Het is tijd voor een hypotheekrente vanaf 3,1%*. Waldheim-mavo, een bijzondere school! Megamodeshow en foto-expo op Het Baarnsch Lyceum WDËRWjJsl PAGINA 11 'Shoppen op onderwijsmarkt' Op het Griftland College komt leerling volop aan zijn trekken r INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS ram m of Brand lesjes WWW.rabobankonline.com toerenerven en erfbeplanting 8.00-20.00 >.00-18.00 Het is tijd voor de Rabobank Soest-Baarn Rabobank Cursussen voorjaar Scholen in de Kunst SOESTER COURANT Open dag zaterdag 7 februari WOENSDAG 21 JANUARI 2004 Waar vind je het nog, zo'n klein schoioltje, waar iedereen, ieder een kent, waar je met de hele school feest viert, op reis gaat, bijzondere activiteiten doet. Heel simpel: in Baarn. Iedereen roept het: 'De scholen zijn [veel te groot geworden, het zijn leerfabrieken. We moeten stre ven [naar kleinschaligheid!' De gffilÖheim-mavo roept niet, maar doet. Al jaren lang zijn er ruim 300 ^jingen, (dit jaar 340). Verder »eien willen we niet. We blijven Jhschalig, want zo vinden we ^Inprima! Wat heeft de Waldheim-mavo uw kind te bieden? n christelijke school Bonze school is iedereen wel- Ji. Uiteraard verwachten we wel dat leerlingen en ouders onze ititeit respecteren. Wij vragen roor aandacht tijdens de dag-1 sningen, de godsdienstles en de imenlijke vieringen van kerke- ijke feesten, maar proberen dit Tc te laten zien in ons dagelijks fzig zijn met elkaar. en veilige school fit een groot onderzoek dat we ibben laten verrichten, blijkt dat leerlingen onze school als een lige school beschouwen. Zij ge- fen aan dat er een goede onderlin ge band is, dat ze de sfeer waarde- fen en de organisatie goed is. De ïentoren van de brugklassers leg gen huisbezoeken af, om ook de iders persoonlijk té leren kennen, [at bevordert de samenwerking issen ouders en school. Een zorgzame school iehalve goed onderwijs bieden we Bok veel zorg. Er is hulp bij dyslexie en faalangst. Ook is er spelling- en rekenhulp. Voor leer lingen die problemen hebben met bepaalde vakken zijn er steunles- sen. Aan de school is een jeugd- verpleegkundige verbonden. Daar naast is er periodiek overleg met het schoolconsultatieteam. Voor kinderen die problemen met hun huiswerk hebben, is er de gratis huiswerkklas. Daar leren zij hun huiswerk beter te plannen en hoe zij moeten leren. De zorgcoördina- tor is verantwoordelijk voor alle zorg die verleend wordt. Zorgzaam zijn we ook in de informatievoor ziening naar de ouders. Acht keer per jaar krijgen de leerlingen een cijferoverzicht mee en wordt men op de hoogte gehouden van het wel en wee van de school door middel van ons informatiebulletin, het Waldheimnieuws. Een actieve school Elke klas gaat op excursie. Eén keer per jaar gaan we met de hele school op reis, naar een leuk pret park bijvoorbeeld. Ook is er één keer per twee jaar een Doedag met allerlei creatieve activiteiten. Sint- Nicolaas is bij ons een groot feest. Daarnaast zijn er feestavonden, sporttoernooien en de werkweek naar Parijs of de Ardennen in klas 3. Een informatieve school Wanneer u vragen ovef'J'onze school hebt, kunt u terecht op onè OPEN HUIS op woensdag 4 fe bruari a.s. van 14:30 tot 16:30 uur en van 19:00 tot 21:00 uur, en op onze INFORMATIEAVOND op dinsdag 17 februari a.s. om 19:30 uur. Beide activiteiten worden ge houden in ons schoolgebouw aan de Vondellaan 2 te Baarn. Als u een aparte afspraak met de direc tie wilt maken, is dat natuurlijk ook mogelijk. Ons telefoonnum mer is 035 - 5429743. Ook kunt u informatie aanvragen per e-mail (directie@waldheim.nl). Tenslot te vindt u op de website www.waldheim.nl actuele informa tie over onze school. Maandag 16 februari Informatieavond voor ouders: Het Baarnsch Lyceum, Torenlaan 77, Baarn. Aanvang 20.00 uur. Mager rundergehakt Kilo 3^ pp een fraai boerenerf is er een Tiidelijke samenhang tussen de [ebouwen, de beplanting en het hliggende landschap. Land- jhapsbeheer Utrecht biedt grond- feenaren die meer willen weten jrer de onderdelen van het boe- Jierf of van plan zijn het erf te [aan veranderen, de cursus 'Boe- "nerven en erfbeplanting' aan. ^Bvijf cursusavonden wordt inge- an op de samenhang tussen de jèplanting en bedrijfsgebouwen en 3e inpassing daarvan in het omrin- Jnde landschap. Bovendien wor- flen er beheeradviezen gegeven om ndschappelijke waarde en na- urwaarden van de erfbeplanting te vergroten. De cursist maakt een eigen inrichtings- en onderhouds plan. Deelnemers aan de cursussen zijn vaak agrariërs en particulieren die in het buitengebied van de pro vincie Utrecht wonen. De cursus wordt in samenwerking met het Wellantcollege te Houten georga niseerd en bestaat uit vijf avonden (20:00-22:30 uur) en één excur siedag naar voorbeeldtuinen. De cursusdata zijn 12, 19 febru ari en 4, 11 en 18 maart. Op 3 april zal de excursie plaats vinden. De locatie is het Wellantcollege te Houten. De kosten bedragen 180,00 per persoon, incl. cursusmap. Informatie: Landschapsbeheer Utrecht, ^030-2205534, of algemeen@landschapsbeheerutrecht.nl. In het kader van het vijfentach tigjarig lustrum van Het Baarnsch Lyceum vond don derdagavond vijftien januari voor het eerst in de geschiede nis van de school een mode show plaats. De school staat bekend om zijn culturele en sportieve activiteiten, maar een modeshow hoorde daar tot nog toe niet bij. Onder leiding van Pauline van Eijk ontwierpen 12 leerlingen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar een vol ledig ensemble voor zichzelf; en verwezenlijkten dat vervolgens ei genhandig. Daarbij werden de bij passende accessoires niet vergeten. Zeker geen twaalf in een dozijn. Wel drie: brugklassers wel te ver staan. Ga er maar aan staan op een nieuwe school! Donderdagavond showden ze - op een heuse catwalk - zelf hun crea ties. De mode van eeuwen trok chronologisch voorbij aan het in carrévorm gedrapeerd publiek. De show startte met een ensemble ge baseerd op de Middeleeuwen en werd afgesloten met een ontwerp geïnspireerd op het rock 'n' roll tijdperk. De leerlingen liepen over de catwalk op muziek passend bij het tijdsbeeld van hun creatie en geflankeerd door vier medeleerlin gen. Ze zagen er zonder uitzonde ring prachtig uit. Enkele ontwer pen zouden bij een gala niet mis staan. Vooral de creatie van Caro line Schneider was heel apart. De organisatie was in handen van Machteld Olthof, die ook een ge talenteerd parleuse bleek, wat de avond een vlot karakter gaf. Dit Almhof Roeryoghurt Diverse smaken '0 gram 2n en/of zetfouten voorbehoud6! an personen ouder dan 16 laa Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,2%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Bel voor meer informatie met uw hypotheekadviseur (035) 608 63 19 Ook hebben wij speciale nieuwbouw projectaanbiedingen! alles tegen een prachtig ontworpen decor dat kunstig was versierd met bloemen door HBL-leerlinge Si- mone Bauman en mevrouw Van Tets. In de pauzes speelde de ge legenheidsband Tt Pole, gefor meerd rond enkele van de zeer muzikale leerlingen die de school rijk is en aangevoerd door Avigail Baas, die ook tekende voor enke le van de composities. Een weel derige muzikale omlijsting ook voor de eveneens tentoongestelde foto's met thema mode, die strate gisch in de buurt van de lekkere hapjes stonden opgesteld. De win nende foto was overigens van de hand van Jasper Neeleman. De avond sloot met een toespraak van de jury. Aanvankelijk was het spektakel immers als wedstrijd om het mooiste ensemble opgezet, maar de leerlingen wilden dat niet. Ze hadden er ten slotte gezamen lijk vele middagen aan gewerkt. Geen prijzen dus, wel een juryrap port voor elk van de deelnemers met welverdiende complimenten. Voorjaar bij Scholen in de Kunst: inspiratie opdoen bij korte en lan gere cursussen. Fotografie met of zonder doka, kunst op de computer, zeefdruk, portretschilderen of modelboetse- ren. Deze en nog veel meer cur sussen staan in het net verschenen voorjaarsboekje van Scholen in de Kunst. Geheel nieuw is 'Kunstver kenning', een oriëntatie op de ver schillende beeldende vakken. Maar er zijn ook oude geliefde beken den, zoals Tuinwerk, potten van klei vervaardigen waar planten een grote rol in en bij spelen. Kunstzinnige goede voornemens kunnen ook worden vertaald in Koorscholing, swingende Brazili aanse percussie of een Creatieve verwendag: met vriend(in): een zaterdag workshop, omlijst met koffie en lunch. Voor mensen die liever alleen luisteren, maar dan wel naar een boeiend kunsthisto risch onderwerp, zijn er regelmatig lezingen, verzorgd door Benno Spijker. Het boekje Vooijaarsaanbod van Scholen in de Kunst is op diverse plaatsen te vinden, o.a. bij biblio theken, Observant, theaters en musea. Snel opgeven is aan te be velen, want veel cursussen star ten al eind januari. Info: www.scholenindekunst.nl of 033-4673473. Beste a.s. brugklasser, Nog een half jaar en dan is het zover. Dan ben je geen basis schoolleerling meer, maar brugklasser. Een spannend idee, niet meer op je eigen school! Voordat het zover is, zul je eerst moeten weten naar welke school je straks gaat. Ben je geïnteresseerd in het Grift- land? Je bent van harte welkom op de open dag. De overstap Dat er grote verschillen bestaan tussen de basisschool en het voort gezet onderwijs, weet je. Je zit nu in de hoogste groep, maar over een halfjaar blijkt datje medescholie ren ineens veel groter zijn. In plaats van één of twee leraren krijg je te maken met wel 12 docenten. Natuurlijk heb je nu ook al huis werk, maar dat zal wel meer wor den. Best spannend dus. Wij snappen goed dat je aan al dat nieuwe moet wennen en helpen je daar graag bij. In juni maak je ken nis met je mentor en je klas. De eerste schooldagen in het nieu we jaar zijn voor de kennismaking. Samen met je mentor leer je de school en je klasgenoten kennen, maar daarnaast ook heel prakti sche dingen zoals het invullen van je agenda en het maken van huis werk komen aan de orde. Als je het lastig vindt om je schoolwerk goed aan te pakken of als je cijfers tegenvallen, kun je met de mentor hierover praten en samen oplossin gen zoeken. Verschillende brugklassen Je weet dat er grote verschillen zijn tussen jongeren: zo kan de één goed voetballen, terwijl de ander gemakkelijk kan leren. Op school geldt dit natuurlijk ook: de ene leerling weet direct zelf hoe hij een som aan moet pakken, de ander heeft de uitleg van de leraar nodig. Wij weten hoe vervelend het is als je het gevoel hebt dat een leraar veel te snel gaat, of als hij dingen staat uit te leggen die je al snapt. Daarom hebben wij verschillende soorten brugklassen. Als jij in een klas komt die bij je past, is de kans op een goed schooljaar groot. Je meester of juf op de basisschool kent de verschillen tussen onze brugklassen en weet ook hoe jij bezig bent met je schoolwerk. Zij kunnen je een goed advies geven, zodat jij een geschikt plekje op het Griftland krijgt. Een leerfabriek? Natuurlijk, het Griftland is in ver gelijking met de basisschool groot. Maar het grootste deel van de dag zit je in je eigen klas, samen krijg je les, organiseer je je feestjes, ga je op kamp. Klas en mentor zijn eigenlijk een klein groepje in de grote school. Daarnaast zijn er nog veel andere zaken te beleven: leer lingen uit hogere klassen organise ren soms feestjes ook voor lagere klassen, op vrijdagmiddag kun je vaak allerlei leuke dingen doen zoals sport, toneel, aerobic. Zelfs in vakanties kun je met een team deelnemen aan verschillende sportwedstrijden. Voor ouders van a.s. brugklas sers, U staat voor een belangrijke keuze. U zoekt niet alleen een school waar uw kind jarenlang zal verblijven, u wilt een school waar hij zich zal thuis voelen, waarin u vertrouwen hebt als het gaat om zijn vorming in op voedkundig gezien zulke be langrijkejaren. Graag informe ren wij u over onze visie op on derwijs, onze aanpak en de mogelijkheden die de school biedt. bent van harte welkom op de Informatieavond en wij hopen dat u op de Open Dag de sfeer komt proeven die onze school kenmerkt. Waar staat het Griftland College voor? Het Griftland College staat voor uitdagend en doeltreffend onder wijs. Hoe leerlingen benaderd moeten worden, is sterk afhanke lijk van het type kind: wat de één als uitdaging ervaart, is voor de ander juist demotiverend. Daarom kent het Griftland College drie soorten brugklassen: vwo-havo- klassen, HAVo-VMBO-T-klassen en VMBO-T-klassen, elk met een eigen leerstijl. Een van de grote voorde len van een scholengemeenschap is hierbij, dat de leerling de mogelijk heid heeft ook tussentijds door te stromen. Een kind dat zich anders ontwikkelt dan verwacht, kan doorstromen naar een andere af deling. School met heel veel ICT in huis Het Griftland College beseft maar al te goed hoezeer de wereld om ons heen aan het veranderen is. De computer speelt daarbij een grote rol. Het Griftland is er klaar voor om leerlingen voor te bereiden op die veranderende wereld. Ook in de lessen zelf wordt de computer steeds meer gebruikt. Voor leerlin gen bevat de computer geen gehei men meer na drie jaar informatie kunde in de onderbouw en het keuzevak informatica in de boven bouw. En..., uiteraard wordt er gewoon degelijk lesgegeven. Ook dat is doeltreffend. Ontwikkeling van eigen verant woordelijkheid en zelfstandigheid De vaardigheden waarover een leerling moet beschikken zijn veel en divers. Studievaardigheden - je kunnen concentreren, kunnen luis teren, hoofd- en bijzaken onder scheiden - komen vooral aan bod in de vaklessen. Maar er is ook de nodige ruimte ingebouwd om te leren kiezen en om sociale en communicatieve vaardigheden te trainen. Versterken van weerbaar heid en zelfvertrouwen zijn funda menteel voor de ontwikkeling naar zelfstandigheid. Ook in de Tweede Fase (boven bouw V/H) is veel ruimte voor deze vaardigheden. Het Griftland College biedt met het studiecen trum en bètalab, een eigen onder wijskundige aanpak die direct aan sluit op de wijze waarop gewerkt wordt op universiteit en hbo. Ook bij de invoering van de theoreti sche leerweg binnen het VMBO heeft het aanleren van vaardighe den een centrale plaats. Het zoge naamde studiecentrum is hier ge heel op ingericht. Bewustwording van normen en waarden vanuit de christelijke identiteit van de school Om verantwoordelijkheden te kunnen dragen, moet de leerling kennis nemen van waarden en nor men. Een school die verzuimt het kind keuzes te leren maken vanuit een eigen normenpatroon, laat haar opvoedkundige taak liggen. Voor ons als christelijke school is dit wellicht het meest wezenlijke van de opvoeding. Dat is niet slechts waarneembaar in de gods dienstles, het bepaalt de wijze waarop iedere docent zich opstelt naar het kind, oog heeft voor hem en waar nodig opvangt. Een bege leiding die zich beperkt tot leer problemen, schiet tekort. Culturele en creatieve vorming Juist in een maatschappij die zich op 'carrière-gevoelige' vakken richt, wil de school tegenwicht bie den. 'Wat koop ik ervoor' is een te veel gehoorde vraag, ook in het onderwijs. De leerling die geleerd heeft zijn creatieve gaven te ont wikkelen, is voorbereid op de maatschappij van straks. Veel aan dacht gaat dan ook uit naar vor mende zaken zoals toneel, muziek en beeldende vakken. Samenvattend: op het Griftland College kan de leerling volop aan zijn trekken komen! Griftland College, Noorderweg 79, Postbus 316, 3760 AH Soest, tel. 035-6098200; mail@griftland.nl OPEN DAG: zaterdag 7 februari, 9:30-13:00 UITDAGEND EN DOELTREFFEND ONDERWIJS INFORMATIEAVOND: dinsdag 3 februari, 20:00- 22:00 uur Voor nadere informatie kunt u terecht op de site www.griftland.nl of contact opnemen met de heer J.J. van Hunen, conrector brugklas sen, j.vanhunen@griftland.nl Kinderen uit groep acht van het basisonderwijs zijn donderdagavond wezen 'shoppen' in het Griftland College. Daar presenteerden negen middelbare scho len zich op de jaarlijkse onderwijsmarkt. De toeloop was enorm en in de Noorderweg en omliggende stra ten was dan ook een poosje sprake van verkeerschaos. De onderwijsmarkt is de voorloper van de informatie bijeenkomsten die de scholen afzonderlijk houden. Vorige week konden ouders en leerlingen uit Soest en omgeving een eerste indruk opdoen. Binnenkort zul len ze hun keuze, mede op basis van het onderwijskun dig advies dat ze hebben gekregen, maken. Foto: Herman van Dam Woensdag 21 januari Open dag: Groot Goylant, "het VMBO met ambitie", Van Linschofenlaan 501, Hilversum. Van 13.00- 1Ó.30 uur voor leerlingen en ouders. Maandag 2 februari Informatieavond voorouders: Groot Goylant, "het VMBO met ambitie", Van Linschotenlaan 501, Hilversum. Vanaf 19.30 uur. Dinsdag 3 februari Informatieavond: Griftland College, VWO, HAVO, VMBO-T, Noorderweg 79, Soest. Van 20.00 - 22.00 uur. Zaterdag 7 februari Open dag: Groot Goylant, "het VMBO met ambitie", Van Linschotenlaan 501, Hilversum. Van 10.00- 13.00 uur, voor leerlingen en ouders. Open dag: Griftland College, VWO, HAVO, VMBO-T, Noorderweg 79, Soest. Van 9.30 -13.00 uur. Zaterdag 14 februari Open Huis: Het Baarnsch Lyceum, Torenlaan 77, Baarn. Van 10.00 -13.00 uur, voor ouders en leerlingen.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11