o.a. in p als lKTIEI Keuze van schoollocatie heet hangijzer 'ursusaanbod dorpshuis Burgstede I O inadoo.nl Demonstratievrachtwagen op basisschool De Postiljon Kneutercabaret geeft twee voorstellingen ^mmmÊÊÊÊÊmm III )WROOIW Discussie inrichting gebied Kampweg-Banningstraat Avondvliegen heli's tot 26 februari MEGA Grotere kans op verhuizing musea naar Soesterberg KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING pagina Tri iCTACULAIREl WOENSDAG 14 JANUARI 2004 Muziek in Domkerk Kinderkleding- en speelgoedbeurs Bridgedrive Meningen van lezers Recordpoging (2) Recordpoging (3) Bingo Drie Eiken: niet 16/1 maar 23/1 implete slaapkamer, d in wit met alumi- nu 605,- (2x), 90 x 200 em, achterwand Toscane nu 1885,- m, inel. 2 nachtkast- nu 419,- s tafel op wielen, 125 :en wit gezeept met nu 580,- lerne tafel (110 x 110 staal met oud nikkel t kersen blad.-H+T^ nu 555,- tafel in zwart essen, nu 555,- tafel in kleur kersen nu 1395,- Moderne wandkast in iS;- nu 1970,- Mooie bibliotheekkast, nu 807,- ouse. Fraaie buffetkast C- nu 1550,- Prachtig dressoir met 97- nu 1030,- R SOESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van SteendeJaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zijn burgemeester en wethou ders, de raadsleden en de amb tenaren wel op de hoogte van zaken die in Soesterberg spelen en de wensen van de Soester- bergers zelf? En als dat al het geval is, houden ze er dan ook rekening mee? Die vragen stel len inwoners van Soesterberg, nu zij zijn uitgenodigd voor een van de twee bijeenkomsten waarin de inrichting van het gebied Kampweg-Banning straat centraal staat. Er zijn inwoners die spreken over quasi-inspraak nu het college van B&W op het hun in ogen belang rijkste onderwerp een taboe heeft gelegd: de plek van de nieuwe Wethouder De Haanschool. Wie zijn oor in Soesterberg te luis teren legt, zal vaststellen dat de mening heerst dat B&W zich bij hun besluit (na aanvankelijk van de locatie Wostok-Oude Tempel laan te zijn uitgegaan) vooral heb ben laten leiden door argumenten vanTambtenaren die betrokken zijn bij onderwijs, dorpshuis en biblio theek. De voorkeur van de Wet houder De Haanschool zelf gaat uit naar het terrein Wostok-Oude Tempellaan. Dit te meer omdat een belangrijk argument kennelijk onderbelicht is gebleven, namelijk: waar is het aanbod van leerlingen in de komende tientallen jaren te verwachten en waar is de verkeers afwikkeling hel meest veilig? Ook al staat tijdens beide avonden (maandag 26 en woensdag 28 ja nuari in het Kontakt der Kontinen ten, aanvang 19:30 uur) volgens de mededeling van het college in de .uitnodiging aan de bewoners 'de locatie van de Wethouder De Haanschool niet ter discussie. Het öollege heeft een besluit genomen'. Toch zal men niet om het straks ^eldbepalende gebouw heen kun nen als dit deel uitmaakt van het gebied waar het over gaat. 'Doorgedrukt' Een Soesterberger: 'Het gemeen tebestuur zou veel aan respect win nen als het z'n besluit herziet. Res- pectverlies is z'n deel ais het be sluit wordt doorgedrukt'. Ook heerst de gedachte: beter ten hal ve gekeerd dan ten hele gedwaald. Het steekt kritische Soesterbergers dat de bevolking helemaal buiten het besluit over de keuze van de schoollocatie is gehouden. Ook communicatie met de Vereniging Soesterbergs Belang en de Werk groep Toekomstvisie Soesterberg is achterwege gebleven. En dat ter wijl het toch gaat om de inrichting van een belangrijk gebied, zeg maar de nieuwe dorpskern van Soesterberg. Op de enige plek waar die gestalte kan krijgen, het gebied Kampweg-Banningstraat, heeft de gemeente al op voorhand de school gesitueerd, een plek die nota bene op 26 en 28 januari bui ten de discussie zou moeten wor den gehouden als het aan de be windvoerders ligt. Critici van dit besluit vrezen dat een school op deze plek betekent dat het dorp de komende vijftig jaar een echte, ge zellige dorpsbrink wordt onthou den. 'De gemeente wekt de indruk dat de Soesterbergers mogen meepra ten over de inrichting van het ge bied. Maar er wordt bij gezegd dat er in ieder geval een school komt. Dus hoezo echt meepraten', vraagt een Soesterberger zich af. Met de gemeentelijke argumenta tie dat er op de locatie Oude Tem- pellaan-Wostok geen uitbreiding smogelijkheden zijn, zijn de voor standers van de locatie Kampweg- Banningstraat het niet eens: gezien de nog groene omgeving kent deze locatie zelfs bijna onbegrensde mogelijkheden. Dat de school op de Kampweg-Banningstraat de centrumfunctie versterkt en aan de school te verbinden voorzieningen als bibliotheek en dorpshuis beter bereikbaar zijn, vindt men onjuist. De ligging is juist niet meer cen traal gelet op de reeds gerealiseer de en nog te realiseren uitbreiding van de woonbebouwing tot de Rj- chelleweg. De geringe activiteiten van het dorpshuis en de beperkte openstelling van de bibliotheek kunnen, indien deze bij de school zouden moeten blijven, evengoed functioneren op de locatie bij Wo- stok. Dat de sporthal Banninghal dicht bij de nieuwe schoollocatie ligt (dit met het oog op de gymnastiekles sen) is juist, maar ook vanaf loca tie Wostok gaat het nog om een beperkte afstand via de Oude Tempellaan. Weliswaar is de grond op de Kampweg-Banningstraat al geheel eigendom van de gemeen te, naar de vaste overtuiging van de tegenstanders zal medewerking van de eigenaar bij het verwerven van grond op de andere locatie geen probleem zijn. Andere locatie De Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg heeft in gelijke termen gereageerd. Argumenten voor de locatie Oude Tempellaan-Wostok zijn volgens haar: 1. De ligging is nu al centraler in het dorp en zeker in het toe komstige meer bebouwde Soesterberg. 2. Het aanbod van kinderen zal voornamelijk toenemen in Soesterberg-Oost; in het mid den en westen van Soesterberg zijn reeds de andere scholen. 3. De verkeersafwikkeling rond de school vindt daar plaats in een betrekkelijk verkeersluw gebied. 4. De schoolleiding heeft een voor keur voor vestiging van de nieu we openbare school op deze lo catie. Als argumenten tegen de locatie Kampweg-Banningstraat voert de werkgroep aan: 1. De ligging is niet centraal in het huidige dorp en zeker niet in het toekomstige meer bebouwde Soesterberg. 2. Het aanbod van kinderen zal niet toenemen rond deze locatie maar vooral in Soesterberg- Oost. 3. De verkeersafwikkeling bij het kruispunt Kampweg-Banning straat geeft meer overlast omdat het hier beide doorgaande we gen van Soesterberg betreft. 4. De onveiligheid van kinderen en anderen neemt toe doordat de locatie langs hoofdverkeerswe gen van Soesterberg ligt. 5. Woningbouw op een A-locatie als de hoek Kampweg-Banning straat zal financieel meer ople veren dan het bouwen van een school. 6. Bebouwing met voornamelijk woonbestemming op zo'n ge zichtsbepalende plaats in Soesterberg geeft een veel bete re uitstraling dan een school. 7. De dorpskern die Soesterberg wenst en waaraan het Dorps plein niet heeft voldaan en zal voldoen, kan maar op één plaats echt goed tot haar recht komen en dat is de hoek Kampweg- Banningstraat; daar een school willen bouwen treft Soesterberg dus in haar hart, omdat de mo gelijkheid op dat nieuwe dorps- hart daarmee zou worden ont- Beide op de vliegbasis Soesterberg gestationeerde transporthelikóptersqua- drons zijn vorige week be gonnen met avondvliegen tot uiterlijk 23:00 uur. De periode van avondvliegen duurt tot donderdag 26 fe bruari. Het avondvliegen vindt plaats op de maan dag-, dinsdag-, woensdag en donderdagavond. Helikopterbemanningen dienen ter voorbereiding op hun uit zending naar Irak of Bosnië, evenals voor hun jaarlijks oe fenprogramma, vluchten bij duisternis te maken. Tijdens deze vluchten wordt gebruik gemaakt van nachtzichtappara- tuur. Behalve enige lokale vliegbewe gingen op Soesterberg, zullen de meeste oefeningen worden uitgevoerd boven de Vlasak kers, de Leusderheide en het militair luchtvaartterrein Dee- len. De vliegbasis Soesterberg is ge durende de periode van avond vliegen tijdens de avonduren ook uitwijkhaven voor helikop ters van de vliegbasis Gilze- Rijen, die door omstandighe den niet kunnen landen op hun thuisbasis. r? Vei f i g r b - w# oii Transportondernemers geven kinderen van de protestants- christelijke basisschool De Postiljon aan de Generaal Win kelmanstraat in Soesterberg op dinsdag20 januari van 9:45 tot 11:45 uur les over veilig om gaan met vrachtauto's. Daar voor komt het team 'Veilig op weg. Zorg dat je gezien wordt' van Transport en Logistiek Ne derland -de grootste werkge versorganisatie in het weg transport- met de grote de monstratievrachtauto naar Soesterberg. Elk jaar krijgen zo'n 4.000 basis scholen informatie van 'Veilig op Weg' toegestuurd. Leerlingen van groep 7 kunnen met behulp van het wedstrijdvel vragen beant woorden en maken zo een kans een voorlichtingsdag op hun school te winnen. Uit de juiste in zendingen wordt een groot aantal scholen getrokken dat in aanmer king komt voor een bezoek van een 'Veilig op Weg'-voorlichtings- team. Tijdens de lessen leren transport ondernemers vuistregels aan kin deren, zodat ze veilig en bewust kunnen omgaan met vrachtauto's in het verkeer. Doel ervan is hun verkeersveiligheid voor nu en voor later te vergroten. Leerlingen van groep 7 en 8 krijgen theorieles aan de hand van een video en een les- vel. Daarna gaan de kinderen naar buiten om een praktijkles te vol gen. Daar staat de 'Veilig op Weg'- demonstratievrachtauto klaar en kunnen de leerlingen werkelijk er varen wat ze zojuist in de theorie hebben geleerd. De grote demonstratievrachtwa gen die naar de protestants-christe lijke basisschool De Postiljon in Soesterberg komt in het kader van een verkeersles. KORTINGEN Het dorpshuis Burgstede heeft voor dit jaar weer een aantal gevarieerde cursussen op het programma staan. Daarnaast zijn er enkele vaste activiteiten, zoals het internetcafé met drie snelle computers; de onderlin ge biijartcompetitie elke week op dinsdagavond, en het dar ten, elke maandagavond vanaf X9.30 uur.Voor deelname aan een cursus of workshop of voor informatie hierover kan men terecht bij de beheerder van het dorpshuis, 82 (0346) 351975. Morgen begint het open atelier, bedoeld voor mensen die graag in een groep zelfstandig werken met zelf meegebrachte materialen. Bij illdoende belangstelling komt ]eldend kunstenares Karin de ot uit Soest op bezoek. Voor schilderactiviteit (ezels aan- izig) staat het dorpshuis op de nderdagavond van 19:30 tot 22:00 uur ter beschikking. De kos ten bedragen 10 euro per maand. De jaarlijkse nieuwjaarskaartmara thon is vastgesteld voor zaterdag 24 januari van 10:00 tot 18:00 uur. ïnschrijven vanaf 9:15 uur of voor- S telefonisch. De kosten bedragen 8 euro, inclusief koffie met verras sing. De cursus bloemschikken gaat Sankzij het succes van vorige keer op herhaling. Deelnemers leren in zes lessen (om de week) verschil- :nde technieken voor het maken an bloemdecoraties, onder meer s 'oor pasen. De cursus start op woensdag 28 januari om 19:30 uur >nder leiding van docent Matthijs /cr bruggen. Kosten van de lessen van elk twee uur zijn 32 euro, ex- :Iusief materiaal. Voor de vrijdagavonden 30 janua ri, 20 februari, 12 maart, 2 april, 23 mei en 14 juni staan de beken de klaverjas- en jokeravonden op het programma. Deze beginnen telkens om 19:30 uur. Op vrijdag 13 februari begint de eerste les (van 19:30 tot 20:30 uur) qigong. Hierin leert men ver schillende manieren om het welzijn te verhogen. De meestal statische vorm van de lessen maakt het ook voor ouderen gemakkelijk om er aan mee te doen. Qigong is zeer geschikt vöor mensen met rug klachten, RSI (muisarm) en hoofdpijnklachten. In de lessen wordt gebruik gemaakt van de vijf elementen: aarde, vuur, hout, me taal en water. De kosten van deel name aan de twaalf lessen onder leiding van Edwin Dorff bedragen 60 euro. Arendima Borreman, officieel kleur- en stijlconsulente, is docente tijdens de workshop kleur/stijlad vies. Deze staat voor woensdag 18 februari op het programma, van 19:30 tot 21:30 uur. Deelnemers leren meer over het gebruik van kleuren, stijlen in kleding en kap sel. Creatief met lood en bloemen heet de workshop die op dinsdag 2 maart om 19:30 uur van start gaat onder leiding van docente Ineke Meijvogel. Op deze avond leert men beelden maken van 50 centi meter hoog voor in huis of de tuin. De basis is voor ieder beeld het zelfde, de aankleding is naar eigen idee. De kosten bedragen 15 euro voor cursusdeelname en 15 euro voor materialen. Vilten is een zeer oude techniek die tegenwoordig helemaal 'in' is. Met water, zeep en viltwol gaat men op de dinsdagen 23 en 30 maart aan het werk om zelf stevig vilt te maken, eventueel transpa rant. In overleg met docente Mie- ke van de Brug maken de deelne mers een werkstuk, bijvoorbeeld een exclusieve sjaal. Cursusduur van 19:30 tot 21:30 uur, kosten 10 euro. Tijdens de workshop sieraden ma ken op donderdag 25 maart van 19:30 tot 22:30 uur kan men on der leiding van Gwen Breijer zelf een ketting maken op basis van diverse technieken en met verschil lende materialen. Na afloop heeft iedere cursist een zelfgemaakt uniek en trendy sieraad. Deelne mers hebben keuze uit verschil lende soorten kralen en materialen waaraan deze kralen bevestigd kunnen worden. Eventuele luxere materialen zoals Swarovski stenen kunnen tegen een geringe vergoe ding ook worden gebruikt. Kosten van deelname aan deze workshop 27,50 euro, inclusief basismate riaal. Mery Cozijnsen geeft tijdens de workshop wenskaarten maken op donderdag 1 april van 19:30 tot 22:00 uur tips en leuke ideeën uit haar nieuwste boekje over wens kaarten maken. Zij schrijft al jaren hobbyboekjes en ontwerpt hobby materialen, waaronder Trap-kaar- ten, Richelieu-kaarten en schaduw snijden. Al deze technieken komen tijdens de workshop aan de orde. Kostén van deelname 10 euro. In de cursus kennismaken met jouw subtiele energie onder leiding van healer/reader Paul Klein ma ken de deelnemers kennis met de energiecentra (chakra's) in het lichaam en het energieveld rond het lichaam, de aura. De wijze waarop de energie stroomt in de centra en de aura zijn van invloed op het geestelijk en fysiek functio neren. In deze cursus worden ze ven hoofdcentra behandeld en hun verbinding met de aura. Onder meer de volgende onderwerpen komen in oefeningen aan de orde: hoe ga je om met aandacht; visua liseren; hoe is je contact met aar de; hoe ben je aanwezig in het hier en nu; hoe ga je om in relaties; hoe ga je om met je (wils)kracht; lief de en genegenheid; geven en ont vangen; vertellen en luisteren, communicatie; persoonlijke creati viteit; voelen van energie. De cursus wordt gegeven in de periode februari tot en met april eens in de twee weken op een dinsdagavond van 20:00 tot 22:00 uur, totaal acht avonden. De kos ten bedragen 120 euro per per soon. Opgave bij docent Paul Klein, Buys Ballotlaan 67, 0346-565145. Tenslotte kan men voor huur van de grote zaal op de eerste verdie ping of een hobbyruimte op de begane grond evenals voor huur van de sportzaal op maandag avond van 18:00 tot 20:00 uur en op dinsdagavond 18:00 tot 23:00 uur terecht in dorpshuis Burgstede. Informatie hierover bij de beheer der, 88 0346-351975. Zaterdag 17 januari, 15:30 uur: Koor en orkest Domcantorij met Huwelijksanthems van George Fri- deric Handel. 'Veilig op Weg. Zorg datje gezien wordt!' is een initiatief van de Kring van Jonge Ondernemers. Later is er met de Verenigde Ver- keers Veiligheid Organisatie 3VO een samenwerking aangegaan. De Kring van Jonge Ondernemers telt ruim 600 leden van Transport en Logistiek Nederland. Dit zijn jon ge transportondernemers, die vaak zelf kinderen op de basisschool hebben. Transport en Logistiek Nederland heeft het initiatief van meet af aan ondersteund. De orga nisatie onderstreept dat het verbe teren van de verkeersveiligheid een gezamenlijke verantwoordelijkheid is van alle verkeersdeelnemers. In Soesterberg zijn de voorberei dingen begonnen voor de kinder kleding- en speelgoedbeurs op za terdag 3 april in dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein. Inbreng van kleding en speelgoed in het dorpshuis is mogelijk op vrijdag 2 april vanaf 18:00 uur. De verkoop de volgende dag, van 9:00 tot 12:00 uur. Voor informatie en op gave van deelname kan men con tact opnemen met mevrouw G. Kremer, 88 (0346) 351269. Op zondag 18 januari houdt BS Soesterberg een bridgedrive in de Drie Eiken. Deelname staat ook open voor thuisbridgers die geen lid zijn van de club. Zij kunnen zich in de zaal tot 13:15 uur in schrijven, waarna er om 13:30 uur wordt begonnen. Deelname is gra tis. De kans dat de vliegbasis Soesterberg straks plaats gaat bieden aan het nieuw te vor men Land- en Luchtmacht Museum is flink toegenomen, nu het Ministerie van Defensie Amersfoort heeft afgewezen als vestigingsplaats. Amersfoort was in de race doordat daar op de Bernhardkazerne het Cavaleriemuseum staat. Daarom zou het volgens het stadsbestuur Amersfoort de perfecte plaats zijn om daarheen het Militaire Lucht vaart Museum, nu nog gevestigd op Kamp van Zeist in Soesterberg, en het Legermuseum in Delft te verhuizen. Deze beide musea gaan een fusie aan. Defensie ziet uitbreiding van het Cavaleriemuseum in Amersfoort met het Luchtvaart- en het Leger museum niet zitten. Hiervoor zou een aanzienlijke investering nodig zijn in nieuwbouw en de aanleg van wegen. Dit past niet in de be zuinigingsplannen van Defensie. Doordat Amersfoort nu is afgeval len, blijft in feite Soesterberg over als enige vestigingsplaats voor de krijgsmachtmusea. Defensie moet over de verhuizing van en de de finitieve plaats voor het Militaire Luchtvaart Museum en het Leger museum nog een beslissing nemen. De verhuizing zal overigens niet eerder plaatsvinden dan na 2008. In dat jaar moet de sluiting van de vliegbasis in de huidige vorm een feit zijn. In de Soester Courant van 8 janua ri 2004 verscheen een ingezonden brief van de heer B. van Engelen uit Soesterberg omtrent de oude- j aarsviering van de Soesterbergse jeugd in de omgeving Apollo Mercury. Uit deze brief blijkt dat de heer Van Engelen problemen heeft met deze viering door de jeugd. Er zou te veel overlast zijn voor de omwonenden.Wij als organisato ren van dit feest willen hierop onze reactie geven. Dit oudejaarsfeest wordt al jaren op dezelfde manier gevierd met als achtergrond dat de jeugd van Soesterberg zich op één plek be vindt, zodat er verder in het dorp geen vernielingen plaatsvinden. Hierbij wordt inderdaad het vuur werk wel getest en afvalhout in de brand gestoken, doch dit vindt plaats in tonnen. In overleg met de politie was dit de beste oplossing, zodat er verder geen voorwerpen in de omgeving in de brand zouden vliegen. Vooraf is door ons als organisatoren bij veel omwonenden gevraagd of men er problemen mee had om dit feest te vieren (al voor de zesde maal) en toen kregen we alleen maar positieve reacties. Er waren zelfs omwonenden die sponsorden met zowel drank als brandhout. We zijn ons er degelijk van bewust dat zo'n feest door een paar men sen in de omgeving als lastig wordt beschouwd, maar dit feest wordt eenmaal per jaar gehouden. Ver der ondervindt de buurt nimmer overlast van deze jongeren. Verder vragen wij ons af hoe de heer Van Engelen erbij komt dat alle aanwezigen aan het blowen waren. Is hij er misschien zelf bij geweest?? De genoemde flesjes bier waren bewust niet aanwezig. Er was een tap besteld en er werd gedronken uit plastic glazen, zodat er geen glas op de straat zou be landen. De politie is diverse malen op be zoek geweest waarbij iedere keer werd overlegd hoe men door zou gaan zonder te veel vernielingen of overlast in de buurt. Natuurlijk hoort men de hele nacht de mu ziek doch beslist niet op maximaal volume zoals de heer Van Engelen Indien dit feest in volgende jaren niet meer mag worden gehouden door het klagen van een paar om wonenden, zal de jeugd het dorp intrekken met alle gevolgen van dien. Wij hebben zelf ook bij diver se omwonenden geïnformeerd of men overmatig last van ons heeft gehad. Dit was volgens deze om wonenden niet het geval. We kre gen bijna "allemaal positieve reac ties. De omwonenden wisten ten minste waar hun kind zich bevond. Ook voor de politie was dit, in te genstelling van hetgeen de heer Van Engelen meedeelt, veel mak kelijker want alles was op één geconcentreerd. De organisatie van de oudejaarsviering, Michel Schothuis Annik Timmerman Joshua Sweeny Het is duidelijk uit de enquête ge bleken: 'Er moet een einde komen aan het hufterige gedrag van een groepje jongeren, dat op ongema nierde wijze het oudejaarsfeest viert'. Ik ontving 34 ingevulde enquête formulieren terug. Daarvan meld den 31 inzenders dat zij overlast van het feest hadden ondervon den. Zij verwachten dat de over heid maatregelen neemt om herha ling te voorkomen. Slechts twee inzenders vinden het niet nodig, dat de feestvreugde ingetoomd wordt. 'Het scheelt ook veel ver nielingen in het dorp!' Het formu lier van een anonieme inzender heb ik terzijde gelegd. Naast deze reacties van de direct omwonenden kreeg ik tientallen reacties uit Soesterberg, die deze groep jongeren associeert met de groep, die gedurende de weekein den zuipend en vernielend het dorp onveilig maken. Ook zij wil len van deze straatterreur verlost worden. Het formulier gaf ruimte genoeg voor op- en aanmerkingen en ve len hebben die ruimte gebruikt. Zo kwamen de punten van ergernis duidelijk aan het licht: 'het veel te vroeg afsteken van vuurwerk, het geen overlast bezorgt aan zowel mens als dier; de samenscholingen van de jongeren, hetgeen als be dreigend wordt ervaren; het ver nielen van de brievenbussen, straatverlichting, verkeersborden, glas- en kledingcontainers, vernie tiging van gemeenschapsgeld; het op straat verbranden van (geverfd) hout en ander afval; het ge schreeuw en de keiharde muziek tot ver in de volgende ochtend; het dumpen van afval op straat; het (overmatig) gebruik van alcohol op straat; het minachten van de politieagenten en de werkers van de RMN, door rotjes achter hen aan te gooien.' Wat voor indruk moet dit niet op onze kinderen maken, vragen jonge ouders zich af. Burgemeester en wethouders en de leden van de gemeenteraad Zaterdag 17 januari zondag 18 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk en ds. R. Zandstra; oecu menische viering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores Joke Litjens en Peter Denncman; tv-uitzen- ding; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:30 zie Caroluskerk Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: 2B0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 28033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: &0900-8844; alarmnummer:® 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8806-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting Dc Drie Eiken, mevr. D. Elie, 883 52391. Gezellig, knus, gezapig, maar ook mopperend: dat is de om schrijving in het woordenboek van het woord kneuterigheid. Het is voor honderd procent van toepassing op het Kneuter cabaret in Soesterberg, dat voor het vierde achtereenvol gende jaar optreedt. Op vrijdag 30 en zaterdag 31 ja nuari kunnen per keer 75 bezoe kers (meer mag niet van dc brand weer) de voorstelling in het ont moetingscentrum van De Drie Ei ken aan het Dorpsplein bijwonen. Het wordt een afwisselende voor stelling, verzorgd door louter ama teurs uit het dorp en vrijwilligers van De Drie Eiken. Zij hebben ook de onderwerpen aangedragen, sketches, muziek en dans. Een eeuw aan bijzonderheden passeert de revue, niet alleen wat er aan belangrijks in de wereld, maar vooral in Nederland en meer spe cifiek nog in Soesterberg gebeurde. Op het programma staan optre dens van André Rieu met klein orkest, Mini en Maxi, Godfried Het staat al wel vast dat de zaal meezingt met de accordeonmuziek die Corry van Rossum en Marian Jasperse spelen als onderdeel van het Kneutercabaret Foto: Eemland Pers Bomans, en Farce Majeur. Verder wordt er gedanst en er is accordeonmuziek. De nummers worden aan elkaar gepraat door dorpsomroepers Co Haring en Frank Legierse. De bezoekers wacht een muzikaal welkom in de hal, waar de muziekgroep Klezier speelt onder leiding van huisarts P. Creutzberg. De deelnemers aan het cabaret hebben vorige week voor het eerst samen geoefend. Het ging nog niet van een leien dakje, maar dat is tegelijk de char me van het Kneutercabaret. 'Het moet niet te perfect gaan, dan is het niet leuk', zegt Diny van den Hoed, die het geheel coördineert. Het Kneutercabaret begint zowel op vrijdag 30 als zaterdag 31 ja nuari om 20:00 uur. Entree 1 euro. Kaarten zijn te bestellen bij het ontmoetingscentrum De Drie Eiken. worden door mij op dc hoogte ge steld, met het dwingende verzoek aan deze hufterigheid een einde te maken. Ik houd u van de vorderin gen op de hoogte. Allen die aan de enquête hebben meegewerkt, mij hebben geadvi seerd en gefeliciteerd met het ini tiatief en succes hebben toege wenst of op ander wijze hun be trokkenheid hebben getoond, wil ik heel hartelijk danken. B. van Engelen De hier en daar voor vrijdag 16 januari aangekondigde bingo in De Drie Eiken gaat niet door. In plaats daarvan organiseert de Zon nebloem op vrijdag 23 januari een bingo in het ontmoetingscentrum, aanvang 20:00 uur. Deelname kost 3,50.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9