SCHOEMAKER r SCHOEMAKER I Topmerken voor opruimingsprijzen Het Baarnsch Lyceum: kleinschalig en veilig iNER Groot Goylant - Hilversum, de VMBO school met ambitie! Basisscholieren terug in de tijd ^DogterSm EXPERT: DAAR WORD JE WIJZER VAN. m nota ■TNGS KOOP UITMAN Markt middelbaar onderwijs morgenavond Fysio Fitness Promotions: trainingsprogramma op maat Droomprijzenfestival van Yves Rocher: 10.000 euro WOENSDAG 14 JANUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 Het is druk bij Expert Schoemaker. Veel mensen profiteren van de koopjes en aanbiedingen. Kijk en kies bij Expert Schoemaker. en toch service en garantie BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST - TEL. 035-6010344 Open huis op zaterdag 14 februari ik, i Van de Haterd nieuwe preses van SOVEE www.rabobankonline.com Lokale geschiedenis aan de hand van Jet en Jan 'B 'reden de PARANOB. artycenj 14593otJ#! ''9e begeijj, tekeneni, max. 6 per». benader»» sct> als 'eginners e, Pe aersum. 'SM snodev. 8|es, t. morgen t, ssen zijn 2!j 'la Aigra 035. 10684512. In Soest; b». er, kaarten rken met ra,™ nsen. Kostend 1 ±2 uur. Er taatsen vrij 0» woensdaq 'i Wildenburt it 20, Soest. Te Email 9@wanadoojii {CURSUSSEN PowerPoint itPage, Internet ren, introductie, fotobewerking; sen! DataDidaci 1 leidingen: 035, vw.datadidact.nl Sommige apparaten demonstratie modellen, soms géén doos, altijd met garantie. omputer nodig? met uw oude? upgraden? WH- RS tel. 6090443. len, vast hypotheken e Ook voor ver n woning, gegai 3spaard u op d n (soms wel dui 0 s). Bel, mail n afspraak, vo jesprek 601796 1 (om alvast ee Eigen technische dienst voor snelle service en garantie JT (op voorraad), etc. Micfoel Woninginrichting, .at 13, Soest. Tel 324. Openings- 13.00-18.00; vrijd 30 en 19.00-21.00; D-17.00 of op af- S, keyboardles. Op rijgt u alle aandachl snel en degelijk een ument bespelen. >efles! Ook thuis les! 3S van een ervaren) aste, gediplomeerde raar. Bel Peter Loef >'027330. 'GEREPARATIES ideerd goed! Uur <erij Westeneng, Dei 148, tel 035-601176( ANDEL NEN de grootste col; oij Wasiel Steitnef, udio, Tapijt, Langó g 38, Soest t.o. REMU .-6019600. 87 - Soest brilcentrumnofa.nl n veranderwerk Tel.: 035-5417993 ihoef Belettering 34 Soest 03S - 58 80 425 ef.net www.stalenhoef.net iet Baarnsch Lyceum, omringd door groen - sportvelden en een prote tuin - ligt op de grens tus sen Baarn en Soest. Geen grote jbrede scholengemeenschap, naar een kleinschalige en daar door overzichtelijke school voor ymnasium, atheneum en havo. 'm de huidige, kleinschalige or- ;anisatie te handhaven en kwali- itief goed onderwijs met veel landacht voor sport en cultuur te aarborgen, kiest de school voor ïontinuïteit van het leerlingen- lantai. Komend schooljaar wor- len maximaal 165 brugklassers ;eplaatst. :erlingen van groep 8 krijgen limschoots de gelegenheid ken- iis te maken met deze school. Niet alleen door het gebruikelijke ~pen Huis te bezoeken, maar ook 'oor zich in te schrijven voor één -an de Open Woensdagmidda gen. In kleine groepen van ca. 20 leerlingen volgen ze dan, begeleid loor enkele docenten en brug- lassers, een viertal minilesjes... •roeven de sfeer van een echte lavo/vwo-school... en even wa- ien ze zich al in de brugklas. tarten in de brugklas De brugklasmentoren van Het aamsch Lyceum hechten er veel waarde aan hun kersverse brug klassers snel vertrouwd te maken met hun nieuwe school, nieuwe klasgenoten en natuurlijk de mentor zelf. Daarom organiseren zij in juni, dus al voor de zomer vakantie, een sportieve en gezel lige introductiemiddag voor de toekomstige brugklassen. Tijdens de introductieperiode na aanvang van het nieuwe school jaar schenken de mentor en de juniormentoren (enkele boven bouwleerlingen) veel aandacht aan de ontwikkeling van een po sitief en veilig klimaat in de groep. Immers, een leerling die met ple zier naar school gaat, doet ook goed zijn best en presteert op ni veau. Persoonlijke begeleiding Op Het Baarnsch Lyceum krijgt de leerling veel persoonlijke aan dacht. In de lesweek van de leer lingen van Het Baarnsch Lyceum zijn, zowel in de brugklassen als in hogere leerjaren mentorlessen in geroosterd, die ruimte bieden voor een adequate leerlingbegelei ding. Daarnaast heeft de school ook de nodige deskundigheid in huis in een overzichtelijke zorgstructuur om begeleiding van meer specifie ke aard te kunnen geven (op het terrein van faalangstreductie, dyslexie, sociale vaardigheden, huiswerkklas e.d.). Actief onderwijs Het Baarnsch Lyceum ontwikkelt en vernieuwt. Dat leerlingen leren is vanzelfsprekend, maar ook do centen leren, de school leert. Niet om de waan van de dag te volgen, maar om kwalitatief hoogwaardig onderwijs te geven in een veilige, rustige en vertrouwde omgeving die wordt gekenmerkt door een sfeer van positieve verwachtingen en wederzijds respect. Het streven naar onderwijs op maat is op Het Baarnsch Lyceum geen loze belofte, naar heeft ge volgen voor de wijze waarop de school de lessen aanbiedt. In de onderbouw worden, om versnip pering te voorkomen, 'kleine' vakken slechts een deel van het jaar gegeven. In de bovenbouw vullen de leerlingen éénderde van hun lesrooster zelf in. Zo krijgen zij de gelegenheid extra tijd en aandacht te besteden aan hun 'zwakke' vakken. Voor alle leerlin gen geldt dat lesuitval wordt om gezet in studie-uren onder toe zicht van studiebegeleiders in het studiecentrum, bestaande uit twee studiezalen. De leerlingen leren van elkaar op vele manieren in de klas en buiten de klas. Zo zijn er bovenbouwers die 'bijlessen' en extra uitleg geven aan onderbouwers. En na school tijd kunnen leerlingen die dat wensen deelnemen aan de huis werkklas; daar zijn geen extra kos ten aan verbonden. Meer dan school Goed onderwijs is heel wat meer dan een jarenlange voorbereiding op het eindexamen. Het Baarnsch Lyceum verzorgt binnen en buiten jhet gewone lesprogramma allerlei boeiende activiteiten, waar de leer lingen veel van opsteken. Sport evenementen, theater, muziek, denksporten, excursies, werkwe ken, uitwisselingen met partner- scholen in het buitenland, klas senavonden, schoolfeesten en zo meer. Op maandag 16 februari vanaf 20:00 uur zijn belangstellende ouders welkom op de informatie avond in de aula van Het Baarnsch Lyceum. Op zaterdag 14 februari, van 10:00 tot 13:00 uur, kunnen leerlingen van groep 8 en hun ouders het Open Huis van Het Baarnsch Lyceum bezoeken. Zelf rondkijken of zich laten rondleiden door een gids, vragen stellen, actief meedoen... Leerlin gen en medewerkers van Het Baarnsch Lyceum heten iedereen van harte welkom. Lex van de Haterd is vanaf 1 ja nuari de nieuwe preses van de Stichting Onderwijsvoorrang Eemland (SOVEE). Hij is Edo Das opgevolgd, die na acht jaar de voorzittershamer neerlegde. In het dagelijks leven is Haterd voor zitter van de centrale directie van het Meridiaan College. Hij was al enkele jaren bestuurslid van de SOVEE. Volgens de stichting is hij gepokt en gemazeld in onder wijsland. Bestuurlijke ervaring deed hij ook op in onder meer kerkelijk verband en in culturele stichtingen. In het Griftland College aan de Noorderweg presenteren morgenavond, 15 januari, negen scholen uit het mid delbaar onderwijs zich. Dat gebeurt tijdens de onder wijsmarkt die is bestemd voor leerlingen van de groe pen acht uit het basisonder wijs en hun ouders. Tussen 18:30 en 20:30 uur be mensen de scholen kramen om de belangstellenden via monde linge toelichting en voorlich tingsmateriaal te voorzien van informatie. Behalve het Griftland College zijn vertegenwoordigd Het Baarnsch Lyceum, de Wald- heimmavo, Het WellantcoIIege IVO, de Groenschool, het Me ridiaan College, de Meerwegen Scholengroep, de Onderwijs groep Amersfoort en Groot Goylant. De onderwijsvormen die zij aanbieden variëren van vmbo en mavo tot havo en gymnasium. De onderwijsmarkt wordt ge houden om de leerlingen en ouders een eerste indruk te ge ven. Daarna houden de scholen elk nog hun eigen voorlich tingsdagen). Fysio Fitness Promotions besteedt aandacht aan het pro bleem, waarop zoveel goede voornemens zijn gebaseerd: vetzucht en inactiviteit. Uit on derzoeken blijkt dat dit pro bleem steeds grotere vormen aanneemt, ook onder de jeugd. De oplossing is niet, aldus de sportschool aan de Van Weede- straat, een crashdieet, maar een duurzame verandering van leefstijl. Gezond eten en voldoende bewe gen gaan daarbij hand in hand. De cursus 'sportief afslanken' speelt hier helemaal op in. Tien weken lang kan er onder begeleiding wor den getraind. Behalve voor mensen met overge wicht, kent Fysio «Sc Fitness Pro motions een speciaal programma voor 55-plussers, het zogenoemde seniorenfitness. Het is een op maat gesneden programma, waarbij in kleine groepjes en op vaste tijden onder leiding van deskundige trai ners wordt getraind. Bovendien kan in het gemoedelij ke fitnesscentrum de nieuwste trend worden beoefend: Pilates. Door gediplomeerde instructeurs wordt deze subtiele en efficiënte oefenmethode aangeleerd. Belangstellenden worden door Leo en Monique van der Horst uitge nodigd om vrijblijvend informatie in te winnen bij de sportstudio aan de Van Weedestraat 211. Op zater dag 17 januari wordt van 13:00 tot 15:00 uur een inloopmiddag ge houden. Fysio Fitness Promo tions is te bereiken via de doorloop tussen de Free Record Shop en Scheer Foppen (na ca. 50 me ter rechts). 1 Leerlingen die na de basis school een keuze willen maken voor een VMBO school in de regio kunnen terecht op Groot Goylant te Hilversum. Deze VMBO school te Hilversum heeft de ambitie om leerlingen met plezier op weg te helpen naar een volgende séap in hun nog prille schoolleven. 'Leren is leuk' is het motto waarin de school zich herkent en waar door leerlingen ook echt erva ren dat het prettig is om naar school te gaan. Met medeleerlingen die hetzelfde willen en met enthousiaste docen ten is het voor de leerlingen een leerzame tijd op Groot Goylant (GG). Vooral de mogelijkheden die het onderwijs nu biedt zoals werken met de computer, zelfstan dig werken en in groepen en met projecten bezig zijn in een uitda gende leeromgeving, zijn een paar vanzelfsprekende zaken die in het onderwijsprogramma van GG aan de orde komen. Door de kleinschalige opzet van de school, rond de 400 leerlingen, en met overzichtelijke groepen kern teams) van docenten telt elke leer ling op Groot Goylant. Dat geeft de nieuwe leerling het gevoel thuis te zijn en staat garant voor veilig heid en goede begeleiding. Dat vinden wij, vooral in de eerste ja ren van het voortgezet onderwijs, van groot belang. Natuurlijk wil de school ook dat er goede resultaten geboekt worden. De laatste jaren slaagde 95% tot 98% van de exa menkandidaten in één keer voor het diploma, iets waar de school erg trots op is. Binnen de school kennen leer krachten en de directieleden elke leerling en dat is voor de school óók een uitgangspunt. Wij geloven niet in een grote VMBO-school. Ook de leerlingen die de school bezoeken voelen zich daar wel bij. Als kleine overzichtelijke school bieden wij geborgenheid, erken ning en waardering voor het werk en de inzet van de leerlingen. Keuzemogelijkheden Ook de keuzemogelijkheden die leerlingen op Groot Goylant aan gereikt krijgen zijn talrijk. Een tweede klas opleiding met meer theorie (MAVO-klas), of juist meer praktijk. Een opleiding in de bovenbouw in de sector Zorg «Sc Welzijn, Tech niek of Economie. Een opleiding op VMBO-ni- veau in de Sport, Dienstverlening en Veiligheid (SDV): nieuw! Een tweetalige- of Engelstalige opleiding op het vmbo-niveau. Uniek in Nederland en op Groot Goylant een nieuwe opleiding! Een opleiding in al deze varian ten (klas 3 en 4) met meer of min der praktische vakken. Opleidingsprogramma's met veel buitenschools leren stage bin nen het rooster). Een gegarandeerde doorstroom naar een ROC in de regio. Kortom, alles bij elkaar zeker de moeite van het bestuderen waard. Groot Goylant biedt géén Leer wegondersteunend Onderwijs (LWOO) waardoor er meer moge lijkheden zijn voor de 'betere' leer lingen in het VMBO. Mede hier door kan de school zich concentre ren op de inhoud van het onder wijsconcept. Daarnaast komt dit ook zeker ten goede aan allerlei vernieuwingen waarin de school bewuste keuzes maakt. Het aan bod van het komende cursusjaar toont aan dat de school in bewe ging is en de ambitie heeft om met leerlingen het maximale te berei ken. Iets waar ouders en leerlingen trots op kunnen zijn. Wij zijn dat ook en nodigen iedereen van har te uit om binnen te lopen op een van onze Open-Dag momenten in januari/ februari a.s. De directie van Groot Goylant, Ruud Stoelinga MME, directeur, Saskia Makker, adjuuct- directeur. Al ruim 25 jaar is mevrouw Meier uit Delden klant bij Yves Rocher en zij viel onlangs in de prijzen bij de cosmeticaproducent, waarvan het Ne derlandse hoofdkantoor is gevestigd aan de Nieuwegracht in Soest. Ze won de 10.000 euro in het Droomwensenfestival dat Yves Rocher hield. Jorine Berends, coördinator van de prijzenfestivals van de onderneming, overhandigde donderdag de cheque aan de gelukkige winnares. Foto: Stefan Ammerlaan X 4- In Museum Oud Soest is het project Op Stap met Jet en Jan van start gegaan. In Soest kun nen leerlingen van groep 5 van het basisonderwijs deelnemen. Ze krijgen zo een beeld van het dagelijks leven rond 1910. Het verhaal rond Jet en Jan vormt de rode draad. In de voorbereidingslessen maken de kinderen kennis met hun leef tijdgenootjes uit het begin van de vorige eeuw. Er worden verhalen voorgelezen en de scholieren voe ren opdrachten uit, zodat het ver leden tot leven komt. Zo hangen ze oude foto's op een tijdbalk en tekenen ze de kleren van Jet en Jan op aankleedpoppen. De geschiedenis van de eigen (Soester) omgeving wordt pas echt tastbaar in Museum Oud Soest. Hier zien de leerlingen iets terug van de tabaksteelt en herkennen ze allerlei voorwerpen die al in de verhalen aan de orde zijn geweest. Geen videogames of mobieltjes, maar bijvoorbeeld wel een kwispe door, een petroleumlamp of een waterpomp. Volgens de makers van het project is het activiteitencircuit het hoog tepunt. Zeep kloppen, koffie ma len, sokken stoppen, op een leitje schrijven en natuurlijk hoepelen staan op het programma. Na het bezoek aan het museum volgt er een verwerkingsles op school. De kinderen horen dan hoe het met Jet en Jan afloopt en dat Jet een gulden vindt. Wat zij daar mee gaat doen, kunnen de leerlin gen aan de hand van allerlei op drachten zelf gaan bedenken. Het project is ontwikkeld door het Erfgoedhuis Utrecht dat daarvoor samenwerking zocht met verschil lende lokale historische musea, zoals Museum Oud Soest aan de Steenhoffstraat. BANKETBAKKERIJ Voor a zelf of voor een ander geef 'I gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Wethouder Bart Krol bekijkt het boek over Jet en Jan. Hun belevenis sen vormen de rode draad in het project, waarin basisscholieren leren over hun lokale geschiedenis.Foto Herman van Dam

Soester Courant | 2004 | | pagina 7