'Aangifte tegen directeur was complot' Willeke Alberti verrast Daelhoven En dit zijn de knallers van deze week: 5.49 2.- 3.99 3.99 1.69 Soester kaapt auto van bekende Winkeliers en bewoners op locatie in Van Weedestraat NIJHOf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 21 JANUARI 2004 82e JAARGANG NO. 23 DEZE WEEK De Soes+er Courant zoekt met spoed NIEUWE BEZORGERS Heb je op woensdag tijd om een wijk te lopen? Verdachte later aangehouden O.m. beter laad- en losbeleid aan bod UW WONING VERKOPEN? BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 TiFHol Molenbeek Nieuwe verhoren in hoger beroep ontuchtzaak De Vrije Teugel Nieuwe gezichten in raadscommissies NU NAAR NIJHOf 15% korting op alle parket- en laminaatvloeren' 20% korting op alle badmeubels GRATIS Nijhof cadeaucheque tw.v. €30,- bij aankoop van een designradiator t.w.v. minimaal 300,-* rU NIJHOf SOESTER KALENDER Mishandeling Pepperspray OPEL# A. van der Lee Pinotage 2000 Navel sinaas appelen Grof volkoren brood Magere varkensrollade Persil gel of poeder Mora hamburger VAN DE GRAAF 5 Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Ambitieuze cultuurvisie ver dampt tot vrijblijvend praat papier. Politiek begint al zuinig te kijken bij jeugdbeleid. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel 5 Tandheelkundige hulp vanuit Soest. Videofilmers richten club op. Familieberichten 6 Huurwoningen 8 Soesterberg 9 Verantwoorde verdeling van gronden. Schilderen voor CliniCIowns. Onderwijs Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. www.rabobankonline.com Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn welkom. Twee Soesters, van 21 en 23 jaar, zijn in de nacht van woensdag op donderdag in Utrecht aangehouden. Ze reden daar in een auto die de 21-jarige rond zes uur 's avonds onder bedreiging van een mes had geroofd van een 31-jarige Soester. Dat gebeurde op de Beuken laan, waar de eigenaar in zijn auto reed. De 21-jarige man, een bekende van de automobi list, liet hem stoppen en dwong hem vervolgens uit te stappen. De dader bedreigde de bestuur der eerst met een mes en sneed hem ook nog eens in zijn hand. Het slachtoffer liep een' lichte snijwond op en zag de bekende er in zijn auto vandoor gaan. Hij deed aangifte bij de politie die het voorval registreerde. Politieagenten in Utrecht zagen de auto 's nachts rond één uur rijden en gaven de bestuurder een stopteken. De 21-jarige ver dachte zat in de wagen, samen met een 23-jarige Soester. Te vens werd in de auto een mes aangetroffen. De verdachten werden ingesloten op het poli tiebureau en het voertuig werd in beslag genomen. Shoppen op onderwijsmarkt. Cultuur 13 Spullenhulp brengt kunst schatten onder de hamer. Extra film in Artishock. Sport 17 Duel der waarheid voor Stam/ SoVoCo. Nieuwe bowlingkampioenen. Jan Boes nieuwe trainer Soest. 19 Vertegenwoordigers van de winkeliers en enkele bewoners van de Van Weedestraat en di recte omgeving maken dinsdag een rondje door deze straat. Bekeken wordt waar de knel punten liggen, die eventueel met kortetermijnmaatregelen kunnen worden opgelost. Het gaat dan met name om de laad- en loshavens die in de huidi- ge situatie vaak te kort zijn en/of een verkeerde of ongunstige loca tie liggen. Daar komt nog eens bij, dat de hoge stenen rand tussen parkeerhavens een fietspad en ob stakel vormen voor chauffeurs. Zij zoeken daarom vaak een plek op de rijbaan, waarvandaan ze mak kelijker met hun lading de winkel van bestemming kunnen bereiken. 'Het zijn allemaal kleine praktische problemen, die goed zijn op te los sen', aldus woordvoerder Piet - Hoek van de Winkelkring Van Weedestraat. Hij stelde dat de eer ste bijeenkomst van de speciale werkgroep in goede sfeer is verlo pen. Tijdens het rondje door de Van> Weedestraat e.o. zal deze werk groep een inventarisatie maken, aan de hand waarvan een advies aan het college zal worden opge steld. Ook wordt bekeken of aan het laden en lossen extra regels, zoals bepaalde tijden, kunnen wor den gebonden. De werkgroep kwam donderdag avond voor het eerst bijeen. Daar bij werd ook de mogelijkheid be sproken om de verkeerslichten bij de kruising Van Weedestraat en de Stadhouderslaan anders in te rege len, vooral om te creëren dat de Wachttijden voor de voetgangers worden verkort. Hierbij spelen ook de verkeerskundigen van de ge meente een rol. De werkgroep komt volgende week donderdag weer bijeen om te praten over bovengenoemde zaken en zal het dan ook hebben over de (on)mogelijkheden van een betere doorstroming van het verkeer en hoe het winkelgebied eventueel meer verblijfsruimte kan krijgen. Echte grote maatregelen zien de winkeliers vooralsnog niet zitten. Daarvoor moet er volgens hen een allesomvattend plan op tafel ko men, waarin ook recht wordt ge daan aan onder meer het winkel- beleid, en dat wordt pas in het na- GRATIS WAARDEBEPALING Woning- en Assurantiemakelaars UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST ggj Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl nvm«wonen jaar vastgesteld. In een brief heeft de Winkelkring Van Weedestraat de raadsfracties gevraagd de druk weg te nemen bij de ambtenaren. Zij hebben immers de opdracht gekregen uitvoering te geven aan het raadsbesluit van 3 juli vorig' jaar, waarin een betere doorstro ming, een beter laad- en losbeleid en meer verblijfsruimte centraal staan. Overigens zijn winkeliers, bewo ners en ambtenaren overeengeko men, dat er voorlopig niet (meer) over betaald parkeren wordt ge sproken. Op 19 februari zal het advies van de werkgroep ter spra ke worden gebracht tijdens een in spraakavond, waar belanghebben den hun zegje kunnen doen. Een week daarna stelt de werkgroep haar definitief advies op, waarna het college in april een voorste! zal deponeren bij de gemeenteraad. Ingrid Koomen-Beerman is de nieuwe fractievoorzitter van Ge meentebelangen Groen Soest. Zij treedt daarmee in de voetsporen van Hans van Wuijckhuijse, die de raad onlangs verliet. Ze neemt ook zitting in de raadscommissie Be stuur Middelen. De vrijgekomen zetel in de fractie wordt bezet door Marian van Halen-Thoutenhoofd, die namens GGS Koomen opvolgt in de raadscommissie Sport-On- derwijs-Welzijn. Ook Margreet van Roomen, in middels fractievoorzitter van het CDA, treedt toe tot de raadscom missie B M, waar ze de zetel in neemt van de overleden Henk Koning. Paul Lemmen, fractie voorzitter van de PvdA, wordt lid van de gewestraad Eemland, in plaats van de vertrokken Eric Ber- voets. Cees Verkerk, die de zetel van Bervoets in de gemeenteraad heeft overgenomen, wordt plaats vervangend lid van de gewestraad. Lemmen wordt verder ook plaats vervangend lid van het algemeen bestuur van de QHOR/CPA. Dat staat voor: Geneeskundige Hulp verlening bij Ongevallen en Ram pen/Centrale Post Ambulancever voer. De gemeenteraad zal morgena vond de verschillende benoemin gen officieel bekrachtigen. De aangiften van ontucht je gens de ex-directeur van De Vrije Teugel waren het gevolg van een complot. Dat beweert nu een 36-jarige ex-werknemer van het kinderparadijs. De twee meisjes die onzedelijk zouden zijn betast door de toenmalige directeur, moeten hun verhaal komen vertellen voor het Amsterdamse ge rechtshof. Dat is woensdag be sloten in de tweede zitting van het hoger beroep dat de ex-di recteur heeft aangespannen. Ook een man uit Amersfoort moet onder ede worden verhoord. Het betreft de ex-vriend van een vrouw die nauw contact onderhield met de twee slachtoffers. Van zijn ex zou de Amersfoorter hebben ge hoord dat de twee meisjes deel uit maakten van een complot om de directeur weg te krijgen van het kinderparadijs aan het Vedelaar- pad. De voormalig directeur werd in 2000 aangehouden en gearresteerd op verdenking van onzedelijke handelingen met drie personen, onder wie een minderjarige. Een van de volwassenen trok haar aan klacht later in. Eind 2001 werd de verdachte door de Utrechtse recht bank veroordeeld tot een gevange nisstraf van 43 dagen. De recht bank achtte bewezen dat hij een twaalfjarig meisje een tongzoen had gegeven en een andere mede werkster regelmatig aan haar bor sten had betast. De straf kwam overeen met zijn voorarrest, zodat hij niet opnieuw de cel in hoefde. De rechtbank hield bij de straf maat rekening met het feit dat de man zijn baan was kwijtgeraakt bij de stichting, waarvoor hij 25 jaar had gewerkt. Ook deelde de recht bank de conclusie van een psycho loog, dat de verdachte lijdt aan een narcistische persoonlijkheidsstoor nis met theatrale trekken. Volgens de rechtbank had hij ernstig mis bruik gemaakt van zijn overwicht dat hij als volwassen man en direc teur had op de twee medewerk sters. 'Lastercampagne' De veroordeelde, die wordt bijge staan door advocaat Bram Mosz- kowics, bleef en blijft vasthouden aan zijn onschuld en ging in hoger beroep. Daarbij kreeg hij hulp van een 36-jarige Amersfoorter die acht jaar op De Vrije Teugel heeft gewerkt. Deze man legde in 2000 tegenover de politie belastende verklaringen af jegens zijn toenma lige directeur. Inmiddels is hij 180 graden gedraaid. Voor het ge rechtshof zei hij vorige week dat hij destijds was meegesleept door de lastercampagne. 'Ik was de weg kwijt', aldus de ex-werknemer die in die periode bovendien met zijn directeur ruzie zou hebben gehad om een vrouw. Om ontlastende verklaringen te verzamelen ging de oud-werkne mer op zoek naar de ex van zijn vriendin. Hij vond hem, naar zijn zeggen, na enkele maanden in een café in Amersfoort. Deze ex- vriend zou toen hebben verklaard dat hij van zijn ex had gehoord dat het hele misbruikverhaal was ver zonnen. Dat het een manier was geweest om de directeur van het kinderparadijs kapot te maken. Vijfduizend euro De man zou bereid zijn geweest om zijn verhaal op papier te laten zetten, maar wilde in ruil voor de schriftelijke verklaring vijfduizend euro ontvangen. De ontslagen di recteur weigerde te betalen en stel de later zelf een verklaring op pa pier en stuurde die naar de Amers foorter met het verzoek deze ver der aan te vullen en te onderteke nen. Tevens vroeg de ex-directeur de Amersfoorter met klem om zijn begeleidende brief te vernietigen, maar in plaats daarvan speelde de Amersfoorter deze brief door naar de aanklager in hoger beroep, R. de Vries. Aanvankelijk wilde De Vries de brief van de ex-directeur niet aan het dossier toevoegen, maar toen de verdediging op de proppen kwam met het verhaal over een complot, deed hij dat alsnog. Meineed De Vries stelde woensdag dat hij meent dat er inderdaad sprake is van een complot. Niet van de meisjes en hun naasten, maar van de verdachte en zijn vrienden. De Vries ondervroeg de vriend van de verdachte en wees er fijntjes op, dat deze wegens wangedrag ooit tijdelijk geschorst was geweest door het stichtingbestuur van het kinderparadijs. De aanklager ge loofde geen barst van de verklaring van de ex-werknemer, maar hij besloot hem niet te vervolgen voor meineed. Om opheldering te krijgen, waren vervolgens zowel Moskowics als De Vries van mening, dat de ande re Amersfoorter, die vijf mille voor een verklaring zou hebben ge vraagd, onder ede verhoord dient te worden. Ook het meisje en de vrouw die aangifte deden van on tucht, moeten nogmaals onder ede worden verhoord. Na kort beraad stemde het ge rechtshof in met deze verzoeken. Het besloot de zitting te verdagen tot maandag 22 maart. Of de ver dachte er dan zelf bij is, valt te be zien, want zijn vrouw verwacht rond die tijd een baby. Gistermiddag beleefden de be woners van Daelhoven, het Soes ter verpleeghuis aan de Graanak ker, een bijzondere gebeurtenis: het optreden van de bekende zan geres Willeke Alberti. Zij bleef ruim een uur, zong verschillende bekende en minder bekende lied jes en maakte ook een praatje met de bewoners. Het optreden in Soest was mogelijk gemaakt door de Willeke Alberti Foundation, die y projecten en organisaties onder steunt om het welzijn van senioren, jongeren, zieken en minder validen te bevorderen. Doel van de WAF is om zoveel mogelijk zieken in zo veel mogelijk ziekenhuizen of an- Foto: Foto Bell. dere instellingen te laten genieten van kleinschalige optredens. Het bezoek aan Daelhoven werd bij zonder gewaardeerd. Zondag 25 januari open van 10 tot 1/ uur bouwen woonwaren. baorn minervaweg 3, tel. 035 54 86111, www.nijhofbaarn.nl in de Goedgeregeld shop van Nuon bouwen woonwaren. boom minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl. Bel voor info gratis met Goedgeregeld, onderdeel van Nuon, telefoon 0800-2021 of kijk op www.goedgeregeld.nl De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week- agenda' te melden. Donderdag 22 januari 19:30 Gemeenteraad, ge- meentehuis, Raadhuisplein 1. Vrijdag 23 januari 19:30 Bingo, o.c. Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 475. Zaterdag 24 januari 10:00 Rommelmarkt o.c. De Klarinet, Klarinet 39. 10:00 Llsberenweekend Hop man Masselmangroep, Spar renlaan. Zondag 25 januari 10:00 IJsberenweekend Hop man Masselmangroep, Spar renlaan. 10:15 Lezing D. Vogelpoel, 'Ontmoeting tussen grote le vensbeschouwingen', NPB- kerk, Rembrand tlaan 20. 12:00 Veiling Spullenhulp, Ar tishock, Steenhoffstraat 46. 15:00 Lezing R. Bartlema, 'Mare Chagall, de kleuren van de ziel', Spirituele Kring, De Deel, Kerkstraat 11B, 7,00. 15:30 Ierse dans en muziek (Keltische weken), Emmakerk Regentesselaan 2. 16:00 Concert Jean Telder en '1 quattro dolci', de Open Hof, Veenbesstraat 2. 19:00 Oecumenische avond viering, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2. Maandag 26 januari 20:30 Film 'Historias Mini- mas', Artishock, Steenhoff- straat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 27 januari 14:30 Lezing A. van Vloten, 'Antiochië', NPB-kerk, Rem- brandtlaan 20. 20:30 Film 'Hero', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/ 5,00. Woensdag 28 januari 14:00 Inloopmiddag De Vrije Teugel, Vedelaarpad 53, 2,50. 14:00 Film 'Finding Nemo', Brede Bibliotheek, Willaert- straat 49, 4,50 (uitver kocht!). 18:45 Introductieavond Alp- hacursus, Credo, Julianalaan 19A. Een zestienjarige Soester en een vriend van 17 uit Zeewolde zijn zondagmorgen vroeg geslagen en geschopt door een groep van drie, vier personen. Dat gebeurde rond half drie 's nachts op de Steenhoff straat. Het tweetal liep enkele ver wondingen op en deed aangifte bij de politie. Die stelt een onderzoek in naar de vechtpartij, omdat de toedracht ervan niet duidelijk is. Een negentienjarige man uit Soest kreeg in de nacht van zaterdag op zondag pepperspray in zijn gezicht gespoten door een zeventienjarige Baarnaar. De Baarnaar zou zich rond kwart voor één baldadig heb ben gedragen op de Van Hamel- straat en werd daarop aangespro ken door de Soester. Toen de Baarnaar niet reageerde, pakte de Soester hem beet. Maar daarop spoot de Baarnaar pepperspray in diens gezicht. De Soester heeft aangifte van mishandeling gedaan. WWV NEFKENS SOEST Wie an<te's VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF HENKI NEFKENS SOEST BV Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soest, Baara e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zuid Afrika per fles net a 3 kilo 2 stuks kilo van -ér29" pak 12 stuks van -3t25" voor Burg. Grofhesfroot 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl w UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2004 | | pagina 1