6 SCHIPPER Mist"? Üpullenhulp brengt 'kunstschatten' /eer onder de hamer Lezing: 'Mare Chagall, kleuren van de ziel' »trio voor Eemland Oecumenische avondviering: 'Onzegbaar in ons midden' DataDidact Keltische weken Emmakerk bmmt Stembon Cultuurprijs 2003 J^lNAlg WOENSDAG 21 JANUARI 2004 nü 1,69 SOESTER COURANT IUULIUUH PAGINA 13 peningstijden kantoor JCSTEROOURANt 'ondag 25 januari in Artishock til portuitslagenj Brede Bibliotheek Soest «j/ JITVERKOCHT! Volksuniversiteit Soest Het vrrreselijk rerrschrrrikkelijke avontuur van or Kraai' '";^tSndï;-Vs6 Klein Vaarbewijs I Twee bijzondere bijeenkomsten Optische fenomenen Knutselmiddag Maaltijd De Boeddha Zondag, Petrus en Pauluskerk Ruud Bartlema in Spirituele Kring If v Brede Bibliotheek I Soest 'Historias Minimas' 'Hero' (primeur!) www.rabobankonline.com februari 2004 a. 9.°° - 17.™ uur 9.15 -16.™ uur se. 10.™ - 17.™ uur 3. 10.™ - 16.™ uur moo icoo Het Suleika-trio tijdens de uit voering in het Hilton Royal Pare- hotel in Soestduinen. 1 Pijnenburg V Wintercup, jeugd. 10-11 jaar: 3.1 per Smits, meisjes: 2. Richel Klaxeo-1 :k, 5. Anke Suijkerbuijk; 8-9 jaar: 2.1 is Ketelaars, 3. Tom Groot, meisjes: I Nikki Klarenbeek, 4. Iris van Breu-1 en; 6-7 jaar: 1. Judith Rasch, 2. Lisa :sterveld, 5. Aniek de Jong. lioren, 10 kilometer: Erik deol iden 36.55, Bart Veldhuis 40.12,1 :rner Benzenberg 40.45; veteranen -44: Kees Suijkerbuijk 40.07, Get-I 1 Klifman 40.13; vet. 45-49: Berend I enth 37.30, Hans de Goede 40.06T ter de Groot 40.40, Edgar Cukietl .59; Petra Martens 44.16, Adrievanl Zon 49.25; vet. 50-64: Ad van del ir 37.28, Gerrie den Ouden 45.27, f >rte cross (3,5 km) dames: 2. Made-| ne Majenburg 15.28, 3. Laura SuijT rbuijk 15.31; heren: 3. Vincent Hol l an 11.16. oester Bowling Vereniging? laandag: Fysio Fitness - SNS 2-3,1 ormule Chicken-de Keuntjes 4-1, Big plitters - de Rode Duif 21/2 - 21/2,1 'utsiders - Briljantjes 5-0, Oma en del ware jongens - Strajk 1-4, Pinshakersl Teamwork (moet nog worden peeld). iinsdag: No name - Just us 1-4,1 IBtjes - TNT 5-0, Toverbal - MissfilsB -1, Big Brothers - Man bijt hond 1-J1 de Noten - B4 5-0, One pin only ieppie Hoekers 0-5. SCHAATSEN SV Eemland >00 meter: Ruth van Dorresteijol >5.24, Simone van Dorresteijn 55.47,1 Bsther de Zeeuw 59.59, Yorick Delf ;ou 48.21, Jesse Zijlstra 53.19, JelmerH 'an Velzen 54.21; 100 meter: Simone van Dorrestcijal 1.21.65, Esther de Zeeuw 1.22.27, Jea mer van Velzen 1.16.83; 1000 meter.T Ruth van Dorresteijn 1.54.73, JessrS Zijlstra 1.48.03; 1500 meter: YorickJJ Delfgou 2.37.52. Komende zondag (25 januari) unnen de liefhebbers van |ude 'kunst' en 'antiek' (of wat Daarvoor moet doorgaan) hun part weer ophalen tijdens de jaarlijkse veiling van het Soes ter kringloopcentrum Spullen- hulp. De veiling vindt vanaf 12:00 uur plaats in Artishock, iteenhoffstraat 46. be Spullenhulp-veiling is inmid- Hels een traditie die belangstellen- pen tot ver uit de omtrek van Soest jrekt. Het gaat er overigens altijd Buitengewoon ongedwongen toe, Vant naast de kans op 'koopjes' Speelt ook de gezelligheid van het Evenement een belangrijke rol. Wat niet wil zeggen dat de op brengst van het geheel er niet toe poet, want die heeft - zoals ge bruikelijk - altijd een bijzondere stemming. Dit jaar moet het bin nenkomende bedrag een 'aanzetje' Normen voor de aanschaf van een bieuwe bestelbus voor het kring loopcentrum. 'Een van de oude wagens is dringend aan vervanging |oe,' aldus vrijwilligercoördinator hea Prinsen van Spullenhulp. 'Hij Ks zo goed als afgekeurd; we rijden jer alleen nog rondjes mee over de Schans' (d.w.z. van het kringloop centrum naar het gemeentelijk af- valbrengpark, even verderop, red.). Veilingmeester Raymond Thiellier, jdie dit jaar voor de zevende of achtste keer in actie komt, heeft in de loop van het jaar al enige ma len poolshoogte genomen in het "ïingloopcentrum aan de Schans, dij heeft, als eigenaar van een an tiekwinkel in Amersfoort (en part- |ime medewerker van de biblio- heek in Soest), wel kijk op de za- en die de medewerkers van Spul- Willaertstraat 49 32 60958291 Voensdag 28 januari Finding Nemo' ïxtra voorstelling: |ondag 1 februari ralt Disney Pictures presenteert rinding Nemo'! We duiken met [it spetterende onderwater spekta- :1 een geheel nieuwe wereld in •1 grappige, fantasievolle en hart- rwarmende computeranimaties. ?inding Nemo' vertelt de komi- :he avonturen van clownvis Mar- in en zijn zoon Nemo, die elkaar het Australische Great Barrier :ef kwijtraken. Samen met de iendelijkc maar vergeetachtige vis Dory begint de zoektocht naar zijn zoon. Wat volgt is een onder- jater roadtrip waarbij het tweetal ennis maakt met vele onvergete lijke karakters, zoals Brucc, de iendelijke' haai en dc 'coole' '.eschildpad Crush! anvang: 14:00 uur. Duur: 104 minuten. Nederlands gesproken. ^Toegang: 4,50. Alle leeftijden. nele aanvulling van hut programma Woensdag 4 februari waren de bewerkingen van twee Suleika-liederen die Schubert en Schumann schreven op teksten van Goethe, geschreven door Lanr merts van Bueren. De zangstem mooi over de twee strijkers ver deeld. Het klonk zeer authentiek- Op het programma houden.' Besloten werd met het bekend^ Dumky-trio van Dvorak, op. 90 in e kl.t. De naam komt van 'Durnk^ een verzameling Slavische volksltf deren en dansen, voor Dvorak a tijd een grote inspiratiebron. He drietal toonde grote affiniteit me deze muziek en gaf een hartvero verende vertolking. De onvermijdelijke toegift bracn nog een verrassing. In plaats va zijn cello pakte de cellist een (z,n gende) zaag en voer het trio met het bekende liedje nog even langs de Amsterdamse grachten Ach, moet kunnen. Het was duidelijk; het publiek i» de tot de laatste stoel gevulde BeZ trixzaal van het Hilton Royal Pat' heeft volop kunnen genieten. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 'oppentheater Max Verstappen peelt op 4 februari 'Het vrrrese- jk verrschrrrikkelijke avontuur an Cor Kraai'. Dit spannende en lumoristische dierenverhaal speelt ich af in een vrolijk lentebos dat (lotseling geteisterd wordt door ij- ige vrieskou. 4ax Verstappen is ook bekend an televisie. Hij maakte de televi- ieserie 'Otje' en voor VPRO's Vil- a Achterwerk o.a. 'Kip' en 'Pak- veg de Pakstraat'. Aanvang: 14:00 uur. Duur: 55 ninuten. Toegang: 4,50. Leef- lijd: 4 iCaarten reserveren bij de theaterkassa: S8 6095829, openingstijden dinsdag t/ n vrijdag 11:00-18:00 uur, en een uur yoor aanvang van de voorstelling. Op maandag zijn de theaterkassa, receptie :n bibliotheek gesloten. lenhulp zo nu en dan uit de aan geboden huisraad opzij leggen, omdat ze denken dat het voor de veiling interessant kan zijn. 'Er zit ten echt leuke dingen bij,' verze kert Raymond. Glaswerk, tegels Hij wijst in dat verband o.a. op glaswerk van Copier, de bekende ontwerper van de Leerdamse glas fabriek, die in de jaren dertig bij zonder fraai art deco-glaswerk maakte, en op een aantal heel bij zondere tegels van De Porceleyne Fles, eveneens afkomstig uit de ja ren dertig, met o.a. afbeeldingen van ooievaars (of reigers - dat is niet helemaal duidelijk voor niet- vogelkenners). Verder komt er ui teraard een fors aantal schilderijen, etsen en andere vormen van schil derkunst onder de hamer, uitge voerd in diverse technieken en genres. Ook is er dit jaar weer een zeer interessante collectie boeken (o.a. Verkade-albums, geschiedenisboe ken, oude jeugdboeken, woorden boeken, prentenboeken etc. etc.), een verzameling oud (blikken) speelgoed, poppen, een autorace baan, een complete elektrische Marklin-trein (HO) en allerlei an dere zaken, zoals een prachtige pendule en enkele zilveren siera den, zoals een antiek ringetje en een broche. Het ziet er allemaal goed uit, maar hoe de veiling zal lopen valt nooit precies te voorspellen, aldus Thea en Raymond. 'Er zitten altijd wel klappers bij, maar dat zijn toch vaak toevalstreffers.' Ze constate ren wel dat het aanbod van 'kunst' bij Spullenhulp in de loop der ja ren wat minder is geworden. Ray mond: 'De mensen krijgen er lang- Thea Prinsen en Raymond Thiellier met een aantal pronkstuk ken van de veiling. Foto: Soester Courant. zamerhand zelf meer kijk op, denk ik. Dat komt ook door. populaire tv-programma's als 'Kunst en Kitsch' en zo meer.' Wat nu ter veiling komt is in de loop van zo'n anderhalfjaar opgespaard. Koopjes Wat wel zeker is: het blijven 'leu ke' prijzen. 'Mensen komen voor koopjes, dus je moet in elk geval niet te hoog inzetten. Maar ja, soms laten de kopers zich toch meeslepen, en dan kom je opeens toch uit op behoorlijke bedragen...' De kopers betalen zondag in elk geval niet meer dan het bedrag dat ze bieden, want 'opgeld' wordt niet geheven (er wordt kopers en ver kopers geen percentage voor de kosten opgelegd, wat bij 'echte' veilingen toch al gauw kan op lopen tot zo'n 20 a 25 procent). De kopers kunnen hun aankoop ook direct mee naar huis nemen, nadat ze (contant) hebben afgere kend. De veiling begint om 12:00 uur precies, maar vanaf 11:00 uur zijn de deuren van Artishock al open om de belangstellenden de gele genheid te geven een blik op de verschillende 'kavels' te werpen. Halverwege de veiling is er een pauze en de verwachting is dat het geheel rond een uur of vijf wel af gelopen zal zijn. Overigens: tijdens de veiling en in de pauze is de bar van Artishock geopend, dus nie mand hoeft al die tijd op een droogje te zitten. Nieuw Katoenlook, - hoogpolige 'jjr.gar, tapijttegels. ïlmfëmi van €10,95 voor €7.25 ciickvanHeugten.nl of bel 0318-571225 voor gratis kleurenbrochure 1000 m2 tapijttegelshowroom Utrechtseweg 4, Renswoude Op donderdag 12 februari start bij Volksuniversiteit Soest weer een cursus Klein Vaarbewijs I. Deze cursus is bestemd voor iedereen die met een zeil- of motorboot vaart. Om veilig en ontspannen van de Nederlandse wateren ge bruik te kunnen maken is het noodzakelijk om de verkeersregels op het water te kennen. Aan de orde komen onder andere: regle menten, wetgeving, vaarregels, bruggen en sluizen, met een mo torboot manoeuvreren en weer kunde. De cursus kan dienen als voorbe reiding op het landelijk examen Klein Vaarbewijs I op een zaterdag in april. Cursusduur: 6 lessen, cur- sustijd: 19:30-22:00 uur, cursus prijs: 108,00, Kosten van het cursusboek Klein Vaarbewijs I en II: 16,00. Valentijnverrassing Wie iemand 'wil verrassen op Va lentijnsdag, 14 februari, kan op woensdag 11 februari van 19:30- 22:00 uur, onder leiding van do cente, Mevrouw Marianne van Voorst, met natuurlijke materialen een leuke verrassing maken. Kos ten voor deelname: 23,00 (in clusief 7,00 materiaalkosten). Talencursussen In de eerste week van februari star ten zoals eik jaar een aantal korte taalcursussen voor de vakantie. Deze cursussen bestaan uit acht of tien lessen. Er is nog plaats voor de cursussen Frans, Italiaans, Tbrks, Portugees en Grieks op reis. Voor meer informatie, aanmelden voor cursussen en het aanvragen van het voorjaarsprogramma: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, SS 6022195 (inspreken kan al tijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; ope ningstijden: maandag t/m donderdag, 9:00-12:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. Het programma is ook af te halen bij VW- kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest en bij enkele supermarkten. Altijd ±200.000 tapijttegels voorradig Nieuw v.a. €2,35 p-t- 50x50 cm itmoetingscentrum laarwater INDUSTRIEWEG O KONINGSWEG NPBl VRIJZINNIGE GELOOFSGEMEENSCHAP TE SOEST Rembrandtlaan 20 parkeerterrein aan de achterzijde op de P. de Hooghlaan zondag 25 januari, aanvang 10,15 uur De vroegste ontmoetingen tussen de grote levensbeschouwingen InleiderD. Vogelpoel uit Soest, dinsdag 27 januari, aanvang 14.30 uur Antochië InleiderA. van Vloten uit Soest In beide gevallen is de toegang gratis. U bent van harte welkom I a Stichting De Soester Kring I Secretariaat: I KrommewegS Tel. 035-6014403 Op woensdag 4 februari wordt voor de Soester Kring een lezing gehouden over optische fenome nen door Gerrit Sasbrink uit De- demsvaart.»De lezing, die met dia's wordt toegelicht, gaat over allerlei merkwaardigheden met betrekking tot ons zien. Het zien komt tot stand door middel van ons oog en de verwerking in ons brein. Er zijn veel overeenkomsten tussen ons oog en een fotocamera. Onze her senen zijn tot op zekere hoogte vergelijkbaar met een computer met geheugens, zoekprogramma's, enz. Alle eigenschappen van ons oog en brein komen in de lezing aan de orde. Als het gebeurt dat de hersenen een beeld niet goed weten te herkennen, ontstaan ge zichtsbedrog en illusie. Tijdens de lezing worden ook on mogelijke figuren getoond: ons oog ziet dan iets waarvan ons brein zegt dat er iets niet klopt. Verder komen aan de orde driedimensio nale fotografie, trompe-l'oeil, ana- morfosen en meerzinnige figuren. De bijeenkomst van de Soester Kring vindt plaats in de kerkzaal van de Nederlandse Protestanten bond aan de Rembrandtlaan 20, ook bereikbaar vanaf de parkeer plaats aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang 10:00 uur, zaal open 9:30 uur met koffie en thee. Van de bezoekers wordt een bijdrage van 3,00 gevraagd. Kinderparadijs De Vrije Teugel VedeJaarpad 53, tel. 6018136 Knutselen staat op het programma van De Vrije Teugel tijdens de in loopmiddag op woensdag 28 ja nuari. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen er aan meedoen. De kas sa gaat om 13:45 uur open en tus sen 14:00 en 16:00 uur kunnen de deelnemers hun creativiteit uiten en meedoen aan spelletjes. Deel name kost 2,50. Wiardi BecInranjtranT 475 3762 ON Socit Telefoon 035-6010607 Tot aanstaande vrijdag, 12:00 uur, kunnen 55-plussers zich nog opge ven voor de gezamenlijke maaltijd in Klaarwater. Deze wordt dinsdag 27 januari opgediend in het ont moetingscentrum aan de Wiardi Beckmanstraat. Op het menu staan kippensoep, andijviestamp- pot met varkensrollade, chocola devla met slagroom en advocaat en koffie met een bonbon. De kosten bedragen 4 euro per persoon. Op geven kan bij het buffet van Klaar water. Vrijdag 30 januari strijkt de blaas kapel van PVO neer in Klaarwa ter. Om 20:00 uur begint ze aan een optreden voor de ouderen. De toegang voor belangstellenden is gratis. Keukens, Maatwerk-kasten, Parket en Lamelplafonds Voor sfeer, ontwerp, aandacht en kwaliteit Industrieweg 12 Soest 035-6029468 www.schipper-soest.nl ft\s Stecnhofïstraat 9\ tel. 602 8132 Hoewel de naam Boeddha wordt gebruikt voor elk wezen dat door eigen inzicht verlicht is uit de kringloop van de wedergeboorten, is 'de Boeddha' rond 563 vóór Christus geboren in Lumbini in het zuiden van Nepal. Hij heette toen Siddharta Gautama en was een prins van de Sakya-clan. Toen hij twintig was, verliet hij vrouw en zoon en ging het leven van een asceet leiden. Door vasten en meditatie hoopte hij verlicht te worden om zo alle levende wezens van hun leiden te verlossen. In Bodhgaya had hij 49 dagen een diepe meditatie; daarna reisde hij al predikend 45 jaar door het land en verspreidde de boeddhistische leer. Van 'de Boeddha' zijn veel afbeel dingen te koop. Ze zijn vaak ver schillend omdat het afhangt van de positie van de handen (mudra's) die genoemd zijn naar de vier windrichtingen. Hari Bol, een Ne- palese pottenbakker, heeft zich bij het maken van zijn producten la ten inspireren door dit rijke reli gieuze erfgoed van Nepal. In de Wereldwinkel kunt u het werk uit zijn atelier bewonderen. Ook zijn verschillende uitvoeringen van 'de Boeddha' aanwezig. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, S26028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Komende zondagavond - 25 januari - wordt in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein weer een oecumenische avond viering gehouden, georgani seerd door de werkgroep van de Raad van Kerken Soest. Het thema is: 'Onzegbaar in ons midden'. Met het eerste woord wordt uitge drukt dat de mens te beperkt is om alles over God te kunnen zeggen. Om het met de bekende theoloog H. Berkhof te zeggen: God is meer dan zijn openbaring. Anders gezegd: Hij valt niet samen met wat er in de bijbel over hem wordt gezegd. En de mens, beperkt door zijn eigen denkwereld, kan slechts in beelden over God spreken. Die laatste gedachte sluit aan bij de joodse formulering van God als de Onnoembare, als iemand die wij niet naar ons beeld kunnen vor men, wiens naam je niet eens mag uitspreken. De mens moet het doen met de geheimzinnige, aan Mozes bekendgemaakte naam: 'Ik ben die ik ben'. Daarin komt tot uiting dat God dichterbij is dan wij denken: in ons midden. Zo zijn de mensen druk bezig te zoeken naar waarheid en geluk, maar vergeten soms dat het midden onder ons is. In de liederen van Huub Ooster huis komen deze gedachten tot ui ting, zoals in het lied 'Die zegt God te zijn, laat hij tevoorschijn komen. Wat hebben wij aan een naam alleen?!' Aan de viering werken mee de Koorgroep OAV o.l.v. Paul Snoek, Annemieke Jussen (piano) en Joost Storm (altviool). De viering begint om 19:00 uur. Vanaf 18:45 uur worden de liederen geoefend. In de Emmakerk, Park Vrede- hof/Regentesselaan 2, vinden tijdens de 'Keltische weken' nog de volgende activiteiten plaats. Zondag 25 januari: Ierse dans en muziek op zondag 25 januari, 15:30 uur. Tijdens een 1 uur du rende show laten vier dansers van de 'Kilkenny School of Irish Dan- ce' zien hoe Ierse dans op Ierse muziek eruit ziet. Aansluitend kunnen de bezoekers zelf oefenen met een Ierse dans, maar geen ver plichting. Iedereen is welkom om te komen genieten van deze ma nier van dansen en muziek. Zaterdag 31 januari: Workshop Strovlechten van een Bridgetkruis, van 13:00 tot 17:00 uur. Er zijn uit de tijd dat de Kelten zich bekeer den tot het christendom veel volksgebruiken behouden, waaron der het vlechten van het Bridget kruis. De Keltische missionarissen brachten de verering van de Hei lige Brigid mee naar onze streken, samen met de bijpassende rituelen en gebruiken. Iedereen, inclusief wat grotere kinderen, is welkom om een Bridgetkruis te vlechten van stro. De kosten zijn 10 euro plus materiaalkosten. Opgeven: Ineke Witviiet, SS 6943322, of Annie Donker, SS 6012531. Maandag 2 februari: lezing door Bert Scholten, 'Keltisch kruis: vorm en betekenis', 20:00 uur. Aan de hand van dia's geeft zal Bert Scholten uit Rhenen uitleg over verschillende Keltische krui- computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Internet, Windows, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl De schilder Mare Chagall is een fenomeen. Geboren in het Russische Vitebsk, in een mi lieu dat getekend wordt door het gedachtegoed vaji het chas- sidisme, een joods-mystieke stroming, begint hij in 1906 op negenjarige leeftijd voor het eerst te schilderen. Hij is dat onafgebroken blijven doen tot aan de dag van zijn dood in 1985. Het bijzondere van zijn schilder kunst is dat de gevoelens en de beelden vanuit zijn opvoeding als kind, opgedaan in de kleurrijke wereld van het chassidische joden dom in die Russische provincie stad, zijn leven lang de bron vorm den voor wat tekenend en schilde rend op zijn doeken tevoorschijn kwam. Na de ontmoeting met de 'moderne schilderkunst' in het Pa rijs van rond 1910, vond hij zijn eigen vormentaal, waarin hij ons deelgenoot maakt van zijn geschil derde dromen en visioenen. Aan de hand van een aantal bio grafische notities en afbeeldingen van Chagails schilderijen gaat Ruud Bartlema in op de achter grond en de betekenis van deze bijzondere kunstenaar. 'Kleuren van de ziel' noemt hij zijn lezing; hij maakt daarin een reis langs het veelzijdige werk van Chagall uit diverse perioden, waarbij de spiri tuele, joods-mystieke kanten een bijzondere nadruk krijgen. Belangstellenden zijn op zondag 25 januari vanaf 15:00 uur wel kom in De Deel, Kerkstraat 11B (achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding; daar na er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Rond 17:00 uur volgt PROFIL Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag tot 17.00 Willaertstraat 49 82 60958291 Maandag 26 januari In deze bescheiden roadmovie over dromen en idealen reizen de drie hoofdkarakters afzonderlijk van elkaar duizenden kilometers ten zuiden van Buenos Aires rich ting Zuid-Patagonië. Dat levert drie 'minimale' verhalen op, die afzonderlijk bestaan maar ook af en toe met elkaar verweven raken. De 80-jarige Don Justo woont met zijn zoon en schoondochter in zijn oude winkeltje langs de snelweg in Fitz Roy. Tegenwoordig kan hij de zaak niet meer zelf runnen. Zijn zoon wil dat hij zo weinig mogelijk doet, behalve lijdzaam wachten op de dood. Veel plezier in het leven heeft Don Justo niet meer, zelfs zijn hond liet hem enige jaren ge leden in de steek. Wanneer een voorbijganger hem vertelt dat hij het beestje in de stad San Juiian 300 kilometer verderop heeft ge zien, besluit Don Justo hem te gaan zoeken. Vastberaden begint Don Justo aan de lange reis, liftend langs de snelweg. De straatarme Maria Flores heeft meegedaan aan een prijsvraag en hoort tot haar schrik van een vriendin dat ze een keukenmachine heeft gewonnen. Mits ze naar de tv-studio in San Juiian komt om mee te doen in de finale. Eigenlijk weet Maria niet eens wat een keukenmachine pre cies is en bovendien heeft ze thuis geen elektriciteit. Haar vriendin haalt haar echter over deze 'fïfteen minutes of fame' niet te laten schieten, waarop Maria met haar baby zuidwaarts reist. Roberto is een handelsreiziger in afslankmid delen, en eveneens op weg naar San Juiian. In zijn oude auto heeft hij een verjaardagstaart bij zich, voor het zoontje van de weduwe van een van zijn klanten, aan wie hij zichzelf probeert te slijten. Hier bij verandert de taart voortdurend van vorm, omdat Roberto er niet eens zeker van is of hij met een jongetje of een meisje te maken heeft. Ieder reizen ze hun droom achterna in de kale landschappen van Zuid-Patagonië, waar de we reld lijkt op te houden. Alledrie hebben ze te maken met tegensla gen, maar ontmoeten ook tal van mensen die bereid zijn hen te hel pen. Het toont ons de schoonheid en simpelheid van het bestaan, met humor en subtiele weemoed. Regisseur Carlos Sorin liet zich voor 'Historias Minimas' inspireren door David Lynch' 'The Straight Story', wat zich uit in de eenvoud van de vertelling. Sorin stopte veertien jaar geleden met filmen vanwege het floppen van 'Eterna Sonrisa de New Jersey'. Met 'His torias Minimas' is Sorin weer he lemaal terug; NRC Handelsblad noemt het terecht 'Een trefzekere comeback'. De film won diverse prijzen, waaronder de Speciale Ju ryprijs van het Filmfestival van San Sebastian 2002. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 88 6029367. Scène uit 'Historias Minimas'. zen en de daarop voorkomende Bijbelse fragmenten. Het is zegen rijk om vanuit de oude Keltische cultuur te zien welke overeenkom sten er zijn. Expositie: 'Migreren en Pelgrim eren'. De expositie brengt een verrassend verband aan tussen de trektochten van de Kelten en hedendaagse voettochten, zoals naar Santiago de Compostela. Openingstijden: zaterdag 24 januari 12:00-16:30 uur; zondag 25 januari 12:00- 15:30 uur (aansluitend Ierse dans en muziek); zaterdag 31 januari 12:00-16:30 uur; zaterdag 31 ja nuari 13:00-17:00 vlechten Bridget-kruis o.l.v. André Steeg- man uit Hasselt (België); zondag 1 februari 12:00-15:00 uur; maan dag 2 februari 20:00 uur lezing door Bert Scholten, 'Keltisch Kruis: vorm en betekenis'. De toegang is vrij; een gift ter dek king van de onkosten is bij alle ac tiviteiten welkom. Dinsdag 27 januari Een primeur: Filmhuis Artishock geeft in samenwerking met distri buteur Moonlight Film Distribu- tion op dinsdag 27 januari een voorvertoning van de nieuwste film van de Chinese filmmaker Zhang Yimou. Deze regisseur, die ook verantwoordelijk is voor film documenten als 'Het rode koren veld' en 'Raise The Red Lantern' heeft weer een nieuw belangrijk hoofdstuk aan zijn oeuvre toege voegd: de Chinese vechtfilm. Wanneer een dergelijke briljante cinematograaf zich aan een derge lijk genre waagt, moet dat wel iets bijzonders worden, en dat is het ook geworden. De film 'Hero' is al bekroond op een aantal belangrij ke buitenlandse festivals. Op zater dag 24 januari zal de film op het Rotterdamse filmfestival zijn Ne derlandse première beleven. Daar na valt Artishock de eer toe om de eerste normale openbare voorstel ling in Nederland te mogen geven. Vanaf 29 januari zal de film te zien zijn in heel Nederland. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 6029367. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl Scène uit 'Hero'. Schilderij van Mare Chagall. er een informeel samenzijn, waar bij nog een glaasje kan worden ge dronken. De bijdrage in de onkos ten bedraagt 7,00 (incl. con sumpties). De Spirituele Kring Soest organi seert lezingen op maatschappelijk, religieus en levensbeschouwelijk gebied en is een ontmoetingsplaats voor eenieder die zich met zinge ving, spiritualiteit en levensvraag stukken bezighoudt in een besef van wederzijdse gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen bele ving. Voor deelname is geen lid maatschap vereist. Iedereen kan binnenlopen. Nadere informatie: Marijke en Bert Smit, 88 6019815. Wie krijgt de Cultuurprijs Soest U beslist mee. Breng ook uw stem uit. Barokorkest Colenso Consort Soester amateurorkest verzorgt regelmatig concerten met bekende solisten. De Hazelaar Tentoonstellingen van hedendaagse beeldhouw- en schilder kunst. Museum Oud Soest Tentoonstellingen over de geschiedenis van Soest en wis seltentoonstellingen. Openluchttheater Cabrio Theatervoorstellingen in de openlucht: toneel, muziek, dans, kindervoorstellingen. Otto Prinsen Beeldend kunstenaar, werk aangekocht o.a. door Gemeente Soest, Centraal Museum Utrecht en particulieren. Radio Soest Lokale nieuws-, actualiteiten- en muziekzender. Zeven dagen per week uitzending, verzorgd door vrijwilligers. Vereniging Artishock Film, muziek, tentoonstellingen.literaire activiteiten, cursussen en lezingen. Uitsluitend stemmen met bon of kaart. Maak één hokje zwart Uitnodiging om de feestelijke uitreiking van de Soester Cultuurprijs bij te wonen op vrijdagavond 30 januari 2004. Ja, ik kom wel/niet met Naam Adres alleen/personen. doorhalen Woonplaats

Soester Courant | 2004 | | pagina 13