De voorbereidingen zijn in volle gang en de HMG verwacht een ouderwets gezellig weekeinde. Voor meer informatie: www.iisberenweekeinde.nl bouwplannen voor particulieren en bedrijven kies doordacht uw creatieve bouwpartnerü In Soest: Frank Schutte tel.: 035 - 6035307 is mooi dat we daarmee anderen ook kunnen helpen. Je houdt ook een hoop geestelijke bagage over aan de reis.' De broers denken het nog wel een poosje vol te houden, zo bleek. Misschien wel tot hun 93e, want zo oud was een mede-loper die ze in New York leerden ken nen en aan wie ze best graag een voorbeeld zouden willen nemen. Het volgende marathon-project is nog niet bekend, maar ze blijven in training. 'Ik bewonder jullie,' zo sloot Jan Visser het interview af. Rondetafelgesprek Na de officiële uitreiking van de Oliebol en de feestelijke toost (met traditioneel rood en groen GroenLinks-drankje) op het nieuwe jaar hield Guus Kruis nog een rondetafelgesprek met de an dere genomineerden: Wim Ven- drik van het wijkbeheerteam Smitsveen, mevrouw Berendes namens de Soester pleeggezin nen, Joop Verdonk namens de stichting Kerkopvang Asielzoe kers en de heer Mulatovic, die op eigen initiatief een flink deel van het Smitsveen schoonhoudt. Bij het wijkbeheer, gaat het wel om heel wat meer dan alleen 'poep op de stoep', zei Vendrik. Hij zou het aantal vrijwilligers (nu ca. 12) graag met de helft uitgebreid zien worden. 'En die komen er ook wel...' Verder pleitte hij voor uit- De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid houden van 8 tot en met 14 februari de achtste Na tionale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten. Het thema van de collecteweek is angststoor nissen. Eén op de vijf Nederlan ders heeft in zijn leven last van een vorm van angststoornis. Met de collecte vragen het NFGV en de Hersenstichting geld voor een be tere behandeling van angststoor nissen en voor wetenschappelijk onderzoek. Maar liefst 7000 vrij willigers zetten zich in als collec tant. Wie dat wil kan ook zelf een bijdrage storten op postbankreke ningnummer 950 ten name van de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten, Den Haag. De 'beoliebolde' broers Eddy en Marco Sevink, met Jan Visser en Ans Mann. Foto: Soester Courant. breiding van de sportzaal aan de Smitsweg. 'Je geeft kinderen een plekje die dat soms heel hard no dig hebben,' aldus mevrouw Be rendes. Op dit moment zijn er ca. twintig pleeggezinnen in Soest ac tief en er is nog altijd een nijpend tekort, zowel landelijk als plaatse lijk. Verdonk vertelde dat op dit moment vier mensen - die 'tech nisch onverwijderbaar' zijn - wor den opgevangen door de stich ting (o.a. met geld van de ge meente), om te voorkomen dat ze zomaar op straat worden gezet. En Muhatovic hoopte dat de mensen wat meer oog voor hun omgeving zouden krijgen, zodat het niet meer zo vuil wordt. Naast de Sevinks kregen alle ge nomineerden uit handen van GroenLinks-fractievoorzitter Ans Mann ook nog een bol mee naar huis, zij het dan geen gouden olie- maar een echte levende bloembol. Vendrik gaf dat pre sentje direct door aan Madeion de Graaf, die zich de afgelopen maanden bijzonder had ingespan nen voor het wijkbeheerteam Smitsveen. Waakzaamheid en strijd voor het behoud van de Eempolder is een van de 'erfenissen' van het vorig jaar die GroenLinks heeft meegenomen naar 2004, stelde GL-fractievoorzitter Ans Mann afgelopen vrijdag tijdens de nieuwjaarsbijeen komst (annex uitreiking van de Gouden Oliebol) in het Gilde- huis. 'Duidelijk is dat de polder onveranderlijk bedreigd wordt.' Het voorkomen van een weg door de polder blijft ook in het nieuwe jaar hoog op de GroenLinkse agenda staan. De bedreiging is er nog steeds 'omdat de projectont wikkelaars zoveel prachtiger mo gelijkheden zien, omdat de be drijfsvoering voor de agrariërs steeds moeilijker wordt en omdat groepen autorijders al heel zenuw achtig worden van af en toe een paar minuten oponthoud,' aldus Mann. GroenLinks zal alert blijven bij de ontwikkelingen rond het Streekplan en de plannetjes van Amersfoort in het Eemgebied. Ook de gevolgen van de bezuini gingen voor chronisch zieken en gehandicapten, voor mensen met een minimuminkomen en ouderen door het kille beleid in Den Haag, zal GroenLinks nauwlettend in de gaten houden. Het contact met cliëntenraden wordt geïntensi veerd, 'want de botte bijl die dit CDA/WD/D66-kabinet han teert heeft al heel wat grote zorgen teweeg gebracht, ook in de Soes ter huishoudens,' aldus Ans Mann. Terugblikkend stelde ze vast dat de discussie over burgerparticipatie veel tijd heeft gekost, maar dat de burgers er over het algemeen niet vrolijk van geworden zijn. 'Groen Links wil het veld in en dicht bij de mensen staan.' Ze pleitte voor meer ondersteuning van vrijwilli gers - de kurk waarop de samen leving grotendeels drijft - 'want dat is burgerparticipatie in optima forma'. Ze vond ook dat het met de grote hoeveelheid veelkleurige gemeentelijke folders wel wat min der kon en dat het geld beter be steed zou kunnen worden aan 'al die helpende handen die zelfs zon der woorden kunnen communice ren met hun medemensen'. 'Zeer behoudend' Met twee van de 27 raadszetels neemt GroenLinks een bescheiden plaats in, maar dat hoefde volgens haar niet evenredig te zijn aan de invloed van de fractie. 'Meer met minder, is ons devies'. Met een ci taat van Femke Halsema, fractie voorzitter van GroenLinks in de Tweede Kamer, omschreef ze de Ans Mann (GroenLinks). partij als een 'liberale en progres sieve beweging, die een leidende rol moet spelen in een ideologisch debat over de opkomst van het conservatisme, over integratie, over de inrichting van Nederland'. Die uitspraken inspireren ook GroenLinks in Soest(erberg), al dus Ans Mann. 'Het illustreert de geest van waaruit wij werken in onze gemeente, waar momenteel helaas een zeer behoudend bestuur heerst. Wij werken eraan daarin verandering ten goede te brengen.' 'Drijfzand,' zo noemde VVD- fractievoorzitter Ellen Huberts de discussie over het aantal surveillanten waaraan Soest op eigen kosten (een deel van de) politietaken uitbesteedt. De raadscommissie Bestuur Middelen sprak er maandag avond uitvoerig over en kwam niet echt uit deze 'lastige dis cussie', die overigens als eer ste gedachtewisseling nog ge heel vrijblijvend was. Over de surveillanten is in de loop der jaren in Soest al heel wat te doen geweest. Ze werden ooit in gehaald om taken waaraan de po litie niet (meer) toekwam uit te voeren, vooral sinds de gemeente de zeggenschap over de ('eigen') politie verloren heeft. De politiek had er altijd graag geld voor over - de surveillanten worden uit de gemeentekas betaald, de politie door het rijk - en er zijn officieel zeven surveillanten in dienst, die met name actief zijn in de contro le op het verkeer, parkeren, zebra- toezicht in de winkelstraten, spits uren bij scholen, milieu en de uit voering van de Algemene Politie verordening. De vraag is of Soest wel 'waar voor zijn geld' krijgt. In de politiek bestaan daar grote twij fels over en de raadscommissie boog zich maandagavond over de vraag wat nu eigenlijk het exacte aantal surveillanten is dat Soest nodig heeft. Eigenlijk wilde de commissie, on der aanvoering van Wim Roest Afgaande op de persberichten op de website van de politie zou je kunnen denken, dat er in Soest nauwelijks sprake is van criminaliteit. De praktijk is an ders, zo zal binnenkort weer blijken als de politie van het district Eemland noord de cij fers van 2003 presenteert. Sinds een jaar of vier, vijf is de politie uiterst karig met het door geven van diefstallen, autokraken en soortgelijke delicten. Dat is het gevolg van het voorlichtingsbeleid, waarmee de politieleiding onder meer wil voorkomen, dat het on- veiligheidgevoel onder burgers wordt aangewakkerd. Als de politie succes boekt en een dader op heterdaad betrapt of na onderzoek aanhoudt, is ze veel spontaner als het gaat om het ver strekken van informatie. Zo werd vorige week gemeld dat op oudejaarsavond een 43-jarige man in de kraag was gegrepen, die bezig was in te breken in een bak kerij aan de Birkstraat. Tijdens het verhoor in het politiebureau be kende hij nog enkele feiten, waar onder de diefstal van levensmidde len uit een auto, een inbraak in een kapperszaak en de diefstal van tas sen uit een schuur. De man, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, had alle gestolen goederen nog in zijn bezit. Hij is inmiddels voorgeleid aan justitie en zat vori ge week woensdag nog vast. (D66), niet aan de discussie begin nen zonder eerst inzicht te hebben over de reguliere politieformatie in Soest, maar die kon burgemeester Janssen ook niet zomaar uit zijn hoed toveren. Ook hangt het ge wenste aantal surveillanten vooral af van hun effectiviteit, zoals Paul Lemmen (PvdA) vaststelde, en ook daarin heeft de politiek maèr weinig inzicht. Hoe dan ook, de objectieve veiligheid is sinds de invoering van de surveillanten in elk geval ook niet tóegenomen, al dus Karei van Geet (WD), net zo min als het veiligheidsgevoel, zoals zijn fractievoorzitter Ellen Huberts constateerde. 'We weten gewoon niet wat ze doen,' vatte Teun Mid delkoop (Soest 2002) de onvrede van de commissie samen. Ruim bemeten Alom heerst in de politiek het ge voel dat Soest met zeven'surveil lanten best ruim bemeten is. In vergelijkbare gemeenten zijn het er minder en sommige fracties lieten al doorschemeren dat Soest daar om ook wel met minder toe kan. Middelkoop ging zelfs uit van vier, 'en laat de politie dan maar aanto nen dat het er meer moeten zijn...' Volgens hem zijn de surveillanten lang zo effectief niet als de bedoe ling is. 'De afspraak is dat ze voor 80 alleen opereren, maar je ziet ze altijd in groepjes van twee of vier met elkaar staan praten. Eén surveillant die manhaftig rondkijkt in een winkelcentrum is echt wel genoeg...' Overigens meende Lem men dat Middelkoop dan ook sta giaires - te herkennen aan het feit dat ze maar één streepje hebben in plaats van twee - had gezien. 'Nou, dan doen we voortaan maar vier surveillanten en drie sta giaires,' aldus Middelkoop snedig. Ans Mann (GroenLinks) vond het aantal surveillanten ook niet zo be langrijk en beschuldigde Middel koop van 'nattevingerwerk'. Ze proefde in de commissie het voor oordeel dat het aantal surveillanten sowieso te hoog is, 'maar mijn vei ligheidsgevoel is nog door geen honderd reguliere agenten in Soest te verbeteren...' Ze vond een goed gesprek met de wijkagenten nutti ger en ergerde zich aan de toon van de discussie. 'Ik zou hier niet graag als surveillant te horen krij gen: doe er maar drie weg, terwijl ik m'n best loop te doen...' Goed werk Dat de surveillanten goed werk doen stond volgens Gerard van den Deijssel (GGS) buiten kijf. Hij vond vijf een mooi aantal, 'en laat de politie dan maar aannemelijk maken dat er meer nodig zijn'. Margreet van Roomen (CDA) waagde zich, net als Roest, nog niet aan een uitspraak zonder eerst 'harde cijfers' te zien over de regu liere politiesterkte. Volgens Chris van Vuuren (CU-SGP) is er nooit meer dan anderhalve surveillant tegelijk op straat. Burgemeester Janssen stelde aan het slot vast dat het aantal surveil lanten inderdaad een gevoelig the ma is en wilde zo langzamerhand wel eens van de permanente dis cussie af. Hij beloofde binnen af zienbare tijd met hardere gegevens te komen, 'zoadat we betere poli tieke keuzes kunnen maken'. Voor het goede gesprek dat Ans Mann met de wijkagenten wilde voeren kreeg ze vervolgens geen politieke steun. Politici die dat willen moe ten maar 'bilateraal' met de politie gaan praten. door Marjan Haak De eerste week van het jaar was een echte netwerkweek. Het begon eigenlijk al op oudejaarsdag met de Sylves tere ross. Het bestuur van de Sylvestercross had besloten om van elke inschrijving een kwartje te be stemmen voor het hospice. Dat le verde goede publiciteit op. In de aankondigingen werden we ge noemd, op de uitnodiging stond een stukje over het hospice en ook in de beschikbare persmap was een be schrijving van ons project opgeno men. Met spanning volgen we na tuurlijk de laatste berichten over het aantal deelnemers. De Soester Courant en Soest Nu hebben het over meer dan 2400, dat is dan maar weer mooi binnen. Het aar dige was dat we ook uitgenodigd werden om bij het evenement aan wezig te zijn. Dus trokken Rian Zwart en ik op de laatste dag van het jaar richting de Soester Duinen, netwerken! We waren er geen van beiden ooit geweest. Gek is dat, ik heb er meerdere mensen over ge sproken. Iedereen kent het evene ment, je leest het in de krant en het komt zelfs op de landelijke televisie. Toch heb ik niemand gesproken die er ooit geweest was. Het is iets voor de liefhebbers én voor de netwer kers! Het was leuk om er bij te zijn en we hebben inderdaad diverse mensen over het hospice gesproken, een aangename én nuttige middag dus. Dan was er nog de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente. Ik ga daar wel vaker naar toe, maar nu had ik echt het gevoel niet te mogen ontbreken. Je weet maar nooit wie je daar tegen het lijf loopt. En je ge zicht laten zien is ook altijd belang rijk. Dat is trouwens iets waar ik, voor de goede zaak, steeds onbe schaamder in word. Bij het eerste interview over het hospice zei ik nog enigszins bescheiden: 'Doe er maar geen foto bij, perslot van re kening gaat het niet om mij'. Maar het stadium van valse bescheiden heid heb ik voor de goede zaak in middels ver achter me gelaten. Toen Hans Kruiswijk mij kort geleden voor Soest Nu kwam interviewen, was één van mijn eerste vragen: 'Heb je een fototoestel bij je?' En het werkt! Iedereen heeft het gele zen. Netwerken dus, ook op de nieuw jaarsbijeenkomst loonde het de moeite. Zo kwam ik daar iemand tegen die ons al eens eerder heeft benaderd met een voorstel voor een stuk grond, dat eventueel geschikt zou kunnen zijn om het hospice op te bouwen. We hebben gelijk een afspraak gemaakt en gaan er één dezer dagen eens even kijken. Er zijn meer suggesties bij ons binnen gekomen. Het wordt dus een kwes tie van tegen elkaar afwegen en de beste optie kiezen of besluiten uit te zien naar een aantrekkelijker aan bod Aan het einde van de week nog even naar de jazzavond in Artis- hock. Eerlijk gezegd voor mijn ple zier en niet voor het hospice. Maar er komen daar een hoop mensen die vrijwel allemaal actief zijn in de Soester samenleving, dus gcathzt gesprek toch algauw over ts an ders. Bemoedigend was het ook ie horen dat er een grote groep mensen is die mijn columns leest. Dai is mooi, maar schept tegelijk ook verplich tingen. Ik heb mij aan het begin van het jaar met enige angst gerea liseerd hoeveel Soester Couranten er uitkomen in een jaar. En wat dat betekent voor het aantal columns dat ik dit jaar schrijven moet. Ik doe het met plezier, maar waar haal ik elke twee weken weer een nieuw onderwerp vandaan? Het hospice moet er in het jaar 2004 maar ko men, dat is voor iedereen het beste. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl- ffij 6037654. Ook dit jaar stelt de gemeente 23 duizend euro beschikbaar voor kleine sportvoorzienin gen. Iedereen kan een beroep doen op dit fonds, mits de hoogte van de gevraagde bij drage niet boven de 3.176,46 euro uitkomt. Bij de behandeling van de verzoe ken kijkt het gemeentebestuur er onder meer naar of de voorziening voor een zo groot mogelijk publiek toegankelijk is. Verder trachten burgemeester en wethouders het geld zoveel mogelijk te spreiden, zowel qua doelgroep als geografi sche ligging binnen de gemeente. Zodra de grens van 23 duizend euro is bereikt, worden alle verzoe ken beslist afgewezen. Aanvragen voor een bijdrage uit het sportfonds kunnen schriftelijk worden ingediend bij de gemeen te Soest, afdeling SOW, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het Politiekeurmerk Veilig Wonen® is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huurder bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen®. Advies hierover kunt u bij ons in de winkel maar ook bij u thuis krijgen Montage verzorgen wij, maar kunt u ook zelf doen Meer weten? Kijk dan eens op www.politiekeurmerk.nl ^na^ een afspraak met Joop van Slooten of Ivar Lambert de preventieadviseurs van PROVAK SOEST provak-pkvw@planet.nl of 035-6026900 Soesterbergsestraat 4 Soest

Soester Courant | 2004 | | pagina 5