Verantwoorde verdeling door schuiven Nieuwe woningbouwplannen 40 procent sociale bouw Schilderen voor CliniClowns O.35 012400 Bunskoek kondigt vertrek aan als voorzitter VOS KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Luchtvaart Museum met vijf sterren bij de top Jongeman breekt enkel bij botsing, auto rijdt door Ook in Soesterberg inschrijven bridgedrive PAGINA 8 VOS: Grond voor allerlei doeleinden benutten Vliegbasis Kaartmarathon in het dorpshuis Informatiemiddag van De Pruttelpot 30 gram1 2® 1.30 O.59 Wethouder Bert Krijger in Soesterberg: Ingezonden brief De ene aanvrager is de andere niet WOENSDAG 21 JANUARI 2004 Meningen I van lezers Internetcafé VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 Klachten bezorging Soesterberg Opbrengst voor Hospice F.P. Prause afwezig Kennismaken met subtiele energie ''De Drie Eiken' Dansen voor 55-plussers Computercursus voor beginners in Drie Eiken SOESTERBERGSE Het betreft hier ïgerenwoningen en Voldoet u niet aan de elde voorwaarden, dan de betreffende woning ek wordt dan niet uw woonbon? st ingevulde woon- ïdeld. Bovendien wordt >n alle voorwaarden oekende doen nooit onnen mee. Indien er n ingezonden worden meegenomen in de jnnen, waarbij alles 'mg in volgorde gezet. indidatenlijst staat dan irincipe door de aan u aangeboden, ing dan krijgt u via de 'estingsvergunning van waarvoor u leges ad. ïn. voor een woning, dan irkdagen na het verstrij- rmijn benaderd door de een aanbiedingsbrief is woning van binnen te geen zin tussentijds te kansen. rking bent gekomen voor t u geen bericht! jtoewijzing e woningtoewijzingen n in een overzicht, egeven hoeveel reacties jn ontvangen en of de aan een voorrangs- vezen. tekenden is het mogelijk om op gronden een urgentie- ijgen. Slechts in een zeer allen zal een dergelijke hts van toepassing is g worden verstrekt, r kunt u verkrijgen bij 34, Soest, of op de woonruimteverdeling.nl. )t een serieuze klacht de woningtoewijzing, riftelijk indienen bij b, 3760 AG Soest, ter .chtencommissie. m heeft over het dan kunt u daarvoor Bezoekadres dagelijks van ur aan de Laanstraat 84 mruimteverdeling.nl 40 94 98 Kleine kernen worden in dit land nogal bedreigd door ont groening en vergrijzing. Om te voorkomen dat Soesterberg de zelfde kant op gaat, hebben de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS) en de Werk groep Toekomstvisie Soester berg (WTS) destijds in de toe komstvisie 2001 ervoor gepleit een forse uitbreiding van Soesterberg mogelijk te maken door de bouw van zo'n 800 wo ningen voor circa 2.000 inwo ners tot omstreeks 2015. Als reactie op het provinciale con cept-Streekplan heeft het gemeen tebestuur van Soest ten behoeve van woningbouw en bedrijfsont wikkeling beslag gelegd op een aantal terreinen. Gjp voorzitter van de VOS, Wico Bunskoek, herinnerde hieraan in rijn [toespraak tijdens de jaarlijkse jgguwjaarsbijeenkomst van de VOS in Kontakt der Kontinenten. Bestelde dat er in de provincie ruimte nodig is voor wegen, wo- jónghonw, groen en bedrijfsterrein. Hetl intergemeentelijk schuiven met, terreinen, zoals bijvoorbeeld bedrijfsterreinen, defensieterreinen BÊ' om aldus te komen tot een verantwoorde verdeling vergeleek Bunskoek met een schaakspel. 'Daarin heeft Soest een eigen visie ingeleverd: de Koningspion. Wo ningbouw, daarmee de Toekomst visie honorerend, op grote schaal en met name op de terreinen van Kontakt der Kontinenten en de Open Ankh. Dat was nu ook weer niet helemaal de bedoeling van deze grondeigenaren: ze willen best wat bebouwing, maar ook zelf nog een flink stuk overhouden. De onderhandelingen over .dit ailes zijn op gang.' 'Steeds werd gezegd dat de vlieg basis een belangrijke rol speelt ge zien de Kosteneenheden: het stre ven was om die terug te dringen en onderhandelingen zouden daarop zijn gericht. In tegenstelling tot Valkenburg en Twente is het in Soesterberg heel stil geworden, en dat geeft te denken, aldus Buns koek. Nu was de provincie altijd al voor sluiting van de vliegbasis, en wan neer er dan zoveel behoefte is aan ruimte (denk aan Hart van de Heuvelrug) dan zou je je toch kun nen voorstellen dat zo'n sluiting (560 hectare in de schoot gewor pen) waaronder een belangrijk na tuurgebied, waar inmiddels 3,5 ha. bos geplant is, als een geschenk uit de hemel komt. Het is een prach tig natuurgebied. En niet alleen natuurgebied: het is voor een deel ook bebouwd terrein. En over de bebouwing dan wel de toekomstig mogelijke bebouwing wordt inmid dels druk gespeculeerd. De VOS heeft niets tegen de geop perde komst van Explosieven Op- ruimings Dienst (EOD) ook niet tegen de brandweer, en tegen be drijven of overheidsinstellingen. 'Een deel van het terrein kan bui tengewoon goed gebruikt worden als bedrijfsterrein, wellicht zelfs voor woningbouw, en dat alles vanwege de enorme capaciteit, èn vanwege de economische functie en mogelijkheden (werkgelegen heid) èn vanwege het feit dat er nog een heleboel tijd is om na te denken over de invulling ervan. Waarbij minstens 80 procent na tuurgebied mag (moet) worden dan wel blijven. Dan blijft er nog 112 ha. over voor andere doelein den, en dat is een heleboel', aldus Bunskoek. Overigens zouden de ondernemersverenigingen en de Kamer van Koophandel 'het ook aardig gevonden hebben als Soest geparticipeerd zou hebben in het onderzoek naar de economische toekomstmogelijkheden van de vliegbasis. Maar ja, je kunt niet alles samen doen.' In dit verband wees Bunskoek ook op het besluit van burgemeester en wethouders om de hoek Kamp- weg-Banningstraat aan te wijzen als nieuwe vestigingsplaats van de Wethouder De Haanschool. 'De werkgroep Toekomstvisie is una niem tegen deze locatie voor de school, evenals vele ouders van schoolgaande kinderen in Soester berg. Het lukt dus niet altijd met die samenwerking in die zin, dat een partij kennelijk ook wel eens kan verliezen. Maar dan is het wel van belang om op inspraakavon- *'pe VOS, Verenigde Ondernemers Soesterberg, is op zoek naar nieu- wejibestuurs leden. Niet alleen nam na een lange periode als actief bestuurs lid Ben Langkamp (Buys Ballotlaan) afscheid tijdens de nieuwjaarsrecep tie voorzitter Wico Bunskoek kondigde ook zijn vertrek aan. Hij deed bij die gelegenheid een oproep aan de leden om zich beschikbaar te stellen vdor bestuursfuncties. De VOS-voorzitter voorspelde een belangrijke taak voor de leden van de VOS en vooral de bestuursleden. 'Er is veel te doen, er'breken interessante tijden aan', aldus Bunskoek. Nu Langkamp is op gestapt en hij zelf binnenkort de voorzittershamer neerlegt, zijn er nieu we mensen nodig die de VOS op koers houden. Na zijn dankwoord aan Langkamp voor diens inzet en positieve inbreng gedurende een lange pe riode bood Bunskoek hem een cadeautje aan. Dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg heeft de jaarlijkse kaartmarathon op touw gezet. Deze wordt gehouden op zaterdag 24 januari van 10:00 tot 18:00 uur. Liefhebbers van klaver jassen en jokeren kunnen zich la ten inschrijven vanaf 9:15 uur. De organisatoren geven echter de voorkeur aan opgave vooraf, tel. (0346) 351975. De kosten voor deze dag zijn 8,00 inclusief een kopje koffie met een verrassing. Er zijn mooie prijzen te winnen en er is een verloting. De peuterspeelzaal De Pruttelpot aan de Van Angerenstraat 1 in Soesterberg houdt op woensdag 28 januari een informatiemiddag. Van 13:00 tot 14:00 uur zijn ouders welkom om kennis te ma ken met de leidsters en om de speelzaal eens van binnen te bekij ken. Ze kunnen dan ook hun kind vanaf de leeftijd van 1,5 jaar laten inschrijven. Vanaf de leeftijd van 2,5 jaar is het dan welkom op de peuterspeelzaal (wanneer er een wachtlijst is, kan dit ook later zijn). Het is ook leuk om met kinderen die al zijn aangemeld een kijkje te komen nemen. Dterharn: Iet is voor de toekomst van oesterberg van belang om te men op het karakter, de cul- r van het dorp. Met in een ap 800 woningen erbij zou isterberg zijn karakter ver- Het gemeentebestuur ift daarom gekozen voor de van geleidelijkheid. heeft invloed op beslissingen, de nieuwe locatie voor de Sibare Wethouder De Haan- J>ol. Dit zei wethouder Bert jjjger, die onder meer economi- :he zaken in zijn portefeuille eeft, in zijn toespraak tijdens de aHitionele nieuwjaarsbijeenkomst an de Verenigde Ondernemers tsterberg (VOS) in Kontakt der ptinenten. E wethouder reageerde daarmee Jde toespraak van VOS-voorzit- ■Wico Bunskoek. Hij ging ook pp diens opmerkingen over de ningbouwplannen. 'Het is niet pmaal de bedoeling van de ndeigenaren van Kontakt der jntinenten en De Open Ankh I de terreinen vol te bouwen met iningen. Dat erkennen wij, maar fee bedoeling is om de plannen, wij denken gesteund te zien or vele Soesterbergers, ook uit kunnen voeren. Wij hebben een ileid bij nieuwe plannen om te jbmen tot 40 procent sociale wo- Ingbouw. Dat gaat niet vanzelf, Baar het moet wel, vinden wij. Wij Staan voor een brede afweging van jelangen en besluiten. Dat is zeker biet altijd in de lijn van wat ieder- Ten wil', aldus de wethouder. Toch moeten er knopen worden doorge hakt. Gebeurt dit niet 'dan komt er geen steen op de andere!' aldus Krijger. Afrekenen 'Als mensen alleen praten over za ken waar ze wat van af weten, pra ten veel mensen veel minder.' Dat motto van zijn vader heeft de wet houder onthouden. 'Het is nog al tijd actueel! Zeker nu. Als je werkt aan besluiten, verantwoor delijkheid hebt en neemt voor be langrijke besluiten, is het goed met belanghebbenden, geïnteresseer den, betrokkenen, te overleggen. Maar, als je hoort tot die betrok kenen en zo, zorg dan dat je weet waar over je praat. Dat doen wij ook! Daarbij, praten niet alleen met A, ook met B en met C en met vele anderen. Meningen en ideeën zijn belangrijk, maar op meningen en ideeën word je niet afgerekend. Wel op besluiten. En u mag ons afrekenen op besluiten en resultaten!' Als voorbeelden van overleg en besluiten noemde Krijger de nieu we locatie voor de Wethouder De Haanschool; de vestiging van een nieuwe supermarkt; het nieuw le ven inblazen van het bedrijventer rein Soesterberg Noord; de ophef fing en straks invulling van de vliegbasis en de daarmee verbon den werkgelegenheid. Verder spe len onder meer het plan Hart van de Heuvelrug, streekplan, provin cie (met daarin oplossingen voor wonen en bedrijven), defensie c.q. domeinen ('de voorzitter sprak over Twente en Valkenburg. Heeft u daarover nog wat gehoord? Zo als de zaken er nu voorstaan blijft een groot deel van de activiteiten hier wél, met grote kans op mu seum en recreatie.') Actueel is het uitwerken van het plan voor een nieuwe supermarkt. 'Den Dolder is kleiner dan Soesterberg en biedt veel meer! Hoe kan dat? Kunnen wij daar van leren?' vroeg de wethouder zich af. 'Wij hopen op een sterke detail handelsvertegenwoordiging'. De wethouder wees daarbij op het belang van onderling vertrouwen. 'Vertrouw elkaar goed en praat di rect. Ook tegen ons. Wij kunnen wel tegen een stootje. Stevige taal mag best, binnen zekere normen en waarden. Daar bedoel ik mee dat taalgebruik wel eens door schiet. Het lijkt soms meer op schelden dan proberen op basis van kennis van zaken te overleg gen. In heel goed Nederlands krij gen wij soms e-mail of brieven. In het belang van Soest en Soester berg echter hebben wij wel een teflon-laagje. Er mag heel wat, maar wij kunnen het heel vriende lijk hartgrondig oneens zijn. Dus wij zullen eerlijk zijn, zeggen wat wij vinden, luisteren naar wat u vindt en aandraagt, en dat meewe gen bij beslissingen. Gemotiveerd. Met als doel bij te dragen aan een leefbaar Soesterberg. Voor nu en onze kinderen.' VOS-voorzitter Wico Bunskoek: 'Beschikbare ruimte verantwoord verdelen. den op geen enkele wijze de sug gestie te wekken dat sommige din gen nog open zijn voor discussie, als ze dat niet zijn.' Bunskoek stel de vast dat er veel commotie ont staan over deze kwestie is ont staan. 'Het laatste woord zal er nog niet over gesproken zijn, denk ik.' Maar veel dingen gaan ook goed: samenwerking in Soesterberg Noord, de Jaarmarkt in Soester berg: het loopt allemaal,, prima, volgens de VOS-voorzitter. 'Het volgende waar we mee te maken krijgen: een supermarkt erbij in Soesterberg. Bijvoorbeeld: welke? Albert Heijn of Lidl, en waar? Daar kunnen we ons de komende tijd mee bezighouden, en ook dat heeft de gemoederen al enige tijd in beweging gebracht: er is belang stelling genoeg.' www.rabobankonline.com De ene boom is de andere niet en de ene plek is de andere niet, het blijkt dat ook de ene vergunning aanvrager de andere niet is. In de Soester Courant van 7 januari staat dat er geen sprake is geweest van een voorkeursbehandeling voor het kappen van bomen. Ik zou deze conclusie vag de gemeente graag willen weerleggen met de volgende feiten. Een andere aanvrager (S. Uyland namens Petrus B.V., red.) heeft twee maanden moeten wachten op een (verleende) kapvergunning. Ik -na veel telefoontjes- 4,5 maand op mijn (afgewezen) verzoek om een kapvergunning, Dit duidt mijns inziens overduidelijk op een voorkeursbehandeling. In de kap vergunning van Uyland waren geen voorschriften opgenomen, waardoor hij gelijk kon kappen. Volgens de nota Bomen over Bo men moet echter aan kapvergun- ningen die (zoals in dit geval) met het oog op een bouwvergunning worden verleend, de voorwaarde verbonden worden 'dat men pas van de vergunning gebruik mag maken als wordt gestart met de uitvoering van een goedgekeurd bouwplan'. In dit geval waren de bomen al gekapt voordat de bouw vergunning was afgegeven, laat staan dat er gestart werd met de uitvoering van het plan. Door het kappen van de bomen kwamen omwonenden erachter dat de gemeente niets met de in gediende bezwaren had gedaan. Uit telefonisch contact met de ge meente bleek dat er zes weken lang niet naar de post op een be paald bureau was gekeken. Men wist echter wel direct de 'verdwe nen' bezwaren op het verkeerde bureau te vinden. Het lijkt me dat ze dan toch niet op een al te on logische plek lagen. De gemeente heeft inderdaad haar excuses aan geboden, maar toen waren de bo men al een paar weken gekapt. De beoordelingsrapporten van de bomendeskundige van de gemeen te Soest zijn niet ingevuld. Geen datum van de dag van beoordeling (kan eventueel dus ook een week geleden opgemaakt zijn), alleen staat hier en daar iets vermeld bij 'opmerkingen'. Bijvoorbeeld: kans op vallende takken bij wind en geen wind.' Dat was nu juist een van de redenen dat ik zelf een kapvergunning had aangevraagd voor twee bomen: er vallen takken uit bij wind en geen wind.... Deze vallen op auto's die bij mijn gara gebedrijf staan en veroorzaken schade. Voor de gemeente was dit in mijn geval echter geen aanlei ding om een vergunning te verle nen. Ik denk dat er eerst takken op een voetganger moeten vallen voordat ik de vergunning krijg. Het spijt me, maar na alle boven staande missers en tegenstrijdighe den in redeneringen heb ik nog steeds de indruk dat de ene ver gunningaanvrager de andere niet is. De gemeente schrijft in haar nota Bomen over Bomen dat er jaarlijks 400 kapvergunningen ver leend worden en dat jaarlijks een zeer gering aantal, circa vijf, ver gunningen geweigerd wordt. U mag raden in welke categorie mijn twee aanvragen voor een kapver gunning vallen J.J. Plekkepoel COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 24 januari zondag 25 januari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering (parochianen); cantores/samen zang Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §80900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ^030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, §8352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ^033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 880900-8844; alarmnummer:881.1.2. Vrijwilligcrshulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8806-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ^351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grof vuil, §80800-7662000. In het 'Flying Center' mochten ze züf ervaren hoe het mogeiijk is dat een vliegtuig blijkbaar moeiteloos het luchtruim kiest en wat er ge beurt als een piloot noodgedwon gen voortijdig zijn toestel moet verlaten. Het was voor de kinderen geruststellend om te zien hoe een piloot die in nood verkeert door het gebruik van zijn schietstoel veilig aan zijn parachute op de grond terecht komt. Het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg is voor het publiek geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 16:30 uur. Zondags is het museum geopend van 12:00 tot 16:30 uur. Hel Militaire Luchtvaart Mu seum in Soesterberg behoort tot de topmusea in Nederland. Het heeft van de 'Museumben de' het maximaal haalbare aan tal van vijf sterren gekregen. De 'bende' beoordeelt een mu seum op de vijf volgende facto ren: leren, doen, bijzonder, uit straling en service. De factoren, doen, bijzonder, uit straling en service leverden een rapportcijfer 9 op. Het aspect le ren kreeg een 8. De 'bende' be zocht het museum onaangekon digd. Als onderdeel van een tele visieprogramma kijken vijf kinde ren of de Nederlandse musea ook leuk voor jonge kinderen zijn. De 'Museumbende' gaat samen met bendeleider Sipke Jan Bousema iedere week op pad om in het land een museum te testen. Welke per sonen precies tot de bende beho ren, weet niemand. Om tot een objectieve beoordeling van het museum te komen, wordt de ware reden van het bezoek verhuld. De bende bezocht het Militaire Luchtvaart Museum in het kader van het thema: vliegangst weg er mee. De kinderen deden net of dat zij in werkelijkheid allemaal van hun vliegangst wilden afkomen. De jonge acteurs lieten zich in het museum informeren over de aan wezige vliegtuigen en helikopters. Vanaf verleden jaar heeft Soester berg z'n internetcafé in het Dorps huis Burgstede. Het wordt door gebruikers bezocht. Maar dat wil niet zeggen, dat je rustig kunt in ternetten. Vooral als de jeugd rumoerig is, aan het klieren en schreeuwerig, is de rust helemaal verstoord. Eigenlijk moeten de re gels voor het internetcafé net zo zijn als in de bibliotheek. Hopelijk komt het hier zo snel mogelijk van. Dan kunnen de andere mensen ook weer rustig gaan internetten. Frifs Jagers Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Een automobilist is vorige week dinsdagmiddag door gereden, nadat hij op de Sterrenbergweg een acht tienjarige jongeman uit Bunschoten had aangere den. Het slachtoffer brak daarbij zijn enkel en moest dezelfde middag worden ge opereerd. Het ongeval gebeurde om streeks 16:50 uur, toen de jon- geman de weg overstak in de richting van de bushalte. Na de aanrijding probeerde de jongen op te staan, maar door de pijn zakte hij door zijn enkel. Om standers hielpen hem in de zo juist gearriveerde bus. De auto mobilist was toen in geen vel den of wegen meer te zien. Bij Ziekenhuis Eemland, locatie Lichtenberg, hielp een mede passagier de Bunschoter jongen uit de bus. In het ziekenhuis werd een enkelbreuk geconsta teerd, zodat de jongeman met een onder het mes moest. De doorrijder reed in een klei ne, donkere auto. Getuigen van het ongeval wordt verzocht contact op te nemen met de politie van district Eemland noord, 0900-8844. Het aantal inschrijfadressen voor de bridgedrive op zater dag 14 februari is uitgebreid. Ook in Soesterberg kunnen nu inschrijfformulieren worden afgehaald. Ze liggen klaar bij de Cornershop, Buys Ballot- laan 17, en dienstencentrum t>e Drie Eiken aan het Dorps plein. HUISARTS van vrijdag 30 januari t/m zondag 8 februari De patiënten waarvan de achter naam begint met de letters A t/m M waarneming door: Dhr. P. Creutzberg, huisarts N t/m Z waarneming door: Dhr. A. Mohazzab, huisarts Kennismaken met jouw subtiele energie. Dat is de titel van de cur sus waarin deelnemers kennisma ken met de energiecentra in het lichaam, chakra's genaamd, en het energieveld om het lichaam, de aura. De chakra's zijn elkaar door dringende energiecentra, waarbij elk centrum verschillende psycho logische en emotionele aspecten in zich heeft. Hoe de energie stroomt in de cen tra en de aura is van invloed op het geestelijk en fysiek functioneren. In deze cursus van acht lessen wor den zeven hoofdcentra behandeld en hun verbinding met de aura. Onder andere komen de volgende onderwerpen aan de orde: hoe ga je om met je aandacht; visualise ren; hoe is je contact met aarde; hoe ben je aanwezig in het hier en nu. Er worden ook oefeningen ge daan. De cursus wordt gegeven in de pe riode februari tot en met april, eens in de twee weken, op dinsdag van 20:00 tot 22:00 uur in dorps huis Burgstede. De kosten zijn 120,- per per soon. Voor informatie over en opgeven voor deze cursus: docent Paul Klein, healer/reader, 880346- 565145. In Soest zijn de formulieren ver krijgbaar bij TC Soestdijk aan de Bosstraat, Van Dam Sports aan de Van Weedestraat, restaurant De Soester Duinen (Soesterberg- sestraat 188) en boekhandel van de Ven in Soest Zuid. Inschrijfformulieren kunnen ook worden aangevraagd via e-mail: info@aschenburgh.nl. De meeropbrengst van het in schrijfgeld van 15 euro is bestemd voor het Soester Hospice in op richting. De organisatie van de dri ve berust bij de Rotary Ciub Soest- Baarn, de Nederlandse Bridge Bond en het Comité 975 jaar Soest. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 De werkgroep van het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg heeft een dansavond op touw ge zet voor 55-pIusscrs. Zij kunnen op zaterdagavond 24 januari in De Drie Eiken terecht, vanaf 20:00 uur, om een dansje te maken. Op woensdag 4 februari start in ontmoetingscentrum De Drie Ei ken weer een computercursus voor beginners. De cursus van acht les sen wordt gehouden op woensdag, van 11:00 uur tot 12:30 uur en van 13:00 uur tot 14:30 uur. De kos ten bedragen 46,- inclusief les materiaal. Onderwerpen zijn onder meer kennismaken met de compu ter; leren werken met de tekstver werker (basistechniek); enig in zicht in de structuur van het be- standbeheer (de Windows verken ner); onderhoud computer; een voudige probleemoplossing; ken nismaken met internet; zoeken naar wat iemand interesseert, en gebruik maken van e-mail. Opgeven kan bij Ontmoetingscen trum De Drie Eiken maandag-, dinsdag- en vrijdagochtend van 10:00 uur tot 12:00 uur. Maximaal acht deelnemers per groep. De hal van de openbare Wet houder De Haanschool aan de Prof. Lorentzlaan had vorige week veel weg van een schil dersatelier toen daar 25 kinde ren onder leiding van Platricia Vonk van de welzijnsorganisa tie Stichting Balans en onder begeleiding van kunstenares Xena Tameris zich konden uit leven in een creatief project 'schilderen voor kinderen door kinderen'. Zoals wel vaker het geval is, ont stond het idee voor deze 'work shop' bij toeval. Patricia Vonk raakte bij een bezoek aan de school in gesprek met een mede werkster, de kunstenares Xena Ta meris. Het onderwerp kwam uiter aard ook op creativiteit bij kinde ren. Daarbij bood de kunstenares aan de kinderen die gebruik ma ken van de activiteiten van Balans op woensdagmiddag een cursus schilderen te geven; echt schilde ren, dus op doek. Om de deelne mers nog meer te stimuleren hun uiterste best te doen, werd het idee geboren om voor een goed doel te schilderen. De kinderen mochten dit zelf aangeven. Ze kozen voor de CliniClowns. De kunstenaars-in-spé beleefden veel plezier aan het bijzondere ini tiatief. Ook al was het voor een enkeling soms moeilijk een onder werp te bedenken, als het begin er eenmaal was kwam de rest vanzelf. ft Zo ontstonden de mooiste en kleurrijkste kunstwerken. Deze zullen binnenkort ten behoeve van de CliniClowns op internet wor den verkocht via de Soesterbergse on line galerie www.roxenart.com op de veilingsite www.ricardo.nl De kinderen hebben echt hun best gedaan op hun creatieve uitingen. Ze hopen er uiteraard een zo hoog mogelijke prijs voor te krijgen ten behoeve van het door hen uitgeko zen goede doel. De eerste biedin gen zijn al binnen. De Stichting CliniClowns Neder land bestaat inmiddels elf jaar. Ze is er voor kinderen die het moei lijk hebben door ziekte, trauma of handicap. Ze biedt hun afleiding en plezier, waardoor ze het ziek Met groot enthousiasme brach ten de kinderen hun ideeën op doek over. Zo ontstonden mooie schilde rijen die via internet te koop zijn. Foto Eemland Pers zijn even kunnen vergeten. De clowns zijn voor dit bijzondere werk speciaal opgeleide professio nals. De werkstukken van de kinderen zijn tot eind januari te zien in de aula van de Wethouder De Haan school. De expositie is geopend tij dens de schooluren. Inmiddels is er al voor ruim 300 euro verkocht.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9