Ambitieuze cultuurvisie verdampt tot vrijblijvend praatpapier rRMM Visser Politiek begint al zuinig te kijken bij nota jeugdbeleid Hydron slaat meer waterputten bij pompstation in Soestduinen Poëzie in veertien talen §5* ACTUEEL t i' Kinderen mogen meepraten over nieuw speelruimteplan van Zijp WOENSDAG 21 JANUARI 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 'Opdrachten' worden 'aanbevelingen' Geen 70 mille voor extern bureau 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf REINIGINGSBEDRIJF MIDDEN NEDERLAND 'Kennis maken met de computer' TAXATIE NODIG? SCS5TERiC0URAn^, f, Gedichtendag: 29 januari tmv In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken Debat Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Er is in de loop der jaren wat afgeklaagd over de cultuur in Soest, maar de laatste tijd lijkt er een kentering op komst. Zo is er sinds kort een heus cul tuurplatform, dat namens een groot aantal verenigingen en individuele cultuurbeoefe naars met vuur ijvert voor een beter kunst- en cultuurbeleid. Ook het gemeentebestuur lijkt 'aangestoken' en heeft een werkgroep ingesteld, die in middels - o.a. na een avondje praten onder leiding van Cees van Drongelen - een heuse cul tuurvisie heeft afgescheiden. Het enige dat nog ontbreekt is dat de politiek die visie ook se rieus neemt... De notitie met de titel 'Het Soest- gevoel voor kunst en cultuur', waarin de visie is verwoord, is 'in nauwe betrokkenheid met het cul turele veld' opgesteld (dat wil zeg gen: er zat wel één vertegenwoor diger van het culturele veld in de werkgroep, tegenover drie raadsle den plus twee ambtenaren). De notitie is grotendeels beschrijvend van aard, maar aan het slot bevat zij toch een aantal min of meer concrete beleidsvoornemens (in clusief prioriteiten), die vertaald zijn in een 'bestuursopdracht'. Trefwoorden daarin zijn o.m. 'ver sterken, divers, laagdrempelig, breed publiek, beperkte middelen, binnen de huidige financiële ka ders, meewegen met andere voor stellen, faciliterende en stimule rende rol' enzovoorts, waarmee al duidelijk wordt dat de gemeente zoveel mogelijk wil overlaten aan het 'veld'. Dat geldt a fortiori voor de concrete 'opdrachten' die het gemeentebestuur in dit kader wor den meegegeven, waaronder be trekkelijk onschuldige (want voor alsnog geen geld kostende) punten als een evaluatie van het cultuur- punt en de cultuurconsulent, een uitgewerkt accommodatiebeleid, een notitie over de bibliotheekver nieuwing, een promotieplan, een financiële onderbouwing voor een. structureel vervolg van het Cul tuurfestival, dat vorig jaar zo'n succes was, een plan van aanpak voor de doelgroepen jeugd en al lochtonen, een onderzoek naar (subsidie)fondsen en een voorstel voor het vereenvoudigen en ver duidelijken van de bestaande ge meentelijke subsidiemogelijkhe den. Complimenten Dat lijkt heel wat, maar er kon politiek gesproken eigenlijk geen bloed uit lopen, want over geldbe dragen wordt nog niet gerept. De notitie had vorige week dan ook - als 'fluitje van (g)een cent' - zó door de raadscommissie SOW aanvaard kunnen worden, ware het niet dat met name de coalitiefrac ties terugschrokken voor zoveel plotselinge dadendrang. De notitie zélf oogstte louter lof, zoals com missievoorzitter Paul Lemmen (PvdA) na een rondje langs de commissie kon vaststellen, waar voor met name VVD-raadslid Joke Mulder - voorzitter van de werkgroep - de complimenten in ontvangst mocht nemen. Het was echter haar eigen fractievoorzitter Ellen Huberts die het feestje be dierf door te stellen dat het 'veld' maar initiatieven moest nemen voor bijvoorbeeld het promotie plan, het cultuurfestival en de par ticipatie van allochtonen en jonge ren. Zij vond dat deze en de ande re genoemde punten dan ook niet als 'opdracht', maar als 'aanbeve ling' bij het gemeentebestuur op tafel gelegd moesten worden. Ze kreeg daarbij de steun van Wiebe Meilof, tijdelijk fractie-assistent van CU-SGP en altijd al beducht voor overheidsbemoeienis. 'Als je echt wilt dat 't niks wordt moet je de politiek laten meepraten...', al dus Meilof. Vaste subsidie De discussie - die plaatsvond bij ontstentenis van cultuur-wethou der Harry Witte, die nog bij Fidel Castro rondfietste, maar zonder enige actieve bemoeienis van zijn vervanger, de wél aanwezige wet houder Bert Krijger (VVD) - spitste zich toe op de vraag of het Cultuurplatform Soest voortaan wel of niet zou mogen rekenen op een vaste subsidie voor het Cul tuurfestival. Huberts wilde haar vingers daar niet aan branden en vond dat dat telkens opnieuw bij begroting of voorjaarsnota afgewo gen zou moeten worden. Ze wilde zich in elk geval nergens op vast leggen. Ook Roder van Arkel (GGS) was wars van financiële toezeggingen. Hij vond dat de cul tuur maar 'commercieel' moest gaan door dingen te organiseren die geld in het laatje brengen, zo als een popfestival in Cabrio, of door elders subsidie in de wacht te slepen, bijvoorbeeld bij het Prins Bernhardcultuurfonds. Daarop wordt vanuit Soest nauwelijks een beroep gedaan. De ambitieuze cultuurvisie was op dat moment eigenlijk al uitgekleed tot een vrijblijvend praatpapier, maar Bert Smit (cultuurplatform- vertegenwoordiger in de werk groep) deed nog een reddingspo ging. Hij verduidelijkte dat met het •promotieplan' alleen een bord (aan de gemeentegrens) wordt be doeld, met mededelingen over ac tuele culturele evenementen in Soest, dus toch wel een gemeente lijke zaak. Dat culturele organisa ties zo weinig gebruik maken van subsidiefondsen komt volgens hem omdat ze van het bestaan niet we ten, waarbij dus voor de gemeen te een schone taak is weggelegd. En hij benadrukte dat het voor de organisatie van het Cultuurfestival een enorm struikelblok zou zijn als het platform jaarlijks om subsidie zou moeten soebatten. Het gaat er juist om dat de voortzetting van het festival gewaarborgd wordt, ook al omdat er soms over lange re tijd verplichtingen moeten wor den aangegaan. 'De cultuurvisie bestrijkt het tijdvak tot 2010,' aldus Smit. Geen garantie 'Dat kan dus niet binnen de be staande financiële kaders,' stelde Huberts droogweg vast. Ook Mei lof wilde zeker geen 'gemeentega rantie' afgeven. De woordvoerders van de andere coalitiefracties (An- net Oosterom van het CDA en Roder van Arkel van GGS) durf den dat zonder ruggenspraak met de fractieleiding kennelijk al hele maal niet aan en staarden aanvan kelijk wat glazig voor zich uit, om later door voorzitter Lemmen toch bij de tegenstanders te worden ge rekend. Jacques Honkoop (D66), Husain Önal (GroenLinks, die nog een soort 'voorschot' voorstelde) en Cees Verkerk (PvdA) verklaar den zich onomwonden vóór een structurele subsidie voor het festi val, terwijl Hans v.d. Pol (Soest 2002) nog een soort Salomonsoor- deel lanceerde: om het andere jaar een klein of een groot festival, met telkens een vast bedrag voor de 'kleine' editie en voor de grote steeds een apart aan te vragen sub sidie. Dat oogstte weinig bijval. Meerderheid Aandoenlijk was de poging van Mulder om de zaak nog enigszins te flatteren met het voorstel om in de nota op te nemen dat we het festival belangrijk vinden en er best iets voor over hebben'. Vanaf de tribune deed platformvoorzitter Werner Paans, toen de beraadsla gingen formeel al afgerond waren, nog een klemmend beroep op de commissie. 'Ik vind het verbazend om aan de ene kant de loftrompet te horen steken over het Cultuur festival, maar aan de andere kant geen enkele ambitie te bespeuren om het jaarlijks te steunen.' Hij benadrukte nog dat het voor de organisatie anders heel moeilijk zal zijn om 'over de jaren heen' te pro grammeren. 'Dan moet je kunnen uitgaan van continuïteit.' Commissievoorzitter Paul Lem men moest, na enig aandringen, uiteindelijk concluderen dat de meeste raadsfracties wel voor een structurele subsidie voor het festi val waren, maar dat de kwalitatie ve meerderheid (GGS, CDA, WD) daar toch kennelijk anders over dacht. Tenzij ze, tussen de commissievergadering (vorige week woensdag) en de gemeente raad (morgenavond), alsnog ande re inzichten hebben opgedaan. Voor een goed jeugdbeleid heeft de Soester politiek best wat over, maar het moet na tuurlijk wel een beetje redelijk blijven. Daarom zijn de meeste fracties in de gemeenteraad niet van plan'zomaar' 70.000 euro neer te tellen voor het ont wikkelen van de jeugdnota door een extern bureau, zoals van ambtelijke zijde is voorge steld. De raadscommissie SOW (Sport- Onderwijs-Welzijn) mocht vorige week een 'startnotitie' over dit on derwerp goedkeuren, een door-en door ambtelijk stuk van zes kant jes dat als 'plan van aanpak' voor het uit te voeren project - de Jeugdnota - door het College van B. en W. al eerder was vastgesteld. Een stuk óver een stuk, als het ware, met allemaal definities, om schrijvingen, formuleringen, be sluitvormingstrajecten, vervolg stappen en nog zo wat. Verder hangt er aan het project niet alleen een stuurgroep maar ook een pro jectgroep en een klankbordgroep, en wordt er her en der druk geïn ventariseerd, teruggekoppeld en geparticipeerd (door jongeren en bewoners, maar wie dat zijn staat er niet bij), met eerste en tweede concepten en een definitieve ver sie. In elk geval staan er in de startnotitie dus nog lang geen con crete voorstellen, want die komen pas in de loop van het jaar op ta fel - op z'n vroegst in de Jeugdno ta zelf, of anders nog later in een concreet werkplan dat nog door de Stichting Balans gaat worden 'in gevuld', zoals dat heet. Hoewel het dus nog volstrekt on helder is wat er in de jeugdnota komt te staan, vragen de opstellers van de startnotitie wél alvast 70.000 euro (uit het potje van de wijkperspectiefplannen) om een extern bureau (Schakels uit Utrecht) in te schakelen dat gege vens voor de uiteindelijke nota moet gaan aanleveren - een 'jeugdmonitor' - en om 'activitei ten' te bekostigen die uit de nota voortkomen, wat die ook mogen zijn. Echt nodig? Dat bedrag schoot de commissie duidelijk in het verkeerde keelgat. 'Het is wel érg veel geld, vond Joke Mulder (WD). 'Is dat nou echt wel nodig?' Wiebe Meilof (CU-SGP) meende dat 95 van de Soester jeugd geen enkel pro bleem oplevert en dat het beleid Een goed begin Altijd veel werk voor afval- inzamelaars na de feestdagen. Ook voor RMN. Het aanbod van restafval is dan bijzonder groot. Gewoonlijk heeft een inzamel- ploeg rond de 20.000 kg aan restafval op te halen. In week 1 van 2004 was dat anders. De weegbonnen meldden het resultaat van ruim 30.000 kg ingezameld restafval. Logisch gevolg dat de huisvuil- wagen vaak op een later tijdstip in de straat kwam dan men is gewend. Logisch dat mensen gaan bellen omdat ze vrezen met hun overvolle afvalcontainer te blijven zitten. Gevolg: drukte aan de telefoon en ook daar wachttijden. Maar de eerste week van 2004 is alles weggereden en RMN kan terugkijken op een goed begin. Grof afval kwijt wanneer u dat wilt Uw schuur of zolder opgeruimd? Nieuwe meubels aangeschaft? Dan wilt u het afgedankte spul snel kwijt. Dat kan. Nog bruikbare spullen kunt-u brengen naar de kringloopwinkel. Eventueel kan het bij u thuis worden opgehaald. T 035-60 18 730. Zijn de spullen niet meer geschikt voor hergebruik, dan staat het afvalbrengstation 4 dagen per week voor u open. Daar kunt u ter plekke uw afval scheiden op afvalsoort. Grof afval is vaak uitermate geschikt om te worden hergebruikt. De verwerking tot nieuwe grondstoffen kost minder dan opslag of verbranding. Alle materialen worden op verantwoorde wijze afgevoerd voor hergebruik, recycling, veilige opslag of verbranding. Voor niks gaat de zon op ledereen moet wel eens grof afval kwijt. In beperkte hoeveelheden kan dit - zonder extra kosten -gebracht worden naar het afvalbrengstation. Gaat u verbouwen, of uw tuin herinrichten en wilt u een grote hoeveelheid sloopafval of tuinaarde afvoeren, dan betaalt u hiervoor een tarief per m3 Illegaal dumpen van afval »s strafbaar Mogelijkheden genoeg om van uw afval af te komen. Verontreinig de natuur en het straatbeeld niet door afval zomaar te dumpen. Bovendien is dit strafbaar en kan het u een fikse boete kosten. Treft u afval aan dat illegaal is buiten'gezet dan kunt u hiervan (evt. anoniem) melding maken bij uw gemeente T 035-60 93 666. Handhavers, in dienst van de gemeente zullen dan in actie komen en de herkomst proberen te achterhalen. Gaat het nog vriezen? Vooral GFT-afval bevat veel vocht en kan in de minicontainer vast vriezen. Kan de container hierdoor niet worden geleegd dan wordt een blauwe kaart met informatie aan uw container gehangen. Om bevriezing van de inhoud te voorkomen adviseren wij om de container de nacht voor lediging in een vorstvrije ruimte te zetten en 's morgens aan te bieden op een beschutte plaats uit de wind en - als die schijnt - in de zon. Een krant op de bodem kan ook helpen om het vocht op te vangen. Vragen, opmerkingen Voor vragen over afvalinzameling en reinigingstaken kunt u bellen, schrijven of e-mailen naar RMN. www.rabobankonIine.com Cursus bij ROC-Soest Op maandagmiddag 26 januari start een nieuwe cursus 'Kennis maken met de computer' bij ROC de Amcrlanden in Soest. Dit is een cursus voor beginners, die meer willen weten over de toepassing smogelijkheden van de computer. De vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele jaren voortgezet onderwijs (max. mavo-niveau). Het is niet noodzakelijk dat men thuis een computer heeft. In het ruime, moderne computer lokaal leert de cursist o.a. werken met MS Office. Daarmee leert men tekstverwerken in Word, re kenen in Excel, adressenbestanden maken in Access en een presenta tie maken met Powerpoint, inter net en e-mail. Dit alles met behulp van het besturingsprogramma Windows. De cursisten werken zelfstandig, in eigen tempo, onder begeleiding van een deskundige docent. De cursus bestaat uit 15 lessen. Lestijd: maandag 13:00-15:45 uur. Kosten: 58,00, inclusief in schrijfgeld. Lesmateriaal: 20,50. Eerste les op 26 januari. Informa tie en aanmelden tijdens kantoor uren, maandag t/m donderdag, 886038090. j. Bel uw RVT-taxateur Caroline Jagtenberg Deskundig op het gebied van woningen en bedrijfs onroerend goed Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Kinderen mogen meepraten en -denken over het speelruimte plan dat de gemeente wil op stellen. Ook jongeren, jeugd werkers, politie en allerlei wijk- verenigingen krijgen de ko mende weken de gelegenheid hun zegje te doen en suggesties te geven. Voor de jongste doelgroep is een zogenoemd KinderKlankBord be dacht. Basisscholieren kunnen op school op de computer meedoen aan een enquête en zodoende de top tien van hun favoriete speel- mogelijkheden duidelijk maken. Een aantal leerlingen gaat vervol gens met medewerkers van de ge meente een rondwandeling maken door de eigen wijk. Tijdens deze tocht kunnen ze vertellen wat ze wel en niet leuk vinden. Als der de stap is er voor de bovenbouw klassen een plattegrond van hun buurt gemaakt. Alle leerlingen uit de hoogste groepen kunnen daar op aangeven welke speelruimte spannend of juist minder aantrek kelijk is, of welke misschien wel als gevaarlijk of saai wordt ervaren. Via het jeugdwelzijnswerk wordt ook jongeren om hun mening ge vraagd. Nog meer inzicht hoopt de gemeente te verkrijgen door ge sprekken aan te gaan met jeugd werkers en de politie. Daar blijft het niet bij, want de wijkbeheerteams van het Smits veen en de Eng en andere wijk- en buurtverenigingen zijn of worden benaderd met het verzoek om een vragenformulier over de speelmo- gelijkheden in te vullen. Deze lijs ten kunnen tot en met 6 februari worden ingeleverd bij de gemeen te. Alle reacties worden verzameld en op basis daarvan gaat Soest een plan opstellen. Het gaat niet alleen om bestaande en ingerichte speel- voorzieningen, maar ook om (groene) locaties waar mogelijkhe den zijn om te spelen. Zodra het conceptplan klaar is, krijgt ieder een de kans om daarover zijn me ning te geven. Deze reacties wor den door de gemeente aangewend om een definitief speelruimteplan op te stellen. Het is de bedoeling dat het plan in mei in de raads commissie Sport, Onderwijs en Welzijn wordt behandeld en in juni door de gemeenteraad wordt vast gesteld. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 dus slechts gericht wordt op de 5 met 'extra problematiek'. Vol gens hem was de indruk dat er met de jeugd van Soest 'van alles aan de hand is' dan ook vals. Ook Jac ques Honkoop (D66) wilde wel eens weten wat Schakels voor dat geld allemaal zou gaan doen. Hij gunde het bureau slechts 10.000 euro en de rest 60.000) moest gebruikt worden voor de activitei ten. Roder van Arkel (GGS) wil de niet dat er meer geld gestoken zou worden in het rapport dan in de activiteiten waar het uiteindelijk omging. Hij wist overigens te ver tellen dat het Soester jeugdnetwerk - vanuit de politiek zo hartelijk toegejuicht - inmiddels wel 'loopt', maar wat hem betreft hoefde de jeugd niet per se te participeren in de jeugdnota. 'Ze zijn al zo lastig te bereiken...' Ambtenaar mevrouw De Rond legde uit dat de 70.000 euro heus niet alleen bedoeld waren voor Schakels. 'We willen niet alleen maar een 'papieren' stuk. Wat er overblijft is echt voor de projecten.' Eerst zou de provincie het project subsidiëren, maar dat bleek niet door te gaan. Of allochtone jonge ren een speciale rol in de klank bordgroep moeten spelen, zoals GroenLinks-raadslid Husain Önal voorstelde, kon ze niet zeggen. Volgens WD-wethouder Bert Krijger - die zijn nog immer op Cuba fietsende collega Harry Wit te (GGS) verving - moest er eerst bekeken worden welk 'product' Schakels aan Soest zou kunnen le veren voordat er een uitspraak ge daan kon worden over de precie- se kosten daarvan. Bij het pompstation in Soest duinen realiseert Hydron nieu we waterputten. Het waterlei dingbedrijf wil het aantal uit breiden van ca twintig tot 26. Putten die zijn verouderd en/ of een te kleine capaciteit heb ben, worden daarom gefaseerd vervangen. Als het goed is, zal de consument thuis niets van de werkzaamheden merken, zegt projectmanager Dennis Hes. Ongeveer zeven winputten zijn in middels aangeboord en zullen wor den voorzien van de noodzakelij ke leidingen en onderwaterpom pen die worden aangesloten op het elektriciteitsnetwerk. De putten zijn geslagen op een diepte van dertig tot veertig meter. Per uur kan straks uit elke put 100 kuub grondwater (goed voor ruim een half miljoen kopjes koffie) naar boven worden gehaald. Het is niet de bedoeling dat het pompstation aan de Van Weerden Poelmanweg meer water gaat op pompen dan nu. De vergunning van de provincie staat toe dat op jaarbasis negen miljoen kuub (9 miljard liter) wordt gewonnen en dat blijft zo. Voordeel van de nieu we voorzieningen is, dat Hydron naar de toekomst toe kan garande ren dat het voldoende water kan leveren op de momenten dat daar de grootste vraag naar is. Het drinkwater wordt in het sta tion gezuiverd en vervolgens gedis- Foto: Herman van Dam tribueerd. Soestduinen levert aan Soest, Baarn, Laren, Hilversum, een deel van Soesterberg en verder nog een stukje in de richting van Utrecht. Het drinkwater van dit pompstation behoort kwalitatief gezien tot de beste van ons land. 'Het is zacht en heeft een goede smaak. Drinkwater mag je niet kwalificeren als bronwater, omdat daar bepaalde regels voor gelden, maar het komt toch wel heel dicht bij. Als Hydron vinden wij ook dat het beter smaakt', aldus Hes. Sommige waterputten zullen op korte termijn in gebruik worden genomen, andere worden pas over enkele jaren aangeboord en in wer king gezet. Intussen blijft het voor de consument de normaalste zaak van de wereld dat er water uit de kraan komt. Hes: 'En wij streven ernaar dat dat zo blijft, want dan doen wij ons werk goed.' In de raadzaal van het gemeen tehuis lezen en zingen op don derdagavond 29 januari (aan vang 19:30 uur) veertien poë zieliefhebbers - plus het Klein Soester Koor van veertien zan geressen gedichten in veer tien verschillende talen. Daar mee vieren de Stichting Literai re Acti viteiten Soest (SLAS) en Radio Soest de vijfde Nationa le Gedichtendag in Soest. De kunstenares Judith Gor zingt een gedicht in het Hebreeuws. De Irakees Ihsan Alhechamy is zelf dichter en leest zijn gedicht 'Vrien den'. De taalkundige Dick Koblens neemt een Frans gedicht van Beaudelaire voor zijn rekening en het raadslid Ans Mann kiest voor een Duitse poëet. De Kosovaar Tfrna Prekpalaj schrijft zelf gedichten in het Neder lands en in het Albanees. Marijke te Vaarwerk zingt een Ierse balla de. De wereldfietser Jan Postema studeerde ooit Fins en de Afghaan Ajmal Shinwasi draagt voor in zijn taal het Pashtu. De Amersfoortse zangeres Jeanine Dijkhuis zingt dichterlijk in het Engels en Eit Algra voelt zich helemaal thuis in het Fries. Ihsan Alhechamy (Irak), Tuna Prekpalaj (Kosovo) en Brusk Dibo (Syrië). De Syriër Brusk Dibo neemt zijn saz mee en leest voor in 't Koer disch, terwijl Gladys Oghide laat horen hoe het edo klinkt in Nige ria. Trees Nelissen heeft iets met Spaanse poëzie en Jan Visser draagt een gedicht voor van zijn leeftijdgenoot Cees Nooteboom, die onlangs de P.C. Hooftprijs won. Voor enkele van bovengenoemde Soester medewerkers bemiddelde de Stichting Vluchtelingenwerk. Open Podium Er is op deze avond ook nog ruim te voor een zogenaamd 'Open Po dium', waaraan jong en oud mogen meedoen. Aanmelden hiervoor graag een kwartier voor de aan vang in de raadzaal. Hoogtepunt van dit literaire festijn is de uitrei king van de eerste prijs voor de winnaar van de SLAS-gedichtcn- wedstrijd over het thema 'Helden'. De hele voordrachtavond wordt opgenomen voor het programma 'De Kloof', het radiomagazine van Werner Paans en Jan Visser. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 'Laten we in deze notitie kaders telling Cultuurvisie 2004-2010 vooral opnemen, dat we de ko mende 7 magere jaren geen geld hebben voor kunst- en cultuurbe leid in Soest'. 'Is het dan nog wel een visie? Hulde trouwens voor de samen stellers. Het kostte niks en wat was dat Cultuurfestival vorig jaar toch leuk. Ik stel voor een drie werf hoera aan te heffen!' 'YEAH! YEAH! YEAH!' 'Ze moeten wel meer op de com merciële tour gaan, die cultuur- vrijwilligers, en meer geld zien te genereren uit particuliere fondsen. Wat vindt u zelf, voorzitter? 'Ja, wat moet ik ervan zeggen? Cultuur is natuurlijk wel een kerntaak van een gemeentebe stuur. Maar de wethouder is met vakantie en we kunnen een cul tuurvisie moeilijk overlaten aan het culturele veld zelf. Dan kun nen wij als gemeenteraad wel naar huis gaan. Laten we ons vanavond beperken tot paragraaf 9: opdrachten en aanbevelingen. Wie van u kan uitleggen wat het verschil is?' 'Ik. Kijk, een opdracht kost altijd geld. Dan wordt iets een verplich ting. Daar heb je dan zelf om ge vraagd en je komt er niet onderuit. Daar word je later op afgerekend. Een aanbeveling echter is vrijblij vend en je kunt er elke keer over discussiëren. Een aanbeveling stelt niets voor'. 'Laten we dan van alle opdrach ten aan het college in deze cul tuurvisie van de raad aanbevelin gen maken. Dan heeft het colle ge vrij spel en zijn wij als raads leden gedekt tegenover het cul tuurveld'. 'Top! We tonen onze goede wil en houden voorlopig het geld in de knip'. 'We kunnen dat cultuurplatform ook een voorschotje geven. Dat is bij de sociale dienst ook heel ge bruikelijk tegenover bijstandtrek kers die krap zitten'. 'Voorzitter, mag ik het woord nog even. Mijn fractie vormt maar een kleine minderheid in de raad, maar een half uur geleden hebben wij een 'Plan van aanpak nota jeugdbeleid' van het college van B W behandeld en dan proef ik een heel andere sfeer. Daarin staat helemaal niets op een bedrag na van 70.000 euro als opdracht aan de raad om een startnotitie te schrijven, een nota te produceren en een extern bureau in te schake len. Geen cent voor de jeugd zelf. Trouwens welke jeugd wordt ei genlijk bedoeld?' 'U hebt twee termijnen spreektijd gehad. Ik sluit de vergadering. Dit was het Dualisme. Goeden avond en wel thuis'. HM www-kl'k-automatisering.nl Tel. 033-469 1955 -Computerreparaties v 75 -Virus verwijdering s* 2 s. j2 -ADSL aanleggen I jé -Pc upgraden J- ji -Computercursussen 5 Soest: Weteringpad 48 Tel. 035-6566412 Amersfoort: Leusderweg 12 juwelier Official dealer van o.a: Horloges: Sieraden: Bouchard Cheté Laroche Chronotech Diamonde Guess Finish Maurice Lacroix Jeunesse Swatch Martinshof Taek Gybe Monzario Tissot Ti Sento Tevens sieraden uit eigen atelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Postbus 203, 3760 AE Soest Telefoon 035 - 603 92 22 E-mail: info@rmn2000.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 3